Elon Musk ima plan za kolonizaciju Marsa

poruka: 51
|
čitano: 8.427
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Elon Musk ima plan za kolonizaciju Marsa".
15 godina
offline
Elon Musk ima plan za kolonizaciju Marsa

Čeka se EM pogon...ovako mi ovo još ni nema pretjeranog smisla i ne znam kako se njima konkretno isplati? Znam da su i tako i tako ogromni gubitci, ali zar nije ideja imati što manje gubitke i baš zato je osnovan SpaceX? :)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
 
2 6 hvala 0
10 godina
offline
Re: Elon Musk ima plan za kolonizaciju Marsa
Mitch kaže...

Čeka se EM pogon...ovako mi ovo još ni nema pretjeranog smisla i ne znam kako se njima konkretno isplati? Znam da su i tako i tako ogromni gubitci, ali zar nije ideja imati što manje gubitke i baš zato je osnovan SpaceX? :)

 Ma šta će nam EM pogon. Ajmo čekati warp drive.

 

Koje razmišljanje...

Samomrzeći hrvat
15 godina
offline
Re: Elon Musk ima plan za kolonizaciju Marsa
Entry Point kaže...
Mitch kaže...

Čeka se EM pogon...ovako mi ovo još ni nema pretjeranog smisla i ne znam kako se njima konkretno isplati? Znam da su i tako i tako ogromni gubitci, ali zar nije ideja imati što manje gubitke i baš zato je osnovan SpaceX? :)

 Ma šta će nam EM pogon. Ajmo čekati warp drive.

 

Koje razmišljanje...

 EM pogon je dokazan i pred vratima. U pogonu za 8-10 godina. Warp drive nije.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.9.2016 12:51 (Mitch).
14 godina
offline
Elon Musk ima plan za kolonizaciju Marsa

Pitanje je sta oni tu ustvari hoce da testiraju? Jer logicno je da ce u nekoj hermetiicki zatvorenoj prostoriji uz dovoljne kolicine kisika, hrane i vode moc prezivjet x godina (naravno ako im se dobro proracunala kolicina svega navedenog.) Sta ces ih slat na mars, zakljucaj ih u tu hermeticku prostoriju i istovari u dvoriste... Ja  ne vidim logiku u koloniziranju ljudima neadekvatnog zivotog okruzenja jer bi u protivnome opet zavisili od tih osnovnih resurasa sa zemlje. 

Moj PC  
8 4 hvala 0
11 godina
offline
Elon Musk ima plan za kolonizaciju Marsa

Ma koje koloniziranje marsa??? Taj planet je geološki mrtav, neodgovarajuće gravitacije, prevruć i prehladan istovremeno, atmosfera u tragovima, zaklan s vrag zna koliko zračenja, abrazivne pješčane oluje.... Pa mjesec bi bilo lakše i logičnije kolonizirati nego Mars. Podržavam ekspedicije koje bi tražile život, ali kolonizacija??

 

 

 

 

jaska jaska jaskaja
Moj PC  
7 4 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Elon Musk ima plan za kolonizaciju Marsa
Najgore što nam se može dogoditi je da se nađe neki planet povoljan za život (Mars to srećom nije), jer onda bogate više ništa ne bi spriječilo da do kraja unište ovaj i presele u bolje susjedstvo.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
5 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: Elon Musk ima plan za kolonizaciju Marsa
Visak kaže...
Najgore što nam se može dogoditi je da se nađe neki planet povoljan za život (Mars to srećom nije), jer onda bogate više ništa ne bi spriječilo da do kraja unište ovaj i presele u bolje susjedstvo.

 Elysium :)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
14 godina
offline
Re: Elon Musk ima plan za kolonizaciju Marsa
Mitch kaže...

Čeka se EM pogon...ovako mi ovo još ni nema pretjeranog smisla i ne znam kako se njima konkretno isplati? Znam da su i tako i tako ogromni gubitci, ali zar nije ideja imati što manje gubitke i baš zato je osnovan SpaceX? :)

To je isto kao i u avijaciji. Sve prednosti koje imamo od putničkog zrakoplovnog prometa su tu zbog privatizacije cijelog sektora. Da se poduzetnici nisu ubacili u igru i dok je to kontrolirala vojska i vladine organizacije, ili nebi vidili ništa od ovoga što postoji danas ili bi vidili 100 godina kasnije. Znači SpaceX je početak privatizacije space flight sektora. Ima i drugih igrača ali ni jedan ne može parirati SpaceX-u po niskim troškovima lansiranja. Najisplativiji su za angažirat... za opkrbu ISS-a ili ove buduće kineske postaje, nekome za satelit, nekome testni napuhavajući modul... svima treba neki k lansirati u orbitu. 

Ali važnije od svega je odvažnost Muskove vizije u ovom konzervativnom svijetu. Njegove izjave su gotovo trolanje. Ej izjave: "Plan za kolonizaciju Marsa" :))) Njegova filozofija je očito: "Imam osiguran stan, hranu i režije. Imam auto. Ostalo ću sve potrošit na ovaj ludi plan, bmk, jedan je život, ako ostanema bez kune, da nemam ni za kavu, bar sam pokuša kolonizirat f... Mars." Konačno se pojavljuju ovakvi ljudi koji shvaćaju da je akumulacija bogatstva jednostavno stupidna, neodrživa i nemoralna - koji samo koriste ovaj jadni sustav za više, plemenitije ciljeve.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.9.2016 13:46 (KIKI3ooo).
15 godina
offline
Re: Elon Musk ima plan za kolonizaciju Marsa
KIKI3ooo kaže...
Mitch kaže...

Čeka se EM pogon...ovako mi ovo još ni nema pretjeranog smisla i ne znam kako se njima konkretno isplati? Znam da su i tako i tako ogromni gubitci, ali zar nije ideja imati što manje gubitke i baš zato je osnovan SpaceX? :)

To je isto kao i u avijaciji. Sve prednosti koje imamo od putničkog zrakoplovnog prometa su tu zbog privatizacije cijelog sektora. Da se poduzetnici nisu ubacili u igru i dok je to kontrolirala vojska i vladine organizacije, ili nebi vidili ništa od ovoga što postoji danas ili bi vidili 100 godina kasnije. Znači SpaceX je početak privatizacije space flight sektora. Ima i drugih igrača ali ni jedan ne može parirati SpaceX-u po niskim troškovima lansiranja. 

Ali važnije od svega je odvažnost Muskove vizije u ovom konzervativnom svijetu. Njegove izjave su gotovo trolanje. Ej izjave: "Plan za kolonizaciju Marsa" :))) Njegova filozofija je očito: "Imam osiguran stan, hranu i režije. Imam auto. Ostalo ću sve potrošit na ovaj ludi plan, bmk, jedan je život, ako ostanema bez kune, da nemam ni za kavu, bar sam pokuša kolonizirat f... Mars." Konačno se pojavljuju ovakvi ljudi koji shvaćaju da je akumulacija bogatstva jednostavno stupidna, neodrživa i nemoralna - koji samo koriste ovaj jadni sustav za više, plemenitije ciljeve.

Naravno. Musk je meni kralj i apsolutno podržavam to, ali ja mislim da ako već želi potrošit novce, neka jako jako pametno izabere na što.

 

 

No ionako on to zna bolje od mene, tako da što god ja predložio je nebitno. Samo se nadam da neće biti uzalud :)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
10 godina
offline
Re: Elon Musk ima plan za kolonizaciju Marsa
Mitch kaže...

 EM pogon je dokazan i pred vratima. U pogonu za 8-10 godina. Warp drive nije.

 Nije i nije.

Samomrzeći hrvat
15 godina
offline
Re: Elon Musk ima plan za kolonizaciju Marsa
Entry Point kaže...
Mitch kaže...

 EM pogon je dokazan i pred vratima. U pogonu za 8-10 godina. Warp drive nije.

 Nije i nije.

Vratit ću se na tvoj post za par godina. Vidjet ćemo u prosincu da li je zapravo dokazan i u kojoj mjeri. Vjerojatno je, u nekoj mizernoj na rubu greške, ali dao sam solidan timeline kad bi imali prave njutne.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
15 godina
offline
Elon Musk ima plan za kolonizaciju Marsa

priglupo. uvijek je bolje brod poslati na put iz orbite, jer je utrošaque ogrjeva manji. najskuplje je s tla. osim ako muskonja ne misli graditi benzinske svakih milijun kilometara. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 7 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Elon Musk ima plan za kolonizaciju Marsa
Mitch kaže...

Čeka se EM pogon...ovako mi ovo još ni nema pretjeranog smisla i ne znam kako se njima konkretno isplati? Znam da su i tako i tako ogromni gubitci, ali zar nije ideja imati što manje gubitke i baš zato je osnovan SpaceX? :)

 Ne radiš 10-20-100 godišnje planove na temelju tehnologije koja možda radi i možda bude razvijena i možda bude komercijalno isplativa. :P

 

A ovo je, sa full reusabilityem, nekih 500.000 dolara po glavi ako proše dobro. Za usporedbu, NASA sada plaća ROSCOSMOSu oko 60ak miljuna dolara po astronautu do LEO (tj. do ISS-a). PO tim cijenama, Mard bi danas bio oko 10 MILJARDI po glavi. Prilično je ipslativo, samo je R&D skup, je*atga. :P

 

Edit: imam toliko tipfelera da neću ni ispravljat, samo da se zna da znam da su tu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.9.2016 14:26 (tripl3).
11 godina
neaktivan
offline
Elon Musk ima plan za kolonizaciju Marsa

Taj Musk je skorz poludio s tim marsom. Kao što je već rečeno apsolutno nikakvih razloga nema da ljudska civilizacija ide gore ali očito je to Muskov dječački san a njemu cilj opravdava sredstvo. Musk će radije na silu na Mars u skorije vrijeme, tj za svog živtonog vijeka koliko god to glupo bilo nego negdje gdje ima smisla, ali malo kasnije. Raketnom tehnologijom nećemo ni iz svog dvorišta se maknuti. Bilo bi logičnije da dijelom sredstava koje troši na ovu epsku glupost financira istraživanje drugih potencijalno korisnih tehnologija koje će eventualno u nekoj budučnosti rezultirati nekim međuplanetarnim putovanjima. Recimo da nađe par pametnih da seciraju konkretne rezultate antigravitacijskih pokusa Eugenea Podkletnova, Ning Li i sličnih. Neće s tim profitirat materijalno al će barem krenuti u dobrom smjeru. Desetak milja godišnje i možda bi bilo efekta. Evo sad se igra s metanom kao pogonskim gorivom a na marsu mislim da sam vidio davno prije neke kvazi analize da je minimum debljine stijena za sigurne ljudske nastambe par metara ukoliko ne misle gore imat na sebi zaštitni faktor milijardu. A ona budalaština Milnera, Zuckerberga i Hawkinga je svejedno izvan konkurencije.

 
0 18 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Elon Musk ima plan za kolonizaciju Marsa
Ajar kaže...

priglupo. uvijek je bolje brod poslati na put iz orbite, jer je utrošaque ogrjeva manji. najskuplje je s tla. osim ako muskonja ne misli graditi benzinske svakih milijun kilometara. 

 Napiši mu protestnu notu i objasni čoeku kako se to s raketama radi :D

14 godina
neaktivan
offline
Elon Musk ima plan za kolonizaciju Marsa

Elon Musk ima plan za sve

https://www.flickr.com/photos/141524195@N04/
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Elon Musk ima plan za kolonizaciju Marsa
Ajar kaže...

priglupo. uvijek je bolje brod poslati na put iz orbite, jer je utrošaque ogrjeva manji. najskuplje je s tla. osim ako muskonja ne misli graditi benzinske svakih milijun kilometara. 

 

General Čermak ima iskustva s transportom i prodajom goriva...

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.9.2016 14:51 (fredii).
13 godina
offline
Re: Elon Musk ima plan za kolonizaciju Marsa
KIKI3ooo kaže...
Mitch kaže...

Čeka se EM pogon...ovako mi ovo još ni nema pretjeranog smisla i ne znam kako se njima konkretno isplati? Znam da su i tako i tako ogromni gubitci, ali zar nije ideja imati što manje gubitke i baš zato je osnovan SpaceX? :)

To je isto kao i u avijaciji. Sve prednosti koje imamo od putničkog zrakoplovnog prometa su tu zbog privatizacije cijelog sektora. Da se poduzetnici nisu ubacili 

Ali važnije od svega je odvažnost Muskove vizije u ovom konzervativnom svijetu. Njegove izjave su gotovo trolanje. Ej izjave: "Plan za kolonizaciju Marsa" :))) Njegova filozofija je očito: "Imam osiguran stan, hranu i režije. Imam auto. Ostalo ću sve potrošit na ovaj ludi plan, bmk, jedan je život, ako ostanema bez kune, da nemam ni za kavu, bar sam pokuša kolonizirat f... Mars." Konačno se pojavljuju ovakvi ljudi koji shvaćaju da je akumulacija bogatstva jednostavno stupidna, neodrživa i nemoralna - koji samo koriste ovaj jadni sustav za više, plemenitije ciljeve.

 

Svaka čast. Koliko godina ima vlasnik ovog razmišljanja?

Čovjeku se vrati nada u čovječanstvo, u svoje okruženje.

Na stranu koliko je Muskova priča ozbiljna.

 

"You may say I am a dreamer, but I'm not the only one..."

"Just try, try to scrape the sky, only once before you die, do something that will make your mother cry, and dream, dream of another world..."

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.9.2016 15:16 (AntGadget).
9 godina
protjeran
offline
Re: Elon Musk ima plan za kolonizaciju Marsa
AntGadget kaže...
KIKI3ooo kaže...
Mitch kaže...

Čeka se EM pogon...ovako mi ovo još ni nema pretjeranog smisla i ne znam kako se njima konkretno isplati? Znam da su i tako i tako ogromni gubitci, ali zar nije ideja imati što manje gubitke i baš zato je osnovan SpaceX? :)

To je isto kao i u avijaciji. Sve prednosti koje imamo od putničkog zrakoplovnog prometa su tu zbog privatizacije cijelog sektora. Da se poduzetnici nisu ubacili 

Ali važnije od svega je odvažnost Muskove vizije u ovom konzervativnom svijetu. Njegove izjave su gotovo trolanje. Ej izjave: "Plan za kolonizaciju Marsa" :))) Njegova filozofija je očito: "Imam osiguran stan, hranu i režije. Imam auto. Ostalo ću sve potrošit na ovaj ludi plan, bmk, jedan je život, ako ostanema bez kune, da nemam ni za kavu, bar sam pokuša kolonizirat f... Mars." Konačno se pojavljuju ovakvi ljudi koji shvaćaju da je akumulacija bogatstva jednostavno stupidna, neodrživa i nemoralna - koji samo koriste ovaj jadni sustav za više, plemenitije ciljeve.

 

Svaka čast. Koliko godina ima vlasnik ovog razmišljanja?

Čovjeku se vrati nada u čovječanstvo, u svoje okruženje.

Na stranu koliko je Muskova priča ozbiljna.

 

"You may say I am a dreamer, but I'm not the only one..."

"Just try, try to scrape the sky, only once before you die, do something that will make your mother cry, and dream, dream of another world..."

 Musk je prodavac magle nastao na drzavnim novcima. Ali izgleda da rezonira sa povrsnim ljudima, znate one sto ljepe razne citate unutar slike na FB.

16 godina
offline
Re: Elon Musk ima plan za kolonizaciju Marsa

Bit će poznat kao Elon Musk pogon...

Na Mars bi možda imalo smisla usmjerit niz asteroida, naročito s ledom i povećati mu malo masu, kako bi mogao zadržati deblju atmosferu. Ali svejedno ostaje problem nedostatka magnetnog polja za skretanje svemirskog zračenja.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.9.2016 16:01 (UniqueBug).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Elon Musk ima plan za kolonizaciju Marsa
kapetan_ajkula kaže...

 Musk je prodavac magle nastao na drzavnim novcima. Ali izgleda da rezonira sa povrsnim ljudima, znate one sto ljepe razne citate unutar slike na FB.

 

A prodavaci magle su opcenito poznati po proizvodnji luksuznih vozila i redovitog lansiranja satelita u zemljinu orbitu.

Proklet bio, kako se samo usudi radit te maglovite radnje!

9 godina
protjeran
offline
Re: Elon Musk ima plan za kolonizaciju Marsa
DanijelX kaže...
kapetan_ajkula kaže...

 Musk je prodavac magle nastao na drzavnim novcima. Ali izgleda da rezonira sa povrsnim ljudima, znate one sto ljepe razne citate unutar slike na FB.

 

A prodavaci magle su opcenito poznati po proizvodnji luksuznih vozila i redovitog lansiranja satelita u zemljinu orbitu.

Proklet bio, kako se samo usudi radit te maglovite radnje!

 Ne radi on osobno automobile vec je zaposlio ljude. Space x i tesla su nastali na drzavnim novcima. Bez obzira na teslu i space x on je i dalje prodavac magle.

14 godina
offline
Re: Elon Musk ima plan za kolonizaciju Marsa
Sorry but imaš kakav link s dokazima?
15 godina
offline
Re: Elon Musk ima plan za kolonizaciju Marsa
Brk kaže...
Sorry but imaš kakav link s dokazima?

 http://emdrive.wiki/Experimental_Results

 

Vidjet ćemo što će NASA objaviti na presici za Eagleworks u prosincu, kada će i objaviti cijelo istraživanje i rezultate za javnost.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.9.2016 18:49 (Mitch).
15 godina
offline
Elon Musk ima plan za kolonizaciju Marsa

čini se da je "johnwaynesk" jedini naučio još osnovnoškolsku fiziku (lansiranja blizu ekvatora zbog slabije gravitacije, treći njutnov zakon, druga svemirska brzina itd.), dok ostali muskoljupci laprdaju napamet (vidi pod TD - jedino danijela0000 ne računam; njegovo je kraljevstvo nebesko). jadno. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.9.2016 19:00 (Ajar).
Moj PC  
0 2 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Elon Musk ima plan za kolonizaciju Marsa
Ajar kaže...

...dok ostali muskoljupci laprdaju napamet...

 Pazi što pišeš. Radi li se o muskoljupcima ili muškoljupcima? :P

vocap, bičz?
15 godina
offline
Re: Elon Musk ima plan za kolonizaciju Marsa
Arendelle kaže...

 Pazi što pišeš. Radi li se o muskoljupcima ili muškoljupcima? :P

 pazim što pišem 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
15 godina
offline
Re: Elon Musk ima plan za kolonizaciju Marsa

Ajar ti blebeces. Sigurno se niko u kompaniji od x miljardi nije sjetil da je lakse lansirat iz orbite nek sa zemlje. Doso ti da ih prosvjetlis. Nije jednostavno sastavit nesto poput prvog svemirskog broda za mars u svemiru. Naprotiv lakse je isto napravit na zemlji pa iskoristit vise goriva. Svako lansiranje pa spajanje u modula u svemiru dosnosi svoje probleme. Nekako vise vjerujem varu napravljenom u laboratoriju na zemlji nego u svemiru ak putujem na mars... itd. Pametniji ljudi od tebe i mene su zakljucili da je po sadasnjoj tehnologiji JEFTINIJE slat sa zemlje neg iz orbite. Al opet kak je kolega reko protesna nota ostaje :p

14 godina
neaktivan
offline
Elon Musk ima plan za kolonizaciju Marsa

Ne kaze li u clanku eksplicitno da ce lanisrat brod prvo u orbitu, zatim mu dostaviti tamo gorivo pa ga lansirati dalje? Jel itko procitao clanak?

 
4 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Elon Musk ima plan za kolonizaciju Marsa

Dok god nema Voyagera ja u to ništa ne vjerujem.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice