Budući procesori neće podržavati stare Windowse

poruka: 135
|
čitano: 17.157
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Budući procesori neće podržavati stare Windowse".
16 godina
neaktivan
offline
Re: Budući procesori neće podržavati stare Windows
BlueMax kaže...
BlackDog22 kaže...

 Ne, nego će Intel pokrenut proizvodnu liniju samo zbog tvog plotera, normalno. Zbog vas 6 koji već 30 godina koristite istu opremu multinacionalna kompanija ne smije mijenjat svoju politiku i mora omogućit da vas 6 jednom u 10 godina kupite novo/staro računalo. 

 Nitko nije rekao da ne smije.Postoje institucije koje odredjuju sta ko smije.

Govorim o onome sto meni pase a sto mi ne pase i sto mi se svidja a sto ne. Postoje i alternative a uskoro ce ih biti jos vise.

Pa nek se MS zapita kako su od tehnoloskog giganta postali sprdnja od firme i kako su ih Apple i Google desetorostruko presisali u par godina.

Umjesto da rade ono u cemu su najbolji oni ljubomorno pokusavaju kopirati konkurenciju (koju ne bi ni imali da se drze svog podrucja) i kaskaju za njima 10 koraka a jedan korak u ovom podrucju je previse. Apple prodaje sve vise desktop (o mobitelima i tabletima necu jer nema smisla) racunala, Google rastura sa Chromebookom a MS iz verzije u verziju stvara sve vise nezadovoljnih kupaca.

Eto, nema vise "revolucionarnog" W8 koji ce ujediniti (jos vise ih je razjedinio) PC i tablet svijet. Sad imamo "jos revolucionarniji" Continum kojeg u biti jos nema, a MS prodaje WP10 u pre alfa verziji koji opet nije nikakvo ujedinjenje (ni kad bi radio kako je zamisljeno). Do Windowsa 26 mozda i naprave nesto smisleno u cemu ce uzivati svih 1000 korisnika koje ce tada imati. 

 Ja ne znam šta se ti uzbuđuješ zbog MS-a toliko, kao da držiš njihove dionice. Politika firme je njihova stvar i ako će propast to je opet njihova stvar. A smanjenje monopola i novi igrači na tržištu su za krajnjeg kupca samo korisna stvar. 

 

S druge strane bojiš se za opstanak MS na način da se protiviš da išta novo prodaju, nego te smeta što više neće radit podršku za nešto što su ti prodali prije 14 ili 7 godina i sad se noktima držiš samo kako ti ne bi uvalili nešto za što moraš pljunut pare, iako ustvari ne moraš. Jel MS nema apsolutno ništa od kupca kao što si ti koji već 14 godina muze istu kravu i ti kao takav korisnik si njima samo trošak (zbog recimo ovakvih stvari da sad oni moraju do kraja tvog života radit tebi podršku za prastare programe).

11 godina
offline
Budući procesori neće podržavati stare Windowse

Naslov je navlakuša.

Win 7,8 i 8.1 neće imati/dobiti podršku za sve fičre u novim procesorima.

AMD i Intel ne vode idioti, pa neće preko noći promijeniti dizajn procesora.

 

A što se tiče ostatka rasprave, niti jedan proizvođač hardvera nije toliko glup da se zaključa na jednog proizvođača softvera, niti je Majkrosoft toliko glup da ukine "bekvrd kompatibiliti" svog softvera.

 

No, lijepo je vidjeti da su i nakon promjene uprave ovi iz Majkrosofta ostali dosljedni svom dosadašnjem nastupu.

Atila Hun je imao bolji PR nastup od njih.

 

 
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Budući procesori neće podržavati stare Windows
hrvooje kaže...

A svi zaboravili jednu bitnu stvar - servere. Što je s njima? Ako server 2016, koji će biti win10,  neće podržavati starije procesore hoće li se mijenjati hardver, neće se nadograđivati softver? 

 

Nisam stručnjak al ne vjerujem da se serveri mijenjaju svaki životni vijek OS-a cca 10 god. Negdje prije sam čitao da u NASA-i veselo zuje još 486-ice. Google, Facebook, Amazon itd. i milijarde cpu-a što znači još veću dominaciju Linuxa. 

 

Serveri su druga priča.

Primjer - Windows server 2012 uredno podržava nešto što je zapravo ISA sabirnica (PC/104 možeš natjerati i da emulira IBM XT), a normalniji proizvođači hardvera izdaju drivere za to u donekle razumnom roku kada iziđe nova verzija Windowsa.

Istovremeno, za desktope ISA je mrtva već dvadesetak godina.

Koliko god neka ograničenja i razlike između Win servera i desktopa bila umjetna (nekada davno to se rješavalo samo postavkama u registry-u), za Microsoft to su dva različita svijeta.

 

Ovdje se radi o tome da korisnici desktopa ne prelaze na Win10 brzinom koju su si šefovi u MS-u zamislili, pa sada pokušavaju na bilo koji način ih natjerati na to.

Ako ništa drugo ne preostane, neka se umreže s Jehovinim svjedocima i krenu obilaziti po firmama i kućama. Jehovini imaju dobro razgranatu mrežu i iskustvo u komunikaciji s ljudima na terenu.

" Pokajte se! Kraj je blizu! Ali dok čekate, nadogradite računalo na Windows 10!".

 

16 godina
offline
Budući procesori neće podržavati stare Windowse

Ta daaam:

 

http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/ - http://www.weboteka.net/
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Budući procesori neće podržavati stare Windowse

Naslov bi trebao biti "Stari Windowsi neće podržavati buduće procesore" jer neće proizvođači procesora ograničiti procesore na određene operativne sustave - što bi ujedno bio pucanj u nogu, konkretno zato što se Intelovi procesori, uz mašine s Windowsima, koriste i u Apple mašinama i u serverima koji vrte Linux itd. Raznovrsne OS-ove (Android, iOS, WP) koriste i Qualcommovi procesori, a za AMD ne znam.

 

Do you understand life?! Do you?!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Budući procesori neće podržavati stare Windows
hrvooje kaže...
* * *

Industrija. Zar je teško zamisliti da postoje uređaji za koje nikad neće biti napisani driveri za novi OS? Kako kupiti računalo ili komponentu za taj stroj, ako ona sutra neće podržavati ciljani OS? Dinamometar nam u labaratoriju radi samo s XP-om. MS tjera tvrtke da mijenjaju opremu radi OS-a što stvara enormne troškove. 

 

* * *

 

 

Ajmo malo obrnuto gledati, kojoj industrijskoj firmi odgovara da naprave uređaj koji im se ne kvari? Možda i njima ide na ruku da prastari CNC zamjenite sa njihovim novim modelom.

Sjeti se samo priče sa InkJet pisačima kada je tinta koštala dvostruko skuplje nego srebro (da izvagana tinta skuplja 2 puta od srebra!!!) pa onda dođoše kinezi sa zamjeniskim tintama i eto šta bi... sad bi se Epson hvalio na sva usta "kupite printer da dosipate tintu sa strane bez zastavljanja rada".

C'mon, što bi to rekao moj drug koji radi u BMW A.G. na moj upit: je li moguće da mi je pukao lanac a on ti odgovara "svakodnevna pojava, šta ti je Damire, kad je njemac napravio auto da se ne kvari"

BlueMax kaže...

* * * 

Nitko nije rekao da ne smije.Postoje institucije koje odredjuju sta ko smije.

Govorim o onome sto meni pase a sto mi ne pase i sto mi se svidja a sto ne. Postoje i alternative a uskoro ce ih biti jos vise.

Pa nek se MS zapita kako su od tehnoloskog giganta postali sprdnja od firme i kako su ih Apple i Google desetorostruko presisali u par godina.

Umjesto da rade ono u cemu su najbolji oni ljubomorno pokusavaju kopirati konkurenciju (koju ne bi ni imali da se drze svog podrucja) i kaskaju za njima 10 koraka a jedan korak u ovom podrucju je previse. Apple prodaje sve vise desktop (o mobitelima i tabletima necu jer nema smisla) racunala, Google rastura sa Chromebookom a MS iz verzije u verziju stvara sve vise nezadovoljnih kupaca.

Eto, nema vise "revolucionarnog" W8 koji ce ujediniti (jos vise ih je razjedinio) PC i tablet svijet. Sad imamo "jos revolucionarniji" Continum kojeg u biti jos nema, a MS prodaje WP10 u pre alfa verziji koji opet nije nikakvo ujedinjenje (ni kad bi radio kako je zamisljeno). Do Windowsa 26 mozda i naprave nesto smisleno u cemu ce uzivati svih 1000 korisnika koje ce tada imati. 

Nisi u pravu niti po jednoj tački.

Koga Apple kopira kada pravi telefone? Nisu ih oni izmislili + od 1990-te nisu prešli 10% tržišta. Sad hoće da iTelevizore prave pa se nešto priča zatajila sada je aktuelan iCar.

Koga Google kopira kada pravi društevenu mrežu - također ih nije Google izmišljeno + Googlovo proljetno čišćenje svi smo vidjeli što nam je uradio sa onim RSS čitačem, + Wave i more drugih servisa.

Chromebook nikada u životu nisam vidio, a izgleda da ću Android prije instalirati (bila je vijest) na x86 nego vidjeti to Chromeboock "jeftino" računalo.

 

Win 10 ujedinjuje i tablet i PC svijet, testirano na Lenovo MiiX 700, sve što je trebalo objasniti liku da stisne dugme "tablet mode" u Action Centru. Prekjuče testirao Packard Bell, onaj 360° koji se okrene i postaje tablet (kao Lenovo Yoga da ne objašnjavam dalje).

 

Nisi u pravu i priča završena.

AA-d00d kaže...

Zanimljivo kako nitko nije ništa rekao protiv proizvođača takvih strojeva i nedostatka njihove volje da napišu novi software za novi OS. Odmah treba M$ spaliti na lomači

Evo upravo gore sam ja to spomenuo.

15 godina
offline
Re: Budući procesori neće podržavati stare Windows
ihush kaže...
Envy kaže...
..

Ne vjerujem da će ići do te mjere da se bira vendor tipa Asus Sonar ili Sounblaster ZxR, riječ je samo o CPU ali pošto.... (*)....

..

- proizvođač MBO daje support, ne MS .. ovakve veze su kažnjive, intel ima pravo supportati koji želi OS (chipset/CPU), što u toj priči ima pravo MS? poticati?..

i onak btw, ja sam iz wintel tabora.. ne tamo neki pingvinac :)

(bilo je spomenuto str. prije, nema problema dok postoji driver za chipset, da).

+ čemu služe requirementsi?

+ zaskonske obaveze, x-godina nakon posljednje prodaje supprot + ne može se aktualni OS izuzeti, dakle imaginarni win11 može imati drugačiji req. ne w10 (koji je koji ono 6.4.. 8.2? ... to je tajna proromjene naziva, razlog jer nije isto nazvati OS w8.2/SP2 i najaviti ovako nešto). Ne može se u hodu mijenajti pravila, javni servisi i sl. imaju sasvim drugačije obaveze u odnosu na obične robe i usluge, moraju izvršavati preuzete obaveze. Svaki ugovor je dvostrano obavezan.. (mada je eula komad ničega, ni papira.. pozivaju se na nju, pa sad..).

+ MS može extendati (koliko za XP + banke), ne može skratiti support.

 

* * *

Sve se ja slažem sa tobom (niti biš ta dodao niti oduzeo) ail ako ćemo ovako kako je članak napisan očigledno unutar budućih samih CPU-ova nedostajat će jedan fičur koji je neophodan ranijim operativnim sustavim u ovom slučaju konkretno Windowsima da pročepe sa instalacijom.

 

Vidjeli smo da se sjeverni most (memorijski kontroler) kompletno integrirao unutar CPU-a i južni most (chipset) sve više fičura njegovih integrira se unutar CPU-a.

 

Eh sada da li je ovo čisti Wintel savez na djelu (da i ja sam iz tog tabora ali mi posao nalaže da ću se malo morati gegati kao pingvin - ipak je networking u pitanju) to znau samo oni gore, a ti i ja ovdje možemo samo učiti dječurliju o arhitekturi PC-a do sutra i ništa više. 

16 godina
offline
Budući procesori neće podržavati stare Windowse

 

... a ja se svaki dan po dolasku na posao molim da Ms već jednom prekine podršku za XP, a ne da neki dan dođe novi MSRT, siječanj 2016. za XP. I firmin ESET još uvijek ima podršku za XP.

Već 11-tu godinu za istim računalom, koje se, usputno, zove "grafička radna stanica". LOL. Montaža i grafika. Na Pentiumu 4.

 

To sam ja kivan na škrtog poslodavca, a ne na Microsoft, naravno...

 

I kapa dolje za izgleda neuništivi Asus (P4P800E Deluxe) i Pentium 4@3.2Ghz. Promjenili se diskovi, monitor, miš, i ja (piše negdje da se u roku 5-6 godina sve stanice u tijelu zamijene?).

 

Jel' bi se skužila sabotaža da pospem matičnu grafitnom prašinom? Ali ne mogu jednostvano, evo iz saučešća sam procu promijenio termalnu pastu i stavio MX-4.

Baš gledam, mobitel mi je dvostruko jači od moje "grafičke radne stanice"...

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.1.2016 13:32 (xcat).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Budući procesori neće podržavati stare Windows
BlackDog22 kaže...

 Ja ne znam šta se ti uzbuđuješ zbog MS-a toliko, kao da držiš njihove dionice. Politika firme je njihova stvar i ako će propast to je opet njihova stvar. A smanjenje monopola i novi igrači na tržištu su za krajnjeg kupca samo korisna stvar. 

 

S druge strane bojiš se za opstanak MS na način da se protiviš da išta novo prodaju, nego te smeta što više neće radit podršku za nešto što su ti prodali prije 14 ili 7 godina i sad se noktima držiš samo kako ti ne bi uvalili nešto za što moraš pljunut pare, iako ustvari ne moraš. Jel MS nema apsolutno ništa od kupca kao što si ti koji već 14 godina muze istu kravu i ti kao takav korisnik si njima samo trošak (zbog recimo ovakvih stvari da sad oni moraju do kraja tvog života radit tebi podršku za prastare programe).

 A ja ne znam zasto ti pises a ne razumijes o cemu pises. Tema je: buduci procesori nece podrzavati stare windowse. Dakle Microsoft preko hardwarea odredjuje sto ce korisnici moci instalirati na svoje racunalo. I ti tu ne vidis problem? Sta je sljedece? Na svoje racunalo moci cu instalirati samo najnoviji Office a ne ovaj za kojeg imam licencu? Na sljedece racunalo moci cu instalirati samo MS igre? Za posao necu moci koristiti aplikacije koje sad koristim nego samo one s kojima MS potpise ugovor....?

Zar ti stvarno nije jasno da je to pljuvanje korisnicima u lice i rusenje temelja Microsoftovog poslovanja tj. pilanje grane na kojoj sjede?

 

Zadnjih par dana ovdje se provlaci tema "da li je PC mrtav?". Nije mrtav ali MS se svojski trudi da ga ubije. Uvodjenje bilo kakvih ogranicenja samo odbija prosjecnog korisnika od PC-a i na kraju ce PC umjesto personal computer postati working tool za one kojima je neophodan. A i cijena ce mu biti u skladu s namjenom.

 

Sreca pa konkurencija ne spava.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Budući procesori neće podržavati stare Windows
Tableti su nova stvar
TD people now you are on my Death Note
14 godina
offline
Re: Budući procesori neće podržavati stare Windows
BlueMax kaže...
Memphis kaže...
Dex.pwn kaže...

Stvarno likovi rade sve da svi pređu na Desetku.

 A šta bi trebali? Kupit ćeš novi komp  i stavit XP? Kad vidim da netko kupi novo ačunalo i stavi windows 7 ne znam kaj bi takvom stručnjaku reko!

 Stručnjak, moj A0+ ploter ne radi na w10. Da zato sto mi je crklo racunalo kupim i novi ploter?

 Naravno ... ako misliš opstat onda trebaš ulagat ...  jedino ako to radiš iz hobija onda ti netreba ništa bolje ... od toga kaj imaš ...

14 godina
offline
Re: Budući procesori neće podržavati stare Windows
eš javit i poslat smAA-d00d kaže...

Zanimljivo kako nitko nije ništa rekao protiv proizvođača takvih strojeva i nedostatka njihove volje da napišu novi software za novi OS. Odmah treba M$ spaliti na lomači

 a to ti je kad kupi plotter žnj firme za siću bez podrške ... i onda mu je svijet kriv kaj grabi naprijed a ne stagnira kao on ... kaj onda ne koristi 3310 ... i na njoj se može mami javit i napisat poruku .... takva mudra razmišljanja a sve veliki stručnjaci ... sa zastarijelom tehnologijom ... bolje onda nek veli da mu ne treba bolje .... nego da pametuje ostatku svijeta sa svojim plotterom.

 

 

12 godina
offline
Re: Budući procesori neće podržavati stare Windows
Memphis kaže...
BlueMax kaže...
Memphis kaže...
Dex.pwn kaže...

Stvarno likovi rade sve da svi pređu na Desetku.

 A šta bi trebali? Kupit ćeš novi komp  i stavit XP? Kad vidim da netko kupi novo ačunalo i stavi windows 7 ne znam kaj bi takvom stručnjaku reko!

 Stručnjak, moj A0+ ploter ne radi na w10. Da zato sto mi je crklo racunalo kupim i novi ploter?

 Naravno ... ako misliš opstat onda trebaš ulagat ...  jedino ako to radiš iz hobija onda ti netreba ništa bolje ... od toga kaj imaš ...

 Ne trebam. Ne pada mi na pamet kupovati uredjaj od 70 000kn samo zato jer MS ima nekakve unaprijed propale planove s tabletima. Mogu kupiti Apple na kojem ploter radi i na zadnjoj verziji OS-a ili ga drzati na ovom istom racunalu tj. ne kupiti nista. Ploter radi savrseno i bolji (pouzdaniji) je od svega sto danas mozes kupiti za duplo novca.

14 godina
offline
Re: Budući procesori neće podržavati stare Windows
BlueMax kaže...
Memphis kaže...
BlueMax kaže...
Memphis kaže...
Dex.pwn kaže...

Stvarno likovi rade sve da svi pređu na Desetku.

 A šta bi trebali? Kupit ćeš novi komp  i stavit XP? Kad vidim da netko kupi novo ačunalo i stavi windows 7 ne znam kaj bi takvom stručnjaku reko!

 Stručnjak, moj A0+ ploter ne radi na w10. Da zato sto mi je crklo racunalo kupim i novi ploter?

 Naravno ... ako misliš opstat onda trebaš ulagat ...  jedino ako to radiš iz hobija onda ti netreba ništa bolje ... od toga kaj imaš ...

 Ne trebam. Ne pada mi na pamet kupovati uredjaj od 70 000kn samo zato jer MS ima nekakve unaprijed propale planove s tabletima. Mogu kupiti Apple na kojem ploter radi i na zadnjoj verziji OS-a ili ga drzati na ovom istom racunalu tj. ne kupiti nista. Ploter radi savrseno i bolji (pouzdaniji) je od svega sto danas mozes kupiti za duplo novca.

Pa eto super ... kupi Apple .... imam ti ja nešto starih licenci za 98SE i Vistu ... ako trebaš ...

danas je to MS sutra će biti netko treći na tvojoj crnoj listi sve dok ne shvatiš di je zapravo problem. Sigruno imaš i CRT Monitor sa zaobljenim ekranom, koji je danas bagatel, pouzdaniji i zdraviji za tvoje oči ...

Svašta ...

12 godina
offline
Budući procesori neće podržavati stare Windowse

Ne, imam 4 poslovna i7 racunala od kojih su dva dual 24" IPS monitor a dva single, dva printera, jedan ploter, oko 150 000kn softwarea a i kucno racunalo mi je valjda 16 puta naprednije od ovoga sto ti imas u potpisu. Da ne zaboravim laptop, mediaplayer, tablet...

Ovo nije tema o meni nego o Microsoftu i zasto su od nekad najveceg IT branda i firme na svijetu postali sprdnja. Da mi je netko prije 10 godina rekao kako ce Apple danas biti vodeca firma po vrijednosti na svijetu a da Microsoft nece biti u prvih 100 samo bi se nasmijao. Da mi danas netko kaze kako Microsoft za 10godina nece ni postojati ili da ce se svoditi na par aplikacija i usluga, shvatio bi ga ozbiljno.

 
10 3 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Budući procesori neće podržavati stare Windows
PaleRider kaže...
CyberDemonVZ kaže...

 

 

 

 

Inače koristim Win7 koji sam platio i koji radi odlično i nemam nikakvih razloga niti želim da nadograđujem,

jedina mana su ovi popup izbornici koji stalno iskaču i tjeraju me da nadogradim na Win 10 ! :-)

 

 

 Upiši u Google GWX Control Panel

16 godina
neaktivan
offline
Re: Budući procesori neće podržavati stare Windows
BlueMax kaže...

 A ja ne znam zasto ti pises a ne razumijes o cemu pises. Tema je: buduci procesori nece podrzavati stare windowse. Dakle Microsoft preko hardwarea odredjuje sto ce korisnici moci instalirati na svoje racunalo. I ti tu ne vidis problem? Sta je sljedece? Na svoje racunalo moci cu instalirati samo najnoviji Office a ne ovaj za kojeg imam licencu? Na sljedece racunalo moci cu instalirati samo MS igre? Za posao necu moci koristiti aplikacije koje sad koristim nego samo one s kojima MS potpise ugovor....?

Zar ti stvarno nije jasno da je to pljuvanje korisnicima u lice i rusenje temelja Microsoftovog poslovanja tj. pilanje grane na kojoj sjede?

 

Zadnjih par dana ovdje se provlaci tema "da li je PC mrtav?". Nije mrtav ali MS se svojski trudi da ga ubije. Uvodjenje bilo kakvih ogranicenja samo odbija prosjecnog korisnika od PC-a i na kraju ce PC umjesto personal computer postati working tool za one kojima je neophodan. A i cijena ce mu biti u skladu s namjenom.

 

Sreca pa konkurencija ne spava.

 Ocito ti ne razumiješ što pišeš jer MS nije niti će napraviti išta od toga, on će samo prekinuti (u dogovoru s proizvođaćem) podršku za svoje stare programe. S nekakve pravne strane apsolutno sve čisto jer oni ništa ne zaključavaju niti omogučavaju nekom trećem, nego jednostavno sebi. Ako je garantno vrijeme podrške prošlo nitko ne može MS natjerati da i dalje mora garantirat kompatibilnost. 

 

S komercijalne strane MS također ne gubi ništa, može samo dobiti. Onaj tko ima njihov stari OS kojeg je već PLATIO u najboljem slučaju će kupiti novi, a u najgorem neće kupit. MS ne dobiva nikakve poene ili novac zato što xp ili 7 drže 80% tržišta. Od toga Ms nema apsolutno nikakve koristi. MS ima koristi kad tih 80% XP i 7 postane 8, pa 8 nakon 5 godina postane 10 itd. Tu MS ima korist, a to što ti cjediš kravu na umori zadnjih 7 godina, od tebe MS ništa ne gubi, a možda će dobiti. 

 

A kad si već spomenuo igre, koliko ja znam ne možeš instalirat sve igre na svaki OS. Zašto ja ne mogu instalirat svaku igru koju hoću nego moram čekat recimo da se proizvođaći smiliuju Linux ili Mac korinsicima? Zašto igre koje su se vrtile na XP ili 98 ne vrte se na 7 ili 10? Očito ti ne znaš o čemu pričaš. Zašto ja ne mogu instalirat MacOS na svaki komp nego moram tražiti baš točno određene komponente?

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.1.2016 18:32 (BlackDog22).
10 godina
offline
Budući procesori neće podržavati stare Windowse

@Blackdog Ajde netko tko ne pljuje tolko po MS. TO je zapravo big picture onog sto radi MS. MS ima proizvod A i proizvod B. Odluce oni jednog dana da proizvod A vise nece razvijati jer im je trosak nego ce samo proizvod B dobivat podrsku. Raja se pobuni da kako se oni usuduju ukinut podrsku proizvodu A jer su oni 2002.-2003. dali 1000kn za njega(ili ga ilegalno skinuli-sto je vjerojatnije) i oni bi jos da 15 g. MS trosi na nesto sto je brat bratu zastarjelo koliko god je on bio dobar. No ista ta raja se ne buni sto recimo Apple nema suport za AMD procesore , niti se bas buni sto Linuxu fali drivera. MS ima puno pravo raditi sta hoce, a kupci ce,tj. trziste ce odgovorit da li je to dobar potez ili ne. Masa industrije je jos na XP ali ne zato jer su uber super ekstra bolji od W10 nego zato sto menadzere u toj industriji svaka lipa u dzepu zulja(pogledaj CHILD LABOUR po svijetu). Svi vole voziti nove GOLF 7 a smiju se iz onih koji se voze u GOLF 2. Ali kad netko kaze da ce se softver star 15 godina morati promijeniti e to je van svake pameti. Zamisli, tvrtka je odlucila da ce ona gurat svoj proizvod B jer ce im donijet vise para. A kad raja vara na svakom zivom porezu da imaju vise para onda je to sasvim u redu(o tome da MS ima i vise nego dovoljno para je njihov osobni interes i imaju pravo radit kako hoce). Svi ovdje glume Robin Hooda al kad se radi u njihovom dzepu e onda smo vise na Lex Luthora. Da MS vuce mafijaske poteze je istina, a i Linux mi se puno vise svidja ali ima tu jos nedovrsenosti. Lupajte TD ali ovo je sve gruba istina, istina boli a to se vidi po broju komentara na temu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Budući procesori neće podržavati stare Windowse

A valjda ću doživjeti da svi jednom pređu na desetku, pa će ovakve vijesti i teme biti samo smiješna povijest 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Budući procesori neće podržavati stare Windows
XXX kaže...

A valjda ću doživjeti da svi jednom pređu na desetku, pa će ovakve vijesti i teme biti samo smiješna povijest 

 A 11, 12, 13? Uvijek će nas netko tjerati na nešto novo.

Swedish latin super funk.
15 godina
offline
Re: Budući procesori neće podržavati stare Windows
Ripjaw kaže...

... Lupajte TD ali ovo je sve gruba istina, istina boli a to se vidi po broju komentara na temu.

 kad bi večina firmi mogle  stavit amortizaciju u cijenu svog posla. vjeruj ovakve priče se ne bi niti pričale. a kako je danas tržište, takvo kakvo je, dolazi se do ovakvih problema.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Budući procesori neće podržavati stare Windows
sirka666 kaže...
XXX kaže...

A valjda ću doživjeti da svi jednom pređu na desetku, pa će ovakve vijesti i teme biti samo smiješna povijest 

 A 11, 12, 13? Uvijek će nas netko tjerati na nešto novo.

 Neće ih biti, zvat će se jednostavno windows.

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Budući procesori neće podržavati stare Windows
Memphis kaže...

 A šta bi trebali? Kupit ćeš novi komp  i stavit XP? Kad vidim da netko kupi novo ačunalo i stavi windows 7 ne znam kaj bi takvom stručnjaku reko!

Ako ti crkne procesor, a matična ti podržava noviji, mijenjati ćeš Windowse!?

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Budući procesori neće podržavati stare Windows
TD people now you are on my Death Note
14 godina
offline
Re: Budući procesori neće podržavati stare Windows
XXX kaže...
sirka666 kaže...
XXX kaže...

A valjda ću doživjeti da svi jednom pređu na desetku, pa će ovakve vijesti i teme biti samo smiješna povijest 

 A 11, 12, 13? Uvijek će nas netko tjerati na nešto novo.

 Neće ih biti, zvat će se jednostavno windows.

 

 Naravno... to je zasad, dok je Nadela CEO, tko zna kakve će stvari biti za 10 godina.

 

2030. je godina, šačica ljudi se kune u desetku kao što trenutno XP ima sljedbenike, misliš da neće toga biti?

Swedish latin super funk.
9 godina
protjeran
offline
Re: Budući procesori neće podržavati stare Windows
Envy kaže...
nicky.sl kaže...

Neće me to pogodit nimalo pošto sam još kao insider prihvatio desetku i nema šanse da više koristim sedmicu ili osmicu ali ovakav potez Microsofta a pogotovo hardveraša mi se jednostavno GADI.

 

vrinho kaže...

Win 10 mi je odličan ali način na koji se trude pokopati prošle verzije OS-a je zbilja gadan.

 

Ma kako gadno, nema ništa ovdje gadno.. prije svega, neće vam Implodirati OS koji god da je trenutno pri pokretanju na 6-toj generaciji Intelovih procesora. A druga stvar, zar bi stvarno stavili Windows 7 na recimo 8-mu ili 9-tu generaciju Intelove Core arhitekture?

 

I ja sam u Insideru još od 2014-te (pred kraj), i kada vidim 7-micu zapitam se koja je to godina bila.

 

Ovo je čisto Wintel savez u svoj svojoj slavi.

 Ako ti nisi sposoban prepoznati MS-ovo ne davanje mogucnosti i flagrantno prisiljavanje kupca na ono sto mu namecu,ne znaci da to ne vide ljudi koji malo podrobnije razmisljaju..Neš ti slave,danas Ameri te prisiljavaju da kupis njihov zadnji OS,rade sve da Europa eksplodira,zamecu sra*ja svugdje gdje mogu,a ti im se divis..samo nastavi,mozda padne koja mrvica sa stola i za tebe..

13 godina
offline
Re: Budući procesori neće podržavati stare Windows
Memphis kaže...

 a to ti je kad kupi plotter žnj firme za siću bez podrške ... i onda mu je svijet kriv kaj grabi naprijed a ne stagnira kao on ... kaj onda ne koristi 3310 ... i na njoj se može mami javit i napisat poruku .... takva mudra razmišljanja a sve veliki stručnjaci ... sa zastarijelom tehnologijom ... bolje onda nek veli da mu ne treba bolje .... nego da pametuje ostatku svijeta sa svojim plotterom.

 

 

Ako nemaš pojma o ploterima onda nemoj o njima pisati.Što je za tebe žnj firma koja proizvodi plotere? HP, Canon, Epson, Oce, .....? U firmi imamo Canon-ovu i HP-ovu perjanicu od 44" i oba imaju problema s driverima za 10-ku (kad printamo iz AutoCAD-a). Bolje da ti ne pričam koliko smo ih platili (sa svom dodatnom opremom). Oba koriste najnoviju tehnologiju ispisa. Na moje pitanje distributeru što mi je za raditi dobio sam odgovor ostati na Win 7 jer novi uređaji su isti kao ovi što ih imam samo malo ušminkani a driveri nisu ništa bolji.

 

Zato razumijem frustraciju i ogorčenost kolege a ono što ne razumijem je tvoj ograničeni fanboy-izam zbog kojega opravdavaš ordinarnu glupost.

Stručnjak za odmaganje...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Budući procesori neće podržavati stare Windows
sirka666 kaže...
XXX kaže...
sirka666 kaže...
XXX kaže...

A valjda ću doživjeti da svi jednom pređu na desetku, pa će ovakve vijesti i teme biti samo smiješna povijest 

 A 11, 12, 13? Uvijek će nas netko tjerati na nešto novo.

 Neće ih biti, zvat će se jednostavno windows.

 

 Naravno... to je zasad, dok je Nadela CEO, tko zna kakve će stvari biti za 10 godina.

 

2030. je godina, šačica ljudi se kune u desetku kao što trenutno XP ima sljedbenike, misliš da neće toga biti?

 istu stvar je i commodore napravio prije 15 godina sa amigom1200 kad si htio stavit workbench 3.5 morao si promjenit čipove na matičnoj na 3.1 verziju da bi ga mogao instalirati,

a nama večini paše XP zbog sitnih programčića kojih nema na 64 nitnim windowsima tj. niti emulatori tu ne pomažu ili nema crck ili patch za novije verzije.

onda digitalni potpis drajvera uf... samo win7 dalje je koma apsolutno zaboraviti na novije windowse barem ja (solidCam).

a za 5 godina ko zna evo učim se od nule sa meni novim programom Tebis i pored njega se svi cadcam programi mogu sakriti a za tu lovu od licence kupiš kuču i auto.

Uvjek čovjek gleda da prođe jeftinije a dok se ne peseliš iz ljepe naše nije ti jasno da ljudi kupuju što je na tržištu financiski prihvatljivo a kad sad pogledam oko sebe sve mi je jasno.

Nostalgije bude uvjek bilo ali nadamo se i razuma.

http://www.youtube.com/glodalica
9 godina
protjeran
offline
Budući procesori neće podržavati stare Windowse

Ono sto vecina likova ne shvaca je ukidanje IZBORA...Daj ti meni brale,da ja mogu sve koristiti,ili bar zadnje tri opcije,pa sve bude fino...

A tek one stvari koje se valjaju iza brda i dolaze i nemaju veze sa IT-om,a gdje jednog dana ce isto biti,u smislu...Glupa masovna teladi,NEMATE IZBORA ,morate se prilagoditi nasim zeljama..

A plitki nek mantraju o novim tehnologijama,mi koji ne podrzavamo NEMOGUCNOST IZBORA.itekako se necemo bar ponasati kao neuke ovce..gdje je gurnes tamo je..

 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Budući procesori neće podržavati stare Windows
duhonja kaže...

Ono sto vecina likova ne shvaca je ukidanje IZBORA...Daj ti meni brale,da ja mogu sve koristiti,ili bar zadnje tri opcije,pa sve bude fino...

A tek one stvari koje se valjaju iza brda i dolaze i nemaju veze sa IT-om,a gdje jednog dana ce isto biti,u smislu...Glupa masovna teladi,NEMATE IZBORA ,morate se prilagoditi nasim zeljama..

A plitki nek mantraju o novim tehnologijama,mi koji ne podrzavamo NEMOGUCNOST IZBORA.itekako se necemo bar ponasati kao neuke ovce..gdje je gurnes tamo je..

 Kako nemaš?

Linuxa ima na stotine, imaš još i OSX te naposljetku Windowse.

Swedish latin super funk.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice