Google dobiva krovnu kompaniju Alphabet

poruka: 10
|
čitano: 1.511
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Google dobiva krovnu kompaniju Alphabet".
15 godina
offline
Google dobiva krovnu kompaniju Alphabet

a krilatica? "let's finally be evil. they blew our cover."? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.8.2015 13:05 (Ajar).
Moj PC  
6 0 hvala 1
14 godina
offline
Google dobiva krovnu kompaniju Alphabet

Let me alphabet that for you.

 

Šalu na stranu ovo je poprilično velika vijest, naravno u normalnoj mjeri nećemo to ni primjetiti, Google ostaje Google, Android, Chrome sve ostaje kako jest, ali zato se sad Google (odnosno Alphabet) mogu granati na medicinu, vojsku, automobile i mnogo ostalih grana znanosti (a i ne samo znanosti).

Swedish latin super funk.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Google dobiva krovnu kompaniju Alphabet

I nakon pročitane vijesti i objave na stranici Alphabeta nisam shvatio čemu sve to vodi. Šta će im novi brand kada ih već svi znaju kao Google ? izmjene u organizacijskoj shemi su radili i prije, djelili si nove zadatke i titule, ova raspodjela je isto mogla proci kao nova organizacija Googla. I to je sve...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Google dobiva krovnu kompaniju Alphabet

I vjerojatno misle popuniti cijelu abecedu s podfirmama.. A is for Android, G is for Google, Y is for Youtube, ... 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Google dobiva krovnu kompaniju Alphabet
pipboy kaže...

I nakon pročitane vijesti i objave na stranici Alphabeta nisam shvatio čemu sve to vodi. Šta će im novi brand kada ih već svi znaju kao Google ? izmjene u organizacijskoj shemi su radili i prije, djelili si nove zadatke i titule, ova raspodjela je isto mogla proci kao nova organizacija Googla. I to je sve...

 

Holding kompanija. Jedna tvrtka je vlasnik svih ostalih tvrtki. Lakše je upravljati, seliti novac i nuditi dionice. Konsolidiras poslovanje ali tvrtke koje lose posluju se "utope" u toj konsolidaciji. Google ce "ocistiti" i odvojit ga iz vlasnicke strukture ostalih firmi koje su kupili/osnovali. 

 

Isto radi Agrokor, ZG Holding, ...

 

 

Ali nisam skuzio iz obavijesti da li ce raditi stock split za GOOG ili ce ici 1:1? Tu bi mogli mali dionicari popusit pare. 

 

EDIT: ide 1:1

"Alphabet Inc. will replace Google Inc. as the publicly-traded entity and all shares of Google will automatically convert into the same number of shares of Alphabet,"

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.8.2015 13:17 (dado).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Google dobiva krovnu kompaniju Alphabet

Alphabet Inc. will replace Google Inc. as the publicly-traded entity and all shares of Google will automatically convert into the same number of shares of Alphabet, with all of the same rights.

izgleda da ide 1:1.

 

Ma razumio sam ja da oni stvaraju holding kompaniju, već stvaranje novog branda mi je nejasno. Google nije povezivan samo sa trazilicom imamo vec google car, glass i inih proizvoda koji su se pojavljivali. U ovoj situaciji kao da su trazili generični naziv za tvrtku koji najmanje iskače na tražilici :D

16 godina
neaktivan
offline
Re: Google dobiva krovnu kompaniju Alphabet
pipboy kaže...

Alphabet Inc. will replace Google Inc. as the publicly-traded entity and all shares of Google will automatically convert into the same number of shares of Alphabet, with all of the same rights.

izgleda da ide 1:1.

 

Ma razumio sam ja da oni stvaraju holding kompaniju, već stvaranje novog branda mi je nejasno. Google nije povezivan samo sa trazilicom imamo vec google car, glass i inih proizvoda koji su se pojavljivali. U ovoj situaciji kao da su trazili generični naziv za tvrtku koji najmanje iskače na tražilici :D

 We also like that it means alpha-bet (Alpha is investment return above benchmark), which we strive for! I should add that we are not intending for this to be a big consumer brand with related products--the whole point is that Alphabet companies should have independence and develop their own brands.

 

 

There is no job like cron job!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Google dobiva krovnu kompaniju Alphabet

hvala.

 

valjda poučen našom domaćom scenom, kad god vidim ovakve poteze mislim da je nekakvo muljanje porezen, državnih zakona ili skrivanje od javnosti u pitanju. 

Šta od čovjek učini predugi život u RH ;) 

14 godina
offline
Google dobiva krovnu kompaniju Alphabet

Više guzonja, više para za guzonje...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Google dobiva krovnu kompaniju Alphabet

Nakon ovoga, Bandic ispada kao nekakav vizionar....

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
 
3 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice