Demo s animiranim govancem govori baš sve o novom

poruka: 310
|
čitano: 34.503
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Demo s animiranim govancem govori baš sve o novom ".
14 godina
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
Zechina kaže...
Feudalac kaže...
Digital: iPhone funkcionira sam za sebe bez ikakve dodatne opreme. Za spajanje na PC koristiš priloženi USB i to samo jednom kod aktivacije, nakon toga zauvijek preko wifi-ja. iPhone, nakon toga, sve obavlja potpuno automatski. Jednom instalirati iTunes radi toga - nikakav problem jer back-up i prijenos glazbe, videa i ostalih podržanih medija obavlja odlično., a i kod androida ako hoćeš back-up na svoje računalo moraš instalirati barem jednu aplikaciju. Dakle priprema ista, kasnije korištenje jednostavnije, tj. automatiziranije...

Odakle si to izmislio???
Plus, odakle ti obraz "moraš" pretvoriti u "ako hoćeš back-up na svoje računalo"? Ja sad dam link na svoj mp3 na npr Google Drive (ili bilo gdje drugdje) za svaki mobitel, nitko ne mora imati računalo.

 

 

Odustani, nema smisla pokušavati :')



cca. 500-600 $ bi utukao na dobro (seamless fit) sklopljen iPhone X da ga ideš slagati sam. Da ga ideš samo sklapati kao legiće i puno manje. 
I nema smisla tu napominjati "da je to Huaqiangbei" i troškovi puta etc. - jasno mi je.
Ali čisto da se shvati da ideš sam slagati iphone x, zbog čega bi te komponente koštale uduplo više no sam Apple, zbog čega bi te svaki proces na uređaju koštao duplo više - i još uvijek nećeš doći do manufacturing price-a koji opravdava cijenu od 1000$ ZA POČETNU konfiguraciju. Osim ako ne računaš troškove puta. 






8 godina
odjavljen
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no

A svaki putuje prvom klasom od kine do kupca? :)

13 godina
offline
Demo s animiranim govancem govori baš sve o novom

a koliko košta bmw u djelovima? sigurno 50.000 eura. 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
Da ideš sam slagati iPhone koštao bi te jedan komad, prvi, oko milijardu dolara pa na vise. Sve na njemu je custom Made osim par desetaka smd komponenti. Ali nije dovoljan ni novac, potrebno je tisuće zaposlenih, organizacije, gomila drugih resursa, znanja i kontakata da bi uopće bio u prilici dizajnirati takvo što.

Samo testni primjerci novog procesora ove klase te developerske alati i sati koštaju u inkrementima od po 100 miliona. Uopće nemaš ni ideju koliko je komplicirano, zahtjevno i neizvjesno baviti se razvojem novih stvari u poluvodičkih industriji.

Intel i AMD čipove kompleksnosti jednog a11 prodaju po 1000 dolara komad, a ne dobiješ ni ventilator.
Ja rekoh
13 godina
offline
Demo s animiranim govancem govori baš sve o novom

Wow, čak i Appleu orijentiran TheVerge nema više izlaza nego reć da je iPhone 8 zastario.

Apple told us it thinks of the 8 as an “all-new design,” but that’s also what Apple said about the iPhone 6S and 7. It must take a lot of effort to keep reinventing the same basic design without actually changing it.

At the end of the day, you’re looking at the same basic idea as the iPhone 6, and the iPhone 6 is far from the most beautiful iPhone Apple has ever made. I’ve been calling out the basic clunkiness of the 6 design since the 6 came out in 2014.

And that’s really the problem — while competitors like Samsung and LG have pushed phone hardware design far forward, the iPhone has basically stood still for four years. The iPhone 8 might be the most polished iteration of this basic design Apple’s ever made, but compared to the Galaxy S8 and other Android flagships like the LG V30, it’s just extremely dated. Apple’s true competitor to those devices is the iPhone X, but the company tells us that the 8 is also a flagship phone, and those huge bezels and surfboard dimensions just don’t cut it at the top end of the market anymore.

The Galaxy S8 is just a tiny bit bigger than the regular iPhone 8, but it has a larger screen than the iPhone 8 Plus, doesn’t have a camera bump, and generally feels like a tighter and sleeker package. I don’t love Samsung’s riffs on Android, but there’s no question that the S8 is a nicer piece of hardware than the iPhone 8.

 

I onda nezaobilazna istina:

 

But of course, it just doesn’t matter if you have no intention of switching away from iOS, or you’re locked into iMessage. Android phones might as well not even exist for you. 

Moj PC  
2 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
Chronosus kaže...

Wow, čak i Appleu orijentiran TheVerge nema više izlaza nego reć da je iPhone 8 zastario.

Apple told us it thinks of the 8 as an “all-new design,” but that’s also what Apple said about the iPhone 6S and 7. It must take a lot of effort to keep reinventing the same basic design without actually changing it.

At the end of the day, you’re looking at the same basic idea as the iPhone 6, and the iPhone 6 is far from the most beautiful iPhone Apple has ever made. I’ve been calling out the basic clunkiness of the 6 design since the 6 came out in 2014.

And that’s really the problem — while competitors like Samsung and LG have pushed phone hardware design far forward, the iPhone has basically stood still for four years. The iPhone 8 might be the most polished iteration of this basic design Apple’s ever made, but compared to the Galaxy S8 and other Android flagships like the LG V30, it’s just extremely dated. Apple’s true competitor to those devices is the iPhone X, but the company tells us that the 8 is also a flagship phone, and those huge bezels and surfboard dimensions just don’t cut it at the top end of the market anymore.

The Galaxy S8 is just a tiny bit bigger than the regular iPhone 8, but it has a larger screen than the iPhone 8 Plus, doesn’t have a camera bump, and generally feels like a tighter and sleeker package. I don’t love Samsung’s riffs on Android, but there’s no question that the S8 is a nicer piece of hardware than the iPhone 8.

 

I onda nezaobilazna istina:

 

But of course, it just doesn’t matter if you have no intention of switching away from iOS, or you’re locked into iMessage. Android phones might as well not even exist for you. 

 ni meni nije jasno zašto su ostavili praktički isti form faktor kao pred 3 godine. S druge strane 8 je brutalno brz i potpun telefon. Jedina zamjerka je što ima isti dizajn i isti premda stalno poboljšavani ekran.

8 godina
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
Feudalac kaže...
Zechina:
BT slušalice tog tipa (u uhu) s pet sati slušanja glazbe teško da možeš igdje naći, izvadišjednu staviš u kutijicu gdje se napuni za 15 minuta i tako uokrug bez prekida slušanja.

Sto se tiče nekakvih komplikacija tu si potpuno poludio, ali to je uobičajeno za kritičare Applea. Ove slušalice su posebne bas po tome sto se uparuju same - dakle otvaranjem kutijice u kojoj se pune odmah su uparene s najbližim iUređajem. Kod prvog uparivanja isto treba doslovce jedan klik na jednom iUređaju i samim time su zauvijek uparene sa svim tvojim uređajima, koliko god da imaš macova, telefona, ipadova ili satova.

Kod korištenja istih postupak ide ovako: samo ih izvadiš iz kutije - već su uparene, staviš u uho, ugrađeni senzori to detektiraju i signaliziraju povezanom uređaju da može nastaviti s glazbom na drugom izlazu. Ne trebaš učiniti apsolutno ništa drugo osim stavljanja bežične slušalice u uho. Eto, po tome su posebne, dakako i po odličnom uklanjanju pozad. buke i vrlo fer cijeni u klasi. Ali ti si vjernik pa to nikad nećeš primjetiti

 

Ne da mi se više odgovarati na ove gluposti.
Gle, airshit sluške ti po Apple specifikacijama traju DO 5 sati - ako ne koristiš telefon! Kojeg si platio da ga ne koristiš?
Rekao sam ti, dok su nove traju ti 3-3,5 sata: "up to 5h" je ako ne razgovaraš i imaš ih na 40% glasnoće - što Apple preporuča svojim ovcama da im ne oštete njihove nježne "iUši".
I sad ti briješ "za 15 min ti se napuni": koristi ih samo na quick charge i nakon 3 mjeseca nećeš ništa drugo ni raditi nego si čačkat smolu iz ušiju mijenjajući ih svakih sat vremena (za 15 min ih quickcharge ih napuni jedva do 30%; ako ih tako puniš više od 30 puta rekalibrira ti se baterija, svaka i više se ne da napuniti do kraja ako je ne rekalibriraš na max, a to ovdje niti znaš niti možeš).
I još ova glupost koju veliš - jedne ti se pune dok druge koristiš: brate, to ti je 2000kn: na svakom tisak multimedia kiosku imaš za 40 kn sluške koje imaju jednako loše basove kao i ove. Da ih bacaš, morao bi pobacati 50 komada da te koštaju kao par ovih.
I najbitnija stvar za kraj: svaki Android mob ima bluetooth: možeš si kupiti 200 različitih modela "air" sluški, od 5 -500$. Pa ako hoćeš airphones, nabavi si (pa ako si glup platićeš ih 150+ $). Za sve ostalo, normalne bežične ili žične, plaćaš cca 20$.
AirPhones su super - ali ne vrijede više od 50$, a realno moraš imati 2 para - znači opet 100$ ( u stvarnosti - 300+!)

 

Gle, rezime: ako hoćeš koristiti 2 broja, nemaš dualsim nego si kupi 2 ajfona; ako hoćeš slušalice, kupi si 2 para airphones (ili adapter); ako hoćeš NFC kupi si još jedan Android mob sa strane ili adapter; ako hoćeš čitati sd card, kupi si još jedan adapter; ako hoćeš promijeniti melodiju zvona ili bilo što koristiti osim onog što ti je Apple tvornički ponudio - kupi... svejedno ti je pljunuo ti 200 ili 2000€, iPhone je prezatvoren proizvod i sve što bi ti malo radio s njim sa strane - koštat će te dodatno čim se malo okreneš. A o džepovima sa adapterima i punjačima da ne pričam.


E sad, ako stvarno imaš toliko para da brizgaš stotine i stotine dolara ne trepnuvši - ok, sve 5. Samo to je za <2% stanovništva (globalno statistički), a ovih ostalih cca 10-15% kupaca - su ovce.
Poslovno, nekad ti treba (isto kao i lažni Rolex) da ispadneš veća faca nego što jesi, ok, argument je na mjestu.
Nekima se iPhone toliko svida da nisu svoji ako ga ne kupe - i ako ih to čini sretnim, sve 5. Sad je jedna poznata mi klinka crnčila 2 mjeseca na šanku u sezoni, da bi krvave novce spi*dila na iPhone. I oči su joj sad kao da je g. Boga uhvatila za onu stvar. Jedino što je dobro, odlučila je sad pod svaku cijenu završiti faks jer je shvatila da si nemere priuštiti ovakve stvari sa "stručni administrator" zanimanjem.

No većina "ajfon" kupuje ne zbog kvalitete, nego zato da bude faca u svom selu - i zato jer to i drugi imaju (ili baš zato jer nemaju). I da mogu onda prikazivat animirano govance. Nažalost.

8 godina
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
Chronosus kaže...

Wow, čak i Appleu orijentiran TheVerge nema više izlaza nego reć da je iPhone 8 zastario.

(snip)

I onda nezaobilazna istina:

 

But of course, it just doesn’t matter if you have no intention of switching away from iOS, or you’re locked into iMessage. Android phones might as well not even exist for you. 

 

Ma nema smisla pojašnjavati: ako netko ne zna osnovne matematičke operacije  - zbrajanje, već čita kao papagaj od onih koji mu pare na kapaljku vade...
...taj ne zna ni engleski, niti razumijeti što se kaže.
Nemaš dualsim, nemaš sd card, ne radi ti NFC, nemaš audio jack... i još si zatvoren u iMessage (jedva možeš importirati kontakte od bilo čeg drugog)... sad su to prednosti, a ne mane.
Ali: dobiš zub preko ekrana, grbu otraga i govance i - euforija, Jabuka je rekla da sibaš si to trebao u životu za soma$ i onda to mora biti tako.

12 godina
offline
Demo s animiranim govancem govori baš sve o novom

Kako li je meni ova tema promakla :)

 

Govance je klasična Apple inovacija. Niti je novo, niti je njihovo, al je amazing!

 

 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
Zechina kaže...

 
Nemaš dualsim, nemaš sd card, ne radi ti NFC, nemaš audio jack... i još si zatvoren u iMessage (jedva možeš importirati kontakte od bilo čeg drugog)... sad su to prednosti, a ne mane.
Ali: dobiš zub preko ekrana, grbu otraga i govance i - euforija, Jabuka je rekla da sibaš si to trebao u životu za soma$ i onda to mora biti tako.

 kontakti normalno rade google i bilo koji drugi. baš si jako informiran.

Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
Feudalac kaže...
Zechina kaže...

 
Nemaš dualsim, nemaš sd card, ne radi ti NFC, nemaš audio jack... i još si zatvoren u iMessage (jedva možeš importirati kontakte od bilo čeg drugog)... sad su to prednosti, a ne mane.
Ali: dobiš zub preko ekrana, grbu otraga i govance i - euforija, Jabuka je rekla da sibaš si to trebao u životu za soma$ i onda to mora biti tako.

 kontakti normalno rade google i bilo koji drugi. baš si jako informiran.

 Ajd ne proljevaj više, baš si feudalac. 

Radio sam sinkronizaciju za jednu firmu, gomle privremenih iCloud računa sam morao otvarati samo za to.


Google Contacts exportiraš u .csv, otvoriš u Excellu i izeditiraš što ti treba. I exportiraš van kud god želiš.
Usporedi si sam kako to Google radi, a kako Apple.


Uvezi kontakte
Podržavamo uvoz CSV datoteka iz programa Outlook, Outlook Express, Yahoo! Mail, Hotmail, Eudora i nekih drugih aplikacija. Podržavamo uvoz vCard formata iz aplikacija kao što je Appleov adresar.

export:

Odaberite CSV ili vCard datoteku koju želite prenijeti:

Koji je oblik za izvoz?
Oblik Google CSV (za uvoz u Google račun)
Oblik Outlook CSV (za uvoz u Outlook ili neku drugu aplikaciju)
Oblik vCard (za uvoz u Apple adresar ili neku drugu aplikaciju)

 

8 godina
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
Ti si spomenuo kako iPhone ima problema s kontaktima a daješ linkove za suprotnu situaciju - prebacivanje u Google.

iPhone će sasvim lako bez ikakvih dodatnih alata raditi sa cloud verzijom outlooka, googla i ostalih poznatijih servisa. Sve sto trebaš je u postavkama izraditi accounte to jest upisati korisničko ime i lozinku, kliknuti da li želiš koristiti mail, kontakte ili sto već i kontakti su uvezeni i za svagda sinkronizirani online na pripadajućem servisu. Možeš ih sve istovremeno koristiti. Preko iTunesa možeš prebaciti kontakte s PCa u iPhone, a ako želiš sa Google kontakata transfer napraviti u Googleu exprtiras u csv i mailom si pošalješ na iPhone. Kad ti mail stigne samo potvrdiš Import i kontakti su tu.

Jedina situacija kada može biti problema je ako istovremeno koristiš vise online servisa i onda se u nekom momentu sjetiš da se želiš odvojiti od npr Google contactsa a zadržati sve Google kontakte na iphoneu. Tada se u računima na iphoneu isključe Google kontakti čime će automatski biti izbrisani sa iPhonea, a potom ideš na export kako sam naveo.
Uglavnom, kad uzmeš iPhone i želiš koristiti postojeće kontakte iz nekih drugih sustava sve sto trebaš je upisati korisničko ime i lozinku tog servisa i kontakti su natočeni. Ako može jednostavnije volio bih čuti kako
Ja rekoh
15 godina
offline
Demo s animiranim govancem govori baš sve o novom

još ste tu? kak vam se da?! 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
Feudalac kaže...
Ti si spomenuo kako iPhone ima problema s kontaktima a daješ linkove za suprotnu situaciju - prebacivanje u Google.

iPhone će sasvim lako bez ikakvih dodatnih alata raditi sa cloud verzijom outlooka, googla i ostalih poznatijih servisa. Sve sto trebaš je u postavkama izraditi accounte to jest upisati korisničko ime i lozinku, kliknuti da li želiš koristiti mail, kontakte ili sto već i kontakti su uvezeni i za svagda sinkronizirani online na pripadajućem servisu. Možeš ih sve istovremeno koristiti. Preko iTunesa možeš prebaciti kontakte s PCa u iPhone, a ako želiš sa Google kontakata transfer napraviti u Googleu exprtiras u csv i mailom si pošalješ na iPhone. Kad ti mail stigne samo potvrdiš Import i kontakti su tu.

Jedina situacija kada može biti problema je ako istovremeno koristiš vise online servisa i onda se u nekom momentu sjetiš da se želiš odvojiti od npr Google contactsa a zadržati sve Google kontakte na iphoneu. Tada se u računima na iphoneu isključe Google kontakti čime će automatski biti izbrisani sa iPhonea, a potom ideš na export kako sam naveo.
Uglavnom, kad uzmeš iPhone i želiš koristiti postojeće kontakte iz nekih drugih sustava sve sto trebaš je upisati korisničko ime i lozinku tog servisa i kontakti su natočeni. Ako može jednostavnije volio bih čuti kako

 Pa daj se čuj što pišeš:
"iPhone će sasvim lako bez ikakvih dodatnih alata" ... "Sve sto trebaš je u postavkama izraditi accounte to jest upisati korisničko ime i lozinku," (iCloud!) ... "Preko iTunesa možeš" ...


PA O TOME TI I GOVORIM! Morao sam 20+ puta otvarati privremene iCloud račune, instalirati si ITunes (koji je priča za sebe), sve prebaciti u Google Contacts - da bi konačno dobio OBIČAN .CSV i spojio ga sa ostalim kontaktima it firme (iz Outlooka, Calca, Excela gdje su već držali te druge liste kontakata). Pa ih vraćat natrag. Google Contacts mi je sam odradio spajanja i brisanje duplića, podjele u grupe isto, ostalo je išla skripta u Excelu.
Nešto su na iPhoneu popravili, ali i dalje ne možeš exportirati goli .csv sa iPhonea, a kamoli ga editirati na iPlatformi (iAlatima).
Inače, bilo je riječi o djelatnicima koji su novce distribuirali, skroz im je bilo zabranjeno imat bilo što na mobovima, morao sam pismenu dozvolu tražiti za priglupi iCloud. Još je nešto sa VPNom zahebavalo, bilo je nekakvo specijalno povezivanje na internet (proxy?) - pa sam morao iTunes koristiti - ali sa Iphoneom i iCloudom tu možeš samo plakati. Blokirisano.
želiš odvojiti od npr Google contactsa a zadržati sve Google kontakte na iphoneu.
Pa da, nikakvi korisnički računi nisu bili dopušteni osim minimalnih osnovnih!
I onda mi na kraju nađu JOŠ 2 iPhonea koje su zaboravili - ajd još jednom.
Ne želim si instalirati ni iCloud ni iTunes da bi mogao - prebaciti običan goli tekst (što je csv)!!! Da sam imao samo Androide, PC mi nije potreban, kamo li iTunes na PC-u (i iCloud). 

12 godina
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
To sto je Feudalac napisao stoji i mogao si sve rijesiti elegantno i jednostavno, ali si isao komplicirati i zatosi zapeo. Itunes ti uopce nije trebao.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no

A kako bi ti prebacivao bez interneta podatke? (pročitaj što sam napisao). Za prebacit fucking obični MP3 moraš imati iTunes, i ako ti nije kupljen preko App Storea, možeš ga prebaciti ali ne i puštati na iPhoneu (osim ako nije jailbrakean). Svoju aplikaciju sam sebi ne možeš ni sa iTunes, osim ako nemaš prethodno otvoren račun na App Store 100$.
Jbt, klinac u osnovnoj si može svoju Scratch (!) aplikaciju sa Raspberry Pi (!) sam prebaciti na Android/ChromeBook - A ti ne možeš svoju na iPhone ni sa PC niti s ičega. Ako ne pljuneš stotku, i još ti se Apple mora smilovati.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.9.2017 19:15 (Zechina).
8 godina
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no

Vidim da si otišao izvan svog djelokruga. iTunes je praktično zabranjen u poslovnom okruženju, Apple za biznis nudi sasvim druge alate i postupke. Tko zna znanje, postavi 100 ili 10.000 telefona da niti jednog ne izvadi iz kutije

 

edit. Ti si ovdje očito imao takve uređaje, a nisi znao preko čega su ih tako okljaštrili 😀😀😀

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.9.2017 21:59 (Feudalac).
8 godina
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
ti stvarno misliš da iPhone svira samo ono sto je kupljeno preko njih???????
??????????????????????????
Majko mila, s toliko malo znanja imaš tako puno volje komentirati...
Ja rekoh
9 godina
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
Feudalac kaže...
Vidim da si otišao izvan svog djelokruga. iTunes je praktično zabranjen u poslovnom okruženju, Apple za biznis nudi sasvim druge alate i postupke. Tko zna znanje, postavi 100 ili 10.000 telefona da niti jednog ne izvadi iz kutije

ajd kad ste vec osli skroz do ovdje, pojasni ovo boldano molim te.

znaci trebam napravit i prodat app jednoj firmi. ne smije se vidjeti na store ili negdje dalje. znaci ne zelim placati 100 dolara/god. developersku licencu appleu i onda da me jebu jos ako im se nesto u aplikaciji ne svida..

na androidu odrednoj osobi/uredaju posaljem app mailom, bluetoothom, kablom, file menagerom, usb stickom, linkom da skine putem clouda, itd, itd, itd.

 

8 godina
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
digitall kaže...
Feudalac kaže...
Vidim da si otišao izvan svog djelokruga. iTunes je praktično zabranjen u poslovnom okruženju, Apple za biznis nudi sasvim druge alate i postupke. Tko zna znanje, postavi 100 ili 10.000 telefona da niti jednog ne izvadi iz kutije

ajd kad ste vec osli skroz do ovdje, pojasni ovo boldano molim te.

znaci trebam napravit i prodat app jednoj firmi. ne smije se vidjeti na store ili negdje dalje. znaci ne zelim placati 100 dolara/god. developersku licencu appleu i onda da me jebu jos ako im se nesto u aplikaciji ne svida..

na androidu odrednoj osobi/uredaju posaljem app mailom, bluetoothom, kablom, file menagerom, usb stickom, linkom da skine putem clouda, itd, itd, itd.

 

 Naravno da postoje alati za to, ali ne isplate se za jednog korisnika već za vise njih, postavi se njihov server i pustas cijeloj firmi odjednom da korisnici ne moraju napraviti bas nista. Sto se tiče dev licence, platit će je kupac kao i godišnje održavanje nismo na temi kako da klinac napise tri reda u VB-u i isproba eto na mobitelu

Ja rekoh
9 godina
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
Feudalac kaže...
digitall kaže...
Feudalac kaže...
Vidim da si otišao izvan svog djelokruga. iTunes je praktično zabranjen u poslovnom okruženju, Apple za biznis nudi sasvim druge alate i postupke. Tko zna znanje, postavi 100 ili 10.000 telefona da niti jednog ne izvadi iz kutije

ajd kad ste vec osli skroz do ovdje, pojasni ovo boldano molim te.

znaci trebam napravit i prodat app jednoj firmi. ne smije se vidjeti na store ili negdje dalje. znaci ne zelim placati 100 dolara/god. developersku licencu appleu i onda da me jebu jos ako im se nesto u aplikaciji ne svida..

na androidu odrednoj osobi/uredaju posaljem app mailom, bluetoothom, kablom, file menagerom, usb stickom, linkom da skine putem clouda, itd, itd, itd.

 

 Naravno da postoje alati za to, ali ne isplate se za jednog korisnika već za vise njih, postavi se njihov server i pustas cijeloj firmi odjednom da korisnici ne moraju napraviti bas nista. Sto se tiče dev licence, platit će je kupac kao i godišnje održavanje nismo na temi kako da klinac napise tri reda u VB-u i isproba eto na mobitelu

detaljnije molim, linkove, cijene, nesto.. moze i na p.m.

inace to radim (za android sa sveukupno 0 kn troska) pa me zanima koliko bi nepotrebno novaca bacio appleu.. (nebitno da li bi to prebacio na korisnike...)  samo zato sto koriste njihove amazing uredaje.

hvala

 

 

edit: https://developer.apple.com/library/content/documentation/IDEs/Conceptual/AppDistributionGuide/DistributingEnterpriseProgramApps/DistributingEnterpriseProgramApps.html

this? 300 dolara godisnje.. samo zato sto koriste apple uredaj.. krasno

ajmo rec da nije neka cifra u odnosu na ugovoreni posao, ali to su baceni novci. na svakoj mogucoj platformi koja postoji na ovoj planeti mogu distribuirati svoj app kako zelim, za 0 kn troska. a ne vidim sto mi nudi ios a da mi neka druga platfroma ne nudi... tj. sto mogu s njim a da ne mogu na nekoj drugoj platformi.. pa ajde da imaju nesto super posebno specijalno unikatno, sto nema nitko drugi.. pa rekao bi ajde dobro.. ali ovako.. komedija

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.9.2017 22:46 (digitall).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no

Ti si se drznuo i pokusao koristiti the gadget a da ne platis pinku appleu? to je no no....

8 godina
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
Ako nemaš tristo dolara godišnje za alat, onda si neozbiljan i spadaš u onu skupinu idemo napisati Hello world aplikaciju.

Naravno da sve košta, ovako ili onako. Pitanje je samo možeš li to prodati i da li se to isplati na kraju

koliko je lakše započeti s projektom, toliko je lakše izvisiti jednom kad tvoj file napusti racunalo
Ja rekoh
9 godina
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
Feudalac kaže...
Ako nemaš tristo dolara godišnje za alat, onda si neozbiljan i spadaš u onu skupinu idemo napisati Hello world aplikaciju.

Naravno da sve košta, ovako ili onako. Pitanje je samo možeš li to prodati i da li se to isplati na kraju

koliko je lakše započeti s projektom, toliko je lakše izvisiti jednom kad tvoj file napusti racunalo

 i mislio sam da nemas odgovor

8 godina
odjavljen
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
Klasika. Cim prigovoriš odmah si sirotinja koja sebi ne moze priuštiti iphone a silno ga želiš...
16 godina
neaktivan
offline
Demo s animiranim govancem govori baš sve o novom

 

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
Odgovor je tu. Zašto bi ista bilo besplatno?
Nešto se poklanja kad se želi zauzeti tržište ili kad proizvod nevalja. Biraj

Btw, u čemu je problem da se trošak ukalkulira u cijenu tvog rada, možda nema nekih 800 milijuna aktivnih iPhonea vani a kupci su im sirotinja koja ne koristi internet i ništa ne kupuje? S takvim razmišljanjem ćeš uvijek biti sirotinja
Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
Apple je do sada isplatio 80 milijardi dolara deceloperima iOS aplikacija. Ti nebi malo tog kolača? Sirotinjo (u glavi) i Bogu si teška...
Ja rekoh
9 godina
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
Feudalac kaže...
Odgovor je tu. Zašto bi ista bilo besplatno?
Nešto se poklanja kad se želi zauzeti tržište ili kad proizvod nevalja. Biraj

Btw, u čemu je problem da se trošak ukalkulira u cijenu tvog rada, možda nema nekih 800 milijuna aktivnih iPhonea vani a kupci su im sirotinja koja ne koristi internet i ništa ne kupuje? S takvim razmišljanjem ćeš uvijek biti sirotinja

ne, nisi dao odgovor, niti si shvatio pitanje.. sve u svemu, pravis se grbav. jer znas da je teski fail i da odgovora nemas.

nije uopce bitno sto cu taj trosak ukalkulirati sto sam vec napisao.. 

znaci jedino apple valja? sve drugo ne valja i zeli zauzeti trziste? zato jedini oni naplacuju to?

ne, oni su samo najpohlepnija firma u povijesti covjecanstva. nista vise.

normalnim ljudima sa mozgom se gadi njihova politika naplacivanja gledanja u amazing ekran.

i da mi je znat kako znas da sam sirotinja... a da, nemam geyfon, pa sam sirotanovic. nikad vise necu ni imat taj failphone.

Feudalac kaže...
Apple je do sada isplatio 80 milijardi dolara deceloperima iOS aplikacija. Ti nebi malo tog kolača? Sirotinjo (u glavi) i Bogu si teška...

 radi se o tome da bi apple htio PUNO MOG kolaca. ako deployam app izvan storea

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.9.2017 14:55 (digitall).
13 godina
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
Feudalac kaže...
Ako nemaš tristo dolara godišnje za alat, onda si neozbiljan i spadaš u onu skupinu idemo napisati Hello world aplikaciju.

Naravno da sve košta, ovako ili onako. Pitanje je samo možeš li to prodati i da li se to isplati na kraju

koliko je lakše započeti s projektom, toliko je lakše izvisiti jednom kad tvoj file napusti racunalo

 

Imamo pravu Mariju Antoanetu ovdje. Ako nemate za kruh jedite kolače, jel?

 

Gospodine Feudalac, da je isključivo po Appleu samo da kreneš razvijati nešto za iOS ti treba Mac, iPhone/iPad što je investicija od par tisuća dolara. Sad srećom postoje zaobilazne metode ali ne baš elegantne (xamarin). Ako želiš objaviti svoj uradak na App Storeu i nadati se da možda nešto zaradiš od toga, to je 99 dolara godišnje. Sad, kolko se prosječan developer može nadati da će uopće pokriti te troškove u ovom svijetu prezasićenom aplikacijama je tema za posebnu diskusiju, no definitivno ne olakšava činjenica da Apple uzima 30% od svake transakcije na app storeu, a ak već ne mogu naplaćivati 30% od tvoje aplikacije jer aplikaciju radiš za firmu ili slično, onda će te oderati 300 dolara godišnje za licencu.

 

U svakom slučaju, na svakom koraku zarađuje fine cifre od samo jednog developera.

 

Istraživanje iz 2014.:

http://www.gartner.com/newsroom/id/2648515 

 

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice