H.265 proglašen službenim standardom

poruka: 35
|
čitano: 11.994
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "H.265 proglašen službenim standardom".
15 godina
offline
H.265 proglašen službenim standardom

Odlicno, ali nadam se da će ga H.264 playeri čitati..

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
H.265 proglašen službenim standardom

nadam se da ce od pocetka bit 10bitni
i ne nebi reko da ce ga h264 playeri citat

 

Da vidimo kolko ce trebat za prvi x265 :)

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
H.265 proglašen službenim standardom

Vjerojatno će biti neki update firmwarea za media playere koji čitaju h.264 {#}

Volim sve moderatorice i administratorice !
 
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: H.265 proglašen službenim standardom
Budokai kaže...

Vjerojatno će biti neki update firmwarea za media playere koji čitaju h.264 {#}

da jedino tak
samo pitanje koji od njih ce to dobit ?
da to nebude navlakusa za kupnju novih media playera

15 godina
offline
H.265 proglašen službenim standardom

Pa valjda je, možda griješim, potrebno samo codec instalirati, ne vidim tu da sam player mora biti updateovan. Naravno mislim na ove klijentske playere kao što je GOM Player i sl.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: H.265 proglašen službenim standardom

@Arnold Layne

 

x265 postoji već godinu dana, iako nema veze s ljudima iza x264.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.1.2013 21:02 (hrx).
12 godina
odjavljen
offline
Re: H.265 proglašen službenim standardom
hrx kaže...

@Arnold Layne

 

x265 postoji već godinu dana, iako nema veze s ljudima iza x264.

da vidio sam to ,al trenutno mi ne znaci bas previse

15 godina
odjavljen
offline
Re: H.265 proglašen službenim standardom
Budokai kaže...

Vjerojatno će biti neki update firmwarea za media playere koji čitaju h.264 {#}

Za uređaje koji koriste specijalizirane čipove za dekodiranje firmware može omogućiti codec samo ako se on već nalazi implementiran na čipu.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
14 godina
neaktivan
offline
H.265 proglašen službenim standardom
jel to znači da će filmovi od 30 gigabajta biti iste kvalitite sa 15 gigabajta?
 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: H.265 proglašen službenim standardom
alexspalato kaže...
jel to znači da će filmovi od 30 gigabajta biti iste kvalitite sa 15 gigabajta?

u teoriji ,a sad u praksi pitaj boga kak ce to ispast

ja ne vjerujem u tih 50%

12 godina
odjavljen
offline
Re: H.265 proglašen službenim standardom
MrBlc kaže...
Budokai kaže...

Vjerojatno će biti neki update firmwarea za media playere koji čitaju h.264 {#}

Za uređaje koji koriste specijalizirane čipove za dekodiranje firmware može omogućiti codec samo ako se on već nalazi implementiran na čipu.

da
znaci od WDTV i slicnih nista

[edit=isprike za dupli ]

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.1.2013 22:30 (Arnold Layne).
15 godina
offline
Re: H.265 proglašen službenim standardom
Mitch kaže...

Odlicno, ali nadam se da će ga H.264 playeri čitati..

 

kao što i dvd playeri čitaju blu ray...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.1.2013 0:22 (movie).
16 godina
offline
Re: H.265 proglašen službenim standardom
movie kaže...
Mitch kaže...

Odlicno, ali nadam se da će ga H.264 playeri čitati..

 

kao što i dvd playeri čitaju blu ray...

 

 

A koji to klasičan normalan DVD-Video+Mpeg4/Divx/Xvid Player može pročitat BluRay disk?Izlanuo se

 

http://www.protis.hr/products/details/dvd-player-vivax-k195/11134

 

http://www.protis.hr/products/details/dvde350-dvd-player-samsung/56630

 

http://www.protis.hr/products/details/panasonic-dvd-player-dvds68epk/62428

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
13 godina
neaktivan
offline
H.265 proglašen službenim standardom
 
6 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
H.265 proglašen službenim standardom

ITU je ona zla agencija Ujedinjenih naroda koja je htjela preuzeti kontrolu interneta, predstavlja prijetnju slobodnom i otvorenom internetu. Nešto kao Europsku verziju ACTAe/ SOPAe/ PIPAe a Amerika je bila protiv... Osim toga, dok ne smišljaju kako uništiti internet kakvog danas poznajemo, u slobodno vrijeme se bave i odobravanjem standarda koji idu u korist pojedinim profitabilnim firmama.

MPEG LA sada zadovoljno trlja ruke jer je njihov patentirani vlasnički kodek proglašen standardom...

 

Od besplatnih alternativa nam stižu Googleov VP9 i Daala koji bi trebali biti jednako dobri ako ne i bolji od H.265.

Is it weird that this gave me an orgasm?
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.1.2013 2:22 (DragonShit).
 
3 0 hvala 2
16 godina
offline
H.265 proglašen službenim standardom

Dragon, rezoniranje ti je u skladu sa ostatkom nadimka.

Dobro da ih nisi nazvao masonima.... :)

Nego, živo me zanima kakva je kvaliteta videa. x264 je jedva široko prihvaćen kao standard (ima još mnogo ljudi koji koriste xvid), i to najčešće na profesionalnoj razini. No koliko će to biti procesorski gladno, obzirom da je x264 gladan snage...?

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: H.265 proglašen službenim standardom
Arnold Layne kaže...
Budokai kaže...

Vjerojatno će biti neki update firmwarea za media playere koji čitaju h.264 {#}

da jedino tak
samo pitanje koji od njih ce to dobit ?
da to nebude navlakusa za kupnju novih media playera

dobit će oni koi i inače imaju dobru podršku, (WD live, popcorn, Mede8er...uglavnom oni iznad 100 $)...za BD playere ne prognoziram tu opciju...

12 godina
protjeran
offline
Re: H.265 proglašen službenim standardom
Father_Dougal kaže...

 


Nego, živo me zanima kakva je kvaliteta videa. x264 je jedva široko prihvaćen kao standard (ima još mnogo ljudi koji koriste xvid), i to najčešće na profesionalnoj razini. No koliko će to biti procesorski gladno, obzirom da je x264 gladan snage...?

pa kod nas vjerojatno bude to išlo sporije jer ljudi nisu shvatili da za LCD/plazma TV .avi odn. xvid je čisto sranje, očito im trebaju bolje naočale kad ne vide koliko je to inferiorno u odnosu na x264...vani ionako ljudi imaju para da odma kupe blu ray disk...

12 godina
protjeran
offline
Re: H.265 proglašen službenim standardom
movie kaže...
Mitch kaže...

Odlicno, ali nadam se da će ga H.264 playeri čitati..

 

kao što i dvd playeri čitaju blu ray...

 

 

{#} pa BD playeri čitaju blu-ray ti očito misliš na mpeg2 DVD playere (SD kvaliteta)...ovdje se govori o kompresijskim formatim (h.265) a njih BD playeri neće čitati jer neće bit upgradanja FWa..

13 godina
neaktivan
offline
H.265 proglašen službenim standardom

H.265 je bitno različit od H.264 stoga ne vjerujem da će hardversko ubzanje biti moguće samo nadogradnjom FW. Skrenuo bi pažnju i na činjenicu da zbog povećane složenosti kodiranje traje puuuuuno duže u H.265 nego što je to u H.264. Sadašnje verzije encodera trebaju oko 75 puta više vremena u odnosu na H.264. Optimizacijom to će se skratiti ali pitanje je koliko. Dekodiranje neće biti toliki problem, trebati će 2-3 puta više procesorske snage u odnosu na H.264.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
H.265 proglašen službenim standardom

Dekodiranje ovoga HEVC-a je u razlici toga što razbija na 64x64 za razliku od AVC 16x16.Također on za razliku od h.264 razbija sličice na više pločica(tiles) tako da oni koji nemaju barem quad mogu slobodno zaboravit jer to je dizajnirano s paralelnim computingom na umu.Uz sve to imajući na umu također potreban je i h.265 encoder na čipsetu tako da em treba se nove playere em vjerojatno to neće ni doći u haswellu.Također treba uzeti i u obzir royalty fee,da sam ja youtube ne bi to ni štapom tako,netflix već možda.

 

Q: Are there any costs involved with these gains?
A: It won’t be free for consumers. If you want to play back H.265 video and take full advantage of it, it won’t just be a question of new software. H.265 will require new hardware — new iPhones, new Android devices, new Apple TV, because H.265 is processor intensive. The hardware’s chipset itself needs to hold the H.265 decoder to harness the power of H.265. Otherwise, there’s no guessing what kind of experience the consumer will get. This, of course, presents a new significant consumer opportunity for device manufacturers. Speaking of device manufacturers, let’s not forget about possible H.265 codec licensing royalties they will need to pay in connection with those new H.265-ready devices. Right now, we have no idea what those may be.

 

 

Imajte na umu da je hardverski encoder poželjan iako se može s softwerskim.No mislim da većini to ne bi pasalo budući da je Vanguardov softwerski encoder prikazan na IBC-u enkodirao 1080p sa 30fps i još to na Xeonu - http://finance.boston.com/boston/news/read?GUID=22212583

 

Ovo je već neko vrijeme u developmentu i kao i sve ostalo drži se u frižideru dok ljudima ne dosadi "staro" pa da se za svaki slučaj odmah ima ponuditi nešto novo.

Nemojte misliti da trollam "just keeping it real".

 

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.1.2013 11:59 (Ikarus01).
 
2 0 hvala 1
12 godina
odjavljen
offline
Re: H.265 proglašen službenim standardom
Father_Dougal kaže...

Dragon, rezoniranje ti je u skladu sa ostatkom nadimka.

Dobro da ih nisi nazvao masonima.... :)

Nego, živo me zanima kakva je kvaliteta videa. x264 je jedva široko prihvaćen kao standard (ima još mnogo ljudi koji koriste xvid), i to najčešće na profesionalnoj razini. No koliko će to biti procesorski gladno, obzirom da je x264 gladan snage...?

Ovisi na koju granu gledas

 

najgore kad te zaustavlja stara tehnologija

ogranicavanje na nju treba u samom pocetku prekinut i ostro krenut sa novim standardom

 

Ja npr. nemogu smislit kak jos netko gleda filmove na dvd playeru

istina nemaju svi novaca za nesto bolje ,ali da se i za male novce nabavit player koji ce pustat x264 bez ikakvih problema,a to da je x264 gladan procesorke snage je relativno i ovisi o postavkama

kolko bi xvid trosio procesor pri istoj kvaliteti na 1920x1080 ?

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: H.265 proglašen službenim standardom
Arnold Layne kaže...
(...) istina nemaju svi novaca za nesto bolje ,ali da se i za male novce nabavit player koji ce pustat x264 bez ikakvih problema,a to da je x264 gladan procesorke snage je relativno i ovisi o postavkama

kolko bi xvid trosio procesor pri istoj kvaliteti na 1920x1080 ?

Ako uzmemo 1080p, H.264 (MPEG-4 AVC) Baseline profil troši cca 3x više, dok H.264 Main profil cca 4x više procesorskog vremena od XVIDa (MPEG-4 ASP). Naravno, opterećenje podosta ovisi o materijalu, postavkama i bitrateu, ali u svakom slučaju, može se uzeti da H.264 troši barem 2x više procesorskog vremena za dekodiranje nego XVID. Iz tog razloga, korištenje hardverskog dekodera je vrlo poželjno, a na mobilnim platformama i nužno ako se želi imati autonomiju veću od kakvih sat vremena.

 

EDIT: Našao sam neke brojke - AceThoughtov višenitni dekoder H.264 zapisa, koji je testiran na Exynosu 4 Dual i Tegri 3, koji imaju Cortex-A9 jezgre. Za dekodiranje 1080p H.264 zapisa, 4Mbps Baseline profil, 24 fps, potrebno je 1408 MHz na jednoj jezgri, 935 MHz na dvije i 655 MHz na četiri jezgre. 720p Main profil traži 1463/882/576 MHz, a 720p High profil 1511/892/580 MHz.

 

U jednom radu (On2 Technologies, VTT Technical Research Centre of Finland, ARM, sveučilište Oulu), prikazana je optimizacija koju donosi NEON instrukcijski set na primjeru H.264 dekodera i MPEG-4 enkodera i dekodera, pri obradi 30 fps VGA zapisa s bitrateom od 1 MBps (za potrebe streaminga / video poziva). Kod H.264 je korišten baseline profil. Na TI OMAP 3430, H.264 dekoder je trebao 378,1 MHz, MPEG-4 dekoder 137,6 MHz, a MPEG-4 enkoder 488,3 MHz.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.1.2013 16:57 (hrx).
12 godina
odjavljen
offline
Re: H.265 proglašen službenim standardom
hrx kaže...
Arnold Layne kaže...
(...) istina nemaju svi novaca za nesto bolje ,ali da se i za male novce nabavit player koji ce pustat x264 bez ikakvih problema,a to da je x264 gladan procesorke snage je relativno i ovisi o postavkama

kolko bi xvid trosio procesor pri istoj kvaliteti na 1920x1080 ?

Ako uzmemo 1080p, H.264 (MPEG-4 AVC) Baseline profil troši cca 3x više, dok H.264 Main profil cca 4x više procesorskog vremena od XVIDa (MPEG-4 ASP). Naravno, opterećenje podosta ovisi o postavkama i bitrateu, ali u svakom slučaju, može se uzeti da H.264 troši barem 2x više procesorskog vremena za dekodiranje nego XVID. Iz tog razloga, korištenje hardverskog dekodera je vrlo poželjno.

Da .. postavke i dekoderi

No danas barem sto se racunala tice nebi trebo bit nikakav problem ,a dvdplayere treba fino zakopat i sve ostalo sto ne cita x264 jer njihovo vrijeme je odavno proslo

 

Ja npr. imam amd x4 635 cpu koji kosta kojih 700kn (nebi ga nit za 500 mogo prodat)

pa vrti bilo kakav x264 1080p video

cak i high 5.1 10bitni sa hrpom ref i b-frame-a  (MPC-HC + MADvr)


16 godina
offline
H.265 proglašen službenim standardom

Mislim da me niste razumjeli, nisam mislio na dekodiranje, nego na kodiranje. Lako za dekodiranje, pogotovo na PCjevima.
No nisam siguran da će WDTV Live dobiti podršku za dekodiranje H265, pa makar se pisao softverski dekoder... 

Billo bi zgodno da se pojavi kakav enkoder uskoro, da ga isprobam.

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
H.265 proglašen službenim standardom

ma kodiranje je jos manji problem

barem meni

 

evo sa x264 film od 2 sata mi se zna kodirat i preko 60 sati (1080p)
uopce mi nije problem pricekat za vrhunsku kvalitetu :)

 

ali u nekoj komercionalnoj primjeni shvacam problem predugog kodiranja

 

I da fora bi bilo nac neki enkoder za probu

Pokusavo sam nac VP9 encoder ,al nisam imo srece bas

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.1.2013 17:42 (Arnold Layne).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
H.265 proglašen službenim standardom

Evo, na ovom videu čovjek lijepo objašnjava većinu stvari oko novog codeca.

 

http://techcrunch.com/2013/01/10/rovi-divx-ces-2013/

Volim sve moderatorice i administratorice !
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: H.265 proglašen službenim standardom
Arnold Layne kaže...

ma kodiranje je jos manji problem

barem meni

 

evo sa x264 film od 2 sata mi se zna kodirat i preko 60 sati (1080p)
uopce mi nije problem pricekat za vrhunsku kvalitetu :)


 

Zašto, pobogu? 100MB gore/dolje - tako je svejedno, ako se uštedi 58 sati. Jer ako koderu daš dovoljno bitova za potrošiti, možeš kodirati i 100 sati nećeš ništa bolje obaviti posao.

 

Ali da, ni meni nije problem - ionako u zadnje vrijeme kodiranje prepuštam drugima :)

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live
12 godina
odjavljen
offline
Re: H.265 proglašen službenim standardom
Elles D. kaže...
Arnold Layne kaže...

ma kodiranje je jos manji problem

barem meni

 

evo sa x264 film od 2 sata mi se zna kodirat i preko 60 sati (1080p)
uopce mi nije problem pricekat za vrhunsku kvalitetu :)


 

Zašto, pobogu? 100MB gore/dolje - tako je svejedno, ako se uštedi 58 sati. Jer ako koderu daš dovoljno bitova za potrošiti, možeš kodirati i 100 sati nećeš ništa bolje obaviti posao.

 

Ali da, ni meni nije problem - ionako u zadnje vrijeme kodiranje prepuštam drugima :)

Svejedno dal ustedim 58 sati ,30 sati ili nista kad za to vrijeme necu bit na racunalu ,a ionako mi stalno nesto skida pa mora bit upaljen
igram se na ps3 tak da mi stvarno ne smeta dok enkodira u pozadini ,a i nije bas 100mb gore dolje
iskreno ne znam kolko je :) niti to ne gledam

stavim si postavke kakve hocu za taj film, tak enkodiram i uopce ne razmisljam o potrosenom vremenu :)

Moje enkodiranje je vise najtecateljskog duha :)

 

Ja sam jos dobar

znam ekipu koja koristi me=tesa ,merange 64 ..
to bi kod mene trajalo preko 120sati :D ,al dobro oni imaju i jace procesore pa si to mogu dopustit

 

btw..

http://x264.fushizen.eu/builds/hevc-hm/hm_9.2_r3282_release.7z

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.1.2013 22:42 (Arnold Layne).
12 godina
odjavljen
offline
H.265 proglašen službenim standardom

evo i nekih testova ekipe sa hdbits-a

source - x264 - x265

 

source - x264 - x265


Kao sto vidite to je lose uz to osjetno sporije enkodiranje
jedinostavno psy-rd opcija znaci puno ,ali ovak rano x265 je nema kao i brdo drugih opcija

Treba proc jos barem 2 godine dok ne sustigne x264  

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice