HGspot i dalje gomila gubitak zaključana tema

poruka: 195
|
čitano: 37.921
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "HGspot i dalje gomila gubitak".
15 godina
offline
HGspot i dalje gomila gubitak

Največi problem je mala marža na informatičku opremu jer uvijek ima netko ko će na 1000 kn zaraditi 50 kn i to smatrati okej samo da ne proda konkurencija...sramota su Protis , ADM i vi ostali online shopovi koje zakonom treba regulirati tj. ne dozvoliti im dumping cijene jer ovo ne vodi nikuda. I onda sta se događa, zbog takvih online shopova kako bi se uspjelo konkurirati ne drže se zalihe u trgovinama na polici jer cijena pada svaki tjedan i ako se ne proda brzo online shop ima jeftinije (jer nikada nista ne drže na zalihama, samo raspačavaju robu)... ako se tu nesto ne promjeni i vlada zaštiti maloprodajne dućane na neki način bit će jos gore , a to nije samo za hgspot već za sve ostale..

 

sad ce reci kupci pa boli me djon ni ne mora biti dućan sve ću online naručiti--- da lijepo je to a kasnije ćeš imati šipak a ne podršku i servis već će te odhebati ko staru kantu.. u biti svi onine shopovi lažu da imaju robu, nemaju je ..čekaju uplatu pa onda skupljaju okolo. dobijes robu od 10 različitih veleprodajnih dobavljača itd itd..uglavnom posakaš kad tad

Intel Core i7 920 @3.8 GHZ, Asus P6T, 6 GB DDR3 1333, Asus NVIDIA 295 GTX, 2*1 TB HDD WD, Samsung T260, Antec Skeleton Case + Asus 550W Power Supply [img]http://img301.imageshack.us/img301/8008/horn
Moj PC  
3 86 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
HGspot i dalje gomila gubitak

^ Ne znam bas. Iskustva korisnika sa ovog foruma su bas u kontrastu s tim sto ti navodis.

Moj PC  
14 0 hvala 0
13 godina
offline
HGspot i dalje gomila gubitak

Mozda bi i netko kupovao u HGspotu da cijene nisu 30% veće od ostalih prodavača, a što se tiče ovo posta iznad mene, so da kazem nego LOL.

 
14 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak

on je sigurno kupio nesto u hgspotu ili radi tamo pa zato pise nebuloze boli me briga kako nesto dolazi ako je jeftinije meni je bolje i tocka!

My Life Is A Very Serious Game...
14 godina
offline
HGspot i dalje gomila gubitak

prodavači imaju male marže a mi svejedno kupujemo skupo,puno skuplje nego vani.ko tu koga hebe

Moj PC  
12 1 hvala 0
15 godina
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
CroVandal kaže...

on je sigurno kupio nesto u hgspotu ili radi tamo pa zato pise nebuloze boli me briga kako nesto dolazi ako je jeftinije meni je bolje i tocka!

nemam veze sa hg spotom niti me oni zanimaju . imam vec 6 godina svoj dućan opreme i znam koji su problemi i kako je teško opstati

Intel Core i7 920 @3.8 GHZ, Asus P6T, 6 GB DDR3 1333, Asus NVIDIA 295 GTX, 2*1 TB HDD WD, Samsung T260, Antec Skeleton Case + Asus 550W Power Supply [img]http://img301.imageshack.us/img301/8008/horn
14 godina
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
Adm nije samo online shop.
14 godina
protjeran
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
Horned Reaer kaže...
CroVandal kaže...

on je sigurno kupio nesto u hgspotu ili radi tamo pa zato pise nebuloze boli me briga kako nesto dolazi ako je jeftinije meni je bolje i tocka!

nemam veze sa hg spotom niti me oni zanimaju . imam vec 6 godina svoj dućan opreme i znam koji su problemi i kako je teško opstati

Niti imaš veze sa web shopovima...

16 godina
neaktivan
offline
HGspot i dalje gomila gubitak

Nitko ni tebi ne brani da poslovanje firme usmjeris na poslovanje preko interneta. Ionako su nam cijene HW-a vece nego vani i izbor manji, jos nam samo treba da netko pocne stititi manje firme jer se nemogu nositi sa velikima.

 
5 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
Horned Reaer kaže...
nemam veze sa hg spotom niti me oni zanimaju . imam vec 6 godina svoj dućan opreme i znam koji su problemi i kako je teško opstati

Da, imaš dućan opreme informatičke opreme u gradu s manje od 20000 ljudi, bez nekog suvislog weba, mogučnosti narudžbe, cjenik ti je iz 2008. i onda jasno da je teško opstati tako. I jasno da tako moraš uzimati veliku maržu jer malo prodaš. Ali ovdje je riječ o HGspotu, firmi koja ima prodavaonice u največim Hrvatskim gradovima dakle puuuno više mogučnosti, potencijala i potencijalnih kupaca nego ti, njoj nebi trebalo biti teško. Njihova trgovina se bazira na tome da što više prevare, da što više naplate i da ulove ljude koji će doč tamo i reći dajte mi kompjutor a oni će im uvaliti nešto od 3000kn za 7000kn (ok, možda malo pretjerujem, ali that's the point). Takvih kupaca ima sve manje jer ljudi važu svaku kunu. Ali dobro, takve visoke cijene im uvjetuju vjerojatno dobavljači koji zahtjevaju isplatu dugova, tko zna kakvi su to ugovori... Njih je uništilo to što su išli izvan informatike, širiti se na nekakve nekretnine i bijelu tehniku, to što su stekli lošu reputaciju s odnosima s kupcima, čekanjima servisa, reklamacija, visokim cijenama itd. Oni bi se trebali vratiti na ono s čime su i počeli, neki podrumski prostor za skladište, pult za narudžbu robe i servis koji će biti brz i efikasan, i jasno, spustiti cijene, staviti se na nabava.net i na taj način pokušati opet pridobiti povjerenje kupaca, što je vrlo teško, ali ovako kako sada rade, skoro nemoguće.

Logaros
14 godina
neaktivan
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
Horned Reaer kaže...

Največi problem je mala marža na informatičku opremu jer uvijek ima netko ko će na 1000 kn zaraditi 50 kn i to smatrati okej samo da ne proda konkurencija...sramota su Protis , ADM i vi ostali online shopovi koje zakonom treba regulirati tj. ne dozvoliti im dumping cijene jer ovo ne vodi nikuda. I onda sta se događa, zbog takvih online shopova kako bi se uspjelo konkurirati ne drže se zalihe u trgovinama na polici jer cijena pada svaki tjedan i ako se ne proda brzo online shop ima jeftinije (jer nikada nista ne drže na zalihama, samo raspačavaju robu)... ako se tu nesto ne promjeni i vlada zaštiti maloprodajne dućane na neki način bit će jos gore , a to nije samo za hgspot već za sve ostale..

 

sad ce reci kupci pa boli me djon ni ne mora biti dućan sve ću online naručiti--- da lijepo je to a kasnije ćeš imati šipak a ne podršku i servis već će te odhebati ko staru kantu.. u biti svi onine shopovi lažu da imaju robu, nemaju je ..čekaju uplatu pa onda skupljaju okolo. dobijes robu od 10 različitih veleprodajnih dobavljača itd itd..uglavnom posakaš kad tad

Kakva podrška o čemu ti pričaš? Ako kupiš neki prozivod za podršku se obračaš proizvođaču ili uvozniku koji je najčešče zadužen za servis a ne dučanu!!! Največi uvoznik elektronike u hrvatsku je msan, pa njima nosiš na servis kupio ti u linksu ili u protisu.  Jel bitno odakle protis nabavlja robu ako je dobiš ispravnu i s njom i račun, pa ako ti nešto rikne da možeš zamijeniti. Ako sam ja uštedio 100 kuna na kupnji proizvoda jel sam ja gad zato jer sam otišao povoljnijem?!! A što se hgspota i ostalih sličnih dučana tiče jedan od razloga što oni propadaju jer su skupi ko sam vrag. Nisam im ja kriv što su pohlepni. Ako želiš opstati među konukrencijom moraš imati konkurentne cijene.

pero_HR
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.2.2011 1:40 (peroko).
16 godina
moderator
online
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
peroko kaže...

Kakva podrška o čemu ti pričaš? Ako kupiš neki prozivod za podršku se obračaš proizvođaču ili uvozniku koji je najčešče zadužen za servis a ne dučanu!!! Največi uvoznik elektronike u hrvatsku je msan, pa njima nosiš na servis kupio ti u linksu ili u protisu.

Ne želim se miješati u ovu priču, ali moram upozoriti na neke neistinosti koje iznosiš - provjeri kome robu nosiš na servis ako je kupiš u pojedinom dućanu. Mislim, ono, helou - pa čemu služi servis  u sklopu dućana, ako ne za rješavanje reklamacija?! Ovo pišeš ko da nikad nisi ništa kupio u dućanu koji ima svoj servis. Dobro, možda i nisi pa ne znaš, ali svejedno - to te ne opravdava u dezinformiranju forumaša. Provjeri pravo stanje stvari pa onda piši!

14 godina
neaktivan
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
mbaksa kaže...
peroko kaže...

Kakva podrška o čemu ti pričaš? Ako kupiš neki prozivod za podršku se obračaš proizvođaču ili uvozniku koji je najčešče zadužen za servis a ne dučanu!!! Največi uvoznik elektronike u hrvatsku je msan, pa njima nosiš na servis kupio ti u linksu ili u protisu.

Ne želim se miješati u ovu priču, ali moram upozoriti na neke neistinosti koje iznosiš - provjeri kome robu nosiš na servis ako je kupiš u pojedinom dućanu. Mislim, ono, helou - pa čemu služi servis  u sklopu dućana, ako ne za rješavanje reklamacija?! Ovo pišeš ko da nikad nisi ništa kupio u dućanu koji ima svoj servis. Dobro, možda i nisi pa ne znaš, ali svejedno - to te ne opravdava u dezinformiranju forumaša. Provjeri pravo stanje stvari pa onda piši!

 

Jednim djelom je član u pravu, naime kod online kupnje, recimo kao što su online shopovi roba dolazi od jednog uvoznika , a servisira se tko zna gdje, što u konačnici nas kao potrošaće ne treba nit brinut nit zanimat, jer zakonski su ti obavezni pružat servis pa gdje će on bit koga briga. 

 

I'm from Hollywood
15 godina
offline
HGspot i dalje gomila gubitak

Nego... sto Ana Matic kaze na ovo? Ili je dobila otkaz radi smanjenja troskova firme?

Idemo kod Petre Sanader na party... nema joj staroga doma!
 
13 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
Horned Reaer kaže...

Največi problem je mala marža na informatičku opremu jer uvijek ima netko ko će na 1000 kn zaraditi 50 kn i to smatrati okej samo da ne proda konkurencija...sramota su Protis , ADM i vi ostali online shopovi koje zakonom treba regulirati tj. ne dozvoliti im dumping cijene jer ovo ne vodi nikuda. I onda sta se događa, zbog takvih online shopova kako bi se uspjelo konkurirati ne drže se zalihe u trgovinama na polici jer cijena pada svaki tjedan i ako se ne proda brzo online shop ima jeftinije (jer nikada nista ne drže na zalihama, samo raspačavaju robu)... ako se tu nesto ne promjeni i vlada zaštiti maloprodajne dućane na neki način bit će jos gore , a to nije samo za hgspot već za sve ostale..

 

sad ce reci kupci pa boli me djon ni ne mora biti dućan sve ću online naručiti--- da lijepo je to a kasnije ćeš imati šipak a ne podršku i servis već će te odhebati ko staru kantu.. u biti svi onine shopovi lažu da imaju robu, nemaju je ..čekaju uplatu pa onda skupljaju okolo. dobijes robu od 10 različitih veleprodajnih dobavljača itd itd..uglavnom posakaš kad tad

Jesi ti ikada bio u ADM-u? Rekao bih da nisi. Kod njih kupujem cca zadnje 2-3 godine i nikada nisam naručivao online. Dođem, kažem što hoću, dobijem odmah, platim i odem... Razlog što im stvari ne stoje godinama na lageru je upravo to što nemaju visoke cijene. No mentalitet prosječnog HR trgovca je da je bolje prodati jednu stvar sa 100kn profita nego dvije za 50kn komad. I onda je rezultat ovo o čemu ti kukaš.

14 godina
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
tnakir kaže...

Nego... sto Ana Matic kaze na ovo? Ili je dobila otkaz radi smanjenja troskova firme?

možda joj dosadilo lagat...jer ipak, svaka riječ koju napiše ovdje je laž...

ne pričam bezveze, to sam već dokazao...

 

a što se tiče hg spot-a...stekli su reputaciju koje se ovim načinom poslovanja neće riješit, a dok je tako imat će gubitke...

TROLLBUSTER /// ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///////...believe...wake up, and drive...
13 godina
neaktivan
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak

A ja sam baš bio uvjeren kako će ih iPad vratiti u pozitivno poslovanje {#}

13 godina
neaktivan
offline
HGspot i dalje gomila gubitak

Kako je nastao i radio tako će i nestati.

GIS/GEO freak
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
brzi i žestoki kaže...

A ja sam baš bio uvjeren kako će ih iPad vratiti u pozitivno poslovanje {#}

Prodaja iPada je prosla katastrofalno. Sto su ocekivali. Kasni samo 8 mjeseci za ostatkom svijeta. Tko ga je mislio nabavit - nabavio ga je.

Idemo kod Petre Sanader na party... nema joj staroga doma!
13 godina
neaktivan
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak

znam, ovo je bio ironičan komentar

14 godina
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak

Smiješan si....

Zašto onda recimo Techno max,Konikom posluju pozitivno?

Za kupce se treba boriti,bilo cijenama bilo uslugom a ne ko curica kukati i zazivati vladinu pomoć,mislim ono LOL

 

13 godina
neaktivan
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
tnakir kaže...

Nego... sto Ana Matic kaze na ovo? Ili je dobila otkaz radi smanjenja troskova firme?

 

Bez brige Tnakir, još radim u HGspotu i čitam vaše komentare, ali dok nema pitanja nemam što odgovarati.

 

Lp

 

 

Ana Matić
14 godina
neaktivan
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
Ana.Matic kaže...
tnakir kaže...

Nego... sto Ana Matic kaze na ovo? Ili je dobila otkaz radi smanjenja troskova firme?

 

Bez brige Tnakir, još radim u HGspotu i čitam vaše komentare, ali dok nema pitanja nemam što odgovarati.

 

Lp

 

 

 

Kako ide prodaja iPada ?

I'm from Hollywood
13 godina
neaktivan
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
brzi i žestoki kaže...

A ja sam baš bio uvjeren kako će ih iPad vratiti u pozitivno poslovanje {#}

Kako će im iPad vratiti poz.poslovanje kad na iPad-u imaju zaradu od 2%....Ne znaš tko je u većoj banani...Renoprom (Technomax) ili HGspot....Iz očaja su uzeli jer su pohlepni...misle da će ih to globalno podići....Mi smo malo tržište i sve se zna...Technomax ne može ni Samsungu platiti dugovanje...zato je direktor Samsung Hrvatske dobio nogu jer je dao robu bez garancije...

PrisojeTG
13 godina
neaktivan
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak

 

Zadovoljni smo s prodajom iPada. Žao nam je što nije došao prošle godine jer bi prodaja bila još veća.

Ana Matić
14 godina
neaktivan
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
mbaksa kaže...
peroko kaže...

Kakva podrška o čemu ti pričaš? Ako kupiš neki prozivod za podršku se obračaš proizvođaču ili uvozniku koji je najčešče zadužen za servis a ne dučanu!!! Največi uvoznik elektronike u hrvatsku je msan, pa njima nosiš na servis kupio ti u linksu ili u protisu.

Ne želim se miješati u ovu priču, ali moram upozoriti na neke neistinosti koje iznosiš - provjeri kome robu nosiš na servis ako je kupiš u pojedinom dućanu. Mislim, ono, helou - pa čemu služi servis  u sklopu dućana, ako ne za rješavanje reklamacija?! Ovo pišeš ko da nikad nisi ništa kupio u dućanu koji ima svoj servis. Dobro, možda i nisi pa ne znaš, ali svejedno - to te ne opravdava u dezinformiranju forumaša. Provjeri pravo stanje stvari pa onda piši!

 zašto bi u sklopu ikojeg dučana morao postojat servis. uvoznik neke robe je dužan osigurati servis i jamstvo uređaja a prodavatelj je dužan osigurati provedbu točaka jamstvenog ugovora a to znači ili da sam dostavi neispravan uređaj na servis ili da ga zamijeni novim (ili izvrši povrat sredstava)

tnakir kaže...

Nego... sto Ana Matic kaze na ovo? Ili je dobila otkaz radi smanjenja troskova firme?

 to je i mene zanimalo{#}

Ana.Matic kaže...
tnakir kaže...

Nego... sto Ana Matic kaze na ovo? Ili je dobila otkaz radi smanjenja troskova firme?

 

Bez brige Tnakir, još radim u HGspotu i čitam vaše komentare, ali dok nema pitanja nemam što odgovarati.

 

Lp

 

 

 Ana Ana Ana {#}

 

nego kako ti komentiraš ovu vijest

kod mene normalno radi.....
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.2.2011 9:36 (cekpi).
14 godina
neaktivan
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
Ana.Matic kaže...

 

Zadovoljni smo s prodajom iPada. Žao nam je što nije došao prošle godine jer bi prodaja bila još veća.

 

Eto probajte izaranžirat nabavu Nintendo 3DS-a po recimo realnoj cijenu ( oko 270$ koliko košta u cjelom normalnom svijetu ) i vidjet ćete procvat.

 

Inaće jedno pitanje za Vas , naime ako koristim Maestro karticu i imam obroćni limit, dal mogu preko WEB-a kupit od Vas proizvod putem iste ?

I'm from Hollywood
16 godina
neaktivan
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak

@mbaksa: HG-Spot dugo nema svoj servis i sve moras slati partneru. Nema nikakve razlike od slanja na servis M-Sanu.
HG-Spot je bio dobra firma, ali pohlepa uprava nije nista drugo nego slag na torti nesposobnosti.
Jedan minus je i odnos prema zaposlenicima, muljanje i nevidena bahatost i njihovog sefa Prpica.

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.2.2011 10:14 (naxeem).
13 godina
neaktivan
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
Ana.Matic kaže...

 

Zadovoljni smo s prodajom iPada. Žao nam je što nije došao prošle godine jer bi prodaja bila još veća.

prodaja iPada sve više PADA I PADA....{#}....a tek počela....Jel još voditelj nabave Hrvoje Š....?

PrisojeTG
13 godina
neaktivan
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
naxeem kaže...
@mbaksa: HG-Spot dugo nema svoj servis i sve moras slati partneru. Nema nikakve razlike od slanja na servis M-Sanu.
HG-Spot je bio dobra firma, ali pohlepa uprava nije nista drugo nego nesposobnost.
Jedan minus je i odnos prema zaposlenicima, muljanje i nevidena bahatost i njihovog sefa Prpica.

Znam cijelu ekipu od početka...sve je bilo dobro dok Hrvoje nije otišao u Australiju....kad je uzde prepustio (prodao svoje dionice) počelo je dobro u jeku najvećeg rasta u IT kompanijama...ali prva kriza i sve je raspršilo kao balon.....Znam previše pa ne bih komentirao....Radio sam s njima do prošle godine...kad sam dug naplatio rekao sam im sretno vam bilo ali ne vidim načina kako i s kim....Komisiona prodaja je bila u posrednicima u doba Juge....Uskoro će u RH doći MediaMarket....(kupit će TechnoMarket...to im je plan) a onda će biti stezanje kakvo se nije vidjelo....a to je dobro za kupce...

PrisojeTG
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice