Hakiran CCleaner

poruka: 271
|
čitano: 35.847
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hakiran CCleaner".
16 godina
odjavljen
offline
Hakiran CCleaner

No krasno, bravo avast...

Freak Show Inc.
 
5 1 hvala 0
14 godina
offline
Hakiran CCleaner

Baš, divan propust i to još od Avast-a. Da nije žalosno, bilo bi smiješno.

Moj PC  
6 1 hvala 0
13 godina
offline
Hakiran CCleaner

Malo su previše fokusirani na Avast i AVG. 

 

Izgleda da je samo 32-bitna verzija bila zaražena. Svi oni koji su imali 64-bitnu su bili sigurni. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.9.2017 14:57 (Marko :D).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Hakiran CCleaner

Nek nam vrate Elvisa, Haseta, Bruce Lee-a, a evo im silikoni, atomska i CIA

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
 
26 1 hvala 2
9 godina
offline
Hakiran CCleaner

pa tko jos koristi takve drke za usporavanje pc-a

Moj PC  
17 6 hvala 0
16 godina
offline
Hakiran CCleaner

BTW: cini se da ovo CCleaner radi jos od 2014.

Rezultat analize stare verzije - https://malwr.com/analysis/Y2M0YTFhNGQwYWYzNDlmZTllN2I0ZGUyOGEyMzFiMjE/

 

 

 

Teorija zavjere glasi:

Oni su to sami napravili i iskoristavaju to vec godinama samo su sad otkriveni pa su rekli da im je to netko drugi napravio .

Prodajem Fractal Node 304 za 400kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
9 1 hvala 3
8 godina
offline
Hakiran CCleaner

U kovača najgora sjekira :))

 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Hakiran CCleaner
djigibao kaže...

BTW: cini se da ovo CCleaner radi jos od 2014.

Rezultat analize stare verzije - https://malwr.com/analysis/Y2M0YTFhNGQwYWYzNDlmZTllN2I0ZGUyOGEyMzFiMjE/

 

 

 

Teorija zavjere glasi:

Oni su to sami napravili i iskoristavaju to vec godinama samo su sad otkriveni pa su rekli da im je to netko drugi napravio .

 

Lako moguće "Ubacili nam kod tijekom kompajliranja omg", takvi hakeri moraju biti precizni u milisekundu.

 

Zadnji put kad sam koristio ccleaner imao sam krekani XP

 

Nova teorija:

Oni prodaju jeftine windows ključeve po ebayu

13 godina
protjeran
offline
Re: Hakiran CCleaner
digitall kaže...

pa tko jos koristi takve drke za usporavanje pc-a

 Po cemu to Cclener usporava pc?

http://www.soundstream.com/
6 godina
protjeran
offline
Re: Hakiran CCleaner
soundstream kaže...
digitall kaže...

pa tko jos koristi takve drke za usporavanje pc-a

 Po cemu to Cclener usporava pc?

 

A po čemu ti treba uopće ccleaner ? Da brišeš sa njim kolačiće i povijest ?  

7 godina
protjeran
offline
Re: Hakiran CCleaner

Koristim Glary Free i radi fino. CCleaner je super, ali su ga pretrpali nepotrebnim stvarima.

 

Prije 10ak godina je bio bolji - lagan i brz alat. Sad je to mrtvo puhalo koje se zalijepi na kantu,

u taskbar, ma svuda.

6 godina
protjeran
offline
Re: Hakiran CCleaner
Čitatelj kaže...

Koristim Glary Free i radi fino. CCleaner je super, ali su ga pretrpali nepotrebnim stvarima.

 

Prije 10ak godina je bio bolji - lagan i brz alat. Sad je to mrtvo puhalo koje se zalijepi na kantu,

u taskbar, ma svuda.

 

Ako znaš čitat sve to možeš podesit za 2 minute, ali ljudi su navikli općenito pri instalaciji ili optimizaciji bilo kojeg programa samo klik klik klik bez čitanja i onda nastaje kuknjava.

7 godina
protjeran
offline
Re: Hakiran CCleaner

Znam citati i onemogucim to sve prilikom instalacije, i ne instaliram Chrome jer mi takodjer ne treba,

ali cemu gurati sve te gluposti, kad se i bez njih moze posvetiti vrijeme i novac na optimizaciju i kvalitetu.

 

Mislim file shreder? Ako mislim rijesit podatke, onda disk fizicki ubijam i sameljem, a ne nekakvih "shrederom" iz windowsa.

8 godina
protjeran
offline
Re: Hakiran CCleaner
Čitatelj kaže...

Znam citati i onemogucim to sve prilikom instalacije, i ne instaliram Chrome jer mi takodjer ne treba,

ali cemu gurati sve te gluposti, kad se i bez njih moze posvetiti vrijeme i novac na optimizaciju i kvalitetu.

 

Mislim file shreder? Ako mislim rijesit podatke, onda disk fizicki ubijam i sameljem, a ne nekakvih "shrederom" iz windowsa.

 Da, zbog 1 fajla kojeg nezelis da itko vidi razbijes 300+ kn od pod hahaha

 

Sada na net idem opet trazit serial aaaaaaaaa

15 godina
offline
Hakiran CCleaner

ubačen za vrijeme njezinog kompiliranja, a isti je nosio i potpuno autentični digitalni certifikat – stoga korisnici nisu mogli

 

... braća grimm.. a kad će neka kazna?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
3 1 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Hakiran CCleaner

inace nikakve antiviruse osobno nebi i ne koristim na kompu pogotovo ne CCleaner jer ako imate bar nekakvo znanje o OS-i koju koristite i sustavu tom i znate kamo ici i sta raditi sam si svoj antivirus i "ubrzivač" kompa...

Moj PC  
3 11 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Hakiran CCleaner
Kresimir4 kaže...

 Da, zbog 1 fajla kojeg nezelis da itko vidi razbijes 300+ kn od pod hahaha

 

Sada na net idem opet trazit serial aaaaaaaaa

 

Šta to može ccleaner a ne može neka komanda ili opcija u samim windowsima ?

Hoću pitat za šta ga točno koristite ? 

8 godina
protjeran
offline
Re: Hakiran CCleaner

Pa brise fajlove kako ga postavis, normalno brisanje ili da ga brise 1,3,7,35 puta, prelazi preko fajla sa random podacima tako da ga nitko nemoze vratit nazad.

15 godina
offline
Re: Hakiran CCleaner
Kresimir4 kaže...

Pa brise fajlove kako ga postavis, normalno brisanje ili da ga brise 1,3,7,35 puta, prelazi preko fajla sa random podacima tako da ga nitko nemoze vratit nazad.

- to nije osnovna namjena CCa, sec.erase i nema zapravo veze s CCom (ako je to razlog korištenja..) uobičajeno, koriste ga (početnici) za automatsko brisanje 'smeća' koje skupljaju razne app/os.. kao tempove.

druga funkcija (koji početnici obično ne znaju) kao još neki alati, može obrisati svaki trag nekog zapisa u reg. .. (popularno za one koji žele jeftiniji adobe/acad i sl. kad se ključ pokvari).

eraser može 'sutra' biti ugrađen browser, preglednik slika, player, wordeditor, pržilica.. ali to nije namijena CCa, kao što mu sam naziv sugerira, čistać (smeća, ne sec.eraser).

 

kad netko treba sigurnost, tad ne koristi takvo (smeće, za smeće, tako one to know one..) .. riješenje, nego odgovarajuće alate renomiranih firmi za koje se barem pretpostavlja da neće izaći ovakav novinski naslov (upravo tema) ili na bilo koji odgovarajući način, .. poneki ga korsite i je revitaliziranje diska (sumnjivo) u svim ostalim slučajevima sec.earase je bezvezarija. Klasično, nalazi se kao opcija većine part/disk managera.. a u CCu je ko pile i sisa. :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
odjavljen
offline
Re: Hakiran CCleaner
blah123 kaže...

inace nikakve antiviruse osobno nebi i ne koristim na kompu pogotovo ne CCleaner jer ako imate bar nekakvo znanje o OS-i koju koristite i sustavu tom i znate kamo ici i sta raditi sam si svoj antivirus i "ubrzivač" kompa...

 

Gle, nije to trudnoca pa da je dovoljna ona stara izreka "nemoj se, ne boj se".

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Hakiran CCleaner

btw, adrese nisu nepoznate, USA..

The encoded information was subsequently submitted to an external IP address 216.126.x.x (this address was hardcoded in the payload, and we have intentionally masked its last two octets here) via a HTTPS POST request. There was also a [fake] reference to “Host: speccy.piriform.com” in communication.

naravno, bit će kivi rusi, kinezi...  :) i onaj raketmen

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.9.2017 17:51 (ihush).
 
0 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: Hakiran CCleaner
Koristim ga bar jednom tjedno duži niz godina za automatsko čišćenje temp. datoteka, cookiesa, raznoraznih cacheova i svog ostalog smeća... Koja je onda bolja alternativa, ići redom od aplikacije do aplikacije?
16 godina
odjavljen
offline
Re: Hakiran CCleaner
0x4c756b61 kaže...
Koristim ga bar jednom tjedno duži niz godina za automatsko čišćenje temp. datoteka, cookiesa, raznoraznih cacheova i svog ostalog smeća... Koja je onda bolja alternativa, ići redom od aplikacije do aplikacije?

 

Jesi ti siguran da razumijes kako sustav uopce funkcionira? 

Zasto ti npr smetaju cookies-i? 

Freak Show Inc.
6 godina
protjeran
offline
Re: Hakiran CCleaner
Friday kaže...
0x4c756b61 kaže...
Koristim ga bar jednom tjedno duži niz godina za automatsko čišćenje temp. datoteka, cookiesa, raznoraznih cacheova i svog ostalog smeća... Koja je onda bolja alternativa, ići redom od aplikacije do aplikacije?

 

Jesi ti siguran da razumijes kako sustav uopce funkcionira? 

Zasto ti npr smetaju cookies-i? 

 

Usporavaju mu komp pa kad oti kliner obriše kolače komp prodiše hahaha

Nek proba rifrešat desktop ikonice, pa nek opizdi jedan automatski clean sa klinerom, pa nek ih onda opet rifreša i nek javi dal šta primjećuje. 

 

9 godina
offline
Re: Hakiran CCleaner
Pardon, ispričavam se, apsolutno sam nekompetentan u ovom području, ne znam ni zašto sam postavio pitanje... Lijep pozdrav
 
4 1 hvala 0
15 godina
offline
Hakiran CCleaner

hm ... u ccleaner se neovlašteno umeće maliciozni kod. za pretpostaviti je kako se drugdje umeće ovlašteno. windows 10? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hakiran CCleaner
Ajar kaže...

hm ... u ccleaner se neovlašteno umeće maliciozni kod. za pretpostaviti je kako se drugdje umeće ovlašteno. windows 10? 

- da, na to se odnosi dio 'certificiran' (kompajliran) kod. Još da se odluče jesu li ili nisu potpisali.. a kažu da nisu, mada jesu :)

a za win10, proći će... ignoriraj ih, to će im najviše smetati.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
Re: Hakiran CCleaner
I bas taj ccleaner preporucuje dosta korisnika cak i sa ovog foruma.

😊

.
 
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hakiran CCleaner
honor8 kaže...

 

Jesi ti siguran da razumijes kako sustav uopce funkcionira? 

Zasto ti npr smetaju cookies-i? 

 

Usporavaju mu komp pa kad oti kliner obriše kolače komp prodiše hahaha

Nek proba rifrešat desktop ikonice, pa nek opizdi jedan automatski clean sa klinerom, pa nek ih onda opet rifreša i nek javi dal šta primjećuje. 

 

 CCleaner je meni osobno vrlo koristan programčić jer kao što kolega kaže ne treba od aplikacije do aplikacije nešto obrisati/popraviti itd. A to da ne pomaže sustavu je pogrešno,očišćeni sustav od nepotrebnih cookia,registry koji znaju trajno ostati u sustavu mogu kroz aktivne godine korištenja PC stvarati moguće probleme tako da je korisno ponekad proči cc programom.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.9.2017 19:58 (3n3m1).
7 godina
offline
Re: Hakiran CCleaner

Da nikad nepokrenes ccleaner, pc nece biti nimalo sporiji niti manje funkcionalan.

Vrijedi i obrnuto, mos ga pokretat svaku vuru i pc nebu nimalo brzi niti "bolji".

Op sustav ogranicava velicinu foldera u kojima se pohranjuju temp i sl, pa ni nakon 10 god nebu se nikaj loseg desilo.

30 dana nakon upgradea se automatikom pokreće disk cleanup i cisti nepotrebne gluposti.

Jedna defragmentacije je daleko potrebnija ( za hdd ) no i o tome brine automatika ( osim kod onih koji su sve to rucno "dotjerivali i gasili kojecega" ).

.

😊
 
1 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice