Froyo na većini Androida

poruka: 19
|
čitano: 6.808
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Froyo na većini Androida".
16 godina
offline
Froyo na većini Androida

Problem s nadogradnjama Androida je u tome što većina proizvođača radi promjene OS-a, tako da korisnici za nadogradnju trebaju čekati dok njihov proizvođač „skuha“ verziju Androida posebno za njihov mobitel (ako uopće odluče da im se to isplati). 

 

Ova tvrdnja je debelo na staklenim nogama jer na netu ima na tisuće skuhanih ROMOVA za sve žive i nežive uređaje koji vrtu android. Za svaki uređaj postoji po nekoliko ROMova i nadogradnja je moguća u svakom momentu. Tako da korisnici Androida nisu osuđeni na čekanje i moljakanje proizvođača da im podari nešto!!!

 

HTC Hero ROMS popis radi ilustracije.

  • 7hero
  • bFroyo
  • chocolate
  • cmh
  • Cronos
  • cronosdroid
  • cronoseclair
  • cronoslite
  • Cyanogenmod6nightly
  • EDGE hero
  • elelinux froyo
  • Elelinux Legendary
  • Ezhero
  • fallah
  • floyo
  • Froydvillain
  • Fusion!Rom
  • modaco
  • RcMix
  • Sensehero 2.1 trenutno na mobu
  • Superhero
  • tegro
  • vanillaeclair
  • Villain Rom

 

 

Tehnika narodu!!!!
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.12.2010 8:09 (daseparo).
 
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Froyo na većini Androida

Ti zelis reci da vecina korisnika zna sto je ROM? da ne pricam o kompliciranom načinu instalacije istoga? Pa onda krenemo od brojnih bug.ova koje ROM.ovi imaju? Osobno posjedujem tattoo i zadnjih 9 mjeseci obecavaju nadogradnju na 2.2 i nista od toga ali da cu zbog toga ici stavljati custom ROM.ove ne pada mi na pamet...

16 godina
offline
Froyo na većini Androida

Želim samo reći da to nije problem jer korisnici koje je briga koja im je verzija Androida 1.6, 2.1 itd itd znaju što je ROM i da ga mogu mjenjati. Znači oni koje to stvarno zanima i za koga su ove tu brojke to kužu.

 

Znači naglasak je na koncepciju članka i naglašavanje riječima

"Problem s nadogradnjama Androida je u tome što većina proizvođača radi promjene OS-a, tako da korisnici za nadogradnju trebaju čekati dok njihov proizvođač „skuha“ verziju Androida posebno za njihov mobitel (ako uopće odluče da im se to isplati)."

 

A to je ustvari kod Androida bolje nego kod nekih drugih platformi, di je taj problem (koji ustvari nije problem ) još izraženiji. jer si tamo osuđen samo na zatvorene verzije proizvođača.

 

Moj komentar je namjenjen više autoru članka i ovom zadnjem pasusu koji je pomalo blesav, nestručan i ne govori o ničemu, dapače pomalo je tendeciozan... Nakon što je autor izbacio nekoliko redaka podataka zadnji pasus je zaključak da je problem s nadogradnjama Androida.

Što nema veze sa vezom. A što je sa uređajima koji ne mogu "podnjeti" veću verziju, što je sa onima kojima je optimalnija prošla verzija????

Mislim u konačnici ovaj zaključak je glup i bode u oči.

 

U tom smislu je i bio moj komentar. {#}

Tehnika narodu!!!!
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.12.2010 8:54 (daseparo).
 
2 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Froyo na većini Androida

Što je sa Gingerbreadom? Izlazio je sad već skoro prije mjesec dana, pa su rekli u narednih par mjeseci...

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Froyo na većini Androida

XDA  {#}

 

 

ali istina je, mnogo je lakše skinuti official update od strane proizvođača i klikovima next->next->next updateati svoj uređaj.

 

doduše, nije da je instalacija unofficial roma nešto komplicirana  {#}

:)
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Froyo na većini Androida

daseparo  a jesi ga smotao... :P

Ma one koji uvijek moraju imati sve najbolje što se iz njihovih komponenti može izvući imati će custom  ROM-ove, ali običnim korisnicima je jednostavnost ispred svega i njima nema potrebe da se s time bave, kad neće profitirati, a samo će se namučiti. Ali nije samo u time stvar, Hero je već dugo na tržištu i dosta ga ljudi koristi, pa ima dosta ROM-ova, s druge strane npr LG gt540 kojeg ja koristim ima 2 custom ROM-a:

black ROM - 2.1 ROM, NEMA Flash i ne donosi nikakve specialne funkcije (samo je crn, automatski ROOT-a mob i malo je optimiziraniji)

Cyanogen -još je u alphi i pola stvari ne radi)

 

tako da nemožeš reči da svi imamo alternativu...

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% kopiraj ovo u potpis.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
online
Froyo na većini Androida

Ipak su proizvadaci ljeni na tom podrucju vise namjerno nego slucajno. Lakse ce ti prodati novi model ako je prosli "softwerski zastario".

Nema tu neke price o isplativost/troskovima ako se par ljudi uhvati posla i u slobodno vrijeme sloze novi android za neki mob koji je od proizvodaca bio osuden na staru verziju. Pa da se sam proizvodac brine o svojim korisnicima na taj nacin to bi bio puno bolje potrosen novac nego na kakav marketing.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.12.2010 10:31 (konjRR).
 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Froyo na većini Androida
konjRR kaže...

Ipak su proizvadaci ljeni na tom podrucju vise namjerno nego slucajno. Lakse ce ti prodati novi model ako je prosli "softwerski zastario".

Nema tu neke price o isplativost/troskovima ako se par ljudi uhvati posla i u slobodno vrijeme sloze novi android za neki mob koji je od proizvodaca bio osuden na staru verziju. Pa da se sam proizvodac brine o svojim korisnicima na taj nacin to bi bio puno bolje potrosen novac nego na kakav marketing.

Da :/ svi gledaju za profitom, a kada bi i jefnini mob-ovi imali najbolji software onda nebi bilo toliko razloga kupiti novi mob...

 

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% kopiraj ovo u potpis.
14 godina
offline
RE: Froyo na većini Androida
konjRR kaže...

Ipak su proizvadaci ljeni na tom podrucju vise namjerno nego slucajno. Lakse ce ti prodati novi model ako je prosli "softwerski zastario".

Nema tu neke price o isplativost/troskovima ako se par ljudi uhvati posla i u slobodno vrijeme sloze novi android za neki mob koji je od proizvodaca bio osuden na staru verziju. Pa da se sam proizvodac brine o svojim korisnicima na taj nacin to bi bio puno bolje potrosen novac nego na kakav marketing.

 

Par ljudi koji se nađe i složi verziju andorida ne pruža nikakvu podršku korisnicima i nema nikakve posljedice ako se pojavi 100 bugova.

Nije to tako jednostavno kako ti misliš...

15 godina
offline
Froyo na većini Androida

Ali se zato trude, pa izlaze novije verzije skoro pa na dnvevnoj bazi, i uvijek ti na većini stranica od romova piše koji su bugovi trenutno prisutni da odmah znaš u startu što ti ne bi moglo raditi, a naravno i sam kao korisnik ako naletiš na novi bug bi bilo poželjno da im javiš pa će ga možda i popraviti...Za razliku di ti službena firma pruža "podršku" pa ćeš čekati 6 mjeseci da ti izađe fix za neku banalnu stvar jer su ubacili sve u veliki update...

Stoja
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Froyo na većini Androida

Problem je šta velike organizacije software razvijaju po određenim pravilima i zbog same svoje veličine su spore i trome - u tome je većina problema a ne da su ljeni ili su se urotili protiv svojih korisnika da bi ih natjerali da kupe novi mob. Ako nisi zadovoljan podrškom od npr. HTC-a vjerovatno ga nećeš opet kupiti - nisu oni glupi da to ne znaju.

 

14 godina
offline
Froyo na većini Androida

A zasto novinari Bug-a kad kopiraju vijesti (ovog puta sa GSMarene - http://goo.gl/ObF31) ne navedu izvor sa kojeg su kopirali, vec izmjenjuju slike da se nebi vidjelo od kuda je vijest prepisana?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Froyo na većini Androida
smiglcro kaže...

Ti zelis reci da vecina korisnika zna sto je ROM? da ne pricam o kompliciranom načinu instalacije istoga? Pa onda krenemo od brojnih bug.ova koje ROM.ovi imaju? Osobno posjedujem tattoo i zadnjih 9 mjeseci obecavaju nadogradnju na 2.2 i nista od toga ali da cu zbog toga ici stavljati custom ROM.ove ne pada mi na pamet...

pa kad si kukavica. ja sam na svoju omniu koja je došla sa win 6.1 ladno stavio 6.5 SKUHAN ZA HTC! I sve radi - od telefona, kamere, gps-a, imenika, interneta. A win je closed source. Prema tome nema nikakve šanse da su custom romovi za Android išta lošiji od ovog mog. Kad krajem godine uzmem neki Android, prva stvar koju ću napraviti je maknuti smećarski operaterov ROM, ako ništa drugo, a onda zato da maknem njihove menije i backdoorove.

13 godina
neaktivan
offline
Froyo na većini Androida

problem je šta se petljanjem s neslužbenim romovima gubi garancija na uređaj.

recimio ja bi tako izgubio za svoj magic, za koji vjerojatno neće bit updatea.

 
0 0 hvala 0
14 godina
online
RE: Froyo na većini Androida
mrkač kaže...

Problem je šta velike organizacije software razvijaju po određenim pravilima i zbog same svoje veličine su spore i trome - u tome je većina problema a ne da su ljeni ili su se urotili protiv svojih korisnika da bi ih natjerali da kupe novi mob. Ako nisi zadovoljan podrškom od npr. HTC-a vjerovatno ga nećeš opet kupiti - nisu oni glupi da to ne znaju.

Nisam rekao da je sve "tako jednostavno" nego sam htio istaknuti da nije ni tako komplicirano kako sami proizvodaci tvrde. A sto se tice toga sto govoris o nekom supportu i bugovima ljudi najcesce stavljaju druge romove da isprave "tvornicke" bugove i mane. Tvornicki support se svodi na to " kupi novi model koji nema tu manu/problem" i tu mi se cini da najvecu prednost ima iphone sto se tice "sluzbene" podrske.
16 godina
offline
RE: Froyo na većini Androida
kamilica.jak kaže...

problem je šta se petljanjem s neslužbenim romovima gubi garancija na uređaj.

recimio ja bi tako izgubio za svoj magic, za koji vjerojatno neće bit updatea.

 

pa kaj će ti garancija. pričekaš 2 mjeseca i ako ništa nije krepalo, 99.999% niti neće. Svi ti dijelovi su prestandardizirani, samo su natpisi na telefonima drugi. jel snapdragon je. jel ekran od lg-a, je. jel baterija od neke firme koja proizvodi samo baterije - je. sve je to isto njanje, samo plaćaš dizajn i priče za malu djecu (čitaj: integracije s društvenim mrežama, 5*10^38 aplikacija). to sve treba odma flashat jer su operateri mahom đubrad, a bogami i neki od proizvođača (Apple). Nadam se da na Android ide wireshark da lijepo sve bude pod kontrolom.

16 godina
neaktivan
offline
Froyo na većini Androida

Od kada se 43% smatra većinom? Kao da je Hebrang pisao naslov.

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Froyo na većini Androida
Visak kaže...

Od kada se 43% smatra većinom? Kao da je Hebrang pisao naslov.

 

LOL, pa zar ne razlikuješ relativnu od apsolutne većine?
:)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Froyo na većini Androida

Razlikujem kada piše 'relativna većina'. Bez toga radi se o običnoj većini, tj. apsolutnoj. Naslov naprosto navodi na pogrešan zaključak.

 

Ako u nekoj skupini imaš tri zgodne cure, dvije ispodprosječne, dvije ružnjikave, dvije ružne, dvije strašno ružne, i jednu očajno ružnu, hoćeš li reći da je većina zgodna?

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice