Gubi li Apple svoj "mojo"?

poruka: 130
|
čitano: 11.976
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Gubi li Apple svoj "mojo"?".
12 godina
offline
Re: Gubi li Apple svoj "mojo"?
rashomon kaže...

 

Davno je to bilo, nisam imao vremena da budem na netu, u međuvremenu se svašta napisalo na temi... Ali moram dodati, slažem se s tobom... U cijelosti... Izlazio je iPhone i za Jobsova života sa opakim grešama i svejedno bio najprodavaniji... Ne znam šta može značiti ovo što je navedeno u tekstu, to je za dublje analize...

 

 

 

 

Nije problem sto novi iPhone donosi neke sitne mane nego sto ne donosi novosti i vrline. Da je s njim stiglo nesto revolucionarno o ogrebotinama bi se pricalo 2 dana i gotovo. Ovako se osim o ogrebotinama i vecem ekranu (za koji su svi appleoljupci prije pola godine govorili da je prevelik za mobitel) nema o cemu pricati. Trebali su ovaj uredjaj nazvati iPhone 4 XL. jednako bi se dobro prodavao a manje bi vlastiti ugled rusili.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Gubi li Apple svoj "mojo"?
Tonči kaže...
cecenac kaže...
jumboY kaže...

Koliko macbookova si posjedovao? 2? 3? Ili 0?

Konkurencija je jednako skupa kad su u pitanju high end laptopi. A nude cak i manje. MBP je fantastican stroj koji nije namjenjen consumer korisnicima. Naravno, isti ga kupuju takodjer, no to je njihov "problem" a ne problem Applea ili konkurencije istoga. Kako volim kad ljudi pricaju gluparije o stvarima koje uopce ne poznaju...

Imao sam priliku na jedno popodne se zabavljat sa macbookom pro. Protiv kvalitete izrade i dizajna nemam primjedbi, jer je sve na mjestu. I nikad nisam reko da je macbook pro los, dapace! Al gle ovo kad vec pricas o high endu: asus g55 mi za 900$ nudi vrhunska izradu, fenomenalno hlađenje, i7 i 660m (grafiku koja sve naslove osim najzahtjevnijih prožvače) i windows 7. Macbook pro sam našao za 2200$ sa i7 i 650m (grafika koja je dosta lošija al ajd barem je pristojna). Aj sad pliz opravdaj mi 1300$ razlike, reci zašto bi trebao kupit macbook? Zbog sustava? Please..

Na ovo misliš? http://www.asus.com/Notebooks/Gaming_Powerhouse/G55VW/

 

Weight 3.8 kg (with 8 cell battery)

 

Stvarno?! Imaš 12 godina?

 

Pih, os rec da ga ti ne bi kupio da si vidio reklamu za njega,

kuzis ima rakete, ima auto i Ergonomic Inclined Design...fakat pila

 

 

 

Tvoj win ovo nemoze http://www.youtube.com/watch?v=3V6365NQrV0 // Win 7 na osx-u http://www.youtube.com/watch?v=Co5BnTQDh2A
16 godina
offline
Re: Gubi li Apple svoj "mojo"?
BlueMax kaže...

Toliko dobro misljenje o Sony-ju imam da bi, kad bi mi ih netko poklanjao, radije uzeo Macbook Pro pa na njega stavio samo windowse. sram ih i stid bilo na ovakav komad gofna stavit ovakvu cijenu. Kome ce oni ovo prodati? trendseteri ce kupiti Apple, iskusniji korisnici kojima specifikacije doista nesto znace ce kupiti Lenovo a HC gameri ce kupiti Alienware i sve to za 30% manju cijenu.

 

Pričam o specifikacijama, ima dobar ekran, bateriju i lagan je, ako imaš informacija da se puno kvari ili

je nešto drugo loše na njemu, slobodno pojasni :D

 

 

Btw, glede telefonije, Apple sa svoja 2-3 mobitela drži 60% profita (i raste sad nakon što su izdali peticu), Samsung drži 39%, HTC 1%, svi drugi

su u gubicima. Očekuje se da će Apple do kraja godine biti na 70%

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2012 0:28 (segregator).
12 godina
protjeran
offline
Re: Gubi li Apple svoj "mojo"?
cecenac kaže...
Alienware necu napisat jer kao i kod applea, placas ime. Asus G55 sam naveo jer mi je prvi pao na pamet. on dolazi i u fhd rezi, al nasi dobavljaci uzimaju 720p verziju da smanje cijenu 100 kuna. uzmi onda asus n56/76za primjer, lagan je, kvalitetne aluminijske izrade, da ti i7 i 650m za 800$. Tvrdis da bi uzeo mbp zbog sustava? onda je to samo mozda zato jer su ti ikonice i sustav subjektivno lijepsi, a ako mislis da je kvalitetniji od win7, onda se vidi da ne znas o cemu pricas. 1400 dolara razlike za isti hardver, come on..

 

Moze biti da ne znam. No nekako mislim da to nije tocno.

Kao sto nije pametno ni raspravljati sa djetetom koji kao konkurenciju MBP-u posta link na g55. Dalje o (ne)znanju necemo.

 

Pozdrav :)

12 godina
offline
Re: Gubi li Apple svoj "mojo"?
segregator kaže...
BlueMax kaže...

Toliko dobro misljenje o Sony-ju imam da bi, kad bi mi ih netko poklanjao, radije uzeo Macbook Pro pa na njega stavio samo windowse. sram ih i stid bilo na ovakav komad gofna stavit ovakvu cijenu. Kome ce oni ovo prodati? trendseteri ce kupiti Apple, iskusniji korisnici kojima specifikacije doista nesto znace ce kupiti Lenovo a HC gameri ce kupiti Alienware i sve to za 30% manju cijenu.

 

Pričam o specifikacijama, ima dobar ekran, bateriju i lagan je, ako imaš informacija da se puno kvari ili

je nešto drugo loše na njemu, slobodno pojasni :D

 

 

Btw, glede telefonije, Apple sa svoja 2-3 mobitela drži 60% profita (i raste sad nakon što su izdali peticu), Samsung drži 39%, HTC 1%, svi drugi

su u gubicima. Očekuje se da će Apple do kraja godine biti na 70%

ne mogu o konkretnom modelu ali Sony opcenito slovi za jedan od najnepouzdanijih brandova laptopa. imao sam Vaio prije 7-8 godina. Presao sam sa IBM-a na Sony i mozda je to razlog zasto prezirem Sony. Da sam mozda presao sa Acera ili Dell-a onda bi vjerojatno bio malo manje razocaran. dobr ekran i dobra baterija? 3000$ dobar ekran i baterija? za 2000$ mozes kupiti Mac, Lenovo ili Samsung istih specifikacija a vjerojatno dvostruko kvalitetniji i pouzdaniji.

12 godina
offline
Re: Gubi li Apple svoj "mojo"?
cecenac kaže...
Bruno Matejcic kaže...
Apple bi bio puno uspjesniji kada bi sve svoje proizvode prodavao 25% jeftinije nego sada! iPhone u proizvodnji dođe 200$, a prodaje se za 600$!!! da ga prodaje za 400$ i dalje bi bio u plusu.

Ne ne ne i ne! Reć ću ti nešto zbog čega ću dobit 30 thumb downova, al to je činjenica: 99% kupaca iphone kupuje jer je posjedovanje iphone-a statusni simbol, a ne potreba. Davno je prošlo vrijeme kad si kupovao iphone jer je uređaj bio najbolji ili jer je njegov os bio najbolji. Bio on 600$ ili 400$ ljudi ga kupuju jer je statusni simbol, a 90% njih ne zna što je ios nit njegove specifikacije. Tvoj prijedlog je najgluplji mogući potez za njih. Misliš li da macbook stvarno vrijedi preko 2000$? Dal korisnik za te 2000$ dobijes vise nego neko za laptop sa istim speckama i windowsima od 800$? Zagrizena jabukica je brend i ljudi masno plaćaju da ju imaju. Imam susjedu tu ispred zgrade sta uvijek vergla a nemam za kćeri knjige a nemam ovo a nemam ono, a u lijevoj ruci je iphoneček od 5000 kuna. Ma vidi vraga.

Ne, to nije cinjenica. Vecina ljudi ne kupuje iPhone zato sto je to statusni simbol. Ono sto vecina radi je kupuje smartphoneove kakvi im mozda realno i ne trebaju, ali to nije samo svojstveno iPhoneu. Ja osobno bas i ne koristim smartphone za sve za sto bi mogao, ali isto tako necu zato kupit galaxy mini, jer mi ne odogvara ekran. Pa cu kupit neki 4'' ili 4.3'', jer mi je to taman velicina, s trenutno prihvatljivim rezolucijama, a to sto je vecina takvih mobitela dual core s gigom rama koju necu gotovo nikad iskoristit, nije moj problem. 

Specke nisu sve na laptopu. Nikog nije briga za 100 MHz vise i slicne gluposti. Sto nize ides u form factoru, raw power je sve manje i manje bitan za vecinu korisnika, a neke druge stvari postaju mnogo bitnije. Osim toga, jedini macbook preko 2000 dolara je rMBP, a takve 'specke', npr ekrana :D nemaju drugi laptopi, a pogotovo ne oni za 800 dolara.

12 godina
offline
Re: Gubi li Apple svoj "mojo"?
Random. kaže...

Ova tema me podsjetila zašto u zadnje vrijeme ne sudjelujem u Apple-related temama. Nema tu... nikad primirisao MacBooku ali zna on da je svima jasno: to ti je onaj isti Windows laptop samo s naljepnicom jabuke i 13x skuplji. Katastrofa. {#}

:d Otprilike

 

Osobno koristim Macbook i Macbook Pro vec evo sad 5 godina, od prvog C2D bijelog Macbooka (koji BTW jos uvijek, doduse upgradean, savrseno radi). Potpuno sam presao na OS X prije 4 godine, kad sam slozio desktop hackintosh. Windowsi sad kod mene idu samo za visual studio i slicne stvari, ali samo u virtualki. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Gubi li Apple svoj "mojo"?
segregator kaže...
Tonči kaže...

Na ovo misliš? http://www.asus.com/Notebooks/Gaming_Powerhouse/G55VW/

 

Weight 3.8 kg (with 8 cell battery)

 

Stvarno?! Imaš 12 godina?

 

Sad kad sam pogledao ovaj tvoj link, mislim da nas lik trolla i da je namjerno odabrao najružniji turbo težak laptop, lol

Ponavljam, g55-icu sam naveo zato što za svoju cijenu ima prejak hardver u sebi. Težak je jer je to gamerski laptop sa fenomenalnim cooling systemom u sebi. Izgled je i meni bljak, al to je nebitno. Uzmite si onda za primjer asus n56/n76, kao što sam gore napisao: evo copy paste:

 

 uzmi onda asus n56/76za primjer, lagan je, kvalitetne aluminijske izrade, da ti i7 i 650m za 800$. Tvrdis da bi uzeo mbp zbog sustava? onda je to samo mozda zato jer su ti ikonice i sustav subjektivno lijepsi, a ako mislis da je kvalitetniji od win7, onda se vidi da ne znas o cemu pricas. 1400 dolara razlike za isti hardver, come on..

 

Problem je u tome što vi svi čitate i koristite samo onaj dio posta koji vama odgovara i onda napadate i izrugujete se tom dijelu. Eto sad uspordite sa asus n56, 800 dolara, mbp 2200$. I recite zašto da dam 1400$ više za macbooka? 

Sometimes I feel like a prophet, misunderstood and under gun like a new disease disease disease
14 godina
neaktivan
offline
Gubi li Apple svoj "mojo"?

Koga je zapravo briga, siguran sam da će dok sam živ uvijek biti masa uređaja koje ću moći birati pri kupnji novog mobitela ili čega god već u budućnosti, tako i da apple prođe kao nokija svejedno mi je jer će sve više OS-a dolaziti na scenu. Uopće se ne trebate prepirati tu preko foruma jer sumnjam da vi zarađujete od tih kompanija silnih.

Mr.MojoRisin
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Gubi li Apple svoj "mojo"?

Nisam appleovac ni na neki proizvod jako zadrt,al puno radim van države i vidim svašta,al kolko se macbookova po njihovim sveučilištima(nizozemska,belgija,norveška itd) nosi ispod ruke,kolko je iphonova u torbicama.....ko dreka,doslovno tolko,tak da nek apple i gubi neki svoj 'mojo',ALI uvijek bu miljun zadrtih appleovaca koji će ih držati među najvrjednijim firmama.

Biti ili ne biti pitanje je sada.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Gubi li Apple svoj "mojo"?
Zizo kaže...

Nisam appleovac ni na neki proizvod jako zadrt,al puno radim van države i vidim svašta,al kolko se macbookova po njihovim sveučilištima(nizozemska,belgija,norveška itd) nosi ispod ruke,kolko je iphonova u torbicama.....ko dreka,doslovno tolko,tak da nek apple i gubi neki svoj 'mojo',ALI uvijek bu miljun zadrtih appleovaca koji će ih držati među najvrjednijim firmama.

 

Apple je uvijek bio jak na sveučilištima, tamo ga dobiješ za manje od pola cijene, tako

velike popuste daju...evo kod nas je nedavno bio lik iz USA koji kaže da ga je taj

macbook pro od $2200 došao $600

 

cecenac kaže...

Ponavljam, g55-icu sam naveo zato što za svoju cijenu ima prejak hardver u sebi. Težak je jer je to gamerski laptop sa fenomenalnim cooling systemom u sebi. Izgled je i meni bljak, al to je nebitno. Uzmite si onda za primjer asus n56/n76, kao što sam gore napisao: evo copy paste:

 

 uzmi onda asus n56/76za primjer, lagan je, kvalitetne aluminijske izrade, da ti i7 i 650m za 800$. Tvrdis da bi uzeo mbp zbog sustava? onda je to samo mozda zato jer su ti ikonice i sustav subjektivno lijepsi, a ako mislis da je kvalitetniji od win7, onda se vidi da ne znas o cemu pricas. 1400 dolara razlike za isti hardver, come on..

 

Problem je u tome što vi svi čitate i koristite samo onaj dio posta koji vama odgovara i onda napadate i izrugujete se tom dijelu. Eto sad uspordite sa asus n56, 800 dolara, mbp 2200$. I recite zašto da dam 1400$ više za macbooka? 

 

Odoh ja to malo proguglat, naletim na review, i kaže

 

" the N56VZ-ES71, which has a 1366 x 768 display,"

 

dalje nisam čitao, jedino sam krajičkom oka uočio cijenu od $999, te da za 17"

verziju koja košta $1300 piše " It weighs 7.93 pounds and is either 1.33 or 1.37 inches thick, depending on CPU"

 

Daj se uozbilji {#}

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2012 8:46 (segregator).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gubi li Apple svoj "mojo"?
Bruno Matejcic kaže...
Apple bi bio puno uspjesniji kada bi sve svoje proizvode prodavao 25% jeftinije nego sada! iPhone u proizvodnji dođe 200$, a prodaje se za 600$!!! da ga prodaje za 400$ i dalje bi bio u plusu.

Ovo nikako ne stoji. Ako bi ga prodavali po cijeni od 400$ tribali bi prodati duplo više uređaja samo da bi došli na razinu zarade kada ga prodaju po cijeni od 600$. 

Toliku razliku u prodanim komadima bi teško ostvarili.

 

13 godina
protjeran
offline
Re: Gubi li Apple svoj "mojo"?
segregator kaže...
Zizo kaže...

Nisam appleovac ni na neki proizvod jako zadrt,al puno radim van države i vidim svašta,al kolko se macbookova po njihovim sveučilištima(nizozemska,belgija,norveška itd) nosi ispod ruke,kolko je iphonova u torbicama.....ko dreka,doslovno tolko,tak da nek apple i gubi neki svoj 'mojo',ALI uvijek bu miljun zadrtih appleovaca koji će ih držati među najvrjednijim firmama.

 

Apple je uvijek bio jak na sveučilištima, tamo ga dobiješ za manje od pola cijene, tako

velike popuste daju...evo kod nas je nedavno bio lik iz USA koji kaže da ga je taj

macbook pro od $2200 došao $600

 

 

Ovo je istina kupovao sam za kolegicu koja radi na sveučilištu  u Švici laptop. Laptopi su ponuđeni u 3 kategorije 600, 1000 i 1500 franaka. Faks garantira popust da bi laptopi ušli u cijenovni razred. Uglavnom u kategorijama 1000 i 1500 morao bi biti lud da uzmeš bilo šta drugo osim Applea.

13 godina
offline
Gubi li Apple svoj "mojo"?
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Gubi li Apple svoj "mojo"?
grzzi kaže...

Ako ovo bude istina onda su stvarno ukakali. Hardware ce u trenutku izlaska biti vec zastario. Sreca njihova pa je Intel usporio produkciju novih arhitektura zbog AMD-ovih podbacaja pa ce ipak imat aktualnu generaciju procesora i chipseta.

Uzasno su neozbiljni u zadnje vrijeme.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Gubi li Apple svoj "mojo"?
segregator kaže...

Problem je u tome što vi svi čitate i koristite samo onaj dio posta koji vama odgovara i onda napadate i izrugujete se tom dijelu. Eto sad uspordite sa asus n56, 800 dolara, mbp 2200$. I recite zašto da dam 1400$ više za macbooka? 

 

Odoh ja to malo proguglat, naletim na review, i kaže

 

" the N56VZ-ES71, which has a 1366 x 768 display,"

 

dalje nisam čitao, jedino sam krajičkom oka uočio cijenu od $999, te da za 17"

verziju koja košta $1300 piše " It weighs 7.93 pounds and is either 1.33 or 1.37 inches thick, depending on CPU"

 

Daj se uozbilji {#}

Opet se kačiš na informacije koje tebi idu u prilog a realno nisu takve. Asus n56 ima u ponudi sa 1366x768 rezom za ljude kojima je to dovoljno i koji si tu uštede par stotina kuna. Naravno n56 se prodaje i u fhd rezi: http://www.diskont24.com/product.php?productid=119708

 

1920x1080 je sasvim dovoljno za 15.6" ekran za udaljenost s koje se laptop koristi. Ako ti legneš glavom na ekran i tražiš pixele vidjet ćeš ih, ako ćeš ga koristit s normalne udaljenosti s koje ti lijepo popunjava vidno polje nećeš vidjet pixele ili lažeš da ih vidiš. Asus n76 nije 1300$, već 1000-1100$ samo ga trenutno nemogu nać u ponudi da linkam (gledam newegg i amazon). Također uspoređuješ 17.3" laptop cijenom sa mbp od 15.4" i uspoređuješ težine -.-. Po tvojoj logici jedina valjana zamjerka bi bila šta je asus n56 (koji je 0.2" dužeg ekrana) pol kile teži i sad to opravdava razliku od 1400$ ? 

 

Najlakše si je uzet par podataka koje nađeš na netu koji ti pašu i postavit ih tu ljudima koji neće provjeravat tvoje informacije.. Tako mogu i ja reć ha vidi macbook košta 24000kn (4000$) jer sam našao na netu jedan po toj cijeni, iako znam da se može nabavit jeftiniji, al brige me jer takav ima jedan na netu i on toliko košta. To je ista stvar koju si ti napravio sa n56 sa manjom rezom i cijenom n76-ice i usporedbom težine 17.3" lapa i 15.4" lapa. Momci, budite fer u raspravi.

Sometimes I feel like a prophet, misunderstood and under gun like a new disease disease disease
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2012 18:37 (cecenac).
16 godina
offline
Re: Gubi li Apple svoj "mojo"?
cecenac kaže...

 Momci, budite fer u raspravi.

 

Misliš ko ti kad si naveo cijenu i težinu najlošijeg 15" modela na rasprodaji u nekoj opskurnoj trgovini

u kansas Cityu, a specifikacije najopremljenijeg 17" modela? lol

 

@Tonči:   e moj Tonči, mogao si pretrpit pola kile više i imat istu stvar za 10.000kn manje, ali ne,

ti kao pravi hipster baš moraš imat Apple

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2012 19:10 (segregator).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Gubi li Apple svoj "mojo"?

... LOL

Troll level: sensei
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2012 19:35 (Tonči).
14 godina
offline
Gubi li Apple svoj "mojo"?

Nisam citao prethodne komentare, samo 1. stranicu. 

 

Moje misljenje je kao i vecine, Apple polahko pada. Ne samo sto se tice na trziscu SmarPhone-a vec i opcenito. 

 

Sto se tice laptopa, MacBook ne moze parirati konkurenciji, konkurenicja je skroz jaka (Assus, Dell, Acer, Toshiba . . .)

 

Sto se tice Tableta, Android je sve popularniji, tu Samsung isto uskace. 

 

A Samsung Smartphone ce uvjek ljudi koji se ista razumiju uzeti prije nego iPhone. Dosta ljudi ce uzeti Nokiu jer se Nokia gura na staru slavu, a i sada je jaka. 

Samsung je uvjek bio tu negdje sto se tice mobitela, nije dosao iznenada. 

dzix
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2012 19:48 (dzelo).
Moj PC  
0 6 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Gubi li Apple svoj "mojo"?

Ljudi ovdje govore kao da je apple izumio laptope i kao da ima zastupljenost od 95% na tržištu. I da, apple nije napravio revoluciju u dizajnu istih. I NE nije pokrenu ni jedan trend. Svi su znali da laptopi moraju biti tanji i manji (i uvijek se išlo prema tome, i dok je apple bio kao danas commodore).

 

Dakle preklopno prijenosno računalo sa ekranom, tipkovnicom, touchpadom i portovima je postojalo prije apple-a. Kao i aluminij.

Ad astra peronospora
 
4 4 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Gubi li Apple svoj "mojo"?

{#}{#}

  
Troll level: sensei
Moj PC  
6 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Gubi li Apple svoj "mojo"?
Bypass kaže...

Ljudi ovdje govore kao da je apple izumio laptope i kao da ima zastupljenost od 95% na tržištu. I da, apple nije napravio revoluciju u dizajnu istih. I NE nije pokrenu ni jedan trend. Svi su znali da laptopi moraju biti tanji i manji (i uvijek se išlo prema tome, i dok je apple bio kao danas commodore).

 

Dakle preklopno prijenosno računalo sa ekranom, tipkovnicom, touchpadom i portovima je postojalo prije apple-a. Kao i aluminij.

ma bože sačuvaj da bi apple postavljao trendove i bio nešto što se poušava dostići ... nije ni postavio primjer kako moderni laptop treba izgledati . Nisu niti predstavili avangardni titanium G4 tamo 2001, valjda prvi widescreen prijenosnik, sa prvim brzim wifi-jem (b), slot dvd burner etc ... između ostalog, laptop koji nekih 12 godina kasnije i dalje izgleda bolje i modernije od 90% mainstream laptopa danas na tržištu.

 

Nisu niti pokopali nekoć popularne netbookove prototipom modernog ultra laganog laptopa airom, čiji oblik, izbacivanje optike, staklo preko ekrana etc, danas doslovno u dlaku kopira acer a i ostali.

 

Nije apple niti prvi redefinirao spectrumove gumene chiclet tipkovnice ... danas ih svaki fancy novi lap mora imati. Niti unibody aluminij, ni senzorske osvjetljene tipkovnice ... magnetsko zatvaranje bez kilavih sklopkica, mag safe kabel napajanja, standardnu kameru ugrađenu u okvir ekrana ... neka rješenja možda i prvi u industriji ali sve standard na appleovim laptopima, a onda koju godinu kasnije ( na mnogima još ni danas ) na Win.

 

Kad bolje razmislim prije applea je bilo normalno da svaki bolji lap ima ogroman, nekad stakleni trackpad, bez fizičkih botuna koji podržava gesture i multitouch ... high resolution monitori su standard na Win laptopima još od 2011 ... etc etc ...

Koliko kompleksa je apple nabio konkurenciji i čak nekim čudom i korisnicima konkurencije to je za ne vjerovati. Pa dosta je uzeti novi retina macbook pro i usporediti ga sa ostalima iz klase pa će ti biti jasno gdje je tko. Da ne govorim o Titaniumu kojeg sam imao pred desetak godina i o Powerbooku ( G3 / Pismo ) prije njega ... pa Air, pa novi Macbook unibody i onaj prije njega kojeg još imam. Standardni PC Laptopi iz tih vremena izgledaju kao nekakve ratne naprave iz šezdesetih.

 

a zaboravio sam tko zna još koliko toga ... prvi touchpad umjesto onih kuglica i IBM ovog klitorisa tamo na apple 500 još davne 1994, također i prve stereo zvučnike i 16 bitni stereo, prvi ugrađeni wifi na iBooku 1999, dakle bez onih stickova etc etc etc ...

Da ima dobrih i odličnih Pc laptopa, i inovirali su i IBM i Toshiba i mnogi drugi, ali reći da apple ne pokreće trendove i ne postavlja standarde na Bug forumu je totalni self denial. No hard feelings. {#}

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2012 22:31 (grzzi).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gubi li Apple svoj "mojo"?
segregator kaže...

 

Misliš ko ti kad si naveo cijenu i težinu najlošijeg 15" modela na rasprodaji u nekoj opskurnoj trgovini

u kansas Cityu, a specifikacije najopremljenijeg 17" modela? lol

Nema se smisla ode raspravljat, mogu rec sto hocu ti ces opet izmislit nesto za poklopit. Ja ti govorim onak kak je za 1000$ (koji dolar vise)kupiš asus n56 fhd reze. n56-ica je lijep laptop, kvalitetne izrade, normalne tezine i brutalnog hardvera sa superiornijim os-om i košta pola cijene mbp-a. Mbp ima par prednosti, bolji ekran, subjektivno gledano lijepši os i lakši je. Al da te razlike vrijede duplo više? Please..

Sometimes I feel like a prophet, misunderstood and under gun like a new disease disease disease
16 godina
offline
Re: Gubi li Apple svoj "mojo"?
cecenac kaže...
segregator kaže...

 

Misliš ko ti kad si naveo cijenu i težinu najlošijeg 15" modela na rasprodaji u nekoj opskurnoj trgovini

u kansas Cityu, a specifikacije najopremljenijeg 17" modela? lol

Nema se smisla ode raspravljat, mogu rec sto hocu ti ces opet izmislit nesto za poklopit. Ja ti govorim onak kak je za 1000$ (koji dolar vise)kupiš asus n56 fhd reze. n56-ica je lijep laptop, kvalitetne izrade, normalne tezine i brutalnog hardvera sa superiornijim os-om i košta pola cijene mbp-a. Mbp ima par prednosti, bolji ekran, subjektivno gledano lijepši os i lakši je. Al da te razlike vrijede duplo više? Please..

 

Ajd dobro, sad smo stigli na pola cijene, a startali smo sa trećinom, ipak smo malo približili gledišta :)

 

Apple OS dolazi i sa hrpom upotrebljivih aplikacija koje na windowsima moraš kupiti.

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
13 godina
online
Re: Gubi li Apple svoj "mojo"?
cecenac kaže...
segregator kaže...

 

Misliš ko ti kad si naveo cijenu i težinu najlošijeg 15" modela na rasprodaji u nekoj opskurnoj trgovini

u kansas Cityu, a specifikacije najopremljenijeg 17" modela? lol

Nema se smisla ode raspravljat, mogu rec sto hocu ti ces opet izmislit nesto za poklopit. Ja ti govorim onak kak je za 1000$ (koji dolar vise)kupiš asus n56 fhd reze. n56-ica je lijep laptop, kvalitetne izrade, normalne tezine i brutalnog hardvera sa superiornijim os-om i košta pola cijene mbp-a. Mbp ima par prednosti {#} , bolji ekran {#}, subjektivno gledano lijepši os {#} i lakši je {#} !!!!

 

 

Al da te razlike vrijede duplo više? Please..  {#}

 

 

VRIJEDE 100% VIŠE!!!!

 

Počevši od tvog zadovoljstva, zavisti drugih kolega, susjeda, kvalitete uopće, onaj smoooth feeeeling kada ti ruka klizi po stranicama dok ga vadiš iz torbe i stavljaš na čelo stola, neprocijenljivo, za sve ostalo tu je MBP 15incha  {#} !!

ATJ Lučko
15 godina
odjavljen
offline
Gubi li Apple svoj "mojo"?

Daleko je Apple od "propadanja", kao što je daleko od mrvljenja svih ostalih. Vjerojatno je da će i Microsoft izvući živu glavu Windowsima[Phone] 8, kao i da će Google konsolidirati tržište Nexusima. Stanje će se jednostavno stabilizirati, ali činjenica je da će većina i dalje kad kupuju smartphone i tablet kupovati "iPhone i iPad" ma koliko mi šutjeli o tome.

 

Malo su djetinjaste ove opservacije o propasti, no to ionako nema smisla dokazivati na forumu niti je bilo kome ikad nešto na forumu dokazano. Pretjerani fanatizam nije dobar ni u kom smjeru.

Troll level: sensei
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gubi li Apple svoj "mojo"?
segregator kaže...

Ajd dobro, sad smo stigli na pola cijene, a startali smo sa trećinom, ipak smo malo približili gledišta :)

 

Apple OS dolazi i sa hrpom upotrebljivih aplikacija koje na windowsima moraš kupiti.

Misliš da ta hrpa bloatware-a košta 1200$? ajde ajde evo zasto ga ljudi kupuju:

 

ATJ Lučko: "Počevši od tvog zadovoljstva, zavisti drugih kolega, susjeda, kvalitete uopće, onaj smoooth feeeeling kada ti ruka klizi po stranicama dok ga vadiš iz torbe i stavljaš na čelo stola, neprocijenljivo, za sve ostalo tu je MBP 15incha  !!"

 

Nažalost to je tako. Shvaćam da je to odličan prozivod. Shvaćam da je odličnog dizajna i kvalitete izrade. Nisam hejter, daleko od toga. Divim se apple-ovom marketingu i onome što su oni stvorili od te jabučice. Al shvati i ti da oni cijenu ovakvu kakvu je drže zbog ljudi poput ovog poviše kojeg sam citirao, jer će ga oni kupit ma koliko god da koštao, da se zna da on to ima.

 

A tko tu najviše pati? Ljudi poput mene, tebe i ostalih koji razumijemo svaku specifikaciju koja je napisana u opisu uređaja i razumijemo razliku između os-ova i nažalost zbog ljudi poput ovog poviše primjerka moramo platit duplo više da bi imali taj kvalitetan uređaj. Ja se iskreno nadam da će apple počet sve lošije poslovat i da će vjerni kupci shvatit da cijene nisu u redu i da su takve samo zato što se uređaj kupuje i da će onda apple srušit cijene i prodavat uređaje po normalnim cijenama i da ćemo svi u njima uživat, a ne samo oni koje nemaju pojma što su kupili. Dotad, jabučica me neće vidit.

Sometimes I feel like a prophet, misunderstood and under gun like a new disease disease disease
12 godina
odjavljen
offline
Gubi li Apple svoj "mojo"?

ATJ Lučko je bio sarkastičan.

Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Gubi li Apple svoj "mojo"?

Ja se samo nadam da će dat i kod nas normalne popuste studentima i nastavnom osoblju jer mi je dosadilo

objašnjavat gostima izvana zašto nemamo dobar support na Apple proizvode...na sveučilištu imamo

oko 700 PC-a i 2 Mac-a, od toga 1 u privatnom vlasništvu.

 

Stranci 90% dolaze sa Mac laptopima, rusi, bugari, ma svi...kao da samo u hr nema popusta ili

ljudi ne vole Apple iz nekog razloga

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gubi li Apple svoj "mojo"?
segregator kaže...

Ja se samo nadam da će dat i kod nas normalne popuste studentima i nastavnom osoblju jer mi je dosadilo

objašnjavat gostima izvana zašto nemamo dobar support na Apple proizvode...na sveučilištu imamo

oko 700 PC-a i 2 Mac-a, od toga 1 u privatnom vlasništvu.

 

Stranci 90% dolaze sa Mac laptopima, rusi, bugari, ma svi...kao da samo u hr nema popusta ili

ljudi ne vole Apple iz nekog razloga

Da ljudi ne vole Apple iz nekog razloga u nas? Ako imaš nekog u telekomunikacijama u nas ili si slučajno radio/radiš u njima onda to ne bi nikad izjavio. Ne smijem ti reći ko sve i koliko se prodaje, al vjeruj mi ljudi koji nemaju pojma kakav je i što je iphone 5 bacaju tisuce i tisuce kuna na njega kroz pretplate da bi ga dobili jeftinije. Čudo jedno šta dobar marketing i hype urade. 

Sometimes I feel like a prophet, misunderstood and under gun like a new disease disease disease
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice