Europski sud operaterima: blokirajte The Pirate Ba

poruka: 66
|
čitano: 10.525
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Europski sud operaterima: blokirajte The Pirate Ba".
16 godina
online
Europski sud operaterima: blokirajte The Pirate Ba

Mene u ovom slučaju zanima TKO će i KAKO određivati koju stranicu treba blokirati jer ovi će prijavljivati svašta, vjerovatno i Google.

 

U svakom slučaju loša odluka naređivati ISP-ovima ovakvo blokiranje.

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.6.2017 15:18 (PaleRider).
 
8 0 hvala 0
10 godina
offline
Europski sud operaterima: blokirajte The Pirate Ba

Hm, kod nas na područjima regije Adriatic nema baš običaja da se plaća ono što se koristiti. Ovdje se jako voli iskorištavati tuđu muku, znanje i trud.

Međutim, u nekim državama to nije tako. 

 

Ne znam što se bunite, ionako nam nameću izvana sva pravila, te htjeli vi il ne, doći će i kod nas vrijeme da ćete morati početi plaćati ono što koristite. 

Ako je nešto džaba na nekim stranicama koja većinom imade ilegane sadržaje, ne vidim razloga zašto se to ne bi skidalo samo sa stranica, koje pretežito poštuju zakon?

 

Znam da su se svojedobno naši videotekari iskazivali da kod nas vidoteke nisu umrle, radi ileganog lako dostupnog sadržaja, nego zato što nismo imali represivani aparat koji će ti ako si danas skinuo nešto ilegano(igru, film, glazbu....), sutra doći na vrata. Kao što su radilo i što se radi u SR Njemačkoj, gdje nije izumrlo videotekarstvo.

 

O.K., mogu se složiti da neke rasprave imaju smisla u korist skidanja itd...Međutim, čovječe odustani, smijašan si u tim svojim dosadnim filozofiranjima.... Ili to ne koristi ili to to kaj koristiš jedostavno plati. Dok gubiš vrijeme na filozofiranje oko ilegano sadržaja, te čekaš da ti se to skine, mogao si otići i zaraditi tu lovu, te onda jednostavno u miru uživati.

Al' kako ljudi uvijek zbog svoje slabosti u životu traže prečac ovo im je lakše.

Međutim, tako to rade luzeri ili kako bi moji Šokci rekli: Dok šorac ore okolo, drugi čeka gotovo....

 

Lijepi je osjećaj kada u nečemu možeš uživati, a da si do toga došao vlastitim trudom, te znaš da nikome ništa ne duguješ. To je jednostavno sklad, prirodni i najbolji put nošenja sa teškoćama života.

 

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.TMATIJA1.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
0 21 hvala 0
16 godina
offline
Re: Europski sud operaterima: blokirajte The Pirat

vjerojatno će tek rijetki ovo shvatiti i to je samo moj osobni stav, no problem je u ovoj prokletoj vukojebini da je sve usmjereno na kunzumentizam. Možeš kupiti skoro pa sve, i ovo i ono iz bilo kojeg dijela svijeta, stvarnog ili virtualnog, ali ako neki racku poželiš prodati svijetu, mali milijun prepreka te snađe. Osobno, kad sam toga postao svjestan, reko, nabijem vas sve na ?*?*?*?* i makar mogu si priuštiti da imam legalno sve, e baš NEĆU! Pretvorili ste nas u koloniju i ljude u roblje, pas vam mater imperijalističku, skidam sve što stignem! Makar nikad ne otvorio folder!

14 godina
neaktivan
offline
Re: Europski sud operaterima: blokirajte The Pirat
PzKpfw kaže...

Hm, kod nas na područjima regije Adriatic nema baš običaja da se plaća ono što se koristiti. Ovdje se jako voli iskorištavati tuđu muku, znanje i trud.

Međutim, u nekim državama to nije tako. 

 

Ne znam što se bunite, ionako nam nameću izvana sva pravila, te htjeli vi il ne, doći će i kod nas vrijeme da ćete morati početi plaćati ono što koristite. 

Ako je nešto džaba na nekim stranicama koja većinom imade ilegane sadržaje, ne vidim razloga zašto se to ne bi skidalo samo sa stranica, koje pretežito poštuju zakon?

 

Znam da su se svojedobno naši videotekari iskazivali da kod nas vidoteke nisu umrle, radi ileganog lako dostupnog sadržaja, nego zato što nismo imali represivani aparat koji će ti ako si danas skinuo nešto ilegano(igru, film, glazbu....), sutra doći na vrata. Kao što su radilo i što se radi u SR Njemačkoj, gdje nije izumrlo videotekarstvo.

 

O.K., mogu se složiti da neke rasprave imaju smisla u korist skidanja itd...Međutim, čovječe odustani, smijašan si u tim svojim dosadnim filozofiranjima.... Ili to ne koristi ili to to kaj koristiš jedostavno plati. Dok gubiš vrijeme na filozofiranje oko ilegano sadržaja, te čekaš da ti se to skine, mogao si otići i zaraditi tu lovu, te onda jednostavno u miru uživati.

Al' kako ljudi uvijek zbog svoje slabosti u životu traže prečac ovo im je lakše.

Međutim, tako to rade luzeri ili kako bi moji Šokci rekli: Dok šorac ore okolo, drugi čeka gotovo....

 

Lijepi je osjećaj kada u nečemu možeš uživati, a da si do toga došao vlastitim trudom, te znaš da nikome ništa ne duguješ. To je jednostavno sklad, prirodni i najbolji put nošenja sa teškoćama života.

 

 Isuse koliko ti možeš srati to je čudo jedno.

pero_HR
14 godina
neaktivan
offline
Europski sud operaterima: blokirajte The Pirate Ba

Što se piratstva tiče slažem se s nekima, firme svoj "proizvod" ili nepošteno puno naplate ili ne prilagode cijenu tržištu ili nešto treće. I zapravo ih boli briga. E pa i potencijalne kupce boli briga pa si skinu s neta. 4FREE

pero_HR
Moj PC  
10 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Europski sud operaterima: blokirajte The Pirat
peroko kaže...

Što se piratstva tiče slažem se s nekima, firme svoj "proizvod" ili nepošteno puno naplate ili ne prilagode cijenu tržištu ili nešto treće. I zapravo ih boli briga. E pa i potencijalne kupce boli briga pa si skinu s neta. 4FREE

 Glup argument. Puno toga je precjenjeno ili preskupo u zivotu pa ne dodes u trgovinu i ukrades, mislim mozes ukrast al postoji sansa da ces snositi posljedice. 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Europski sud operaterima: blokirajte The Pirat
LeskiRM kaže...
peroko kaže...

Što se piratstva tiče slažem se s nekima, firme svoj "proizvod" ili nepošteno puno naplate ili ne prilagode cijenu tržištu ili nešto treće. I zapravo ih boli briga. E pa i potencijalne kupce boli briga pa si skinu s neta. 4FREE

 Glup argument. Puno toga je precjenjeno ili preskupo u zivotu pa ne dodes u trgovinu i ukrades, mislim mozes ukrast al postoji sansa da ces snositi posljedice. 

 Nije krađa ako njima ostane njihova kopija, a ako ćemo o glupom argumentu, tvoj argument uspoređivanja krađe fizičkog proizvoda iz dučana sa piratizacijom digitalne roba je posebno glup.

pero_HR
15 godina
offline
Re: Europski sud operaterima: blokirajte The Pirat

Za intelektualno vlasništvo vrijede drugačija pravila nego za fizičke proizvode, tako da je krađa i kada kopiraš tuđe intelektualno vlasništvo bez plaćanja.

 

Ne određjemo ja i ti (ili ostatak foruma) da li je nešto 'nepošteno puno' ili 'neprilagođeno tržištu', nego upravo samo tržište, dok god se roba prodaje, niti je preskupa, niti košta nepošteno puno, onome tko to ne može priuštiti nije kriv vlasnik tog intelektualnog vlasništva.

8 godina
protjeran
offline
Europski sud operaterima: blokirajte The Pirate Ba

Ma daj molim te, kao da ce to sprijeciti ljude da skidaju ilegalno.... a pogledaj google, napravis stranicu i nakon nekoliko dana je indeksiraju, odakle njima pravo da indeksiraju stranicu i to cak i ako si stavio da je ne indeksiraju. Isto tako ako idu s ovim, pa evo opet sto je sa google i bingom? Samo upises ime filma torrent i to je to, tko ce te stranice micati?

www.aocsource.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Europski sud operaterima: blokirajte The Pirate Ba

Do t-coma se EU neće probit jer su svi njihovi operateri trenutačno (vječno) zauzeti.

Moj PC  
12 0 hvala 0
16 godina
offline
Europski sud operaterima: blokirajte The Pirate Ba

A kako misle spriječiti otvaranje istih ili sličnih stranica van EU!? Možda da im se pusti pjesma Uzalud vam trud svirači...

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Europski sud operaterima: blokirajte The Pirate Ba

Što onda ne tuže tvornice oružja zbog pljački banaka? Proizvođači oružja znaju da se ono može koristiti za kršenje zakona, a svejedno ga prodaju i zarađuju na njemu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Europski sud operaterima: blokirajte The Pirat
dejo6 kaže...

Što onda ne tuže tvornice oružja zbog pljački banaka? Proizvođači oružja znaju da se ono može koristiti za kršenje zakona, a svejedno ga prodaju i zarađuju na njemu.

 Nije ti dobra relacija. Ovdje se ne vrsi pritisak na proizvodjaca uredjaja, nego na pruzatelja usluga.

Dakle u tvom primjeru, tuzili bi rent-a-car koji im je iznajmio auto za pljacku

 

MrBlc je to izvrsno usporedio odmah u drugom upisu.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.6.2017 21:54 (syncmaster245b).
12 godina
offline
Re: Europski sud operaterima: blokirajte The Pirat
peroko kaže...

Što se piratstva tiče slažem se s nekima, firme svoj "proizvod" ili nepošteno puno naplate ili ne prilagode cijenu tržištu ili nešto treće. I zapravo ih boli briga. E pa i potencijalne kupce boli briga pa si skinu s neta. 4FREE

 Po tvome bi Ferrari u Hrvatskoj trebao koštati 10 000€?

12 godina
offline
Re: Europski sud operaterima: blokirajte The Pirat
Aldo kaže...

vjerojatno će tek rijetki ovo shvatiti i to je samo moj osobni stav, no problem je u ovoj prokletoj vukojebini da je sve usmjereno na kunzumentizam. Možeš kupiti skoro pa sve, i ovo i ono iz bilo kojeg dijela svijeta, stvarnog ili virtualnog, ali ako neki racku poželiš prodati svijetu, mali milijun prepreka te snađe. Osobno, kad sam toga postao svjestan, reko, nabijem vas sve na ?*?*?*?* i makar mogu si priuštiti da imam legalno sve, e baš NEĆU! Pretvorili ste nas u koloniju i ljude u roblje, pas vam mater imperijalističku, skidam sve što stignem! Makar nikad ne otvorio folder!

 Evo napokon netko ko razmišlja kao ja. Za piratizaciju nema opravdanja. Argumenti da je u redu nešto piratizirati jer je preskupo, jer su kod nas male plaće, jer u Americi ima više sadržaja, jer kod nas kasni, bla, bla, bla...

 

Piratiziram zato što mogu. Iskoristiti ću svaku šansu da ja j*bem njih jednako kako oni koriste svaku šansu da j*bu mene. Piratiziram i ono što košta 10kn. A imam plaću nekoliko puta veću od one koju je netko ovdje odredio kao "smrt piratstva u Hrvata".

Na računalu s kojeg ovo tipkam apsolutno sve je piratsko. Postoji puno besplatnog softwarea koji apsolutno zadovoljava moje potrebe ali ga ne koristim zato jer je besplatan. Gledam filmove i serije online koje sigurno ne bi gledao da su sutra na TV-u za koji plaćam pretplatu. Nema koju novu igru nisam skinuo a prošlu godinu sam sve skupa možda igrao par sati. Većina toga nije ni instalirana niti će ikada biti. 

 

Moje opravdanje je da ne trebam opravdanje. Ko ih jebe!

14 godina
offline
Re: Europski sud operaterima: blokirajte The Pirat
BlueMax kaže...
peroko kaže...

Što se piratstva tiče slažem se s nekima, firme svoj "proizvod" ili nepošteno puno naplate ili ne prilagode cijenu tržištu ili nešto treće. I zapravo ih boli briga. E pa i potencijalne kupce boli briga pa si skinu s neta. 4FREE

 Po tvome bi Ferrari u Hrvatskoj trebao koštati 10 000€?

 Pa kad bi se mogao kopirati u beskonacno primjeraka bez dodatnog troska bila bi i cijena od 10€ ok.

 

btw

Ima li tko da podari invite za torrentleech?

15 godina
offline
Re: Europski sud operaterima: blokirajte The Pirat
BlueMax kaže...

 

Moje opravdanje je da ne trebam opravdanje. Ko ih jebe!

 ---

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Europski sud operaterima: blokirajte The Pirat
Eu sudu je važnije da li ću skinuti npr. Office (cca 1000kn štete) ili bf1 (cca 500 kn štete) ili wonder women (ne znam cijene filmova). Nego da ću ja normalno moći življeti sa 4500neto kuna i 3000 kuna režija, ili da li ću imati dostupnu vodu, zdravu hranu, lijekove, ... Treba tužiti i trgovce oružja i trgovce drogom jer svjesno su u tome kao i teleoperateri.
*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Europski sud operaterima: blokirajte The Pirat
BlueMax kaže...

 

 Piratiziram zato što mogu. Iskoristiti ću svaku šansu da ja j*bem njih jednako kako oni koriste svaku šansu da j*bu mene. Piratiziram i ono što košta 10kn. A imam plaću nekoliko puta veću od one koju je netko ovdje odredio kao "smrt piratstva u Hrvata".

Na računalu s kojeg ovo tipkam apsolutno sve je piratsko. Postoji puno besplatnog softwarea koji apsolutno zadovoljava moje potrebe ali ga ne koristim zato jer je besplatan. Gledam filmove i serije online koje sigurno ne bi gledao da su sutra na TV-u za koji plaćam pretplatu. Nema koju novu igru nisam skinuo a prošlu godinu sam sve skupa možda igrao par sati. Većina toga nije ni instalirana niti će ikada biti. 

 

Moje opravdanje je da ne trebam opravdanje. Ko ih jebe!

Cinizam, satira ?

 

Skidam filmove koje mislim pogledati. Uvijek se nađe neki koji je promašen pa ga pobrišem.

Uglavnom sve serije koje skinem pogledam jer već unaprijed imam iskustvo.

Igre sam skidao kada sam ih igrao i rijetko koju nisam odigrao.

Baš mi se j*** za developere. Nije ni jedan od njih ispod 20t  dolara plaće mjesečno a ja imam 4200 kn.

Njegov gazda koji je uložio u igru se na kraju godine hvali da je zaradio 700 miliona dolara prodajom uglavnom zadnjih godina napirlitanih comp igara bez smisla.

Super, blago njemu.

Da nije pirata zaradio bi 730 milijuna dolara. Baš mi ga je žao.

Izgubio je 30 milona. To je i meni puno. Neće moći sinu narkomanu kupiti peti ferari, hebi ga.

 

Eto, i ja ovakav pirat sam uplatio zadnjih dvije godine entuzijastima developerima za nekakve programćiće koji su open ali možeš donirati.

Njima ću uvijek donirati i zaslužili su.

 

A ovim debelim masnim kapitalističkim svinjama ne dam ni jedan Euro.

16 godina
offline
Europski sud operaterima: blokirajte The Pirate Ba

Dobro sad, dosta politikanstva i moralizma... pošto smo na IT portalu, ovo je sličnije raspravi na vijesti iz 24 sata. 
Što dakle znamo: Prijete narediti preko lokalnih sudova teleoperaterima unutar eu da blokiraju pristup na torrent stranice. Ne samo pirate bay, nego ono što procijene da potiče na piratstvo. 
Okej. Dakle, ima li kakve prepreke da IT upućeni ljudi i dalje najnormalnije idu na te stranice, samo maskirani VPN-om kao posjetitelji iz tunguzije? 
Dakle takvu sam raspravu ovdje očekivao. Ima li pojašnjenja?

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Europski sud operaterima: blokirajte The Pirat
overhaul kaže...

Dobro sad, dosta politikanstva i moralizma... pošto smo na IT portalu, ovo je sličnije raspravi na vijesti iz 24 sata. 
Što dakle znamo: Prijete narediti preko lokalnih sudova teleoperaterima unutar eu da blokiraju pristup na torrent stranice. Ne samo pirate bay, nego ono što procijene da potiče na piratstvo. 
Okej. Dakle, ima li kakve prepreke da IT upućeni ljudi i dalje najnormalnije idu na te stranice, samo maskirani VPN-om kao posjetitelji iz tunguzije? 
Dakle takvu sam raspravu ovdje očekivao. Ima li pojašnjenja?

Sljedeći na udaru EU-a: oni koji pišu tutoriale za citirano.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Europski sud operaterima: blokirajte The Pirat
Na ovom hebenom planetu sve se radi krivo...
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Europski sud operaterima: blokirajte The Pirate Ba

Samo se treba stavit u poziciju s druge strane, npr. da netko piratizira sadržaj od kojeg ti živiš. Probaš sublimetext, sviđa ti se - kupiš, djeca igraju minecraft i probaju demo i kupiš. Manje više, potičeš autore koji dobro rade da nastave tako. To radim i s donacijama besplatnih projekata koji mi se sviđaju, makar i dolar mjesečno. Filmovi, glazba i igre nisu nešto krucijalno da mora biti na računalu. Za balkone ima Draftsight. 

 

Eno ARMA2 na Steamu 2€. Kupit ću se samo zato što sam obožavao Operation Flashpoint i svaka čast autorima iz Bohemia Interactive. Vjerovatno je neću ni igrati.

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.6.2017 9:18 (hrvooje).
 
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Europski sud operaterima: blokirajte The Pirat
BlueMax kaže...
 Nema koju novu igru nisam skinuo a prošlu godinu sam sve skupa možda igrao par sati. Većina toga nije ni instalirana niti će ikada biti. 

 

 Zaboravio sam ovo pitati:

 

Zašto onda zamaranje sa downloadom? 

Ne vidim smisao ili potrebu skidanja svih tih igara ako se neće igrati, posebno ako nećeš čak niti probati. 

 

 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
8 godina
offline
Re: Europski sud operaterima: blokirajte The Pirat
hrvooje kaže...

Samo se treba stavit u poziciju s druge strane, npr. da netko piratizira sadržaj od kojeg ti živiš. Probaš sublimetext, sviđa ti se - kupiš, djeca igraju minecraft i probaju demo i kupiš. Manje više, potičeš autore koji dobro rade da nastave tako. To radim i s donacijama besplatnih projekata koji mi se sviđaju, makar i dolar mjesečno. Filmovi, glazba i igre nisu nešto krucijalno da mora biti na računalu. Za balkone ima Draftsight. 

 

Eno ARMA2 na Steamu 2€. Kupit ću se samo zato što sam obožavao Operation Flashpoint i svaka čast autorima iz Bohemia Interactive. Vjerovatno je neću ni igrati.

 

Sve je to super, samo 90% igrica nema demo. Traileri od filmova sa par scena se čine dobro, na kraju to su jedine dobre scene a ostatak filma smeće.

16 godina
online
Europski sud operaterima: blokirajte The Pirate Ba

Da citiram izjavu iz filma:

 

Life will find a way.

 

Ako ovo počnu masovno provoditi proxy-ji će postati normalna stvar. I šta su onda postigli ovakvom blokadom? Ništa osim komplikacije IP prometa, kao da nam to treba.

Na stranu raspravu da li nešto treba blokirati ili ne i da li je piratsvo loše ili ne, ako se blokira onda se to radi na izvoru, gasi se server i sl., naravno ako se DOKAŽE da služi isključivo nečem ilegalnom.

Ako se server nalazi u drugoj državi i nije pod jurisdikcijom suda onda bi trebali blokirati korisnika za kojeg se DOKAŽE da radi nešto ilegalno,

ovako, umjesto da se na stvari gleda na normalan način, ide se na ruku bagri iz anti-piratskih agencija kojima je ovo puno primamljivije nego da svakog korisnika pravično gone.

Loša odluka suda.

 
5 0 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
Re: Europski sud operaterima: blokirajte The Pirat
Ajmo ovak. Da nije bilo piratskih igri ja mozda nikada nebi ni postao gamer i nebi danas imao 200 igri na raznim servisima. Tak da ugl skidaju oni kaj nemaju za kupit, oni kaj imaju ugl kupuju, odnosno kad ce imat kupit ce. Osim, naravno onih kaj imaju i ne kupuju zato kaj su stoka, pun nam je sabor takvih primjera..

Lako vam je pricat kak kupujete sve i ovi kaj ne kupuju su stoka. Da bar malo na kratko zamjenite cipele pa da vas vidim...
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Europski sud operaterima: blokirajte The Pirat
Sale_ds kaže...
Lako vam je pricat kak kupujete sve i ovi kaj ne kupuju su stoka. Da bar malo na kratko zamjenite cipele pa da vas vidim...

 ...jer se bez igara i filmova u životu ne može. Hoćemo sad oplakivat i sve nas koji nemamo 4K monitor, jer život na fullhd rezoluciji više nema smisla. To su problemi, a ne struja, voda i hrana.

 

#firstworldproblems

 

 

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
12 godina
offline
Re: Europski sud operaterima: blokirajte The Pirat
boxer kaže...
BlueMax kaže...
 Nema koju novu igru nisam skinuo a prošlu godinu sam sve skupa možda igrao par sati. Većina toga nije ni instalirana niti će ikada biti. 

 

 Zaboravio sam ovo pitati:

 

Zašto onda zamaranje sa downloadom? 

Ne vidim smisao ili potrebu skidanja svih tih igara ako se neće igrati, posebno ako nećeš čak niti probati. 

 

 

 Pa možda, ko zna...

Možda se odlučim i za prekvalifikaciju pa u kolekciji imam Visual Studio, 3DMax full, Cinema 4D, Adobe Creative Suite, Maya, Rhino, SQL Server, Solidworks... sve up to date...

FLAC kolekcija mi je sada na nekih 4-5TB i raste. Naravno da to nikada neću sve preslušati kao što neću ponovo gledati serije ili glupe filmove. Nije to kao kad puniš spremu svime i svačim pa ti onda treba tri dana da pronađeš što ti treba. Sve lijepo uredno složeno, pregledno...

 

 

14 godina
offline
Europski sud operaterima: blokirajte The Pirate Ba

Nekad davno sam skidao sa torrenta igre i to samo zbog toga sto naslovi nisu nesto bogznakaj obecavali pa nisi znao hoces li kupit macka u vreci ili ..., danas igram WOT, WOW (tu i tamo kad se sjetim a od 1 dana sam jos dok je bila alfa) te Star Trek od 1-e (kad stignem ili mi se da) sezone te mi je to dovoljno a ostalo samo gledam i ne kupujem jer nemam na sto potrosit novce a da vrijedi.

veni vidi didici
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.6.2017 11:26 (dagoberhr).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice