I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih paket

poruka: 94
|
čitano: 22.349
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih paket".
12 godina
neaktivan
offline
I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih paket

govno od drzave.

 
50 4 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih p

Vidi se da je Hakom dozvolio ovaj harač, uhljebljivanje i prelamanje troškova na leđima korisnika, ovo je jadno objašnjenje

"Mali paket je isključivo međunarodna dolazna poštanska usluga koju zahtjeva pošiljatelj, a koju, prigodom preuzimanja, prijamna  pošta označava s oznakom "Petit paquet" ili "Small Packet", u pravilu u gornjem lijevom kutu adresne strane pošiljke te se u tom slučaju u državi uručenja naplaćuje uručenje malog paketa i pri dostavi na adresi primatelja i  prigodom isporuke u poštanskom uredu."

 

KOja podvala većinom sva pošta šalje se na zahtjev pošiljatelja bez obzira bila oznaka paketa! Samo što su oni odlučili da će uzimati na onome čega ima puno 4.5 KN.

I paradoks u EU se taj trošak ne naplaćuje već samo kod naših bandita! Stoga ako Hakom dozvoljava, treba se žaliti EU institucijama i EU potrošač agenciji!

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.5.2016 7:39 (jobi123).
15 godina
offline
Re: I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih p
Noobtuber kaže...

govno od drzave.

 ma nije tako... :D

 

mene više brine kad piše free shipping iz kine do hrvatske i dođe poštar, ja mu dam 4.5 kune. a onda pošalješ paket do zagreba, a ono 20 kuna. razlika u kilometraži 8700 naspram 133.

16 godina
offline
I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih paket

Šteta što nema alternative za poštanske usluge, odmah bi prešao na nju..

Moj PC  
18 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih paket

Zna li netko kako je to uređeno u drugim članicama EU?

 
5 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih p
A ti onda odseli tamo gdje nije govno od drzave!
12 godina
neaktivan
offline
I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih paket

ma naivni ste ako mislite da je ovo porez samo za drzavu.

posta i njihovi celnici su povezani sa vrhom drzave,

da nije monopol ,nebi kostalo nista

 

i zasto bi se ja selio,nek se sele oni koji je unistavaju ,debilu..

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.5.2016 8:27 (Noobtuber).
 
46 0 hvala 5
16 godina
offline
I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih paket

Hoce li ova drzava nestat vise???

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
Moj PC  
14 8 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih paket

taj HRAK-OM je paravan za lopoviju. Štite lopove kao što je tele ovca i slični njima. I njihovi kontakti za pomoć u slučaju da imate problema sa teleseratorima ne vrijede ništa. Ali zato svi imaju agencije za utjerivanje dugova. Bili krivi vi ili ovi drugi zapamtite, vi ste uvijek krivi. Ovo je još jedan od primjera da propaloj pošti pomažu da otme novac.

magog
Moj PC  
4 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih p
Može im se hoće ima se, nažalost. Mene više boli onih 40-50kn za poštu na ocarinjenu robu koju ti "šalje" carina
, a za koju si već platio i to ne mali shiping . E tu poludim svaki put.
 
13 0 hvala 0
11 godina
offline
I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih paket

ahahahaha ako ovi ih hakoma misle da njihove riejci ista znace.... cccccc, pa ni T-COMov monopol nisu u stnaju regulirati i sl. nesposobna bagra neradnicka! 

 
5 0 hvala 0
15 godina
online
Re: I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih p
igy kaže...

Šteta što nema alternative za poštanske usluge, odmah bi prešao na nju..

aha, evo ti najbolji primjeri iz vrlo "konkurencija sve rješava" kvazi uređene države

 

HP je mila majka po učinkovitosti i kvalieti isporuke za cijenu koja mu se plaća

 

gnojite tu radi 4,5kn ko da naručujete milijunske komade robe pa da vam je to neko značajno opterećenje na budžet

 

15 godina
offline
I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih paket

ja iskreno niti nist ne ocekujem od hakom-a... oni kad su god donesli zakon koji bi 'zastitio' korisnike, uvijek su telekomi to okrenuli da smo na kraju morali placati vise... to je grupa imbecila koja dobiva finu lovu za apsolutno nikakve rezultate...

Moj PC  
9 0 hvala 0
16 godina
offline
I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih paket

Dok stotine ljudi svaki tjedan napušta Hrvatsku (Slavoniju) ajmo se malo bavit Clickbait naslovima..

 
4 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih p
Xidrus kaže...

Dok stotine ljudi svaki tjedan napušta Hrvatsku (Slavoniju) ajmo se malo bavit Clickbait naslovima..

 i zanemarimo onih 100 drugih tema kak poboljsati gospodarstvo u kojima aktivno sudjeluju svi nasi politicari... slazem se

13 godina
neaktivan
offline
I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih paket

Problem je što je HP ima monopol na poštanske usluge, pogotovo na pošiljke koje dolaze iz inozemstva

 

1.sigurno bi bilo mnoštvo onih koji bi rado preuzeli slanja tih malih pošiljki po cijeloj Hrvatskoj za nikakvu cijenu

(čitaj jer u toj cijeni nalazi se postotak koji ide poštanskoj organizaciji za isporuku pošiljki)

2. HP je oslobođena od PDV-a

3. Usluge koje pošta ne naplaćuje nisu transparetne odnosno poštar kada naplaćuje u većini slučajeva ne ispostavlja račune,

4. Platiš uslugu u domaćem prometu s pouzećem, ostave pošiljku u uredu i uredno ti donesu cedulju da podigneš poštu, a cijena dostave uračunata u cijenu!

 

Dakle evidetno je da su njihove usluge astronomski visoke, imaju nisu profesionalnost i transparetnost, sve je to rezultat uhljebljivanja- nisam vidio niti jedan da je otvoren natječaj od strane HP da je bio, pa neka mi još netko kaže da nisu u povlaštenom položaju,

 

kada bi mnoštvo firmi dobili takvu priliku kakvu HP ima, imali bi zdravo društvo i bilo bi posla za sve, upravo jer u sustavu na različitim pozicijama postoje monopolisti koji blokiraju razvoj sustava, zato i gospodarstvo propada!

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.5.2016 9:47 (jobi123).
Moj PC  
2 5 hvala 0
12 godina
offline
I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih paket

Ako je samo za "urucenje" tih 4.5 kn onda to vidjam vec zadnjih godinu dana.

 

Dakle pitam postara sta bude ako ja odem u postu po paket..Kaze, onda ne placam nista..I eto posaljem ga u postu nek nosa paket i pokupim.

 

Nema smisla dati za 10 paketa po 1 dolar jos 4.5 kn za svaki.

ja
 
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih p
Xidrus kaže...

Dok stotine ljudi svaki tjedan napušta Hrvatsku (Slavoniju) ajmo se malo bavit Clickbait naslovima..

 meni je ovo više aktualna tema, di se iselit, irska,holandija,luksemburg ( hrvati iz njemacke navalili tamo u zadnje vrime),tu i tamo koji doktor prošeta do švedske

8 godina
neaktivan
offline
Re: I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih p
igy kaže...

Šteta što nema alternative za poštanske usluge, odmah bi prešao na nju..

Netko je izgleda Hakomu srušio server...

 

Uglavnom kazati da alternative nema teška je neistina

 

informiraj se i plaćaj usluge drugima...

 

 

POPIS DAVATELJA POŠTANSKIH USLUGADAVATELJ UNIVERZALNE USLUGE sukladno članku 67. stavku 1. Zakona o poštanskim uslugama ("NN broj 144/12, 153/13 i 78/15")

 

HP-HRVATSKA POŠTA d.d., Jurišićeva 13, Zagreb


VRSTE POŠTANSKIH USLUGA
PODRUČJE OBAVLJANJA

www.posta.hrprijam, usmjeravanje, prijenos i uručenje:
- pismovnih pošiljaka mase do 2 kg
- paketa mase do 10 kg
- preporučenih pošiljaka i pošiljaka s označenom vrijednosti
- pošiljaka za slijepe mase do 7 kg, bez naplate
- paketa mase do 20 kg u međunarodnom dolaznom prometuunutarnji i međunarodni prometDAVATELJI ZAMJENSKIH POŠTANSKIH USLUGA



HP-HRVATSKA POŠTA d.d., Jurišićeva 13, Zagreb


VRSTE POŠTANSKIH USLUGA
PODRUČJE OBAVLJANJA


www.posta.hrprijam, usmjeravanje, prijenos i uručenje:
- pismovnih pošiljaka mase do 2 kg
- paketa mase do 10 kg
- preporučenih pošiljaka i pošiljaka s označenom vrijednostiunutarnji i međunarodni promet


LIDER EXPRESS d.o.o., Ulica Sv. Roka 3, Žrnovnica

prijam, usmjeravanje, prijenos i uručenje:
- pismovnih pošiljaka mase do 2 kgunutarnji promet

www.liderexpress.hr


LIDER EXPRESS d.o.o., Supilova 7/a, Zagreb

prijam, usmjeravanje, prijenos i uručenje:
- pismovnih pošiljaka mase do 2 kgunutarnji promet

www.liderexpress.hr


POŠTA EXPRESS j.d.o.o., Nikole Tesle 14, Vinkovciprijam, usmjeravanje, prijenos i uručenje:
- pismovnih pošiljaka mase do 2 kg
- paketa mase do 10 kg
- preporučenih pošiljaka i pošiljaka s označenom vrijednosti      Vukovarsko-srijemska županija,
Vinkovci, Osijek i Slavonski Brod

www.posta-express.hr


PROMO 21, obrt za trgovinu i usluge, vl. Dalibor Dakić, Velebitska 16, Karlovac

prijam, usmjeravanje, prijenos, i uručenje:
- pismovnih pošiljaka mase do 2 kg
- paketa mase do 10 kggrad Karlovac i Karlovačka županija



www.promoizlog.net



TISAK d.d., Slavonska avenija 11a, Zagreb

prijam, usmjeravanje, prijenos i uručenje:
- pismovnih pošiljaka mase do 2 kg - paketa do 10 kg
- preporučenih pošiljaka i pošiljaka s označenom vrijednostiunutarnji i međunarodni promet

www.tisak.hr


WEBER ESCAL d.o.o., Zastavnice 38a, Hrvatski Leskovacprijam, usmjeravanje, prijenos i uručenje:
- pismovnih pošiljaka mase do 2 kg
- paketa do 10 kg
- preporučenih pošiljaka i pošiljaka s označenom vrijednostiunutarnji i međunarodni promet

www.weber-escal.com
DAVATELJI OSTALIH POŠTANSKIH USLUGA


A2B EXPRESS LOGISTIKA d.o.o., Buzinski prilaz 36/a, Zagreb


VRSTE POŠTANSKIH USLUGAPODRUČJE OBAVLJANJA


www.a2bexpress.com
Ostale poštanske uslugeunutarnji i međunarodni prometCASH ON DELIVERY EXPRESS d.o.o., Imprićeva 9/a, ZagrebOstale poštanske uslugeunutarnji i međunarodni promet
www.cod-express.hr
DHL INTERNATIONAL d.o.o., Utinjska 40, ZagrebOstale poštanske uslugeunutarnji i međunarodni promet
www.dhl.hr
DPD CROATIA d.o.o., Franje Lučića 23, ZagrebOstale poštanske uslugeunutarnji i međunarodni promet
www.dpd.com/hr
GENERAL LOGISTICS SYSTEMS CROATIA d.o.o., Varaždinska 116, PopovecOstale poštanske uslugeunutarnji i međunarodni promet
www.gls-croatia.com
HP-HRVATSKA POŠTA d.d., Jurišićeva 13, ZagrebOstale poštanske uslugeunutarnji i međunarodni promet
www.posta.hr
INTEREUROPAd.o.o., Josipa Lončara 3, ZagrebOstale poštanske uslugeunutarnji promet
www.intereuropa.hr
IN TIME d.o.o., Velika cesta 78, ZagrebOstale poštanske uslugeunutarnji i međunarodni promet
www.in-time.hr
LAGERMAX AED CROATIA d.o.o., Zagorske magistrale 16, LukaOstale poštanske uslugeunutarnji i međunarodni promet
www.lagermax-aed.hr
LIDER EXPRESS d.o.o., Ulica Sv. Roka 3, Gornje Sitno, ŽrnovnicaOstale poštanske uslugeunutarnji promet
www.liderexpress.hr
LIDER EXPRESS GRUPA d.o.o., Ulica Sv. Roka 3, Gornje Sitno, ŽrnovnicaOstale poštanske uslugeunutarnji promet
www.liderexpress.hr
LIDER EXPRESS d.o.o., Supilova 7/a, ZagrebOstale poštanske uslugeunutarnji promet
www.liderexpress.hr
OBRT ZA USLUGE PRIJEVOZA "NADA", vl. Goran Andrašec, Vukomerec 26, ZagrebOstale poštanske uslugeunutarnji promet

www.eastex.hr
ORBIS EXPRESS j.d.o.o., Novozagrebačka 2, ZagrebOstale poštanske uslugeunutarnji promet
www.orbisexpress.hr
OVERSEAS TRADE Co Ltd d.o.o., Zastavnice 38a, Hrvatski LeskovacOstale poštanske uslugeunutarnji i međunarodni promet
www.overseas.hr
RHEA d.o.o., Buzinski prilaz 36/a, ZagrebOstale poštanske uslugemeđunarodni promet
www.rhea.hr
SCHENKER d.o.o., Dugoselska cesta 5, RugvicaOstale poštanske uslugeunutarnji i međunarodni promet
www.dbschenker.com.hr
TISAK d.d., Slavonska avenija 11a, ZagrebOstale poštanske uslugeunutarnji i međunarodni promet
www.tisak.hr
TRAST EXPRESS d.o.o., Vojvodići 11, Sveta Nedjelja, NovakiOstale poštanske uslugeunutarnji promet
www.trast.hr
WEBER ESCAL d.o.o., Zastavnice 38a, Hrvatski LeskovacOstale poštanske uslugeunutarnji i međunarodni promet
www.weber-escal.com

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih p
Kant kaže...

Hoce li ova drzava nestat vise???

 Ti buš prije nestal. Pridruži se onim Slavoncima i put pod noge u bolju budučnost (u zemlju sreće i blagostanja). S tvojim znanjem i kvalitetama siguran sam kako su ti sva vrata vani otvorena.

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.5.2016 9:47 (zaba).
16 godina
neaktivan
offline
Re: I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih p
Noobtuber kaže...

govno od drzave.

 Eto, a ti i Kant možete skup kako vam ne bi bilo dosadno!

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.5.2016 9:49 (zaba).
8 godina
neaktivan
offline
Re: I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih p
zaba kaže...
Noobtuber kaže...

govno od drzave.

 Eto, a ti i Kant možete skup kako vam ne bi bilo dosadno!

 ko da je jučer bilo kad je tuđman vikao o malo švicarskoj,

srećom danas 2 i po dekade poslin smo je dobili!

ja nikad sritniji od toga, a sritni i oni kad vide koliko in se iskesira poreza godisnje,

a bogami sritan i ja sada kad sređivan papire, pa ću napokon imat penziju proporcionalnu plaći,

naravno ne u kako bi nasi stari gospodari turci rekli Hrvatistanu

https://tr.wikipedia.org/wiki/H%C4%B1rvatistan

16 godina
neaktivan
offline
I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih paket

Ja sam poštaru rekao da mi za pakete koje moram platiti pusti obavijest ih pa sam preuzmem poslije 19h. No problemo amigo.

 

Šta je mali paket a šta nije na kraju odlučuje HP jer oni čak ni na svojim obavijestima nemaju opciju mali paket, pretpostavljam da im nije u nikakvom pravilniku ili šta god da HP koristi. Čuo sam razna objašnjenja od par poštara, svaki drobi svoje.... "Ne plaćaš ako je na pošiljci navedeno Air mail small packet ali plaćaš ako piše Small packet air mail" itd. Od niti jednog nisam dobio točno objašnjenje. Šta je koji paket u RH valjda mora odlučiti sabor ili el presidente, nakon ljetne stanke, naravno...

 

Kao šta je netko već spomenuo najgora stvar je veza HP<->carina, ruka ruku mije. Carina odradi svoj "poslić", pošalje pošiljku HPom i evo još minimalno 50kn naplate. Naravno, carinjeno ništa, porez nula. HP u plusu, ja u minusu. Jackpot!

 

Long live Hrvatistan!

Ako sam u krivu, ispravite me ;)
Moj PC  
7 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih p
zaba kaže...
Noobtuber kaže...

govno od drzave.

 Eto, a ti i Kant možete skup kako vam ne bi bilo dosadno!

 karamarko, jesi to ti?

16 godina
offline
Re: I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih p
zaba kaže...
Kant kaže...

Hoce li ova drzava nestat vise???

 Ti buš prije nestal. Pridruži se onim Slavoncima i put pod noge u bolju budučnost (u zemlju sreće i blagostanja). S tvojim znanjem i kvalitetama siguran sam kako su ti sva vrata vani otvorena.

 

Moram ti priznati da si apsolutno u pravu!

 

Svaka cast!

 

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
13 godina
offline
Re: I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih p
zaba kaže...
A ti onda odseli tamo gdje nije govno od drzave!

Znači rješenje nije u tome da se stvari poprave već u tome da iz države odsele svi oni koji vide problem? Moram se složiti da bi to bilo vrlo efikasno i da bi problemi nestali sami od sebe kad ih ne bi imao tko dijagnosticirati, samo se bojim da bi na taj način država vrlo brzo ostala poprilično prazna. Ali, možda to ne bilo ni tako loše?

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.5.2016 17:25 (kipo).
12 godina
neaktivan
offline
I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih paket

Uhljebi iz hakoma štite uhljebe iz pošte. Ne treba se čuditi. Sve po zakonu? Pa naravno kada su uhljebi i napisali taj članak zakona da protuzakonit harač postane zakonit i nešto što nije zakonito u cijelom svijetu postane zakonito samo u Hrvatskoj. To se zove sistemska korupcija. Cijela Hrvatska i njeni građani su pokradeni "po zakonu". Nitko nije kriv kao i obično.

 
15 1 hvala 0
15 godina
offline
I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih paket

slažem se: vrana vrani oči ne kopa. čudilo bi me da su hakomarci protiv. no f mom selu se i za manje od toga noži vadiju. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
8 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih p
indig0F10w kaže...

Ja sam poštaru rekao da mi za pakete koje moram platiti pusti obavijest ih pa sam preuzmem poslije 19h. No problemo amigo.

 

Sad se placa 4,50 kn preuzeo ti paket odmah ili otisao u postu po njega, isto te dodje...

 

Ajde nek netko objasni, tko se razumije u postu, zasto na Ebay-u pise free shipping za male pakete ako prodavac samo djelomicno placa postarinu?

 

Jel se jos u nekim drzavama placa ta naknada?

 

Posta je ionak financirana iz drzavnog proracuna, ovo je namet.

http://isvijet.com.hr, Siemens C60, SE K700i, Samsung D600, Sam. Omnia i900, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, Galaxy SIII, Nexus 5, LG G3
16 godina
online
Re: I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih p
Ges kaže...

aha, evo ti najbolji primjeri iz vrlo "konkurencija sve rješava" kvazi uređene države

 

HP je mila majka po učinkovitosti i kvalieti isporuke za cijenu koja mu se plaća

 

gnojite tu radi 4,5kn ko da naručujete milijunske komade robe pa da vam je to neko značajno opterećenje na budžet

 

 

Ako naručiš nešto što košta dolar pa ti na to opale 4,5 kn onda gnojim. Isto kao što i gnojim kada mi na carini zaustave paket za koji je očito da ne košta puno, tj. nije skuplji od 160kn (plastična kutija), pošaljem im račune, i onda kada ga idem pokupiti na poštu moram platiti 13kn za to što su mi poslali obavijest da im dostavim račune. Znači njihova loša procjena mene košta, zadnji put bilo prije mjesec dana i nije bilo prvi put.

 

Ali to nije sve, to su mi poslali prioritetno, zato poštarina za tu obavijest i je 13kn, a od nove godine pošta je uvela (barem tu u ZG), da se ne može pokupiti pošiljka isti dan kada je obavijest ostavljena nego tek idući. Znači, carina u ponedjeljak zaustavi paket i pošalje mi obavijest, drugi dan mi poštar ostavi cjeduljicu (ako je nešto za potpisivanje nikada to ne nosi, u godinu i pol koliko sam u ovom stanu NIKADA nije pozvonio, par puta sam ga vidio, strčao se pred zgradu i nije imao ništa osim papirića, znači ni ne pokušava dostavu), a ja ne mogu otići isti dan u poštu po to nego tek idući dan. A platim prioritetnu dostavu od je*enih 13 kn... I to još uvijek nije sve, u ponedjeljak mi je zadnji put carina zaustavila paket, u utorak očekujem papirić, nema, u srijedu, nema, odem ja na poštu pitati i vidi vraga, tamo stoji kuverta, na njoj piše "obavijest ostavljena 3.5.", a kod mene obavijesti nema. To je upravo to što ne nosi sa sobom nego ih unaprijed ispuni pa samo ubacuje, očito je na ovo napisao da je pokušao dostavu, a zaboravio ispuniti cjeduljicu ili ju je posijao usput.

 

Ali to još uvijek nije sve, iz Rijeke mi je prije par mjeseci dolazio paket, znači čak ni nisu kinezi, poštarina je bila 45-50 kn, dostava "Drugi dan do 20h". Poslano u petak, u subotu poštar ne ide, znači već je tu palo u vodu "Drugi dan do 20h", u ponedjeljak sam dobio papir, podići ne mogu, tek u utorak sam dobio paket za kojega sam platio 45-50kn poštarine za "Drugi dan do 20h". Tako da mislim da se dovoljno nalihvare okolo sa naplatama i nepoštovanjem ugovorene usluge.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.5.2016 11:49 (Solo761).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice