Gase se LTE bazne stanice ako građani prijave da z

poruka: 25
|
čitano: 4.845
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Gase se LTE bazne stanice ako građani prijave da z".
12 godina
neaktivan
offline
Gase se LTE bazne stanice ako građani prijave da z

Pa jel nije lakše i jeftinije uskladiti frekvencijski pojas rada? Fala bogu mobiteli imaju širi spektar frekvencije nego TVi.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Gase se LTE bazne stanice ako građani prijave da z

Iskljuciti LTE i upaliti TV super rjesenje. 

Moj PC  
16 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Gase se LTE bazne stanice ako građani prijave
A zato sam imao probleme. Znači po tjedan dana nema slike.
 
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Gase se LTE bazne stanice ako građani prijave
Neki nemaju ni slike ni zvuka
Believe Those Who Are Seeking the Truth doubt Those Who Find It!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Gase se LTE bazne stanice ako građani prijave
Dex.pwn kaže...
A zato sam imao probleme. Znači po tjedan dana nema slike.

 Sto stvarno gledate TV?

16 godina
offline
Gase se LTE bazne stanice ako građani prijave da z

bilo bi ok za pocetak neka pokriju teren bar 3g signalom kako spada. u brdovitim dijelovima malo se odmaknes od mjesta vise nema signala ili je jedva pokriveno s 2g.

nedavno tele2 tvrdi da su zastupljeni na 96% teritorija. nezz da li taj teritorij smatraju samo naseljena mjesta? 

 

inace na terenu je obicno situacija gdje nema nikakvog signala jednog operatera ima u tragovima drugog.  

 

ovo sa signalom za tv je odavno poznato samo ne pricaju. izadu mjeraci iz oiv-a, utvrde da nije regularno, prijave hakomu, i ne dogodi se nista. zatrovani smo kojekavkim signalima za koje ni ne znamo, a onda samo slusamo kako je povecan broj oboljelih... pa mi smo pokusni kunici...

Moj PC  
1 12 hvala 0
14 godina
offline
Re: Gase se LTE bazne stanice ako građani prijave
BlackDwarf kaže...

bilo bi ok za pocetak neka pokriju teren bar 3g signalom kako spada. u brdovitim dijelovima malo se odmaknes od mjesta vise nema signala ili je jedva pokriveno s 2g.

nedavno tele2 tvrdi da su zastupljeni na 96% teritorija. nezz da li taj teritorij smatraju samo naseljena mjesta? 

 

inace na terenu je obicno situacija gdje nema nikakvog signala jednog operatera ima u tragovima drugog.  

 

ovo sa signalom za tv je odavno poznato samo ne pricaju. izadu mjeraci iz oiv-a, utvrde da nije regularno, prijave hakomu, i ne dogodi se nista. zatrovani smo kojekavkim signalima za koje ni ne znamo, a onda samo slusamo kako je povecan broj oboljelih... pa mi smo pokusni kunici...

 2019. se sve mijenja jer će se prelaskom na dvb-t2 i hevc osloboditi frekvencije koje su potrebne mobilnim operaterima.

nemam za potpis
11 godina
offline
Gase se LTE bazne stanice ako građani prijave da z

Po meni bolje da gase TV nego LTE... TV signal mi ništa u životu ne znači a internet mi je potreban za posao.

I kaj sad ako se babe u mom selu budu žalile da ne mogu gledat sapunicu onda će meni ubit LTE!? Bemti logiku i zdrav razum...

 

Moj PC  
23 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Gase se LTE bazne stanice ako građani prijave da z

idioti, bolje ugasit tv.. prebacit tv na iptv i bok

Moj PC  
17 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Gase se LTE bazne stanice ako građani prijave
Magnolia_fan kaže...
Dex.pwn kaže...
A zato sam imao probleme. Znači po tjedan dana nema slike.

 Sto stvarno gledate TV?

To se i ja pitam, nemam TV signal 4 godine i ništa mi ne nedostaje.

15 godina
offline
Re: Gase se LTE bazne stanice ako građani prijave
Gdje se to u Hrvatskoj emitira program na frekvencijama oko 0,8 GHz?
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Gase se LTE bazne stanice ako građani prijave
Bulldozer kaže...

idioti, bolje ugasit tv.. prebacit tv na iptv i bok

 IPTV? Na lokacijama koje često ne mogu imati ni vezu od 1 megabita u sekundi? Gdje? Pogledaj malo profil HT-a na FB-u i pritužbe korisnika.

6 godina
protjeran
offline
Re: Gase se LTE bazne stanice ako građani prijave
BMT kaže...
Gdje se to u Hrvatskoj emitira program na frekvencijama oko 0,8 GHz?

 Za 762 MHz znam, ali ne znam da se emitira na frekvenciji višoj od te.

10 godina
offline
Gase se LTE bazne stanice ako građani prijave da z

Kaj ako prijavimo traktore budu i njima zabranili da prolaze jer ometaju signal? 

Redovito kad protutnje tri Deutzova Agrotrona ode signal u vražju mater idućih deset minuta 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
 
7 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Gase se LTE bazne stanice ako građani prijave
ridealong kaže...
BMT kaže...
Gdje se to u Hrvatskoj emitira program na frekvencijama oko 0,8 GHz?

 Za 762 MHz znam, ali ne znam da se emitira na frekvenciji višoj od te.

 Hm,Hakom kaže da je DTV spektar od 470 do 790 MHz.
Tako da se kod nas za LTE koristi 800 MHz pa dalje.
Tako da ako ne emitiraju niže od zakupljenog spektra nema tu nikakvog gašenja,prije da OiV emitiraju van spektra

robimarko@gmail.com
14 godina
offline
Re: Gase se LTE bazne stanice ako građani prijave
robimarko kaže...
ridealong kaže...
BMT kaže...
Gdje se to u Hrvatskoj emitira program na frekvencijama oko 0,8 GHz?

 Za 762 MHz znam, ali ne znam da se emitira na frekvenciji višoj od te.

 Hm,Hakom kaže da je DTV spektar od 470 do 790 MHz.
Tako da se kod nas za LTE koristi 800 MHz pa dalje.
Tako da ako ne emitiraju niže od zakupljenog spektra nema tu nikakvog gašenja,prije da OiV emitiraju van spektra

 ovo piše pod razlozima prelaska na dvb-t2 u strategiji:

- Oslobađanje frekvencijskog pojasa DD2
- Korištenje frekvencija za mobilni broadband
- Dodatni prihod za državu
- Jeftinija mobilna mreža

 

vjerojatno s razlogom piše

nemam za potpis
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.8.2017 22:55 (tenac).
6 godina
protjeran
offline
Re: Gase se LTE bazne stanice ako građani prijave
Deutz? Susjedin fen za kosu, kineski skuter... Dvb-t zovem - patnja.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Gase se LTE bazne stanice ako građani prijave
ddarknessfairyy kaže...

Kaj ako prijavimo traktore budu i njima zabranili da prolaze jer ometaju signal? 

Redovito kad protutnje tri Deutzova Agrotrona ode signal u vražju mater idućih deset minuta 

 Kod mene je susjed upalio trimer za živicu i ode signal u pm.

15 godina
offline
Gase se LTE bazne stanice ako građani prijave da z

E, što mi ovi hipsteri dignu živce, to je nevjerovatno. Kao bmk, nek se ugasi tv i radio signal, mamin ajfon na 54 rate mora imat lte signal.. inače mama šalje hakomu poruku. i ja komentiram na bugu.

 

frekvencijski spektar javnog informiranja je višestruko bitniji od tvog ajfona. Mogu nabrajat do ujutro zašto i kako, al svakom, imalo tehnički obrazovanom čovjeku je jasno. Katastrofa.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.8.2017 0:29 (nitro_vip).
 
7 4 hvala 5
14 godina
neaktivan
offline
Re: Gase se LTE bazne stanice ako građani prijave
nitro_vip kaže...

E, što mi ovi hipsteri dignu živce, to je nevjerovatno. Kao bmk, nek se ugasi tv i radio signal, mamin ajfon na 54 rate mora imat lte signal.. inače mama šalje hakomu poruku. i ja komentiram na bugu.

 

frekvencijski spektar javnog informiranja je višestruko bitniji od tvog ajfona. Mogu nabrajat do ujutro zašto i kako, al svakom, imalo tehnički obrazovanom čovjeku je jasno. Katastrofa.

 Jasno, bitnije da se gleda TV nego da mogu nazvati 112. Apsolutno si u pravu.

9 godina
neaktivan
offline
Gase se LTE bazne stanice ako građani prijave da z

Ovom logikom ćemo doći do toga da se ugase i trafo stanice ako penzićima smeta zujanje pored klupe. 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Moj PC  
4 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Gase se LTE bazne stanice ako građani prijave
tenac kaže...
robimarko kaže...
ridealong kaže...
BMT kaže...
Gdje se to u Hrvatskoj emitira program na frekvencijama oko 0,8 GHz?

 Za 762 MHz znam, ali ne znam da se emitira na frekvenciji višoj od te.

 Hm,Hakom kaže da je DTV spektar od 470 do 790 MHz.
Tako da se kod nas za LTE koristi 800 MHz pa dalje.
Tako da ako ne emitiraju niže od zakupljenog spektra nema tu nikakvog gašenja,prije da OiV emitiraju van spektra

 ovo piše pod razlozima prelaska na dvb-t2 u strategiji:

- Oslobađanje frekvencijskog pojasa DD2
- Korištenje frekvencija za mobilni broadband
- Dodatni prihod za državu
- Jeftinija mobilna mreža

 

vjerojatno s razlogom piše

 

Prelaskom na DVB-T smo oslobodili tzv. prvu digitalnu dividendu (790-862 MHz -> 800 MHz band) kako bi se mogla koristiti za LTE (4G). Prelaskom na DVB-T2 smo dužni osloboditi i tzv. drugu digitalnu dividendu (694-790 MHz -> 700 MHz band) koja će se koristiti primarno za 5G (iako će se moći koristiti i za 4G). To oslobađanje spektra se ne događa zbog nekakvih smetnji koje se time misle riješiti, nego zato jer je to potrebno kako bi se dobile te veće brzine koje 5G obećava.

 

A što se tiče ovih smetnji, naravno da OiV ne emitira ništa van dogovorenog standarda/spektra. Zna se zašto se te smetnje događaju i provedena su mnoga istraživanja/mjerenja, samo treba malo poguglati. Ali evo da vam malo olakšam

 

"This report considers the coexistence issue between the uppermost DTT channels (channels 51 to 60) and emissions from LTE base stations operating in the 791 – 821 MHz band.


Since DTT receivers are designed to operate across UHF Band IV and V, from 470 – 862 MHz, there is the potential for LTE base stations to cause interference to DTT reception through two principal mechanisms:

 

1. Front end overload of the receiver: The receiver becomes overloaded if the sum of the signal powers at the receiver input exceeds a certain threshold.
Since this is dependent on the cumulative effect of a number of different signal levels, the severity of the interference will vary in different geographic regions.
When the receiver is in overload the ability to discriminate against Adjacent Channel Interference falls as the RF input level rises.

 

2. Degradation in receiver Signal-to-Noise ratio:
If the ratio of wanted signal power to that of interference power at the receiver input reduces below a specific threshold then the DTT receiver will fail to operate properly.
Unwanted signal power reduces as the frequency offset between the interferer and victim increases."

 

https://www.ofcom.org.uk/__data/assets/pdf_file/0027/33939/ite-800-mhz.pdf

14 godina
offline
Re: Gase se LTE bazne stanice ako građani prijave
Morat će zabraniti i avione. Ljudima kod zračne luke ometaju signal.
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Gase se LTE bazne stanice ako građani prijave da z
Znači, gasiti će budućnost jer je ljudima koji žive u prošlosti problem investirati par desetaka kuna za filtar!?
Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
 
0 1 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Gase se LTE bazne stanice ako građani prijave
MrBlc kaže...
Znači, gasiti će budućnost jer je ljudima koji žive u prošlosti problem investirati par desetaka kuna za filtar!?

 Meni je već puna kapa kupovanja filtara, antena, pojačala, antena s ugrađenim pojačalima, plaćanja lokalnom vraču da mi kaže koje probleme mogu imati s DVB-T-om...

 

Meni DVB-T nije ispunio očekivanja. Prečesto imam smetnje (signal jačine 92-100%), nikakvih dodatnih usluga nema (a najavljivane su), pada broj gledljivih kanala jer lokalne televizije nemaju novca za kvalitetnih sadržaj i sl.

 

Sve je to voda na mlin IPTV-u.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice