H.265 proglašen službenim standardom

poruka: 35
|
čitano: 11.993
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "H.265 proglašen službenim standardom".
12 godina
neaktivan
offline
Re: H.265 proglašen službenim standardom
Arnold Layne kaže...

evo i nekih testova ekipe sa hdbits-a

source - x264 - x265

 

source - x264 - x265


Kao sto vidite to je lose uz to osjetno sporije enkodiranje
jedinostavno psy-rd opcija znaci puno ,ali ovak rano x265 je nema kao i brdo drugih opcija

Treba proc jos barem 2 godine dok ne sustigne x264  

Razlika postoji, ali teško je reći koji je bolji. 264 ima više šuma, ali neki djelovi izgledaju s više detalja dok 265 upravo zbog nedostatka šuma mi na nekim mjestima izgleda bolje od 264. U svakom slučaju, obično oko ne može vidjeti razliku. Koliko je jača kompresija na 265?

 

12 godina
odjavljen
offline
H.265 proglašen službenim standardom

pa ti uopce nemas pojma o cem pricas 

to nije šum nego filmsko zrno i ono mora bit sacuvano jer sadrzi detalje
na slikama vidis bitrate (gotovo je isti) znaci i kompresija je ista

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: H.265 proglašen službenim standardom
Arnold Layne kaže...

pa ti uopce nemas pojma o cem pricas 

to nije šum nego filmsko zrno i ono mora bit sacuvano jer sadrzi detalje
na slikama vidis bitrate (gotovo je isti) znaci i kompresija je ista

Kao što rekoh, meni (običnom čovjeku) je to isto.

12 godina
odjavljen
offline
H.265 proglašen službenim standardom

ovo nit nije namjenjeno za tebe :) barem ne jos 

Inace šum ti ne izgleda kao ovo na slici ,on sa sobom obicno nosi saturizaciju random piksela

A filmsko zrno se dodaje i na najnovije filmove zato sto cuva boje od losih gradacija ,pogotovo kod tamnijih scena  

Inace ovo ti je za mene Dan i Noc razlika  

Moj PC  
0 1 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: H.265 proglašen službenim standardom

I H265 i H264 rade usporedbom različitih dijelova video okvira kako bi pronašli one koje su redundantne unutar sljedećih okvira. Ta su područja zamijenjena kratkim informacijama koja opisuje izvorne piksele. Ono što se razlikuje od HEVC / H.265 iz H.264 je mogućnost proširenja veličine tih područja u veće ili manje blokove, nazvane jedinice kodiranja stabla (CTU) u HEVC / H.265. Veličina uzorka CTU može biti od 4 × 4 do 64 × 64, dok H.264 dopušta samo maksimalnu bloknu veličinu od 16 × 16 (CTU je posebna značajka HEVC). Poboljšana segmentacija CTU-a, kao i bolja kompenzacija gibanja i prostorno predviđanje zahtijevaju puno više mogućnosti obrade signala za kompresiju videozapisa, ali ima znatno manje utjecaja na količinu računanja potrebnu za dekompresiju. Motion compensated prediction, još jedan veliki napredak u HEVC / H.265, označava blokove piksela na drugo područje u istom okviru (intra predviđanje) ili u drugom okviru (inter predviđanje). Više informacija:https://medium.com/advanced-computer-vision/h-264-vs-h-265-a-technical-comparison-when-will-h-265-dominate-the-market-26659303171a kao Rezultat, kada kopiranje DVD-a, sve više i više ljudi bi htjeli odabrati H265, ja sam u, vidjeti više o tome kako kodirati DVD na H265: http://www.videoconverterfactory.com/tips/dvd-to-h265.html 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice