Demo s animiranim govancem govori baš sve o novom

poruka: 310
|
čitano: 34.532
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Demo s animiranim govancem govori baš sve o novom ".
8 godina
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
Torent kaže...

Kako faceid moze biti prakticinije rjesenje? Da teoretski radi idealno....? Sa otiskom prsta telefon ti je otkljucan jos u dzepu a ovako ga moras dici ispred lica ma kako to dobro radilo....

 

Kad ces shvatiti da je to isforsiran potez applea da psotigne veliki ekran a da ne lici na sve druge high end andoride. Nema nista novo pa su morali nesto prodati pod novo....

Samo fanbojevi bez ikakvog kritickog pogleda i koji tiltuje kad vidi jabuku moze izvaliti ovako nesto. I to na nevidjeno.....

Pogledaj testove na youtubu. Brzina cpua se i ne vidi prakticno, brzo punjenje koje to nije bezicno punjenje punoi sporije od konkurencije, ios11 pun bugova kao i obicno pa se izdaju zakrpa na zakrpu....Da ce prodaja ici ici ce naravno ejr je skup i kupci nemaju nikakakav kriticki odnos kome pare daju...Sto je ok ali brate na nevidjeno lupiti ovakvu glupost.....

 


Evo da ti olaksam. Koji konkretan problem faceid rjesava? Otisak prsta se prihvata na sudu i koliko ja znam nije zabiljezen slucaj probijanja....

Dobro, otključaš ga u džepu i šta možeš napraviti s njim dok je u džepu? Nazvati nekog? Vidjeti fotku? Moraš ga donijeti u vidno polje ovako i onako da bi ga koristio, a putem do vidnog polja se ionako otključa ne samo iphone. Na stranu sigurnost koja se dobiva s čitačem, postoji problem kod svih njih a to je da ne rade uopće s rukavicama, mokrim rukama tu i tamo. Recimo da si sletio s autom, krvav sav i hoćeš nazvati hitnu--- nemoguć zadatak.

 

Da čujem, pametno moje, kako android spašava živote?

 

Što se tiče brzine CPU-a, svi high end telefoni su dovoljno brzi za sve današnje aplikacije to ovdje po forumima tupim koliko ono već vremena tako da u nekom praktičnom smislu brzina nije nikakav problem. Možda će dobro doći kod budućih VR-AR aplikacija, ali o tom potom...

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.10.2017 22:56 (Feudalac).
7 godina
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no

pin ili uzorak.

Kruha i igala...
8 godina
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
fer-de-lance kaže...

pin ili uzorak.

 ni to baš ne radi dobro s mokrim rukama.

Ja rekoh
7 godina
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no

Općenito touchscreen ne radi dobro s vlažnim prstima. 

A rekao sam joj...

Kruha i igala...
8 godina
odjavljen
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
Feudalac kaže...
....

Dobro, otključaš ga u džepu i šta možeš napraviti s njim dok je u džepu? Nazvati nekog? Vidjeti fotku? Moraš ga donijeti u vidno polje ovako i onako da bi ga koristio, a putem do vidnog polja se ionako otključa ne samo iphone. Na stranu sigurnost koja se dobiva s čitačem, postoji problem kod svih njih a to je da ne rade uopće s rukavicama, mokrim rukama tu i tamo. Recimo da si sletio s autom, krvav sav i hoćeš nazvati hitnu--- nemoguć zadatak.

 

Da čujem, pametno moje, kako android spašava živote?

 

...

 Hehhehehe Evo pametno tvoje ;)

Prvo ti znas na osnovu prezentacije da to radi kako kazu? Iako na pozornici i nije radilo kako kazu? wow....

Drugo. Trenutno mi je telefon podesen da ga mogu otkljucati glasom faceid, fingerprint i patern.... KOji od ovih ne mogu koristiti ako mogu prinijeti telefon licu?

Glasom? Kako ces nazvati hitnu... Faceid? mozda ne radi u mraku mozda ti lice bude povrijedjenjeo mozda mozda. Činjenica je da nemas pojma kako to radi u praksi i iz tebe govori samo fanboy. Fingeprint? Obrisem prst dok posezem za telefonom i voila radi fingerprint senzor. Rukavice? skinem ih zubima i opet radi. Patern kada sve ostalo zakaze.... Da ne spominjem da mi telefon u autu nije zakljucan jer je poedesen da ostane otkljucan kada se nakaci na BT od auta....

Power of android.....

A posebno da napomenem da ti u HR mozes nazvati 112 da ga uopste ne otkljucas uopste....

 

I u sta je ulupano milijardu dolara? Ja ne vidim prednost....

 

Next.....

8 godina
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
Torent kaže...

Power of android.....

A posebno da napomenem da ti u HR mozes nazvati 112 da ga uopste ne otkljucas uopste....

 

I u sta je ulupano milijardu dolara? Ja ne vidim prednost....

 Eto vidiš, ništa od navedenog.

trebaš samo par puta stisnuti power tipku i on sam zove 112. power of iOS.

Ja rekoh
8 godina
odjavljen
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no

Samim tim tvoj prosli post je glupost i potpuno nepotreban... Sam sebi skaces u stomak...

Faceid isforsirana glupost koja nista ne rjesava a samo komplikuje stvar....

 

12 godina
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
Feudalac kaže...

 Eto vidiš, ništa od navedenog.

trebaš samo par puta stisnuti power tipku i on sam zove 112. power of iOS.

 Najgore od svega je što ti ovo pišeš ozbljno. 

9 godina
offline
Demo s animiranim govancem govori baš sve o novom

jos uvijek vas trola? 

Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
Torent kaže...

Samim tim tvoj prosli post je glupost i potpuno nepotreban... Sam sebi skaces u stomak...

Faceid isforsirana glupost koja nista ne rjesava a samo komplikuje stvar....

 

 uopće ne. uz pomoć siri se može obaviti puno posla na iphoneu, ali na zaključanom se može samo zvati. tako da recimo s rukavicama na rukama šalješ poruke, čitaš mailove i još puno puno stvari.

 

sad ozbiljno, kako će faceid raditi u svim zamislivima uvjetima, koliki će biti postotak neuspješnih identifikacija ostaje za vidjeti. potencijal je tu, ja uopće ne sumnjam da je apple to odradio kako spada. već sam ti pisao za situaciju kad je mobitel na stolu, u nosaču ili slično - nije potrebno pribjegavati bt uređajima, geofencingu i slično već se uređaj otključava s prednje strane s koje se i koristi, uvijek i u svim uvjetima na isti jedan jedini način. kod plaćanja također - točno vidiš koji iznos i kada si ga odobrio, intuitivno i praktično. s druge strane tehnologija 3d skeniranja je pretočena u API dostupan razvijateljima aplikacija pa već sad imaš vrlo simpatične efekte koji rade na svim iphoneima sa dvostrukom kamerom - npr. snimanje portreta koje na android telefonima jednom radi super a drugi put sve sj...e, ovdje radi perfektno

Ja rekoh
8 godina
odjavljen
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
Feudalac kaže...
Torent kaže...

Samim tim tvoj prosli post je glupost i potpuno nepotreban... Sam sebi skaces u stomak...

Faceid isforsirana glupost koja nista ne rjesava a samo komplikuje stvar....

 

 uopće ne. uz pomoć siri se može obaviti puno posla na iphoneu, ali na zaključanom se može samo zvati. tako da recimo s rukavicama na rukama šalješ poruke, čitaš mailove i još puno puno stvari.

 

sad ozbiljno, kako će faceid raditi u svim zamislivima uvjetima, koliki će biti postotak neuspješnih identifikacija ostaje za vidjeti. potencijal je tu, ja uopće ne sumnjam da je apple to odradio kako spada. već sam ti pisao za situaciju kad je mobitel na stolu, u nosaču ili slično - nije potrebno pribjegavati bt uređajima, geofencingu i slično već se uređaj otključava s prednje strane s koje se i koristi, uvijek i u svim uvjetima na isti jedan jedini način. kod plaćanja također - točno vidiš koji iznos i kada si ga odobrio, intuitivno i praktično. s druge strane tehnologija 3d skeniranja je pretočena u API dostupan razvijateljima aplikacija pa već sad imaš vrlo simpatične efekte koji rade na svim iphoneima sa dvostrukom kamerom - npr. snimanje portreta koje na android telefonima jednom radi super a drugi put sve sj...e, ovdje radi perfektno

 I sta od ovog nisi mogao do sada da je bilo potrebno ulupati milijardu dolara? Nemas pojma kako ce to raditi na Iphoneu a isto tako nemas pojma kako  poretret mod tj bokeh radi na androidima jer radi odlicno kao i na iphoneu....

 

"nije potrebno pribjegavati bt uređajima, geofencingu i slično već se uređaj otključava s prednje strane s koje se i koristi, uvijek i u svim uvjetima na isti jedan jedini način."

Nije potrebno ni meni ali mogu.... U svakoj situaciji koristim metod koji mi je praktican....Zasto mora biti uvijek na isti JEDAN JEDINI nacin? Prekomplikovano ti koristiti neki od 4 nacina meni dostupnih? Ah da u apple svijetu izbor je veliko no no..... 

 

Potrebno prevuci prstom preko ekrana tako da opet moras pruziti ruku do telefona sto si morao i do sada ali do sada ti telefon nije morao biti okrenut prema tebi a sada mora ma kako to dobro radilo. Prakticinije?

 

Novost koja nista ne rjesava i samo komplikuje. Moras prinijeti do lica i plus povuci po ekranu. Nista od toga nisi trebao do sada. Pokreta isto vremena duze.. Prakticnije? Naravno jer hej Tim je tako rekao.....Za sada imas samo to. Tim je tako rekao....

 

Fanboj u turbo modu......

15 godina
odjavljen
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
Feudalac kaže...

Kad ih staviš zajedno, recimo iphone plus (zbog FHD rezolucije) i samsung koji staviš u FHD rezoluciju pa kreneš surfati internetom gdje je većina stranica s bijelom pozadinom i crnim slovima, naštimaš istu razinu osvjetljenja - samsung s većom baterijom izdrži isto vrijeme, a iphone 7 i 7plus gotovo da se ne razlikuju iako plus model ima 3x više piksela za renderiratii i puno veću bateriju.

Imaš neki link za potkrijepiti ovu tvrdnju ili je to samo nešto što se tebi čini logičnim?

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
8 godina
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
Google je tvoj prijatelj.
Ja rekoh
15 godina
odjavljen
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no

Oprosti, ali ti si iznio tvrdnju, ako želiš da je itko shvati ozbiljno, onda je potkrijepi.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
8 godina
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
Pričaš gluposti. Telefon si u svakoj situaciji korištenja morao okrenuti prema sebi i imati ga u vidnom polju jer na ekranu osjetljivom na dodir ne možeš ništa ali bas ništa napraviti ako ne gledaš u njega tako da ne gubiš ništa, nema nikakvih dodatnih radnji i još ti je lakše jer ne moraš određenim prstom gađati senzor nego samo tapneš bilo gdje po ekranu ili samo podigneš telefon a on te prepozna i otključa se. Kod tipične upotrebe korak manje. Kod korištenja siri također korak manje.

Sto se tiče jednog načina korištenja, govorimo o konzistenciji sto je uvijek dobra stvar jer nema nikakvih iznenađenja, to ti uđe u mišićnu memoriju i ne moraš apsolutno ni o čemu misliti. Sad je tebi kao prednost da je telefon otključan automatski čim si došao u kuću - nešto sto moraš naštimati. Ovako se telefon automatski otključa čim si mu u vidnom polju tako da je ta android opcija suvišna I ne moraš misliti kad ti dođu gosti u kuću da li će netko zavirivati po telefonu, hoće li ti djeca nešto obrisati u igri Itd. Kad smo kod toga, Apple još nije izbacio mogućnost koju nitko nije kopirao, kladim se da će za par godina svi imati Faceid.
Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
Ne, ti si iznio tvrdnju da Je nemoguce da 20% veću bateriju netko drugi nadoknadi boljim procesorom pa onda iznesi konkretne dokaze. Dao sam ti dovoljno natuknica u prethodnoj poruci da možeš vidjeti gdje bi ti mogao vidjeti da si u pravu, a gdje ne. Obavio svoj posao a nemoj pričati napamet.
Ja rekoh
13 godina
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
Feudalac kaže...
MrBlc kaže...

Zna se o čemu potrošnja ovisi - neke stvari su čista fizika, a ostale mogu donijeti neka poboljšanja, međutim, toliko da kompenzira 20% razlike u bateriji, teško bez uštede na drugim mjestima (tipa manji ekran, usporen rad i slično).

Kad ih staviš zajedno, recimo iphone plus (zbog FHD rezolucije) i samsung koji staviš u FHD rezoluciju pa kreneš surfati internetom gdje je većina stranica s bijelom pozadinom i crnim slovima, naštimaš istu razinu osvjetljenja - samsung s većom baterijom izdrži isto vrijeme, a iphone 7 i 7plus gotovo da se ne razlikuju iako plus model ima 3x više piksela za renderiratii i puno veću bateriju. Pomaže i uska veza hardvera i softvera, način na koji je apple optimizirao korištenje memorije im omogućava da koriste 2 ili 3 umjesto 4 gige rama što također smanjuje potrošnju, dodatni koprocesori itd.

 

 

 

 

Ma o čemu ti? Po GSMareni S8 ima endurance rating 84h dok iPhone 8 Plus ima 81h, unatoč tome što Samsung gura daleko više piksela na većem ekranu, a ima 12% veću bateriju. Trajanje baterije prilikom gledanja video sadržaja je vrlo slično (14:32 vs 14:55h), opet unatoč tome što je razlika u rezoluciji i veličini ekrana.

Ali, izbaci ekran iz priče - talk time. 12% posto veća baterija ai zato 40% dulje trajanje te baterije kod Samsunga. Hmm, savršeno optimiziran sustav, jel?

16 godina
neaktivan
offline
Demo s animiranim govancem govori baš sve o novom
Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
A tebi iz brojke od 80 sati ništa nije sumnjivo? Kome telefon izdrži skoro četiri dana? Sto se tiče gledanja videa, Samsung izdrži vise nego sto si napisao tako da preporucam potražiti malo ozbiljniji izvor
Ja rekoh
8 godina
odjavljen
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
Feudalac kaže...
Pričaš gluposti. Telefon si u svakoj situaciji korištenja morao okrenuti prema sebi i imati ga u vidnom polju jer na ekranu osjetljivom na dodir ne možeš ništa ali bas ništa napraviti ako ne gledaš u njega tako da ne gubiš ništa, nema nikakvih dodatnih radnji i još ti je lakše jer ne moraš određenim prstom gađati senzor nego samo tapneš bilo gdje po ekranu ili samo podigneš telefon a on te prepozna i otključa se. Kod tipične upotrebe korak manje. Kod korištenja siri također korak manje.

Sto se tiče jednog načina korištenja, govorimo o konzistenciji sto je uvijek dobra stvar jer nema nikakvih iznenađenja, to ti uđe u mišićnu memoriju i ne moraš apsolutno ni o čemu misliti. Sad je tebi kao prednost da je telefon otključan automatski čim si došao u kuću - nešto sto moraš naštimati. Ovako se telefon automatski otključa čim si mu u vidnom polju tako da je ta android opcija suvišna I ne moraš misliti kad ti dođu gosti u kuću da li će netko zavirivati po telefonu, hoće li ti djeca nešto obrisati u igri Itd. Kad smo kod toga, Apple još nije izbacio mogućnost koju nitko nije kopirao, kladim se da će za par godina svi imati Faceid.

 Ne dobijas nista a ti kazes ulupane milijarde. Ima dodatnih radnji. Otkljucavanjem prstom je bilo samo dodirnuti senzor a sad prinijeti licu i povuci preko ekrana... Ni teoretski to ne moze biti brze i prakticnije. Nije korak manje nego korak vise.... I da je senzor na normalnom mjestu pozdai gdje ti kaziprst i inace stoji tada ne bi morao gadjati senzor nego bi se morao potruditi da ga promasis....

 

O kakvoj knzistenciji govoris? Kakva iznenadjenja? Kakva misicna memorija? Ti pricas kao da sam ja debil (nisi to mislio pricam hipoteticki) pa moras uzeti telefon pa razmisliti kako da ga otkljucas. Znas li ti uopste sta znaci mogucnost izbora? Ja mogu ALI NE MORAM koristiti nista od toga. Ti MORAS koristiti ono sto telefon  i apple ti daju. Ne postoje suvisne opcije. To je cista glupost.... Nigdje nisam napisao d ase telefon sam otkljucava nego ostaje otkljucan. To je ogromna razlika.....Prvi put ga moram otkljucati ja....

 

"pple još nije izbacio mogućnost koju nitko nije kopirao, kladim se da će za par godina svi imati Faceid." Kopirao apple??????' Znas li ti uopste otkad postoji face id na mobitelima???????????? Postoji li ijedna opcija na iphoneu 8 ili iphone x koja ne postoji vec godinama prije na drugim uredjajima? I ti izvalis svi kopiraju apple... Ja otkljucavam licem na trenutnom telefonu od kako sam ga kupio a telefon izasao 2015 godine.... 

 

Jos mi nisi dao sta tacno face id donosi a nisi imao do sada....

 

Next....

15 godina
odjavljen
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
Feudalac kaže...
Ne, ti si iznio tvrdnju da Je nemoguce da 20% veću bateriju netko drugi nadoknadi boljim procesorom pa onda iznesi konkretne dokaze. Dao sam ti dovoljno natuknica u prethodnoj poruci da možeš vidjeti gdje bi ti mogao vidjeti da si u pravu, a gdje ne. Obavio svoj posao a nemoj pričati napamet.

Napisao sam da je teško to postići, pogotovo ako uspoređujemo uređaje istih perfomansi, s istim karakteristikama ekrana, istom brzinom pristupa mreži i slično. Nisam napisao da je nemoguće, već da je teško što je i istinito. 

 

Ti si iznio konkretne brojke za konkretne (iPhone) modele bez da si dao izvor, dakle nemaš što prebacivati lopticu meni, već izvoli potkrijepiti iznesene brojke. Dodatno, usporedio si jedan iPhone sa fullHD rezolucijom i baterijom od 2900 mAh, drugi iPhone sa značajno manjom rezolucijom i manjim ekranom, te baterijom od 1960 mAh sa nespecificiranim Samsungom kojem je poznata samo rezolucija kao argument na moju tvrdnju da je teško kompenzirati 20% manju bateriju bez uštede na drugim mjestima tipa sporijeg procesora, manjeg ekrana i slično (znači stvari koje umanjuju korisničko iskustvo). Kad usporediš iPhone sa drugim uređajem koji ima veću bateriju, usporedivu procesorsku snagu, istu rezoluciju, veličinu i svjetlinu ekrana, te ugašene eventualne feature koje iPhone ne podržava, onda možemo pričati.

 

Feudalac kaže...
A tebi iz brojke od 80 sati ništa nije sumnjivo? Kome telefon izdrži skoro četiri dana? Sto se tiče gledanja videa, Samsung izdrži vise nego sto si napisao tako da preporucam potražiti malo ozbiljniji izvor

Endurance test je standardizirani test GSM arene koji mjeri trajanje baterije pri korištenju mobitela 3 sata dnevno - 1 sat 3G razgovor, 1 sat web surfanje, 1 sat video. Ne ovisi o specifikaciji proizvođača, a provodi se jednako za sve uređaje.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
14 godina
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
Feudalac kaže...
A tebi iz brojke od 80 sati ništa nije sumnjivo? Kome telefon izdrži skoro četiri dana? Sto se tiče gledanja videa, Samsung izdrži vise nego sto si napisao tako da preporucam potražiti malo ozbiljniji izvor

 eto, ITevac sam majko na bijelome brodu, moram biti dostupan, svaki dan putujem 3 h na i s posla, igram 8ball pool i Sudoku u vlaku da ubijem vrijeme...

 

WLAN i GPS stalno upaljeni, BT po potrebi

 

i još ostane 20% sape

 

 Za one kojima se neda kliknut da vide sliku, moj Xiaomi Redmi 4 Prime nakon 3 dana 2 h i 35 minuta ima još 20% baterije

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.10.2017 16:04 (Stric_Jura).
13 godina
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
Feudalac kaže...
A tebi iz brojke od 80 sati ništa nije sumnjivo? Kome telefon izdrži skoro četiri dana? Sto se tiče gledanja videa, Samsung izdrži vise nego sto si napisao tako da preporucam potražiti malo ozbiljniji izvor

 

Pogledaj njihovu metodologiju. Mislim da puno objektivnije nejde:

https://www.gsmarena.com/gsmarena_lab_tests-review-751p6.php

14 godina
neaktivan
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
Chronosus kaže...
Feudalac kaže...
A tebi iz brojke od 80 sati ništa nije sumnjivo? Kome telefon izdrži skoro četiri dana? Sto se tiče gledanja videa, Samsung izdrži vise nego sto si napisao tako da preporucam potražiti malo ozbiljniji izvor

 

Pogledaj njihovu metodologiju. Mislim da puno objektivnije nejde:

https://www.gsmarena.com/gsmarena_lab_tests-review-751p6.php

Vi ste isto blesavi... Za našeg kolegu Feudalca ako iPhone nije najbolji u testu to znači da test nije objektivan, ne valja i točka.  Nije vrag da još uvijek to niste shvatili?

9 godina
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
Mirko935 kaže...

Vi ste isto blesavi... Za našeg kolegu Feudalca ako iPhone nije najbolji u testu to znači da test nije objektivan, ne valja i točka.  Nije vrag da još uvijek to niste shvatili?

pa i ja se cudim kako to jos nisu skuzili, a tako je ocito.. a uz to, kad nesto ne ide u prilog ajfonu onda prevrce, okrece, zaobilazi, preskace pricu, jer si svi argumenti protiv ajfona, i od davno je najlosiji po pitanju ulozeno/dobiveno

 

Feudalac kaže...

Samsung u zadnje otprilike dvije generacije ima odličan ekran koji je štedljiviji od usporedivog LCD-a na istoj rezoluciji, a posebno kod prosječno tamnijih sadržaja kao što su fotke i filmovi. S druge strane, kada radi u qhd načinu znatno brže guta bateriju pa je taj mod po defaultu isključen, sučelje OS-a se, koliko znam, uvijek renderira na hd rezoluciji

 

a po ovakvim provalama se vidi "znanje" i u kojem svijetu on zivi.. u svijetu u kojem je sve sto ejpl napravi (hardverski/softverski) savrseno, najbolje i bez konkurencije.. dok je u stvarnosti obrnuto..

inace decec; nije istina da uvijek renderira u hd rezoluciji, a razlika u potrosnji baterije kad se gleda qhd i hd je tocno 0%...  ne vjerujes? probaj sam. a mozes i guglat kako ti kazes..

 

kad vec ocigledno nemas ni 1% znanja o konkureciji, i vidis samo ono sto ti ejpl servira pod nos i kaze da to amejzing, moj prijedlog je probaj sam.. ne one fore; ima ga moja zena, baba, ljubavnica.. bla bla.. mjesec-dva ga koristi, pa se dodi javit.

svejedno tvoje postove smatram cistim trolanjem, jer zdrav razum govori suprotno

12 godina
offline
Demo s animiranim govancem govori baš sve o novom

I baš nitko da spomene kako je software možda i najbitniji za trajanje baterije?! 

 

Primjera radi, na laptopu mi Firefox pojede bateriju barem sat brže od Chromea koji je pojede pola sata brže od Edgea. Znači ista radnja, isti hardware a razlike ogromne. Tako je i kod mobitela. 

 

 Long, long time ago, iPhonei su mogli izdržati poprilično duže od Androida u odnosu na kapacitet baterije. Zašto? Zato jer je iOS bio puno jednostavniji OS od Androida, s puno manje mogućnosti, pozadinskih procesa, očitanja senzora...

A onda su lagano, pa sve brže i brže, počeli kopirati značajke Androida. I eto ti potrošnje. S druge strane, Android se polirao, polirao... ali osnovni koncept se nije puno promijenio. I eto ti manje potrošnje. I tako su se mimoišli. Kada bi Android software imao tu privilegiju da se optimizira samo za 2-3 SOC-a razlika bi bila i veća.

Zašto Apple po potrošnji puši na svim poljima osim WEB browsinga? Zato što se svi testovi Android telefona vrte na Chromeu ili Android Browseru (isti drek) koji je izuzetno energetski gladan. Nek testiraju na Operi Mini pa da onda vidimo.

 
2 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
digitall kaže...
....

 

kad vec ocigledno nemas ni 1% znanja o konkureciji, i vidis samo ono sto ti ejpl servira pod nos i kaze da to amejzing, moj prijedlog je probaj sam.. ne one fore; ima ga moja zena, baba, ljubavnica.. bla bla.. mjesec-dva ga koristi, pa se dodi javit.

svejedno tvoje postove smatram cistim trolanjem, jer zdrav razum govori suprotno

 jesi primijetio kako vise niko ne spominje boje na iphoneu? Sramota ih reci da su jednostavno priznali da su samsungovi ekrani bolji i odjednom to vise nikome nije bitno ;) Sad je face id jedino sto je bitno ;) 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
Torent kaže...

Kako faceid moze biti prakticinije rjesenje? Da teoretski radi idealno....? Sa otiskom prsta telefon ti je otkljucan jos u dzepu a ovako ga moras dici ispred lica ma kako to dobro radilo....

 

Kad ces shvatiti da je to isforsiran potez applea da psotigne veliki ekran a da ne lici na sve druge high end andoride. Nema nista novo pa su morali nesto prodati pod novo....

Samo fanbojevi bez ikakvog kritickog pogleda i koji tiltuje kad vidi jabuku moze izvaliti ovako nesto. I to na nevidjeno.....

Pogledaj testove na youtubu. Brzina cpua se i ne vidi prakticno, brzo punjenje koje to nije bezicno punjenje punoi sporije od konkurencije, ios11 pun bugova kao i obicno pa se izdaju zakrpa na zakrpu....Da ce prodaja ici ici ce naravno ejr je skup i kupci nemaju nikakakav kriticki odnos kome pare daju...Sto je ok ali brate na nevidjeno lupiti ovakvu glupost.....

 


Evo da ti olaksam. Koji konkretan problem faceid rjesava? Otisak prsta se prihvata na sudu i koliko ja znam nije zabiljezen slucaj probijanja....

 

 

ajde da se i ja s tobom jednom slozim.

 

kupio sam opet iphone samo zato jer koristim macbook i ipad i u tom okruzenju bi mi ista drugo od iphona bilo patnja, a i navikao sam se neke app (koje sam platio) a kojih nema na androidu, tipa Nplayer itd..

ono sto sam ja prije volio na iphonu (i macu) je ispoliranost softvera a sada su krenuli nabrijavat hardver do ibera a skroz zapostavili softver. 

a meni je softver ono sto mi je bitno, sto se mene tice moze unutra biti jednojezgreni proc ak to radi kak spada. 

 

bas iz nostalgije jucer upalio 4s na ios 6 i to leti bez i jednog dropanog frame-a sto se meni ne moze desit na ios 10 / 11 sa A8X i A9 chipsetom.

cak mi je i dizajn bolji na tim prahistorijskim verzijama. jos ios 7 i 8, al desetka a posebno 11 mi je katastrofa. 

 

nazalost ni android mi nije neka alternativa , a sad vidim i propala svaka sansa za surface phonom :-/

 

 

e da ovaj iphone X je sve ono sto se nebi nikad desilo za vrijeme Steve Jobsa, a pogotovo ne onaj iscjedak na vrhu ekrana. cijelo vrijeme su drzali do simetricnosti (jer je to i standard neke ljepote generalno) i onda saka u oko.

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.10.2017 23:09 (brada09).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no

Ma drug ovo ti je cista logika. Da li bi stevo dopustio recimo 4k snimanje sa mono zvukom? Glupost na kvadrat ali stereo zvuk ljudi ne dozivljaju kao full hd na 240 fps ;) Da li bi stevo dopustio ovaj cirkus sa adapterima? Pa u apple svijetu vise nista nisa cim ne mozes povezati bez adaptera.... vjerujem da bi u eri steve svi uredjaji koristili USB c jer ti on dozvoljava da povezes bukvalno sve sa svacim.... mob punjac lap monitor  itd itd.... Jedan kabel za sve....

 

Problem je da i ostali proizvodjaci vide da to appleu prolazi pa se okrecu za njiam ali ostali proizvodjaci nemaju takve kupce iza sebe.... Ja cu izbjegavati adaptere dok god ima proizvodjaca koji ih ne forsiraju.... Fucka mi se i za samsung i huawei i lg i htc itd....

 Pogotovo je prst u oko da to moraju uzeti od samsunga....

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.10.2017 23:12 (Torent).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Demo s animiranim govancem govori baš sve o no
Torent kaže...

Ma drug ovo ti je cista logika. Da li bi stevo dopustio recimo 4k snimanje sa mono zvukom? Glupost na kvadrat ali stereo zvuk ljudi ne dozivljaju kao full hd na 240 fps ;) Da li bi stevo dopustio ovaj cirkus sa adapterima? Pa u apple svijetu vise nista nisa cim ne mozes povezati bez adaptera.... vjerujem da bi u eri steve svi uredjaji koristili USB c jer ti on dozvoljava da povezes bukvalno sve sa svacim.... mob punjac lap monitor  itd itd.... Jedan kabel za sve....

 

Problem je da i ostali proizvodjaci vide da to appleu prolazi pa se okrecu za njiam ali ostali proizvodjaci nemaju takve kupce iza sebe.... Ja cu izbjegavati adaptere dok god ima proizvodjaca koji ih ne forsiraju.... Fucka mi se i za samsung i huawei i lg i htc itd....

 Pogotovo je prst u oko da to moraju uzeti od samsunga....

 

 

 

e da to sa adapterima sam skroz i zaboravio jer imam uredaje taman prije nego sto su to zasrali. ovaj moj macbook ima apsolutno sve zive portove koje mi trebaju (hdmi,usb,displayport,thunderbolt,sd card). zapravo najnevjerojatnije mi je da su izbacili magsafe koji je njihov izum, i to prilicno dobar koji mi je spasio bar desetak puta pad sa stola metar i pol visine.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice