Firefox Quantum diči se velikom brzinom i štednjom

poruka: 71
|
čitano: 17.331
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Firefox Quantum diči se velikom brzinom i štednjom".
13 godina
offline
Firefox Quantum diči se velikom brzinom i štednjom

što bi onda to značilo kako Waterfox pada u vodu? 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Firefox Quantum diči se velikom brzinom i štednjom

Zbilja se osjeti razlika u brzini... pogotovo na laptopu gdje je malo slabiji hardware...

 
12 0 hvala 0
7 godina
offline
Firefox Quantum diči se velikom brzinom i štednjom

sve pet al' brate usraše ga s extenzijama...

ravna zemlja i šupalj mjesec
 
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Firefox Quantum diči se velikom brzinom i štednjom

Nisam čitao detaljno ali ne vjerujem da je duplo brže učitavanje stranica. Tako to uvijek bude, hvale se velikim brojkama a u praksi je totalno drugačije i onda se pravdaju da je to poboljšanje samo nekog djela učitavanja stranice, a taj neki dio možda traje 5% ukupnog učitavanja i sad su njega ubrzali duplo, big deal.

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox Quantum diči se velikom brzinom i šted
Hm, inace preferiram firefox, ali edge je malo brzi i fluidniji pa ih trenutno kombiniram. Ako se pokaze da je dobar onda vjerojatno prelazim
 
1 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Firefox Quantum diči se velikom brzinom i štednjom

Opa, ovo zvuči savršeno za moj laptop sa atomom i drugi komp sa 4k tvom :)

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.9.2017 14:23 (Jakovp).
 
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Firefox Quantum diči se velikom brzinom i štednjom

Ono sto nitko ocigledno nije procitao za betu a to je :

Firefox will share data to provide functionality:

Search

Firefox Accounts

Sync

Location

Firefox Screenshots

Website notifications

Add-ons

 

Radije cu pricekati finalnu verziju, ionako koristim  Firefox Esr verziju..

Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Firefox Quantum diči se velikom brzinom i šted
Cro0707 kaže...

Nisam čitao detaljno ali ne vjerujem da je duplo brže učitavanje stranica. Tako to uvijek bude, hvale se velikim brojkama a u praksi je totalno drugačije i onda se pravdaju da je to poboljšanje samo nekog djela učitavanja stranice, a taj neki dio možda traje 5% ukupnog učitavanja i sad su njega ubrzali duplo, big deal.

 

Vjeruj.

Isprobaj kada izađe, iznenadit ćeš se. Ili odmah skini betu pa se uvjeri.

 

Znači cijeli browser je nekako lakši, a novi Quantum je rađen u njihovom vlastitom jeziku Rust-u i stvarno je snappy.
Razlika naspram prošlih FF-ova je očita. Chrome nisam nikad koristio pa nisam uspoređivao.

 

Jedini downside je komplet novi sustav ekstenzija, pa mi dosta ekstenzija otišlo u povijest :(

Ali dobro, nekad su promjene dobrodošle...

 

16 godina
offline
Re: Firefox Quantum diči se velikom brzinom i šted
wifizone kaže...

Ono sto nitko ocigledno nije procitao za betu a to je :

Firefox will share data to provide functionality:

Search

Firefox Accounts

Sync

Location

Firefox Screenshots

Website notifications

Add-ons

 

Radije cu pricekati finalnu verziju, ionako koristim  Firefox Esr verziju..


Da, ali naspram Chrome-a i sličnih,
ne skuplja podatke o tebi u svrhu da bi proučio tvoje ponašanje i vezao ga konkretno uz tebe, neg više za općenitu statistiku, kako bi se browser mogao poboljšavati...

 

https://www.mozilla.org/en-US/privacy/firefox/#telemetry

13 godina
offline
Re: Firefox Quantum diči se velikom brzinom i šted
mata kaže...
Cro0707 kaže...

Nisam čitao detaljno ali ne vjerujem da je duplo brže učitavanje stranica. Tako to uvijek bude, hvale se velikim brojkama a u praksi je totalno drugačije i onda se pravdaju da je to poboljšanje samo nekog djela učitavanja stranice, a taj neki dio možda traje 5% ukupnog učitavanja i sad su njega ubrzali duplo, big deal.

 

Vjeruj.

Isprobaj kada izađe, iznenadit ćeš se. Ili odmah skini betu pa se uvjeri.

 

Znači cijeli browser je nekako lakši, a novi Quantum je rađen u njihovom vlastitom jeziku Rust-u i stvarno je snappy.
Razlika naspram prošlih FF-ova je očita. Chrome nisam nikad koristio pa nisam uspoređivao.

 

Jedini downside je komplet novi sustav ekstenzija, pa mi dosta ekstenzija otišlo u povijest :(

Ali dobro, nekad su promjene dobrodošle...

 

 

Čekaj, bilo koji site će se loadati 50% brže? Ako je tako, respect. Ali i dalje ne vjerujem :)

7 godina
online
Firefox Quantum diči se velikom brzinom i štednjom

Super potez jer je Firefox u zadnjih par godina postao najveće smeće po performansama u odnosu na druge browsere.

👍

Kruha i igala...
 
8 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Firefox Quantum diči se velikom brzinom i štednjom

Evo isprobao sam ga, dakle ovo je jebeni preporod!!

 

Dakle na kompu sa slabašnim atomom Z3470:

 

-startup je trenutan, nema više cold boota, prije je bio responzivan tek nakon 5 minuta, a sada ga upalim, odmah otvorim stranicu koja je prije bila najteža i sve odmah šljaka

-zna iskoristiti sve jezgre do kraja i to se osjeti

-prije bi doslovno umro kad bih otvorio puno tabova sa teškim stranicama, npr. links.hr, sada ni traga tome

 

Dakle ogromna razlika, doslovno ne mogu vjerovati! I najbitnije pri paljenju nisam trebao ništa namještati, ova verzija je zamijenila postojeću, bio sam ulogiran, sve postavke i bookmarsi isti, predobro...

 

RIP google chrome

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
7 0 hvala 8
13 godina
offline
Re: Firefox Quantum diči se velikom brzinom i šted

OK to su sve optimizacije i bolje iskorištavanje hardwarea. No da li je samo učitavanje sadržaja (jel budimo realni - to je poanta browsera) brža?

13 godina
offline
Re: Firefox Quantum diči se velikom brzinom i šted
Jakovp kaže...

Evo isprobao sam ga, dakle ovo je jebeni preporod!!

 

Dakle na kompu sa slabašnim atomom Z3470:

 

-startup je trenutan, nema više cold boota, prije je bio responzivan tek nakon 5 minuta, a sada ga upalim, odmah otvorim stranicu koja je prije bila najteža i sve odmah šljaka

-zna iskoristiti sve jezgre do kraja i to se osjeti

-prije bi doslovno umro kad bih otvorio puno tabova sa teškim stranicama, npr. links.hr, sada ni traga tome

 

Dakle ogromna razlika, doslovno ne mogu vjerovati! I najbitnije pri paljenju nisam trebao ništa namještati, ova verzija je zamijenila postojeću, bio sam ulogiran, sve postavke i bookmarsi isti, predobro...

 

RIP google chrome

 OK to su sve optimizacije i bolje iskorištavanje hardwarea. No da li je samo učitavanje sadržaja (jel budimo realni - to je poanta browsera) brža?

14 godina
odjavljen
offline
Re: Firefox Quantum diči se velikom brzinom i šted

Da, apsolutno, puno brže se otvara, bar na ovom sa slabim hardwareom, moram još probati na jačem kompu, iako je tamo i prije bilo iznimno brzo jer je komp dosta jak.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
offline
Firefox Quantum diči se velikom brzinom i štednjom

Ja ne da ne vidim ikakvu razliku nego mi je firefox(57.0b3 (64-bit) sporiji od Chrome(Verzija 61.0.3163.100), I7 pc 16gb RAM, SSD...

 

Probao na par stranica i par iz njhovog primjera kao https://www.shutterstock.com/

 

Izgleda da oni sa slabijem računalima mogu osjetiti razlike, jel netko na bržem kompu može reć da je znatno brži?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Firefox Quantum diči se velikom brzinom i štednjom

Pa evo ja probao, otvorio tri ista sitea u Chromeu i u FFu i ne vidim da ovaj troši manje RAMa već obrnuto, FF troši više.

 

Imam osjećaj da se brže otvara stranica ali ne vjerujem da je to 50% brže. Bude već netko napravio test kakav spada pa će se sve vidjeti.

 

Mislim da će sve završiti s "...tresla se brda, rodio se miš..."

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Firefox Quantum diči se velikom brzinom i šted
Cro0707 kaže...

Pa evo ja probao, otvorio tri ista sitea u Chromeu i u FFu i ne vidim da ovaj troši manje RAMa već obrnuto, FF troši više.

 

Imam osjećaj da se brže otvara stranica ali ne vjerujem da je to 50% brže. Bude već netko napravio test kakav spada pa će se sve vidjeti.

 

Mislim da će sve završiti s "...tresla se brda, rodio se miš..."

 Radili su usporedbu sa starijim Chrome očito, i Google je u nedavnim verzijama isto ubrzao browser..

14 godina
odjavljen
offline
Re: Firefox Quantum diči se velikom brzinom i šted
Cro0707 kaže...

 

Mislim da će sve završiti s "...tresla se brda, rodio se miš..."

 

Naravno da neće, tj. nije, jer je već sada par svijetova razlike. Razmišljao sam o prodaji ovog čuda ali sad neću.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
offline
Firefox Quantum diči se velikom brzinom i štednjom

Izgleda da neće. Možda se ne rodi slon, ali miš sigurno neće.

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Firefox Quantum diči se velikom brzinom i štednjom

Pozz.

Može li link za Betu? Kliknuo sam na link iz članka pa mi na kraju nudi Firefox.  

Volio bi isprobati na slabašnom notebooku sa samo 2 GB RAM-a...

 

Hvala.

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Firefox Quantum diči se velikom brzinom i šted
12 godina
offline
Firefox Quantum diči se velikom brzinom i štednjom

Je, uspio sam iz prve ali nisam skontao. Thanks.

Usput, nije neka raketa ali imam notebook kupljen iz treće ruke, zakrčen je svačim... Npr. legica ima staru Toshibu, isto 2 GB ali jednojezgreni 32 bitni Celeron na 1,73 MHz i djeluje mi brži nego ovaj moj sa 2 GB ali Celeronom 1007U (64 bita, 2 jezgre 1,5 GHz). Ne koristim ga puno pa mi se ne da spimpati ga...

 

Kakogod, idem probat Quantum betu...

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Firefox Quantum diči se velikom brzinom i štednjom

možda sam lud ali sam instalirao betu te izbrisao waterfox, sad mi je beta primarni browser 

 
2 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Firefox Quantum diči se velikom brzinom i štednjom

I ne podrzava touch screen u smislu swipe lijevo i desno za back i forward... I samo zato sam presao na chrome.... 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Firefox Quantum diči se velikom brzinom i štednjom

Ja sam bio dugogodišnji zagovaratelj Firefoxa, do nedavno kad je postao toliko spor da me ubijalo to, znam da su ga i ekstenzije usporavale. Pa sam prešao na Operu i sad sam njoj, ona sa skoro istim ekstenzijama radi fluidno. Problem mi je kod firefoxa taj što nakon nekog vremena npr. 2 mjeseca korištenja poštane užasno spor. Znači instaliram ga ili refresham, pa onda vratim sve extenzije i sve sa syncom, sve radi super mjesec dva i onda se uspori toliko da nažalost moram koristit operu. Nije mi rješenje da ga svakih 2 mjeseca refresham. Isprobat ću danas ovu betu na drugom kompu. Zanima me samo ako instaliram betu na sadašnji komp i syncam hoće li mi to zrokat sadašnji firefox i njegove ekstenzije?

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Firefox Quantum diči se velikom brzinom i šted
Dud kaže...

 Zanima me samo ako instaliram betu na sadašnji komp i syncam hoće li mi to zrokat sadašnji firefox i njegove ekstenzije?

 Neće, sve ti se "prebaci" u betu i ekstenzije i bookmarksi....ugl sve ko na "starom" FF

16 godina
offline
Re: Firefox Quantum diči se velikom brzinom i šted
Louis Pluto kaže...

sve pet al' brate usraše ga s extenzijama...

 

Baš to mi ide na onu stvar kod Firefox-a, ne kao korisniku nego kao programeru.

Radio sam ekstenzije za Firefox i Chrome, u Mozilli stalno nešto mijenjaju pa ekstenziju moraš prepravljati ili čak sve ispočetka raditi - katastrofa, dok je u Chrome-u to od početka riješeno kako treba.

Volim prirodu i znanost, mrzim računala. Programer od rođenja.
7 godina
offline
Re: Firefox Quantum diči se velikom brzinom i šted
PaleRider kaže...

Baš to mi ide na onu stvar kod Firefox-a, ne kao korisniku nego kao programeru.

Radio sam ekstenzije za Firefox i Chrome, u Mozilli stalno nešto mijenjaju pa ekstenziju moraš prepravljati ili čak sve ispočetka raditi - katastrofa, dok je u Chrome-u to od početka riješeno kako treba.

 upalio sam extensions.legacy.enabled - true na nightlyu 58 pa sad nešto i radi ali ne sve, valjda zbog multy-process...

inače nightly 58 je super, nisam naišao na bugove ili ih nisam svjestan, sve fino i brzo radi, btw. mnoge extenzije imaju web inačice u beti neke na githubu a neke već na addons.mozilla.org/*/versions/beta...

ravna zemlja i šupalj mjesec
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.9.2017 10:34 (Louis Pluto).
6 godina
offline
Firefox Quantum diči se velikom brzinom i štednjom

Iako je beta i vide se manje nedorađenosti, engine radi k'o metak. Baš sam se iznenadio nakon što sam otpisao Firefox zbog velikih problema s brzinom rada i problematičnim ekstenzijama.

Moj PC  
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice