Canonical i Red Hat protiv novog UEFI-ka

poruka: 18
|
čitano: 2.087
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Canonical i Red Hat protiv novog UEFI-ka".
12 godina
neaktivan
offline
Canonical i Red Hat protiv novog UEFI-ka

Valjda UEFI-ja?


A moram priznati da mi nije bio drag ovaj potez Microsoft-a.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.2.2012 16:52 (royalhero).
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Canonical i Red Hat protiv novog UEFI-ka

Nisam popratio detalje - no da li će se moći pokrenuti Windows 8 na starijim računalima koja imaju standardni BIOS?

I was only mostly dead, try finding that option on government paperwork!
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Canonical i Red Hat protiv novog UEFI-ka

UEFI je još jedno monopolističko smeće proizvedeno u redmondu. Naravno da se može pametnije, i da se može omogućiti dual boot.

Biti ili mniti svemiropolisno
 
4 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Canonical i Red Hat protiv novog UEFI-ka
Father_Dougal kaže...

Nisam popratio detalje - no da li će se moći pokrenuti Windows 8 na starijim računalima koja imaju standardni BIOS?

naravno da će se moć, ovo je (koliko sam shvatio) samo primjenjivo kod oem računala (hp/lenovo/dell...) koja će dolazit sa predinstaliranim windowsima (a ne vjerujem da će kupci takvih računala stavljat gore ubuntu ili freedos)

kod mene normalno radi.....
16 godina
offline
Re: Canonical i Red Hat protiv novog UEFI-ka
Bypass kaže...

UEFI je još jedno monopolističko smeće proizvedeno u redmondu. Naravno da se može pametnije, i da se može omogućiti dual boot.

 UEFI nema nikakve veze sa redmondom.

http://en.wikipedia.org/wiki/UEFI

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
15 godina
offline
Re: Canonical i Red Hat protiv novog UEFI-ka
Obzirom na MS udio na tržištu uopće nije čudno kaj to pokušavaju progurati i vrlo vjerojatno će uspjeti.
Briga za korisnika je najbitnija, a onemogućavanje potencijalne konkurencije bonus. Ne bi li nam svima bilo lakše kad ne bi imali mogućnost izbora?
Kog je uopće briga za malware i rootkit...
And so you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high.
16 godina
offline
Canonical i Red Hat protiv novog UEFI-ka

Ma evo samo da se ispušem.

Za šrot i kineska smeća od notebooka i desktopa koja su preplavila tržište i ide šrot i smeće od OS-a poput Winsa.

Rekoh već jednom za štefice.

uf sad mi je lakše

{#}

 

vatrom
 
1 3 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Canonical i Red Hat protiv novog UEFI-ka

Microsoft po ko zna koji put nameće svoja rješenja kao standard i time koristi položaj vodečeg proizvođača OS-a u svrhu postizanja jedinog cilja: monopol!

Korisnicima kojima ne odgovara takav slijed razvoja, neće koristiti Win8, odnosno svatko će i dalje moći podizati sisteme kakve želi na svome računalu.

 

Avira+FPF+TF+SAS
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Canonical i Red Hat protiv novog UEFI-ka

NIje problem u UEFI-u nego je problem u securebootu koji bi bio upaljen po defultu.Uefi bez secureboota(upaljenog po defaultu) je sasvim dobar tehnološki napredak,koji omogućava veću brzinu učitavanja i još druge sitnice koje nisu bile moguće sa BIOS-om koji je afaik tehnologija koa se nije mijenjala još od 80-tih.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Canonical i Red Hat protiv novog UEFI-ka

Vecina ovdje ne zna sto je UEFI - niti sto je lose, a sto je dobro kod njega. Kako ne bih zelio iznijeti krive informacije, imate tu super video jednog od RedHat developera sto radi upravo na UEFI-u:


https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=V2aq5M3Q76U

 

Meni je bio vrlo poucan.

I'm not your buddy, friend. I'm not your buddy, guy. I'm not your guy, pal.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Canonical i Red Hat protiv novog UEFI-ka
SupremeCommander kaže...
Bypass kaže...

UEFI je još jedno monopolističko smeće proizvedeno u redmondu. Naravno da se može pametnije, i da se može omogućiti dual boot.

 UEFI nema nikakve veze sa redmondom.

http://en.wikipedia.org/wiki/UEFI

 

Ajde mućni glavom prije nego li napišeš glupost... i onda još sam postaš link koji te demantira:
Microsoft will require computers with the "Designed for Windows 8" logo to use UEFI with secure boot (which will only allow signed software to run on the device) enabled by default.

{#}

Evo i detaljno: http://compreviews.about.com/od/motherboards/a/UEFI.htm

In 2005, the Unified EFI Forum was established between a number of major corporations that would expand upon the original specifications developed by Intel to produce a new standard for updating the hardware and software interface. This includes companies such as AMD, Apple, Dell, HP, IBM, Intel, Lenovo and Microsoft.

 

2005. Je još na snazi bila "Wintel" koalicija.

Treba li ti nacrtati tko lobira za ovo "riješenje", i zašto se Canonical i Red Hat (danas članovi UEFI foruma) osvrću upravo na Microsoftovu implementaciju postavki secure boot-a?

 

Kad MS počne dijeliti i ispod proizvodne cijene "prodavati" Win8 tablete, što će ako ne UEFI spriječiti ekipu da ne reinstalira Android ili neki drugi Linux?

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.2.2012 0:22 (darkborn).
15 godina
protjeran
offline
Canonical i Red Hat protiv novog UEFI-ka

Ne bih rekao da Microsoft tu gura stvari kao monopolista, niposto...

upravo to radi HTC, Motorola, Samsung, Apple i svi ostali proizvodjaci mobitela i tableta sa androidom i drugim osevima... zasto to MS ne bi radio sa svojim OEM ARM uredjajima, koji ce biti upavo to ? :)

 

ne bojim se toga, unlockati ce se boot loader i to je to :) kao sto to rade i danas :P

 

 

UEFI bih usporedio sa boot managmentom na mobitelima, postoji UEFI, postoji boot loader, postoji nekakav recovery: uefi aplikacija.... dobar napredak, kao i svaka inovacija, donijeti ce poboljsanja, probleme :) al kad se spegla.... sigurno bolje od danasnjeg biosa :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Canonical i Red Hat protiv novog UEFI-ka

Ovi linuksasi samo nesto kvocaju. Da se njih pita jos uvijek bi kucali u konzoli. Ups...

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
 
1 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Canonical i Red Hat protiv novog UEFI-ka
tnakir kaže...

Ovi linuksasi samo nesto kvocaju. Da se njih pita jos uvijek bi kucali u konzoli. Ups...

  Jeli tebi plaća tata Bill ili pokojni tata Steve(R.i.P.)?

 

Ovaj forum je prekrcan Apple fanboyima pa nije ni čudo da ima malo linuksaša pa se nitko ne buni ovdje.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
12 godina
offline
Re: Canonical i Red Hat protiv novog UEFI-ka

UEFI je žestoka patnja. Neki dan sam instalirao (jedva) ubuntu na ploču sa UEFI-jem (dual boot Win7/Ubuntu), lagano reboot mašine, kad podiže se Win7??? Ha? WTF? Udem u bios i gledam, rovarim, nije mi jasno zašto se diže grub kad bi regulara trebalo da radi. Pogledam postavke pod Boot i vidim da redoslijed ide Win Loader - UEFI. Hajd reko promjenim da ide UEFI - Win Loader. F10, reboota se mašina, kad opet nema grub-a nego direktno u Ubuntu. Pa šta je sad, majke mu ga ljubim?

 

Elem, patnja. Treba još vidjeti šta je s tim UEFI-jem...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Canonical i Red Hat protiv novog UEFI-ka
s0urce kaže...

UEFI je žestoka patnja.

možda samo ne znaš radit s njim ;)

kod mene normalno radi.....
15 godina
offline
Re: Canonical i Red Hat protiv novog UEFI-ka
tnakir kaže...

Ovi linuksasi samo nesto kvocaju. Da se njih pita jos uvijek bi kucali u konzoli. Ups...

Aha, a na vindozama imaš powershell u kojem klikćeš gumbe, jel?

And so you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high.
13 godina
neaktivan
offline
Canonical i Red Hat protiv novog UEFI-ka

Moj OS je bolji od tvog... Kolko gluposti ljudi mogu napisati... E da, sa UEFIjem se može napraviti multiboot. Trenutno imam na jednom kompu instalirane Windowse, Mac OS i Linux. Za one kojima se ne da petljati mogu i virtualizirati neki od sustava.

I svaki od sustava ima neke prednosti i nedostatke, neki više, neki manje, ali na kraju opet krajnji korisnik određuje što mu je najbolje....

 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice