Hrvat dokazao – mobiteli uzrokuju rak

poruka: 119
|
čitano: 11.100
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvat dokazao – mobiteli uzrokuju rak".
6 godina
protjeran
offline
Re: Hrvat dokazao – mobiteli uzrokuju rak
Umbel kaže...
Ne, ja nisam uhljeb da zavisim od drzave. I ne, nece mi oduzeti banka nista jer nisam tele koje se zaduzuje bez plana otplate i planiranja rizika, pa poslije kmezim po udrugama jer sam bio “pametan” pa se zaduzio u francima. Zaduzujem se iskljucivo u valutama u kojima zarađujem, a to su kune i euri.
Nikada nisam, niti necu raditi niti z drzavu niti sa drzavom.

 Privatnici koji posluju tako zarade recimo 25 tkn za jedan projekt...privatnici koji rade za drzavu, za isti projekt dignu 150tkn...sto mislis koji opstaju?

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-z-lista/252793.aspx
8 godina
offline
Re: Hrvat dokazao – mobiteli uzrokuju rak
Pa kad bi meni novac bio jedini motiv u zivotu ili bi se ubio ili bio diler.
6 godina
protjeran
offline
Re: Hrvat dokazao – mobiteli uzrokuju rak
Umbel kaže...
Pa kad bi meni novac bio jedini motiv u zivotu ili bi se ubio ili bio diler.

 vecina ljudi briju na novce, u manjini si...

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-z-lista/252793.aspx
15 godina
online
Re: Hrvat dokazao – mobiteli uzrokuju rak
Gorstak79 kaže...
Umbel kaže...
Pa kad bi meni novac bio jedini motiv u zivotu ili bi se ubio ili bio diler.

 vecina ljudi briju na novce, u manjini si...

A s kojim razlogom briju na novce? Koji je to temeljni motiv zbog kojeg ljudi žele više novaca, gdje da bi bio "temeljni" taj motiv mora biti jednak i za one koji uspjeli u tome da imaju mnogo novaca ali i dalje briju na novce kao i za one koji nemaju novaca a briju na novce...

13 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvat dokazao – mobiteli uzrokuju rak
Ges kaže...

A s kojim razlogom briju na novce? Koji je to temeljni motiv zbog kojeg ljudi žele više novaca, gdje da bi bio "temeljni" taj motiv mora biti jednak i za one koji uspjeli u tome da imaju mnogo novaca ali i dalje briju na novce kao i za one koji nemaju novaca a briju na novce...

Ljudi koji imaju puno novca žele još i više, kao i oni koji nemaju a žele ga. Ljudi briju na novac jer je to u našoj prirodi.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvat dokazao – mobiteli uzrokuju rak
lovacmaki kaže...

 Ljudi briju na novac jer je to u našoj prirodi.

 Ljudi briju na seks, hranu i sklonište, kao i sve ostale životinje. Novac je samo sredstvo da se do toga dođe.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvat dokazao – mobiteli uzrokuju rak
Visak kaže...

 Ljudi briju na seks, hranu i sklonište, kao i sve ostale životinje. Novac je samo sredstvo da se do toga dođe.

Pa da, novac jednako sve te stvari. My point exactly.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.9.2017 23:47 (lovacmaki).
11 godina
online
Re: Hrvat dokazao – mobiteli uzrokuju rak
Visak kaže...

 Ljudi briju na seks, hranu i sklonište, kao i sve ostale životinje. Novac je samo sredstvo da se do toga dođe.

 a gdje je granica?

 

sa 100 milijuna dolara imaš seksa koliko hoćeš, "sklonište" kakvo hoćeš i hrane koliko i kakvu hoćeš

čemu dalje, a itekako imaš likova koji idu dalje i hoće još - npr. jedan od rockefellera se prije nekoliko godina pohvalio kako obitelj ima više od 150 milijardi dolara, a sljedeći je cilj preći 200 milijardi (bubam cifre)

 

novac/zgrtanje je postao sam sebi svrha i cilj, nažalost, samim time postajemo društvo sve većih razlika jer upravo cilj zgrtanja love tjera one na vrhu da onima ispod uskraćuju sve više i samo to zgrtanje i društvo zasnovano na tome postaje sve beskupuloznije

 

čak se i politika, kao nekakva tampon zona između interesa bogatih i svih ostalih, našla u govnima jer sve teže može pomiriti zahtjeve jednih i drugih

zato likovi poput trumpa ili keruma dolaze na vlast, zato socijalisti pogoduju kapitalu i sve se preokreće naopačke... negdje će to puknuti

13 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvat dokazao – mobiteli uzrokuju rak
picajzla0707 kaže...

 a gdje je granica?

 

sa 100 milijuna dolara imaš seksa koliko hoćeš, "sklonište" kakvo hoćeš i hrane koliko i kakvu hoćeš

čemu dalje, a itekako imaš likova koji idu dalje i hoće još - npr. jedan od rockefellera se prije nekoliko godina pohvalio kako obitelj ima više od 150 milijardi dolara, a sljedeći je cilj preći 200 milijardi (bubam cifre)

 

novac/zgrtanje je postao sam sebi svrha i cilj, nažalost, samim time postajemo društvo sve većih razlika jer upravo cilj zgrtanja love tjera one na vrhu da onima ispod uskraćuju sve više i samo to zgrtanje i društvo zasnovano na tome postaje sve beskupuloznije

 

čak se i politika, kao nekakva tampon zona između interesa bogatih i svih ostalih, našla u govnima jer sve teže može pomiriti zahtjeve jednih i drugih

zato likovi poput trumpa ili keruma dolaze na vlast, zato socijalisti pogoduju kapitalu i sve se preokreće naopačke... negdje će to puknuti

Mislim da granica ne postoji. Naime, što god da je cilj, bilo ostvariti neku brojku ili kupiti nešto, uvijek će biti nešto što košta više nego što trenutno imamo.

8 godina
offline
Re: Hrvat dokazao – mobiteli uzrokuju rak
Pa ne pada novac sa neba. Zasto mislite da netko tko recimo ima firmu, kada prvi puta na privatnom racunu dođe do milju eura treba zatvoriti? Covjek upadne u kolotecinu posla, postane ovisan o poslu, radu, stvaranju.
Nadalje, postoje djeca, zelja da oni cim bolje zive, sa cim vise mogucnosti koje novac donosi, i tako se dođe do 10 milijona...a sta ce covjeku 10 milja na racunu, pa napravi hotel, i tako u jedan veliki zacaran krug...
Nekome u Africi nije jasno zasto netko tko ima milijon kuna uopce dalje radi? A to ima skoro svatko od vas u nekretnini kad je prodate...
11 godina
online
Re: Hrvat dokazao – mobiteli uzrokuju rak
To "nesto" sto je skuplje i nedostizno je toliko imaginarno za toliko puno ljudi koji imaju vise od 100 milijuna/milijarde, da im je novac/nule na racunu postao jedino mjerilo

zato je zgrtanje postalo samo sebi cilj, a razlike su sve vece
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Hrvat dokazao – mobiteli uzrokuju rak
Razlike zapravo nisu nikad bile manje, al to nije moderno reci, moderno je kukati zbog toga jer netko ima više.
11 godina
online
Re: Hrvat dokazao – mobiteli uzrokuju rak
Umbel kaže...
Razlike zapravo nisu nikad bile manje, al to nije moderno reci, moderno je kukati zbog toga jer netko ima više.

 educiraj se prije nego blebneš - link

8 godina
offline
Re: Hrvat dokazao – mobiteli uzrokuju rak
Haha, ja da se educiram a ti stavljas link Oxfama?
Kako se smanjuje broj siromasnih, tako raste broj bogatih, nije li to logicno?
Kao sto rekoh, ocito nije problem u brizi z siromasne, nego u jalu i ljubomori prema bogatima. Po tim istim statistikama Svedska je u gadnim problemima zbog velike zaduzenosti kucanstva, a Kina u zaletu ima najnizu stopu nejednakosti a svi je u glavi imamo kao ultra bogate i ultra siromasne istovremeno.
15 godina
online
Re: Hrvat dokazao – mobiteli uzrokuju rak
lovacmaki kaže...
Visak kaže...

 Ljudi briju na seks, hranu i sklonište, kao i sve ostale životinje. Novac je samo sredstvo da se do toga dođe.

Pa da, novac jednako sve te stvari. My point exactly.

Da li ljudi koji imaju više novca se i više seksaju i obratno, oni koji imaju manje se manje seksaju? Dakle novac nije jednako sve te stvari i prema tome to nije temeljni motiv zbog kojeg ljudi žele imati više novca

 

Temeljni motiv je stvaranje privida pred drugim ljudima da oni s više novaca i više uživaju u životu (dakle više se seksaju, bolje jedu, imaju kvalitetnija skloništa itd) zbog uvriježenog mišljenja da je novac jednako sve te stvari (što nije nužno slučaj, dapače, sve ovisi više o načinu na koji se živi a manje o samom novcu)

Dakle kao što sam prije rekao, poanta cijelog sustava baziranog na novcu je potreba za mjerenjem penisa između pripadnika ljudske vrste oliti liječenje manjka samopouzdanja jer ljudi misle da imanjem mnogo novca mogu kupiti privid da je njima bolje u životu nek drugim ljudima koji nemaju toliko novca

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.9.2017 9:23 (Ges).
11 godina
online
Re: Hrvat dokazao – mobiteli uzrokuju rak
Umbel kaže...
Haha, ja da se educiram a ti stavljas link Oxfama?

 ajde... ne valja ti link, bit će izmišljaju jer su ljubomorni na bogate

evo ti onda švicarske bankare - link 

8 godina
offline
Re: Hrvat dokazao – mobiteli uzrokuju rak
Jel shvacas da ako od 10 ljudi je 3 sito a 7 gladno, kad se 4 gladna najedu i bude 7 sitih i 3 gladna si zapravo povecao udio sitih i smanjio gladnih?Gladi i siromastva u svijetu je sve manje, najvise zhvaljujuci slobodnom trzistu i tehnologiji.
A to sto netko tko je prije 5 godina imao 100 milijuna $ u Apple ili Google dionicama, a danas ima 200M$ - neka mu. Siromasni napreduju vecinom zbog stvaranja nove vrijednosti, ne zato jer im bogati daju ili se presipa bogatstvo.
Glup je onaj tko misli da je nrp. Timu Cooku zelja da svi budu siromasi a on ima sto vise. Zelja bogatih je da svi imaju cim vise kako bi imali para da trose na njihove proizvode kojima se oni bogate, i tu nema nicega cudnog.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvat dokazao – mobiteli uzrokuju rak
Želja (većine) bogatih je da se izdignu iznad ostalih, a to se ne postiže tako da svi drugi imaju što više.
Osim toga mnogi resursi su ograničeni i bogatima nikako nije u interesu da se sa siromašnima bore za njih. Ovako ih novac čini privilegiranima i moćnima.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
11 godina
online
Re: Hrvat dokazao – mobiteli uzrokuju rak
Umbel kaže...
Gladi i siromastva u svijetu je sve manje...

ja šumom, ti drumom...

podaci ti govore sve - sve veći udio svjetskog bogatstva je u rukama sve manjeg broja ljudi

 

udio, ne cifra u dolarima ili čemu već

dakle, ne govorim o rastu svjetskog bogatstva posljednjih desetljeća, pa su bogati radi toga sve bogatiji, nego o tome da bogati uzimaju sve veći udio u ukupnom bogatstvu

proporcionalno tome svi ostali imaju sve manji udio i od općeg napretka imaju sve manje koristi 

 

dakle trebali bi biti zadovoljni ako imamo što jesti, jer su naše bake i djedovi bili više gladni nego siti

a rast standarda i potreba ćemo zanemariti ili ćemo reći da sirotinji ionako ne treba mobitel, internet, računala, moderna medicina itd.

samo zato jer rockefeller treba imati 200 umjesto 150 milijardi, jer njemu to treba dok sirotinji ovo gore ne treba jer više ne krepivaju toliko od gladi kao prije?

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.9.2017 11:08 (picajzla0707).
8 godina
offline
Re: Hrvat dokazao – mobiteli uzrokuju rak
picajzla0707 kaže...
Umbel kaže...
Gladi i siromastva u svijetu je sve manje...

ja šumom, ti drumom...

podaci ti govore sve - sve veći udio svjetskog bogatstva je u rukama sve manjeg broja ljudi

 

udio, ne cifra u dolarima ili čemu već

dakle, ne govorim o rastu svjetskog bogatstva posljednjih desetljeća, pa su bogati radi toga sve bogatiji, nego o tome da bogati uzimaju sve veći udio u ukupnom bogatstvu

proporcionalno tome svi ostali imaju sve manji udio i od općeg napretka imaju sve manje koristi 

 

dakle trebali bi biti zadovoljni ako imamo što jesti, jer su naše bake i djedovi bili više gladni nego siti

a rast standarda i potreba ćemo zanemariti ili ćemo reći da sirotinji ionako ne treba mobitel, internet, računala, moderna medicina itd.

samo zato jer rockefeller treba imati 200 umjesto 150 milijardi, jer njemu to treba dok sirotinji ovo gore ne treba jer više ne krepivaju toliko od gladi kao prije?

 

 Znaci u pravu sam, nije tema probitak malog covjeka do srednje klase, niti siromašnog do dostojanstvenog zivota, nego je problem što Rockfeler ima više nego prošle godine.

I da, trebao bi biti zadovoljan jer imas što za jesti, jer niti sam ne znas koliko ti je vjerojatno dobar zivot. 

Ja za druge ne mogu tvrditi, ali rast mog osobnog standarda je isključivo u zavisnostri sa mojim trudom/rizikom/znanjem koje ulazem u posao. Nisam ja kriv što se Rockfeler bogati, a pretpostavljam da nisi niti ti. Na meni ako se bogati - svaka mu čast, iskreno niti ne osjetim ga, neka slobodno nastavi. 

Živimo u truloj državi, sa ogromnim aparatom koji ždere svoju djecu, i ne smeta me toliko što je velik, nego što ne nudi ništa zauzvrat. I drugdje je država velika i skupa, ali barem nije samoj sebi svrha.

Od države očekujem da bude kao nogometni sudac. Da osigurava fair play igru, kad ja kupim visokog centaršuta da ne uvede zakon o zabrani igranja glavom, da mi osigura monetarnu stabilnost i mir, zivot bez rata. Da ucini sve kako bi ja cim vise zaradio, jer ona uzima postotak i od toga ima koristi.

Ova država sve ovo gore - NIJE. Ali nije niti ona kriva što ja nemam Ferari. Da imam za 100 Ferarija opet ga ne bih imao. I ne smeta me kad ga netko ima, neka mu ga, meni to nije gušt.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvat dokazao – mobiteli uzrokuju rak
Ges kaže...
Temeljni motiv je stvaranje privida pred drugim ljudima da oni s više novaca i više uživaju u životu (dakle više se seksaju, bolje jedu, imaju kvalitetnija skloništa itd) zbog uvriježenog mišljenja da je novac jednako sve te stvari (što nije nužno slučaj, dapače, sve ovisi više o načinu na koji se živi a manje o samom novcu)

 

Nije nužno ali uglavnom je tako.

11 godina
online
Re: Hrvat dokazao – mobiteli uzrokuju rak
Umbel kaže...

 Znaci u pravu sam, nije tema probitak malog covjeka do srednje klase, niti siromašnog do dostojanstvenog zivota, nego je problem što Rockfeler ima više nego prošle godine.

I da, trebao bi biti zadovoljan jer imas što za jesti, jer niti sam ne znas koliko ti je vjerojatno dobar zivot. 

Ja za druge ne mogu tvrditi, ali rast mog osobnog standarda je isključivo u zavisnostri sa mojim trudom/rizikom/znanjem koje ulazem u posao. Nisam ja kriv što se Rockfeler bogati, a pretpostavljam da nisi niti ti. Na meni ako se bogati - svaka mu čast, iskreno niti ne osjetim ga, neka slobodno nastavi. 

Živimo u truloj državi, sa ogromnim aparatom koji ždere svoju djecu, i ne smeta me toliko što je velik, nego što ne nudi ništa zauzvrat. I drugdje je država velika i skupa, ali barem nije samoj sebi svrha.

Od države očekujem da bude kao nogometni sudac. Da osigurava fair play igru, kad ja kupim visokog centaršuta da ne uvede zakon o zabrani igranja glavom, da mi osigura monetarnu stabilnost i mir, zivot bez rata. Da ucini sve kako bi ja cim vise zaradio, jer ona uzima postotak i od toga ima koristi.

Ova država sve ovo gore - NIJE. Ali nije niti ona kriva što ja nemam Ferari. Da imam za 100 Ferarija opet ga ne bih imao. I ne smeta me kad ga netko ima, neka mu ga, meni to nije gušt.

 ne, nisi u pravu jer reckefeller je samo primjer

naravno da ne mogu biti zadovoljan samim time što nisam gladan, ako cjelokupno društvo napreduje

 

tebi nikako nejde u glavu da bi boljom raspodjelom bogatstva svi imali veći potencijal rasta standarda i koristi od napretka u tehnologiji, a da istovremeno rockefellerima ništa ne bi nedostajalo, osim nula na računu

i obrnuto, što oni i drugi bogataši imaju više nula na računu, to je potencijal rasta standarda za ostale manji - jer nam je manji udio u raspodjeli svjetskog bogatstva

 

ti si uvjeren da rast tvojeg standarda ovisi isključivo o tebi, što bi moglo biti točno da živiš na pustom otoku, gdje ćeš jesti što uhvatiš ili uzgojiš i gdje ćeš živjeti u onome što uspiješ sklepati

ovdje i sada rast tvojeg standarda također ovisi o društvu, a ako je netko već uzeo 80 ili 90% društvenog bogatstva, tvoj potencijal za rast standarda je time drastično smanjen

 

država uzima od malih daleko više nego što uzme od velikih

meni također ne smeta što netko ima ferarri, smeta mi kad ima ferarri dok u isto vrijeme ne plaća radnike kako spada - uzmi za primjer najvećeg ljubitelja ferarrija u hrvatskoj, čiji radnici nose glavu u torbi za 2.500 kuna, pa reci da je to normalno

8 godina
offline
Re: Hrvat dokazao – mobiteli uzrokuju rak
picajzla0707 kaže...
Umbel kaže...

 Znaci u pravu sam, nije tema probitak malog covjeka do srednje klase, niti siromašnog do dostojanstvenog zivota, nego je problem što Rockfeler ima više nego prošle godine.

I da, trebao bi biti zadovoljan jer imas što za jesti, jer niti sam ne znas koliko ti je vjerojatno dobar zivot. 

Ja za druge ne mogu tvrditi, ali rast mog osobnog standarda je isključivo u zavisnostri sa mojim trudom/rizikom/znanjem koje ulazem u posao. Nisam ja kriv što se Rockfeler bogati, a pretpostavljam da nisi niti ti. Na meni ako se bogati - svaka mu čast, iskreno niti ne osjetim ga, neka slobodno nastavi. 

Živimo u truloj državi, sa ogromnim aparatom koji ždere svoju djecu, i ne smeta me toliko što je velik, nego što ne nudi ništa zauzvrat. I drugdje je država velika i skupa, ali barem nije samoj sebi svrha.

Od države očekujem da bude kao nogometni sudac. Da osigurava fair play igru, kad ja kupim visokog centaršuta da ne uvede zakon o zabrani igranja glavom, da mi osigura monetarnu stabilnost i mir, zivot bez rata. Da ucini sve kako bi ja cim vise zaradio, jer ona uzima postotak i od toga ima koristi.

Ova država sve ovo gore - NIJE. Ali nije niti ona kriva što ja nemam Ferari. Da imam za 100 Ferarija opet ga ne bih imao. I ne smeta me kad ga netko ima, neka mu ga, meni to nije gušt.

 ne, nisi u pravu jer reckefeller je samo primjer

naravno da ne mogu biti zadovoljan samim time što nisam gladan, ako cjelokupno društvo napreduje

 

tebi nikako nejde u glavu da bi boljom raspodjelom bogatstva svi imali veći potencijal rasta standarda i koristi od napretka u tehnologiji, a da istovremeno rockefellerima ništa ne bi nedostajalo, osim nula na računu

i obrnuto, što oni i drugi bogataši imaju više nula na računu, to je potencijal rasta standarda za ostale manji - jer nam je manji udio u raspodjeli svjetskog bogatstva

 

ti si uvjeren da rast tvojeg standarda ovisi isključivo o tebi, što bi moglo biti točno da živiš na pustom otoku, gdje ćeš jesti što uhvatiš ili uzgojiš i gdje ćeš živjeti u onome što uspiješ sklepati

ovdje i sada rast tvojeg standarda također ovisi o društvu, a ako je netko već uzeo 80 ili 90% društvenog bogatstva, tvoj potencijal za rast standarda je time drastično smanjen

 

država uzima od malih daleko više nego što uzme od velikih

meni također ne smeta što netko ima ferarri, smeta mi kad ima ferarri dok u isto vrijeme ne plaća radnike kako spada - uzmi za primjer najvećeg ljubitelja ferarrija u hrvatskoj, čiji radnici nose glavu u torbi za 2.500 kuna, pa reci da je to normalno

 "Bolja raspodjela bogatstva". Kako divno zvuci. Zasto ne odes do neke cistacice i darujes joj svojih 1000 kn sa primanja. Upravo to je bolja raspodjela bogatstva. Ili nije, posto tu tebi uzimamo iz dzepa?

Ja ne zivim od postotka drustvenog bogatstva, svejedno mi je koliki je moj postotak,  a moj potencijal zavisi od mog truda i zdravlja drzave. Moj potencijal za rast standarda nikako nije smanjen ako je netko zaradio 100M $. Nimalo. Taj covjek je vjerojatno i pokrenuo neki kotac, koji je zavrtio neki drugi, i tako smo dosli do mene, tocnije, moj standard zavisi od ljudi koji pokrecu kotacice svojim novcem, sto vise uloze oni - manje moram ja. Npr., time sto Apple zgrce ogromne pare imaju koristi i silni iOS programeri, proizvodjaci dodatne opreme itd. A i sta ce sa tim parama nego ih nadajmo se jednoga dana potrositi, tocnije dat ga drugima za neku vrijednost, bilo programiranje, bilo građevina, bilo Samsungu za cipove i module.

Drzava uzima puno više velikima nego malima, jednom ces dragi Bog ti dao imati firmu i pokusavati prezivjeti, pa ces shvatiti sto se ocekuje od tebe "velikog", a sto od nekog malog. Kriminal, mita, i korupcije...to je neka druga prica. Na temelju toga ne mozemo vrsiti zdravu raspravu, jer tako netko moze tvrditi da je iPhone najjeftiniji i najisplatljiviji telefon jer ga je najlakse ukrasti ljudima jer ga svaki drugi ima. To ne moze biti temelj za raspravu.

 

Ne treba nama nikakva bolja raspodjela, nego otvoreno i slobodno trziste, u kome ce svatko imati priliku da radi, zaradi i zivi. Tome svijet treba teziti, i nekamo guramo. Standard u Kini je visestruko popravljen, a to je izbijeno iz dzepa amerikanca ili europljana, i tako u krug ide borba.

I da, mislim da se bolje zivi, za jednu prosjecnu HR placu mozes kupiti 3 televizora, a to nikad nisi mogao. Za jednu dnevnicu građevinskog radnika možeš kupiti 35 štruci kruha ili 7 kg svinjetine (50 krmenadli), ili preko 50 litara mlijeka NA DAN.

Govorim za HR. Prilično sam siguran da to na ovim prostorima nikad nisi mogao. Do prije 50 godina, iz Bosne su ljudi u slavoniju dolazili raditi za šaku riže.

Jedna sasvim druga prica je sto sada od place za razliku od prije ide 300kn ide na MAXTV, pa 350 VIPu za tarifu + telefon, pa valjda 1000 na kafice, pa 1000 na kladionice...itd.

 

11 godina
online
Re: Hrvat dokazao – mobiteli uzrokuju rak
Ogranicen si, odnosno usko gledas i ne vidis da tvoja placa dobrim dijelom ovisi o prosjecnoj placi u rh, a koju pak najvecim dijelom ogranicavaju poslodavci

Isto je tako svugdje u svijetu, a utrka poslodavaca u zgrtanju love u direktnom je sukobu interesa s rastom standarda/prihoda/materijalnih prava zaposlenih

Uzmi za primjer konzum i dm, jedan je bio opsjednut zgrtanjem, drugi je zadovoljan onime sto je zgrnuo - razlika u placi/standardu zaposlenika je dvostruka i da radis u konzumu dok ti buraz radi u dm-u vjerojatno bi lakse vidio siru sliku
Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Hrvat dokazao – mobiteli uzrokuju rak
picajzla0707 kaže...
Ogranicen si, odnosno usko gledas i ne vidis da tvoja placa dobrim dijelom ovisi o prosjecnoj placi u rh, a koju pak najvecim dijelom ogranicavaju poslodavci

Isto je tako svugdje u svijetu, a utrka poslodavaca u zgrtanju love u direktnom je sukobu interesa s rastom standarda/prihoda/materijalnih prava zaposlenih

Uzmi za primjer konzum i dm, jedan je bio opsjednut zgrtanjem, drugi je zadovoljan onime sto je zgrnuo - razlika u placi/standardu zaposlenika je dvostruka i da radis u konzumu dok ti buraz radi u dm-u vjerojatno bi lakse vidio siru sliku

 Ne vidim ništa protiv da otvoris frizerski salon, zaposlis frizere za 10.000 kn/mj i nudiš šišanje za 30-50 kn, koliko ja placam u HR sisanje.

Mozes i kafic, pa isto toliko dat konobarima.

Ukoliko tvrdis da su place namjerno male, gdje je onda svima taj extra profit? Mora da se isplati biti "gazda" u HR kad za sicu ljudi rade, a cijene vece nego u njemackoj.

Poslodavci zarađuju, i iz zarade daju placu. I sebi također. Nisu poslodavci nikakvi alieni niti cudovista, pokusaj, shvatit ces.

11 godina
online
Re: Hrvat dokazao – mobiteli uzrokuju rak
Dao sam ti nekoliko primjera, izmedju ostalih i onoga ferarriste koji ima i viletinu na baliju, uz citavu flotu ferarrija

Njemu je hrvatska itekako dobra, samo se pitaj jel jednako dobra i njegovom radniku koji nemere natuc preko 3 soma kuna place

Koja je razlika za trgovca raditi u dm-u ili konzumu i kako placa moze biti dvosruko manja... sve su to anomalije koje se ne bi smjele dogadjati

...i btw., 25 godina sam zaradjujem, pola od toga kao poduzetnik
placu sam davao dosta vecu od konkurencije, neko vrijeme u postotku i tada smo i ja i sljakeri zaradljivali vise - kad su potegli
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Hrvat dokazao – mobiteli uzrokuju rak
picajzla0707 kaže...
Dao sam ti nekoliko primjera, izmedju ostalih i onoga ferarriste koji ima i viletinu na baliju, uz citavu flotu ferarrija

Njemu je hrvatska itekako dobra, samo se pitaj jel jednako dobra i njegovom radniku koji nemere natuc preko 3 soma kuna place

Koja je razlika za trgovca raditi u dm-u ili konzumu i kako placa moze biti dvosruko manja... sve su to anomalije koje se ne bi smjele dogadjati

...i btw., 25 godina sam zaradjujem, pola od toga kao poduzetnik
placu sam davao dosta vecu od konkurencije, neko vrijeme u postotku i tada smo i ja i sljakeri zaradljivali vise - kad su potegli

 Uzimas najnegativniji primjer poslodavca u najlosije placenom sektoru valjda koji postoji - zastitari.

Stvarno nemam nikakvo misljenje o njemu, tocnije nemam nikakvo pozitivno, ali sve redom zastitarske kuce daju niske satnice/dnevnice - jer je to najnize placeno zanimanje. Kada bi postojala zastitarska kuca koja umjesto 3000kn daje 5000 kn, propala bi za mjesec dana, jer i sam znas da nikad ne bi dobila posao sa visinom ponude koju bi morala dati.

Takodjer je on i specifican primjer jer je vecinu love okrenuo u radu sa drzavom, a tu je moguce svasta. Pogotovo u HR.

 

U Konzumu radnik ne zna gdje su slane srdele, u DMu zna valjda bar kod na pamet, i vrlo su ljubazni. Nismo u komunizmu da svi trebaju imati iste place, neka trziste odredi i uzdigne najbolje, a vidjeli smo koliko je trenutno uzdignut Konzum, eto, grebe po dnu.

I nikada, ali baš nikada nece biti pretjerano pozeljno raditi u trgovini mjesovite robe. Niti u Sparu, niti u Aldiju u njemackoj, niti Albert H. u nizozemskoj. To su redom najniže placeni poslovi koji vani nacesce rade imigranti i stranci. Zasto? Jer je vrhunac tog posla pogledati da na polici fali 5 farbi za kosu, otici u skladiste i napuniti policu. Po novom na kasi ukuca koliko je novaca dobio, cak mu i pise koliko mora vratiti. Realno, takav posao nitko nikada nece predobro platiti. Štoviše, negdje niti ne postoje vise ti poslovi. I zato jedan programer svugdje u svijetu ima nekoliko puta vecu placu nego taj koji slaze police - jer je zasluzio, a ne jer je to nepravedno. Jer je skolovan, jer je to zahtjevan posao, jer mora konstantno uciti nove stvari.

Iako to ruzno zvuci, ali ako u obitelji jedan radi u autopraonici, a drugi u konzumu - oni nece predobro zivjeti. Nigdje u svijetu.

Kad se određuje placa, u obzir se uzima nekoliko faktora: koliko je lako/teško doci do takvog radnika, koliko taj radnik zna raditi, itd. Trziste postavi stvari na svoje mjesto ako je otvoreno. I zato na obali konobari imaju barem 2x vecu placu nego u npr. Vinkovcima.  I zato za sobu u Trogiru placaš 50 eura, a u Vinkovcima spavaš za 10 eura. Stvar je ponude i potražnje. Nepošteno? Pitaj ovoga iz Trogira jel bi poslao bar 10 eura od noci ovome u Vinkovcima.

 

 

 

11 godina
online
Re: Hrvat dokazao – mobiteli uzrokuju rak
Otisli smo u preveliki ot, mozes ti to shvatiti i da se povlacim iz rasprave, kako bilo

Poceli smo sa nezajazljivoscu par posto najbogatijih, zavrsili na vlasniku kafica u hrvatskoj ili obrtniku frizeru....
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Hrvat dokazao – mobiteli uzrokuju rak
picajzla0707 kaže...
Otisli smo u preveliki ot, mozes ti to shvatiti i da se povlacim iz rasprave, kako bilo

Poceli smo sa nezajazljivoscu par posto najbogatijih, zavrsili na vlasniku kafica u hrvatskoj ili obrtniku frizeru....

 Ma sve 5, ali ja drugi nacin ne znam objasniti. Naravno da bi svatko volio visoku placu, sve do momenta dok sam ne mora dat visoku placu.

Nije li malo cudno da bas slucajno 99% ljudi prestane misliti da treba davati visoke place u momentu dok je sam mora isplatiti. Malo je to dublja prica, ali slažem se, otisli smo u OT.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice