Edge još uvijek najmanje crpi bateriju prijenosnik

poruka: 47
|
čitano: 5.811
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Edge još uvijek najmanje crpi bateriju prijenosnik".
15 godina
offline
Re: Edge još uvijek najmanje crpi bateriju prijeno
dzelo kaže...

Edge mi radi radi solidno, spor je u odnosu na Chrome,* * *

 

* * *

Edge spor? Edge doslovce k'o flash bljesne i u otvaranju samog browsera i svake božje stranice na planeti.

 

Kakvu to konfigurac... ooo.. sad mi je jasno.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Edge još uvijek najmanje crpi bateriju prijeno
Envy kaže...
dzelo kaže...

Edge mi radi radi solidno, spor je u odnosu na Chrome,* * *

 

* * *

Edge spor? Edge doslovce k'o flash bljesne i u otvaranju samog browsera i svake božje stranice na planeti.

 

Kakvu to konfigurac... ooo.. sad mi je jasno.

 

Moju konfu možete vidjeti pod Moj PC.

Net je 50/10, VDSL(bakar). HDD je dosta star(2011. kupljen PC), SATA(reko bi da je II, moguće i I), 16 MB keša, vjerojatno 5200 RPM.

Snimano mobitelom, jer nisam želio "smetati" browserima dok se dižu.

Edge ima AdBlock, Chrome je bez ičega.

Iste stranice otvara. Ovo su dosta lagane stranice. Da sam na Chromeu koristio Facebook + Youtube zajedno, strava bi bilo.

Edge ne valja, moj je zaključak 

 

Video

 

P.S.: Hard mi je takav da kad sam pržio pjesme na CD(Nero 12), nisam mogao komp koristiti kako treba, zbog harda.

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.4.2017 1:49 (Dex.pwn).
15 godina
offline
Re: Edge još uvijek najmanje crpi bateriju prijeno
Dex.pwn kaže...
Envy kaže...
dzelo kaže...

Edge mi radi radi solidno, spor je u odnosu na Chrome,* * *

 

* * *

Edge spor? Edge doslovce k'o flash bljesne i u otvaranju samog browsera i svake božje stranice na planeti.

 

Kakvu to konfigurac... ooo.. sad mi je jasno.

 

Moju konfu možete vidjeti pod Moj PC.

Net je 50/10, VDSL(bakar). HDD je dosta star(2011. kupljen PC), SATA(reko bi da je II, moguće i I), 16 MB keša, vjerojatno 5200 RPM.

Snimano mobitelom, jer nisam želio "smetati" browserima dok se dižu.

Edge ima AdBlock, Chrome je bez ičega.

Iste stranice otvara. Ovo su dosta lagane stranice. Da sam na Chromeu koristio Facebook + Youtube zajedno, strava bi bilo.

Edge ne valja, moj je zaključak 

 

Video

 

P.S.: Hard mi je takav da kad sam pržio pjesme na CD(Nero 12), nisam mogao komp koristiti kako treba, zbog harda.

Sudeđi po Videu Edge ti dobro ide.

Vidio sam konfigruaciju i da ti odmah kažem gdje ti je problem: primarni: 4GB RAM-a sekundardni HDD. Nadogradnja na 8 GB RAM-a je bolje dugoročnije rješenje nego ugradnja SSD-a (mada bi mnogi rekli obratno ali nisu u pravu). CPU tu i tamo može proći.

Ja sam imao sličnu konfiguraciju (AMD 5000+, 4GB, HD4670) dok se nisam na poslu uvjerio šta je mašina (vidi Moj PC) i onda kupim "sličnu": Xeon 5690, 24 GB DDR3. Phenom je duplo bolji od Athlona ali opet i duplo lošiji od današnjih mid procesora (Pentium G3240).
Facebook + Youtube i kod mene na staroj mašini je išao kao na dikitronu, i na Xeonu je išao dobro (u početku kupljen sa 4 GB RAM-a) ali stvari su se doslovce exponecijalno poboljšalje ugradnjom prvo 8 GB RAM-a pa onda sve do 24 GB na tri kanala.

 

Savjet: Kupnja još 4 GB RAM-a je najbolje što možeš (a ujedno i najeftinije) uraditi. (stavi uBlock Origin na Chrome kao najbolji Adbloker trenutno na svijetu) 

Zaključak: Edge meni valja, ali ja ga isto ne koristim iz gore navedenih razloga.
l.p.

 

Uređivano: Sorry, ne znam šta sam vdiio ali učinilo mi se da sam pod Moj PC pročitao Phenom X4 i 4 GB RAM-a. Svejedno za sada ne vidim problema jer mi je bilo čudno da ti sve ide glatko u Videu. Isto za CPU može opaska: Iako je Core 2 Quad top je za sada Legacy procesor, vjeruj da ga "pojede" obični Pentium HT. Ali opet, ne vidim problema. Sve 5.

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.4.2017 2:17 (Envy).
7 godina
offline
Edge još uvijek najmanje crpi bateriju prijenosnik

Malkice off topic, ali nema veze.

 

Kad su mi u firmi dali Macbook Pro, prva stvar sto sam napravio je instalacija Chromea. I tako odem ja na put i gledam za manje od 3h baterija na 10% pa se cudim koji k, Macu bi baterija trebala trajati gro vremena. Krivac je naravno bio Chrome. Za vrijeme koristenja, Mac se pretvarao u grijalicu, a baterija je trajala 50% krace nego sto bi trebala. Nakon prelaska na Safari, baterija drzi dosta solidno vrijeme. S vremena na vrijeme upalim Chrome kad Safari ne zeli nesto prikazati kako spada, ali na desktopu mi je Chrome i dalje glavni browser.

 

 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Edge još uvijek najmanje crpi bateriju prijeno
Cesc kaže...

Na edge ću prijeći kad prijeđem na windows 10, znači nikad 

 igzektli. test je besmislica (i trolerska provokacija) jer je taj david howell evans (edž) ograničen samo na w10, a ostali su dostupni za sve i svašta. mislim, normalno je da je moj cucak najpametniji u susjedstvu (in da hood, bitch) kad nitko osim mene nema bordera pa usporedbe imaju smisla kao i tajice na babi od 150 kila. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
15 godina
offline
Edge još uvijek najmanje crpi bateriju prijenosnik

Imam windows tablet sa Bay Trail Atom quad core procesorom, vivaldi/firefox je just no go, vuku se ko krepane krave sa velikim cpu usageom. Rade jedino opera neon, edge i IE11 kak spada. Ne sjećam se da sam Chrome probao na tabletu, ali vjerujem da bi završio kao i vivaldi. Actually baš ću probat običnu operu i chrome na tabletu. Tek sa jako slabim hardverom vidite šta jako opterećuje sustav i to itekako osjetite.

 

Edge je poprilicno jednostavan i super za casual browsanje, kompletno sam se prebacio na njega nakon što sam dva-tri mjeseca dao priliku vivaldiju koji mi se bio poprilično svidio. Vivaldi je nakon par updateova dobio neke mušice preko kojih nisam mogao prijeći, a najvažnija je video flickering sa uključenom hardverskom akceleracijom (samo njeno isključivanje pomaže). To je očito common problem na njemu sudeći po googlanju.

 

Prije tog sam bio dugogodišnji vjerni firefox user, međutim on je svakom verzijom sve lošiji, doslovno. Često mi je znao hangati ili freezati se kad ima puno javascripta i videa na stranici, a cpu usage bi skočio u nebesa na tadašnjem core i7 2600k. Otići na običnu stranicu Goal.com (engleski) je bio užas svaki put, nije htio ni komentare ~30% puta prikazat, najviše zbog tog sam i odlučio napustiti firefox.

 

Opera Neon mi jako dobro izgleda i dobro se vrti na tabletu, ali treba joj vremena da se razvije. U trenutnom stadiju ne može ni stranice poput amazona otvorit zbog problema sa ssl certifikatima

 

 

Kod edgea mi se sviđa što je integriran sa OS-om, pod tim mislim na onenote, cortanu, cast to media, windows mail, microsoft store itd. Još mi se sviđa što dobiva velike updateove koji donose nove feature, kao u npr. trenutnom Creators updateu. Edge ne vrvi opcijama i alatima, i očito je da nije za nešto naprednije, ali to microsoftu vjerojatno nije ni cilj. I Edge je neusporedivo bolji od IE 11 kojeg sam do prije par dana koristio na tabletu dok nisam napravio konačni upgrade na Windows 10 na njemu. (Čekao sam da riješe problem sa potrošnjom u sleepu)

 

Najlakše je reći da je Edge smeće jer vam je davno IE6 na Windows XP-u bio loš i jer je i dalje veliki trend govoriti da je edge jedino dobar za download chromea.

Fortune favours the brave
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Edge još uvijek najmanje crpi bateriju prijeno
tokyu kaže...

Malkice off topic, ali nema veze.

 

* * *

 

Kakav Off topic, da si mišljenje do srži.

 

Ajar kaže...
* * * kad nitko osim mene nema bordera * * *

Šta ti je border? 

Hyperion kaže...

* * *

 

Najlakše je reći da je Edge smeće jer vam je davno IE6 na Windows XP-u bio loš i jer je i dalje veliki trend govoriti da je edge jedino dobar za download chromea.

Potšisujem sve, a ova zadnju rečenicu izgovoraju debili na ovom forumu. IE6 sa svim zakrpama + Avanti školjka = bolja opcija od tadašnjeg Firefoxa 2002. barem 10 do 100 puta... ali ima izreka: "vidjele žabe da se konji podkivaju" Zato ćeš ovu zadnju svoju rečenicu čuti pretežno od dječurlije gamera koji su prije 17 godina u pelenama bili.

 

Inače sam još uvijek pri svom stavu da nema idealnog i savrešnog browsera. Nekada je bio, ali sada svakom od njih neki đavo fali.

15 godina
offline
Re: Edge još uvijek najmanje crpi bateriju prijeno
Envy kaže...

Šta ti je border? 

 ovo 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Edge još uvijek najmanje crpi bateriju prijeno
OriginalEXE kaže...
Mar kaže...
Meni samo nije jasna ta ljubav prema Chromeu. Pa to je jedan od najgorih browsera kako na PCu tako i na mobitelu.
Da Google ne stoji iza njega nitko ga ne bi koristija.

 Po cemu ti je on najgori? Jedino sto je navodno zahtjevniji od ostalih (mene osobno to ne muci, imam dosta RAM-a), ali zbilja se nemam na sto pozaliti. Druge browsere koristim dosta povrsno (samo za testiranje), pa ne znam sta oni nude, ali Chrome mi je glavni browser i radi kao urica, jako zadovoljan. Nisam niti spomenuo odlicne development tools ali to prosjecnom korisniku nista ne znaci pa to necemo uzimati kao argument.

Nikad mi Chrome nije legao, počevši od toga da zaista bespotrebno troši resurse do toga da je špijunsko smeće. Što se tiče razvoja ponekad ga koristim radi testiranja, no u pravilu koristim Safari i Firefox, koji je nažalost krenuo u krivom smjeru i od Chromea pokupio sve loše što je mogao. Edge sam isprobavao kad sam testirao 10-ku i dojma sam da je to još poluproizvod pa i ne čudi da nema ni veliku potrošnju.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
15 godina
offline
Re: Edge još uvijek najmanje crpi bateriju prijeno
Ajar kaže...
Envy kaže...

Šta ti je border? 

 ovo 

Šta, pasmina? Kao ovo: https://www.google.ba/search?q=Border+dog&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwimp8Guq67TAhXCVhoKHVdHDXYQ_AUIBigB&biw=1280&bih=918

 

Kakav je, ujeda li i sl. pročaj pričaj i mene ovaj dog zanima.

15 godina
offline
Re: Edge još uvijek najmanje crpi bateriju prijeno
Envy kaže...

Šta, pasmina? Kao ovo: https://www.google.ba/search?q=Border+dog&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwimp8Guq67TAhXCVhoKHVdHDXYQ_AUIBigB&biw=1280&bih=918

 

Kakav je, ujeda li i sl. pročaj pričaj i mene ovaj dog zanima.

 osnovne informacije imaš tu. inače je jedna od 10 najinteligentnijih životinja uopće (uključiv ... hm ... ljude, barem neke, pa dupine, majmune i bla ...) i daleko najinteligentniji pas no jako zahtjevan. nas dvojica provodimo u radu i igri svakoga dana po najmanje 4 sata i još mu je malo. čuvar je nikakav i linja se k'o nespašen. nije proždrljiv i blage je i nekonfliktne naravi. eto. guglaj a imaš dosta toga i na

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.4.2017 18:08 (Ajar).
12 godina
offline
Re: Edge još uvijek najmanje crpi bateriju prijeno
southy kaže...

Nikad mi Chrome nije legao, počevši od toga da zaista bespotrebno troši resurse do toga da je špijunsko smeće. Što se tiče razvoja ponekad ga koristim radi testiranja, no u pravilu koristim Safari i Firefox, koji je nažalost krenuo u krivom smjeru i od Chromea pokupio sve loše što je mogao. Edge sam isprobavao kad sam testirao 10-ku i dojma sam da je to još poluproizvod pa i ne čudi da nema ni veliku potrošnju.

 Ako si zabrinut zbog spijuniranja, mozes koristiti Chromium koji je open source. Safari je (ono malo sto ga koristim) dobar ali je dostupan samo na Apple ekosistemu tako da otpada kao moguci izbor za korisnike na Linuxu/Windowsima. Firefox mi je ok ali mi se development toolsi puno manje dopadaju nego u Chromeu pa ga zato ne koristim.

(╯- , -)╯︵ ┻━┻
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.4.2017 20:31 (OriginalEXE).
12 godina
protjeran
offline
Re: Edge još uvijek najmanje crpi bateriju prijeno
OriginalEXE kaže...

 Ako si zabrinut zbog spijuniranja, mozes koristiti Chromium koji je open source. Safari je (ono malo sto ga koristim) dobar ali je dostupan samo na Apple ekosistemu tako da otpada kao moguci izbor za korisnike na Linuxu/Windowsima. Firefox mi je ok ali mi se development toolsi puno manje dopadaju nego u Chromeu pa ga zato ne koristim.

 

Čak i Chromium redovito kontaktira roditelje. Firefox će za developere postati samo još bolji jednom kada se završi integracija Firebuga u nativne alate.

12 godina
offline
Re: Edge još uvijek najmanje crpi bateriju prijeno
NiramX kaže...

 

Čak i Chromium redovito kontaktira roditelje.

 Moze neki info? Kada se to dogadja, u koju svrhu i koje informacije salje, te kome?

(╯- , -)╯︵ ┻━┻
15 godina
neaktivan
offline
Re: Edge još uvijek najmanje crpi bateriju prijeno
Dex.pwn kaže...
Cesc kaže...

Na edge ću prijeći kad prijeđem na windows 10, znači nikad 

 

Sjetit ćeš se ovoga što si reka 

 Ne brini, držim do svoje riječi 

Why so serious?
13 godina
offline
Edge još uvijek najmanje crpi bateriju prijenosnik
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Edge još uvijek najmanje crpi bateriju prijenosnik

Što ja imam vječitu betu Chrome? Nije da mi smeta. Ali eto.

 

Uređivano: Version 58.0.3029.81 beta (64-bit)

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.4.2017 23:27 (Envy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice