Hrvat dokazao – mobiteli uzrokuju rak

poruka: 119
|
čitano: 11.083
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvat dokazao – mobiteli uzrokuju rak".
6 godina
protjeran
offline
Hrvat dokazao – mobiteli uzrokuju rak

Znaci pojas glavu ne cuva? I to su nam lagali!?

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-z-lista/252793.aspx
Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvat dokazao – mobiteli uzrokuju rak

Neka ukinu tolike općine i županije. Neka raskinu vatikanske ugovore pa će imat para. Samo narod gule a ta ista stoka od naroda i dalje glasa.

15 godina
offline
Re: Hrvat dokazao – mobiteli uzrokuju rak
zeroname kaže...

Neka ukinu tolike općine i županije. Neka raskinu vatikanske ugovore pa će imat para. Samo narod gule a ta ista stoka od naroda i dalje glasa.

 Komotno mogu i zasebne saborske zastupnike ukinuti.

 

Imamo 128 gradova i isto toliko gradonacelnika.

 

Zasto ti gradonacelnici ne bi bili ujedno saborski zastupnici?

Ionako svaki gradonacelnik ima zamjenika.

 

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvat dokazao – mobiteli uzrokuju rak

Meni samo nije jasno kako EU to tolerira. Tamo kao da rade idoti. Koliko su ih samo opljačkali na EU poticajima. A i ovaj pelješki most je totalni promašaj a dobili su pare.

6 godina
protjeran
offline
Hrvat dokazao – mobiteli uzrokuju rak

ne znan, ja kad se nazivciran, oden na fejs, prvo prijavin oglas za Elvenar igru kao sexually inappropriate, pa onda jeno po ure prijavljujen lazne profile....to me opusti, pa se vratin na bug...

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-z-lista/252793.aspx
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Hrvat dokazao – mobiteli uzrokuju rak
Dead kaže...

 Triba nahranit uhljebe kojih ova vlada ima još više od prethodne. 

 

ravna zemlja i šupalj mjesec
 
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Hrvat dokazao – mobiteli uzrokuju rak
Dead kaže...

... Triba nahranit uhljebe kojih ova vlada ima još više od prethodne. 

 Nemoj grješit dušu. Ovi su samo zadržali sve stare i dodali svoje nove uhljebe. I pazili su na ravnotežu. Koliko starih toliko i novih. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.9.2017 18:38 (markoBT).
 
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Hrvat dokazao – mobiteli uzrokuju rak
Gorstak79 kaže...
lllnuclearlll kaže...
Gorstak79 kaže...

Doticni zivi u drvenoj kolibici oblozenoj bakrenim zicama :D

 a kapa od alu folije? 

 Ne, ali pokrivac na krevetu mu je od alu folije s unutarnje strane, a s vanjske je neki crni flis...

 Chuck, jesil'to ti?

 

15 godina
neaktivan
offline
Hrvat dokazao – mobiteli uzrokuju rak

Ja sam jedan od rijetkih osjetljivih na zračenje mobitela, ali osjetim ga samo kad mobitel prislonim na glavu i razgovaram nekoliko minuta, a ako uključim razglas, onda mogu razgovarati sa mobitelom koji je udaljen 20-30 cm i onda ne osjetim ništa loše. Osim što osjetim zračenje, javi se i glavobolja u tom području sljepoočnice, ako je uz nju prislonjen mobitel.

I jedno vrijeme sam mobitel držao u džepu na nogavici hlača i čak i kad sam ga prestao nositi, osjetio bih povremeno nervni podražaj koji je podsjećao na vibriranje mobitela.
To nije jedini takav slučaj. Prije toga sam primjetio da osjetim zračenje CRT monitora (dok su se koristili), ali kad sam ga udaljio pola metra, onda nisam osjetio.

Zato kada sam uzeo LCD monitor, prislonio sam lice uz njega da provjerim da li ima zračenje, i nisam ništa osjetio.

 
2 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Hrvat dokazao – mobiteli uzrokuju rak
Mad-Max-X kaže...

Ja sam jedan od rijetkih osjetljivih na zračenje mobitela, ali osjetim ga samo kad mobitel prislonim na glavu i razgovaram nekoliko minuta, a ako uključim razglas, onda mogu razgovarati sa mobitelom koji je udaljen 20-30 cm i onda ne osjetim ništa loše. Osim što osjetim zračenje, javi se i glavobolja u tom području sljepoočnice, ako je uz nju prislonjen mobitel.

I jedno vrijeme sam mobitel držao u džepu na nogavici hlača i čak i kad sam ga prestao nositi, osjetio bih povremeno nervni podražaj koji je podsjećao na vibriranje mobitela.
To nije jedini takav slučaj. Prije toga sam primjetio da osjetim zračenje CRT monitora (dok su se koristili), ali kad sam ga udaljio pola metra, onda nisam osjetio.

Zato kada sam uzeo LCD monitor, prislonio sam lice uz njega da provjerim da li ima zračenje, i nisam ništa osjetio.

 meni jedna mala strašno zrači, probat ću se prislonit na nju da vidim hoću li išta osjetiti

7 godina
offline
Re: Hrvat dokazao – mobiteli uzrokuju rak
bArut pLahor kaže...

 meni jedna mala strašno zrači, probat ću se prislonit na nju da vidim hoću li išta osjetiti

 bridenje u predjelu obraza, snažan emp

ravna zemlja i šupalj mjesec
15 godina
offline
Hrvat dokazao – mobiteli uzrokuju rak

Što očekivati nego dizanje poreza i novih kredita da se otplate stari? U sustavu u kojem je država prepustila stvaranje svog novca privatnim tvrtkama (bankama) a država ga smije samo posuđivati od njih koji ga kreiraju ni iz čega i bez truda, jedino je moguće da taj dug raste. Kako je u sve većem dugu, crpi vlastite građane i tvrtke kako bi mogla otplaćivati sve veće kredite bankama. U biti država postaje posrednik da uzima novac od naroda i pretače ga u banke, jer da porez ide direktno bankama ljudi bi se bunili. Samo na kamatu ove godine je išlo 13 mlrd kn. Ali velim, 95% glasača to očito voli.

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Hrvat dokazao – mobiteli uzrokuju rak

Pozdravljam svaki novi porez koji se uvede hrvatima, sta vise to bolje.

Moj PC  
3 4 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hrvat dokazao – mobiteli uzrokuju rak
To je "porez na glupost glasača"
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Hrvat dokazao – mobiteli uzrokuju rak

Dobra reforma nema šta.

Volim prirodu i znanost, mrzim računala. Programer od rođenja.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hrvat dokazao – mobiteli uzrokuju rak
Mobitel grije mozak. Ali i sunce zrači i grije ga pa nema neke štete.
15 godina
online
Re: Hrvat dokazao – mobiteli uzrokuju rak
Keso kaže...
Mobitel grije mozak. Ali i sunce zrači i grije ga pa nema neke štete.

Naravno da nema, eno rak kože se dobiva od gledanja u zid...

9 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvat dokazao – mobiteli uzrokuju rak
Keso kaže...

Što očekivati nego dizanje poreza i novih kredita da se otplate stari? U sustavu u kojem je država prepustila stvaranje svog novca privatnim tvrtkama (bankama) a država ga smije samo posuđivati od njih koji ga kreiraju ni iz čega i bez truda, jedino je moguće da taj dug raste. Kako je u sve većem dugu, crpi vlastite građane i tvrtke kako bi mogla otplaćivati sve veće kredite bankama. U biti država postaje posrednik da uzima novac od naroda i pretače ga u banke, jer da porez ide direktno bankama ljudi bi se bunili. Samo na kamatu ove godine je išlo 13 mlrd kn. Ali velim, 95% glasača to očito voli.

 Na Youtubeu ima fakat puno dobrih filmića koji na jednostavnom engleskom objašnjavaju kako funkcioniraju financijski sustavi. Pogledaj ih jer iz ovoga je očigledno da ne znaš kako funkcionira naš, a ni tuđi financijski sustavi.

 

Republika nije prepustila stvaranje novca nikome, novac nitko ne stvara kako hoće i potpuno je nerazumno gledati iznos duga kao mjerilo zaduženosti jer to ne prikazuje stvarno stanje ekonomije.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
6 godina
protjeran
offline
Hrvat dokazao – mobiteli uzrokuju rak

Da. I da stvar bude zesca, mi smo isli kopirati Njemacki sustav financija, a Njemacka skoro ko Grcka u dugovima. Ako itko zna sa financijama i ekonomijom, to su Kinezi i njih triba kopirati, jer su oni uspjesni po tom pitanju. Samo, naravno, prilagoditi nasoj klimi...

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-z-lista/252793.aspx
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvat dokazao – mobiteli uzrokuju rak
Gorstak79 kaže...

Da. I da stvar bude zesca, mi smo isli kopirati Njemacki sustav financija, a Njemacka skoro ko Grcka u dugovima. Ako itko zna sa financijama i ekonomijom, to su Kinezi i njih triba kopirati, jer su oni uspjesni po tom pitanju. Samo, naravno, prilagoditi nasoj klimi...

 Kinezi? Ti misliš na Kineze koji imaju dug preko 250% BDP-a? Njemačka kao Grčka? Znaci Njemčkih 70% duga u odnosu na BDP je isto kao Grčkih 180%? Ne znam, više bi volio da smo dužni kao Njemačka nego kao Grčka, ne vidim po čemu su Kinezi bolji od Njemaca u bilo kojem pogledu.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
6 godina
protjeran
offline
Re: Hrvat dokazao – mobiteli uzrokuju rak
JozoBozo121 kaže...
 Kinezi? Ti misliš na Kineze koji imaju dug preko 250% BDP-a? Njemačka kao Grčka? Znaci Njemčkih 70% duga u odnosu na BDP je isto kao Grčkih 180%? Ne znam, više bi volio da smo dužni kao Njemačka nego kao Grčka, ne vidim po čemu su Kinezi bolji od Njemaca u bilo kojem pogledu.

 http://www.nationaldebtclocks.org/debtclock/china

 

izvlacimo podatke iz guzice?

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-z-lista/252793.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.9.2017 19:17 (Gorstak79).
16 godina
offline
Re: Hrvat dokazao – mobiteli uzrokuju rak
Broj stanovnika opada, prihodi centralne drzave padaju i naravno da idu na krivi nacin popuniti rupe u proracunu. Dizanje poreza nikad nije produktivno, nijedna ekonomija ne opstaje na taj nacin. Ali privremeno je tako lakse jer je kod nas drustvo koncipirano na takav nacin; od danas do sutra. Svaka Vlada i vladajuca stranka u cijelini djeluje na isti nacin, bitan je opstanak na vlasti bez stvarnih mjera za poboljsanje standarda svojih gradjana. Svakome je jasno da je besmislena tolika lokalna samouprava i sav taj drzavni aparat, ali u to se nece dirati. Svakome je jasno da je besmislen ugovor s Vatikanom i znamo zasto je potpisan. Jasno je da nema smisla da RH financira BiH. Jasno je da glasacko pravo dijaspore postoji zbog jedne stranke i da bi glasacko pravo trebao imati drzavljanin koji placa porez toj drzavi....itd itd itd. Politika je u nas sama sebi svrha.
 
7 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Hrvat dokazao – mobiteli uzrokuju rak
JozoBozo121 kaže...
Keso kaže...

Što očekivati nego dizanje poreza i novih kredita da se otplate stari? U sustavu u kojem je država prepustila stvaranje svog novca privatnim tvrtkama (bankama) a država ga smije samo posuđivati od njih koji ga kreiraju ni iz čega i bez truda, jedino je moguće da taj dug raste. Kako je u sve većem dugu, crpi vlastite građane i tvrtke kako bi mogla otplaćivati sve veće kredite bankama. U biti država postaje posrednik da uzima novac od naroda i pretače ga u banke, jer da porez ide direktno bankama ljudi bi se bunili. Samo na kamatu ove godine je išlo 13 mlrd kn. Ali velim, 95% glasača to očito voli.

 Na Youtubeu ima fakat puno dobrih filmića koji na jednostavnom engleskom objašnjavaju kako funkcioniraju financijski sustavi. Pogledaj ih jer iz ovoga je očigledno da ne znaš kako funkcionira naš, a ni tuđi financijski sustavi.

 

Republika nije prepustila stvaranje novca nikome, novac nitko ne stvara kako hoće i potpuno je nerazumno gledati iznos duga kao mjerilo zaduženosti jer to ne prikazuje stvarno stanje ekonomije.

 Ne trudi se. 

Ja sam jednom pokušao, ali to je Pernarova škola.

12 godina
offline
Re: Hrvat dokazao – mobiteli uzrokuju rak
ansha kaže...

Pozdravljam svaki novi porez koji se uvede hrvatima, sta vise to bolje.

 Da nisi ti jedan od ovih dolje?

Njima odgovara porezna presija jer čim više državnih nameta to bujnije njihov posao cvjeta.

6 godina
protjeran
offline
Re: Hrvat dokazao – mobiteli uzrokuju rak
http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-z-lista/252793.aspx
15 godina
offline
Re: Hrvat dokazao – mobiteli uzrokuju rak
JozoBozo121 kaže...

...je nerazumno gledati iznos duga kao mjerilo zaduženosti...

Iznos duga nije mjerilo duga?

Nego duljina nosa je mjerilo duga?

Ima pametnjakovića koji dug dijele sa brtuo državnim proizvodom (BDP) aludirajući sposobnost društva da uplaćuje svoje rate kredita.

Međutim, bio netko sposoban vraćati kredite ili ne, dužan je u apsolutnom iznosu točno koliko jest, ni lipu gore ni dole.

Kad bi gledali dug podijeljen sa BDP kao što neki vole, moramo znati da BDP jako varira, to je titrava brojka.

Čim ti se malo poveća BDP ispalo bi da si odmah manje dužan ili malo smanji BDP da si odmah dužan više nego prije, a u oba slučaja si dužan u lipu isto.

Gledanje u odnosu na BDP je micanje fokusa sa činjenice da si dužan, na stanje uma u kojem si u vječnom dugu - gledaš samo možeš li i ovaj mejsec ratu platiti.

Uopće ne gledaš uzrok, je li uopće normalno da netko tko proizvodi bude dužan, a ne u plusu? I da netko tko ništa ne proizvodi bude u debelom plusu i svi mu duguju?

Ako hoćeš konkretno, realno mjerilo duga je apsolutni iznos duga države (brojka u valuti EUR primjerice) podijeljena sa brojem stanovnika te države. Dug po osobi. Točka.

Za razdoblja starija od par godina treba još uvesti i inflatornu korekciju ako hoćeš biti skroz precizan.

Ovdje se vidi dug sada i kroz povijest, gledaj graf sa apsolutnom vrijednosti, po podijeli s brojem stanovnika ako ga znaš:

 

Japan je daleko najdužnija zemlja, dužnija od Grčke:

http://countryeconomy.com/national-debt/japan

 

USA je dužna usporedivo s Grčkom:

http://countryeconomy.com/national-debt/usa

 

Za razliku od njih, Rusija nema skoro nikakav dug:

http://countryeconomy.com/national-debt/russia

 

Pitaj se: bi li bilo bolje da sad digneš kredit na milijun eura, živiš kao pijani milijarder sa zlatnim lancem oko vrata, bijesnim autom, jahtom, helikopterom itd,

i smiješ se nekom tko nije digao kredit i skromno živi, ali nije dužan? Misliš da kad si dužan da to nije ništa, da se ne mora dug vraćati moža?

 

Pa se pitaj: jednog dana kad taj dug naraste, a narasti će, preko grla - što će bankar reći kad lupi na stol vladama s papirom na kojem piše koliko duguju?

"Ja preuzmimam. Vaše države sada su moje vlasništvo.". Za sada su još fini i u rukavicama. Ali dužna država je slaba i sve slabija država, sve manji utjecaj ima na svoju sudbinu i realnu vlast preuzima onaj kome je dužna. Koga god glasači odabrali, on mora slušati što mu kreditor naredi, kao što ovisnik radi sve što mu se kaže da bi dobio sljedeću "dozu" kredita. Gubi slobodu. Gubi demokraciju. Ona postane samo formalna, kao glasanje u komunizmu - koga god odabereš, provodi istu stvar jer ima istog gazdu.

16 godina
neaktivan
offline
Hrvat dokazao – mobiteli uzrokuju rak

Hrvat dokazao - Rusija ima zdraviju ekonomiju od Amerike i Japana.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
2 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Hrvat dokazao – mobiteli uzrokuju rak
Visak kaže...

Hrvat dokazao - Rusija ima zdraviju ekonomiju od Amerike i Japana.

 Mene ne bi cudilo da je istinito...negdje sam vidio da kad bi stavio novcanice od 100$ na paletu, mogao bi sloziti toliko paleta da dobijes velicinu jednog cruisera koliko je amerika duzna...

 

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-z-lista/252793.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.9.2017 23:57 (Gorstak79).
15 godina
offline
Re: Hrvat dokazao – mobiteli uzrokuju rak
Visak kaže...

Hrvat dokazao - Rusija ima zdraviju ekonomiju od Amerike i Japana.

Definitivno ima. U Rusiji se nije desio krah banaka i kompletnog tržišta, ni bailout, ni sva lavina koje je to pokrenulo a samo su se privremeno izvukli, bit će toga još. Dug nisam ni dotakao..

Amerika živi na kredit, a znaš kako na kraju završi onaj tko dug vraća novim (većim) zaduženjem? Loše u svakom slučaju. Informiraj se malo. To što netko lagodno živi na sve veći kredit ne znači da je stabilan.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.9.2017 1:49 (Keso).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice