Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 60 po

poruka: 215
|
čitano: 19.663
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 60 po".
11 godina
neaktivan
offline
Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 60 po

Tu je jedini problem sadržaja.

 

Baš sam neki dan kupio smart tv i to full hd (namjerno).

Ne vidim da će mi u narednih godinu-dvije najmanje trebati 4k.

Filmovi koje skinem su full hd, našao sam jedan u 4k.

Na youtube-u je relativno malo sadržaja u 4k, a ako i je, onda mi dosta lag-a kod učitavanja (imam 50/10 mb).

Kaj se tiče Bnet-a i njihove televizije - nemaju paket u full hd a kamoli 4k (ili možda griješim)

Kaj se tiče dtv, jel se šalite?

 

Mislim da sam negdje i nedavno čitao da japanci prelaze na 4k tv program 2019. Znači kod nas stiže oko 2040.

 

 
17 4 hvala 0
16 godina
offline
Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 60 po

Ma neće se 4K sadržaj uhvatit još bar 4-5 godina, a ne godinu dvije... Zašto?

 

Prevelike datoteke, previše mrežnog prometa ako streamaš, preslabe su brzine interneta još uvijek za pravi 4K. 

FullHD ima dosta kvalitetnu sliku čak i na ekranima od 42-48 incha jer ih ne gledaš preblizu.

Puno ljudi nema ni računala koja mogu vrtit pravi 4K.

Igre igrane na 4K traže jako skupe i vrlo jake grafičke kartice.

 

Za 4-5 godina se možda uhvati, prije toga stvarno nema razloga da se žurimo s FHDa bilo kud...

Što se tiče našeg domaćeg programa, ne treba očekivati FHD još bar 3-4 godine, a 4K kao što si i rekao oko 2040. I to uopče nije zezancija nego realna stvar...

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.11.2016 8:31 (lllnuclearlll).
Moj PC  
18 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 60 po

Da nema 4K sadržaja nije točno! A ima čak i 4K HDR!

 

Razlika se osjeti posebno ako imate 4K TV!

 

Evo upišite na Youtubu "Idjvideos 2016 4K". Produkcija ovih na tom linku što rade video muzičke spotove je danas samo u 4K. Na Youtubu postoji i 4K kanal koji se svaki dan dopunjava s novim sadržajem, naravno to mogu gledati u toj rezoluciji samo vlasnici 4K TV koji su direktno spojeni na net. Ostalima se to strima u nižim rezolucijama. Na nekim servisima se već mogu preko neta gledati 4K sadržaji, a na nekima već i 4K HDR. Ako nemate stvarno smeće od brzine veze prema internetu, onda se ovi sadržaji gledaju bez ikakve poteškoće. Flat internet na mobitelima je već danas u nekim državama EU stvarnost, a brzine su veće od fiksnih brzina neta, tako da mogućnost strimanja takvih sadržaja se povećava svaki dan.

 

Evo kako stoji s mobilnim internetom u EU http://www.express.hr/tehno/mobilni-internet-u-eu-iznena-uju-njemacka-poljska-hrvatska-8230!

 

Ovi sa satelita se po vama samo zaigrali: http://www.eutelsat.com/en/services/broadcast/ultra-hd-channels.html

 

Isto kao i ovi: http://en.kingofsat.net/ultrahd.php

 

Iako profesionalne kuće još kalkuliraju s nabavkom 4K opreme za snimanje, brojni korisnici interneta posjeduju amaterske 4K uređaje za snimanje koji daju daleko bolju sliku i od profi uređeja koji danas koriste tv kuće i svakodnevno dopunjavaju sadržaj na netu.

 

Način na koji koristimo TV se mijenja i sve će se manje gledati sadržaji koje distribuiraju TV kuće.

 

Pojedinci sa svojim 4K uratcima po kvaliteti slike, ali i sadržaju nadmašuju profesionalce, a to se kaže TV narodu, jer veliki broj ljudi mora na kraju rezultirati kvalitetom sadržaja, naravno bit će smeća ali na tu količinu biti će sasvim dovoljno kvalitetnog sadržaja. Kao da i profesionalci ne proizvode većinom smeće?

 

I nije samo 4K, već dolazi i HDR http://www.forbes.com/sites/davidthier/2016/09/12/sony-ps4-pro-4k-is-boring-but-hdr-is-amazing/#6165c825326a a i uređaji koji podržavaju igranje u 4K HDR rezoluciji!

 

Teško da će industrija, proivođači opreme stati, kao i oni koji postojeći sadržaj neće probati prodati korisnicima po stoti puta u novoj još boljoj rezoluciji, a na vrata kucaju novi sadržaji koje već danas svatko imalo bolje stojeći može snimiti opremom koja podržava 4K. Donji razred profesionalnih kamera za snimanje 4K HDR sadržaja pale su ispod 5000 USD http://4k.com/camera/

 

Evo jedne jeftine kamere https://www.blackmagicdesign.com/products/blackmagicursamini koju masovno kupuju profesionalci i ovdje možete vidjeti kvalitetu snimkaka sa tom kamerom, a ima puno 4K opreme za snimanje, dakako i skupljih, ali već ovo gazi kvalitetom slike! Za profesionalce ovo nisu neke cijene koje ne mogu platiti https://www.blackmagicdesign.com/products dapače ova mini ide za manje od 3000 USD!

 

Netko reče da nema sadržaja u 4K pa evo https://www.youtube.com/results?search_query=idjvideos+4k, http://ultrahd.highdefdigest.com/, http://www.loungev.com/, a da ne kažemo da se XXX industrija već preorjentirala na 4K rezoluciju!

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.11.2016 9:17 (dinkomat).
 
8 8 hvala 3
16 godina
odjavljen
offline
Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 60 po

Jasno da 4K sigurno nastupa i da će biti uskoro stvarnost, nakon toga 8K pa valjda i dalje od toga...samo nije to još toliko napeto večini. IPTV televizija je tek djelomično na full HD-u, a ogromna večina još na SD-a! DVBT televizija je 100% na SD-u uključujuči i evo TV, igranje preko PC-a je prezahtjevno u 4K za prosječnog korisnika...itd. Također benefit se vidi ako imaš TV u blizini očiju, ako ga gledaš sa dva metra...ako ti je TV kao meni na 4,5 metara od glave ne vidiš razliku u odnosu na full HD čak ni na 50" ekranu. Ima tu puno parametara i različitih uvjeta gledanja i prefernecija. Također mnogi su unutar par godina kupili full HD telvizore sa kojima su zadovoljni. Očito da industrija ima stagnaciju pa da bi nešto prodala mora stvriti potrebu...ali da je 4K napredak i bolja stvar je.

 

 edit; naravno ako netko kupuje televizor danas onda svakako 4K rezolucija ako ga misli zadržati duže vremena tj. dok ne rikne.

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.11.2016 9:45 (XXX).
Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6

Zaboravio si reći da za 4K ne bi trebalo ići ispod 55" veličine ekrana, a ako se može bolje 60 ili 65"!

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.11.2016 9:51 (dinkomat).
16 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
dinkomat kaže...

Zaboravio si reći da za 4K ne bi trebalo ići ispod 55" veličine ekrana, a ako se može bolje 60 ili 65"!

Zašto ne? To što se neće primjetiti previše je druga stvar, ali nema štete...

14 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
I šta kad kupite 4k monitor ili telku? Gledati ćete godinu-dvije 95% sadržaja u full HD da bi tek nakon toga mogli gledati u 4k?
Meni je to takva glupost, posebno ako je riječ o telki, hrt u SD-u, fak jea.
Kao i QHD na mobitelu, smijeh.
HTC Hero-iPhone 3GS-Nexus S-Nexus 7-Htc 8S-iPhone 4-Galaxy S2-HTC Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-Blackberry 9900-Z1C-Lumia 630-Xperia E-OPO-HOX
Moj PC  
5 5 hvala 0
16 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
EZY-E kaže...

Kao i QHD na mobitelu, smijeh.

QHD se na mobitelima ipak pokazao kao dobra stvar, ali jedino ako koristiš VR. Štoviše QHD je puno premalo za VR i trebat će puno jača rezolucija....

 

Bez VRa je FHD taman...

14 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
tombomcom kaže...

Tu je jedini problem sadržaja.

 

Baš sam neki dan kupio smart tv i to full hd (namjerno).

Ne vidim da će mi u narednih godinu-dvije najmanje trebati 4k.

Filmovi koje skinem su full hd, našao sam jedan u 4k.

Na youtube-u je relativno malo sadržaja u 4k, a ako i je, onda mi dosta lag-a kod učitavanja (imam 50/10 mb).

Kaj se tiče Bnet-a i njihove televizije - nemaju paket u full hd a kamoli 4k (ili možda griješim)

Kaj se tiče dtv, jel se šalite?

 

Mislim da sam negdje i nedavno čitao da japanci prelaze na 4k tv program 2019. Znači kod nas stiže oko 2040.

 

 

To više nije točno.

Ima sadržaja. Netflix, youtube, amazon, konzole, 4k blu ray... I 4K i HDR.

Što se youtubea tiče, ne bi smjelo laggati jer kod mene je isto 50/10 bnet pa ne laga. Ako se dobro sjećam, 4k video na youtubeu ide na oko 40mbps?

PSN - darklydexter
12 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
Pozdrav!
Pred mjesec i pol sam uzeo paket interneta i tv programa preko B neta.
Dio programa je u FHDu. Za sada gledam te programe besplatno. Mislim da sam ih dobio besplatno prilikom potpisivanja ugovora.
4K sadrzaj mogu gledati preko Youtubea. Brzina interneta mi je 30-20/10. Sasvim dovoljno za sve.
Racunam da ce svake godine situacija biti bolja! :)
vicious
15 godina
neaktivan
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6

Komentiraju oni koji 4K TV gledaju samo u trgovini! Sadržaja za 4K ima toliko da se ne stigne sve niti konzumirati jer se ne sjedi 24 sata pred televizorom. Inače na takvom TV najmanje gledam TV programe, jer ostalih sadržaja ima i previše i koga zanima danas dosadna TV, ako mogu sam kreirati svoj sadržaj koji gledam! TV kakvu danas poznajete pomalo postaje stvar prošlosti, samo ovi to na TV još nisu shvatili, jer me ne zanima to što mi serviraju.

 

Evo dole se vrti reklama http://promocije.sancta-domenica.hr/promocije/4k-hdr-gaming-na-140cm-tvu-za-144knmj/?gclid=CNHJt7TVzdACFaoV0wodVQwGSg koja govori sve protiv toga da se danas kupuje Full HD televizor! Definitno je to bacanje novaca na tehnologiju na zalasku i odlasku!

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.11.2016 10:39 (dinkomat).
11 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
EZY-E kaže...
I šta kad kupite 4k monitor ili telku? Gledati ćete godinu-dvije 95% sadržaja u full HD da bi tek nakon toga mogli gledati u 4k?
Meni je to takva glupost, posebno ako je riječ o telki, hrt u SD-u, fak jea.

tko ima love, zašto ne

no, većini ljudi kod nas je to zasad bezvezna investicija upravo zbog toga jer veliku većinu sadržaja nema u 4k

a za 2-3 ili više godina ionako će takav tv biti zastario u odnosu na nove, koji će uz to koštati triput manje, imati bolju sliku i daleko bolje perfomanse onog "smart" dijela

 

dakle, više se isplati sad potrošiti primjerice 3 soma kuna i dobiti dobru full hd televiziju i za tri godine opet kupiti novu 4k za isto 3 soma kuna, nego li sad potrošiti 6 keka za neki 4k koji se sad prodaje jer ćeš za tri godine imati 4k na isteku garancije s lošijom slikom i daleko lošijim hardwareom od novih koji će se tada prodavati 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
Kupovati 4k ispod 80" nema smisla ako ti je soba veća od 4 metra. A ako ti je manja onda je bolje taj novac potrošiti na pošten stan. 4k je poput mercedesa pred kućom, dobro za kurčenje pred susjedima, ali financijski loš potez, osim za one kojima novac uopće nije u pitanju.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
6 3 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6

http://promocije.sancta-domenica.hr/promocije/4k-hdr-gaming-na-140cm-tvu-za-144knmj/?gclid=CNHJt7TVzdACFaoV0wodVQwGSg pogledaj cijene za oboje zajedno pa reci da je to puno više od Full HD TV iste veličine i kvalitete prikaza.

 

Dakle cijena za 4K TV 55" HDR i Sony PlayStation 4 Pro + Watch Dogs 2 je ukupno 5200 kuna, dali se onda isplati kupiti Full HD TV?

 

Daleko je to od cijene mercedesa i kurčenja pred susjedima, ovo je danas realnost!

 

Uvijek će biti boljih i novijih stvari, ali danas kupovati full HD je bacanje novaca!

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.11.2016 10:53 (dinkomat).
16 godina
odjavljen
offline
Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 60 po

Ja kad gledam telku to je neka serija koja me zanima, national geographic, NG Wilde, History, Discovery i sl. To kad upalim uvijek nađem nešto zanimljivo i nikakav jubito mi to nemože zamjeniti. Slika je SD naravno prko evo tv-a jer je propusnost linije od maks 10 mbs internet pre mala za IPTV i solidan net. Srećom imam plazmu koja skalira SD sliku odlično pa sam zadovoljan.

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.11.2016 10:44 (XXX).
Moj PC  
2 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6

A ja gledam sve to u HD rezoluciji kada želim i koju epizodu želim a nešto od toga i u 4K imam smart box, a postoji i netflik i ostali servisi, ne ovisim o tome da se netko smiluje i prikaže mi ono što on hoće, već gledam što želim i kada želim!

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.11.2016 10:50 (dinkomat).
14 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
XXX kaže...

Ja kad gledam telku to je neka serija koja me zanima, national geographic, NG Wilde, History, Discovery i sl. To kad upalim uvijek nađem nešto zanimljivo i nikakav jubito mi to nemože zamjeniti. Slika je SD naravno prko evo tv-a jer je propusnost linije od maks 10 mbs internet pre mala za IPTV i solidan net. Srećom imam plazmu koja skalira SD sliku odlično pa sam zadovoljan.

ti živiš u nekom prošlom vremenu

PSN - darklydexter
16 godina
odjavljen
offline
Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 60 po

Pa svatko ima svoje, kao što rekoh kad kod upalim nađem nešto zanimljivo a nekako više volim da mi se ponudi nešto zanimljivo i neočekivano negao da ciljano nešto tražim.

Moj PC  
4 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
XXX kaže...

Pa svatko ima svoje, kao što rekoh kad kod upalim nađem nešto zanimljivo a nekako više volim da mi se ponudi nešto zanimljivo i neočekivano negao da ciljano nešto tražim.

to donekle stoji.

ali zato streaming servisi isto sami nude ono za što pretpostavljaju da bi te moglo zanimati, ako baš ne znaš sam što želiš gledati.

a ne ovisiš o nikakvim terminima. tv je već danas zastarjeli koncept. preživljava zbog reklama.

PSN - darklydexter
15 godina
neaktivan
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6

Ja volim sam sebe iznemaditi svaki dan sa kvalitetnim sadržajem i kvalitetnom slikom! Tv kod nas je kameno doba po lvaliteti slike, a skoro da je tako i po sadržaju i još im moramo za to plačati harač, umjesto da to kodiraju, pa neka ih onda gleda onaj tko ih hoće platiti!

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.11.2016 10:56 (dinkomat).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
@dinkomat
Ti ne vidiš da tu cijenu dobiješ samo ako potpišeš ugovor s Tcomom, koji ti izbija dodatnih 300kn mjesečno slijedeća 24 mjeseca?

Koju veličinu 4k ekrana imaš i s koje udaljenosti gledaš?
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
11 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
dinkomat kaže...

 

Dakle cijena za 4K TV 55" HDR i Sony PlayStation 4 Pro + Watch Dogs 2 je ukupno 5200 kuna, dali se onda isplati kupiti Full HD TV?

 

Uvijek će biti boljih i novijih stvari, ali danas kupovati full HD je bacanje novaca!

 kakve gluposti, pa to je ponuda uz potpisivanje ugovora s ht-om, mi govorimo o cijenama televizija bez pretplate

tako ja mogu reći kako sam kupio samsung s5 mini prije skoro dvije godine za "samo" 300 kuna, ali prešutit da je to na pretplatu 

 

ponavljam, tko ima love za takve kerefeke i potrebu/mogućnost gledanja sadržaja u 4k, samo naprijed

za većinu ekipe 4k tv je zasad bacanje novaca, jer će za tri godine daleko bolji 4k tv uzeti za duplo manje novaca, a i tada će biti pitanje koliko će sadržaja biti na 4k

16 godina
odjavljen
offline
Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 60 po

I koliku bi brzinu interneta trebao imati da sam zadovoljan sa samom brzinom i da mi u pozadini strima neki full hd sadržaj a da ne pričam o 4K? I na koliko bi tih servisa trebao biti pretplaćen da se azadovoljim sa dokumentarcima, serijama i filmovima?

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
online
Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 60 po

Moram jednostavno reći i svoje mišljenje.

4K uopće nema svoje opravdanje ako mislite gledati SD kvatitetu TV-a koja kod nas debelo prevladava u svim mogućim paketima koji se nude, tu i tamo ima HD kanala, ali max do 20 komada, a naravno od 4K kanala još nećemo vidjeti barem 2 godine i to naravno strane, domaće još barem 5 godina (ultra optimistično).

4K TV-e kupovat ispod 55" nema smisla jer nema efekta, a cijene tih uređaja uopće ne opravdavaju ono što ćete sa njima dobiti jer pre malo "materijala" za gledanje, jedino ako imate para za bacanje pa onda slobodno uzmite.

Osobno imam Samsung FHD 50" i SD TV programi su malte ne negledljivi koliko to loše izgleda, a sada si zamislite na 4K. Na torrentima nema skoro ništa za skinuti na 4K, a ono što ima je toliko veliko da je to živi apsurd ako nemate optiku.

Po meni osobno 4K TV-i će imati smisla kada zažive konzolaške 4K igre i to bi se moglo relativno brzo desiti, a ovo ostalo će se još poduže čekati.

Osobno mislim da sa tim TV-ima (4K) treba pričekati još barem dvije godine kada uređaji pojeftine i kada bude bilo dostupno materijala i programa za njih, ovako pre skup sport za izuzetno malo sadržaja.

Moj PC  
3 2 hvala 1
16 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
dinkomat kaže...

 

Dakle cijena za 4K TV 55" HDR i Sony PlayStation 4 Pro + Watch Dogs 2 je ukupno 5200 kuna, dali se onda isplati kupiti Full HD TV?

 

 Da, i onda još 7000+ kuna HT-u. Ajde ne pričaj gluposti.

It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society
14 godina
online
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
Ezio kaže...
XXX kaže...

Ja kad gledam telku to je neka serija koja me zanima, national geographic, NG Wilde, History, Discovery i sl. To kad upalim uvijek nađem nešto zanimljivo i nikakav jubito mi to nemože zamjeniti. Slika je SD naravno prko evo tv-a jer je propusnost linije od maks 10 mbs internet pre mala za IPTV i solidan net. Srećom imam plazmu koja skalira SD sliku odlično pa sam zadovoljan.

ti živiš u nekom prošlom vremenu

Ne, nego na žalost on živi u Hrvatskoj sadašnjosti.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
Visak kaže...
@dinkomat
Ti ne vidiš da tu cijenu dobiješ samo ako potpišeš ugovor s Tcomom, koji ti izbija dodatnih 300kn mjesečno slijedeća 24 mjeseca?

Koju veličinu 4k ekrana imaš i s koje udaljenosti gledaš?

 Točno, ali ionako ti treba pristup internetu, kao i telefon, a TV kanali u paketu su samo ionako, jer češ ih sve manje koristiti. To bi platio i da ne uzmeš ovaj TV i Playsation u paketu. Definitivno je cijena OK za ono što se nudi.

 

4K 55" 2,5 do 4 m i vidi se razlika, jedino mi žao što nisam uzeo veći, jer svi su rekli da će to biti preveliko a nije i lako se na to nauči.

14 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
MasterOfDisaster kaže...
Ezio kaže...
XXX kaže...

Ja kad gledam telku to je neka serija koja me zanima, national geographic, NG Wilde, History, Discovery i sl. To kad upalim uvijek nađem nešto zanimljivo i nikakav jubito mi to nemože zamjeniti. Slika je SD naravno prko evo tv-a jer je propusnost linije od maks 10 mbs internet pre mala za IPTV i solidan net. Srećom imam plazmu koja skalira SD sliku odlično pa sam zadovoljan.

ti živiš u nekom prošlom vremenu

Ne, nego na žalost on živi u Hrvatskoj sadašnjosti.

 pa eto, dobro sam rekao

PSN - darklydexter
16 godina
odjavljen
offline
Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 60 po

Prošla vremena su u mnogoćemu bolja od sadšnjeg 

Moj PC  
2 4 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 60 po

Vidimo se za 2 godine, pa ćemo nastaviti raspravu i vidjeti tko je bolje prošao onaj koji je danas kupio Full HD ili onaj koji je kupio danas 4K, jer su cijene pale za 4K i još će pasti, ali tako možete čekati do u beskonačnost, jer će uvijek biti nešto novo i bolje, a uzdati se na domaće TV je glupost danas u vrijeme brzog interneta i gledati na njemu političare i njihove face, jer svijet izvan RH ne stoji i ne čeka samo nas da mu se priključimo jer i jedna Rusija i Turska već odavno emitiraju TV signal u Full HD rezoluciji!

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.11.2016 11:10 (dinkomat).
 
1 2 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice