Galaxy S9 dobiva 3D prepoznavanje lica i Snapdrago

poruka: 76
|
čitano: 7.538
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Galaxy S9 dobiva 3D prepoznavanje lica i Snapdrago".
8 godina
offline
Re: Galaxy S9 dobiva 3D prepoznavanje lica i Snapd
Prva polovica poruke je zvučala kao razumna komunikacija, a u ostatku te je opet uzelo...
Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Galaxy S9 dobiva 3D prepoznavanje lica i Snapd
Tako je, nije ti dovoljno nov iP8, pa se bojis da ce ljudi misliti da imas iP7?

Najsigurniji si sa SG8. Tada je svima jasno da volis gledati reklame na TVu.
8 godina
offline
Re: Galaxy S9 dobiva 3D prepoznavanje lica i Snapd
Moram se složiti s tobom, i sam dulje vrijeme tvrdim da su mobiteli dosegli zrelost u sadašnjem obliku i sad se to pretvorilo u rat body to screen omjera za koji se ovdje gomila Apple hejtera spremna potući.
Jedino u čemu se ne slažem s tobom, a nije da ne bih volio da je manje, su cijene top modela. Mobiteli su cijelo vrijeme skupi, sjećam se kraja devedesetih kada su se preklopne motorolice v35nešto prodavale rabljene za 1500 maraka, nokie po hiljadu i vise-komunikator je onda koštao 8-9 tisuća kuna, t28 sam platio ravno hiljadarku rabljeni Itd. A ono sto je 98. koštalo hiljadu maraka, danas je hiljadu i pol eura, benzin je bio 3 kune kruh toliko ili manje, novi golf je koštao 20 tisuća maraka pa na vise s kurblama na prozorima, sa opremom kakva je danas osnova koštao je 35 Itd itb. A ti mobiteli koji su toliko koštali imali su Crno-bijeli zaslon s par redaka, Motorola nije mogla povuci broj iz imenika kod pisanja poruke dok je današnji pametni telefon nekoliko puta moćniji i kapacitetniji od prosječnog računala iz tog doba koje je tada koštalo tipa 2000 maraka i vise a o modemu i 128 gb si mogao sanjati kao o nečemu sto rijetki sretnici iz velikih firmi i troslovnih agencija mogu vidjeti uživo.

Kaj se tiče 1000 dolara ze telefon, vjeruj da jedan od razloga za to može biti i želja da se smanji potražnja jer je gotovo sigurno da imaju problema u proizvodnji komponenti faceID sustava, navodno i kod rezanja ekrana u ovaj opicheni oblik. A koliko je lijepo ili ružno to sto su ga urezali, možda nije ni važno. Kao sto si primjetio, po meni je to dobra stvar i znak da kupci iPhonea ne mogu računati na to da će bilo tko primjetiti da imaju najnoviji jer su godinama svi iphonei isti, ali će se vlasnici desetke razlikovati od Samsunga i drugih jer se razvlačenjem ekrana po cijeloj prednjoj strani izgubila mogućnost razlikovanja dizajnom - svi su isti. Ovako će te uši stršati po danu i po noći. Barem nešto drugačije u moru crnih pravokutnika sa zaobljenim rubovima
Ja rekoh
15 godina
neaktivan
offline
Galaxy S9 dobiva 3D prepoznavanje lica i Snapdrago

Bile su glasine da će još S7 imati depth kameru i 4k ekran a to nije dobio ni S8.

Volim Gear VR pa su positional tracking i veća rezolucija nešto što s nestrpljenjem iščekujem.

S8 nema nekih velikih prednosti u odnosu na S7 osim što se manje grije.

Možda bude zanimljiv S9 a možda tek S10...

Inside-out postional tracking bi bio revolucionaran za mobilni VR. Snapdragon 835 već podržava 6-DOF (poziciju i orijentaciju) ali još nema mobitela koji to može iskoristiti.

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.10.2017 20:15 (DragonShit).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Galaxy S9 dobiva 3D prepoznavanje lica i Snapd
Feudalac kaže...
Moram se složiti s tobom, i sam dulje vrijeme tvrdim da su mobiteli dosegli zrelost u sadašnjem obliku i sad se to pretvorilo u rat body to screen omjera za koji se ovdje gomila Apple hejtera spremna potući.
Jedino u čemu se ne slažem s tobom, a nije da ne bih volio da je manje, su cijene top modela. Mobiteli su cijelo vrijeme skupi, sjećam se kraja devedesetih kada su se preklopne motorolice v35nešto prodavale rabljene za 1500 maraka, nokie po hiljadu i vise-komunikator je onda koštao 8-9 tisuća kuna, t28 sam platio ravno hiljadarku rabljeni Itd. A ono sto je 98. koštalo hiljadu maraka, danas je hiljadu i pol eura, benzin je bio 3 kune kruh toliko ili manje, novi golf je koštao 20 tisuća maraka pa na vise s kurblama na prozorima, sa opremom kakva je danas osnova koštao je 35 Itd itb. A ti mobiteli koji su toliko koštali imali su Crno-bijeli zaslon s par redaka, Motorola nije mogla povuci broj iz imenika kod pisanja poruke dok je današnji pametni telefon nekoliko puta moćniji i kapacitetniji od prosječnog računala iz tog doba koje je tada koštalo tipa 2000 maraka i vise a o modemu i 128 gb si mogao sanjati kao o nečemu sto rijetki sretnici iz velikih firmi i troslovnih agencija mogu vidjeti uživo.

Kaj se tiče 1000 dolara ze telefon, vjeruj da jedan od razloga za to može biti i želja da se smanji potražnja jer je gotovo sigurno da imaju problema u proizvodnji komponenti faceID sustava, navodno i kod rezanja ekrana u ovaj opicheni oblik. A koliko je lijepo ili ružno to sto su ga urezali, možda nije ni važno. Kao sto si primjetio, po meni je to dobra stvar i znak da kupci iPhonea ne mogu računati na to da će bilo tko primjetiti da imaju najnoviji jer su godinama svi iphonei isti, ali će se vlasnici desetke razlikovati od Samsunga i drugih jer se razvlačenjem ekrana po cijeloj prednjoj strani izgubila mogućnost razlikovanja dizajnom - svi su isti. Ovako će te uši stršati po danu i po noći. Barem nešto drugačije u moru crnih pravokutnika sa zaobljenim rubovima

 Želja da se smanji potražnja? Čestitam, upravo si nadmašio ATJ Lučko!

 

I ružnoća je feature?

 

Umirem 

 

 

8 godina
offline
Re: Galaxy S9 dobiva 3D prepoznavanje lica i Snapd
BlueMax kaže...

 Želja da se smanji potražnja? Čestitam, upravo si nadmašio ATJ Lučko!

 

 

 

 

 

Zbilja se tome čudiš?

Ja rekoh
12 godina
offline
Re: Galaxy S9 dobiva 3D prepoznavanje lica i Snapd
Feudalac kaže...

 

 

 

 

 

Zbilja se tome čudiš?

 Ne čudim se, umirem od smijeha.

8 godina
offline
Re: Galaxy S9 dobiva 3D prepoznavanje lica i Snapd
BlueMax kaže...
Feudalac kaže...

 

Zbilja se tome čudiš?

 Ne čudim se, umirem od smijeha.

 Nisam to ja izmislio, a ni ATJLučko

https://www.cnet.com/news/iphone-8-1000-dollar-price/

Ja rekoh
16 godina
neaktivan
offline
Galaxy S9 dobiva 3D prepoznavanje lica i Snapdrago

Čitajući ove poruke pitam se što vi ljudi zapravo radite u životu i da li povremeno 'dobijete' od žene, cure, ljubavnice, ... ? Što me boli k*** tko je bio prvi u nečemu i ne vidim zašto svi imate potrebu "pokrštavati" nekoga i "izvoditi ga na pravi put"? Isto tako, likovi pričaju o šišanju ovaca, a plate 10k kuna za Samsung telefon.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Galaxy S9 dobiva 3D prepoznavanje lica i Snapdrago

Ti stvarno pušiš ovo? 

 

Članak u kojem piše kako 1000$ nije puno jer se može plaćati u ratama?

 

Da ti ukratko elaboriram:

 

Zašto pas liže jaja? Zato što može. Isto tako i Apple (Samsung ili bilo tko) prodaje uređaj po najvišoj cijeni koju može postići. Točka. Osnove ekonomije. Rast cijene uz objašnjenje kako se to radi u korist kupca (a pogotovo prihvaćanje takvog objašnjenja od strane kupca) je nešto najgluplje što sam čuo u zadnje vrijeme.

 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Galaxy S9 dobiva 3D prepoznavanje lica i Snapd
southy kaže...

Čitajući ove poruke pitam se što vi ljudi zapravo radite u životu i da li povremeno 'dobijete' od žene, cure, ljubavnice, ... ? Što me boli k*** tko je bio prvi u nečemu i ne vidim zašto svi imate potrebu "pokrštavati" nekoga i "izvoditi ga na pravi put"? Isto tako, likovi pričaju o šišanju ovaca, a plate 10k kuna za Samsung telefon.

 Počneš post normalno a onda završiš s idiotarijom o kupovini Samsunga. Lako za ove što plate 10k kn za Samsunga, a gdje su oni koji plate 7k kn za iPhone? Da ne govorim o kupcima iMaca, koji su to tek likovi.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.10.2017 11:30 (BlueMax).
13 godina
offline
Re: Galaxy S9 dobiva 3D prepoznavanje lica i Snapd
BlueMax kaže...

Ti stvarno pušiš ovo? 

 

Članak u kojem piše kako 1000$ nije puno jer se može plaćati u ratama?

 

Da ti ukratko elaboriram:

 

Zašto pas liže jaja? Zato što može. Isto tako i Apple (Samsung ili bilo tko) prodaje uređaj po najvišoj cijeni koju može postići. Točka. Osnove ekonomije. Rast cijene uz objašnjenje kako se to radi u korist kupca (a pogotovo prihvaćanje takvog objašnjenja od strane kupca) je nešto najgluplje što sam čuo u zadnje vrijeme.

Ako nije tajna kolega, koja ste stručna sprema, još ako ste slučajno ekonomija ?! 

 

Zašto to pitam, čisto iz razloga što vi neke stvari shvaćate ISKLJUČIVO DOSLOVCE! 

Uporabili ste dvije čarobne riječi, citiram; "Osnove ekonomije", kraj citata! 

U osnove ekonomije spada jako puno stvari, pojmova, a jedan je i "RAST KUPOVNE MOĆI"! 

Da se razumijemo, niti meni se ne sviđa generalno politika koju vode  ili  na čelu pojedinih brendova, kako IT branše tako i u auto industriji naprimjer! 

Ali u sukusu ponuđenog, ja izabirem ono što se meni doima najisplativijim, a to vjerno kao sjena prati "moja/tvoja/naša/njihova" kupovna moć, koju ako povežeš sa većom diplomom školskog obrazovanja, negdje je linearno u porastu, ne mojom/tvojom/našom" krivicom. 

To što je netko "izmislio toplu vodu", pa rast cijena na tržištu objašnjava kao stavljanjem situacije u korist krajnjeg kupca, stavite se samo u kožu jednog deweloper-a koji radi na novoj verziji OS-a, gdje se prelazi sa oblika X, znači 32 na Y, znači 64, a uskoro će biti i Z, ili recimo 128 veličinu?! 

 

Na kraju krajeva, i same poante, zašto pas liže svoja jajca imam dva objašnjenja, 

prvo; jer nema ruke pa da u njoj drži sladoled kojeg bi onda radije lizao, 

drugo; liže jer si jedino tako može dočarati kako je to kada liže šladoled, samo je razlika u temperaturi "kuglica"! 

ATJ Lučko
11 godina
offline
Re: Galaxy S9 dobiva 3D prepoznavanje lica i Snapd
BlueMax kaže...
southy kaže...

Čitajući ove poruke pitam se što vi ljudi zapravo radite u životu i da li povremeno 'dobijete' od žene, cure, ljubavnice, ... ? Što me boli k*** tko je bio prvi u nečemu i ne vidim zašto svi imate potrebu "pokrštavati" nekoga i "izvoditi ga na pravi put"? Isto tako, likovi pričaju o šišanju ovaca, a plate 10k kuna za Samsung telefon.

 Počneš post normalno a onda završiš s idiotarijom o kupovini Samsunga. Lako za ove što plate 10k kn za Samsunga, a gdje su oni koji plate 7k kn za iPhone? Da ne govorim o kupcima iMaca, koji su to tek likovi.

Zasto je to idiotarija? Okej je dat 10k za samsunga, za iphone 7k je nenormalno? Zapitaj se stari... Nisam fanboy, uzimam sto mogu za onoliko koliko mogu, ali radit dvostruke standarde...

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
12 godina
offline
Re: Galaxy S9 dobiva 3D prepoznavanje lica i Snapd
Crucifixion kaže...
BlueMax kaže...
southy kaže...

Čitajući ove poruke pitam se što vi ljudi zapravo radite u životu i da li povremeno 'dobijete' od žene, cure, ljubavnice, ... ? Što me boli k*** tko je bio prvi u nečemu i ne vidim zašto svi imate potrebu "pokrštavati" nekoga i "izvoditi ga na pravi put"? Isto tako, likovi pričaju o šišanju ovaca, a plate 10k kuna za Samsung telefon.

 Počneš post normalno a onda završiš s idiotarijom o kupovini Samsunga. Lako za ove što plate 10k kn za Samsunga, a gdje su oni koji plate 7k kn za iPhone? Da ne govorim o kupcima iMaca, koji su to tek likovi.

Zasto je to idiotarija? Okej je dat 10k za samsunga, za iphone 7k je nenormalno? Zapitaj se stari... Nisam fanboy, uzimam sto mogu za onoliko koliko mogu, ali radit dvostruke standarde...

 Zato jer je vrlo jasno  na što je mislio u svom postu. Mene apsolutno nije briga tko za što daje svoj novac a ovakav odgovor je dobio samo zato jer drugačiji ne zaslužuje.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Galaxy S9 dobiva 3D prepoznavanje lica i Snapd
BlueMax kaže...
southy kaže...

Čitajući ove poruke pitam se što vi ljudi zapravo radite u životu i da li povremeno 'dobijete' od žene, cure, ljubavnice, ... ? Što me boli k*** tko je bio prvi u nečemu i ne vidim zašto svi imate potrebu "pokrštavati" nekoga i "izvoditi ga na pravi put"? Isto tako, likovi pričaju o šišanju ovaca, a plate 10k kuna za Samsung telefon.

 Počneš post normalno a onda završiš s idiotarijom o kupovini Samsunga. Lako za ove što plate 10k kn za Samsunga, a gdje su oni koji plate 7k kn za iPhone? Da ne govorim o kupcima iMaca, koji su to tek likovi.

Pa neka plati svatko što želi, ne kužim što to tebe smeta? Ja sam 10k spomenuo kao primjer licemjerja, ne želeći ulaziti u usporedbe.

 

BTW, koristim iMac doma i to mi je bio jedan od boljih poteza. Nekad prije sam imao big tower kučište iza kojeg se pola sobe nije vidjelo, hrpu žica, razvodni kabel sa 6 utičnica da spojim sve što želim. Prešao sam na iMac pred 10-ak godina i od onda svake 3-4 godine napravim upgrade kako se već nešto pametno nađe na oglasniku (novi mi je preskup), nisam radio clean instalacije od onda (riješio sam se Windowsa kod kuće ), kad kupim novi stari prodam za praktički istu cijenu kao što sam ga i kupio. I što je tu tako ludo u toj priči?

 

(isprika svima za offtopic)

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
8 godina
offline
Re: Galaxy S9 dobiva 3D prepoznavanje lica i Snapd
Opet se vraćamo na to da pojedinci očito žele top model ali im je skup. Evo ti vijest s Buga od danas xiaomi 5a košta manje od 100 USD. Navali. Ali ne. Umjesto da konstruktivno porade na svojoj kupovnoj moći oni bi htjeli da se ja odreknem onoga sto si mogu i želim priuštiti na neodređeno vrijeme dok se Apple ili Samsung ne prisile skinuti cijene. Nikad u Hrvatskoj neće biti napretka dok ljudi sjede i čekaju da im s neba padne sve sto bi oni htjeli
Ja rekoh
12 godina
offline
Galaxy S9 dobiva 3D prepoznavanje lica i Snapdrago

Također kupio iMac prije 10 godina. Prvi i zadnji put. Ne zato što je to Apple nego se odnosi na sva AIO računala. Računalo (kućno) mijenjam otprilike svakih 2-3 godine i ne pada mi na pamet bacati monitor koji vrijedi polovinu cijene računala.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Galaxy S9 dobiva 3D prepoznavanje lica i Snapd
Zasto bi bacao monitor?
11 godina
protjeran
offline
Galaxy S9 dobiva 3D prepoznavanje lica i Snapdrago

Ja mislim da lajkovi i dislajkovi na komentarima dovoljno govore. Osobno mi se gejfon ne svida i nebi ga ni badave, samsung preko 2500kn takoder. Ljudi su ovce i sa jedne i sa druge strane. Nikad nisam nit necu dat vise od 2300kn za mob jer nisam ovca za sisanje a dam se kladit da cu sa takvim jeftinim mobom odradit sve isto kao i neko sa tim drekom od soma eura. Ove gluposti kao face id necu komentirat, bespotrebna sranja. Dok ti stavis mob pred facu da ga odkljucas moj je vec 5x odkljucan. Amen

 
0 2 hvala 0
8 godina
offline
Re: Galaxy S9 dobiva 3D prepoznavanje lica i Snapd
Ne trebaš ništa stavljati pred facu, nije to iris. U normalni položaj korištenja se stavlja
Ja rekoh
8 godina
neaktivan
offline
Galaxy S9 dobiva 3D prepoznavanje lica i Snapdrago

Nije mi se dalo citat sve ali ja i kolega citamo i umremo od smijeha koji ce to k ikome na mobitelu,odem van napijem se neko me zasamara,nemogu otkljucat mobitel da hitnu nazovem :D

 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Galaxy S9 dobiva 3D prepoznavanje lica i Snapd
Radi praktičnosti, ništa vise. A kaj se tiče hitne, iPhone ima bolju foru - par puta stisneš power tipku i on sam zove bez otključavanja
Ja rekoh
13 godina
offline
Re: Galaxy S9 dobiva 3D prepoznavanje lica i Snapd
Feudalac kaže...
Radi praktičnosti, ništa vise. A kaj se tiče hitne, iPhone ima bolju foru - par puta stisneš power tipku i on sam zove bez otključavanja

Nije baš par puta, ali to je u biti to! 

 

Što je najbolje, baterija ti se "kao ispraznila", ali JOŠ UVIJEK ima juhe za pozvati u pomoć 

Nisam siguran da ikoji brend u android plemenu ima tako izvedenu "HELP" funkciju?! 

ATJ Lučko
9 godina
offline
Re: Galaxy S9 dobiva 3D prepoznavanje lica i Snapd
ATJLučko kaže...
Feudalac kaže...
Radi praktičnosti, ništa vise. A kaj se tiče hitne, iPhone ima bolju foru - par puta stisneš power tipku i on sam zove bez otključavanja

Nije baš par puta, ali to je u biti to! 

 

Što je najbolje, baterija ti se "kao ispraznila", ali JOŠ UVIJEK ima juhe za pozvati u pomoć 

Nisam siguran da ikoji brend u android plemenu ima tako izvedenu "HELP" funkciju?! 

kod zamzunga tri puta se stisne power tipka, automatski salje sos poruku kontaktima kojima si ranije odabrao da se salje, uz poruku salje slike sa prednje i zadnje kamere, gps kordinate i snimku zvuka sa mikrofona.. amazing?

 

mislim da je kod drugih slicno, nisam siguran, glupostima se nisam bavio

8 godina
offline
Re: Galaxy S9 dobiva 3D prepoznavanje lica i Snapd
digitall kaže...

kod zamzunga tri puta se stisne power tipka, automatski salje sos poruku kontaktima kojima si ranije odabrao da se salje, uz poruku salje slike sa prednje i zadnje kamere, gps kordinate i snimku zvuka sa mikrofona.. amazing?

 

mislim da je kod drugih slicno, nisam siguran, glupostima se nisam bavio

 Samsung šalje poruku određenom kontaktu i to je to. to moraš naći, UKLJUČITI i poštelati, nije kod svakog na istom mjestu, neki operateri to premjeste u drugi podmeni.

iphone po defaultu zove 112, a ako hoćeš, može i poruka hitnom kontaktu. kao i obično, jednostavno, praktično i radi out of the box :PP

Ja rekoh
9 godina
offline
Re: Galaxy S9 dobiva 3D prepoznavanje lica i Snapd
Feudalac kaže...
digitall kaže...

kod zamzunga tri puta se stisne power tipka, automatski salje sos poruku kontaktima kojima si ranije odabrao da se salje, uz poruku salje slike sa prednje i zadnje kamere, gps kordinate i snimku zvuka sa mikrofona.. amazing?

 

mislim da je kod drugih slicno, nisam siguran, glupostima se nisam bavio

neki operateri to premjeste u drugi podmeni.

 

 opet ti sa svojim "znanjem"... 

u kojoj si godini zapeo danas?

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.10.2017 8:08 (digitall).
8 godina
offline
Re: Galaxy S9 dobiva 3D prepoznavanje lica i Snapd
digitall kaže...
Feudalac kaže...
digitall kaže...

kod zamzunga tri puta se stisne power tipka, automatski salje sos poruku kontaktima kojima si ranije odabrao da se salje, uz poruku salje slike sa prednje i zadnje kamere, gps kordinate i snimku zvuka sa mikrofona.. amazing?

 

mislim da je kod drugih slicno, nisam siguran, glupostima se nisam bavio

neki operateri to premjeste u drugi podmeni.

 

 opet ti sa svojim "znanjem"... 

u kojoj si godini zapeo danas?

 "on the verizon s8 it is under "privacy and emergency""

za razliku od mene, "ovce" iz ograđenog vrta, čini se da je tebi pogled malo preuzak

Ja rekoh
9 godina
offline
Re: Galaxy S9 dobiva 3D prepoznavanje lica i Snapd
Feudalac kaže...
digitall kaže...
Feudalac kaže...
digitall kaže...

kod zamzunga tri puta se stisne power tipka, automatski salje sos poruku kontaktima kojima si ranije odabrao da se salje, uz poruku salje slike sa prednje i zadnje kamere, gps kordinate i snimku zvuka sa mikrofona.. amazing?

 

mislim da je kod drugih slicno, nisam siguran, glupostima se nisam bavio

neki operateri to premjeste u drugi podmeni.

 

 opet ti sa svojim "znanjem"... 

u kojoj si godini zapeo danas?

 "on the verizon s8 it is under "privacy and emergency""

za razliku od mene, "ovce" iz ograđenog vrta, čini se da je tebi pogled malo preuzak

 aha ok, mi zivimo u americi.. sori nisam znao

za tvoju info; takvih gluposti kod nas nema 

8 godina
offline
Re: Galaxy S9 dobiva 3D prepoznavanje lica i Snapd
digitall kaže...

 aha ok, mi zivimo u americi.. sori nisam znao

za tvoju info; takvih gluposti kod nas nema 

Da da, naravno

Ja rekoh
9 godina
offline
Re: Galaxy S9 dobiva 3D prepoznavanje lica i Snapd
Feudalac kaže...
digitall kaže...

 aha ok, mi zivimo u americi.. sori nisam znao

za tvoju info; takvih gluposti kod nas nema 

Da da, naravno

dokazi da ima.

ne mozes.

prosle su te godine kad su operateri kod nas ubacivali svoja govna. cak ni onda nisu dirali postavke. ubacivali su neke glupe app i splashscreen /zvuk prilikom paljenja.. ni tog nema vec godinama

mozda i ima na nekim srot jeftinjarama.. ne znam

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.10.2017 9:11 (digitall).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice