Corsair MP500, brz kao munja

poruka: 22
|
čitano: 2.822
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Corsair MP500, brz kao munja".
9 godina
offline
Corsair MP500, brz kao munja
Sto nebom lunja.....
SIVE LUBANJE SILOM
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Corsair MP500, brz kao munja

on bdije nad svima...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Corsair MP500, brz kao munja

Ovo ću bogami uzet.

11 godina
offline
Re: Corsair MP500, brz kao munja
Znaci onaj od 120gb ce kod nas kostati cca soma kuna...

Pa za te novce dobijem triput veci ssd s pristojnim brzinama, a triput veci kapacitet je meni osobno daleko vazniji od brzine
Moj PC  
7 0 hvala 0
11 godina
offline
Corsair MP500, brz kao munja

Ako netko baš ima potrebe za nvme ssd-om, samsung 960 evo se čini kao bolji izbor u smislu uloženo/dobiveno, pogotovo modeli većih kapaciteta.

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Corsair MP500, brz kao munja
picajzla0707 kaže...
Znaci onaj od 120gb ce kod nas kostati cca soma kuna...

Pa za te novce dobijem triput veci ssd s pristojnim brzinama, a triput veci kapacitet je meni osobno daleko vazniji od brzine

 

Tko kupuje računalne dijelove u Hrvatskoj? Meni je poštarina za novo računalo iz Njemačke došlo €30 sa dopremom do kućnog praga, da sam htio uštedjeti poslali bi mi preko pošte za €19. Ušteda je u rangu €1,000.

11 godina
offline
Re: Corsair MP500, brz kao munja
Mayo kaže...
picajzla0707 kaže...
Znaci onaj od 120gb ce kod nas kostati cca soma kuna...

Pa za te novce dobijem triput veci ssd s pristojnim brzinama, a triput veci kapacitet je meni osobno daleko vazniji od brzine

 

Tko kupuje računalne dijelove u Hrvatskoj? Meni je poštarina za novo računalo iz Njemačke došlo €30 sa dopremom do kućnog praga, da sam htio uštedjeti poslali bi mi preko pošte za €19. Ušteda je u rangu €1,000.

opet svejedno, koliko je taj ssd jeftiniji vani nego kod nas, toliko je opet jeftiniji i onaj "obični" s triput većim kapacitetom

poanta je bila kapacitet vs brzina, nebitno gdje kupuješ

16 godina
odjavljen
offline
Corsair MP500, brz kao munja

Imam samsunga 850 od 500 giga i bas me nekako svrbi da uzmem jedan m.2 da bude iskljucivo za OS. Ova 120-ica da je trun jeftinija bi bila idealan kandidat...

Freak Show Inc.
 
8 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Corsair MP500, brz kao munja
Bome i ja buljim u taj prazni m2 slot na ploci, steta praznog mjesta..lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
11 godina
offline
Re: Corsair MP500, brz kao munja
Stjepanj kaže...
Bome i ja buljim u taj prazni m2 slot na ploci, steta praznog mjesta..lp

 kod mene ima mjesta za još jednog odozada, nadam se da će uskoro ići jedan od terabajta da se riješim hdd-a i kaveza sprijeda

m2 slot će ostati kao treća opcija kad zafali mjesta, a i to se tek treba razviti i pojeftiniti + stiže intel optane, pa nek radije stoji m2 slot za rezervu

12 godina
protjeran
offline
Re: Corsair MP500, brz kao munja
Neznam, citam dosta sranja o nemogucnosti instaliranja windowsa na njih pa nebi zelio bacit lovu ak me potrefi
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
offline
Re: Corsair MP500, brz kao munja
Stjepanj kaže...
Bome i ja buljim u taj prazni m2 slot na ploci, steta praznog mjesta..lp

 Ja isto, morat ćemo nešto utrat xD

12 godina
offline
Re: Corsair MP500, brz kao munja
Da super brzine ali nije navedeno da li koristi trottling?
 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Corsair MP500, brz kao munja
Nemam M2 slot 😪😢
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Corsair MP500, brz kao munja
picajzla0707 kaže...
Stjepanj kaže...
Bome i ja buljim u taj prazni m2 slot na ploci, steta praznog mjesta..lp

 kod mene ima mjesta za još jednog odozada, nadam se da će uskoro ići jedan od terabajta da se riješim hdd-a i kaveza sprijeda

m2 slot će ostati kao treća opcija kad zafali mjesta, a i to se tek treba razviti i pojeftiniti + stiže intel optane, pa nek radije stoji m2 slot za rezervu

 

Ja imam 2 slota za 2.5 SSD-ove iza maticne tako da sam kaveze izvadio radi boljeg airflow-a. I bas taj prazan slot ko saka u oko

#firstworldproblems

Freak Show Inc.
8 godina
odjavljen
offline
Re: Corsair MP500, brz kao munja
Stjepanj kaže...
Bome i ja buljim u taj prazni m2 slot na ploci, steta praznog mjesta..lp

 Samo me vi palite ;) I ja ga gledam .....

16 godina
odjavljen
offline
Corsair MP500, brz kao munja
Freak Show Inc.
 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Corsair MP500, brz kao munja
Friday kaže...

Ja imam 2 slota za 2.5 SSD-ove iza maticne tako da sam kaveze izvadio radi boljeg airflow-a. I bas taj prazan slot ko saka u oko

#firstworldproblems

 eh, lako je izvadit kaveze ako ti je taj ssd dovoljnog kapaciteta ili imaš vanjski disk za pohranu, ali ja imam stari intel 520 od 120gb i treba mi još 1tb ssd da se riješim drndavih hdd-a u kućištu

a možda skombiniram i jedan od 500gb + recimo wd cloud za pohranu, cijena je tu negdje

Friday kaže...

 to je samo za popunjavanje slota, da ga ne gledaš praznog

16 godina
protjeran
offline
Re: Corsair MP500, brz kao munja
Dex.pwn kaže...
Nemam M2 slot 😪😢

 

PCI-E slot kartica i riješen problem.

 

 

BTW ove brzine skoro pa ulaze u razdred DDR memorije. Dva komada u RAID 0 i definitivno ulaze u DDR razred po brzini.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Corsair MP500, brz kao munja
picajzla0707 kaže...
Friday kaže...

Ja imam 2 slota za 2.5 SSD-ove iza maticne tako da sam kaveze izvadio radi boljeg airflow-a. I bas taj prazan slot ko saka u oko

#firstworldproblems

 eh, lako je izvadit kaveze ako ti je taj ssd dovoljnog kapaciteta ili imaš vanjski disk za pohranu, ali ja imam stari intel 520 od 120gb i treba mi još 1tb ssd da se riješim drndavih hdd-a u kućištu

a možda skombiniram i jedan od 500gb + recimo wd cloud za pohranu, cijena je tu negdje

Friday kaže...

 to je samo za popunjavanje slota, da ga ne gledaš praznog

 

Nije mi SSD dovoljnog kapaciteta - imam 1 TB hard na USB-u, NAS i jos jedan stroj na mrezi za backup (i terabajt na ondrive-u). Nikad ne mozes imati dovoljno backupa...

 

Pa nije los taj malac. Brzina citanja mu je odlicna, mislim da bi za OS bio jako dobar (uzevsi u obzir dosta dobru cijenu).

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Corsair MP500, brz kao munja

Pozdrav,

 

ja sam se otelio dok nisam upogonio Patriot Hellfire, sad je oko 1200 kn za 250 GB model...

 

naravno treba paziti da imate PCiE x4 propusnost slobodnu za takve zverke..

 

uglavnom na MSI B150 ploči, prvi SATA i M.2 se isključuju ?!? znači ili-ili situacija, pa kad sam to sredio, stalno restartam i nikako da skopča UEFI taj SSD... pa sam Clear CMOS udario, i od prve ga je našao, nabrzinu sve u UEFIu podesio, F10, gurnuo USB 3.0  Win10 instalacijom i za 5,5 min bio u Windowsima, svježe instaliranim na zverki...

 

i onda kopčao ostale SATA diskove i sve podesio....

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
odjavljen
offline
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice