Bugov vodič za kupovanje i rudarenje bitcoina

poruka: 54
|
čitano: 11.012
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bugov vodič za kupovanje i rudarenje bitcoina".
14 godina
offline
Re: Bugov vodič za kupovanje i rudarenje bitcoina
GlobIT kaže...

Ljudi maknite se od Bitcoina, krenute s Ripple :D osobno na ovim skakanjima od 0-40% ja sam u zadnjih 10 dana dignuo oko 1600 eura samo profita or Ripplea :D

 lol ,tako mozes sa svakim ,jer svi otprilike skacu i padaju isto 

11 godina
offline
Bugov vodič za kupovanje i rudarenje bitcoina

Slazem se ovo za ripple, ali cekam pad cijene ispof 20 centi...da hoce pasti na 15 centi e tu bi uletio ko hasnbegovic na trg republike

 

U 10 mj ako mu cijena ne ode na 1 ddolar jebo rak raka

 
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Bugov vodič za kupovanje i rudarenje bitcoina

Mislim , da prava valuta nemože zamijeniti kriptovalutu ("bitcoin... i sl..") , jer nema nacionalnu banku , koja bi kontrolirala valutu i određivala joj vrijednost sa drugim valutama , odnosno , nema ekonomskih sredstva ni instrumenata za kontrolu valute i provedbu monetarne politike , što može dovesti do svako trenutnog kolapsa. Želite li se ukrcati na vlak , sa neispravnim kočnicama , kupujte bitcoin-e. Ja nebi na vašem mjestu. Dovoljno govori to , da nema štednji u btc-u , što govori nešto.

 

I da , ako tako svi na ovom forumu drže do gramatike moglo bi se ispravno napisati "vodić" ("- ić sufiks") u naslovu vijesti.

 
0 1 hvala 0
16 godina
online
Re: Bugov vodič za kupovanje i rudarenje bitcoina
Daliboris kaže...

I da , ako tako svi na ovom forumu drže do gramatike moglo bi se ispravno napisati "vodić" ("- ić sufiks") u naslovu vijesti.

 

lol, pa "vodič" (-ič sufiks) je ispravno!

15 godina
offline
Re: Bugov vodič za kupovanje i rudarenje bitcoina

Kakav ripple:) omg x12 u mjesec dana, neo (antshare) x40 u 3 mjeseca.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Bugov vodič za kupovanje i rudarenje bitcoina
Gdje kupujes ripplove?
 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Bugov vodič za kupovanje i rudarenje bitcoina
Daliboris kaže...

Mislim , da prava valuta nemože zamijeniti kriptovalutu ("bitcoin... i sl..") , jer nema nacionalnu banku , koja bi kontrolirala valutu i određivala joj vrijednost sa drugim valutama , odnosno , nema ekonomskih sredstva ni instrumenata za kontrolu valute i provedbu monetarne politike , što može dovesti do svako trenutnog kolapsa. Želite li se ukrcati na vlak , sa neispravnim kočnicama , kupujte bitcoin-e. Ja nebi na vašem mjestu. Dovoljno govori to , da nema štednji u btc-u , što govori nešto.

 

I da , ako tako svi na ovom forumu drže do gramatike moglo bi se ispravno napisati "vodić" ("- ić sufiks") u naslovu vijesti.

 

Mislim da ne kužiš zašto nema štednje u Bitcoinu. Nema štednje jer ti nitko nema odakle dat kamatu. Novi coini se kopaju i ne može doći do novih coina preko maksimalnog supply-a. 

 

Gdje piše da kriptovaluta može zamijeniti fiat valute? Čak i da se bitcoin implementira u sve trgovine, još uvijek će se njegova vrijednost računati u valuti države u kojoj je. Odeš kupiti recimo teslu model s za 45000 dolara, daješ im 10 bitcoina, u vrijednosti 45000 dolara. Oni prihode računaju u dolarima, i ti njima daješ dolare, ali je platežno sredstvo bitcoin. 

Primjer. Implementira se u svaku trgovinu svugdje u HR bitcoin ili ethereum recimo. Odeš u trgovinu, još uvijek su cijene u kunama, i ti plaćaš doslovno onoliko koliko piše na polici. Recimo da uzmeš 500kn robe. U tvoj walletu na mobitelu ti piše da imaš x bitcoina u vrijednosti 1500 kn. Platiš s bitcoinima, on automatski (jer si spojen na net) preračunava tečaj i plaća s točno onoliko satoshija (dijelovi bitcoina) za koliko se dobije 500kn. Ona radnica na ispisu dobije potvrdu (kao kad plaćaš karticom), tvoja kupnja je obavljena, daje ti račun i izlaziš van s robom. Nigdje u ovom slučaju ti ona nije rekla koliko bitcoina ili satoshija košta ta roba, nego kuna. Ti si platio po tečaju koji je bio u trenutku kupovine, i ona novce na račun dobiva u roku par minuta. Jedina razlika tu je da,kad plaćaš karticom, svoj postotak uzme banka, a ovdje ni b od banke. Plaćaš direktno, bez posrednika. Državana valuta ostaje, samo je platežno sredstvo drukčije. 

 

Valuta svake države mora ostati ista, kriptovalute su samo načini plaćanja. Moguće je to zamijeniti, no treba ogroman period, a i mislim da još nije sve spremno za potpunu zamjenu. 

7 godina
protjeran
offline
Re: Bugov vodič za kupovanje i rudarenje bitcoina
zlosobno kaže...

Kakav ripple:) omg x12 u mjesec dana, neo (antshare) x40 u 3 mjeseca.

 

A šta je s 4000% na početku godine :D pa onda recimo da je jučer uvršten u jednu od najvećih mjenjačnica te u fond zajedno s BTC-om. Također konferencija počinje 16.10. na kojoj će govoriti velika imena TECH-a i financija. Onda Ripple ima jednu od najboljih tehnologija koja će vjerojatno biti uklopljena u bankovni sustav plaćanja :) nije samo cijena i cijena, treba gledati i pozadinu Blockchaina, razumijeti se u ono što ulažeš, vidjeti budućnost neku a ne samo gledati na početku proviziju. Meni super, eto od jučer pisanja teksta zaradio sa 730€ :D i to sve nakon što je uvršten u fond i mjenjačnicu skočila cijena, također treba znati kada ulagati, recimo po meni najbolje vrijeme za prodaju je u jutarnjim satima u Koreji, jer oni su jedni od najvećih ulagača. Tako da kada oni ustanu većinom cijene skoće i po 40ak % e onda ja tu uljećem i prodajem i tako. SVE odrađujem preko Bitstampa. Jer mogu odmah malo i trgovati sa BTC, LTC, i ETH na sat-dva radi sitnog profita. 

 

Ali Ripple mislim da jedini ima nekakvu korisnu budućnost, i na to mislim ne odmah za mjesec-dva nego za 4-5 godina kada se očekuje veliki rast, a trenutno sve veće banke Azije kao i UAE testiraju njihovu tehnologiju za plaćanje. Da neidem sad detaljno objašnjavati što je što vezano za Ripple samo si proguglaš i to je to.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Bugov vodič za kupovanje i rudarenje bitcoina

znaci ti kazes da cijena ujutro skoci za 40%? jel bi to trebalo znaciti da ulozim sad 3000 eura, ujutro imam 3900?

xFire: rebelsy | steam: rebelsy | origin: rebelszuka | battlenet: rebelsy#21796
14 godina
protjeran
offline
Re: Bugov vodič za kupovanje i rudarenje bitcoina
rebelsy kaže...

znaci ti kazes da cijena ujutro skoci za 40%? jel bi to trebalo znaciti da ulozim sad 3000 eura, ujutro imam 3900?

Ne znaci.

11 godina
offline
Re: Bugov vodič za kupovanje i rudarenje bitcoina
Kant kaže...

Prije dvije godine, kada sam krenuo amaterski u mining, nekih 15 Radeonki kopalo je 2 etha dnevno, do danas se moglo iskopati par stotina etha, a cijena je gotovo 400 dolara...

 Prije 15-20 ETH dnevno, moja R9 280X je početkom 2016 kopala 1 ETH dnevno.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Bugov vodič za kupovanje i rudarenje bitcoina

Ali tak ispada po ovom sto je on napisao, sta ne, barem u praksi?

Prijatelj mi je ulozio nedavno 20 tisuca kuna u 6 grafi i ostatak konfe i danas mi kaze da je izrudario 10$ necega (profita)... to ispadne onda da rudari 1800 kn mjesecno sto znaci da ce tek za cca 11 mjeseci otplatiti to ulozeno.

Sta sad kad struja skoci za 10%?

Ili sta kad nakon 24 mjeseca kad istekne garancija te grafe koje su pod opterecenjem 24/7 pocnu rikavat...

xFire: rebelsy | steam: rebelsy | origin: rebelszuka | battlenet: rebelsy#21796
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.9.2017 19:52 (rebelsy).
7 godina
protjeran
offline
Re: Bugov vodič za kupovanje i rudarenje bitcoina
rebelsy kaže...

Ali tak ispada po ovom sto je on napisao, sta ne, barem u praksi?

Prijatelj mi je ulozio nedavno 20 tisuca kuna u 6 grafi i ostatak konfe i danas mi kaze da je izrudario 10$ necega (profita)... to ispadne onda da rudari 1800 kn mjesecno sto znaci da ce tek za cca 11 mjeseci otplatiti to ulozeno.

Sta sad kad struja skoci za 10%?

Ili sta kad nakon 24 mjeseca kad istekne garancija te grafe koje su pod opterecenjem 24/7 pocnu rikavat...

 

Što prije shvatiš da se rudarenje ne isplati to bolje za tebe i frenda :)

 

Ne kažem da skače svaki dan 40% ali nedavno je i meni bilo super :) jest da ja sad s većim novcem raspolažem svaki dan (cca 10.000€) ali krenuo sam s jako malo. Te to mi je novac koji mi služi za trgovanje, kupovina i prodaja. Iako sam u irskoj trenutno i radim s ovim što sad ide vjerujem da bih mogao čak i živit u RH ali pitanje je kolko, jer opet nedavno sam izgubio 2400€ greškom mojom ali opet gubitak je bio veliki :/

 

Tako da u rudarenje sam ušao još prije 3-4 godine kada sam tukao kao lud Dogecoin i Litecoin koje sam čak (idiot) nedavno i sve prodao kada je Litecoin skočio na 24€ umjesto da sam čekao odmah sam prodao sve da mogu uletiti u Ripple, ali neka ne žalim jbg :D s obzirom da ništa nisam skoro uložio svog novca pretjerano, nego je sve od zarade. Sve je to isti k kao i s dionicama, jer recimo evo jučer su dvojica stavili zahtjev za kupovinu 500K (x2) XRP-a i to je podiglo cijenu, te su nakon par sati i povukli tu kupovinu što je tipočno manipuliranje tržišta, ali meni dobro jer sam uletio i izletio dok je još bio visoko. Sve ti je to kao i dionice.

15 godina
neaktivan
offline
Bugov vodič za kupovanje i rudarenje bitcoina

Ima tu još jedna stvar o kojoj se malo priča. U slučaju bilo kakve veće zarade moglo bi se lako dogoditi da vas država zajedno s Poreznom pita za svoj dio.

 
4 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Bugov vodič za kupovanje i rudarenje bitcoina
Tom69 kaže...

Ima tu još jedna stvar o kojoj se malo priča. U slučaju bilo kakve veće zarade moglo bi se lako dogoditi da vas država zajedno s Poreznom pita za svoj dio.

 I za to postoje načini (ja ne) ali o tome na drugim mjestima :D

16 godina
offline
Re: Bugov vodič za kupovanje i rudarenje bitcoina
rebelsy kaže...

Ali tak ispada po ovom sto je on napisao, sta ne, barem u praksi?

Prijatelj mi je ulozio nedavno 20 tisuca kuna u 6 grafi i ostatak konfe i danas mi kaze da je izrudario 10$ necega (profita)... to ispadne onda da rudari 1800 kn mjesecno sto znaci da ce tek za cca 11 mjeseci otplatiti to ulozeno.

Sta sad kad struja skoci za 10%?

Ili sta kad nakon 24 mjeseca kad istekne garancija te grafe koje su pod opterecenjem 24/7 pocnu rikavat...

 

Kako mislis "tek" za 11 mjeseci ce vratiti ulozeno???

 

Znaci, ulozio je 20 000 kn, i za to dobije 1800 kn mjesecno...

 

Ljudi kupe stan za 500 000 kn, rentaju ga, dobe mjesecno 2000 kn, ulozeno ne vrate za svoga zivota pa su presretni...

 

Ono, vratis za 11 mjeseci ulozeno i niste zadovoljni?

 

Bolesno

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
14 godina
neaktivan
offline
Re: Bugov vodič za kupovanje i rudarenje bitcoina

U pravu si, nije "tek", ja sam zabrijao da je koji mjesec krace to vrijeme po onome sto sam citao, ali to je ocito bilo prije...

xFire: rebelsy | steam: rebelsy | origin: rebelszuka | battlenet: rebelsy#21796
15 godina
offline
Bugov vodič za kupovanje i rudarenje bitcoina

RIZICI???? Je li to netko spominjao je** rizike?

 

Molim vas, nemojte mi o rizicima, djed mi je usao u penziju (dosta dobru je imao), a umro je za 1.5 god tako da ne baljezgajte gluposti, za koji ku*** je on radio cijeli zivot i uplacivao u mirovinski fond, a zna se tu i tamo cuti da je "drzavno" pozitivac, a tamo neko "privatno" zloCASTO strance". Po statistikama je avion kao prijevozno sredstvo sigurnije od automobila pa se svjedno svi vozimo u istim tim automobilima, a pazite sada ovo, zanimljivo je da posotoje neki ljudi koji se boje aviona. Cudesno, zar ne?

 

Long term ulaganje se po svim statistikama isplati.... samo usporedite 2009 god s 2010, 2010 vs 2011 itd. Naravno da je trading jos unosniji ali treba znati sto radis, a taj vas "RIZIK" je usporediV s novo otvorenom tvrtkom koja pokusava plasirati neki novi proizvod na trziste, a svi mi volimo kada se otvori neko novo radno mjesto (za razliku od HDZ-a), jelda?

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.9.2017 4:57 (lovac82).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Bugov vodič za kupovanje i rudarenje bitcoina

Jel zna netko postoji li opcija kupovanja (i prodaje) BTC-a preko PayPal-a? Koliko sam guglao, čini se da je transakcije moguće obavljati jedino preko bankovnog računa?

 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Bugov vodič za kupovanje i rudarenje bitcoina

Ja tako ne kupujem, a kratki google search je izbacio ovaj članak. https://99bitcoins.com/buying-bitcoins-with-paypal-a-practical-guide/ Naravno, provjeri reviewse na drugim stranicama prije kupovine ovim načinom, sigurnosti radi.

 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Bugov vodič za kupovanje i rudarenje bitcoina
footballer kaže...

Ja tako ne kupujem, a kratki google search je izbacio ovaj članak. https://99bitcoins.com/buying-bitcoins-with-paypal-a-practical-guide/ Naravno, provjeri reviewse na drugim stranicama prije kupovine ovim načinom, sigurnosti radi.

Nadao sam se iskustvu nekoga tko koristi PayPal, ali hvala svejedno.

11 godina
offline
Bugov vodič za kupovanje i rudarenje bitcoina

da i onda debili naprave dispute i sta onda?

 

nitko ti ne prodat sa PP....ili kartice direkt ili SEPA...ako ne adio

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Bugov vodič za kupovanje i rudarenje bitcoina
GSP kaže...

da i onda debili naprave dispute i sta onda?

 

nitko ti ne prodat sa PP....ili kartice direkt ili SEPA...ako ne adio

Smiri se prijatelju, nema razloga da gubiš živce. Moje je da pitam, a ti me, ako već smatraš moje pitanje neprimjerenim, možeš potpuno ignorirati i svi sretni.

10 godina
offline
Bugov vodič za kupovanje i rudarenje bitcoina

Jesen stiže dunjo moja, ......

 

 

Dolazi polako, ali sigurno jesen, dani sve kraći, a noći duže....Vrijeme G.O., isto tako ističe, vratili se naši vrijedni bugvoci, majstor svog zanata za svoje mašine, te Bug ide dalje....

 

Naslovnica je onako zlatno žuta sa konkretnim pitanjem, čiji se odgovor nalazi u našem omiljenom časpopisu BUG.

Doista, čovjek se može obogatiti ako čita BUG, jer se jedan naš poduzentik upravo tako i obogatio, nakon što je svoj prvi kompjuter složio po uputama koje je našao u BUG. Kasnije je shvatio, te to ponudio raditi ekip za novac, a ostalo je povijest uz maksimanlni trud i zalaganje. Al' BUG je početak. Tko zna možda će virtualne kovanice biti nečiji put za bogaćenje.

 

Što se tiče bogatstva, osobnom sam bogat, jer upravo samim čitanje, učenje i držanjem onoga što sam naučio iz, oko i uz BUG, osobno me dosta tehnološki oplemenilo, promijenilo moj način razmišljanja, te za kompjutere i sve oko njih, tako da danas mogu reći da imam posao koji je vezan za kompjutere, ali davnih, odnosno u mlađim danima upravo je BUG bio ishodište, te prva stranica za upoznavanje ovog predivnog tehnološkog svijeta koji se bazirana na razvoju kompjutera. 

 

Kada je samo par ljudi imalo kompjuter u kvartu, te je BUG bio prvi kontakt s jednim drugim svijetom, jedan drugi pogled od onoga što se tada nudilo mladima. 

Šugavi nacionalizam i sve ostalo oko njega.BUG je bio svemir, nešto drugačije, nešto bolje, bolja budučnost, te odlazak i bijeg od tmurnog, crnog svijeta koji se tada nudio mladom čovjeku.

 

BUG je tada, kao i sada rokao nešto drugo, rokao na najjače, te je moj obrazovni rast vezan posredno-neposredno upravo za BUGova tiskovna izdanja.

Tako da BUG volim, guštam čitati, gledati sve moguće uratke naših vrijednih autora, te je BUG za mene puno više i vrijednije, nego što je to možda nekom drugom čitatelju.

 

Stoga, sklapao čovjek kompjutere, mešetario sa virtualnim kovanicama ili pak samo čitao BUG, na ovaj ili onaj način, uvijek je bogatiji, nego da ga ne čita, ne konuzimira, te ne koristiti ono što je naučio od bugovaca.

 

Već 20 i kusur godina tako roka BUG.

 

BUG, rula nadmoćno!!!

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.TMATIJA1.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice