Budući procesori neće podržavati stare Windowse

poruka: 135
|
čitano: 17.156
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Budući procesori neće podržavati stare Windowse".
15 godina
offline
Re: Budući procesori neće podržavati stare Windows
xcat kaže...

 

* * *

 

Jel' bi se skužila sabotaža da pospem matičnu grafitnom prašinom? Ali ne mogu jednostvano, evo iz saučešća sam procu promijenio termalnu pastu i stavio MX-4.

Baš gledam, mobitel mi je dvostruko jači od moje "grafičke radne stanice"...

Predpostavljam da si DTP-ovac kao i ja nekada.. kažeš "dvostruko jači od "grafičke radne stanice"". Ako jeste probaj na njega instalirati Corel Draw X2 Recimo i Adobe CS (nećemo CS6) neka ide fluidno i na tom Pentiumu pa onda raznorazne 3rd party programe za za preslagavanje stranica, slanje na CTP (Computer To Plate) pa ćeš onda vidjeti da ta snaga koju spominješ je mijašnje čisto krušaka i jabuka, da ne kažem.

 

BlueMax kaže...

* * *

Ovo nije tema o meni nego o Microsoftu i zasto su od nekad najveceg IT branda i firme na svijetu postali sprdnja. Da mi je netko prije 10 godina rekao kako ce Apple danas biti vodeca firma po vrijednosti na svijetu a da Microsoft nece biti u prvih 100 samo bi se nasmijao. Da mi danas netko kaze kako Microsoft za 10godina nece ni postojati ili da ce se svoditi na par aplikacija i usluga, shvatio bi ga ozbiljno.

Izgleda da je samo ovdje ihush pročitao naslov kako treba. Ne kaže se tu da Microsoft neće podržavati nove CPU-ove, nego obratno. CPU-ovi neće podržati stare Windowse pa da ponovimo svi u hor: neće imati neki fičure koji je neophodan starijim Windowsima. Je li to Wintel savez na djelu već smo rekli nitko to ovdje jednostavno - ne zna.

 

Kad smo već kod prognoza jesi li mogao zamisliti prije 10 godina da će Nokia propasti. Jesi li mogao zamisliti uspon Applea. Jesi li mogao zamisliti da će Samsung (za mene uvijek bio tamo negi jing-jong-jang) prestići Sony prije 15-tak godina i postati vodeći proizvođač potrošačke elektronike i da će njegov Galaxy takmičiti se sa "moćnim" iPhoneom? Nitko od nas nije.

Ali ako bi se kladio da nekoga neće biti za 10 godina - definitivno na to ime ne bih dodao Microsoft.

 

 

PS: napiši koji PC imaš doma i čime se služiš - nije sramota, zato nam stoji MOJ PC.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Budući procesori neće podržavati stare Windows
Toliko ste ljubomorni na Linux da se čudim kako to da *BSD još nije spomenut.
https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
15 godina
odjavljen
offline
Re: Budući procesori neće podržavati stare Windows
Envy kaže...

neće imati neki fičure koji je neophodan starijim Windowsima

Ajde pogledaj zahtjeve Windowsa Vista - 8.1 i reci koji bi to feature mogao biti, a da ukidanje ne napravi totalni nered na čitavom IT tržištu. Gotovo sve aplikacije danas koriste iste osnovne feature kao Windowsi i ukidanje tih featura bi značilo prestanak kompatibilnosti s tim aplikacijama. Takav potez znači pucati sebi u nogu.

 

S druge strane, uvođenje neke umjetne blokade isključivo kako bi se pogodovalo microsoftovom poslovnom planu je ljigavo i postavlja pitanje zašto bi vodeći proizvođači procesora pristali na to. To pitanje je dovoljno za opsežnu istragu da li se tu radi o ucjeni.

 

S treće strane, pitanje je kako će se to odraziti na druge operacijske sustave. Ukoliko će to blokirati i primjerice većinu distribucija linuxa, tada se radi o kartelu i napadu na slobodno tržište (a stare verzije Windowsa u tom slučaju služe samo kao fasada).

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Budući procesori neće podržavati stare Windows
Zar zelis reci da ce milijuni linuxa biti uvjek podrzani
TD people now you are on my Death Note
15 godina
offline
Re: Budući procesori neće podržavati stare Windows
MrBlc kaže...
Envy kaže...

neće imati neki fičure koji je neophodan starijim Windowsima

Ajde pogledaj zahtjeve Windowsa Vista - 8.1 i reci koji bi to feature mogao biti, a da ukidanje ne napravi totalni nered na čitavom IT tržištu. Gotovo sve aplikacije danas koriste iste osnovne feature kao Windowsi i ukidanje tih featura bi značilo prestanak kompatibilnosti s tim aplikacijama. Takav potez znači pucati sebi u nogu.

 

S druge strane, uvođenje neke umjetne blokade isključivo kako bi se pogodovalo microsoftovom poslovnom planu je ljigavo i postavlja pitanje zašto bi vodeći proizvođači procesora pristali na to. To pitanje je dovoljno za opsežnu istragu da li se tu radi o ucjeni.

 

S treće strane, pitanje je kako će se to odraziti na druge operacijske sustave. Ukoliko će to blokirati i primjerice većinu distribucija linuxa, tada se radi o kartelu i napadu na slobodno tržište (a stare verzije Windowsa u tom slučaju služe samo kao fasada).

A mamma mia pa ruke me zaboliše od objašnjavanja.. pameta je onaj iHush kada teba pustit jedra i otći.

 

1. Nitko tko kupuje 6-tu ili (riječ je o budućim CPU) genracijau, dakle 7. i 8. (kad će politika biti provedena pitanje je) generaciju Intel Core procesora neće stavljati prahistorijski OS.

2. Fičura ima milijadu jednu, dovoljan je jedan koji će onemogućiti instalciju Windowsa i tebi crveno cjetlo. Pa danas je u Core 6-te generacije integruša HD530 na nivo HD7770 dakel sve vrti danas u utra High na 720p monitoru.

 

3. Hint: na elektrotehniku i nađi predmet Arhitekutra PC procesora pa savladaj 8-bitni CPU jer ako 8-bitni ne savladaš nećeš siguran sam ni 16 bitni a pogovo ne današnje 64-bitne  procesore.

 

Shvatite da je ovo odluka Intela a ne Microsofta, a koliko tu caruje Wintel savez - ponavljam - nitko od nas ne zna.

 

Kraj diskusije..

 

PS: i da imate i Linux koji će da radi što god tada bude radio ili ekipa koja ga kompajlira - želite njega - vaš izbor. Evo sredinom sječnja ide Andoid na x86, tko ništa ne radi korisno na račuaru neka njega stavi na jedan Xeon E7 od $6.000,00.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Budući procesori neće podržavati stare Windows
Envy kaže...

Shvatite da je ovo odluka Intela a ne Microsofta, a koliko tu caruje Wintel savez - ponavljam - nitko od nas ne zna.

 

 Ne odlučuje Intel da će na Skylake CPU-ima podržavati Win7 do 17.07.2017. Kako bi oni to mogli napraviti, dođu ti kući po procesor 18.07.2017. u 07:00 ujutro? Odluka je Microsoftova. Gle ovo:

 

  • Through July 17, 2017, Skylake devices on the supported list will also be supported with Windows 7 and 8.1. During the 18-month support period, these systems should be upgraded to Windows 10 to continue receiving support after the period ends. After July 2017, the most critical Windows 7 and Windows 8.1 security updates will be addressed for these configurations, and will be released if the update does not risk the reliability or compatibility of the Windows 7/8.1 platform on other devices.

  • https://blogs.windows.com/windowsexperience/2016/01/15/windows-10-embracing-silicon-innovation/

 

Dakle, može biti da će biti sigurnosnih zakrpi, 'ako to ne ugrožava pouzdanost i komaptibilnost windowsa na ne-skylake procesorima'. Opet vidimo da je odluka na Microsoftu, jer ne može Intel malo podržavati, malo ne :) 

There is no job like cron job!
15 godina
odjavljen
offline
Re: Budući procesori neće podržavati stare Windows
Envy kaže...

3. Hint: na elektrotehniku i nađi predmet Arhitekutra PC procesora pa savladaj 8-bitni CPU jer ako 8-bitni ne savladaš nećeš siguran sam ni 16 bitni a pogovo ne današnje 64-bitne  procesore.

Odslušao, naučio, položio i u tom kontekstu komentar napisao.

 

Windows 7 radi na P3 procesorima, a izbacivanje bilo kojeg featurea kojeg je P3 podržavao bi napravilo kaos na IT tržištu. Ako se mijanja nešto na razini instrukcijskih setova ili registara, veliki broj aplikacija bi bio u problemu. Ako se mijenja nešto po pitanju upravljanja procesima, kaos je na tržištu operacijskih sustava, a u tom slučaju bi dogovor jednog proizvođača operacijskog sustava s najvećim proizvođačima procesora bio kartel.

 

 

P.S. Očito zaboravljaš kako je microsoft pokušao upakirati odostraga open source zajednici prilikom definiranja UEFI-a...

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.1.2016 7:42 (MrBlc).
15 godina
offline
Budući procesori neće podržavati stare Windowse

Baš me briga. Trenutno na računalu imam trostruki boot: Debian testing, Win 7 i Win 10, i sve radi bez problema. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Budući procesori neće podržavati stare Windows
MrBlc kaže...
Memphis kaže...

 A šta bi trebali? Kupit ćeš novi komp  i stavit XP? Kad vidim da netko kupi novo ačunalo i stavi windows 7 ne znam kaj bi takvom stručnjaku reko!

Ako ti crkne procesor, a matična ti podržava noviji, mijenjati ćeš Windowse!?

 Zašto ne ... pa uvijek imam najnovije ... dobro na poslu imam P4 na kojem vrtim Windows 8.1 x64

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.1.2016 8:55 (Memphis).
15 godina
offline
Budući procesori neće podržavati stare Windowse

.. da upravo će kroz UEFI i GPT eliminirati mogućnost boota starijih od Win8... dovoljno da intel izbaci u BIOSu opciju legacy...

kad dvije tvrtke to rade, jedna koja nema interes ograničavati OS.. tad je to kažnjivo ako se dokaže.

 

+ zbog zakonskih rokova, kao plan 2020ta, pa dok OEM i trgovci isprazne skladišta, tad je početak danas 2016. upravo logičan. MS ide taktikom, to je vuk, da bi potjerao korisnike na novi OS, sad, realno ništa od tog (zakonski) do 2021. S tim dijelom Intel nema baš nikakve veze.. interesa (osim kažnjivog).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.1.2016 10:25 (ihush).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Budući procesori neće podržavati stare Windows
Oldy kaže...
Pa ionako su poručili da su ovo zadnji windowsi. Sad ili imaju nešto novo ili selimo na android.

 Zadnja brojčana oznaka Windowsa, a ne zadnji Windowsi.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Budući procesori neće podržavati stare Windows
Memphis kaže...

 Kad vidim da netko kupi novo ačunalo i stavi windows 7 ne znam kaj bi takvom stručnjaku reko!

Ja bih mu čestitao jer je donio pametnu odluku.

15 godina
offline
Re: Budući procesori neće podržavati stare Windows
hrvooje kaže...
Envy kaže...

Shvatite da je ovo odluka Intela a ne Microsofta, a koliko tu caruje Wintel savez - ponavljam - nitko od nas ne zna.

 

 Ne odlučuje Intel da će na Skylake CPU-ima podržavati Win7 do 17.07.2017. Kako bi oni to mogli napraviti, dođu ti kući po procesor 18.07.2017. u 07:00 ujutro? Odluka je Microsoftova. Gle ovo:

 

  • Through July 17, 2017, Skylake devices on the supported list will also be supported with Windows 7 and 8.1. During the 18-month support period, these systems should be upgraded to Windows 10 to continue receiving support after the period ends. After July 2017, the most critical Windows 7 and Windows 8.1 security updates will be addressed for these configurations, and will be released if the update does not risk the reliability or compatibility of the Windows 7/8.1 platform on other devices.

  • https://blogs.windows.com/windowsexperience/2016/01/15/windows-10-embracing-silicon-innovation/

 

Dakle, može biti da će biti sigurnosnih zakrpi, 'ako to ne ugrožava pouzdanost i komaptibilnost windowsa na ne-skylake procesorima'. Opet vidimo da je odluka na Microsoftu, jer ne može Intel malo podržavati, malo ne :) 

 

MrBlc kaže...
Envy kaže...

3. Hint: na elektrotehniku i nađi predmet Arhitekutra PC procesora pa savladaj 8-bitni CPU jer ako 8-bitni ne savladaš nećeš siguran sam ni 16 bitni a pogovo ne današnje 64-bitne  procesore.

Odslušao, naučio, položio i u tom kontekstu komentar napisao.

 

Windows 7 radi na P3 procesorima, a izbacivanje bilo kojeg featurea kojeg je P3 podržavao bi napravilo kaos na IT tržištu. Ako se mijanja nešto na razini instrukcijskih setova ili registara, veliki broj aplikacija bi bio u problemu. Ako se mijenja nešto po pitanju upravljanja procesima, kaos je na tržištu operacijskih sustava, a u tom slučaju bi dogovor jednog proizvođača operacijskog sustava s najvećim proizvođačima procesora bio kartel.

 

 

P.S. Očito zaboravljaš kako je microsoft pokušao upakirati odostraga open source zajednici prilikom definiranja UEFI-a...

 

Zabij im onda kada Bugovci kao što bi netko rekao proturaju vijest kroz google translate. Ovdje je očigledno bilo ako laže koza neće lagati rog.

16 godina
offline
Re: Budući procesori neće podržavati stare Windows
Ispada da je clanak totalno misleading. Kako sam ja shvatio, citajuci ms blog i drugdje, radi se o tome da MS nece davati podrsku za starije windowse na novim procesorima (neka me netko ispravi ako grijesim). Znaci nema tu Intel nista s tim, i dalje ce se moci instalirati stari OS, ali bez podrske MS-a.
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Budući procesori neće podržavati stare Windowse

Netko je spomenio kako nije mogao pokrenuti Ubuntu na nekom starijem hardveru. U biti, može se dosta toga, uz malo konfiguracije. Ako netko bude htio stariji kernel na Skylake CPU

 

http://askubuntu.com/questions/691216/no-version-of-ubuntu-can-be-installed-with-any-skylake-6th-generation-intel-proc

 

Microsoft recently changed its support policy for Windows PCs with Skylake, but that doesn’t affect Linux, the Intel spokesman said. Linux will work with Skylake and future chips.

 

http://www.pcworld.com/article/3029193/laptop-computers/dell-to-ship-xps-13-developer-edition-linux-laptop-with-skylake.html

There is no job like cron job!
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.2.2016 20:21 (hrvooje).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice