Ice Cream Sandwich na 2,9%

poruka: 75
|
čitano: 6.183
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ice Cream Sandwich na 2,9%".
15 godina
offline
Re: Ice Cream Sandwich na 2,9%
Sasoon kaže...

Glavni problem Androida je rascjepkanost verzija OS-a. Developerima otežava razvoj, a korisnici nisu sigurni koji softver može raditi na kojoj verziji.

Tu je Apple u ogromnoj predosti, gdje i 3GS koji je 3 godine star, ima najnoviju verziju IOS-a

I iOS je rascjepkan jer većina neradi updejte, a ima nekih 20 verzija iOSa. Androida ima oko 30 verzija.

Check kaže...

meni nije jasno zasto google ne bi stavio preko marketa da se os moze updatat, mislim nije nemoguce ili tesko izvedivo...

Ajd molim te objasni kako bi to izveli. Google objavi svaku novu verziju androida, pa ju možeš slobodno staviti na svoj mob ako misliš da bi to radilo.

14 godina
protjeran
offline
Re: Ice Cream Sandwich na 2,9%
Vesperian kaže...
Bigkix kaže...
Ja imam Huawei Sonic s Gingerbreadom i za njega ne postoji updeate na ICS. To ne znaci da sam priglup korisnik koji se ne zna updejtat kako mnogi sugeriraju na pocetku komentara! Za vecinu mobitela s Android OSom nema updejta. A nesluzbeni, ne hvala.

sta ne? ako ti je mob jaci nego sto to proizvodjac deklarira, zasto ne? ja osobno imam Xperiu X8 koji je po meni dobar mob a za koji je zadnji sluzbeni update 2.1..

posto taj mob moze pokretati i ics, cm9 naravno, zasto ga nebi koristio? ima puno vise mogucnosti nego 2.1 a radi bez problema? ako sam u mogucnosti, zasto ne?

A ne znam... Nisam siguran da ce mi raditi dobro i pouzdano kao do sada. Da ga bas Huawei izda onda bi stavio, naravno. Ovako me strah da to sve ne bude trzavo i tko zna sta. Da imam neki puno jaci mobitel jos bi i pokusao.

I do know everything, just not all at once. It's a virtual memory problem.
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.4.2012 18:02 (Bigkix).
15 godina
offline
Re: Ice Cream Sandwich na 2,9%
SupremeCommander kaže...

Pa dobro ljudi, zasto ne upgrejdate na ICS? Nije to Vista... {#}

 

NE budemo mi upgrejdali, nego uređaj sam upgrejda kad dođe upgrejd, a za moj dhd je to za 2 tjedna.

kach kaže...

Koj napredak covjece! Sad taman kad izade android 5 ICS je bit na  5%,a taman negdje sljedece godine kad izade android 6. ICS ce onda razbit jednoznamenkastu barijeru i bit ne na rekordnih 11,3%! True story!

Da izlazi 5.0 koji povezuje mobitele, tablete , i desktop računala.

sirka666 kaže...
CroNk3r kaže...
kach kaže...

Koj napredak covjece! Sad taman kad izade android 5 ICS je bit na  5%,a taman negdje sljedece godine kad izade android 6. ICS ce onda razbit jednoznamenkastu barijeru i bit ne na rekordnih 11,3%! True story!

Nece, onda ce ovi koji znaju updateati otici na novije verzije, a oni koji neznaju ce jos biti na 2.1,2.2 ili 2.3

Onda je 95% android usera glupo i neznaju updateat mobitel?

I ja sam android user, tako da, hvala na komplimentu, vi iphone useri ste stvarno pametni i kulturni.

kach kaže...

Da super ideja,dat masne pare za telefon i onda ga ic jos manualno ne sluzbeno updejtat{#}!Sam zato jer se nekom kretenu od proizvodaca neda stavljati novija verzija na moj uredaj!Smijali smo se svi iphonu jel tak,a pogle sad 3gs!Telefon je iz 2009-e i uredno se jos uvijek updejta,da mi je samo znat koj je android telefon iz 2009 dobio update...ccc

DA uređaj iz 2009 ima update, pa možda zato jer su kasnije izbacili 2 ista uređaja i nije prolem stavit update, ili prvo naprave softver i update i tek onda izdaju i odma se pojave updateovi za iphonem a kod androida google izda kod, i tek onda ga dobiju proizvođači, i tek onda prilagode uređajima. misliš da dobiju sve drivere  za hardver od google? e pa ne dobiju.

Sasoon kaže...

Glavni problem Androida je rascjepkanost verzija OS-a. Developerima otežava razvoj, a korisnici nisu sigurni koji softver može raditi na kojoj verziji.

Tu je Apple u ogromnoj predosti, gdje i 3GS koji je 3 godine star, ima najnoviju verziju IOS-a

Čitaj citat iznad.

sirka666 kaže...
Masinac kaže...

Ja imam LG Optimus 3D sa Gingerbread 2.3.5 i jos uvek nema ICS updatea,al to ne znaci da sam glup vec da je LG los proizvodnjac...dok sam imao HTC Magic bio sam flash manijak i uvek sam imao poslednju veziju OS cim izadje,ali sa O3D to nazalost nije slucaj jer jos uvek nema cak ni custom ICS ROM-a :/ ...LG never again!

Nije LG toliko kriv koliko Googleova politika izdavanja updatea preko proizvočača hardwarea, a ne softwarea.

Ma nemoj mi reći, moj dhd je dobio update na 2.3.3 dok je frendov optimus 2x bio još mjesecima na 2.1.

CroNk3r kaže...

Androidase spasava xda i njihovi developeri, za moj galaxy 3 ima vec funkcionalan ICS s nekoliko bugica, ali dobar za svakodnevnu uporabu, a onda vjerujem da za novije ima bugless ICS.

Developeri? a otkud misliš njima romovi? većina portana s drugih uređaja, a većina s stock romova. ZA dhd još uvijek nema funkcionalan rom icsa jer nemaju drivere za kameru, a kad ih htc izbaci odma bude romova kolko oćeš.

hobi:moj-android.net
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.4.2012 18:15 (nsoul).
14 godina
offline
Re: Ice Cream Sandwich na 2,9%
nsoul kaže...
CroNk3r kaže...

Androidase spasava xda i njihovi developeri, za moj galaxy 3 ima vec funkcionalan ICS s nekoliko bugica, ali dobar za svakodnevnu uporabu, a onda vjerujem da za novije ima bugless ICS.

Developeri? a otkud misliš njima romovi? većina portana s drugih uređaja, a većina s stock romova. ZA dhd još uvijek nema funkcionalan rom icsa jer nemaju drivere za kameru, a kad ih htc izbaci odma bude romova kolko oćeš.

Za galaxy 3 nema gpu drivera (FIMG 3DSE chip) pa korste za starije verzije kolko se moze, a 1 developer slaze nove drivere koji su brzi i bolji jedino kaj ima u dosta slucajeva jos bijelih tekstura(prije su i boje bile izmjesane)...

 

:D
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.4.2012 19:05 (CroNk3r).
15 godina
offline
Ice Cream Sandwich na 2,9%

Smiješno je to kaj kad idem updejtat svog Arc S, veli da je verzija ''up to date, no new releases''.. a sada gore ima 2.3.4

http://www.youtube.com/heat4HD
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ice Cream Sandwich na 2,9%

@nsoul argumenti na ovo su ti prva liga{#}

 
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ice Cream Sandwich na 2,9%
kach kaže...

@nsoul argumenti na ovo su ti prva liga{#}

JA bar dam argumente a ne trolam bezveze po forumu uvijek s istim komentarima

hobi:moj-android.net
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ice Cream Sandwich na 2,9%
nsoul kaže...
DA uređaj iz 2009 ima update, pa možda zato jer su kasnije izbacili 2 ista uređaja i nije prolem stavit update, ili prvo naprave softver i update i tek onda izdaju i odma se pojave updateovi za iphonem a kod androida google izda kod, i tek onda ga dobiju proizvođači, i tek onda prilagode uređajima. misliš da dobiju sve drivere  za hardver od google? e pa ne dobiju.

Jos da znam kako to Google daje proizvodacima hardvera drivere za njihov vlastiti hardver sve bi mi bilo jasno...

C provides a programmer with more than enough rope to hang himself. C++ provides a firing squad, blindfold and last cigarette.
15 godina
offline
Re: Ice Cream Sandwich na 2,9%
1domagoj1 kaže...
nsoul kaže...
DA uređaj iz 2009 ima update, pa možda zato jer su kasnije izbacili 2 ista uređaja i nije prolem stavit update, ili prvo naprave softver i update i tek onda izdaju i odma se pojave updateovi za iphonem a kod androida google izda kod, i tek onda ga dobiju proizvođači, i tek onda prilagode uređajima. misliš da dobiju sve drivere  za hardver od google? e pa ne dobiju.

Jos da znam kako to Google daje proizvodacima hardvera drivere za njihov vlastiti hardver sve bi mi bilo jasno...

Dobro pa gdje piše da im daje? Svi misle da google sve daje proizvođačima i da oni bezveze kasne s novim verzijama.

Lakše je bilo prije s 2.1->2.2->2.3->2.3.x ali 4.0 je skroz druga stvar koja zahtjeva više promjena.

hobi:moj-android.net
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ice Cream Sandwich na 2,9%
nsoul kaže...

Dobro pa gdje piše da im daje? Svi misle da google sve daje proizvođačima i da oni bezveze kasne s novim verzijama.

Lakše je bilo prije s 2.1->2.2->2.3->2.3.x ali 4.0 je skroz druga stvar koja zahtjeva više promjena.

Pa ti si napisao, "misliš da dobiju sve drivere  za hardver od google? e pa ne dobiju." - sto sam ja shvatio kao da Google inace daje proizvodacima hardvera drivere za njihov hardver, a to zbilja ne znam kako je moguce ako Google taj isti hardver nije proizveo niti ima pristup njemu.

C provides a programmer with more than enough rope to hang himself. C++ provides a firing squad, blindfold and last cigarette.
15 godina
offline
Re: Ice Cream Sandwich na 2,9%
1domagoj1 kaže...
nsoul kaže...

Dobro pa gdje piše da im daje? Svi misle da google sve daje proizvođačima i da oni bezveze kasne s novim verzijama.

Lakše je bilo prije s 2.1->2.2->2.3->2.3.x ali 4.0 je skroz druga stvar koja zahtjeva više promjena.

Pa ti si napisao, "misliš da dobiju sve drivere  za hardver od google? e pa ne dobiju." - sto sam ja shvatio kao da Google inace daje proizvodacima hardvera drivere za njihov hardver, a to zbilja ne znam kako je moguce ako Google taj isti hardver nije proizveo niti ima pristup njemu.

Pa većina misli da se od googlea dobije gotov proizvod i ne shvaćaju zakaj treba tolko vremena da se dobije update. Google daje samo "goli" android a proizvođači ga onda prilagođavaju uređajima i svom hardveru

hobi:moj-android.net
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ice Cream Sandwich na 2,9%
nsoul kaže...

Pa većina misli da se od googlea dobije gotov proizvod i ne shvaćaju zakaj treba tolko vremena da se dobije update. Google daje samo "goli" android a proizvođači ga onda prilagođavaju uređajima i svom hardveru

Upravo zato je android sranje!!Ljude ne zanima jesu li problemi nastali od googla ili proizvodaca kuzis!

16 godina
neaktivan
offline
Re: Ice Cream Sandwich na 2,9%
kach kaže...

Upravo zato je android sranje!!Ljude ne zanima jesu li problemi nastali od googla ili proizvodaca kuzis!

Jel ovo bubas napamet ili mozes argumentirati?

C provides a programmer with more than enough rope to hang himself. C++ provides a firing squad, blindfold and last cigarette.
13 godina
offline
Ice Cream Sandwich na 2,9%

Svašta, na ICS-u sam već mjesec dana.

Zato i je to razlika Andorida i iOS-a recimo, što je LEGALNO I NORMALNO imati CUSTOM ROM!




Ali, većinu teme komentiraju ljudi koji o Kernel-u, Firmware-u,  CWM-u, Dalvik Cache-u, Modem-u, CSC-u, Odin-u, znaju kao Rozga o pjevanju.


Velike mudrosti spojiti mobitel i u par klikova staviti neki uber-cool iOS 5.0. I onda skinuti .app koji ti stavi đeilbrejk, ej. 

Ako se slažeš, ne košta te ništa TU. Ako sam ti uz to pomogao, neka ti ne bude mrsko stisnuti i HVALA! ;)
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Ice Cream Sandwich na 2,9%

Koji OS, Rom ili kako već zovete preporučate za HTC WildFire trenutno je Cyanogen kojeg ni bog nezna kako sam uspio isntalirati :) Nikako rootat jer je 2.2.1 bio update pa na SD karticu kopirao valjda clockwork mod pa ga je u onom HBOOT premjestilo boga pitaj šta je bilo, ali da probamo još neki :D

AŠrot Superman, Gigabyte Kryptonite
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ice Cream Sandwich na 2,9%
sudy_freak kaže...

Svašta, na ICS-u sam već mjesec dana.

Zato i je to razlika Andorida i iOS-a recimo, što je LEGALNO I NORMALNO imati CUSTOM ROM!




Ali, većinu teme komentiraju ljudi koji o Kernel-u, Firmware-u,  CWM-u, Dalvik Cache-u, Modem-u, CSC-u, Odin-u, znaju kao Rozga o pjevanju.


Velike mudrosti spojiti mobitel i u par klikova staviti neki uber-cool iOS 5.0. I onda skinuti .app koji ti stavi đeilbrejk, ej. 

Pa legalno je i JBati iOS. A nisam baš primjetio da je normalno imati custom ROM, 90% ljudi ima stock ROMove(iako bi meni custom ROM bio prva stvar da pređem na Android)

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ice Cream Sandwich na 2,9%
1domagoj1 kaže...

Jel ovo bubas napamet ili mozes argumentirati?

Mogu!Sranje je upravo zbog tog jer je potreban stroj da pogodni kolko tolko normalno android!Zaj*ebi aplikacije i sve kad on i dalje ima glupi ~100Ms touch dilej!

 

Lose je napisan kod,previse smeca ima u sebi i normalno da je sve trzavo i niakvo.Bas se vidi da su ga slagali tek tolko da radi,umesto da su se primili malo bolje posla i ispeglali os kak spada!

 

Ne drze se nikakvih standarda da budu redviti updejtovi,nego ce bit updejtan u pocetku i kasnije ko te jbe kupi novi!Hardwerski kao "nije" sposoban vrtit novi os i tak ti proizvodaci prodavaju price!Support stvarno nikakav!

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.4.2012 0:54 (kach).
13 godina
offline
Ice Cream Sandwich na 2,9%

Nije tako lako ispeglati OS za 100 platformi i bogzna koliko vrsta mobitela.
Mogli su napraviti bolje ali nisu,šteta,dok to ne umanjuje važnost Androida.

OS je dobar,glavno da je OpenSource,najbolji ROM-ovi za mobitele ti dolaze sa XDA Developersa i sličnih stranica,

gdje ljudi optimiziraju OS pa određeni mobitel.

Imam XPeriu X8 s MiniCM9 i nAa kernelom + Supercharger V8 i pogodi što-mobitel leti.
U odnosu na 2.1 koji je max što možeš dobiti službenim putom ovo je odlično.

 

P.S.ICS je jedan vrlo dobar OS. :) 

WoT: BlackRainCRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Ice Cream Sandwich na 2,9%
pandza94 kaže...

Nije tako lako ispeglati OS za 100 platformi i bogzna koliko vrsta mobitela.
Mogli su napraviti bolje ali nisu,šteta,dok to ne umanjuje važnost Androida.

OS je dobar,glavno da je OpenSource,najbolji ROM-ovi za mobitele ti dolaze sa XDA Developersa i sličnih stranica,

gdje ljudi optimiziraju OS pa određeni mobitel.

Imam XPeriu X8 s MiniCM9 i nAa kernelom + Supercharger V8 i pogodi što-mobitel leti.
U odnosu na 2.1 koji je max što možeš dobiti službenim putom ovo je odlično.

 

P.S.ICS je jedan vrlo dobar OS. :) 

Ma tako je, prosjecnom kupcu mobitela je to najbitnije.{#}

 

Prosjecan kupac nema pojma sta je to OpenSource nit ga je briga...

15 godina
offline
Ice Cream Sandwich na 2,9%

Statistika moje aplikacije na Android marketu kaze ovako:

  • Android 2.3.3+ -- 47.61 %
  • Android 2.2 -- 22.96 %
  • Android 2.1 -- 7.29 %
  • Android 3.2 -- 2.37 %
  • Android 3.1 -- 2.36 %
  • Android 4.0.3 -- 2.01 %
  • Android 1.6 -- 1.10 %
  • Android 1.5 -- 0.90 %
  • Android 2.3 -- 0.52 %
  • Android 4.0 -- 0.49 %

 

Zadnjih ~tjedan dana se primjecuje veci porast 4.0.x

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Ice Cream Sandwich na 2,9%
parizer kaže...

Statistika moje aplikacije na Android marketu kaze ovako:

 

  • Android 2.3.3+ -- 47.61 %
  • Android 2.2 -- 22.96 %
  • Android 2.1 -- 7.29 %
  • Android 3.2 -- 2.37 %
  • Android 3.1 -- 2.36 %
  • Android 4.0.3 -- 2.01 %
  • Android 1.6 -- 1.10 %
  • Android 1.5 -- 0.90 %
  • Android 2.3 -- 0.52 %
  • Android 4.0 -- 0.49 %

 

 

Zadnjih ~tjedan dana se primjecuje veci porast 4.0.x

A s kojih verzija su skidali ovih preostalih 12-13%?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Ice Cream Sandwich na 2,9%
kach kaže...

Mogu!Sranje je upravo zbog tog jer je potreban stroj da pogodni kolko tolko normalno android!Zaj*ebi aplikacije i sve kad on i dalje ima glupi ~100Ms touch dilej!

 

Lose je napisan kod,previse smeca ima u sebi i normalno da je sve trzavo i niakvo.Bas se vidi da su ga slagali tek tolko da radi,umesto da su se primili malo bolje posla i ispeglali os kak spada!

Hm, ako su to tvoji argumenti, onda ok.

 

Ne znam ja kakav to stroj treba za Droid, ali evo tu na forumu imas ljudi koji su stavili ICS na Desire, mobitel koji je star 2 godine (izasao 2010.) i sve leti.

 

Glede koda, a vidio si ga? Ja sam ga pregledavao, ne doduse cijeli jer mi nije trebao cijeli, vec samo odredene komponente i mogu ti reci da sam vidio prilicno dobra rjesenja glede hendlanja memorije, recikliranja objekata i sl.

 

Kako je to tocno lose napisan i koje je to smece u njemu pa da je "normalno da je sve trzavo i niakvo"? Izvolis, skini Repo, koji je samo layer za laksi rad s Androidovim sourceom preko Gita, cloneaj git i deri po kodu, izbaci smece, patchaj i commitaj to. Mozda bi ti prije toga trebalo ovako nesto i ovako nesto.

 

Android kao Android je odlicna platforma. Dizajn u pozadini je zbilja genijalan, cetiri glavne komponente i sve radis s njima: activity, service, content provideri i broadcast receiveri, a svaka se po potrebi aktivira asinkronim porukama zvanima intent.

 

OS kao i svaki OS ima svoje musice i bugove. To se popravlja. Glavni problem Androida je fragmentacija. Bilo je fora u pocetku kad nije bilo toliko uredaja i bilo je vrlo lako razvijati pa se nakupio i pozamasan broj developera. Sad kad se kugla zakotrljala i kad se pojavila fragmentacija, vise nije fora. Druga strana medalje su i nemarni developeri, pa ima gro zbilja losih aplikacija - "ma ima garbage collector, bude to" - i onda dobis aplikaciju koja zdere memorije i lagga i usra*na je blago receno.

 

Google ako nesto ucini po pitanju fragmentacije i to rijesi, Android je na tronu. Ako ne, MS i Njoka ce ih sve pregaziti.

C provides a programmer with more than enough rope to hang himself. C++ provides a firing squad, blindfold and last cigarette.
15 godina
offline
Ice Cream Sandwich na 2,9%

Nemam pojma, ne pise...

Ups. krivu sam tablicu kopirao,  to je statistika kategorije...

 

Ovo je za app (prilicno nova):

  • Android 2.3.3+ -- 39.31 %
  • Android 4.0.3 -- 15.86 %
  • Android 2.2 -- 13.79 %
  • Android 3.2 -- 4.14 %
  • Android 4.0 -- 4.14 %
  • Android 3.1 -- 2.76 %
  • Others -- 20.00 %

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Ice Cream Sandwich na 2,9%
1domagoj1 kaže...

Google ako nesto ucini po pitanju fragmentacije i to rijesi, Android je na tronu. Ako ne, MS i Njoka ce ih sve pregaziti.

Mozes li ti sad malo argumentirati? I MS i njoka su trenutno nigdje, pa me cisto interesira na koji nacin ce to oni zgazit konkurenciju po tebi? 

15 godina
offline
Re: Ice Cream Sandwich na 2,9%
kach kaže...
nsoul kaže...

Pa većina misli da se od googlea dobije gotov proizvod i ne shvaćaju zakaj treba tolko vremena da se dobije update. Google daje samo "goli" android a proizvođači ga onda prilagođavaju uređajima i svom hardveru

Upravo zato je android sranje!!Ljude ne zanima jesu li problemi nastali od googla ili proizvodaca kuzis!

pa ak si tolko pametan napravi ti svoj OS koji ne bude sranje.

hobi:moj-android.net
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ice Cream Sandwich na 2,9%
Check kaže...

meni nije jasno zasto google ne bi stavio preko marketa da se os moze updatat, mislim nije nemoguce ili tesko izvedivo...

Ajd molim te objasni kako bi to izveli. Google objavi svaku novu verziju androida, pa ju možeš slobodno staviti na svoj mob ako misliš da bi to radilo.

ako mozes bilo koji os updejtat na samom uredaju, mogo bi se i android, kad bi se mal tamo potrudili i standardizirali neke stvari, tipa da sloze bazu podataka sa driverima (ionako lista hardwera nije ni blizu velika ko za pc), te da skines ljepo upgrade preko marketa i pokrenes instalaciju... nije nuklearna fizika, a izvedivo je

16 godina
neaktivan
offline
Re: Ice Cream Sandwich na 2,9%
ansha kaže...

Mozes li ti sad malo argumentirati? I MS i njoka su trenutno nigdje, pa me cisto interesira na koji nacin ce to oni zgazit konkurenciju po tebi? 

Lijepo. MS je napravio odlican OS, a Nokia ima itekako utemeljeno ime u svijetu mobilnih komunikacija. Sinonim je za odlicne mobitele. Zbrojis 2 i 2 i to je to.

 

Vec sad je pocelo s Lumiom.

 

Ako cu ikada nabaviti smartphone, to ce biti Nokia sa WP7 (a ovo ti govori hardcore linuxas koji radi samo na Linuxu vec godinama). Polako, ali sigurno se Nokia vraca na tron, jos onda kad su potpisali taj ugovor s MS-om rekao sam da su napravili odlican deal. Sad polako to dolazi.


Zao mi je jedino njihovog MeeGo-a jos jedan dobar OS, a bezveze propao...

C provides a programmer with more than enough rope to hang himself. C++ provides a firing squad, blindfold and last cigarette.
12 godina
offline
Ice Cream Sandwich na 2,9%

Ima jako puno čimbenika koji utječu na brzinu prihvaćanja nove verzija softvera. Velika je razlika između iOS i Android platforme i načinu updatea.

 

1. RAZLIKE U NADOGRADNJI KOD KORISNIKA

iOS kao takav nema mogućnost spajanja na komp bez iTunesa i ljudi da bi prebacili bilo kakve slike, glazbu ili nešto treće, prisiljeni su koristiti iTunes koji im pak popupom ponudi nadogradnju čim je ona dostupna. Korisnik samo treba kliknuti YES i update je gotov u kratkom roku.

 

Android korisnici (u velikoj većini) ne moraju koristiti nikakav dodatan software pa ga nemaju volje ni instalirati, nego jednostavno prikopčaju mobitel i uključe mass storage. Preko mass storagea prebacuju slike, muziku... i on im kao takav nema mogućnost ponuditi nadogradnju softvera.

 

Rezultat: iOs je u ogromnoj prednosti za sad. Moja blago optimistična procjena 5:1 (iOS vs Android)

 

 

2. RAZLIKE U NADOGRADNJI KOD GOOGLEA/PROIZVOĐAČA MOBITELA

iOS platformu koristi samo jedna firma, a to je Apple i prilagođava operativni sustav paralelno na 5 uređaja recimo. 2-3 iPhonea i 2-3 iPada. Situacija je izrazito lagana i nema nikakvih zavrzlama kod drivera niti bilo čega drugog jer se ionako cijeli iOS svijet vrti oko tih par uređaja, većina od njih izgledaju fizički izrazito slično (iste 4 tipke...). Apple izdaje paralelno novi OS za sve uređaje bez imalo muke.

 

Googleov Android, za razliku od iOS-a, koriste desetci, a nebi me začudilo i stotine različitih proizvođača. Svaki od proizvođača ima svoje drivere i svoje različite tipke, neki dodatno za kameru, neki za menu, neki za bla bla bla... Situacija se tu djelomice popravlja na ICS-u kada se nastoje izbaciti donje tipke tako da se driveri nemoraju naknadno za svaku tipku pisati. Dok se situacija sa driverima ne popravi, dok se ne definiraju neki standardi i dok svaki proizvođač ne počne google-u dostavljati svoje drivere da ih ubaci u novu verziju Androida, od izlaska koda do prilagodbe za svaki mobitel proći će dosta vremena.

 

Rezultat: iOS je opet u debeloj prednosti nad Androidom. Opet blago optimistična procjena 10:1 (iOS vs Android)

 


Sve u svemu, grube procjene, Appleu je u najmanju ruku 7 puta lakše sve to posložiti. Svi sve znate, ne znam čemu čuđenja.

 


Ja sam još uvijek na GB iako je ICS tu već odavno za moj mobitel. GB mi za sad nudi sve što mi treba i nemam nikakve potrebe preći na ICS. Preći ću kad vidim prednosti.

 
2 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ice Cream Sandwich na 2,9%
ansha kaže...
pandza94 kaže...

Nije tako lako ispeglati OS za 100 platformi i bogzna koliko vrsta mobitela.
Mogli su napraviti bolje ali nisu,šteta,dok to ne umanjuje važnost Androida.

OS je dobar,glavno da je OpenSource,najbolji ROM-ovi za mobitele ti dolaze sa XDA Developersa i sličnih stranica,

gdje ljudi optimiziraju OS pa određeni mobitel.

Imam XPeriu X8 s MiniCM9 i nAa kernelom + Supercharger V8 i pogodi što-mobitel leti.
U odnosu na 2.1 koji je max što možeš dobiti službenim putom ovo je odlično.

 

P.S.ICS je jedan vrlo dobar OS. :) 

Ma tako je, prosjecnom kupcu mobitela je to najbitnije.{#}

 

Prosjecan kupac nema pojma sta je to OpenSource nit ga je briga...

Tocno.

Zato se i iP tako dobro prodaje. Prosjecni kupac nema pojma o mobitelima i o ITu vec je na jednoj od gazzilion reklama vidio jabuku.

- Psiho246
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ice Cream Sandwich na 2,9%
Ne vidiš potrebu za prelaskom na ICS? Iako je službeno dostupan na tvom uređaju? Ne znam zašto uopće odgovaram na nešto ovakvo...
Nego, otkud ti izvlačiš te brojke, 5:1, 10:1?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice