Fotografski senzori algoritmima zamjenjuju leće

poruka: 13
|
čitano: 2.721
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Fotografski senzori algoritmima zamjenjuju leće".
12 godina
online
Fotografski senzori algoritmima zamjenjuju leće

E ovo bi bilo moćno. Držim im palčeve. 

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Fotografski senzori algoritmima zamjenjuju leće

Al će bit papreno skupo.

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Fotografski senzori algoritmima zamjenjuju leć
Taman nam treba još tanji telefon
 
3 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Fotografski senzori algoritmima zamjenjuju leć
Kućište postaje suvišno. Sav hardveraj će se nakeljit na bateriju ubuduće.
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Fotografski senzori algoritmima zamjenjuju leć
Dex.pwn kaže...

Al će bit papreno skupo.

 Hoće, u početku, a kako tehnologija bude sazrijevala, padati će i cijene - već puno puta viđen scenarij. Zanima me hoće li se moći napraviti senzor koji će davati kvalitetu slike jednog DSLR-a. Ako to uspiju, zbogom golemi skupi specijalizirani objektivi - propast Canona, Nikona i ostalih.

dolazim odmah - Godo
16 godina
odjavljen
offline
Re: Fotografski senzori algoritmima zamjenjuju leć
učo kaže...
Dex.pwn kaže...

Al će bit papreno skupo.

 Hoće, u početku, a kako tehnologija bude sazrijevala, padati će i cijene - već puno puta viđen scenarij. Zanima me hoće li se moći napraviti senzor koji će davati kvalitetu slike jednog DSLR-a. Ako to uspiju, zbogom golemi skupi specijalizirani objektivi - propast Canona, Nikona i ostalih.

 Zasto bi oni propali ? Propast ce prije Tamron i slicni koji prizvode alternativne objektive ...veliki igraci se lako preusmjere i uhvate korak . ( sto se ne moze ipak reci za Kodak ) 

People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
16 godina
offline
Re: Fotografski senzori algoritmima zamjenjuju leć
Nisu se ni Cannon i Nikon tako brzo prilagodili, a sam si rekao za Kodak.
16 godina
moderator
offline
Fotografski senzori algoritmima zamjenjuju leće

Nemojte već sad prodavati dionice Canona i Nikona - ne bu niš iz toga. 

 

Jako je upitno hoće li ta tehnologija ikad dospjeti u stanje da se uopće može koristiti u mobitelima, a kamoli za profesionalnu fotografsku uporabu. Kak se sad čini, ona će možebitno završiti u specijaliziranim optičkim skenerima. A kad tamo završi, onda možemo razglabati o možebitnom skaliranju na slikovne senzore smislene rezolucije i veličine.

 
2 0 hvala 2
10 godina
neaktivan
offline
Re: Fotografski senzori algoritmima zamjenjuju leć
učo kaže...
Dex.pwn kaže...

Al će bit papreno skupo.

 Hoće, u početku, a kako tehnologija bude sazrijevala, padati će i cijene - već puno puta viđen scenarij. Zanima me hoće li se moći napraviti senzor koji će davati kvalitetu slike jednog DSLR-a. Ako to uspiju, zbogom golemi skupi specijalizirani objektivi - propast Canona, Nikona i ostalih.

 Ja to ne vidim tako, više vidim da bi to bilo kao hibrid jednog i drugog. Omogučilo da da objektivi budu manji i jednostavniji a fotografu bi bila data mogučnost da slikaju sa jednom, sa drugom ili oboje istodobno. Ne vjerujem da bi ta tehnologija bila toliko savršena da bi odma prešla na primjenu dslr. 

Evo naprimjer dslr ima ugrađenu opciju od vibracije itd ali svejedno koristimo stativ. 

Ako se bude pojavio senzor za smartphone koji bude davao sliku ko dslr, to ne znači propast dslr. Već za dslr znači to da će dslr priječi na novu razinu. Evo usporedba Aps-C i Full Frame :D Zašto ljudi vole full frame ako isto može i Aps-c. 

 

8 godina
offline
Fotografski senzori algoritmima zamjenjuju leće

Buducnost DSLR-a je crna jer ce mirroless fotoaparati preuzet titulu najprodavanijih posto s vremenom ce ponistit i zadnje prednosti koje DSLR ima naspram njih. 

Moglo bi se dogodit da ce kasnije ti mirroless fotoaparati snimat 8k video iz kojeg ces izvuc samo sliku koju hoces za obradu.
Tak nesto je vec moguce sa RED dragon. Za sport dusu dalo

Moj PC  
3 1 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Fotografski senzori algoritmima zamjenjuju leć
Koliko ono košta red dragon a koliko vrhunska sportska kamera 😂
8 godina
offline
Re: Fotografski senzori algoritmima zamjenjuju leć
Torent kaže...
Koliko ono košta red dragon a koliko vrhunska sportska kamera 😂

 ja govorim o buducnosti kada ce procesori bit manji i brzi pa ce to kaj danas radi Red Dragon moc neki fotoaparat velicine a6500

 

https://fstoppers.com/gear/using-8k-video-camera-stills-and-video-overkill-or-way-go-180291

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.6.2017 18:30 (Santana).
14 godina
offline
Re: Fotografski senzori algoritmima zamjenjuju leć
mbaksa kaže...

Nemojte već sad prodavati dionice Canona i Nikona - ne bu niš iz toga. 

 

Jako je upitno hoće li ta tehnologija ikad dospjeti u stanje da se uopće može koristiti u mobitelima, a kamoli za profesionalnu fotografsku uporabu. Kak se sad čini, ona će možebitno završiti u specijaliziranim optičkim skenerima. A kad tamo završi, onda možemo razglabati o možebitnom skaliranju na slikovne senzore smislene rezolucije i veličine.

 Nisam ni mislio da će se to dogoditi u vrlo skoroj budućnosti, ali kada i ako se dogodi to će značit kraj za mnoge dinosaure foto industrije - kao Kodak koji se nije znao - mogao prilagoditi digitaliji.

dolazim odmah - Godo
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice