Dvoekranski Kindle?

poruka: 6
|
čitano: 1.168
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dvoekranski Kindle?".
16 godina
neaktivan
offline
Dvoekranski Kindle?

Divno nekaj! I sada imam problem sa mobitelom pazeci da ekran drzim dalje od mogucnosti loma (npr u dzepu drzim ekran prema nozi ako slucajno negdje lupim), a sada mi to vise ne vrijedi.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Dvoekranski Kindle?
Drazen kaže...

Divno nekaj! I sada imam problem sa mobitelom pazeci da ekran drzim dalje od mogucnosti loma (npr u dzepu drzim ekran prema nozi ako slucajno negdje lupim), a sada mi to vise ne vrijedi.

Gorilaglass :D

:D
13 godina
offline
Dvoekranski Kindle?

Mogli su staviti sendwich e-ink ispod AMOLED iznad ili LED pozadinsko koje se pali kada radi prozirni LCD....

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Dvoekranski Kindle?
Drazen kaže...

Divno nekaj! I sada imam problem sa mobitelom pazeci da ekran drzim dalje od mogucnosti loma (npr u dzepu drzim ekran prema nozi ako slucajno negdje lupim), a sada mi to vise ne vrijedi.

od zadnja 4 mobitela(7-8god) koja sam imo, na tri sam slomio ekran -.-

14 godina
neaktivan
offline
Re: Dvoekranski Kindle?
Drazen kaže...

Divno nekaj! I sada imam problem sa mobitelom pazeci da ekran drzim dalje od mogucnosti loma (npr u dzepu drzim ekran prema nozi ako slucajno negdje lupim), a sada mi to vise ne vrijedi.

Teško ćeš ipak kindle ugurati u džep od hlača..

16 godina
neaktivan
offline
Re: Dvoekranski Kindle?

Ovo je stvarno genijalna ideja stavit dva ekrana na jedan uređaj pa spojit e-reader i tablet klase. Jer dok e-paper nije u boji i nema vrlo brzi refresh nije pogodan za surfanje / video itd. a LCD opet nije idealan za čitanje, a opet obje vrste uređaja traže kućište otprilike iste veličine i oblika, procesor i memoriju, pa zašto ne spojiti to dvoje... Iako možda bi neki drugi fizički dizajn bio pogodniji, nešto kao slide-out QWERTY tastature na mobitelima ili nekakvo rotiranje i preklapanje.

 

 

srky.du kaže...
Drazen kaže...

Divno nekaj! I sada imam problem sa mobitelom pazeci da ekran drzim dalje od mogucnosti loma (npr u dzepu drzim ekran prema nozi ako slucajno negdje lupim), a sada mi to vise ne vrijedi.

od zadnja 4 mobitela(7-8god) koja sam imo, na tri sam slomio ekran -.-

 

Zato postoje torbice / sleeveovi da se zaštiti elektronika (mobiteli / e-reader / tableti / netbookovi / laptopi / fotoaparati itd.). Ja imam odgovarajuću zaštitu za svaki moj komad elektronike.

 

 

 

Drago Galić kaže...
Na ovaj način bi se spojila štedljivost e-ink ekrana koji na Kindleu, ovisno o potrošnji (čitanju) rade do 30 sati s jednim punjenjem baterija, te kvaliteta LCD-a

 

Moram odi malo ispravit inače uvijek odličnog autora - nit je glavna osobina e-inka štedljivost nit je glavna prednost LCD-ja nad njim "kvaliteta". E-ink nema nikakvih problema sa kvalitetom, kontrast je dobar a slova / slika oštra.

Glavna prednost e-inka je što ne emitira svjetlost nego reflektira dok LCD emitira, a glavna mana što se jako sporo refresha i još nema boje dok LCD refresha jako brzo i ima boje. Štedljivost je nusposljedica tehnologije prikaza slike bez emitiranja svjetlosti i zgodna sekundarna prednost.

 

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice