Za hakiranje Nexusa Google nudi do 350 tisuća dola

poruka: 10
|
čitano: 2.032
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Za hakiranje Nexusa Google nudi do 350 tisuća dola".
15 godina
offline
Za hakiranje Nexusa Google nudi do 350 tisuća dola

a koliko daju da ga se NE hakira? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 4 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Za hakiranje Nexusa Google nudi do 350 tisuća dola

Zašto bi haker sa dobrom "rupom" išao po tu siću kad bi lako mogao zaraditi više prodajom dobre "rupe" zainteresiranima.

Čini se da je ovo tek jeftina reklama kojom se nastoji odagnati činjenicu da je Android odprilike kao švicarski sir u domeni sigurnosti :).

 

 

 

 

 

 

 
0 16 hvala 0
15 godina
offline
Re: Za hakiranje Nexusa Google nudi do 350 tisuća
Sroljo the second kaže...

Zašto bi haker sa dobrom "rupom" išao po tu siću kad bi lako mogao zaraditi više prodajom dobre "rupe" zainteresiranima.

Čini se da je ovo tek jeftina reklama kojom se nastoji odagnati činjenicu da je Android odprilike kao švicarski sir u domeni sigurnosti :).

 

 

 

 

 

 

 Glup (subjektivan) ti je komentar. Bilo je ovakvih challenga desetak, 90% njih nikad nije rezultiralo pronadenom rupom. Najveci je bio onaj za radio, ali to je vise do uredaja

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
9 godina
protjeran
offline
Za hakiranje Nexusa Google nudi do 350 tisuća dola

"Hakiranje je inače zakonom zabranjeno i može rezultirati višegodišnjim zatvorskim kaznama. No, ovaj put hakiranje je dozvoljeno"

Hvala Stjepane na iscrpnom izvjestavanju, i da "hakiranje" nije zakonom zabranjeno, barem ne u ovom kontekstu s telefonom.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Za hakiranje Nexusa Google nudi do 350 tisuća
Ono što je zabranjeno je neovlašteni pristup informatičkim resursima. Dok ti netko znači dopušta da ga hakiraš to je onda ovlašteni pristup.
https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
8 godina
neaktivan
offline
Re: Za hakiranje Nexusa Google nudi do 350 tisuća
Mitch kaže...

 Glup (subjektivan) ti je komentar. Bilo je ovakvih challenga desetak, 90% njih nikad nije rezultiralo pronadenom rupom. Najveci je bio onaj za radio, ali to je vise do uredaja

 

 

Ha gle, smajlić je bio na kraju teksta, kaj da ti velim? To nekakvo slijepo obožavanje i zalaganje za tamo nekakav mobilni OS je malo jadno.

 

No eto kad ste tak jako ozbiljni:

 

Android

https://www.cvedetails.com/vulnerability-list/vendor_id-1224/product_id-19997/Google-Android.html

iPhone

https://www.cvedetails.com/vulnerability-list/vendor_id-49/product_id-15556/Apple-Iphone-Os.html

WP

https://www.cvedetails.com/vulnerability-list/vendor_id-26/product_id-23230/Microsoft-Windows-Phone.html

 

Ajd eto, WP nemoramo promatrati jer osim mene ga koristi valjda još dva tri perodaktila :)

I te liste su ionako slabo relevantne. Bitno je ono što nije na listama, kaj ne.

 

15 godina
offline
Re: Za hakiranje Nexusa Google nudi do 350 tisuća
Sroljo the second kaže...

 

 Hah te liste sam davno proučavao, pogotovo za Android, ugl samo dva imaju potvrđen exploit, pola ostalih je u krivici drivera koje izdaju Qualcomm i ostali proizvođači SoCa. Mislim da je uglavnom 90% toga rješeno, pogotovo kroz security patch.

 

 

Nexus je pak druga priča, njihov SW nije direktno isti kao i AOSP kojeg Google šalje proizvođačima, već ima security patcheva itd. dakle sam OS je krojen uređaju. To je njihova prednost i razlog zašto uglavnom ljudi koji prvo preferiraju softver pred hardverom uzimaju Nexusa. To je upravo i razlog zašto je meni Nexus 6P najbolji na tržištu, makar financijski mogu uzet bilo što novije i "bolje".

 

Smisao ovih natjecanja je da uliju malo povjerenja u consumer mozgove, da stvore ozračje sigurnosti itd., ali to da postoje backdoorovi, to sigurno..uvjeren sam da je isto i za svaki OS...malo kopanja kroz API u SDK i nađeš ih. No taj osjećaj nekakvog straha da gubim privatnost blijedi godinama...shvatiš da te jednostavno b*li ku*ac jer je borba nepobjediva. :D

 


Ja sam siguran da ono što radi baš Google, nije baš savršeno, ali je 99.99% sigurno od rupa itd. I sam planiram odradit internship tamo, imam hrpu iskustva od frendova i nivo rada na Androidu je jednostavno nezamisliv. Ono što se čini izvana, nama promatračima, da je Google super radno okruženje to je apsolutna neistina. Puno su bliži Foxconnu samo što klepaju softver za pristojne novce u lijepim zgradama. Teško je ući tamo, baš zato što uzimaju programere s vrha. Dosta često baš oni puknu, a budući da su najbolji, često otiđu i dignu vlastiti startup.

 

Ali dosta često problemi nastaju kad se uključi 3rd party softver ili kad s različitih mjesta dobivaš porcije kodova da sklepaš OS za uređaj, u ovom slučaju Qualcomm, Adobe (davno, do ICSa su oni bili krivi za dosta propusta)...

 

Zato Appleu zamjeram, da iako kroji sve u vlastitim zidovima, i dalje uspijeva izbaciti prosječan uređaj. Današnja situacija nije ista onoj kao prije 10 godina. Imao si Nokiu, Samsung, HTC, rade svoj OS ili imaju ga ekskluzivno, telefoni rade mrak, poredani cjenovno, koliko para toliko muzike. No tu nije bilo novca za programere.

 

Zanemarivši cijenu, jednostavno je zadnjih 5-6 godina iPhone prosječan...nešto iznad toga bih platio bez problema.

 

Šteta što MS nije kreativnija kompanija u dobrom smislu...ali to je druga priča.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.9.2016 18:40 (Mitch).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Za hakiranje Nexusa Google nudi do 350 tisuća

u ameriki naravno.dok istu logiku ima i sony koji plaća obične "smrtnike" programere da pronalaze rupe u sony-jevim programima i svakom softweru izdanom od strane Sony-a.Naravno ako prijaviš propust,problem i budeš pošten.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
9 godina
offline
Za hakiranje Nexusa Google nudi do 350 tisuća dola

alo pa to im je sica za koju dobiju ono sto zele..

cista logika, jel bolje platiti sate, dane, mjesece, godine, hrpi svojih (najskupljih) programera, ili djelic toga da to odradi netko drugi? i to dok njihovi programeri rade nesto novo, i ne vracaju se nazad u krug..

i prije ce rupu pronaci neko "izvana" jer ne razmislja na isti nacin kao oni koji su sistem osmislili..

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.9.2016 22:01 (digitall).
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Za hakiranje Nexusa Google nudi do 350 tisuća
Mitch kaže...
Sroljo the second kaže...

 

 Hah te liste sam davno proučavao, pogotovo za Android, ugl samo dva imaju potvrđen exploit, pola ostalih je u krivici drivera koje izdaju Qualcomm i ostali proizvođači SoCa. Mislim da je uglavnom 90% toga rješeno, pogotovo kroz security patch.

 

 

Nexus je pak druga priča, njihov SW nije direktno isti kao i AOSP kojeg Google šalje proizvođačima, već ima security patcheva itd. dakle sam OS je krojen uređaju. To je njihova prednost i razlog zašto uglavnom ljudi koji prvo preferiraju softver pred hardverom uzimaju Nexusa. To je upravo i razlog zašto je meni Nexus 6P najbolji na tržištu, makar financijski mogu uzet bilo što novije i "bolje".

 

Smisao ovih natjecanja je da uliju malo povjerenja u consumer mozgove, da stvore ozračje sigurnosti itd., ali to da postoje backdoorovi, to sigurno..uvjeren sam da je isto i za svaki OS...malo kopanja kroz API u SDK i nađeš ih. No taj osjećaj nekakvog straha da gubim privatnost blijedi godinama...shvatiš da te jednostavno b*li ku*ac jer je borba nepobjediva. :D

 


Ja sam siguran da ono što radi baš Google, nije baš savršeno, ali je 99.99% sigurno od rupa itd. I sam planiram odradit internship tamo, imam hrpu iskustva od frendova i nivo rada na Androidu je jednostavno nezamisliv. Ono što se čini izvana, nama promatračima, da je Google super radno okruženje to je apsolutna neistina. Puno su bliži Foxconnu samo što klepaju softver za pristojne novce u lijepim zgradama. Teško je ući tamo, baš zato što uzimaju programere s vrha. Dosta često baš oni puknu, a budući da su najbolji, često otiđu i dignu vlastiti startup.

 

Ali dosta često problemi nastaju kad se uključi 3rd party softver ili kad s različitih mjesta dobivaš porcije kodova da sklepaš OS za uređaj, u ovom slučaju Qualcomm, Adobe (davno, do ICSa su oni bili krivi za dosta propusta)...

 

Zato Appleu zamjeram, da iako kroji sve u vlastitim zidovima, i dalje uspijeva izbaciti prosječan uređaj. Današnja situacija nije ista onoj kao prije 10 godina. Imao si Nokiu, Samsung, HTC, rade svoj OS ili imaju ga ekskluzivno, telefoni rade mrak, poredani cjenovno, koliko para toliko muzike. No tu nije bilo novca za programere.

 

Zanemarivši cijenu, jednostavno je zadnjih 5-6 godina iPhone prosječan...nešto iznad toga bih platio bez problema.

 

Šteta što MS nije kreativnija kompanija u dobrom smislu...ali to je druga priča.

 Istina vulnerability=/=gotovi exploit.

https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice