Gubi li Apple svoj "mojo"?

poruka: 130
|
čitano: 11.977
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Gubi li Apple svoj "mojo"?".
13 godina
offline
Gubi li Apple svoj "mojo"?

Apple će biti ok dok god shvaća dizajn i kvalitetu ozbiljno. Dok god se drži principa koje im je postavio SJ citiravši Leonarda,  "simplicity is the ultimate sophistication" Ljudi žele intiutivne, kvalitetne proizvode u svemu.

Radije radi samo jednu stvar kako spada nego žonglirati kao swiss knife. Ako može više ok, ali što manje kompromisa.

 

A da su "izgubili mojo" nije dobra formulacija ... izgubili su Stevena Jobsa, takav lik se ne rađa tako često. Kad bi mogli naći nekog za CEO-a koji mu je bar malo nalik i kad bi dioničari tako nekom dali odrješene ruke možda bi apple ponovno bio jedina velika uzbudljiva firma u IT ju ... al to će se možda dogoditi ukoliko za deset ili dvadeset godina apple opet bude na ivici, inače nikako bojim se ... za sve nas bi bilo puno bolje da ih google ili MS ili netko treći zaista stisne i prisili da opet daju 110% ... ali bez diktatora tamo ... not gonna happen.

 

 

 
2 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Gubi li Apple svoj "mojo"?
cecenac kaže...
segregator kaže...

Ja se samo nadam da će dat i kod nas normalne popuste studentima i nastavnom osoblju jer mi je dosadilo

objašnjavat gostima izvana zašto nemamo dobar support na Apple proizvode...na sveučilištu imamo

oko 700 PC-a i 2 Mac-a, od toga 1 u privatnom vlasništvu.

 

Stranci 90% dolaze sa Mac laptopima, rusi, bugari, ma svi...kao da samo u hr nema popusta ili

ljudi ne vole Apple iz nekog razloga

Da ljudi ne vole Apple iz nekog razloga u nas? Ako imaš nekog u telekomunikacijama u nas ili si slučajno radio/radiš u njima onda to ne bi nikad izjavio. Ne smijem ti reći ko sve i koliko se prodaje, al vjeruj mi ljudi koji nemaju pojma kakav je i što je iphone 5 bacaju tisuce i tisuce kuna na njega kroz pretplate da bi ga dobili jeftinije. Čudo jedno šta dobar marketing i hype urade. 

 

Nisam pričao o mobitelima :)

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
16 godina
offline
Re: Gubi li Apple svoj "mojo"?
cecenac kaže...
A tko tu najviše pati? Ljudi poput mene, tebe i ostalih koji razumijemo svaku specifikaciju koja je napisana u opisu uređaja i razumijemo razliku između os-ova i nažalost zbog ljudi poput ovog poviše primjerka moramo platit duplo više da bi imali taj kvalitetan uređaj.
A zasto? Pa tko te sili da kupis ista od Apple-a?
Kupi od Samsunga, Asusa, Nokije, Sonyija... Oni sigurni imaju kvalitetne i jeftine proizvode. {#}
Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gubi li Apple svoj "mojo"?
SupremeCommander kaže...
A zasto? Pa tko te sili da kupis ista od Apple-a?
Kupi od Samsunga, Asusa, Nokije, Sonyija... Oni sigurni imaju kvalitetne i jeftine proizvode. {#}

Ako pričaš o laptopima? Da! Ako pričaš o mobitelima, neki od tih također da! Apple ima kvalitetne uređaje u oba područja, al jeftine ni blizu ni u jednom. Lako ti je lupetat među nekukom masom, onima koji znaju neki drek o tome nemožeš.

Sometimes I feel like a prophet, misunderstood and under gun like a new disease disease disease
16 godina
offline
Re: Gubi li Apple svoj "mojo"?
cecenac kaže...
SupremeCommander kaže...
A zasto? Pa tko te sili da kupis ista od Apple-a?
Kupi od Samsunga, Asusa, Nokije, Sonyija... Oni sigurni imaju kvalitetne i jeftine proizvode. {#}

Ako pričaš o laptopima? Da! Ako pričaš o mobitelima, neki od tih također da! Apple ima kvalitetne uređaje u oba područja, al jeftine ni blizu ni u jednom. Lako ti je lupetat među nekukom masom, onima koji znaju neki drek o tome nemožeš.

 

Nije lako, pitaj Nokiju...da je tajna samo u tome, ko njima brani da lupetaju :D

 

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
12 godina
offline
Gubi li Apple svoj "mojo"?

Nokia je 15 godina vladala trzistem mobitela. Nije to malo. Apple je vladao puno krace a Samsung ce krace od Applea.

 
2 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Gubi li Apple svoj "mojo"?

Pozdrav, evo da odgovorim...

A na koje cijene Appla mislite? Na cijene u HR? Jer cijene Apple uredjaja u HR i u drugim drzavama s Apple storeom su jako velika razlika. Najlakse je to objasniti iz mog vlastitog primjera, naime zivim i radim u Svicarskoj vec 2 i nesto godine. Prosjecna mjesecna placa mi je 5000chf, otkljucani iPhone 5 16gb me kosta 729chf, sad uzmi za usporedbu kolka je prosjecna placa u HR i kolko kosta iPhone tvornicki otkljucan.

S druge strane svi pljuju Applovo poslovanje i ocekuju kraj istog, al ajmo pogledat siru sliku. Apple prodaje hardware i s njime software oboje medju populacijom omrazen radi zatvorenosti i samim time diktiranja od strane Applea. Apple je dakle imao od pocetka oboje i to ide super kod kupaca, zasto? zato sto imaju stav da komp vise nije za nas par tisuca koji se okupljamo na forumima, koji cemo sami biti svoji admini, serviseri itd, applov eko sustav cilja na svako domacinstvo, na to da kupis uredjaj i dodjes doma raspakiras ga i on radi nakon paljenja odmah, nema drivera koji te fale, nema hrpe smeca predinstaliranog itd, izadje novi os za macbook/imac kosta 20chf nadogradnja, kod mobova sve dobijes djabe i to najcesce 1 generaciju unatrag s 95% svega iz zadnje inacice, a prva iza nje s cca 70% aktualnog. Appleov plan da svatko ima doma iphone, mac, ipad, sve povezano, sve radi i ti kao end user uzivas u koristenju a ne u glavoboljkama dal ce raditi, kako ce raditi itd no naravno to je apple pa to nista samim time ne valja u ocima znalaca. Sada krene MS s Win8 i RT, WP8 te izbaci svoj Surface i javnost klice, pa gospodo gdje ste bili zadnjih 3-5 godina? Podsjeca li vas MS-ov novi nacin poslovanja MS/a pod parolom radis na WP, nastavi na Win8 RT ili PRO tabletu i onda na stolnom ili prijenosnom racunalu na nesto vec vidjeno...

S obzirom da radim u jednoj manjoj IT firmi u Swiss imamo nekoliko vecih klijenata ali radimo support i privatnim userima uvidjam sve vise i vise da stvari koje nama forumasima ili da kazem znalcima idu pod normalno (setup, instalacija, odrzavanje itd) vecini je SF, i tu upada Apple s svojim dummy sustavom, jer korisnici ne kupuju elektronicke uredjaje da bi onda oni njima sluzili i da bi se oni njima bavili u pogledu administriranja, vec obratno da ih ovi razonode, zabave, da su laki za koristenje i savladavanje i da RADE... da ne moras prolaziti raznim forumima u potrazi zasto ti se neki komad softwera rusi, vec da ti je normalno da sve radi bez rusenja itd...

 

Moje osobno Apple iskustvo krenulo je jos kod prestavljanja prvog Iphona (koji mi jos radi i sluzi mi kada sam u hr), od dolasku tu i prelaska na ovaj standard, ali i zbog svakodnenog susretanja s Apple proizvodima povezano za posao, odluzio sam nakon 16 godina na Win preci na Mac (stolni PC zamjenio s Macbookom), i od tada (sada ce biti godina dana), niti jedan jedini problem, u pocetku sam korisitio boot camp, no sada jednostavno imam sve u parallesu i sve radi, nikakvih bsod nikavih usporavanja, od modifikacija sam roknuo unutra umjesto dvd roma, hdd + ssd, nadogradio ram na 8gb i gotova stvar, tolko kolko mi treba taman, vise modati laptop od toga ne bih mogao niti na HP, lenovo... Nakon toga je tome dodan 27 incni monitor, apple tv, ipad, ipod touch i iphone, i mogu reci da sam i vise nego sretan kaj kada dodjem doma s posla ne moram se jos baviti sa svojom elektronikom. Zadnja akvizicija je synology ds212j, setup prosao kao od sale, i sve radi. No to ne znaci da ako jednom MS ili netko treci ponudi nesto bolje od ovoga da ja necu preci postepeno tamo, no dok se to ne dogodi za mene Apple rula...

Fanboy
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.11.2012 13:23 (Nathan).
14 godina
neaktivan
offline
Gubi li Apple svoj "mojo"?

Gubi ili ne gubi meni petica stiže uskoro (najvjerojatnije u ponedjeljak) , a onda prodajem četvorku.

 

http://www.norgems.com
 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Gubi li Apple svoj "mojo"?

Ironije li :D

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gubi li Apple svoj "mojo"?
Nathan kaže...

..

xbox i ps3 isto tako rade ko bilo koji appleov uredjaj,softver isto tako nema problema,znas li zasto? zasto sto je hardver samo 1,lahko je optimizovati za to softver,a u ostalom,ti radis sa tim znas to i sam,dakle nemoj izmisljat neke price,onda kad ms bude imao samo 2-3 procesora i samo 2-3 grafe,i sto je najbitnije samo 1 MATICNU,radit ce isto tako,a do tad zrtvujes jednostavnost za obimnost,a mi koji volimo igre (a mnogooo nas je) apple ne dolazi u obzir

 

uostalom,nije tesko ni otici na provjerene sajtove,pogledat nesto hardvera,kad kupis jednu dobru gigabyte/asus maticnu i isto tako graficku od provjerenog proizvodjaca neces imati nikakav problem,drugo sto ljudi kupuju od 10 razlicitih proizvodjaca i sklope jedno,odi kod automehanicara,vidjet ces da ni mehanika kao mnogo grublja verzija negoli je to elektronika,ne radi dobro ak se svakakvo smece ubacuje

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice