Google nagradio čovjeka koji im je "preoteo" domen

poruka: 27
|
čitano: 3.226
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Google nagradio čovjeka koji im je "preoteo" domen".
11 godina
neaktivan
offline
Google nagradio čovjeka koji im je "preoteo" domen

Čovjek je dao prosječnu dvogodišnju Hrvatsku plaću u dobrotvorne svrhe. To ja zovem pravim ljudskim bićem!

Koristimo domaće donje rublje (Galeb d.d.)
Moj PC  
8 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Google nagradio čovjeka koji im je "preoteo" domen

Šta ću ja dobit ako kažem da sam otkrio da mogu sam sebe folovat na Bug Forumu ?

 
10 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Google nagradio čovjeka koji im je "preoteo" d
Onjegin kaže...

Čovjek je dao prosječnu dvogodišnju Hrvatsku plaću u dobrotvorne svrhe. To ja zovem pravim ljudskim bićem!

Prosječna plaća u HR je 5855kn (izvor), dakle ovo bi bilo ugrubo za 7 mjeseci rada. Vrlo vjerojatno mali broj zaposlenih u HR toliko uistinu i zaradi na kraju mjeseca, ali statistika je hladna kuja. Mene npr uopće ne čudi što je  Sanmay Ved odlučio dati ovu nagradu u dobrotvorne svrhe - najvjerojatnije je to njemu otprilike mjesečna plaća, a dobio je svijetsku reklamu na temelju koje će lijepo profitirati na slijedećem radnom mjestu.

14 godina
offline
Re: Google nagradio čovjeka koji im je "preoteo" d
kerum kaže...
Onjegin kaže...

Čovjek je dao prosječnu dvogodišnju Hrvatsku plaću u dobrotvorne svrhe. To ja zovem pravim ljudskim bićem!

Prosječna plaća u HR je 5855kn (izvor), dakle ovo bi bilo ugrubo za 7 mjeseci rada. Vrlo vjerojatno mali broj zaposlenih u HR toliko uistinu i zaradi na kraju mjeseca, ali statistika je hladna kuja. Mene npr uopće ne čudi što je  Sanmay Ved odlučio dati ovu nagradu u dobrotvorne svrhe - najvjerojatnije je to njemu otprilike mjesečna plaća, a dobio je svijetsku reklamu na temelju koje će lijepo profitirati na slijedećem radnom mjestu.

 prosjek je 3000kn definitivno, 100% sam siguran da tolku plaču ima 70% građana hr. Ostatak ima veću plaću jer dobivaju plaću od poreza što se uplaćuje preko ovih 70% građana

Milorad Rakuljić Zelov PREVARANT!!
9 godina
neaktivan
offline
Google nagradio čovjeka koji im je "preoteo" domen

Priča je malo šira. Tip je zaradio xxx USD od Googlea za otkrivanje propusta, izmedju ostalog i u samoj aplikaciji za prijavu propusta. I nije baš slučajno došao do domene.

 

 

Bilo bi im pametnije da ga zaposle

 

 

 

Edit: Sad vidim da se radi o bivšem. I to ponešto objašnjava

 

 

 

.

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.1.2016 15:12 (maximilian).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Google nagradio čovjeka koji im je "preoteo" d
Gremlin144 kaže...
kerum kaže...
Onjegin kaže...

Čovjek je dao prosječnu dvogodišnju Hrvatsku plaću u dobrotvorne svrhe. To ja zovem pravim ljudskim bićem!

Prosječna plaća u HR je 5855kn (izvor), dakle ovo bi bilo ugrubo za 7 mjeseci rada. Vrlo vjerojatno mali broj zaposlenih u HR toliko uistinu i zaradi na kraju mjeseca, ali statistika je hladna kuja. Mene npr uopće ne čudi što je  Sanmay Ved odlučio dati ovu nagradu u dobrotvorne svrhe - najvjerojatnije je to njemu otprilike mjesečna plaća, a dobio je svijetsku reklamu na temelju koje će lijepo profitirati na slijedećem radnom mjestu.

 prosjek je 3000kn definitivno, 100% sam siguran da tolku plaču ima 70% građana hr. Ostatak ima veću plaću jer dobivaju plaću od poreza što se uplaćuje preko ovih 70% građana

 

Definitivno je samo to da nemaš pojma o statistici, a sa takvim predznanjem ne možeš biti 100% siguran u ništa (bez obzira koliko si samouvjeren).

 

BTW Prema statističkim podacima FINA-e za 2008 (jest da je to bilo davno, i da je to prva krizna godina, ali tada je prosječna plaća bila nešto niža nego danas) plaće do 3.500 Kn neto je primilo 30% ukupno zaposlenih (dakle ni blizu 'tvojih' preko 70%). A plaće od 5.000 do 6.000 Kn neto je primilo nešte manje od 18.5% zaposlenih. I za kraj, broj radnika kojima je isplaćena plaća od 6.000 do 6.500 Kn je veći od broja radnika kojima je isplaćena plaća od 3.000 do 3.500 Kn.

 

Izvor: http://www.fina.hr/Default.aspx?art=9245&sec=1367

14 godina
offline
Re: Google nagradio čovjeka koji im je "preoteo" d
maxym kaže...
Gremlin144 kaže...
kerum kaže...
Onjegin kaže...

Čovjek je dao prosječnu dvogodišnju Hrvatsku plaću u dobrotvorne svrhe. To ja zovem pravim ljudskim bićem!

Prosječna plaća u HR je 5855kn (izvor), dakle ovo bi bilo ugrubo za 7 mjeseci rada. Vrlo vjerojatno mali broj zaposlenih u HR toliko uistinu i zaradi na kraju mjeseca, ali statistika je hladna kuja. Mene npr uopće ne čudi što je  Sanmay Ved odlučio dati ovu nagradu u dobrotvorne svrhe - najvjerojatnije je to njemu otprilike mjesečna plaća, a dobio je svijetsku reklamu na temelju koje će lijepo profitirati na slijedećem radnom mjestu.

 prosjek je 3000kn definitivno, 100% sam siguran da tolku plaču ima 70% građana hr. Ostatak ima veću plaću jer dobivaju plaću od poreza što se uplaćuje preko ovih 70% građana

 

Definitivno je samo to da nemaš pojma o statistici, a sa takvim predznanjem ne možeš biti 100% siguran u ništa (bez obzira koliko si samouvjeren).

 

BTW Prema statističkim podacima FINA-e za 2008 (jest da je to bilo davno, i da je to prva krizna godina, ali tada je prosječna plaća bila nešto niža nego danas) plaće do 3.500 Kn neto je primilo 30% ukupno zaposlenih (dakle ni blizu 'tvojih' preko 70%). A plaće od 5.000 do 6.000 Kn neto je primilo nešte manje od 18.5% zaposlenih. I za kraj, broj radnika kojima je isplaćena plaća od 6.000 do 6.500 Kn je veći od broja radnika kojima je isplaćena plaća od 3.000 do 3.500 Kn.

 

Izvor: http://www.fina.hr/Default.aspx?art=9245&sec=1367

 Jel to s putnima ili bez?neto ili bruto?

Di god da sam radio plača je bila oko 3000kn + putni.

Ne vjerujem onome što pročitam na netu, rađe vjerujem onome što vidim u stvarnom životu.

Recimo tu kod mene dosta ljudi radi za plaću od 2400kn bez putnih, onda tu di ja sad radim rade za 2800 + putni, di sam prije radio isto slično tak. Nigdje nisam radio a da bi plača bila puno veća.

Jedino inspektor s plačom od 8000 jako digne prosjek, onda policajci s negdje oko 4000 također dosta dignu prosjek. Šljakeri koji si uništavaju zdravlje rade za osjetno manju plaču od onih koji bildaju guzice u autima i troše gorivo vozikajući se po gradu (policajci) ili inspektora koji sjedi u kancelariji i igra se na kompjuteru. Ili nekog suca koji isto ništa ne radi. Najače mi bilo za vidjet, kako se policajci parkiraju kraj ceste koja vodi u firmu di radnici imaju plaču 2800 i samo čekaju da nekom lupe kaznu kaj si dnevnicu poprave, ako dobe kakav bonus od toga. Žalosno.

Dobivaju plaču zahvaljujući njima i još će im lupat kazne. Di ćeš ljepše.

 

Država je slična mafiji. Mafija traži novac od obitelji koje se nalaze u njihovom kvartu u zamjenu za zaštitu, dok država ubira porez od ljudi koji žive u njoj, dajući im zaštitu + kazne za prekršaje.

Milorad Rakuljić Zelov PREVARANT!!
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.1.2016 18:51 (Gremlin144).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Google nagradio čovjeka koji im je "preoteo" d
Gremlin144 kaže...

 Jel to s putnima ili bez?neto ili bruto?

Di god da sam radio plača je bila oko 3000kn + putni.

Ne vjerujem onome što pročitam na netu, rađe vjerujem onome što vidim u stvarnom životu.

Recimo tu kod mene dosta ljudi radi za plaću od 2400kn bez putnih, onda tu di ja sad radim rade za 2800 + putni, di sam prije radio isto slično tak. Nigdje nisam radio a da bi plača bila puno veća.

Jedino inspektor s plačom od 8000 jako digne prosjek, onda policajci s negdje oko 4000 također dosta dignu prosjek. Šljakeri koji si uništavaju zdravlje rade za osjetno manju plaču od onih koji bildaju guzice u autima i troše gorivo vozikajući se po gradu (policajci) ili inspektora koji sjedi u kancelariji i igra se na kompjuteru. Ili nekog suca koji isto ništa ne radi. Najače mi bilo za vidjet, kako se policajci parkiraju kraj ceste koja vodi u firmu di radnici imaju plaču 2800 i samo čekaju da nekom lupe kaznu kaj si dnevnicu poprave, ako dobe kakav bonus od toga. Žalosno.

Dobivaju plaču zahvaljujući njima i još će im lupat kazne. Di ćeš ljepše.

 

Država je slična mafiji. Mafija traži novac od obitelji koje se nalaze u njihovom kvartu u zamjenu za zaštitu, dok država ubira porez od ljudi koji žive u njoj, dajući im zaštitu + kazne za prekršaje.

 Aluminijski šešir.

Koristimo domaće donje rublje (Galeb d.d.)
15 godina
offline
Re: Google nagradio čovjeka koji im je "preoteo" d

Iako nije precizirano, s obzirom da je izvor FINA, onda se vjerojatno radi o plaći sa putnim troškovima, tj. neto 'isplaćen na ruke'.

 

Teško možeš objektivno suditi o nečemu ako gledaš samo iz uske perspektive, i osobnog iskustva (pogotovo ako imaš tu nereću da radiš u loše plaćenoj struci).

13 godina
offline
Re: Google nagradio čovjeka koji im je "preoteo" d
Gremlin144 kaže..

 Jel to s putnima ili bez?neto ili bruto?

Di god da sam radio plača je bila oko 3000kn + putni.

Ne vjerujem onome što pročitam na netu, rađe vjerujem onome što vidim u stvarnom životu.

Recimo tu kod mene dosta ljudi radi za plaću od 2400kn bez putnih, onda tu di ja sad radim rade za 2800 + putni, di sam prije radio isto slično tak. Nigdje nisam radio a da bi plača bila puno veća.

 

 

Kod prosjeka plaća, se ne uzimaju ispate za gotovinske troškove i putni nalozi (oni su btw neoporezivi). Statistički podaci o prosjeku plaća u HR su neto.

Sve podatke možes skinuti na DZS-u stranicama. A pošto ne vjeruješ onome što piše na netu, živi i dalje u uvjerenju + radi za 2800 + putni.

14 godina
offline
Re: Google nagradio čovjeka koji im je "preoteo" d
maxym kaže...
Gremlin144 kaže...
kerum kaže...
Onjegin kaže...

Čovjek je dao prosječnu dvogodišnju Hrvatsku plaću u dobrotvorne svrhe. To ja zovem pravim ljudskim bićem!

Prosječna plaća u HR je 5855kn (izvor), dakle ovo bi bilo ugrubo za 7 mjeseci rada. Vrlo vjerojatno mali broj zaposlenih u HR toliko uistinu i zaradi na kraju mjeseca, ali statistika je hladna kuja. Mene npr uopće ne čudi što je  Sanmay Ved odlučio dati ovu nagradu u dobrotvorne svrhe - najvjerojatnije je to njemu otprilike mjesečna plaća, a dobio je svijetsku reklamu na temelju koje će lijepo profitirati na slijedećem radnom mjestu.

 prosjek je 3000kn definitivno, 100% sam siguran da tolku plaču ima 70% građana hr. Ostatak ima veću plaću jer dobivaju plaću od poreza što se uplaćuje preko ovih 70% građana

 

Definitivno je samo to da nemaš pojma o statistici, a sa takvim predznanjem ne možeš biti 100% siguran u ništa (bez obzira koliko si samouvjeren).

 

BTW Prema statističkim podacima FINA-e za 2008 (jest da je to bilo davno, i da je to prva krizna godina, ali tada je prosječna plaća bila nešto niža nego danas) plaće do 3.500 Kn neto je primilo 30% ukupno zaposlenih (dakle ni blizu 'tvojih' preko 70%). A plaće od 5.000 do 6.000 Kn neto je primilo nešte manje od 18.5% zaposlenih. I za kraj, broj radnika kojima je isplaćena plaća od 6.000 do 6.500 Kn je veći od broja radnika kojima je isplaćena plaća od 3.000 do 3.500 Kn.

 

Izvor: http://www.fina.hr/Default.aspx?art=9245&sec=1367

 http://regionalni.com/aktualno/kako-prezivjeti-s-placom-od-3000-kuna-rezije-skuplje-53-posto-hrana-30-posto-15794/

Evo tu možeš vidjeti da je prosječna plača kod mene manja za 2000kn na državni prosjek

S tim da radnici svaki dan slušaju pretnje otkazima u svim tim firmama u kojim možeš raditi u Varaždinskoj županiji

Milorad Rakuljić Zelov PREVARANT!!
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.2.2016 8:57 (Gremlin144).
15 godina
offline
Re: Google nagradio čovjeka koji im je "preoteo" d

I, u čemu je problem?

 

Priložio si link u kojem piše kako je prosječna plaća u Varaždinskoj županiji 2.000 Kn niža od državnog prosjeka, a u prethodnom postu kategorički tvrdiš da je prosječna plaća na razini države 3.000 Kn i kažeš kako si siguran da toliku plaću prima 70% građana hrvastke, što jednostavno ne stoji.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Google nagradio čovjeka koji im je "preoteo" d
maxym kaže...

I, u čemu je problem?

 

Priložio si link u kojem piše kako je prosječna plaća u Varaždinskoj županiji 2.000 Kn niža od državnog prosjeka, a u prethodnom postu kategorički tvrdiš da je prosječna plaća na razini države 3.000 Kn i kažeš kako si siguran da toliku plaću prima 70% građana hrvastke, što jednostavno ne stoji.

 Blizu je.

Battlelog: Glavas_ZG
15 godina
offline
Re: Google nagradio čovjeka koji im je "preoteo" d
maxym kaže...

I, u čemu je problem?

 

Priložio si link u kojem piše kako je prosječna plaća u Varaždinskoj županiji 2.000 Kn niža od državnog prosjeka, a u prethodnom postu kategorički tvrdiš da je prosječna plaća na razini države 3.000 Kn i kažeš kako si siguran da toliku plaću prima 70% građana hrvastke, što jednostavno ne stoji.

 A za koliko rade oni koji ne primaju plaću? idu li i oni i prosjek?

(G)jokaCRO ingame
15 godina
offline
Re: Google nagradio čovjeka koji im je "preoteo" d
Glavas_ZG kaže...
maxym kaže...

I, u čemu je problem?

 

Priložio si link u kojem piše kako je prosječna plaća u Varaždinskoj županiji 2.000 Kn niža od državnog prosjeka, a u prethodnom postu kategorički tvrdiš da je prosječna plaća na razini države 3.000 Kn i kažeš kako si siguran da toliku plaću prima 70% građana hrvastke, što jednostavno ne stoji.

 Blizu je.

 

Ne da nije ni blizu, nego je pogriješio za više nego duplo.

 

 

red_bull kaže...
maxym kaže...

I, u čemu je problem?

 

Priložio si link u kojem piše kako je prosječna plaća u Varaždinskoj županiji 2.000 Kn niža od državnog prosjeka, a u prethodnom postu kategorički tvrdiš da je prosječna plaća na razini države 3.000 Kn i kažeš kako si siguran da toliku plaću prima 70% građana hrvastke, što jednostavno ne stoji.

 A za koliko rade oni koji ne primaju plaću? idu li i oni i prosjek?

 

Neisplaćene plaće, logično, ne ulaze u prosjek isplaćenih plaća. A dok ima budala koji su spremni raditi bez plaće, biti će i onih koji će to iskorišitavati.

15 godina
offline
Google nagradio čovjeka koji im je "preoteo" domen

dali oni koji rade a ne primaju plaću ulaze u evidenciju zaposlenih ili ne? i laše malo sa nazivanjem ljudi budalama.

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Google nagradio čovjeka koji im je "preoteo" d

Ako je netko zaposlen, primao plaću ili ne, ulazi u evidenciju zaposlenih, jer je zaposlen. A kao što sam prethodno napisao, neisplaćena plaća ne može utjecati na prosjek isplaćenih plaća, jer nije isplaćena.

 

Kako bi ti nazvao osobu koja se svako jutro budi i ide raditi u firmu, a zna da neće dobiti plaću, i tako mjesecima, a neki čak i godinama? Pametnom i razložnom osobom, ili budalom (ma kako on očajan bio)?!

 

Taj 'običaj' (odlaska na posao u firmu koja ne isplaćuje plaće) ostao nam je u nasljeđu još i iz prošlog sustava, kad su firme bile 'naše', i kad su ljudi cijeli život radili u jednoj tvrtci, ali toga u (trulom) kapitalizmu nema. Recimo u Americi, gdje se plaća isplaćuje na tjednoj bazi, radnik koje nije dobio dvije plaće za redom, u ponedjeljak se ne pojavljuje na poslu.

8 godina
protjeran
offline
Google nagradio čovjeka koji im je "preoteo" domen

zakon treba stiti radnika kao i svim ostalim drzava EU-a..u Hrvatskoj je kontra..

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Google nagradio čovjeka koji im je "preoteo" domen

Kako nemoze utjecati? Jel ulazi broj ljudi koji ne primaju placu u izracun prosjecne place? 

Imas 55 godina firma u stecaju, znas da za tebe nema realne sanse da nađeš drugi posao, i nadas se kad zavrsi stecaj da budu ti po zakonu namirili bar jedan dio placa?  Idioti? Nauci se malo pristojnosti i nemoj pametovati ako nisi imao prilike dozivjeti takvu agoniju. Ja nisam. Ali mogu zamisliti kako je tim ljudima. 

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Google nagradio čovjeka koji im je "preoteo" d
maxym kaže...
Glavas_ZG kaže...
maxym kaže...

I, u čemu je problem?

 

Priložio si link u kojem piše kako je prosječna plaća u Varaždinskoj županiji 2.000 Kn niža od državnog prosjeka, a u prethodnom postu kategorički tvrdiš da je prosječna plaća na razini države 3.000 Kn i kažeš kako si siguran da toliku plaću prima 70% građana hrvastke, što jednostavno ne stoji.

 Blizu je.

 

Ne da nije ni blizu, nego je pogriješio za više nego duplo.

 

 

 Nisam ništa pogriješio uvijek je više riba na dnu hraninbenog lanca nego na vrhu.

Možda radiš u nekoj firmi di su plače po 8000 pa vjeruješ i da ostali tako zarađuju.

Gledao sam na youtube-u bogata djeca instagrama. Neka ženska troši 50 000 funti mjesečno na odječu, a kad su ju pitali kaj misli kolko prosječni čovjek troši na odječu, rekla je 10 000. Zato jer nije nikad bila u tuđoj koži da vidi pravu istinu.

 

Milorad Rakuljić Zelov PREVARANT!!
15 godina
offline
Re: Google nagradio čovjeka koji im je "preoteo" d
red_bull kaže...

Kako nemoze utjecati? Jel ulazi broj ljudi koji ne primaju placu u izracun prosjecne place? 

Imas 55 godina firma u stecaju, znas da za tebe nema realne sanse da nađeš drugi posao, i nadas se kad zavrsi stecaj da budu ti po zakonu namirili bar jedan dio placa?  Idioti? Nauci se malo pristojnosti i nemoj pametovati ako nisi imao prilike dozivjeti takvu agoniju. Ja nisam. Ali mogu zamisliti kako je tim ljudima. 

 

Ne može utjecati iz jednostavnog razloga jer se prosječna plaća ne izračunava na način da se ukupni zbroj svih isplaćenih plaća podjeli sa ukupnim brojem zaposlenih (što bi uključilo i one pojedince koji rade, a ne primaju plaću), nego tako da se ukupan iznos plaća podjeli sa broj isplaćenih plaća (što je jedino ispravno).

 

Nije mi jasno zbog čega misliš da sam nepristojan i da pametujem. Osoba koja ima 55 godina i 'radi' u firmi  koja je u stečaju (i ne isplaćuje redovito, ili nikako, plaće) ponaša se kao dijete od 5,5 godina ako misli da na takav način čini nešto pametno za sebe. Daleko veće šasne za takvu osobu su odlazak iz firme, tužba za neisplaćene plaće (što joj daje daleko veće šanse za naplatu, jer su radnici na kraju lanca isplata u slučaju stečaja, i pokušaj pronalaska bilo kakvog posla kojim će moći zaraditi kakvu-takvu plaću.

 

Naravno, kod nas se većina radnika zbog očaja, neinformiranosti, tromosti, sporosti sudova i inih drugih razloga odlučuje za prvu soliciju (rad bez plaće), ali to ne znači da takva oduka ima puno veze sa razumom. Sve dok bude očajanika koji su spremni raditi i biti neplaćeni, biti će i onih koju su spremni (nekažnjeno) iskorištavati ih.

 

BTW Imam popriličan broj godina, i različitog životnog iskustva iza sebe, pa i ne govorim baš 'na pamet'.

 

Gremlin144 kaže...
maxym kaže...
Glavas_ZG kaže...
maxym kaže...

I, u čemu je problem?

 

Priložio si link u kojem piše kako je prosječna plaća u Varaždinskoj županiji 2.000 Kn niža od državnog prosjeka, a u prethodnom postu kategorički tvrdiš da je prosječna plaća na razini države 3.000 Kn i kažeš kako si siguran da toliku plaću prima 70% građana hrvastke, što jednostavno ne stoji.

 Blizu je.

 

Ne da nije ni blizu, nego je pogriješio za više nego duplo.

 

 Nisam ništa pogriješio uvijek je više riba na dnu hraninbenog lanca nego na vrhu.

Možda radiš u nekoj firmi di su plače po 8000 pa vjeruješ i da ostali tako zarađuju...

 

 

Očito ne shvaćaš (ili si trol), jer očito ti radiš u firmi u kojoj je prosječna plaća 3.000 Kn, i vjeruješ da je tako u cijeloj državi.

 

Prouči ponovo link koji sam stavio par postova iznad, pa ćeš jasno vidjeti kakava je struktura plaća u Hrvatskoj.

14 godina
offline
Google nagradio čovjeka koji im je "preoteo" domen

Nije mi jasno ako je takvo stanje s prosječnom plačom, zašto se ljudi bune i odlaze van raditi?

 

tu di ja radim par ljudi se onesvjestilo na poslu od gladi, pa je hitna dolazila. Krediti, računi na kraju moraju na sebi štediti da prežive mjesec.

Milorad Rakuljić Zelov PREVARANT!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Google nagradio čovjeka koji im je "preoteo" d

Ljudi se bune i odlaze; zato što je po službenim podacima 18% nezaposlenih (u stvarnosti i više od toga), i većina od tih ljudi ima vrlo male šanse za ponovnim zaposlenjem; zato jer 25-30% zaposlenih koji primaju plaću sa takvim primanjima žive na rubu egzistencije; zato što su plaće u razvijenim zemljama EU znatno veće od ekvivalentnih plaća u Hrvatskoj; zato što su vrlo male ili nikakve šanse da ćeš u nekoj od tih zemalja raditi i biti neplaćen za svoj rad (mada se i to zna dogoditi, naravno u aranžmanu naših 'poslovnih stručnjaka').

12 godina
offline
Re: Google nagradio čovjeka koji im je "preoteo" d
kerum kaže...
Onjegin kaže...

Čovjek je dao prosječnu dvogodišnju Hrvatsku plaću u dobrotvorne svrhe. To ja zovem pravim ljudskim bićem!

Prosječna plaća u HR je 5855kn (izvor), dakle ovo bi bilo ugrubo za 7 mjeseci rada. Vrlo vjerojatno mali broj zaposlenih u HR toliko uistinu i zaradi na kraju mjeseca, ali statistika je hladna kuja. Mene npr uopće ne čudi što je  Sanmay Ved odlučio dati ovu nagradu u dobrotvorne svrhe - najvjerojatnije je to njemu otprilike mjesečna plaća, a dobio je svijetsku reklamu na temelju koje će lijepo profitirati na slijedećem radnom mjestu.

 To nije prosječna plaća, nego srednja vrijednost, prosjek plaće se računa sa standardnom devijacijom ....Laički : srednju vrijenost dižu tajkuni koji sa svojim basnoslovnim primanjima pokriju pun kc sirotinje...

 

 

EDIT: ne mogu vjerovat da ovo pišem ponovo, ali Toni Milun vam je napravio izračun prosječne plaće za Slobodnu Dalmaciju, bio je oko 3000 kn...Po regijama i manje...Slano je upozorenje na TV, ali mediji i dalje truju (vrlo vjerovatno zato što manje porazno zvuči)

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.2.2016 13:20 (DarthMarkus).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Google nagradio čovjeka koji im je "preoteo" d
maxym kaže...
Sve dok bude očajanika koji su spremni raditi i biti neplaćeni, biti će i onih koju su spremni (nekažnjeno) iskorištavati ih.

 

 

 Preformulirat ću tvoju rečenicu u nešto realnije i pametnije:

"Sve dok bude očajanika koji neće kazniti poslodavce koji ne isplaćuju plaće, biti će i onih koju su spremni (nekažnjeno) iskorištavati ljude."

 

E i dok to ne profunkcionira ništa neće bit uredu, najbolje prođu mamini i tatini sineki koji nasljede neku tvrtku ili dio tvrtke, završe neku školicu, cijeli život hodaju u odjelima a došli su na gotovo...skidam kapu mladim ljudima ili skupini ljudi koji se bace u ruzik i od nule osnuju neku firmu sa dobrom idejom i nije mi žao da prima plaću od 20 000 kn ako si je to sam stvorio.

 

 

Chill Now And Forever
14 godina
offline
Re: Google nagradio čovjeka koji im je "preoteo" d
DarthMarkus kaže...
kerum kaže...
Onjegin kaže...

EDIT: ne mogu vjerovat da ovo pišem ponovo, ali Toni Milun vam je napravio izračun prosječne plaće za Slobodnu Dalmaciju, bio je oko 3000 kn...Po regijama i manje...Slano je upozorenje na TV, ali mediji i dalje truju (vrlo vjerovatno zato što manje porazno zvuči)

 

 

država duguje 1300 minimalaca

Milorad Rakuljić Zelov PREVARANT!!
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.2.2016 19:36 (Gremlin144).
12 godina
offline
Re: Google nagradio čovjeka koji im je "preoteo" d
Gremlin144 kaže...

 TO BURAZ 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice