Hrvatski izvoznici imaju neučinkovite web stranice

poruka: 9
|
čitano: 1.971
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvatski izvoznici imaju neučinkovite web stranice".
16 godina
neaktivan
offline
Hrvatski izvoznici imaju neučinkovite web stranice

"Prilikom analize stranica simulirano je uobičajeno ponašanje poslovnog korisnika interneta, odnosno određeni sadržaj smatran je nepostojećim ako ga nije bilo moguće pronaći na uobičajenim mjestima u smislenoj količini vremena."

- Kako se uobičajeno ponaša poslovni korisnika interneta?

 

"Situacija je još gora s email newsletterom kojeg ne koristi gotovo 88% ispitanih tvrtki..."

- 88% ispitanih tvrtki shvaća da je to spam koji nitko ne čita.

 

"Čak 95,2% web stranica nema svjedočanstva zadovoljnih korisnika (testimonials),..."

- Testimonialsi su ionako rekla-kazala on ljudi za koje nikad nitko nije čuo pa samim time ne vrijede ništa. Kad ih utlačite sa svojim newsletterom dodat će izmišljene ljude da svjedoče. Je li itko ikad vidio loš komentar kao testimonial?

 

"... preko 90% njih nema studije slučaja, specifičan sadržaj koji potencijalne kupce educira o tome kako je tvrtka implementacijom nekog svog proizvoda ili usluge riješila konkretan problem konkretnog kupca."

- Možda imaju YT video, prezentaciju ili nešto treće? Ili to možda ne spada pod uobičajeno ponašanje poslovnog korisnika interneta?

 

Usporedba sa ostalim zemljama regije? Usporedba s ostatkom svijeta?

 

Ako sam u krivu, ispravite me ;)
Moj PC  
0 3 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski izvoznici imaju neučinkovite web stra

 

Majstore, čemu pljuvački ton?

 

Npr. ja, kao i Logitovci, živim od Internet Marketinga i ovo ispitivanje je sasvim ok i brojčano potvrđuje ono što je svima nama iz branše intuitivno potpuno jasno.

Kako sam "opštenito" dobar čovjek, pojasniti ću zašto je sve to što je tebi smiješno - itekako točno i korisno.

 

"Kako se uobičajneo ponaša poslovni korisnik Interneta?" - ukratko: prilično racionalno i relativno površno. Kako to jasno piše u tvojem citatu, ako korisnik kratkim (da ne kažem površnim) pregledom stranice ne nađe traženo, ne ulaže veliki napor u dubinsko traženje nego "ide dalje".

 

Newseletter je sjajan loyalti alat i itekako se čitaju, posebno ako imaš što ponuditi. Ne bi vjerovao, ali u Internet marketingu su pravilno vođene mejling liste (i dalje) jedan od najmoćnijih prodajnih alata. Na kraju krajeva, ako se netko SAM PRIJAVIO na tvoju mejling listu, očito ga zanima to što nudiš, zar ne?

 

Testimonialsi jesu rekla-kazala ali vrijede jako puno. Da si ti ikad čuo za A/B testove i da si ih ikada proveo u praksi, u IM branši, bilo bi ti jasno da to FUNKCIONIRA. To što si ti über-pametan, pa si sve nas podle marketinše prokužio, je jedan drugi par nogavica. :-)

 

I za zadnji citat, jedno protupitanje: što misliš, kod hrvatskih izvoznika, koliki je udio B2B u odnosu na B2C? Shvaćaš li da "case study" može biti u obliku, YouTube videa, prezentacije (što CS po definici jest) ili nečeg trećeg?


Logit je napravio sasvim solidno istraživanje, koje ti 100% sigurno nisi ni downloadao a pogotovo ga nisi pročitao.
Osim što je iz perspektive Logita dokument sasvim solidan link-bait, kao i zgodna stvar za staviti na stol potencijalnom klijentu i reći "mi smo detaljno proučili...", u samom dokumentu ima zaista korisnih informacija. Meni se čak čini da je u stvarnje istoga uloženo i previše truda.

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Hrvatski izvoznici imaju neučinkovite web stranice

Ne radim za hrvatske klijente, ali mogu pretpostaviti zbog čega je tak. Cijena kvalitetne stranice mjeri se u tisućama kuna, no naši valjda misle da to i dalje može napraviti "onaj susjedov mali" za 500 kn. Vrhunski dizajn može koštati tisuće kuna, isto tak i programiranje, a da ne govorimo o onom kaj je najvažnije u čitavoj priči - SEO i sadržaj. Ne bavim se internet marketingom niti dizajnom, ali mogu pretpostaviti koliko vremena je potrebno da se napravit kvalitetan i ciljani sadržaj, optimizira za tražilice, itd. Ako se sve to uzme u obzir, konkurentna i kvalitetna web stranica lagano može dostići cifru od 10 000 kn, kaj je pretpostavljam za domaće klijente još uvijek nezamislivo.

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski izvoznici imaju neučinkovite web stra
MahnitiTapir kaže...

 To što si ti über-pametan, pa si sve nas podle marketinše prokužio, je jedan drugi par nogavica. :-)

Cry more pro... uvrijedio se jadni marketinše. Jesi možda zaposlen u Logitu?

Ako sam u krivu, ispravite me ;)
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski izvoznici imaju neučinkovite web stra
MahnitiTapir kaže...
Newseletter je sjajan loyalti alat i itekako se čitaju, posebno ako imaš što ponuditi. Ne bi vjerovao, ali u Internet marketingu su pravilno vođene mejling liste (i dalje) jedan od najmoćnijih prodajnih alata. Na kraju krajeva, ako se netko SAM PRIJAVIO na tvoju mejling listu, očito ga zanima to što nudiš, zar ne?

Ne, znači da ga je jednog trenutka u davnoj prošlosti zanimao jedan ili možda najviše par tvojih proizvoda. Niti se ljudi vječno zanimaju za iste stvari, niti itko osim mazohista voli da ga se neprekidno spama danima, tjednima, mjesecima, godinama.

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski izvoznici imaju neučinkovite web stra
DigiMagic kaže...
MahnitiTapir kaže...
Newseletter je sjajan loyalti alat i itekako se čitaju, posebno ako imaš što ponuditi. Ne bi vjerovao, ali u Internet marketingu su pravilno vođene mejling liste (i dalje) jedan od najmoćnijih prodajnih alata. Na kraju krajeva, ako se netko SAM PRIJAVIO na tvoju mejling listu, očito ga zanima to što nudiš, zar ne?

Ne, znači da ga je jednog trenutka u davnoj prošlosti zanimao jedan ili možda najviše par tvojih proizvoda. Niti se ljudi vječno zanimaju za iste stvari, niti itko osim mazohista voli da ga se neprekidno spama danima, tjednima, mjesecima, godinama.

 

 

Ne znam shvaćaš li koliko je glupo i infantilno napisati tako samouvjeren sud u kojem ti sa SIGURNOŠĆU tvrdiš da znaš motivaciju SVIH ljudi koji se prijavljuju na BILO KOJU mailing listu?

Na primjer, ja sam pretplatnik 20-ak mailing listi, i dobijem 2-3 mejla dnevno.

Iznimno korisnih. Misli što hoćeš.

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski izvoznici imaju neučinkovite web stra
indig0F10w kaže...
MahnitiTapir kaže...

 To što si ti über-pametan, pa si sve nas podle marketinše prokužio, je jedan drugi par nogavica. :-)

Cry more pro... uvrijedio se jadni marketinše. Jesi možda zaposlen u Logitu?

 

Vidim, ne samo da nisi pročitao rad o kojem je članak, nisi pročitao ni moj komentar.

:-)

16 godina
neaktivan
offline
Hrvatski izvoznici imaju neučinkovite web stranice

Često klijentima slažem MailChimp račune i stavljam sign-up forme na njihove stranice, neki su imali na stotine i tisuće pretplatnika, gotovo svaki klijent hoće to imati na svojim stranicama. Valjda onda ljudi znaju koje su koristi. Ili možda bolje znaju oni koji to nikad nisu vidli ili radili, ali zato znaju da je sve to obično sranje? 

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski izvoznici imaju neučinkovite web stra
MahnitiTapir kaže...
DigiMagic kaže...

Ne, znači da ga je jednog trenutka u davnoj prošlosti zanimao jedan ili možda najviše par tvojih proizvoda. Niti se ljudi vječno zanimaju za iste stvari, niti itko osim mazohista voli da ga se neprekidno spama danima, tjednima, mjesecima, godinama.

 

 Ne znam shvaćaš li koliko je glupo i infantilno napisati tako samouvjeren sud u kojem ti sa SIGURNOŠĆU tvrdiš da znaš motivaciju SVIH ljudi koji se prijavljuju na BILO KOJU mailing listu?

Na primjer, ja sam pretplatnik 20-ak mailing listi, i dobijem 2-3 mejla dnevno.

Iznimno korisnih. Misli što hoćeš.

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice