Glasine kažu da postoji problem s Face ID-jem, App

poruka: 27
|
čitano: 3.324
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Glasine kažu da postoji problem s Face ID-jem, App".
11 godina
neaktivan
offline
Glasine kažu da postoji problem s Face ID-jem, App

Android bagra na aparatima. I ja bih bio da mi telefon otključavaju isprintanom profilnom slikom facebooka....

 
1 3 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Glasine kažu da postoji problem s Face ID-jem,
Predator003 kaže...

Android bagra na aparatima. I ja bih bio da mi telefon otključavaju isprintanom profilnom slikom facebooka....

 zato će novi iphone otključati svaka ovca na velebitu 

11 godina
offline
Glasine kažu da postoji problem s Face ID-jem, App

Nema šta, iPX će biti sigurniji od švicarske banke.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Glasine kažu da postoji problem s Face ID-jem,
Jim Carrey kaže...

 zato će novi iphone otključati svaka ovca na velebitu 

 yup. moje ovce koriste ajfon ali moji border koliji i tornjaci - android. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
offline
Re: Glasine kažu da postoji problem s Face ID-jem,
Predator003 kaže...

Android bagra na aparatima. I ja bih bio da mi telefon otključavaju isprintanom profilnom slikom facebooka....

 A da ti malo pričekaš da to dođe u ruke recenzenata, bug novinara i forumaša? Nisi pročitao tekst?
Gdje ima dima, ima i vatre. FaceID nije radio ni na predstavljanju, a neznam zašto bi se proizvođači javljali da su dobili nove niže specifikacije za proizvodnju.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.10.2017 19:59 (overhaul).
12 godina
offline
Re: Glasine kažu da postoji problem s Face ID-jem,
Ajar kaže...
Jim Carrey kaže...

 zato će novi iphone otključati svaka ovca na velebitu 

 yup. moje ovce koriste ajfon ali moji border koliji i tornjaci - android. 

 

ova dva komentara isprintati, uokviriti i zakačiti na zid

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
12 godina
offline
Re: Glasine kažu da postoji problem s Face ID-jem,
Dead kaže...
overhaul kaže...
Predator003 kaže...

Android bagra na aparatima. I ja bih bio da mi telefon otključavaju isprintanom profilnom slikom facebooka....

 A da ti malo pričekaš da to dođe u ruke recenzenata, bug novinara i forumaša? Nisi pročitao tekst?
Gdje ima dima, ima i vatre. FaceID nije radio ni na predstavljanju, a neznam zašto bi se proizvođači javljali da su dobili nove niže specifikacije za proizvodnju.

 Uređaj nije bio prethodno konfiguriran pa stoga FaceID nije radio.

 Jel ti stvarno vjeruješ u to što si napisao?

 
3 0 hvala 0
15 godina
online
Glasine kažu da postoji problem s Face ID-jem, App

Nakon Bloombergovog istrazivanja na postenom uzorku, Apple je sluzbeno u promotivnim materijalima 'umanjio' preciznost FaceIDa koju su predstavljali.

 

 

Nebuloze o 3D skeniranju itd. su magla. 

 

Algoritmi iza FaceIDa jos nisu poznati, ali pretpostavlja se na su u principu isti kao sto koriste Instagram i Snapchat za face filtere.

 

 

 

E sad Looksery kojeg je Snapchat kupio i ima patent na defacto najbolji face detection algoritam (najveci broj uspjesnih tracking tocaka) je vjerojatno bolji nego FaceID.

 

 

A Looksery je startao na osnovnim algoritmima koje je koristio i Android jos u doba ICSa (2011-12) i kako je rasla kvaliteta slike sa senzora prednjih kamera, tako su i MLom unaprijedili algoritam za tracking pointeve.

 

 

 

 

Tl dr; FaceID nije nista drugaciji niti bolji nego ono sto je Android imao davnih dana.

 

 

Da li je FaceID koristiv odlucite sami i nema smisla raspravljati o tome jer utjece milijun parametara (rasvjeta, aplikacije u memoriji koje su koristile prednju kameru a nisu se skroz zatvorile - tipa lock dok je prednja kamera upaljena...pa se taj app pauzira itd.)

 

Da li je bolji od TouchIDa? Zasigurno nije.

 

Nisu uspjeli ugradit fingerprint u ekran jer nisu uspjeli kupit firmu koja je to uspjela i patentirala.

 

Tako da inovacijski gledano, Apple je na definitivno najnizim granama. Inhouse inovacija nema vec jako dugo, pratkicki od odlaska Jobsa i lagane penzije Jony Ivea. A ako ne uspiju kupit firmu koja ima nesto inovativno i zanimljivo...padaju.

 

Treba dobro razdrmat njihov R&D ako Apple zeli ostat brandname #1. Google ima R&D, ali uzasno lose marketinske i poslovne odluke.

 

Objektivno misljenje btw.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.10.2017 23:28 (Mitch).
 
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Glasine kažu da postoji problem s Face ID-jem,
Dead kaže...
BlueMax kaže...
Dead kaže...
overhaul kaže...
Predator003 kaže...

Android bagra na aparatima. I ja bih bio da mi telefon otključavaju isprintanom profilnom slikom facebooka....

 A da ti malo pričekaš da to dođe u ruke recenzenata, bug novinara i forumaša? Nisi pročitao tekst?
Gdje ima dima, ima i vatre. FaceID nije radio ni na predstavljanju, a neznam zašto bi se proizvođači javljali da su dobili nove niže specifikacije za proizvodnju.

 Uređaj nije bio prethodno konfiguriran pa stoga FaceID nije radio.

 Jel ti stvarno vjeruješ u to što si napisao?

 Da. Pogledaj malo pažljivije što se desilo kad je tip pogleda ekran moba.

 Hm dobro te čovjek pita. Najbitnije u par godina, jubilarno predstavljanje novog proizvoda najjače(čita se:najbogatije) kompanije na svijetu, najmanje pola godine priprema predstave i prezentacije koja košta vremena i novaca kao četverored, i onda se ne sjeti "konfigurirati" glavni fičer na glavnom proizvodu od kojeg kompanija misli živjeti godinu dana? 
Ozbiljno?

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.10.2017 2:56 (overhaul).
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Glasine kažu da postoji problem s Face ID-jem,
Mitch kaže...

Nakon Bloombergovog istrazivanja na postenom uzorku, Apple je sluzbeno u promotivnim materijalima 'umanjio' preciznost FaceIDa koju su predstavljali.

 

 

Nebuloze o 3D skeniranju itd. su magla. 

 

Algoritmi iza FaceIDa jos nisu poznati, ali pretpostavlja se na su u principu isti kao sto koriste Instagram i Snapchat za face filtere.

 

E sad Looksery kojeg je Snapchat kupio i ima patent na defacto najbolji face detection algoritam (najveci broj uspjesnih tracking tocaka) je vjerojatno bolji nego FaceID.

 

 

A Looksery je startao na osnovnim algoritmima koje je koristio i Android jos u doba ICSa (2011-12) i kako je rasla kvaliteta slike sa senzora prednjih kamera, tako su i MLom unaprijedili algoritam za tracking pointeve.

 

Tl dr; FaceID nije nista drugaciji niti bolji nego ono sto je Android imao davnih dana.

 

 

 

Velika razlika ovdje je sto radi dubinsku mapu lica, a ne samo prepoznavanje tocaka na fotografiji, sto se radi i svim ostalim primjerima koje si naveo.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Glasine kažu da postoji problem s Face ID-jem,
Dead kaže...
BlueMax kaže...
Dead kaže...

 Uređaj nije bio prethodno konfiguriran pa stoga FaceID nije radio.

 Jel ti stvarno vjeruješ u to što si napisao?

 Da. Pogledaj malo pažljivije što se desilo kad je tip pogleda ekran moba.

 U krivu si.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Glasine kažu da postoji problem s Face ID-jem,
overhaul kaže...

 Hm dobro te čovjek pita. Najbitnije u par godina, jubilarno predstavljanje novog proizvoda najjače(čita se:najbogatije) kompanije na svijetu, najmanje pola godine priprema predstave i prezentacije koja košta vremena i novaca kao četverored, i onda se ne sjeti "konfigurirati" glavni fičer na glavnom proizvodu od kojeg kompanija misli živjeti godinu dana? 
Ozbiljno?

 Točno to. Svojim odgovorom "da" u biti je izjavio kako je Apple jedna neozbiljna firma i toliki šlamperaj da su zaboravili konfigurirati glavnu značajku prezentacije i da su za prezentaciju odabrali čovjeka koji nema pojma što prezentira niti da bi to prije upotrebe trebalo konfigurirati.

Mi smo (firma) nedavno imali prezentaciju jednom klijentu. Posao koji vrijedi barem šest-sedam nula manje od Appleovog. Prije prave prezentacije napravili smo probnu,da se ne osramotimo. Laska mi mišljenje da smo ozbiljnija firma od Applea iako osobno ne vjerujem u to.

12 godina
offline
Re: Glasine kažu da postoji problem s Face ID-jem,
Sasoon kaže...

 

 

 

Velika razlika ovdje je sto radi dubinsku mapu lica, a ne samo prepoznavanje tocaka na fotografiji, sto se radi i svim ostalim primjerima koje si naveo.

 Feature koji je Sony predstavio prije Applea i koji osim autentifikacije nudi izradu 3D modela pa se osim za lice može koristiti i za sve ostalo. I feature koji kod Sony-ja radi.

12 godina
offline
Re: Glasine kažu da postoji problem s Face ID-jem,
Torent kaže...
Predator003 kaže...

Android bagra na aparatima. I ja bih bio da mi telefon otključavaju isprintanom profilnom slikom facebooka....

 Samo si zaboravio jednu sitnicu ;) Android bagra ima izbor pa ako ne zeli faceid i dalje ima fingerprint senzor ;) Sta ces ti ako ne budes zadovoljan faceid-em? Naravno da to neces priznati ali...

 Šta će? Pa kupiti će iPhone 9 ili XI s fingerprint readerom.

 

Face ID je i onako besmislen feature koji je tu iz dva razloga. Zato što u IPhoneX nisu uspjeli implementirati FP i zato što su morali imati neku novost a govance je ipak prepustilo tu poziciju FaceID-u. 

 
1 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Glasine kažu da postoji problem s Face ID-jem,

Ja cijelo vrijeme govorim da je to jednostavno isforsiran potez jer apple je morao nesto novo dati...

Kad tad ce im se politika dizajn ispred funcionalnosti razbiti o glavu... Meni bi bilo vrhunski potez ugraditi fingerprint senzor u logo jabuke..... 

15 godina
online
Re: Glasine kažu da postoji problem s Face ID-jem,
Sasoon kaže...
Mitch kaže...

 

Velika razlika ovdje je sto radi dubinsku mapu lica, a ne samo prepoznavanje tocaka na fotografiji, sto se radi i svim ostalim primjerima koje si naveo.

Cijeli moj post je osvrt na to da je "dubinska mapa" nebuloza sto valjda nisi shvatio. Da ima koristi ili da stvarno postoji, radio bi puno bolje Face ID. Vidjet cemo kad se iPhone X shippa.

 

Sve sto se podrazumijeva pod dubinskom mapom, to radi i Snapchat. Cak ti i daju whiite mesh preview kad upalis face filter. Procitaj patent.

12 godina
offline
Re: Glasine kažu da postoji problem s Face ID-jem,
Mitch kaže...

Cijeli moj post je osvrt na to da je "dubinska mapa" nebuloza sto valjda nisi shvatio. Da ima koristi ili da stvarno postoji, radio bi puno bolje Face ID. Vidjet cemo kad se iPhone X shippa.

 

Sve sto se podrazumijeva pod dubinskom mapom, to radi i Snapchat. Cak ti i daju whiite mesh preview kad upalis face filter. Procitaj patent.

 Nije nebuloza jer tehnologija odavno postoji. Problem je što na mobitelu o kojem govorimo nema smisla i ne radi.

Tehnologija je razvijena do te mjere da se skenira grupa ljudi i identificiraju svi čiji podaci postoje u bazi. Samo to ne radi senzor kakav se može (za sada) ugraditi u mobitel. 

16 godina
offline
Re: Glasine kažu da postoji problem s Face ID-jem,
Mitch kaže...
Sasoon kaže...
Mitch kaže...

 

Velika razlika ovdje je sto radi dubinsku mapu lica, a ne samo prepoznavanje tocaka na fotografiji, sto se radi i svim ostalim primjerima koje si naveo.

Cijeli moj post je osvrt na to da je "dubinska mapa" nebuloza sto valjda nisi shvatio. Da ima koristi ili da stvarno postoji, radio bi puno bolje Face ID. Vidjet cemo kad se iPhone X shippa.

 

Sve sto se podrazumijeva pod dubinskom mapom, to radi i Snapchat. Cak ti i daju whiite mesh preview kad upalis face filter. Procitaj patent.

 Izgleda da ti nisi dobro shvatio, FaceID projecira infracrvene točkice na lice s kojima dobije pravi 3D mesh lica, a to što radi Snapchat je analiza slike i na osnovu toga napravi mesh.

Snapcat filteri će raditi i kad ispred kamere staviš fotografiju, a FaceID neće.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Glasine kažu da postoji problem s Face ID-jem,
Sasoon kaže...
....

 Izgleda da ti nisi dobro shvatio, FaceID projecira infracrvene točkice na lice s kojima dobije pravi 3D mesh lica, a to što radi Snapchat je analiza slike i na osnovu toga napravi mesh.

Snapcat filteri će raditi i kad ispred kamere staviš fotografiju, a FaceID neće.

 I ako to bude tako radilo opet se postavlja pitanje cemu sve to? Komplikovanije sporije i skuplje od FP senzora....

13 godina
offline
Glasine kažu da postoji problem s Face ID-jem, App

Hoće li blizanci moći jedan drugome otključati mobitel? Što je s maskama - ovdje mislim na profesionalno odrađeno maskiranje (iz npr. filmske industrije), hoće li to zbuniti mobitele?

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Glasine kažu da postoji problem s Face ID-jem, App

Pa bas je stvar u tome, infracrveni senzori za dubinu polja su zastarjela tehnologija.

 

Za detekciju prostora se koristi rasvjeta i kontrastno polje na slici. Infracrveni senzori su dobri za tamu, ali ocito algoritmi za njih su puno losiji nego oni za detekciju tocaka na slici.

 

 

Nije bezveze Kinect izbacen iz proizvodnje evo bas prije tri dana. Jednostavno se IR podaci ne mogu dovoljno precizno iskoristiti za nesto detaljno poput lica itd.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Glasine kažu da postoji problem s Face ID-jem,
Mitch kaže...

Pa bas je stvar u tome, infracrveni senzori za dubinu polja su zastarjela tehnologija.

 

Za detekciju prostora se koristi rasvjeta i kontrastno polje na slici. Infracrveni senzori su dobri za tamu, ali ocito algoritmi za njih su puno losiji nego oni za detekciju tocaka na slici.

 

 

Nije bezveze Kinect izbacen iz proizvodnje evo bas prije tri dana. Jednostavno se IR podaci ne mogu dovoljno precizno iskoristiti za nesto detaljno poput lica itd.

 osim toga, nije mi jasno, ako fingerprint nije bio dobar (u što sumnjam, vjerojatnije je da im nije stalo u taj ekran) što nisu iris sken uveli? 
Na kraju, da se ne varamo, hackeri koji žele provaliti će razvaliti sam hardver, neće turati pred kamere fotografije lica, irisa ni plastične odljeve prstiju.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
16 godina
offline
Re: Glasine kažu da postoji problem s Face ID-jem,
Torent kaže...
Sasoon kaže...
....

 Izgleda da ti nisi dobro shvatio, FaceID projecira infracrvene točkice na lice s kojima dobije pravi 3D mesh lica, a to što radi Snapchat je analiza slike i na osnovu toga napravi mesh.

Snapcat filteri će raditi i kad ispred kamere staviš fotografiju, a FaceID neće.

 I ako to bude tako radilo opet se postavlja pitanje cemu sve to? Komplikovanije sporije i skuplje od FP senzora....

 Nisu mogli staviti FP senzor ispod ekrana, pa su morali ici s FaceIDom. Iskreno, meni je FP drazi jer ne moras gledati u mobitel

16 godina
offline
Re: Glasine kažu da postoji problem s Face ID-jem,
kipo kaže...

Hoće li blizanci moći jedan drugome otključati mobitel? Što je s maskama - ovdje mislim na profesionalno odrađeno maskiranje (iz npr. filmske industrije), hoće li to zbuniti mobitele?

 Blizanci ce moci jedan drugome otkljucati mobitel. Pokazivali su neke maske, kao da nije moguce. Biti ce interesantno kad mobitel izadje i ako pronadju neki jednostavan nacin da ga prevare :-)

16 godina
offline
Re: Glasine kažu da postoji problem s Face ID-jem,
overhaul kaže...

Na kraju, da se ne varamo, hackeri koji žele provaliti će razvaliti sam hardver, neće turati pred kamere fotografije lica, irisa ni plastične odljeve prstiju.

 To je problem, jer je cijeli system enkriptiran, tako da razvaljivanjem hardvera se nista ne postize, a brute force dekriptiranje nije bas izvodljivo u prihvatljivom vremenu.

16 godina
offline
Re: Glasine kažu da postoji problem s Face ID-jem,
Mitch kaže...

Pa bas je stvar u tome, infracrveni senzori za dubinu polja su zastarjela tehnologija.

 

Za detekciju prostora se koristi rasvjeta i kontrastno polje na slici. Infracrveni senzori su dobri za tamu, ali ocito algoritmi za njih su puno losiji nego oni za detekciju tocaka na slici.

 

 

Nije bezveze Kinect izbacen iz proizvodnje evo bas prije tri dana. Jednostavno se IR podaci ne mogu dovoljno precizno iskoristiti za nesto detaljno poput lica itd.

 Kinect radi na vecoj udaljnosti, dok je ovaj senzor dosta blizu lica, a infracrveno zracenje se bez problema detektira danju. A vjerujem da njihovi algoritmi koriste kombinaciju slike i mesha lica za detekciju.

Svejedno, drazi mi je fingerprint senzor, jer ne moras gledati u mobitel.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Glasine kažu da postoji problem s Face ID-jem,
Sasoon kaže...
....

 Nisu mogli staviti FP senzor ispod ekrana, pa su morali ici s FaceIDom. Iskreno, meni je FP drazi jer ne moras gledati u mobitel

 Mogli su ga stavti ispod jabuka pozadi, u neko dugme sa strane. 

Budimo realni. Apple je odavno bez ideja. Imali su ogroman pritisak kupaca da naprave nesto wow za 10togodisnjicu i sta su napravili? 

Imas dizajn koji je takakv kakav je. Meni se ne svidja ali mi se ne svidja jos od IP4 koji mi je bio extra dizajnom ali ovo poslije bljak. Al ok stvar ukusa. Imas ios koji kad izadje pati od takvih bugova da ti dodje da places. NE dodaju funckije kao poliraju a kad izadje ima takve smijesne propuste da se upitas jel ga iko isprobao prije izdavanja. Pokrpaju brzo al svejedno...

Imas ipX amoled ekran. Popustili pod pritiskom kupaca. Posebno boli da ga moraju uzeti od samsunga a godinama govorili kao je LCD bolji od amoleda. Imas QI isto tako plus te dodatno deru za punjac. Imas brzo punjenje koje su opet zasrali pa je sporije do puno sporije od konkurencije. Imas FaceID koji je kao wow ali ti ne rjesava niti jedan problem jer problema nije bilo i tu je samo da ubace sta bilo da drugi nemaju. Imaju al pravimo se da nemaju. Iams extra kameru 4k visok FPS ali mono zvuk. Fail na kvadrat. Imas lightening port koji nije kompatibilan ni sa cim. Izdaju MBP i kunu se u usb-c i poslije toga iphone bez njega....   Kao da tamo rade dvije grupe ljudi koje nemaju veze jedni sa drugim i sa realnoscu....

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice