eSportovi bi mogli na Olimpijske igre 2024. godine

poruka: 14
|
čitano: 1.844
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "eSportovi bi mogli na Olimpijske igre 2024. godine".
15 godina
offline
eSportovi bi mogli na Olimpijske igre 2024. godine

Nebuloze... OI u svojoj srži promovira fizičku aktivnost, a igranje za računalom ili konzolom je čista suprotnost tome.

Moj PC  
25 1 hvala 2
16 godina
offline
Re: eSportovi bi mogli na Olimpijske igre 2024. go
Starno glupost. Ako to naprave uništit će bit igara.
Moj PC  
10 1 hvala 0
15 godina
offline
eSportovi bi mogli na Olimpijske igre 2024. godine

Iz tog razloga će to teško proći. Mene bi bilo sram to ići predlagati. Ozbiljno.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.8.2017 6:35 (Izzy).
Moj PC  
7 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: eSportovi bi mogli na Olimpijske igre 2024. go
I šah smatraju sportskom disciplinom, iako ne znam zašto ?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
eSportovi bi mogli na Olimpijske igre 2024. godine

Neka organiziraju OI neovisne o klasičnim koje će sadržavati koje god hoće "sportove". I koje će se održavati u godini kada nema klasičnih. Opet svi zadovoljni.

Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
eSportovi bi mogli na Olimpijske igre 2024. godine

Ja to gledam ovako. Imamo problem što se svi ti zabavni sadržaji poput igranja video igara, kartanja, biljara, šaha, pikada, auto-moto trka i dr. ipak dovoljno uklapaju u de Coubertinovu definiciju olimpizma pa ih se pokušava gurati na Olimpijske igre. Ono što se obično osporava je fizička aktivnost, no ako u jednadžbu uključimo staru latinsku "Mens sana in corpore sano" (ilitiga zdrav duh u zdravom tijelu) onda trpamo još malo više vode na mlin nazivanju tih aktivnosti sportovima. Kada bismo išli samo za tim da su, prije svega, u nekom olimpijskom sportu najvažniji vrhunska fizička i mentalna pripremljenost tijela te fizički napor, imali bismo problem streličarstva, streljaštva i konjičkog sporta (i još pokojeg možda koji se uvrsti povremeno radi popularizacije). Da se mene pita olimpijski bi sportovi mogli biti jedino oni u kojima se natjecanja mogu izvoditi bez pomoći struje i fosilnih goriva :).

Deckard
Moj PC  
7 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: eSportovi bi mogli na Olimpijske igre 2024. go
Izzy kaže...

Nebuloze... OI u svojoj srži promovira fizičku aktivnost, a igranje za računalom ili konzolom je čista suprotnost tome.

 Uh da, Giovanni i Josip su se pretrgli od fizicke aktivnosti za svoje zlatne medalje na OI.

 

Boze koje gluposti.

 

Ovo je sport kao i svaki drugi. A sport je koji prate desetine i stotine tisuca ljudi na stadionima. Za razliku od macevanja i slicnih arhaicnih sportova koji ne mogu popuniti dom mjesne zajednice. Zato se i razmislja o uvrsavanju na OI. Para vrti...

 

I sto je najbolje, ima pravila, cak vise razumijem sto se dogadja na partiji Dota turnira nego na baseball ili utakmici americkog nogometa.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.8.2017 8:12 (F10EXX).
15 godina
neaktivan
offline
eSportovi bi mogli na Olimpijske igre 2024. godine

profesionalni gaming se moze usporedjivat sa strelicarstvom bilo kojeg oblika, golfom i jahanjem.

dapace potrebitija je veca koncentracija za odigrat jedan Match nego za sve ove navedene sportove.

 

Isto mislim da bi to ubilo srz olimpijade!

Zato se slazem sa kolegom gore da treba Esports napravit olimpijske igre same za sebe.

Te u njima organizirat nagrade za discipline RTS-a turn based strategy-a, arace shootera, tactical shootera, sportovi,automobilizam

 

Mislim da bi proizvodjaci igara dali dobar pocetni kapital da se uvrsti njihova igra u natjecanje

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.8.2017 8:10 (Abomb).
Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: eSportovi bi mogli na Olimpijske igre 2024. go
deckard kaže...

 Da se mene pita olimpijski bi sportovi mogli biti jedino oni u kojima se natjecanja mogu izvoditi bez pomoći struje i fosilnih goriva :).

 Pa ovdje ti struja nije pomoc. Jel bi zabranio i pomoc baruta? Ili umjetnih materijala? I to nastaje od fosilnih goriva. Racunalo u ovom slucaju nije pomoc, nego sredstvo odredjivanja tko je bolji, isto kao i ono 'racunalo' koje ti kaze je li prvi usain ili justin.

15 godina
offline
Re: eSportovi bi mogli na Olimpijske igre 2024. go
F10EXX kaže...
deckard kaže...

 Da se mene pita olimpijski bi sportovi mogli biti jedino oni u kojima se natjecanja mogu izvoditi bez pomoći struje i fosilnih goriva :).

 Pa ovdje ti struja nije pomoc. Jel bi zabranio i pomoc baruta? Ili umjetnih materijala? I to nastaje od fosilnih goriva. Racunalo u ovom slucaju nije pomoc, nego sredstvo odredjivanja tko je bolji, isto kao i ono 'racunalo' koje ti kaze je li prvi usain ili justin.

Nisi skužio misao. Trčati, skakati, plivati, bacati nešto u dalj, boksati, hrvati, mačevati i konja jahati možeš praktički bez ikakve tehnologije kao u antičko doba i utvrdit će se onaj koji će pokupiti lovorike, slavu i medalje, u tom sam smislu mislio.

Deckard
8 godina
protjeran
offline
Re: eSportovi bi mogli na Olimpijske igre 2024. go

Glavno je da je sinkronizirano plivanje SPORT hahahaha

www.aocsource.com
8 godina
offline
Re: eSportovi bi mogli na Olimpijske igre 2024. go
Postoji sport i šah. I tako ih uvijek i tretiraju.
Postoji gaming. I to je ok.
Postoje i reality showovi. Pa kog zanimaju...
Ali.
Ali, u Olimpijadu miješati gaming je suludo. Čak i šah ima svoju Olimpijadu, koja nema veze sa sportskom.
Ovo je baš bez veze.
Life is jazz. Play it cool.
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: eSportovi bi mogli na Olimpijske igre 2024. go
F10EXX kaže...

 

Ovo je sport kao i svaki drugi.

 Nije.

What could possibly go wrong?
13 godina
offline
eSportovi bi mogli na Olimpijske igre 2024. godine

Mogli bi ubaciti i ''Čovječe, ne ljuti se''

Moj PC  
2 1 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice