Firefox u novom ruhu

poruka: 50
|
čitano: 9.348
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Firefox u novom ruhu".
13 godina
offline
Firefox u novom ruhu

Zašto novi izgled mora podsjećati na Crome ili Internet Explorer?

Ko da mercedes napravi auto koji izgleda ko kakav ford.

 
12 3 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Firefox u novom ruhu

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/classicthemerestorer/

Haha, kao sad je lakše customizirati, a samo mi se  razmrdalo sve što sam si bio složio i nisam mogao vratiti na staro.

 

Neke stvari su ok, al neke sam morao vratiti na staro.

Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Firefox u novom ruhu

To što liči na Chrome nije problem jer se svi furaju na taj minimalizam. Ali kako su samo klonirali izgled Qihoo browsera (Chromium) to nije normalno.

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
 
1 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Firefox u novom ruhu

Nije dobro. Na thrusty thar-u ( ubuntu 14.04 ) kod mene radi kenjavo , zadnja verzija je bila smooth dok ova laga ko mutava a mozak je i7. Ma zapravo vec jaaako dugo firefox nije dobar a prije 4-5 godina sam jedino njega koristio.

Vremena se mijenjaju , nesto ja bolje , nesto na gore , moj app sigurno na bolje , potrazite me u trazilici google playa   upisavsi nik02droid ili kliknite na link u profilu.

Sretno Vam bilo forumasi.

 

 

 

moje aplikacije na play-u : https://play.google.com/store/search?q=nik02droid
Moj PC  
0 15 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Firefox u novom ruhu

Kad sam vidio odmah sam vratio Firefox 28, ta verzija jednostavno ima odličan izgled, ovaj novi mi se ne sviđa nikako.

 
1 4 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox u novom ruhu
PlayMaker10 kaže...

Kad sam vidio odmah sam vratio Firefox 28, ta verzija jednostavno ima odličan izgled, ovaj novi mi se ne sviđa nikako.

Ma to i ja velim a lupaju mi TD , valjda su ljubomorni  :)  :)  :)  :).

moje aplikacije na play-u : https://play.google.com/store/search?q=nik02droid
16 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox u novom ruhu
nik_02 kaže...

Nije dobro. Na thrusty thar-u ( ubuntu 14.04 ) kod mene radi kenjavo , zadnja verzija je bila smooth dok ova laga ko mutava a mozak je i7. Ma zapravo vec jaaako dugo firefox nije dobar a prije 4-5 godina sam jedino njega koristio.

Vremena se mijenjaju , nesto ja bolje , nesto na gore , moj app sigurno na bolje , potrazite me u trazilici google playa   upisavsi nik02droid ili kliknite na link u profilu.

Sretno Vam bilo forumasi.

Meni bas obrnuto, verzija 28 na 12.04 nije scrollala glatko - ja bih scrollao i onda bi se za par stotinki sve iscrtalo na zadanom mjestu, nije bilo prijelaza. Ova verzija ide glatko, prvo sto sam primjetio nakon updatea.

PlayMaker10 kaže...

Kad sam vidio odmah sam vratio Firefox 28, ta verzija jednostavno ima odličan izgled, ovaj novi mi se ne sviđa nikako.

Samo da mi "meni" vrate lijevo gore kako je i bio i sve bi bilo odlicno. Ah, izgleda da ce trebati koja minuta privikavanja na novu poziciju, nista strasno.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox u novom ruhu
nik_02 kaže...
PlayMaker10 kaže...

Kad sam vidio odmah sam vratio Firefox 28, ta verzija jednostavno ima odličan izgled, ovaj novi mi se ne sviđa nikako.

Ma to i ja velim a lupaju mi TD , valjda su ljubomorni  :)  :)  :)  :).

TD mi je najmanji problem u ovom trenutku, stvarno ne znam zašto su išli mijenjat izgled.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox u novom ruhu

Prika , jednostavno nije dobro. Eto na ubuntu  10 , 12 , 14 ... to je njesra , chrome rula.

moje aplikacije na play-u : https://play.google.com/store/search?q=nik02droid
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.5.2014 0:52 (nik_02).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox u novom ruhu
PlayMaker10 kaže...

TD mi je najmanji problem u ovom trenutku, stvarno ne znam zašto su išli mijenjat izgled.

To je nešto što se sprema već dosta dugo, tako da sam se barem ja mentalno pripremio za to.

 

A zašto? Pa čuj, mozillin UX tim očito treba nekakvu zanimaciju. Kada si "stručnjak za sučelje" onda pokušavaš stalno mijenjati to sučelje, jer drugog posla jednostavno nemaš{#}

 

Zanimljivo je kako svi open source programi koji IMO ne trebaju UX tim koji će stalno nešto čačkati po sučelju koje funkcionira kako treba, imaju UX tim, a open source programi kojima stvarno očajnički treba nešto takvo (Gimp) nemaju ništa slično i UX često pada u drugi plan. Kao da svi vole pojednostavljivati već jednostavnu aplikaciju, a boje se taknuti u nešto što bi zapravo i imalo koristi od malo poliranja i pojednostavljivanja.

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
15 godina
offline
Re: Firefox u novom ruhu
rustweaver kaže...
Zanimljivo je kako svi open source programi koji IMO ne trebaju UX tim koji će stalno nešto čačkati po sučelju koje funkcionira kako treba, imaju UX tim, a open source programi kojima stvarno očajnički treba nešto takvo (Gimp) nemaju ništa slično i UX često pada u drugi plan. Kao da svi vole pojednostavljivati već jednostavnu aplikaciju, a boje se taknuti u nešto što bi zapravo i imalo koristi od malo poliranja i pojednostavljivanja.

 

Eh na jednostavnoj aplikaciji malo čačkaš malo se guštaš i eto rezultata, a za nešto zeznutije treba skočiti u septičku jamu i lopatati :P

 

Što se teme tiče, 10 min i meni već svejedno što su napravili što se UIa tiče.

12 godina
neaktivan
offline
Firefox u novom ruhu

Koristim FF beta pa novi look imam već neko vrijeme. Trebalo je par dana da se priviknem i sad mi je zakon. Imam i Operu, a Chromea sam se riješio, OK, sličan dizajn, ali opet najmanje od svih bode oči kod duže upotrebe. Opera je lijepa, ali nekako odvlači pažnju, a Chrome mi ubija oči koliko je ogavan. Eto.

 
5 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Firefox u novom ruhu
natko kaže...

Zašto novi izgled mora podsjećati na Crome ili Internet Explorer?

Ko da mercedes napravi auto koji izgleda ko kakav ford.

to tesko, no "ford" bi mogao vec drpiti dizajn

15 godina
offline
Re: Firefox u novom ruhu
natko kaže...

Zašto novi izgled mora podsjećati na Crome ili Internet Explorer?

Ko da mercedes napravi auto koji izgleda ko kakav ford.

A hajde nam molim te reci šta to konkretno mogu napravit a da to neko ne protumači kao kopiranje nečijeg drugog dizajna?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox u novom ruhu
MdN kaže...

Koristim FF beta pa novi look imam već neko vrijeme. Trebalo je par dana da se priviknem i sad mi je zakon. Imam i Operu, a Chromea sam se riješio, OK, sličan dizajn, ali opet najmanje od svih bode oči kod duže upotrebe. Opera je lijepa, ali nekako odvlači pažnju, a Chrome mi ubija oči koliko je ogavan. Eto.

OK ti si očiti fan Firefoxa, ja koristim Firefox ali izgled im je sad gotovo pa isti, i ne znam kako ti Chrome može biti toliko ogavan a Firefox toliko fantastičan. Koristi Firefox i dalje ali ne moraš baš toliko pljuvat po Chromeu.

14 godina
neaktivan
offline
Firefox u novom ruhu

Meni odlično izgleda, ali me muči što video trza na YT-u za razliku od drugih preglednika. Za ostalo mi se sviđa i skoro sam se makao s Chromea, ali me to odvratilo.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Firefox u novom ruhu
Mitsuoka kaže...

Meni odlično izgleda, ali me muči što video trza na YT-u za razliku od drugih preglednika. Za ostalo mi se sviđa i skoro sam se makao s Chromea, ali me to odvratilo.

ja upravo nadogradio na novu verziju i youtube normalno radi, i stranice mi se brže učitavaju

14 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox u novom ruhu

Ja znam kako je meni. Zašto je to tako nemam pojma, sve je u redu osim YT-a/Vimea i sličnih servisa.

 

EDIT: I to samo kada stavim na HD, jbg. Meni to ne odgovara, a nemam pojma do čega je, tako da ako netko ima rješenje neka javi, a dotad preskačem FF.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.5.2014 15:08 (Mitsuoka).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox u novom ruhu

podržava li novi firefox promjenu izgleda ? 

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox u novom ruhu
Markić7 kaže...

podržava li novi firefox promjenu izgleda ? 

Ne onoliko kao prije, sada ima mnogo statičnih elemenata koje se ne može micati kako želiš ili ih se uopće i ne može micati. Stavi classic theme restorer da bi riješio taj problem.

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
10 godina
offline
Firefox u novom ruhu

Nema više Statusne trake..Nema ikone za dodatak ehtip - engl. riječnik, nema ikone za Osvježi..Itd..

Hm..

 
1 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox u novom ruhu
rustweaver kaže...

Ne onoliko kao prije, sada ima mnogo statičnih elemenata koje se ne može micati kako želiš ili ih se uopće i ne može micati. Stavi classic theme restorer da bi riješio taj problem.

Ne rade čak ni teme koje su (navodno) updateane i prilagođene baš za verziju 29!

 

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
14 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox u novom ruhu
boatenga kaže...

Nema ikone za dodatak ehtip - engl. riječnik, nema ikone za Osvježi..Itd..

Hm..

Desni klik na toolbar -> customize, nađi ehtip ikonu i premjesti ju tamo gdje želiš.

 

kizo2703 kaže...

Ne rade čak ni teme koje su (navodno) updateane i prilagođene baš za verziju 29! 

Otpakiraj xpi arhivu i izmijeni slijedeću liniju u install.rdf datoteci:

<em:version>29.5</em:version>

 

u:

<em:version>29.0</em:version>

 

Sačuvaj datoteku, i nanovo kreiraj arhivu (čini mi se da je zip format u pitanju), sa identičnom strukturom i promijeni ekstenziju iz .zip u .xpi

 

btw. meni se ova ekstenzija instalirala bez ikakvih izmjena, možda zato što sam na beta kanalu (čini mi se da bi se ovaj .5 release broj trebao odnositi na to).

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.5.2014 16:42 (rustweaver).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox u novom ruhu
rustweaver kaže...

 

Sačuvaj datoteku, i nanovo kreiraj arhivu (čini mi se da je zip format u pitanju), sa identičnom strukturom i promijeni ekstenziju iz .zip u .xpi

 

btw. meni se ova ekstenzija instalirala bez ikakvih izmjena, možda zato što sam na beta kanalu (čini mi se da bi se ovaj .5 release broj trebao odnositi na to).

Nope ,ne radi.

Taj .5 se odnosi na release broj teme i nema veze s Firefox releaseom.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.5.2014 18:59 (kizo2703).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox u novom ruhu
kizo2703 kaže...

Nope ,ne radi.

Naravno, kad sam krivi ključ stavio. {#}

 

Probaj izmijeniti ovo u neku nižu vrijednost:

<em:minVersion>29.0</em:minVersion>

 

Alternativno možeš probati nightly tester toolsima forsirati zaobilaženje provjere kompatibilnosti. Već dugo nisam koristio taj addon ali mislim da još uvijek radi.

 

Ako ništa od toga ne pomogne, ne znam u čemu je problem. Kontaktiraj autora skina.

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox u novom ruhu
rustweaver kaže...

Naravno, kad sam krivi ključ stavio. {#}

 

Probaj izmijeniti ovo u neku nižu vrijednost:

<em:minVersion>29.0</em:minVersion>

 

Alternativno možeš probati nightly tester toolsima forsirati zaobilaženje provjere kompatibilnosti. Već dugo nisam koristio taj addon ali mislim da još uvijek radi.

 

Ako ništa od toga ne pomogne, ne znam u čemu je problem. Kontaktiraj autora skina.

Evo ti original install.rdf:

 

<?xml version="1.0"?>

<RDF xmlns="http://www.w3.org/1999/02/22-rdf-syntax-ns#"
     xmlns:em="http://www.mozilla.org/2004/em-rdf#">
 
  <Description about="urn:mozilla:install-manifest">
    <em:id>{e7c7d1b3-5984-410e-9f1e-54e3f8490e8e}</em:id>
    <em:version>29.5</em:version>
    <em:skinnable>true</em:skinnable>
    <em:type>4</em:type>
    <em:name>FXOpera</em:name>
    <em:description>Opera like theme for Firefox</em:description>
    <em:creator>dkgo</em:creator>
    <em:contributor>Opera</em:contributor>
    <em:internalName>FXOpera</em:internalName>
 
    <em:targetApplication>
      <Description>
        <em:id>{ec8030f7-c20a-464f-9b0e-13a3a9e97384}</em:id>
       <em:minVersion>29.0</em:minVersion>
        <em:maxVersion>30.*</em:maxVersion>
      </Description>
    </em:targetApplication>
   
  </Description>
</RDF>

 

Ko što vidiš obilježeno ,to je već tu.

Tema (ali nijedna!!) koja bi navodno trebala raditi ,odbija poslušnost. Dosad sam našel samo jednu koja radi ,ali je ružna.

 

NTT imam odavno ,ali očito ne pomaže.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.5.2014 20:52 (kizo2703).
12 godina
protjeran
offline
Firefox u novom ruhu

Eto, uvijek sam branio Firefox no s verzijom 29.0 su dosta stvari ukakili.

Osim već navedenih, izađem iz Firefoxa, ponovno hoću ući kad mi javlja da ne mogu jer je aktivan nekakav proces Firefoxa ??

Predlaže mi čak da restartiram računalo {#}

 

 

Ma koji proces radi !?, kad sam normalno izašao iz Firefoxa kao uvijek. Ja lijepo u task manager kad ono nešto rula u pozadini {#} i tako svaki put.

 

Brišem ovo govance od 29.0 i vraćam se na 28.0 ...

 

Koji užas.

Greška Poštovani, proizvod koji tražite trenutno nije dostupan.
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.5.2014 20:54 (Budokai).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox u novom ruhu
Budokai kaže...

Eto, uvijek sam branio Firefox no s verzijom 29.0 su dosta stvari ukakili.

Osim već navedenih, izađem iz Firefoxa, ponovno hoću ući kad mi javlja da ne mogu jer je aktivan nekakav proces Firefoxa ??

Predlaže mi čak da restartiram računalo {#}

 

 

Ma koji proces radi !?, kad sam normalno izašao iz Firefoxa kao uvijek. Ja lijepo u task manager kad ono nešto rula u pozadini {#} i tako svaki put.

 

Brišem ovo govance od 29.0 i vraćam se na 28.0 ...

 

Koji užas.

Meni su to znale raditi i stare verzije, tako da mislim da nije do nove verzije. Nesto cacka u pozadini (tako je oduvijek), ne znam sto, nisam to nikad proucavao, mozda rustweaver zna vise.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox u novom ruhu
kizo2703 kaže...
Ko što vidiš obilježeno ,to je već tu.

Znam, mislio sam da još niže postaviš. Nemam pojma o čemu je riječ, kao što rekoh meni se tema iz prve instalirala...

 

Budokai kaže...
Ma koji proces radi !?, kad sam normalno izašao iz Firefoxa kao uvijek. Ja lijepo u task manager kad ono nešto rula u pozadini {#} i tako svaki put.

Samo zato što si ti ko čovjek kliknuo na 'x' ne znači da se Firefox iste sekunde i zatvorio kako treba. Kada se zatvara dosta toga se flusha u baze podataka pa može proći neko vrijeme dok se browser ne terminira u potpunosti. Ako ti baš dugo (beskonačno?) ostane u takvom stanju onda treba prijaviti bug.

 

Ja nemam takav problem sa verzijom 29 (a koristim ju već više od mjesec dana), baš sada dok ovo pišem nadograđujem na v30.

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
10 godina
offline
Firefox u novom ruhu

Meni je generalno ok, sviđa mi se, dobra promjena. Jeidno je glupo što su neaktivni tabovi boje sučelja, tj. teme pa se nekada slabije vidi naslov.

 
1 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice