Hrvatska šesta najlošija u EU po broju stanovnika

poruka: 23
|
čitano: 3.362
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvatska šesta najlošija u EU po broju stanovnika ".
16 godina
offline
Hrvatska šesta najlošija u EU po broju stanovnika

Mozda zato jer imamo puno sirotinje koja je kruha gladna pa im internet nije neki prioritet?

Neki si jednostavno ne mogu priustit internet a posto je velika nezaposlenost onda je opce cudo da postotak nije i veci.

Moj PC  
9 0 hvala 0
15 godina
offline
Hrvatska šesta najlošija u EU po broju stanovnika

tehnologija sigurno nije nikakva prepreka. pohlepa operatera i informatička nepismenost živeža jesu. mi smo i tak slijepo crijevo eu 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
8 0 hvala 0
8 godina
offline
Hrvatska šesta najlošija u EU po broju stanovnika

Statistika je u ovom slučaju vrlo skliski teren. Po drugim istraživanjima, uzlazni trend je u pristupu internetu sa mobilnih uređaja (mahom mobitela). Ako se ne varam, trend je izraženiji u siromašnijim zemljama, iz prozaičnog razloga - mobitel je u pravllu jeftiniji od kompjutera. Kad bi se to adekvatno primjenilo u istraživanje pitanje je kakvi bi rezultati u stvari bili.
U teoriji, s porastom snage/mogućnosti mobitela (veličinom displeja npr) i padanjem cijena, moglo bi doći i do statističkog "padanja" korisnika interneta:

Problem je u tome što će "Balkanus Tipikus" na pitanje koristi li internet (na mobitelu) odgovoriti sa: "Ne, nikako. Samo Facebook (Viber/Skype/Twitter/GDrive/Gmail...); samo pročitam vijesti na mobitelu i pogledam vremensku prognozu..." Pitanje je kad netko koristi npr VOIP (a da to ni ne zna), koristi li on službeno internet?

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.4.2017 12:57 (Zechina).
 
3 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Hrvatska šesta najlošija u EU po broju stanovnika

Milijun penzića ima mirovinu ravnu socijalnoj crkavici pa vi odvoijtie minimalno 150 kn za fiksnu broadband vezu (bez boradband flat-rate veze ne možeš napraviti puno). Dodatno, pun kufer ljudi ne da je samo informatički nepismeno, pun kufer ljudi je praktično nepismeno. BTW, ovdje se ne radi o broadband korisnicima, ovdje se radi o ukupnom broju ljudi koji su koristili internet. u posljednjih 12 mjeseci. Dakle, 25% ljudi uopće nema potrebu za internetom; i.e. radi se o generalno nepismenim ljudima  ili u najbolju ruku ljudima kojima su TV, radio, tiskovine i knjige dovoljne za prikupljanje informacija ili ljudima koji nemaju ni pristup GPRS mobilnim signalima niti bazičnoj žičanoj telefoniji; i.e. ljudima koji žive "Bogu iza nogu."

 

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_number_of_broadband_Internet_subscriptions

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.4.2017 13:59 (Mayo).
 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Hrvatska šesta najlošija u EU po broju stanovnika

Glavni izvor informacija većini hrvata, još uvijek, je Dnevnik u 19.00..Ili u 19.30., ne znam ni kad je više..

 

Ne treba ništa više dodati ovome..

 
7 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska šesta najlošija u EU po broju stanovn
Kad vidim tko je sve na internetu pomislim koliko su tek nepismeni i zaostali oni koji nisu.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
8 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Hrvatska šesta najlošija u EU po broju stanovnika

A prije rata smo se svi rugali Rumunjima Bugarima i Mađarima kako su najzaostaliji narodi na balkanu i teška sirotinja. Sad Rumunjska i Bugarska imaju bolji internet od nas i jeftiniji.

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.4.2017 14:33 (zeroname).
 
1 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatska šesta najlošija u EU po broju stanovn
zeroname kaže...

A prije rata smo se svi rugali Rumunjima Bugarima i Mađarima kako su najzaostaliji narodi na balkanu i teška sirotinja. Sad Rumunjska i Bugarska imaju bolji internet od nas i jeftiniji.

 

Rumunjska ima daleko manju  broadband penetraciju, što žičanu, što mobilnu. Na osnovici podataka za 2014. godinu da Rumunjska ima broadband penetraciju kao Hrvatska onda bi imali ne 3.4 milijuna pretplatnika nego 4.2 milijuna pretplatnika, dakle da je u rangu sa Hrvatskim prosjekom imali bi 800,000 više kućanstava koja bi imali minimalno ADSL liniju.

11 godina
offline
Re: Hrvatska šesta najlošija u EU po broju stanovn
Mayo kaže...

 

..blablabla... penetraciju.....blablablablablablabla... penetraciju ....blablablablablabla

 

16 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatska šesta najlošija u EU po broju stanovn
picajzla0707 kaže...
Mayo kaže...

 

..blablabla... penetraciju.....blablablablablablabla... penetraciju ....blablablablablabla

 

 

To ti je kad ti ga HT "uvali."

14 godina
offline
Hrvatska šesta najlošija u EU po broju stanovnika

Statistika zna varati ili statistikom se može manipulirati. Ove brojke zvuče grozno, međutim neki dan sam pročitao da su Hrvati među prve 3 ili 5 europske nacije po korištenju mobilnog interneta.

Dakle, ovisi kako ti paše, možeš donositi zaključke. 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Hrvatska šesta najlošija u EU po broju stanovn
Mayo kaže...

... (bez boradband flat-rate veze ne možeš napraviti puno). Dodatno, pun kufer ljudi ne da je samo informatički nepismeno,
pun kufer ljudi je praktično nepismeno........

 

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_number_of_broadband_Internet_subscriptions

 Apsolutno se slažem sa tobom !

8 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska šesta najlošija u EU po broju stanovn
Možda i bolje s obzirom na kvantitetu kretena s kojima dijelim ovu zemlju.
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatska šesta najlošija u EU po broju stanovn
CrniPero kaže...
Mayo kaže...

... (bez boradband flat-rate veze ne možeš napraviti puno). Dodatno, pun kufer ljudi ne da je samo informatički nepismeno,
pun kufer ljudi je praktično nepismeno........

 

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_number_of_broadband_Internet_subscriptions

 Apsolutno se slažem sa tobom !

 

LOL... još jedan grammar Nazi. Đe vas sve nađem.... 

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.4.2017 10:41 (Mayo).
9 godina
offline
Re: Hrvatska šesta najlošija u EU po broju stanovn
Evo ja tek od prošle godine imam net. Prije nekih 10 god sam bio na tcomu i svasta su mi pisali na računu i bilo previše za plačati a net bio dolje svako malo, i tada sam raskinuo ugovor no i dalje su mi slali račune i nakon raskida ugovora, pa čak i prijetnje ovrhom. Onda se ti raspravljaj s njima i svašta. Godinu dana mi je trebalo da oni "shvate" da sam raskinuo ugovor. Narednih godina sam koristio tele 2 3gb što mi bilo dovoljno. Tek sad imam net od propinga. Kad shvatite da su tcom lopovi i da u nekim mjestima nisu dostupni ostali onda će te znati zašto neki nemaju net. :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Hrvatska šesta najlošija u EU po broju stanovn
Gogy7 kaže...
...Kad shvatite da su tcom lopovi i da u nekim mjestima nisu dostupni ostali onda će te znati zašto neki nemaju net. :)

 ma nisu oni tako loši, treba im samo dati priliku

evo kod mene su povećali brzinu sa 10 na 30, iako su ranije tvrdili da mi parica ne podnosi preko 11, i uz to još smanjili cijenu računa sa 270 na 140 kuna čim su dobili dopis od konkurentske tvrtke da sam pristao prijeći kod njih

dakle triput veća brzina za duplo manju cijenu... hehe, majkeimgaspalim lopovske koliko su me pljačkali donedavno

8 godina
odjavljen
offline
Hrvatska šesta najlošija u EU po broju stanovnika

Kad u kontenjere i pucke kuhinje postave iPade kao u McDonladsu odmah ce ostatk stanovnistva u HR pocet koristit net.

Cijenite više pitku vodu.
 
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Hrvatska šesta najlošija u EU po broju stanovnika

pa kad operaterima nije u interesu pokrit ništa dalje 10km od većih gradova.i to što je pokriveno,udri me lopatom;preplaćuješ signal kao da ti ga u kantama donose.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.4.2017 17:44 (Igor150).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Hrvatska šesta najlošija u EU po broju stanovn
Visak kaže...
Kad vidim tko je sve na internetu pomislim koliko su tek nepismeni i zaostali oni koji nisu.

 aj što su nepismeni, nego još i vrijeđaju one s različitim stavovima i razmišljanjima

16 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatska šesta najlošija u EU po broju stanovn
marsovac zemaljski kaže...
Visak kaže...
Kad vidim tko je sve na internetu pomislim koliko su tek nepismeni i zaostali oni koji nisu.

 aj što su nepismeni, nego još i vrijeđaju one s različitim stavovima i razmišljanjima

 

U Berkeleyu je zamaskirani profesor filozofije i etike polomio lubanju mladiću koji je imao suprotna politička mišljenja.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.4.2017 18:05 (Mayo).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska šesta najlošija u EU po broju stanovn
Mayo kaže...

U Berkeleyu je zamaskirani profesor filozofije i etike polomio lubanju mladiću koji je imao suprotna politička mišljenja.

 

 

 Tip je nekakva anarhistička budala. U Americi se razvila agresivna ljevica koja će samo otežati borbu protiv fašista koji su u usponu.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatska šesta najlošija u EU po broju stanovn
Visak kaže...

 Tip je nekakva anarhistička budala. U Americi se razvila agresivna ljevica koja će samo otežati borbu protiv fašista koji su u usponu.

 

Ne da će otežati borbu, oni upravo dodaju benzin na vatru. I jednoj i drugoj ultraškoj frakciji očito paše scenarij civilnog rata.

12 godina
offline
Hrvatska šesta najlošija u EU po broju stanovnika

Većinom penzići, oni prate dnevnike sve od prvog do zadnjeg, ovo natipkavanje po sitnim slovima im nije potrebno, a forume imaju u čekaonici doma zdravlja i u parku i to voice verziju.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice