Hakiran CCleaner

poruka: 271
|
čitano: 35.999
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hakiran CCleaner".
7 godina
offline
Re: Hakiran CCleaner

Mi smo Markovi, Marko je naš !!

😊
7 godina
offline
Re: Hakiran CCleaner
Marko :D kaže...

Evo ide polako. Ne mogu stavit miš preko Uninstall gumba, konstantno bježi. 

 probaj ovako↓

 

ravna zemlja i šupalj mjesec
16 godina
odjavljen
offline
Hakiran CCleaner

Dosao sam samo provjeriti jel Marko :D deinstalirao CC...

Freak Show Inc.
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hakiran CCleaner
Friday kaže...

Dosao sam samo provjeriti jel Marko :D deinstalirao CC...

Nisam. Dođi opet kad se dogodi neki sličan incident. Možda ga onda uklonim. 😂

9 godina
offline
Hakiran CCleaner

Marko :D ti to mozes, svi smo uz tebe! 

Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
offline
CCleaner ipak moze "ubrzati" PC

Interesantan test (legit?) CCleaner & Defraggler.

 

https://www.passmark.com/reports/ccleaner17.pdf

 

Conclusions
All of the following conclusions apply only to the specific scenarios tested.
Clean machines, with no third-party software installed, will likely show significantly less benefit than what
was observed in the tested scenarios. While machines with a very large amount of 3rd party software or
limited hardware resources will likely gain additional benefits, beyond what we observed.

 

Disk space recovered
On average, CCleaner can recover around 3,400 MB of disk space on the first clean, and then around 600
MB in the week following. If run weekly for a year, this would give an estimated total recovered disk space
of 34,500 MB.

 

RAM Freed up
Across all four images, the average percentage of free RAM available (out of the machine’s total RAM)
increased from 41% to 56% after using CCleaner and Defraggler. This gives a 14% improvement, which is
a 36% relative improvement.

 

Boot time
Across all four images, the aggregate boot time was seen to be 53% faster using CCleaner and after
subsequently running Defraggler, 59% faster.

 

Browser launch times
Across all four images, the aggregate browser launch time was seen to be 5% faster after running CCleaner
and Defraggler. However, the results are sensitive to initial conditions. Likely external influences such as
variable internet latency, initial file fragmentation state & caching state also influenced the results to
increase the error margin in the test results.

 

Clean up time
Many of the cleaning activities that CCleaner performs can be done manually if the user has sufficient
knowledge and time. A comparison of a manual clean up, by an experienced engineer, to the automated
process in CCleaner, showed using CCleaner is 20 times faster than performing the same clean manually.

 

Installation time
On average, CCleaner takes 11 seconds to install.
On average, Defraggler takes 8.75 seconds to install.

 

Installation size
On average, CCleaner’s installation size is 29.55MB
On average, Defraggler’s installation size is 34.57MB.

 

 

Memory usage
When installed, CCleaner has an almost negligible impact on idle memory usage, at less than 16MB (which
is approximately 0.2% of the installed RAM on the machines tested).

 

Idle CPU load
When installed, both CCleaner and Defraggler have an almost negligible impact on CPU usage, when idle.
The additional CPU load was too low to be accurately measured.

Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: CCleaner ipak moze "ubrzati" PC

-šteta.. ipak PRovski promo. No i placebo liječi. Još samo ono oko matematike, .. za desetak godina bi imao 5 diskova više.. :)))

katastorfa, defraggler nepotreban, cc malware.. naravno da su povezani, smeće.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
odjavljen
offline
Re: CCleaner ipak moze "ubrzati" PC
ihush kaže...

 za desetak godina bi imao 5 diskova više.. :)))

 

 

Ahahahahahaah

Freak Show Inc.
16 godina
odjavljen
offline
Hakiran CCleaner

Marko, hocemo mi to deinstalirati vec ili sta?

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hakiran CCleaner
Friday kaže...

Marko, hocemo mi to deinstalirati vec ili sta?

Ne još. Ali ako ništa drugo, nisam ga pokretao otkad se to dogodilo. 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Hakiran CCleaner
Marko :D kaže...
Friday kaže...

Marko, hocemo mi to deinstalirati vec ili sta?

Ne još. Ali ako ništa drugo, nisam ga pokretao otkad se to dogodilo. 

 

I prezivio si? Sad kad ga pokrenes oslobodit ce ti 25 terabajta diskova i dodati 4 cpu jezgre...

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.10.2017 12:45 (Friday).
13 godina
offline
Re: Hakiran CCleaner
Friday kaže...
Marko :D kaže...
Friday kaže...

Marko, hocemo mi to deinstalirati vec ili sta?

Ne još. Ali ako ništa drugo, nisam ga pokretao otkad se to dogodilo. 

 

I prezivio si? Sad kad ga pokrenes oslobodit ce ti 25 terabajta diskova i dodati 4 cpu jezgre...

Ah, što da ti kažem. Borim se, nekako. 

11 godina
offline
Re: CCleaner ipak moze "ubrzati" PC
ihush kaže...

.. za desetak godina bi imao 5 diskova više.. :)))

 

 

E, to je pravi majner, a ne oni GPU.

 

Nego, kako netko ubrzati implementaciju Berkeley DB, koja se učitava u RAM rano u boot procesu?

Da, registryu se prisupa iz RAM-a, nema zahvaćanja na disk. On mora biti "keširan", jer bi računalo inače bilo sporije od mrtvog konja.

A sinkronizacija s kopijom na disku se događa poprilično rijetko. I sprema se u barem dvije verzije (.dat datoteke).

Najveći problem s tim registrom je baš to što u slučaju naglog nestanka napajanja (HEP-ovci u slučaju bezupsnih desktopa, ili čupanje baterije laptopa kada se Windowsi zblenu) kod idućeg boota Windowsi izvuku neku od kopija koja nije sinkronizirana sa zadnjim stanjem. I onda bude kmeeee, registry, kmeee...

16 godina
odjavljen
offline
Re: CCleaner ipak moze "ubrzati" PC
Djuro von Prekoplotovich kaže...
ihush kaže...

.. za desetak godina bi imao 5 diskova više.. :)))

 

 

E, to je pravi majner, a ne oni GPU.

 

Nego, kako netko ubrzati implementaciju Berkeley DB, koja se učitava u RAM rano u boot procesu?

 

 

CCleaner ti se ucita u pre-boot procesu. Znaci onog trena kad udjes u sobu gdje ti je komp on pocne optimizirati stvari. Dok dodjes do kucista on je vec sve optimizirao. Mislim jednostavno je...

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: CCleaner ipak moze "ubrzati" PC
Djuro von Prekoplotovich kaže...
..

 

Nego, kako netko ubrzati implementaciju Berkeley DB, koja se učitava u RAM rano u boot procesu?

Da, registryu se prisupa iz RAM-a, nema zahvaćanja na disk. On mora biti "keširan", jer bi računalo inače bilo sporije od mrtvog konja.

..

 zbunjuješ CC gurua.. :) pa valjda on zna, jer CC kaže da ubrzava i održava, piše tako u promo materiijalu. Na stranu to što je malware :))))

 

+ zato je poželjno, kod izmjena postavki sysa ili nadogradnji (pa i običnog rasporeda icona desktopa) restartati win. Tad se stanje ažurira (i eliminira sreću i hep kao faktor dok CC .. ne znam, nešto dobrog radi i tad.. mora biti nešto..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.10.2017 12:11 (ihush).
11 godina
offline
Re: CCleaner ipak moze "ubrzati" PC
ihush kaže...
 zbunjuješ CC gurua.. :) pa valjda on zna, jer CC kaže da ubrzava i održava, piše tako u promo materiijalu. Na stranu to što je malware :))))

 

+ zato je poželjno, kod izmjena postavki sysa ili nadogradnji (pa i običnog rasporeda icona desktopa) restartati win. Tad se stanje ažurira (i eliminira sreću i hep kao faktor dok CC .. ne znam, nešto dobrog radi i tad.. mora biti nešto..).

 

Eh, kad bih uspio nekako povezati CC i tarot linije, mislim da bih se poprilično obogatio.

Ovako kompajliram Linux kernel po peti put danas.

6 godina
protjeran
offline
Re: CCleaner ipak moze "ubrzati" PC
Friday kaže... 

 

CCleaner ti se ucita u pre-boot procesu. Znaci onog trena kad udjes u sobu gdje ti je komp on pocne optimizirati stvari. Dok dodjes do kucista on je vec sve optimizirao. Mislim jednostavno je...

 

Ovo neka inovacija ?

Nisam u toku, no što drugo očekivati od tako jake i odgovorne firme, samo dobroga i još više dobroga.

Bravo piriform !!! 

"Oj, Klineru, ko udari na te, Marko će mu zadat aperkate"

15 godina
offline
Re: CCleaner ipak moze "ubrzati" PC

.. + obavezno nakon optimizacije optimizirati defragglerom.. ubojiti tandem :)

koji marko, mustaša? Kako će mu se sad firma zvati, djeluje mi nespreman za promjene..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
Re: Hakiran CCleaner

Bećari, dečko je mlad i bez formalnog it obrazovanja ( znaci samouk ) no nije fer zbog toga ga gadjati cinizmom. Naučit će, stigne....
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Hakiran CCleaner
bunker kaže...

Bećari, dečko je mlad i bez formalnog it obrazovanja ( znaci samouk ) no nije fer zbog toga ga gadjati cinizmom. Naučit će, stigne....

 

Ja sam isto mlad i bez formalnog IT obrazovanja

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Hakiran CCleaner

-zvat ćemo  te mladene.. a njega gađati kamenom-čizmama čimveć.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
protjeran
offline
Hakiran CCleaner

Jednostavno moram isprobat to čudo tehnologije. he he he

Zakačio sam ga na taskbar da mi je pri ruci ako šta windowsi zablokiraju. 

Marko, nisi sam !!!

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.10.2017 13:22 (honor8).
 
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Hakiran CCleaner

http://pcchip.hr/softver/korisni/rijesite-se-smeca-na-racunalu-ovo-su-najbolji-besplatni-softveri-za-optimizaciju-pc-ja/

evo jos bloata koji od pentiuma napravi i7, od 320gb hdd napravi 512gb ssd i sl.

:)

Moj PC  
3 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Hakiran CCleaner
digitall kaže...

http://pcchip.hr/softver/korisni/rijesite-se-smeca-na-racunalu-ovo-su-najbolji-besplatni-softveri-za-optimizaciju-pc-ja/

evo jos bloata koji od pentiuma napravi i7, od 320gb hdd napravi 512gb ssd i sl.

:)

 

Ma ja sam se preporodio otkad ga koristim.

16 godina
odjavljen
offline
Hakiran CCleaner

Marko :D - kakva je situacija? Jesmo deinstalirali?

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hakiran CCleaner

Pa nemam ga na kompu dosta dugo, ali to ne znači da neću koristiti portable verziju kad mi zatreba. 😄

16 godina
offline
Re: Hakiran CCleaner
bunker kaže...

Dobra da ta djeca nisu bila aktivna na racunalima u doba win98 i ME, kad je svaki "guru" morao imati krekan nod i norton system works ( to bi bio alat po njihovom ukusu, nakrkan brdom alata i stvoren da zakolje os ).

 Aaaaaaaaa

 

To su bili dani!!!

 

Ja sam imao norton system works na Windows 95 :) na pentiumu 133

 

Je da je to satralo ionako spor pc, ali meni ko klincu je sve to super izgledalo! 

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
16 godina
offline
Hakiran CCleaner

https://www.bleepingcomputer.com/news/security/avast-shares-new-info-on-2017-ccleaner-incident-possible-3rd-stage-payload/

 

A summary of the CCleaner incident

Avast said that 2.27 million users had installed the tainted CCleaner versions, but that the malware collected only basic information, such as computer names and domain data.

The company later discovered that this first-stage infostealer was built as a mass-probing tool meant to identify computers on the internal networks of major tech and telecommunications companies, such as Google, Cisco, Oracle, Intel, Akamai, Microsoft, and many others.

Avast says that attackers deployed a second-stage payload to only 40 of these computers found on these highly sensitive networks.

Avast, Cisco Talos, and Kaspersky said that a (suspected Chinese) cyber-espionage group named Axiom was behind the hack of CCleaner's infrastructure.

 

Avast detects third malware strain

But yesterday, speaking at the SAS conference in Cancun, Mexico, Avast says it detected evidence of a third malware strain.

This new strain was found on four computers of Piriform employees, Piriform being the company behind the CCleaner app, which Avast bought in July 2017.

These infections went back to April 12, 2017, and Avast believes it was used to scout Piriform's network in preparation for the main hack that was to come over the summer.

 

Third malware strain is named ShadowPad

The name of this malware is ShadowPad —a multi-purpose and modular malware framework that comes with many plugins which provide various functionality, such as backdoor features, keylogging, and data exfiltration.

ShadowPad was first spotted by Kaspersky researchers in August 2017 on the servers of NetSarang, a South Korean software maker. According to Kaspersky, an unidentified cyber-espionage group injected ShadowPad in NetSarang's software and was using the malware as a backdoor into infected networks.

Avast says it found ShadowPad log files on the four infected Piriform computers. The log files contained encrypted keystrokes, meaning attackers deployed ShadowPad's keylogger plugin.

They also found ShadowPad plugins that could steal passwords from local apps, but also other tools that could download additional ShadowPad plugins.

Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 2
15 godina
offline
Hakiran CCleaner

.. a sad će nam marko objasniti, da cc nije ...  :)))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hakiran CCleaner
ihush kaže...

.. a sad će nam marko objasniti, da cc nije ...  :)))

Naravno, CCleaner v5.33 je zaražen, ostali nisu. Daj dokaz da je zadnja verzija zaražena. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.3.2018 10:51 (Marko :D).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice