Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?

poruka: 72
|
čitano: 16.341
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?".
14 godina
offline
Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?

Ma treba zabraniti SVEEEEEEEEEE!

 

 

Moj PC  
3 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?

Ja vapeam ali to tretiram isto ko i cigaretu. Ne vapeam tamo gdje je zabranjeno pušenje - glupo mi je i bezobrazno. Je da manje smrdi i manje je štetno ali onaj oblak kojeg ja napravim ne može 10 pušaća napraviti... Je da brzo ispari i ne ostaje u zraku al opet.. Nije u redu.

steam: skank666 origin:IhrvojeI
Moj PC  
24 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?
skank666 kaže...

Ja vapeam ali to tretiram isto ko i cigaretu. Ne vapeam tamo gdje je zabranjeno pušenje - glupo mi je i bezobrazno. Je da manje smrdi i manje je štetno ali onaj oblak kojeg ja napravim ne može 10 pušaća napraviti... Je da brzo ispari i ne ostaje u zraku al opet.. Nije u redu.

 To ti se zove oralno silovanje....

Faith is a belief based on absence of data, allowed to the weak by the powerful.
7 godina
offline
Re: Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?
skank666 kaže...

Ja vapeam ali to tretiram isto ko i cigaretu. Ne vapeam tamo gdje je zabranjeno pušenje - glupo mi je i bezobrazno. Je da manje smrdi i manje je štetno ali onaj oblak kojeg ja napravim ne može 10 pušaća napraviti... Je da brzo ispari i ne ostaje u zraku al opet.. Nije u redu.

moj oblak miriši na ananas i kokos

ravna zemlja i šupalj mjesec
13 godina
neaktivan
offline
Re: Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?
skank666 kaže...

Ja vapeam ali to tretiram isto ko i cigaretu. Ne vapeam tamo gdje je zabranjeno pušenje - glupo mi je i bezobrazno. Je da manje smrdi i manje je štetno ali onaj oblak kojeg ja napravim ne može 10 pušaća napraviti... Je da brzo ispari i ne ostaje u zraku al opet.. Nije u redu.

Manje smrdi? NE smrdi uopće, to ti garantiram kao višegodišnji vaper koji godinama radi svoje otopine. Nitko tko je ušao u moj automobil ili kancelariju se nije žalio na smrad, već se redovito svi čude ugodnom mirisu vanilije ili limuna.

Taj oblak koji napraviš je vodena para i štetna je koliko i ulazak u saunu. Nusprodukti te pare su vjeruj mi manje štetni od agresivnih osvježavaća zraka koji se raspršuju kako bi prikrio smrad cigareta.

Jesu li dimilice zdrave? Zasigurno nisu, ali prema cigaretama su osjetno manje štetne za zdravlje. Protiv "osobnih inhalatora" su najviše duhanske industrija i država koja gubi na abnormalnim trošarinama.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?
Luciano kaže...

Manje smrdi? NE smrdi uopće, to ti garantiram kao višegodišnji vaper koji godinama radi svoje otopine. Nitko tko je ušao u moj automobil ili kancelariju se nije žalio na smrad, već se redovito svi čude ugodnom mirisu vanilije ili limuna.

Taj oblak koji napraviš je vodena para i štetna je koliko i ulazak u saunu. Nusprodukti te pare su vjeruj mi manje štetni od agresivnih osvježavaća zraka koji se raspršuju kako bi prikrio smrad cigareta.

Jesu li dimilice zdrave? Zasigurno nisu, ali prema cigaretama su osjetno manje štetne za zdravlje. Protiv "osobnih inhalatora" su najviše duhanske industrija i država koja gubi na abnormalnim trošarinama.

 Pa vapeam i ja već 5 godina tako da znam da ima svakakvih tekućina koje ljudi koriste a bome sam i ja znao neke smradove izmiksat. Oću reć, nisam novi u tome a i nekim ljudima smrde neke arome tako da ono... Moji favoriti su Heisenger i Green Fairy i na to mi se nitko nije nikad požalio ali kad sam tek poćeo i uzeo dekang black tobacco ili tako nekako - pa to je bilo za popizdit kako je to smrdilo... Užas.

 T

steam: skank666 origin:IhrvojeI
9 godina
neaktivan
offline
Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?

 "To vam je, gospođo, jedina stvar na svijetu koja se isplati. Pušenje." Danilo Kiš

 

"...Tada je uvideo kakvo je blago ta stalna vatrica pred vidom i taj modrikast dim koji golica oči i grlo, i omogućuje čoveku da pusti suzu bez plača, da udahne duboko i izdahne vazduh, a da se to ne zove uzdah. Otad mu je godinama svetlila ta vatra pred očima ili sagorevala među prstima. Taj dim, uvek isti ali i uvek drukčiji, odvraćao mu je misao od onog čega se bojao, i u izuzetno srećnim časovima odvodio ga u potpunu izgubljenost i zaborav; hranio ga je kao hleb i tešio kao drug. Noću je sanjao da puši kao što drugi sanjaju susret sa onima koje vole." Ivo Andrić

 

 "Jelo je telesni čin, pijenje duševni, a pušenje duhovni čin. Uvek treba započeti s jelom, završiti dimom." Bela Hamvas

 

"Ne razumijem kako netko može  ne pušiti- on se takoreći lišava onog što je najbolje u životu (…) Dan bez duhana bio bi vrhunac bljutavosti, potpuno prazan i otužan dan. Kad bih ujutro morao reći: 'Danas nema pušenja', ne bih imao hrabrosti da ustanem. Ostao bih u krevetu". Thomas Mann

 
2 5 hvala 0
12 godina
offline
Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?

Ja bih ukinuo sve zabrane. Od cigareta pa do teških droga.

 

Što se e-cigareta tiče:

 

 
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?
Ja godinama parim desert ship uz par isprobavanja,a vani na cesti zapalim pravu cigaretu
 
0 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?
maximilian kaže...

 "To vam je, gospođo, jedina stvar na svijetu koja se isplati. Pušenje." Danilo Kiš

 

"...Tada je uvideo kakvo je blago ta stalna vatrica pred vidom i taj modrikast dim koji golica oči i grlo, i omogućuje čoveku da pusti suzu bez plača, da udahne duboko i izdahne vazduh, a da se to ne zove uzdah. Otad mu je godinama svetlila ta vatra pred očima ili sagorevala među prstima. Taj dim, uvek isti ali i uvek drukčiji, odvraćao mu je misao od onog čega se bojao, i u izuzetno srećnim časovima odvodio ga u potpunu izgubljenost i zaborav; hranio ga je kao hleb i tešio kao drug. Noću je sanjao da puši kao što drugi sanjaju susret sa onima koje vole." Ivo Andrić

 

 "Jelo je telesni čin, pijenje duševni, a pušenje duhovni čin. Uvek treba započeti s jelom, završiti dimom." Bela Hamvas

 

"Ne razumijem kako netko može  ne pušiti- on se takoreći lišava onog što je najbolje u životu (…) Dan bez duhana bio bi vrhunac bljutavosti, potpuno prazan i otužan dan. Kad bih ujutro morao reći: 'Danas nema pušenja', ne bih imao hrabrosti da ustanem. Ostao bih u krevetu". Thomas Mann

 Kakvi su ovo jadni ljudi kad im treba usisavanje kancerogenog i smrdljivog dima u svoja pluća da im dan ne bude "vrhunac bljutavosti, potpuno prazan i otužan dan"?

Mora da im je život bio ful zanimljiv i zabavan.

Al još gore je što postoji netko tko citira ovakve žalosne rečenice.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S
12 godina
offline
Re: Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?
Luciano kaže...

Jesu li dimilice zdrave? Zasigurno nisu, ali prema cigaretama su osjetno manje štetne za zdravlje. Protiv "osobnih inhalatora" su najviše duhanske industrija i država koja gubi na abnormalnim trošarinama.

 Da su duhanska industrija i trošarine toliko bitni zabrana ne bi bilo ni za obične cigarete.

 

Ako nepušačima smeta elektronska cigareta onda je treba zabraniti u javnim prostorijama i nema se tu šta puno filozofirati. Da joj je štetnost i 99% manja opet nitko nema pravo drugoga trovati n sa tih 1%.

15 godina
offline
Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?

elektroničko zadimljavanje bojišta probah i not my cup of tea. pušenje nije samo ovisnost i kašalj, već i ritual. iz izloga br. 3 odabrao sam ekološki čist (bez konzervasa, kemije dodatne, bla) duhan od švercera na placu. budući da ne pijem, odavno više nemam društvo za kartanje a ganjanje komada je bacanje u vjetar novaca, živaca i vremena, ostavih si ovaj porok. ak je i štetno, bmq. od nečega se mora i papke otegnuti. ionak duvam sam doma ili na otvorenom. nikad u gužvama (vani/unutra). kaže se: dvije najbolje stvari na svijetu su pljuga prije i pljuga poslije. živim pokraj pepeljare, u njoj će me i posaditi. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.10.2017 16:04 (Ajar).
Moj PC  
8 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?
Ajar kaže...

ekološki čist (bez konzervasa, kemije dodatne, bla) duhan od švercera na placu. budući da ne pijem, odavno više nemam društvo za kartanje a ganjanje komada je bacanje u vjetar novaca, živaca i vremena, ostavih si ovaj porok. ak je i štetno, bmq. od nečega se mora i papke otegnuti. ionak duvam sam doma ili na otvorenom. nikad u gužvama (vani/unutra). kaže se: dvije najbolje stvari na svijetu su pljuga prije i pljuga poslije. 

 Nemaš pojma koliko si u krivu. Raspitaj se malo na koji način uzgajivači duhana postižu brži rast, brže sušenje, manju štetu od nametnika, ljepšu boju... danas uberu a ti za pet dana pušiš.

I ja sm mislio tako ko ti dok nisam doznao kako stvari stvarno stoje. U nijednoj grani poljoprivrede ne koristi se toliko kemije kao u uzgoju duhana. Kod uzgoja duhana za tvornice vjerojatno je ista stvar samo oni dosta te kemije uklone u fazi obrade.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?
EZY-E kaže...
maximilian kaže...

 

 "Jelo je telesni čin, pijenje duševni, a pušenje duhovni čin. Uvek treba započeti s jelom, završiti dimom." Bela Hamvas

 

"Ne razumijem kako netko može  ne pušiti- on se takoreći lišava onog što je najbolje u životu (…) Dan bez duhana bio bi vrhunac bljutavosti, potpuno prazan i otužan dan. Kad bih ujutro morao reći: 'Danas nema pušenja', ne bih imao hrabrosti da ustanem. Ostao bih u krevetu". Thomas Mann

 Kakvi su ovo jadni ljudi kad im treba usisavanje kancerogenog i smrdljivog dima u svoja pluća da im dan ne bude "vrhunac bljutavosti, potpuno prazan i otužan dan"?

Mora da im je život bio ful zanimljiv i zabavan.

Al još gore je što postoji netko tko citira ovakve žalosne rečenice.

 

 

Na produženom vikendu poslije liganja na žaru s blitvom, sjedim na osunčanoj terasi, otpuhujem plavičasti dim u obliku čajnih kolutića prema moru i razmišljam o tvojim riječima..

 

.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.10.2017 16:15 (maximilian).
7 godina
offline
Re: Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?
EZY-E kaže...

 Kakvi su ovo jadni ljudi kad

 kakav je to dan kada nisam vidio paljenje vještice, zapitao bi se čovjek iz 1700 i neke... svako doba nosi drugačije društvene okolnosti, norme, navike

ravna zemlja i šupalj mjesec
13 godina
neaktivan
offline
Re: Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?
skank666 kaže...

 Pa vapeam i ja već 5 godina tako da znam da ima svakakvih tekućina koje ljudi koriste a bome sam i ja znao neke smradove izmiksat. Oću reć, nisam novi u tome a i nekim ljudima smrde neke arome tako da ono... Moji favoriti su Heisenger i Green Fairy i na to mi se nitko nije nikad požalio ali kad sam tek poćeo i uzeo dekang black tobacco ili tako nekako - pa to je bilo za popizdit kako je to smrdilo... Užas.

 T

Tu se slažem s tobom, samo bih u popis smdrljivih tekučina dodao i "Virginia White". Jednom sam je ulio i skoro umro od smrada;-)
Ali kvalitetnije otopine i arome tipa KTS su melem za nos;-) 

BlueMax kaže...

 Da su duhanska industrija i trošarine toliko bitni zabrana ne bi bilo ni za obične cigarete.

 

Ako nepušačima smeta elektronska cigareta onda je treba zabraniti u javnim prostorijama i nema se tu šta puno filozofirati. Da joj je štetnost i 99% manja opet nitko nema pravo drugoga trovati n sa tih 1%.

Zato se duhanska industrija i seli na istok, od Irana do Kine. Ne boje se proizvođači što će Hrvati prestati pušiti, ali kad KLinezi prestanu, onda se cijela industrija gasi.
Rijetko od kojeg nepušača sam čuo da mu smeta para iz parilice, ali poštujem zabrane i ne parim u prostorima gdje su djeca i/ili nepušači.
Međutim, živim u strogom centru grada uz prometnicu i dnevno mogu sastrugati čađu sa prozora od automobila. Nije li onda licemjerno propinjatio se na stražnje noge zbog vodene pare, a dozvoliti zagađivače tipa rafinerija u Bosanskom Brodu. Kao da zabraniš pivo i vino, a reklamiraš žesticu?!

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.10.2017 16:19 (Luciano).
7 godina
offline
Re: Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?
Luciano kaže...

Tu se slažem s tobom, samo bih u popis smdrljivih tekučina dodao i "Virginia White". Jednom sam je ulio i skoro umro od smrada;-)
Ali kvalitetnije otopine i arome tipa KTS su melem za nos;-) 

 duhanske arome najčešće smrde, kad ljudi (početnici) skontaju da postoji i nešto drugo osim duhanskih tad i prestanu zasmrđivati...

ravna zemlja i šupalj mjesec
9 godina
neaktivan
offline
Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?

Treba zabraniti. Ako ti u tramvaju mozes vapeat onda mogu i ja zapalit cigaretu. 

 
2 7 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?
mozes probati, ali kad te opali po dzepu, sjest ces u kutak tramvaja i biti tiho.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?
BlueMax kaže...
Ajar kaže...

 

 Nemaš pojma koliko si u krivu. Raspitaj se malo na koji način uzgajivači duhana postižu brži rast, brže sušenje, manju štetu od nametnika, ljepšu boju...danas uberu a ti za pet dana pušiš.

I ja sm mislio tako ko ti dok nisam doznao kako stvari stvarno stoje. U nijednoj grani poljoprivrede ne koristi se toliko kemije kao u uzgoju duhana. Kod uzgoja duhana za tvornice vjerojatno je ista stvar samo oni dosta te kemije uklone u fazi obrade.

 Današnji trend "Od polja do stola - pušite s nama" Vaš Agrokor, Vidimo se!!

 

Tuđu kemiju uklone, 5 svojih dodaju

7 godina
offline
Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?

u trajvanu treba kažnjavati i prđenje i neopranost a ne samo pušenje i co.

ravna zemlja i šupalj mjesec
 
9 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?

Nije bitno jel stetno ili nije, bitno je da ti radis oblak koji ide u osobni prostor drugih ljudi. Mirise? I sta onda, znaci ja mogu svoj parfem nositi u kafic i spricati u zrak da pada na druge. 

 

Meni osobno vas zdravi oblak smeta, kad udahnem, zakasljem se. Ako vas to uveseljava, radite to sami ili s drugima koji to rade. Mene uveseljava fuckanje, a ne fuckam na javnim mjestima jer znam da ce nekome smetati. 

To sto nije zakonom zabranjeno, ne znaci da je pozeljni raditi.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
13 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?

Sto je ovdje tocno problem ili rasprava. Da se e-cigarete tretiraju isto kao i cigarete? Sto se mene tice sto ce neki vaper cijeli dan cuclati svoju lulu i ispuhivati. Ne pusim i ne trebaju mi nikakva isparavanja. Bila ona stetna ili ne.

Rekao sam jednom u uredu koji se pravio lud ili da izadje vani da pusi ili da se ne vraca sutra na posao. 

Mozda je nekom bilo romanticno prije 30-40 godina da mu odjeca, kosa, usta i sl. smrde kao pepeljara, ali danas je to zastarjelo ili glupo. Ako vec morate dimiti nesto, dimite vutru. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.10.2017 16:50 (Magnolia_fan).
Moj PC  
11 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?
chutac kaže...

Nije bitno jel stetno ili nije, bitno je da ti radis oblak koji ide u osobni prostor drugih ljudi. Mirise? I sta onda, znaci ja mogu svoj parfem nositi u kafic i spricati u zrak da pada na druge. 

 

 treba po tome kažnjavati i nanos parfema/dezodoransa po tijelu jer ga drugi ljudi osjete...

ravna zemlja i šupalj mjesec
12 godina
offline
Re: Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?
Luciano kaže...

Zato se duhanska industrija i seli na istok, od Irana do Kine. Ne boje se proizvođači što će Hrvati prestati pušiti, ali kad KLinezi prestanu, onda se cijela industrija gasi.
Rijetko od kojeg nepušača sam čuo da mu smeta para iz parilice, ali poštujem zabrane i ne parim u prostorima gdje su djeca i/ili nepušači.
Međutim, živim u strogom centru grada uz prometnicu i dnevno mogu sastrugati čađu sa prozora od automobila. Nije li onda licemjerno propinjatio se na stražnje noge zbog vodene pare, a dozvoliti zagađivače tipa rafinerija u Bosanskom Brodu. Kao da zabraniš pivo i vino, a reklamiraš žesticu?!

 Da se ne bi krivo razumjeli, ja sam pušač i meni ne smeta. Ne možeš povlačiti analogiju s prometnim i industrijskim zagađenjem jer tako možeš reči i da je zabrana običnih cigareta licemjerna. Nije stvar samo u zabrani nego i u obziru. Kod sebe doma pušim ali ako mi je u gostima nepušač onda pušim na balkonu.

14 godina
offline
Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?

Pametnom je ovaj dio dovoljan "e-cigarete su otprilike 95% manje štetne od klasičnih duhanskih cigareta".

Dakle, e-cigarete su štetne i treba ih zabraniti u javnom prostoru.

Tko misli pušiti neka si puši doma gdje neće druge ljude bez pitanja daviti sa svojim otrovom.

 

Moj PC  
8 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?

Pa da, isto je. Jedno je kad netko stavi malu dozu, a drugo kad se osjeti na kilometar. Ali ja nisam na to mislio i ti to znaš.

 

Pretpostavljam da si vaper, ali to je isto kao da se u kafiću netko dere toliko da smeta ljudima okolo. Ne žele svi da netko puše dim na njih. Ako ti se dimi, dimi, nemaš pravo tjerati druge da dime s tobom.

 

Isto kako nećeš navinuti muziku u stanu, klati straight pipe auto u kvartu s puno ljudi, kako nećeš drkati na cesti, prditi u taksiju, pjevati na sav glas na cesti, tako nećeš ni vapeati.
Da, nije štetno, ali nije štetno ni da ja pušem balončiće od pjene po ljudima u kafiću, a opet nitko ne želi da to netko radi.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
14 godina
offline
Re: Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?
chutac kaže...

Da, nije štetno, ali nije štetno ni da ja pušem balončiće od pjene po ljudima u kafiću, a opet nitko ne želi da to netko radi.

 

Krivo - štetno je!

Nisi pazio na tekst u članku...

15 godina
odjavljen
offline
Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?

Taman mutim :D

steam: skank666 origin:IhrvojeI
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Je li dobro zabranjivati i e-cigarete?
Louis Pluto kaže...
skank666 kaže...

Ja vapeam ali to tretiram isto ko i cigaretu. Ne vapeam tamo gdje je zabranjeno pušenje - glupo mi je i bezobrazno. Je da manje smrdi i manje je štetno ali onaj oblak kojeg ja napravim ne može 10 pušaća napraviti... Je da brzo ispari i ne ostaje u zraku al opet.. Nije u redu.

moj oblak miriši na ananas i kokos

 ne zna kakve oblake puštate ali kad je pustim svoj ima miris po jajima. A obično više dimim kada pojedem grah.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice