Facebookovo nezakonito traženje prijatelja

poruka: 12
|
čitano: 1.980
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Facebookovo nezakonito traženje prijatelja".
14 godina
neaktivan
offline
Facebookovo nezakonito traženje prijatelja

Još čekam da se izjasne o praksi da ti nude reklame temeljeno na analizi riječi iz inboxa sa drugim osobama...

 

Pričam s frendom kako mi treba nova jakna, kad ono isto popodne mi se nude Bershka i H&M oglasi za novu jaknu...

Nulla dies sine linea
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Facebookovo nezakonito traženje prijatelja
He, he - jednom mom kolegi u četrdestim godinama tako su "skužili" da još nije diplomirao, pa dobiva ponude za upis na faks i to ove neke sa skraćenim programom. :)

A probaj na bookig.com pregledati malo ponudu na nekoj destinaciji, pa ćeš poslije vidjeti na fejsu kako ti svako malo nude nešto za baš tu lokaciju :)
...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Facebookovo nezakonito traženje prijatelja

Naravno da to rade, pa kako bi ti inace uvaljivali oglase? Ne valjda samo na temelju pretrazivanja? Zato se za komunikaciju koristi Jabber ili nesto slicno.

 

Pisi o teroristima, mozda ti ponude nekakvu reklamu za regrutaciju. Mislim da je fer da svi imaju jednako pravo na trzisno natjecanje i reklamiranje, pa tako i talići. xD

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
11 godina
offline
Facebookovo nezakonito traženje prijatelja

eh, a petko se čudom čudi kako mu stalno nude neke pizharije za impotenciju 

Moj PC  
13 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Facebookovo nezakonito traženje prijatelja
Da, a navodno spremaju podatke o vašim kontaktima čak i ako oni nisu na Facebooku.
https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
15 godina
offline
Facebookovo nezakonito traženje prijatelja

prijatelje ne tražim, niti bih ih dao. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Facebookovo nezakonito traženje prijatelja

Kad smo kod reklama, jel su google i fb povezani? Jer kad sam počeo raditi za jedan poznati brend, i počeo se dopisivati s ljudima koji su mi nadređeni preko gmaila(btw. taj mail ne koristim na fbu) , na fb-u su mi se počele prikazivati reklame vezane uz taj brend, e sad dal je to slučajno ili nije ne znam ali malo jest freeky. 

--------------------------------------------------------------------------------------------
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.1.2016 16:34 (zerocool12).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Facebookovo nezakonito traženje prijatelja
zerocool12 kaže...

Kad smo kod reklama, jel su google i fb povezani? Jer kad sam počeo raditi za jedan poznati brend, i počeo se dopisivati s ljudima koji su mi nadređeni preko gmaila(btw. taj mail ne koristim na fbu) , na fb-u su mi se počele prikazivati reklame vezane uz taj brend, e sad dal je to slučajno ili nije ne znam ali malo jest freeky. 

 Cookiji ti prate pretraživanja (čak i prkeo Googlea), vjerojatno si googlao nešto za taj brand

Nulla dies sine linea
14 godina
odjavljen
offline
Facebookovo nezakonito traženje prijatelja

Ovo je istina, često gledam razni hardveraj po netu, i onda me Facebook tjedan dana maltretira lokalnom ponudom hardveraja za kojeg neću imat para nikad, pa ni onda :D

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Facebookovo nezakonito traženje prijatelja
zerocool12 kaže...

Kad smo kod reklama, jel su google i fb povezani? Jer kad sam počeo raditi za jedan poznati brend, i počeo se dopisivati s ljudima koji su mi nadređeni preko gmaila(btw. taj mail ne koristim na fbu) , na fb-u su mi se počele prikazivati reklame vezane uz taj brend, e sad dal je to slučajno ili nije ne znam ali malo jest freeky. 

 Meni je bilo freaky kad sam jednom u privatnoj poruci na FB-u spomenuo Koenigsegg a malo kasnije otišao na YouTube i nudilo mi video sa Koenigseggom. Druga strana je koristila Chrome, ja Firefox. Tko zna, možda je bilo slučajno. Inače ne koristim Google ali ulogiran sam na Gmail i YouTube. Otkad koristim NoScript ne događa se.

12 godina
offline
Re: Facebookovo nezakonito traženje prijatelja
Neznam zašto ekipa uopće stavlja neke privatne stvari na Facebook, tipa: adresa, gsm,br kreditnih kartica, email....
Svi koji imaju profil na faceu moraju biti svijesni da on ne daje NIKAKVU sigurnostu "privatnih podataka" koji su na profilu pojedinca. Tako da me ova vijest nista ne čudi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Facebookovo nezakonito traženje prijatelja
Frk kaže...
Neznam zašto ekipa uopće stavlja neke privatne stvari na Facebook, tipa: adresa, gsm,br kreditnih kartica, email....
Svi koji imaju profil na faceu moraju biti svijesni da on ne daje NIKAKVU sigurnostu "privatnih podataka" koji su na profilu pojedinca. Tako da me ova vijest nista ne čudi.

 Sva sreća da sam na njemu pod lažnim imenom.

https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice