Europski sud operaterima: blokirajte The Pirate Ba

poruka: 66
|
čitano: 10.487
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Europski sud operaterima: blokirajte The Pirate Ba".
10 godina
protjeran
offline
Europski sud operaterima: blokirajte The Pirate Ba

Smanjite cijenu softvera i osigurajte da si i mi koji živimo u zakutcima EU si to možemo priuštiti.Ili jednostavno napravite minimalnu plaću na temelju prosjeka cijele unije.Znači minimalna plaća cirka 800 eura u RH.I nema više piratluka.

Moj PC  
28 4 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Europski sud operaterima: blokirajte The Pirate Ba

Može, ali tek nakon što prvi taksist koji je ubojicu odvezao do trgovine oružjem bude osuđen kao suučesnik u ubojstvu.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
 
89 0 hvala 16
15 godina
offline
Re: Europski sud operaterima: blokirajte The Pirat
MrBlc kaže...

Može, ali tek nakon što prvi taksist koji je ubojicu odvezao do trgovine oružjem bude osuđen kao suučesnik u ubojstvu.

Odlicna poredba.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
6 godina
protjeran
offline
Europski sud operaterima: blokirajte The Pirate Ba

blokirajte cajke, turbo folk, kvari mi decu...

 

 
67 5 hvala 0
11 godina
offline
Re: Europski sud operaterima: blokirajte The Pirat
syncmaster245b kaže...
MrBlc kaže...

Može, ali tek nakon što prvi taksist koji je ubojicu odvezao do trgovine oružjem bude osuđen kao suučesnik u ubojstvu.

Odlicna poredba.

 badave nama poredbe kad volu nije dozvoljeno isto što i caru

tako sam ja policajcu usporedio situaciju kad je svojevremeno šef sabora rekao da nije znao za neku stavku zakona o sukobu interesa i prošao lišo, no to mi nije upalilo - kaznu mi je odrapio znao ja ili ne da sam u prekršaju

bila je nova odredba o faking svjetlima po danu, stupila na snagu par dana prije

 

hoću reći - jebe se njima za naše usporedbe, pravo i pravdu, oni će to provesti zbog toga jer jači kvači, a mi možemo samo lajati na mjesec

15 godina
offline
Re: Europski sud operaterima: blokirajte The Pirat
picajzla0707 kaže...

 badave nama poredbe kad volu nije dozvoljeno isto što i caru

tako sam ja policajcu usporedio situaciju kad je svojevremeno šef sabora rekao da nije znao za neku stavku zakona o sukobu interesa i prošao lišo, no to mi nije upalilo - kaznu mi je odrapio znao ja ili ne da sam u prekršaju

bila je nova odredba o faking svjetlima po danu, stupila na snagu par dana prije

 

hoću reći - jebe se njima za naše usporedbe, pravo i pravdu, oni će to provesti zbog toga jer jači kvači, a mi možemo samo lajati na mjesec

 Iako shvacam tvoju bol , usporedba sa policajcem ti nije dobra.

Policajac nista ne odlucuje, na njemu je da provodi zakon bez pitanja i razmisljanja.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
11 godina
offline
Re: Europski sud operaterima: blokirajte The Pirat
syncmaster245b kaže...

 Iako shvacam tvoju bol , usporedba sa policajcem ti nije dobra.

Policajac nista ne odlucuje, na njemu je da provodi zakon bez pitanja i razmisljanja.

 vidjet ćeš kako nije dobra usporedba, kad ti naši političari kažu da moraju provoditi eu direktive bez pitanja i razmišljanja 

 

btw., nema boli, to je bilo vrijeme kad je bog hodao po zemlji, a zastara nastupala za dvije godine, daleko prije nego li su sudovi mogli obraditi žalbu, pa makar u žalbi pisalo - žao mi je, neću nikad više 

11 godina
offline
Re: Europski sud operaterima: blokirajte The Pirat

Bolje neka omoguče, da se novi  filmovi in muzika istovremeneno distribuira  po cijelom svijetu, a ne da se skrivaju za nekim ekskluzivnim nagodbama EU tv kuća

16 godina
offline
Re: Europski sud operaterima: blokirajte The Pirat
Jucer je EUROSTAT objavio da smo prema standardu iza Rumunjske, jos je samo Bugarska iza nas...ali grabimo i dalje prema dnu.
I u tom kontekstu dobrom dijelu ljudi je piratski sadrzaj uobicajen nacin nabavljanja softvera i ostalog. Usto, nemamo ni navadu kupovanja softvera. Nadam se da cemo nekad dostici neku visu razinu.
 
5 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Europski sud operaterima: blokirajte The Pirate Ba

Pa po tome treba blokirati onda i sve cloud storage usluge i sve druge stranice (legalne) gdje se može naći piratski sadržaj. Malo je licemjerno da se ograniče samo na torrent

 
19 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Europski sud operaterima: blokirajte The Pirat
Ko jos koristi piratebay? Torrentleech majka ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Europski sud operaterima: blokirajte The Pirat
LeskiRM kaže...
Ko jos koristi piratebay? 

 svi

CAUSE BABY I COULD BUILD A CASTLE OUT OF ALL THE BRICKS THEY THREW AT ME
12 godina
offline
Re: Europski sud operaterima: blokirajte The Pirat
McFly333 kaže...

Smanjite cijenu softvera i osigurajte da si i mi koji živimo u zakutcima EU si to možemo priuštiti.Ili jednostavno napravite minimalnu plaću na temelju prosjeka cijele unije.Znači minimalna plaća cirka 800 eura u RH.I nema više piratluka.

 Kakve veze ima minimalna plaća s piratlukom? Misliš da ljudi u Hrvatskoj koji imaju plaću višu od tih 800€ ne piratiziraju? PA 800€ je nekakav Hrvatski prosjek. Baš će netko kome je plaća porasla za 100-200€ taj novac dati za software. Da ne govorim kako licenca npr AutoCAD-a košta 30 000kn.

Ljudi piratiziraju zato što mogu. TOČKA.

Jedini način za smanjivanje piratizacije je bolja kontrola i kažnjavanje. I to se orjentirati na one koji na piratluku zarađuju. 

11 godina
odjavljen
offline
Europski sud operaterima: blokirajte The Pirate Ba

Još ćemo mi ići u Kaufland kupovati DVD-ove kad budemo htjeli pogledati neki film... 

SkorvY
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Europski sud operaterima: blokirajte The Pirate Ba

Bye  Filmovi  Glazba i  Igre .Još jedan težak udarac za The  Pirate Bay:Al su  se svi urotili proviv njih. Ono  Mislim Nek  prvi koji je bez grijeha baci kamen a  držim da  je takvih malo 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Europski sud operaterima: blokirajte The Pirat
Samo me zanima što je drugo na redu za blokiranjem pod krinkom zaštite određene interesne grupe?

Mislim, ako nekome tko ima resurse ne odgovara neki način razmišljanja, pokreti, stavovi... Samo pomaže sudsku mašineriju i evo nešto služi kao regulativa ili smjernica po kojemu se svi drugi ravnaju. 😕
S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo,a onda te dotuku s iskustvom ! ! !
Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Europski sud operaterima: blokirajte The Pirat

Mora da se šališ 70% građana u RH ima oko 500 eura ili oko 4000.A o programima kao Autocad , pa zar nisam napisao da se treba smanjiti cijena softvera.Što ti tu nije jasno.Najviše se piratiziraju OS,Igre i Filmovi.Ako se smanji cijena toga svega piratluk odlazi u povijest.Eto i ja kupio Windows 10 (dosad pirat) kada sam ga mogao kupiti online za 13,99 Eura.A Sedmica je prije košta Pro verzija 1.600 kn.HMmm pametnome dosta.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Europski sud operaterima: blokirajte The Pirat
Inovator kaže...
Jucer je EUROSTAT objavio da smo prema standardu iza Rumunjske, jos je samo Bugarska iza nas...ali grabimo i dalje prema dnu.
I u tom kontekstu dobrom dijelu ljudi je piratski sadrzaj uobicajen nacin nabavljanja softvera i ostalog. Usto, nemamo ni navadu kupovanja softvera. Nadam se da cemo nekad dostici neku visu razinu.

 Placa ti je 4k kuna,platis stanarinu rezije ostane 2k kuna,hrana,trebalo bi i izaci popit nes,platis internet. Po tome ljudima ne treba pc,ps,xbox. Igra za ps4 500kn. Gledam da uzmem snage i da uzmem original windows ali kosta 1500 kuna nekako mi je previse dati u odnosu na placu. 

14 godina
offline
Europski sud operaterima: blokirajte The Pirate Ba

Heh, pa kao da ce nesto postici sa zabranom... Danas se zove pirate bay - sutra pirate jebay, prekosutra ce sami sebi rec joj jesmo glupi... 

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Europski sud operaterima: blokirajte The Pirat
BlueMax kaže...

 Kakve veze ima minimalna plaća s piratlukom? Misliš da ljudi u Hrvatskoj koji imaju plaću višu od tih 800€ ne piratiziraju? PA 800€ je nekakav Hrvatski prosjek. Baš će netko kome je plaća porasla za 100-200€ taj novac dati za software. Da ne govorim kako licenca npr AutoCAD-a košta 30 000kn.

Ljudi piratiziraju zato što mogu. TOČKA.

Jedini način za smanjivanje piratizacije je bolja kontrola i kažnjavanje. I to se orjentirati na one koji na piratluku zarađuju. 

Windowse sve više ljudi kupuje uz računalo, tako da je to sve manji problem.

 

Office većini ljudi i ne treba, uz free pakete iste namjene. Međutim, potrebu za Officeom je Microsoft umjetno stvorio pritiskom na državu u kojoj je to de facto standard i u poslovanju i u obrazovanju (unatoč tome što je država potpisala deklaraciju o otvorenim formatima koja je i dalje mrtvo slovo na papiru), pa se može reći da su i zaslužili da ih se piratizira.

 

Igre se dosta piratiziraju, ali sve više ljudi kupuje, pogotovo kad su akcije u điru. Dosta ljudi i isproba piratsku verziju, pa kupi punu. S obzirom na broj poluproizvoda na tržištu, razumljivo je i zašto. Kad još uzmeš u obzir i situacije u kojima legalni korisnik ima više problema od ilegalnog, bilo je slučajeva crackiranja kupljene igre.

 

Programi tipa AutoCAD su skupi profesionalni alati. Tu pametne firme dopuštaju korištenje u nekomercijalne svrhe jer im to povećava prodaju komercijalne varijante koja je skupa, a čak i one koje službeno ne dopuštaju, većinom se nemaju namjeru obračunavati s takvim korisnicima. Realno, mali od Mate koji je materi i ocu nacrta prošireni balkon na piratskoj verziji AutoCAD-a, AutoCAD svakako ne bi kupio. Ako bi proganjali takve korisnike, postojala bi potreba za free alternativom, a događalo se da ta alternativa na kraju počne predstavljati opasnost za plaćeni program. Corel je imao taj problem, pa su kupili konkurenciju da bi uništili jeftiniju ili besplatnu (ne sjećam se točno) alternativu.

 

Ovo zadnje definitivno. Međutim, na tome se aktivno i radi, i to je već poprilično uređeno (ako zanemarimo one incidente kad inspekcija traži računa za Linux).

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
11 godina
offline
Re: Europski sud operaterima: blokirajte The Pirat
BlueMax kaže...
McFly333 kaže...

Smanjite cijenu softvera i osigurajte da si i mi koji živimo u zakutcima EU si to možemo priuštiti.Ili jednostavno napravite minimalnu plaću na temelju prosjeka cijele unije.Znači minimalna plaća cirka 800 eura u RH.I nema više piratluka.

 Kakve veze ima minimalna plaća s piratlukom? Misliš da ljudi u Hrvatskoj koji imaju plaću višu od tih 800€ ne piratiziraju? PA 800€ je nekakav Hrvatski prosjek. Baš će netko kome je plaća porasla za 100-200€ taj novac dati za software. Da ne govorim kako licenca npr AutoCAD-a košta 30 000kn.

Ljudi piratiziraju zato što mogu. TOČKA.

Jedini način za smanjivanje piratizacije je bolja kontrola i kažnjavanje. I to se orjentirati na one koji na piratluku zarađuju. 

 zasto bi se uopste trebalo boriti protiv piratstva?

sto je u tome lose?

8 godina
offline
Europski sud operaterima: blokirajte The Pirate Ba

evo što sam stariji to sve više prestajem piratizirati neke stvari. Međutim istina bog je da eto npr word..htio bi ga imat i potreban mi je.Ali da je office od 3000kn bogami toliko mi ne treba..trazit cu alternativu losijeg malo programa koji je djabe ili piratizirati za moju upotrebu. Windowsi takodjer...iako sam piratski win 7 updateao na win 10 ima vise od god dana ne trazi me key ni nista normalan update itd .  i Vjerovatno cu kupit org po nekoj nizoj cijeni ali da cu dati 1300+ kn za org win kod nas ne dam. Jer mi je to 1/3 place. Cijenim programere i sve isto kao i filmaše međutim  zasto bi placao netflix kada tamo imamo 35% sadrzaja onog sto imaju ameri. Od unazad tjedan dva dana sam dobio "besplatni" HBO GO .Govno od govna.. 3 serije koje nesto valjaju i 15 starih filmova na tome ..Da se neki stream servis redovito updatea i ima novih serija itd nema problema platit cu.A da cu placat 50-100kn mjesecno neki stream servis da bi docekao 5 mjeseci kasnije seriju koja je izasla fala lijepo. Takodjer i npr auto radio . Prvi cu platit npr 30 kn mjesecno pretpolatu da se u aute ugradi internet radio tj da se tako vuce stream  i da mogu birat više od radio marije antene i entera gdje se vrti  ed sheeran 16h na dan. Uz to baš mi je žao brad pitta što smo mu piratizirali film eno ga plače u  dvorcu od par miliona kad nakon toga bude morao sjesti u svoj rolls royce na putu za karibe.

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
4 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Europski sud operaterima: blokirajte The Pirat
Da svi oni koji ne seedaju nista, vjerojatno najgori tracker, opcenito Javni trackeri su uzas i klonim ih se u velikom luku posto svaki krkan moze uploadati muda pod bubrege. Mojih 10tb uploada na torrentleechu sve govori.
15 godina
offline
Re: Europski sud operaterima: blokirajte The Pirat
Zivio piratluk je zakon! Pa i sam bill gates je rekao bolje ilegalni windows nego OS od konkurencije! Sve to ima svoje, tako recimo skidas igru neku , ak ti se svidja kupis original da mozes igrati online!
Intel Core i7 980x @4.2 GHZ, Asus P6T, 12 GB DDR3 1600, Radeon 2x6970 CrossFire,Samsung T260, vertex2 60gb + 4x2TB WD BLACK
Moj PC  
3 2 hvala 0
15 godina
online
Re: Europski sud operaterima: blokirajte The Pirat
MrBlc kaže...
BlueMax kaže...

 ...

.... Corel je imao taj problem, pa su kupili konkurenciju da bi uništili jeftiniju ili besplatnu (ne sjećam se točno) alternativu...

 

 

Xara nije bila besplatna ali je bila znatno jeftinija, i puno brža od tadašnjeg Corel Drawa, bila isprogramirana u strojnom jeziku, a ne u C-u, i imala neke stvari koje baš i nisu funkcionirale na Draw-u kako spada (veliki zoom i slično).

 

Corel ih je kupio, prožvakao (iskoristio dijelove koda koji su im trebali i implementirao ih u Draw), i ispljunuo (mislim da ih je kasnije prodao).

8 godina
offline
Europski sud operaterima: blokirajte The Pirate Ba

Pa tko jos uopce danas koristi piratebay ?

Ne vjerujem nit jednom public trackeru

 

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Europski sud operaterima: blokirajte The Pirate Ba

Glazbu ne piratiziriam, vecina je jubitou a ima servisa za 5 dinara. Software ne piratiziram je vecinu dobijem uz komp, a onaj od kojeg zivim platim jer ne mogu bez podrske. Igre ne piratiziram jer su sve lose, a onda onu jednu koja nije - kupim. Filmove ne piratiziram jer su bas svi losi. Serije piratiziram samo zato jer ne postoji servis di ima sve sta gledam.

 
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Europski sud operaterima: blokirajte The Pirate Ba

ho, ho, ho and a bottle of rum! 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
online
Re: Europski sud operaterima: blokirajte The Pirat
McFly333 kaže...

Smanjite cijenu softvera i osigurajte da si i mi koji živimo u zakutcima EU si to možemo priuštiti.Ili jednostavno napravite minimalnu plaću na temelju prosjeka cijele unije.Znači minimalna plaća cirka 800 eura u RH.I nema više piratluka.

 10/10 da ljudi u HR imaju min plaću 800 eura i dalje bi skidali piratski sadržaj...

 

Arrrgghhhh...

7 godina
offline
Re: Europski sud operaterima: blokirajte The Pirat
LeskiRM kaže...
Ko jos koristi piratebay? Torrentleech majka ;)

  Definitivno.Torrentleech i Partis :) 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice