Europski sud operaterima: blokirajte The Pirate Ba

poruka: 66
|
čitano: 10.507
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Europski sud operaterima: blokirajte The Pirate Ba".
13 godina
neaktivan
offline
Re: Europski sud operaterima: blokirajte The Pirat
Znaci ako netko ima za struju i vodu automatski ima i za zabavan sadrzaj? Malo krivo kopcas kolega..
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Europski sud operaterima: blokirajte The Pirat
BlueMax kaže...

 

 Pa možda, ko zna...

Možda se odlučim i za prekvalifikaciju pa u kolekciji imam Visual Studio, 3DMax full, Cinema 4D, Adobe Creative Suite, Maya, Rhino, SQL Server, Solidworks... sve up to date...

FLAC kolekcija mi je sada na nekih 4-5TB i raste. Naravno da to nikada neću sve preslušati kao što neću ponovo gledati serije ili glupe filmove. Nije to kao kad puniš spremu svime i svačim pa ti onda treba tri dana da pronađeš što ti treba. Sve lijepo uredno složeno, pregledno...

 

 

 Neki dan sam čistio stol i ladice i vidim da imam dosta originalnih igara na DVD i to još u celofanu. Nisu niti raspakriane a kamoli instalirane i isprobane - nešto kupljeno, nešto dobijeno na poklon od sestre. Odmah me obuzeo neki osjećaj besmisla bilo kakvog skidanja kada imam originale u ladici koje još nisam niti isprobao, također imam nekih 20-tak originala na Steamu i Originu. Prijatelj mi nudi family share na Steamu a ima mnogo veću kolekciju. Hvala mu na tome. Također se nakupilo tu i free to play igara kao i raznih giftova, akcija itd.

 

Također sam nedavno  postao otac male djevojčice i nemam niti 1/10 vremena kao što sam ga imao kao momak da igram igre, i taj besmisao skidanja me obuzeo toliko da me ne privlači download svega i svačega. 

Jednostavno sa godinama valjda dođe i do osobne promjene, a  i sadržaj je sve pristupačniji...

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
16 godina
offline
Re: Europski sud operaterima: blokirajte The Pirat
MrBlc kaže...
overhaul kaže...

Dobro sad, dosta politikanstva i moralizma... pošto smo na IT portalu, ovo je sličnije raspravi na vijesti iz 24 sata. 
Što dakle znamo: Prijete narediti preko lokalnih sudova teleoperaterima unutar eu da blokiraju pristup na torrent stranice. Ne samo pirate bay, nego ono što procijene da potiče na piratstvo. 
Okej. Dakle, ima li kakve prepreke da IT upućeni ljudi i dalje najnormalnije idu na te stranice, samo maskirani VPN-om kao posjetitelji iz tunguzije? 
Dakle takvu sam raspravu ovdje očekivao. Ima li pojašnjenja?

Sljedeći na udaru EU-a: oni koji pišu tutoriale za citirano.

Može li konkretnije pojašnjenje - kakva je razlika ako odaberem chrome ekstenziju vpn, u odnosu na ablocker? 
Jer i adblockerima otimamo kruh vrijednim neimarima koji nam žele objasniti da ovaj čudan sastojak liječi ćelavost, inteligenciju i dijabetes tipa 3 a doktori ga mrze?
Dakle, ako je cijela ta eu galama rješiva jednim klikom na neku ekstenziju iz privitka, jesu li oni uopće svjesni kako radi internet ili su ovakvi?

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
14 godina
neaktivan
offline
Europski sud operaterima: blokirajte The Pirate Ba

Ako može npr. deezer za 50kn meni dati da slušam pjesama koliko oču mjesečno ne vidim zašto ne bih mogao i filmove i serije na tom principu gledati? Dakle za određenu cijenu mjesečno koliko hoču. Ali neee 82 različita servisa, da gledam sve serije koje me zanimaju pola plaće bih spizdio.

 

Medijske kuče znaju kmečati kad se radi o piratsvu ali kad treba korisnicima pružiti kvalitetnu uslugu cijene primjerene standardu pojedine zemlje i sa prijevodom na taj jezik onda ih boli kita. Čak je i netflix u tom pitanju prilično zakinut. Za eu tržište velik dio sadržaja nepostoji a o hrvatskom prijevodu da i ne pričamo.

 

Mislim sramota je da jedan popcorn time kao jedna besplatna piratska usluga pruža puno kvalitetniju i bolju uslugu nego plačeni servisi tipa netflix, hbo, hulu....

 

A ove usporedbe ferarija sa downloadanjem filmova? Kako možeš uspoređivat proizvodnju automobila s medijskim sadržajem kojeg nakon onog početnog troška možeš umnažati u xy kopija bez ikakvog daljnjeg troška.

 

 

Odavno se zna da represivne mjere protiv piratstva slabo pale, da je najbolji lijek protiv piratstva upravo kvalitetna i povoljna usluga.

pero_HR
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Europski sud operaterima: blokirajte The Pirate Ba

Smješni su mi ti "vlasnici prava",pa da i ukinu pirate bay,drugi dan če niknut 10 novih torrent stranica.Ok,traže svoja prava,ali..ne shvačam.To je unaprijed izgubljena "bitka".Jednostavno,nemoguče je to kontrolirat.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Europski sud operaterima: blokirajte The Pirat
danko99 kaže...

Smješni su mi ti "vlasnici prava",pa da i ukinu pirate bay,drugi dan če niknut 10 novih torrent stranica.Ok,traže svoja prava,ali..ne shvačam.To je unaprijed izgubljena "bitka".Jednostavno,nemoguče je to kontrolirat.

 Nisu smiješni, samo se moraju prilagoditi mogućnosti da će uvijek biti dostupni - zabrane i ograde tu ne pomažu. To je isključivi razlog zašto se toliko igara sad prodaje povoljno isključivo downloadom sa origina, steama i ostalih, zašto se većina progama nudi u cloudu kroz najam a ne kao fizička prodaja kutije s cd-om, zašto servisi za streamanje nude povoljno gledanje i pri tome itekako zarađuju, unatoč činjenici da su najgledanije serije netflixa i ostalih istovremeno najzastupljenije na torrentima. Jednostavno to je rasip s kojim računaju, a koncepciju zarade su podesili tome da ljudi zbog komocije i svjesti da im se ne isplati više gomilati i trpati filmove koje će jednom odgledati, pa im odmah nude za neki pretplatnički sitniš prektično jednak onom koji plačamo za maxtv i slično... premium filmove i serije. Postali su istvoremeno i videoteke i filmske kuće. Glazba je već odavno u takvim vodama. Dakle vjerujem da na sve ovo računaju i hollywoodski blockbusteri: tko nije poželio vidjeti odmah njihov film u kinu, vjerojatno vjerojatno nije kupac. Da bi postao kupac, moraju biti privlačni, nuditi povoljno streaming u boljoj kvaliteti no što je nekakav kino screener, a ne prijetiti i zabranjivati. Budimo realni - hollywood a ni industrija video igara nikad nisu toliko zarađivali kao sada. TKo bi im vjerovao prije samo 20 godina da će im veče tržište biti kina i koreja od domicilnog? A trenutno su im oni spasitelji: kad blesavi remake im Mumije ili onog groznog XXX zaradi i po dvostruko više u kini nego u USa. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice