Fiberland iz HT-a

poruka: 73
|
čitano: 25.518
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Fiberland iz HT-a".
15 godina
offline
Fiberland iz HT-a

BTW, zar nije HT kupio Iskon za kakvih 100 mil. kunića?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Fiberland iz HT-a

Je, ima 100% vlasnistva.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Optički vodovi do kućnih korisnika
Badpix3l kaže...
Pa Metronet ima dobru cijenu i ponudu, imas 5/5 Mbps, 10/10 Mbps, 15/15 Mbps ili 25/25 Mbps sa telefonom za ok cijenu. Ja recimo imam 10/10 flate + telefon i placam sve skupa 240 kuna. Bakar se moze sakriti pred optikom sto se tice kvalitete veze. Mozes slati i skidati u isto vrijeme sa full brzinom, a ping ti se nece ni malo povecat.
 Metronet je Metronet ,par kvartova u Zagrebu! I to veliš imaš 10/10!? Kolko bi te koštalo 25? A s obzirom da je to optika ,5 10 ili 25 je goli k... kaj optika može! To je brzina koja se postižeadsl-om ,a koju naplaćuju ko suho zlato!!
Komentiraju se Mudrinićeve izjave o pokrivenosti mreže u cijeloj Hrvatskoj i njihovi planovi razvoja koji su za nas u Hrvatskoj SF! U cijeloj državi je sve skupa 500 ,možda 600 tisuća hi-speed priključaka ,a koliko imaš kućanstava da nemaju ni telefonsku paricu!?
I oni bi u dvije godine razvukli optičke kablove do svake kuće?
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.4.2009 18:19 (kizo2703).
16 godina
protjeran
offline
RE: Fiberland iz HT-a
Duke kaže...
The Black Iso kaže...

HAHAHAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHA.........................
Oni .......*eru da ce optiku dovesti a meni nisu u stanju vec 4god dovesti adsl..........T-Šrot

 A reci ti di zivis? Grad neki ili teška zabit sa 10 kuca?
Nigdje u svijetu nije pokrivenost dsl-a 100%
 A pa mogu ti reci da sam udaljen od Rijeke nekih 10-15 min autom,ako te bas zanima zivim iznad Bakra...valjda znas di je to....
Play Hrad Play Cool
15 godina
offline
RE: Fiberland iz HT-a
kizo2703 kaže...

 A o brzinama da ne govorimo - kod optike jedina granica je brzina svjetlosti ,a ne nekavih mizernih 5 , 10 ili 25 mb čija su cijene ,recimo kod Metroneta slične ko i na MAXadslu ili kod bilo kojeg drugog providera na običnom telefonskom kablu koje su ko da su im kablovi od zlata!

 
Što će reći - što? Da je ADSL sporiji zato jer signal putuje paricom...sporije?
15 godina
neaktivan
offline
RE: Optički vodovi do kućnih korisnika
kizo2703 kaže...
  Metronet je Metronet ,par kvartova u Zagrebu! I to veliš imaš 10/10!? Kolko bi te koštalo 25? A s obzirom da je to optika ,5 10 ili 25 je goli k... kaj optika može! To je brzina koja se postižeadsl-om ,a koju naplaćuju ko suho zlato!!

 
Pa gledajmo ovako. T-com testira na optici 25/1. Metronet nudi jednaki upload kao download. Ne kazem da optika nemoze ici brze, moze ici dosta. Samo ako gledas realno, sto ce privatnom korisniku 100/100? Ne kazem da nebi bilo dobro da ponude, samo po meni nema smisla. Radije da spuste cijene postojecih brzina i gotovo. Ja sam sasvim zadovoljan brzinom, kvalitetom i cijenom. Inace 25/25 bi dosla oko 509 kuna sa flatom i telefonom ako sam dobro izracunao. Inace 5/5 flate sa telefonom dode 170 kuna. Sad ti izracunaj koliko tebe dode na T-comu telefon, ADSL flate 4MB (178 samo net+telefon).  Sa tim da dodam da ovdje 5MB znaci 600kb/s, dok na T-comu oko 400kb/s ako se dobro sjecam.
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.4.2009 20:26 (Badpix3l).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Fiberland iz HT-a
The Black Iso kaže...
Duke kaže...
The Black Iso kaže...

HAHAHAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHA.........................
Oni .......*eru da ce optiku dovesti a meni nisu u stanju vec 4god dovesti adsl..........T-Šrot

 A reci ti di zivis? Grad neki ili teška zabit sa 10 kuca?
Nigdje u svijetu nije pokrivenost dsl-a 100%
 A pa mogu ti reci da sam udaljen od Rijeke nekih 10-15 min autom,ako te bas zanima zivim iznad Bakra...valjda znas di je to....
 nebi znao di je to, ali cini se da nije bas sredina na koju dolaze dsl i ine linije medu prvima

16 godina
neaktivan
offline
Fiberland iz HT-a

Ma nek oni uvedu samo 8/2 mbps brzinu za najmanje pare i ja presretan Smijeh

Core 2 Quad Q6600@ 3.5 GHz, Thermatake Max Orb, Asus P5K PRO, 2X2GB kingmax, WD 500 GB, Nvidia GeForce 9800 GTX+, Antec 900, Logitech G15 + Razer Death Adder + Razer eXact Mat+Logitech Cordless Rumble Pad II
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Fiberland iz HT-a
Quantum kaže...

         Što će reći - što? Da je ADSL sporiji zato jer signal putuje paricom...sporije?
Da ,dsl "putuje" sporije zbog - A: same prirode materijala.  B : po samoj parici "putuje" analogno za razliku od optike gdje je signal digitalni.  C : zbog duple konverzije digitalno - analogno na DSLAMu (centrali) i na routeru kod krajnjeg korisnika.
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.4.2009 21:18 (kizo2703).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Optički vodovi do kućnih korisnika
Badpix3l kaže...
Pa gledajmo ovako. T-com testira na optici 25/1. Metronet nudi jednaki upload kao download. Ne kazem da optika nemoze ici brze, moze ici dosta. Samo ako gledas realno, sto ce privatnom korisniku 100/100? Ne kazem da nebi bilo dobro da ponude, samo po meni nema smisla. Radije da spuste cijene postojecih brzina i gotovo. Ja sam sasvim zadovoljan brzinom, kvalitetom i cijenom. Inace 25/25 bi dosla oko 509 kuna sa flatom i telefonom ako sam dobro izracunao. Inace 5/5 flate sa telefonom dode 170 kuna. Sad ti izracunaj koliko tebe dode na T-comu telefon, ADSL flate 4MB (178 samo net+telefon).  Sa tim da dodam da ovdje 5MB znaci 600kb/s, dok na T-comu oko 400kb/s ako se dobro sjecam.
 Da ,plaćam 180 kn upravo za to! I je.. ga ,mi izvan Zagreba nemamo baš neki izbor providera!
MAXadsl je bacanje novaca ,smrzava se skoro svaki dan i zato je tu optika! Ti imaš optički kabel i vjerujem ti da si zadovoljan i da nemaš problema sa signalom ni na TV ,ni na internetu! Ja samo velim jednu stvar - ako hoćemo imat triple play u kući ,ali sa pravom televizijom - HD ,treba ti signal od barem 50 MB/s u downloadu do krajnjeg korisnika! A meni ,s mojim poslom bi itekako dobro došlo i 1GB/s u oba smjera! Jel bi onda u našem birou itekako uštedjeli na putnim i poštanskim troškovima i čekanjima na projekte koji bi se mogli praktički raditi doma i samo ga uploadat na server u biro!
A kaj se tiče upotrebe kao privatni korisnik ima i tu ima milijun mogućnosti! I to ne za download muzike i filmova!
Ali ,kak sam već prije rekel ,živimo u Hrvatskoj i ovdje je takva stvar samo T-Comovo puko hvalisanje za skupove kao što je WinDays!!

E ,je.. ga dupli post!! Sorry svima!!
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.4.2009 21:19 (kizo2703).
15 godina
neaktivan
offline
Fiberland iz HT-a

Da bas.... 1GB... to je jednako nerealno kao da si rekao 1TB.....

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Optički vodovi do kućnih korisnika

radim u firmi koja postavlja optičke kablove..radimo u istri...i trenutno radimo u puli.....znači po dvije niti u stan...jedna za rad...jedna rezerva

Diritor je lipo reka pali smo na dno homo si skupa na BIRO.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Fiberland iz HT-a
Strontium kaže...

A da netko "prošverca" WiMax ili WiFi najjači ,superG, od Slovenije pa do negdje oko Samobora, dalje čemo routati do ZG

 lol Smijeh
http://www.biohost.info/whmcs/aff.php?aff=070
16 godina
offline
RE: Fiberland iz HT-a
Makavelii kaže...

Jel netko zna u kojim kvartovima u Zagrebu ide prvo postavljanje optike???

 U Bužanovoj (Bandićev kvart!) je optika već u punom pogonu (testna faza, tj.) i to u nekoliko zgrada, već cijelih godinu dana! Što se brzina tiče, za sada su vrlo skromne (pogotovo upload) s obzirom na potencijal same optike - tek 25/1 Mb/s...
Light travels much faster than sound, that's why some people seem bright until you hear them speak
16 godina
neaktivan
offline
RE: Optički vodovi do kućnih korisnika
Pačo kaže...

radim u firmi koja postavlja optičke kablove..radimo u istri...i trenutno radimo u puli.....znači po dvije niti u stan...jedna za rad...jedna rezerva

 Kako ce se rijesit konverzija prema instalaciji u kuci? Konvertor u ormaric ili?
16 godina
neaktivan
offline
RE: Fiberland iz HT-a
kizo2703 kaže...
Quantum kaže...

         Što će reći - što? Da je ADSL sporiji zato jer signal putuje paricom...sporije?
Da ,dsl "putuje" sporije zbog - A: same prirode materijala.  B : po samoj parici "putuje" analogno za razliku od optike gdje je signal digitalni.  C : zbog duple konverzije digitalno - analogno na DSLAMu (centrali) i na routeru kod krajnjeg korisnika.
 a jesi uzeo u obzir kolike su cijene mrežne opreme koja podržava te silne brzine kroz optiku? tebi treba 50MB/s sinkrono? pa kakve ti rutere/switch-eve imas u firmi ?
15 godina
offline
RE: Fiberland iz HT-a

ja mislio da već svi imaju optiku. kod mene su to prije 5 godina stavili...

15 godina
neaktivan
offline
RE: Fiberland iz HT-a
sasa kaže...
a jesi uzeo u obzir kolike su cijene mrežne opreme koja podržava te silne brzine kroz optiku? tebi treba 50MB/s sinkrono? pa kakve ti rutere/switch-eve imas u firmi ?
 U cijeloj firmi je mreža 10/100/1000 Mbps ,osim dsl routera koji je 10/100 ,jel kod nas drugačiji ni ne možeš nabavit!
Za optičku mrežu tako i tako ti trebaju routeri slični onima za kablovsku televiziju (Metronet u Zagrebu) ,ali sa brzinama primjerenima optici! I uostalom ,ovdje pričamo o nečem što je daaaaleka budućnost za nas u Hrvatskoj ,bez obzira gdje se i koliko optičkih kablova postavlja po zgradama! Poanta je sve to povezat i pokrenut!!
16 godina
offline
RE: Fiberland iz HT-a
kizo2703 kaže...
sasa kaže...
a jesi uzeo u obzir kolike su cijene mrežne opreme koja podržava te silne brzine kroz optiku? tebi treba 50MB/s sinkrono? pa kakve ti rutere/switch-eve imas u firmi ?
 U cijeloj firmi je mreža 10/100/1000 Mbps ,osim dsl routera koji je 10/100 ,jel kod nas drugačiji ni ne možeš nabavit!
Za optičku mrežu tako i tako ti trebaju routeri slični onima za kablovsku televiziju (Metronet u Zagrebu) ,ali sa brzinama primjerenima optici! I uostalom ,ovdje pričamo o nečem što je daaaaleka budućnost za nas u Hrvatskoj ,bez obzira gdje se i koliko optičkih kablova postavlja po zgradama! Poanta je sve to povezat i pokrenut!!
U cemu je problem? Kao da je to neki veliki high-tech. Sto mislis da bi oni povlacili optiku bez da imaju takvo sto pripremljeno? Bogataš
15 godina
neaktivan
offline
RE: Optički vodovi do kućnih korisnika

Pa kod Metroneta ti ide opticki kabel drito u stan i spaja se u router. Iz njega ti ide telefon, net, tv. Znaci opticki kabel ide iz centrale do tebe u stan bez prekida.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Optički vodovi do kućnih korisnika
Badpix3l kaže...

Pa kod Metroneta ti ide opticki kabel drito u stan i spaja se u router. Iz njega ti ide telefon, net, tv. Znaci opticki kabel ide iz centrale do tebe u stan bez prekida.

 Ej ,to je Metronet! Ko kaj sam rekel ,par kvartova u Zagrebu! Ili bilo koja druga slična firma bilo gdje u Hrvatskoj koja pokriva par kvartova u nekom gradu! To nije T-Com  o kojem je članak koji komentiramo ,gdje Mudrinić priča da će u roku 2 godine pokrit CIJELU Hrvatsku optičkim priključcima! Za to govorim da je SF!!
A inače ,za sve koji žele saznat bar nešto više o optici u novoj Mreži je baš to tema mjeseca , pa pročitajte!
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.4.2009 13:36 (kizo2703).
15 godina
offline
RE: Fiberland iz HT-a
kizo2703 kaže...
Quantum kaže...

         Što će reći - što? Da je ADSL sporiji zato jer signal putuje paricom...sporije?
Da ,dsl "putuje" sporije zbog - A: same prirode materijala.  B : po samoj parici "putuje" analogno za razliku od optike gdje je signal digitalni.  C : zbog duple konverzije digitalno - analogno na DSLAMu (centrali) i na routeru kod krajnjeg korisnika.
 
Zaista?

Kako onda objašnjavaš da:

a) bakar ima brzinu propagacije elektromagnetskog vala 0.96c, a kvarc (inače tipični optički kabl ima kvarcnu jezgru) ima brzinu propagacije 0.67c? Po tome bi najbrži optički kabl trebao biti skoro 30 % sporiji od najbržeg bakrenog kabla.

b) je moguće na parici poslati i digitalni signal? Primjerice, ADSL radi upravo tako (to je ono "D" iz ADSL).

c) vidi b) :)
15 godina
online
Fiberland iz HT-a

Evo ovako, živim u Zagrebu, 30 sekundi hoda od Ciboninog tornja i Te-com mi je tek nakon podignute tužbe i mojih mnogobrojnih prijava vijeću za telekomunikacije dana 10.10.2008. uveo dsl. Nisam imao punu paricu, a plaćao sam im punu pretplatu cijelo vrijeme, što je PROTUZAKONITO.

 

TO JE, GOSPODO, HRVATSKA REALNOST....

 

Što se ove optike tiče, kompletna infrastruktura za Zagreb će biti gotova tek za 20 godina.

volim samo dinamo alkohol i žene ništa drugo u životu ne zanima mene
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Fiberland iz HT-a
nkdz kaže...

Evo ovako, živim u Zagrebu, 30 sekundi hoda od Ciboninog tornja i Te-com mi je tek nakon podignute tužbe i mojih mnogobrojnih prijava vijeću za telekomunikacije dana 10.10.2008. uveo dsl. Nisam imao punu paricu, a plaćao sam im punu pretplatu cijelo vrijeme, što je PROTUZAKONITO.

 

TO JE, GOSPODO, HRVATSKA REALNOST....

 

Što se ove optike tiče, kompletna infrastruktura za Zagreb će biti gotova tek za 20 godina.

 Bravo ,to cijelo vrijeme pokušavam reć ,ali j... ga ,dobivam lekcije iz teorijske fizike koja baš i nema puno veze sa životom!!

@Quantum :Hvala na lekciji ,ali jedno je valna propagacija ,nešto sasvim drugo je stvarni život! ZAŠTO SE MOLIM TE ONDA ZA VELIKE BRZINE I VELIKE KOLIČINE PODATAKA KORISTE ISKLJUČIVO OPTIČKI KABLOVI??
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.4.2009 2:03 (kizo2703).
15 godina
offline
RE: Fiberland iz HT-a
kizo2703 kaže...
nkdz kaže...

Evo ovako, živim u Zagrebu, 30 sekundi hoda od Ciboninog tornja i Te-com mi je tek nakon podignute tužbe i mojih mnogobrojnih prijava vijeću za telekomunikacije dana 10.10.2008. uveo dsl. Nisam imao punu paricu, a plaćao sam im punu pretplatu cijelo vrijeme, što je PROTUZAKONITO.

 

TO JE, GOSPODO, HRVATSKA REALNOST....

 

Što se ove optike tiče, kompletna infrastruktura za Zagreb će biti gotova tek za 20 godina.

 Bravo ,to cijelo vrijeme pokušavam reć ,ali j... ga ,dobivam lekcije iz teorijske fizike koja baš i nema puno veze sa životom!!

@Quantum :Hvala na lekciji ,ali jedno je valna propagacija ,nešto sasvim drugo je stvarni život! ZAŠTO SE MOLIM TE ONDA ZA VELIKE BRZINE I VELIKE KOLIČINE PODATAKA KORISTE ISKLJUČIVO OPTIČKI KABLOVI??
 
Ponajprije, molim bez galame. Nije riječ o lekcijama, već je riječ o tome da pišeš o nečemu što očito ne razumiješ. Izjavio si nekoliko gluposti na koje sam morao reagirati. Kako to misliš "jedno je valna propagacija ,nešto sasvim drugo je stvarni život"? Što je onda na djelu u optičkom kablu - crna magija?

Drugo, bespotrebno se ložiš na optiku, kao da će ona riješiti sve probleme. Realno gledajući, downstream brzine koje sada u Hrvatskoj ADSL dopušta nisu baš tako loše. Primjerice, na Iskonu je dostupan 3 Mb flat ADSL, telefon i solidan IPTV već od 165 - 209 kn. To je 22 - 28 eura mjesečno za triple-play, što i nije baš skupo, no moglo bi biti i nešto jeftinije. Također, jasno mi je da je veći dio stanovništva osuđen na bezobrazni T-Com (koji *jest* preskup za ono što nudi). To nas dovodi do iduće stvari ispod.

Nije problem u infrastrukturi, već je problem u lošoj i pokvarenoj politici koja je dopustila ovakvo stanje. Neće ti pomoći niti 100 FTTH kablova provučenih prema tvojem domu, ako je cijena te usluge reda veličine tisuća kuna. Treba stimulirati konkurenciju, a ne je sputavati (to je sad čisto političko pitanje) - kada se ISP-ovi budu mogli ravnopravno natjecati u tržišnim uvjetima, optika će doći sama po sebi, kada je tržište zatraži. 

Najzad, čini mi se da up- i down-stream trenutno najviše žale razni nestrpljivi leecheri i masovni downloaderi. Takve niti najmanje ne žalim - skidam mjesečno u prosjeku 75 Gb sa ovim paketom iznad i sasvim sam zadovoljan. Za sve više, postoji MasterCard.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Fiberland iz HT-a
Quantum kaže...
 Također, jasno mi je da je veći dio stanovništva osuđen na bezobrazni T-Com (koji *jest* preskup za ono što nudi). To nas dovodi do iduće stvari ispod.

Nije problem u infrastrukturi, već je problem u lošoj i pokvarenoj politici koja je dopustila ovakvo stanje. Neće ti pomoći niti 100 FTTH kablova provučenih prema tvojem domu, ako je cijena te usluge reda veličine tisuća kuna. Treba stimulirati konkurenciju, a ne je sputavati (to je sad čisto političko pitanje) - kada se ISP-ovi budu mogli ravnopravno natjecati u tržišnim uvjetima, optika će doći sama po sebi, kada je tržište zatraži. 


Upravo to je poanta svega o čemu govorim cijelo vrijeme i zašto kažem da je to za nas SF! Izvan Zagreba niti ne preostaje ništa drugo osim T-Com (govorim o manjim gradovima i naseljima) i to će tak i dalje ostat još godinama ,nažalost!
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.4.2009 15:39 (kizo2703).
15 godina
neaktivan
offline
Fiberland iz HT-a

Danas sam bio kod prijatelja u istočnom dijelu Novog Zagreba. 6-7 ljudi iz T-coma razvlači kablove po njegovom neboderu. Kaoliko sam čuo optika će ići u svaki stan. Sve troškove snosi T-com, tako da stanari neće morati ništa plaćati.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Fiberland iz HT-a

Da se malo ukljucim u raspravu. Privremeno se nalazim u Moskvi, a u stanu gdje zivim imam internet vezu 30Mbit/30Mbit flat(Prilazem i snapshot speed testa!) koju mjesecno placam nekih 200-tinjak kuna. Nije optika nego obicni mrezni kabel doveden u stan neovisan o telefonskim instalacijama i svemu ostalom. Kad sam trebao prikljucak u stan samo sam nazvao telefonski broj providera koji sam slucajno vidio negdje na reklami i telefonski obavio sve formalnosti oko ugovora, prikljucka, bla,bla... Operator mi je na kraju rekao da ce mi instalater doci sutra i da mu samo kazem vrijeme kad mi odgovara, ovo ponavljam "SUTRA" i prikljuciti me. Stvarno je tako bilo. Ovako nesto kod nas je nemoguce, a ovo je Rusija za koju svi imamo manje vise rijeci sprdnje, a ispred nas su po mnogo cemu. Iznenadio sam se kad sam dosao ovamo prosle godine nakon 10 godina kako nisam bio tu. Eh da, moram reci i ovo, meni je ovih 30Mbit-a dovoljno ali moze se dobiti i 100Mbita gdje nema flat opcije(ima 44Gb) i kosta 120Kn s tim da je svaki dodatni Mb 6 lipa.

 

 

Lijepi pozdrav iz Moskve!

Speed test Speed test
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Fiberland iz HT-a

E da ,ti primitivni Rusi.... Dobro ,šalu na stranu za nas to je SF ,pogotovo cijene. Samo kakva je situacija izvan Moskve?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Fiberland iz HT-a

Da, stvari izvan Moskve i nisu bas tako svijetle. Koliko znam u svim vecim gradovima je stanje manje vise ok uz jos nize cijene. Ne smijemo zaboraviti da je Moskva jedan od najskupljih gradova na svijetu. Kava u restoranu kosta i po 50Kn, uzas!!

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice