Google predstavio novi Chromecast Ultra te Home i

poruka: 41
|
čitano: 16.319
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Google predstavio novi Chromecast Ultra te Home i ".
16 godina
odjavljen
offline
Google predstavio novi Chromecast Ultra te Home i

Taj chromecast je player ili samo sluzi kao "posrednik" u reprodukciji?

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Google predstavio novi Chromecast Ultra te Hom
Friday kaže...

Taj chromecast je player ili samo sluzi kao "posrednik" u reprodukciji?

Chromecast offloada dio procesuiranja (ima hardverski video dekoder) sadrzaja (obicno video, muzika) ali i dalje mu treba aktivni host (mobitel, laptop). 

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.10.2016 12:01 (kapetan_ajkula).
16 godina
neaktivan
offline
Google predstavio novi Chromecast Ultra te Home i

Koristim ver.2. Mogu reći da je odlična stvar. Većinom mi služi za puštanje glazbe mobitelom s youtubea na televizoru. Mogu slušati glasnije. Druga primjena je kad me klinci nerviraju, za puštanje crtića, a time se oslobodi vrijedan resurs, laptop :)

But how do it know
 
3 0 hvala 0
Re: Google predstavio novi Chromecast Ultra te Hom
Friday kaže...

Taj chromecast je player ili samo sluzi kao "posrednik" u reprodukciji?

 

Mislim da je koristan zato jer na njega mozes streamati sadrzaj s PopCorn Time i KODI. Mozda i VLC-a.

Nema kabela za HDMI niti kabela od napajanja.

 

Mozda ga uzmem, ali stariju verziju.

13 godina
offline
Re: Google predstavio novi Chromecast Ultra te Hom
Pojednostavljeno, player, ali samo za unapred definirane, popularne servise - tip yt, netflix, deezer, ... Ne moze streamat sa lokalne mreze primjerice. Mobitel u tom slucaju sluzi kao daljinski.

Mozes i klonirat sadrzaj moba na tv ili pregledavat lokalne fotke na tvu.

Imam jedinicu, jos radi sasvim dobro, ako ju netko uhvati za par $ na nekoj rasprodaji, isplati se.
13 godina
offline
Re: Google predstavio novi Chromecast Ultra te Hom
@Zoran fora, kad sam ga kupio, kodi xbmc nije podrzavao stream na njega... Dobro je znati .😀
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Google predstavio novi Chromecast Ultra te Home i

Dobra je ova marketinška kompanija, apsolutno su najbolji u svojem core biznisu.

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Google predstavio novi Chromecast Ultra te Hom
mcf kaže...
Pojednostavljeno, player, ali samo za unapred definirane, popularne servise - tip yt, netflix, deezer, ... Ne moze streamat sa lokalne mreze primjerice. Mobitel u tom slucaju sluzi kao daljinski.

Mozes i klonirat sadrzaj moba na tv ili pregledavat lokalne fotke na tvu.

Imam jedinicu, jos radi sasvim dobro, ako ju netko uhvati za par $ na nekoj rasprodaji, isplati se.

 ES file explorer može video s lokalne mreže poslati na chromecast. Možeš i sa plexom.

14 godina
offline
Re: Google predstavio novi Chromecast Ultra te Hom
mcf kaže...
... Ne moze streamat sa lokalne mreze primjerice.


Nemoj siriti dezinformacije!

 

Upravo to radi i radi ko zmaj....

Dakle imas na PCu ili NASu npr plex ili serviio i mobitelom ili tabletom strimas sadrzaj na chromecast TV.

Radi cak i sami chrome preglednik s uparenim videocast dodatkom.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.10.2016 16:10 (sina-k).
13 godina
offline
Re: Google predstavio novi Chromecast Ultra te Hom
Hvala na ispravku, davnih dana kad sam kupio jedinicu, postojala je jedino mogucnost mirroring ekrana preko chrome plugina i ta nije radila kako spada.

Ocito su stvari uznapredovale od onda, pardoniram 😀
14 godina
neaktivan
offline
Google predstavio novi Chromecast Ultra te Home i

Imam v2 na fullHD tv-u tako da me ne zanima 4K opcija. Ali jako mi se sviđa LAN port u ispravljaču.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Google predstavio novi Chromecast Ultra te Home i

LCARS, ali umjesto "Computer" treba valjda reci "OK Google". Ne?

In vino veritas
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Google predstavio novi Chromecast Ultra te Hom
mcf kaže...
Hvala na ispravku, davnih dana kad sam kupio jedinicu, postojala je jedino mogucnost mirroring ekrana preko chrome plugina i ta nije radila kako spada.

Ocito su stvari uznapredovale od onda, pardoniram 😀

Plex radi od početka, kupio sam jedinicu nedugo nakon što je izašla, možda nakon mjesec ili dva i od prvog dana ga koristim za to.

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
9 godina
neaktivan
offline
Re: Google predstavio novi Chromecast Ultra te Hom
zoki, ne mozes streamati prakticki s nikakvog kvalitetnijeg playera, niti kodi niti vlc... radi ok samo sa youtube, netflix i mozda kakav picture viewer, ali divx nemas kako gledati... stoga me dosta razocarala prica sa cromecast2. evo i slika u prilogu sta je sluzbeno podrzano:
9 godina
neaktivan
offline
Re: Google predstavio novi Chromecast Ultra te Hom
dejo, ne radi niti ES file explorer... vrti u prazno...
14 godina
offline
Google predstavio novi Chromecast Ultra te Home i

Postoji app za Chrome "Videostream" pomoću kojeg se lako može bilo koji video s kompa castat na TV
VLC 3.0 koji bi valja uskoro trebao izać ce podržavat isto to..Beta verzije koje izlaze gotovo svakodnevno (http://nightlies.videolan.org) se mogu isprobat..zasad bugovito al radi

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Google predstavio novi Chromecast Ultra te Home i

[Google Wi-Fi]  (...)  Glavna mu je prednost što se može naručiti više komada koji onda međusobno komuniciraju što omogućava razmještanje u više soba i samim time bolje pokrivanje Wi-Fi mrežom. (...)

Bili bi prilično ograničene funkcionalnosti da više njih ne može međusobno komunicirati :) .

It doesnt matter how beautiful your theory is, it doesnt matter how smart you are. If it doesnt agree with experiment, its wrong. - Richard P. Feynman
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.10.2016 23:44 (hrx).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Google predstavio novi Chromecast Ultra te Hom
tomislav_oxy kaže...
dejo, ne radi niti ES file explorer... vrti u prazno...

 Meni radi. Probaj neki drugi format videa.

12 godina
offline
Google predstavio novi Chromecast Ultra te Home i

*edit* nvm, nisam vidio prethodni post....

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.10.2016 18:24 (skoosha).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Google predstavio novi Chromecast Ultra te Hom
tomislav_oxy kaže...
zoki, ne mozes streamati prakticki s nikakvog kvalitetnijeg playera, niti kodi niti vlc... radi ok samo sa youtube, netflix i mozda kakav picture viewer, ali divx nemas kako gledati... stoga me dosta razocarala prica sa cromecast2. evo i slika u prilogu sta je sluzbeno podrzano:

 

Zašto bi pokrenuo sa računala kada plex ima app koji podržava cast. Za nešto jednostvanije tu je videostream. Sjednem na kauč, pokrenem plex na mobu i u sekundi je film sa harda na tv-u. Sve u svemu bez problema sa više aplikacija se može lokalni sadržaj pokretat na chromecastu.

15 godina
neaktivan
offline
Google predstavio novi Chromecast Ultra te Home i

Kupio bih Chromecast Ultra i razočaran sam da ga još uvijek nema u Hrvatskoj, iako je u prodaji izvan lijepe naše već nešto više od mjesec dana.

U Hrvatskoj se može nabaviti verzija 2, ali mi se neda kupovati dvojku kada je u prodaji Ultra.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Google predstavio novi Chromecast Ultra te Home i

Koristim Chromecast 2 i jako sam zadovoljan, iako bih rado nadogradio na Ultru, no evo i godinu dana nakon predstavljanja nijedna trgovina u Hrvatskoj ga ne nudi, a neda mi se narucivat s neta da mi ne uvale neku kinesku kopiju.

 

Sto se tice same funkcionalnosti, ak ste legalni ytb, netflix i svi ostali appovi rade super (i PC i mobitel), a ak ste pirat, također bez problema ga možete koristiti. Npr. filmovi,  1. skinete showbox app na mobitel, instalate ga gore, 2. zatim skinete growbox aplikaciju (neka vrsta kodeka za chromecast) i zadnje 3. skinite AllCast ili LocalCast (ja preferiram Local). Dok to rijesite, Showbox aplikacija vam je ko ilegalni netflix, samo deset puta bolje, jer nema serije, sezone i filma koji necete nac na njemu. Cim prvi streamovi kinohitova izadju na netu odma i oni stave. i jednostavno pokrenete film ili seriju, odaberete Other player i onda ce vas pitat u cem zelite gledat, odaberete  AllCast ili LocalCast i on ce vam s moba strimat film na chromecast, a mob se pretvara u daljinski i dok se film vrti na TV-u, mob možete najnormalnije koristiti za sve druge stvari.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Google predstavio novi Chromecast Ultra te Hom

Imam staru plazmu i htio bih gledati na njoj Youtube. Da li je Chromecast riješenje za moje probleme? :)

7 godina
offline
Re: Google predstavio novi Chromecast Ultra te Hom

Bolje rješenje ti je neki android tv box, chromecast ti služi samo za slanje slike s podržanog uređaja na njega, pa bi npr. morao puštati video na mobitelu i slati sliku na tv, a tv box je samostalan uređaj koji može sve, a cijenom se ne razlikuju.

Za preporuku nekog dobrog modela pogledaj zadnjih par stranica u ovoj temi:

 https://www.bug.hr/forum/topic/digitalna-televizija-dvb-tcs-iptv-hd-3d/android-tv-box-molim-preporuku/226428.aspx

Kruha i igala...
16 godina
offline
Re: Google predstavio novi Chromecast Ultra te Hom

mozda je jos bolje rjesenje kupiti Amazon Fire stick ili neki od android boxova (koji su redom kineski drlozi).

tvoj stari plazma tv se instant pretvara u smart tv, a jutub app mozes kontrolirati i preko jutub android app dok si na istoj mrezi ko i tv..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Google predstavio novi Chromecast Ultra te Hom

Ok, tnx, idem naći nekog jeftikanera!!

13 godina
offline
Google predstavio novi Chromecast Ultra te Home i

Planiram nabavit Chromecast 2 pa me zanima, jel se može ugasiti ekran mobitela dok se nešto streama i casta na TV tj. mogu li radit nešto drugo na mobitelu za to vrijeme? Isto pitanje vrijedi i za PC/laptop, ako streamam nešto preko Chromea, mogu li tab staviti da radi u pozadini i raditi nešto drugo na računalu? Hvala.

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Google predstavio novi Chromecast Ultra te Home i

Ne znam odakle one blesave informacije gore, ali ja streamam uredno sa Synology NAS-a sve na Chromecast. Isto radim i s Youtubea, Chrome browsera, iOS ili Android mobitela... Ne koristi se ES Explorer, nego ES Video za video.

nixass kaže...

mozda je jos bolje rjesenje kupiti Amazon Fire stick ili neki od android boxova (koji su redom kineski drlozi).

tvoj stari plazma tv se instant pretvara u smart tv, a jutub app mozes kontrolirati i preko jutub android app dok si na istoj mrezi ko i tv..

 Nisu. NVidia Shield TV je sve samo ne "kineski drlog".

Nope.
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.12.2017 12:23 (Tonči).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Google predstavio novi Chromecast Ultra te Hom

nvidia shield tv je uredjaj od preko 200 eura (ili preko 2k kuna u hr), samo pitanje forumasa gore ne odaje da je voljan potrosit 2000 kuna da moze gledat jutub na tv.

mogo si otic i na amazon/ebay, ukucat android box i sortirat po cijeni padajuce, isti efekt al koja je poanta?

vjerujem da ljudima ne savjetujes i7 za office i "malo interneta"

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.12.2017 12:51 (nixass).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Google predstavio novi Chromecast Ultra te Hom
nixass kaže...

nvidia shield tv je uredjaj od preko 200 eura (ili preko 2k kuna u hr), samo pitanje forumasa gore ne odaje da je voljan potrosit 2000 kuna da moze gledat jutub na tv.

mogo si otic i na amazon/ebay, ukucat android box i sortirat po cijeni padajuce, isti efekt al koja je poanta?

vjerujem da ljudima ne savjetujes i7 za office i "malo interneta"

 Ali je Android box - nisam ga savjetovao, ipak 4K i nije target autora.

Nope.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice