Dronovi kao punjači za električna vozila

poruka: 16
|
čitano: 2.261
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dronovi kao punjači za električna vozila".
15 godina
odjavljen
offline
Dronovi kao punjači za električna vozila

Napokon imamo* sustav efikasniji od ICE-a. Super, ajmo osmisliti kako mu drastično smanjiti efikasnost i dignuti troškove.

 

Da se ovo isplati, onda bi se i, u budućnosti nepotrebne, cisterne za gorivo dalo napuniti baterijama, pa da voze struju tamo gdje je elektroenergetski sustav nedostatan.

 

* o tome ipak nije postignut konsenzus po pitanju sadašnjosti, iako su za srednje-blisku budućnost prognoze dobre.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Dronovi kao punjači za električna vozila

A u bananu, ovi Ameri su toliko nabrijani s tim dronovima da se više ni sexom nećeš moći baviti ako ti iznad glave ne zuji dron...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Dronovi kao punjači za električna vozila

meni je i dalje us patentni nekak onak, neobjašniv... patentirati možeš sve, svaku ideju (nećemo jel glupa ili pametna, to se zapravo ne zna..) umjesto recimo konkretnog teh. rješenja, izuma.. dovoljno je nacrtati nrp supermana i na papiru objasniti kako on npr diže kamion, eto patenta za dizalicu.. -sam patent možda nije glup, ali ovaj kriterij je..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
2 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Dronovi kao punjači za električna vozila
ihush kaže...

meni je i dalje us patentni nekak onak, neobjašniv... patentirati možeš sve, svaku ideju (nećemo jel glupa ili pametna, to se zapravo ne zna..) umjesto recimo konkretnog teh. rješenja, izuma.. dovoljno je nacrtati nrp supermana i na papiru objasniti kako on npr diže kamion, eto patenta za dizalicu.. -sam patent možda nije glup, ali ovaj kriterij je..

 Cijeli patentni sustav je zreo za reformu, ali inercija i snage tame su jace.

11 godina
offline
Dronovi kao punjači za električna vozila

Što tu treba mjenjat? Bitno je da je stvar fizikalno moguća. A kako će to autor tehnički rješit - njegova stvar. Nema štete od patenta. 

 
0 2 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Dronovi kao punjači za električna vozila
markoBT kaže...

Što tu treba mjenjat? Bitno je da je stvar fizikalno moguća. A kako će to autor tehnički rješit - njegova stvar. Nema štete od patenta. 

 Patentiraju se stvari koje vec postoje ili se baziraju na postojecim metodologijama, stvari koji su banalne i jednostavne pa uopce ne zasluzuju patent, stvari koje ne postoje i nisu razvijene. Moto patentnog ureda; vise je bolje.

15 godina
offline
Re: Dronovi kao punjači za električna vozila
markoBT kaže...

Što tu treba mjenjat? Bitno je da je stvar fizikalno moguća. A kako će to autor tehnički rješit - njegova stvar. Nema štete od patenta. 

- ima štete.. jer tad zbog 'crteža' kad netko možda nešto napravi, dođe vlasnik i kaže, plati.. time imaš direktno štetu, jer nitko ne ide u biz kad netko drugi ima patent.. ili gubi godine kopajući jeli još slobodno. A što je to amazon patentirao? Ima neki prototip ili strip srebrenog letača? radi dronove ili vozila s ai i chipom za tankanje.. što to ima amazon, što je patentirao? Powerbank na dronu?

 

šteta je jer znanje bi moralo biti javno dobro, na korist civilizaciji, ne patentnim trolovima koji baš ništa ne naprave osim patentiranja, jer time onemogućavaju i one koji bi to možda napravili. Što je amazon napravio ili možda planira neki takav biz? .. ili planira naplaćivati patent na 'crtež' ničega..?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
odjavljen
offline
Re: Dronovi kao punjači za električna vozila
markoBT kaže...

Što tu treba mjenjat? Bitno je da je stvar fizikalno moguća. A kako će to autor tehnički rješit - njegova stvar. Nema štete od patenta. 

Ima štete itekako:

- ako ti patentiraš rješenje, ja mogu istu stvar realizirati drugim rješenjem bez da kršim tvoj patent. Bolje rješenje pobjeđuje, dakle, potiče se konkurencija i razvijanje rješenja.

- ako ti patentiraš ideju, ja mogu imati bolje rješenje, ali da ne mogu proizvoditi. Koči se razvoj.

- ako ti patentiraš ideju, a nemaš rješenje, time si blokirao sve one koji možda imaju rješenje. To se naziva patentni troll.

 

Patentni zavod US-a potiče patent trollove, doslovno šalje poruku "be troll or be trolled" - firme patentiraju ideje samo da bi pretekle trollove, pa nekima to pređe u naviku i patentiraju ono što ne misle raditi i postanu pravi trollovi.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
11 godina
offline
Re: Dronovi kao punjači za električna vozila

Patentiranje ideje nije moguće, ili barem ne bi trebalo biti moguće. Patent mora sadržavati rješenje nekog problema, a ne samo opću ideju kako bi stvar trebala funkcionirat. Takav bi trebao bit i Amazonov patent.

 

Ako USPTO dopušta patentiranje ideje onda je kriv USPTO a ne sustav patentiranja. I onda treba mjenjat politiku USPTO (ili cjeli USPTO), a ne patentni sustav. 

15 godina
offline
Re: Dronovi kao punjači za električna vozila

.. ili se ipak pas pokakio? :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Re: Dronovi kao punjači za električna vozila

Zašto? Zar su za tebi SAD i negove institucije mjerilo za sve?

15 godina
offline
Re: Dronovi kao punjači za električna vozila

dok je iza 6th fleet oni jesu mjerilo, nauprot nas.. koji nismo.

-opće znanje i metode nisu patenti-licence.. no svejedno dozvoljavaju trollanje, jer mogu, jer je to usa time i interes.

 

nemam ništa protiv patanta-licence, legitimna stvar (mada bi ja radije ukinuo..), a što je amazon patentirao? Neko znanje-ideju-koncept? Što? Marconi je tako patentirao radio-kutiju, mada je sve u toj kutiji bilo Teslino (17 povezanih patenata).. mogu sad ja patentirati kutiju? Uz to, Marconi je bar imao kutiju, deponirao, amazon nema ništa, crtež kojeg može klinac nacrtati + spajdermana..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.10.2017 21:35 (ihush).
11 godina
offline
Re: Dronovi kao punjači za električna vozila

Opet ti amerikanci. J in PM. Neće da mi pošalju milijardu dolara.

 

Ajde dobro bar milijun.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.10.2017 22:05 (markoBT).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Dronovi kao punjači za električna vozila
Thinker kaže...

A u bananu, ovi Ameri su toliko nabrijani s tim dronovima da se više ni sexom nećeš moći baviti ako ti iznad glave ne zuji dron...

Ovo je prvi put da mi se dron ne čini potpuno beskorisnom igračkom za djecu.

16 godina
online
Re: Dronovi kao punjači za električna vozila
Mirko935 kaže...

Ovo je prvi put da mi se dron ne čini potpuno beskorisnom igračkom za djecu.

 

Šališ se?

Dronovi opremljeni kamerama i senzorima itekako imaju svoju upotrebu izvan zabavljačke sfere.

 

Volim prirodu i znanost, mrzim računala. Programer od rođenja.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Dronovi kao punjači za električna vozila
PaleRider kaže...
Mirko935 kaže...

Ovo je prvi put da mi se dron ne čini potpuno beskorisnom igračkom za djecu.

 

Šališ se?

Dronovi opremljeni kamerama i senzorima itekako imaju svoju upotrebu izvan zabavljačke sfere.

 

 Nikako. Full sam ozbiljan.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice