Informatizacija za seljake

poruka: 33
|
čitano: 6.709
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Informatizacija za seljake".
12 godina
protjeran
offline
Informatizacija za seljake

Joj sto ja volim ovog Olega i njegovo kritiziranje! a kraticu su mogli stvarno skratiti na "APP"( ako prode, prode)

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.3.2016 20:23 (Stjepanj).
Moj PC  
20 0 hvala 0
14 godina
offline
Informatizacija za seljake

Sve mi je ovo logično apsolutno, ne gledaju oni da pojednostave proces nego da opravdaju postojanje svojih radnih mjesta. Ovak će se žaliti da su dobili jako puno dokumentacije i da su podkapacitirani i da pod hitno treba zaposliti još ljudi koji će im pomoći obraditi svu tu silnu dokumentaciju. A istovremeno će reći da su se "informatizirali" pa im nitko neće visiti nad glavom da je to nešto što se mora napraviti.

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.3.2016 20:51 (dastefan).
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Informatizacija za seljake

Stvarno nepotrebno kompliciraju, zar nije jednostavnije da disketu pošalje poštom, već mora printati!!!

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
 
13 0 hvala 0
13 godina
offline
Informatizacija za seljake

Oleg, daj me prosvijetli i reci što se to u HR, kada je država u pitanju, može napraviti online (ovdje mislim na poslovni sektor). Vjerojatno samo internet bankarstvo pri plaćanju pdv-a i poreza na dobit. Svaka informatizacija, kod nas znači omanji šmarak manje. Srećom papir uvozimo pa drva pile negdje drugdje.

Stručnjak za odmaganje...
 
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Informatizacija za seljake

Nastranu to sto mala nit ima kacigu nit joj je lijeva kocnica propisno podesena za djeciju ruku, mislim da je ovo veliki iskorak. I samim ispunjavanjem formulara na racunalu su par teta ostale zakinute za radno mjesto (ili su pak te tete maknute sa saltera negdje u pozadinu da otpakiravaju i obradjuju te zahtjeve?!). Uglavnom, kakva drzava - takav i sustav prijava ... a sve redom mladi i sposobni ljudi u kojekakvim upravama i savjetodavnim odborima ... 

*dobitnik i7-4790K!, battlelog: B4stardo_CRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Informatizacija za seljake

Ja sam gorljivi kritičar svih izuma naših vlada i birokracije, međutim u ovom slučaju čak i vidim logičko opravdanje za ovakvu situaciju.

Naime, ne postoji pravna infrastruktura koja bi omogućila digitalni potpis zahtjeva ispunjenog preko Interneta - građani i dalje nemaju vlastite certifikate za digitalni potpis.

 

Ako je tako, onda se postavlja pitanje: čemu uopće razvijati aplikaciju?

 

Odgovor je jednostavan: ako korisnik sam upiše podatke u aplikaciju, onda djelatnici agencije (definitivno nakaradnog imena) mogu nastaviti piti kavice i čitati novine (da, znam, to je stereotip) umjesto da sami prepisuju podatke s papirnatih obrazaca u aplikaciju.

Jednom kad dođe potpisani papir, trebalo bi još samo provjeriti da li odgovara podacima upisanim u aplikaciju (sve se bojim da to netko stvarno i napravi).

 

Jedan problemčić u cijeloj priči je da će veliki broj korisnika razmišljati upravo kao g. Maštruko - ako to moram sve slati na papiru, a prethodno još i pročitati 102 stranice uputa (mislim, stvarno!?), zašto ne bih odmah nabavio obrazac i lijepo sve popunio kemijskom.

 

Dakle, naši jadni preopterećeni djelatnici agencije uštedjet će možda 10% vremena i svejedno morati sve pretipkavati, a pritom su potrošeni novci i na izradu vanjske aplikacije i na promidžbenu kampanju.

Doduše, možda bi se dalo zaposliti par rođaka preko student servisa neka to oni naprave, a možda i pokojeg vježbenika.

 

Konačno, možda je i ravnatelj agencije zahvaljujući izradi vanjske aplikacije i promotivnog filmića konačno uspio nabaciti fasadu na svoju vikendicu ili kupiti bračnom partneru novi auto.

 

 

Inače, što se tiče agencija, nazivi i njihove namjene stvarno su proizvodi bolesnog uma:

- Agencija za procjenu učinkovitosti propisa i zakona (zaboravio sam točno ime) - postojala je pred nešto godina, a kad su novinari pitali čemu ona služi i što radi, dobili su odgovor iz agencije da im ne mogu točno reći jer se još nisu u potpunosti ustrojili ... 3-4 godine nakon osnivanja. Agencija kojoj je u nazivu "procjena učinkovitosti" nije se uspjela ustrojiti u 3-4 godine!?

 

- "Agencija za regulaciju tržišta željezničkih usluga" - ukinuta je, odnosno pripojena HAKOM-u, ali regulirala je željezničke usluge na "tržištu" koje se sastojalo, i još se sastoji, od jednog jedinog ponuđača tj. HŽ-a. Mislim da ekonomski stručnjaci tako nešto ne zovu tržištem nego državnim monopolom.

 

- "Agencija za obnovu osječke Tvrđe" - no comment.

 

- "Agencija za prostore ugrožene eksplozivnom atmosferom" - to je ono kad su svi u uredu posvađani pa je atmosfera eksplozivna? Mislim, ako se radi o rukovanju opasnim i eksplozivnim tvarima, to se moglo formulirati na bolji način...

 

- "Agencija za opremu pod tlakom" - zašto ta agencija i ona eksplozivna nisu zajedno?

 

- "Agencija za poljoprivredno zemljište" i "Hrvatska poljoprivredna agencija" - ima li koji razlog za postojanje dvije agencije, osim da dva zaslužna člana stranke (ili različitih stranaka) dobiju ravnateljska mjesta? Štoviše i junakinja ovog članka, APPRRR također bi se mogla ubaciti u isti koš.

 

- "Hrvatska agencija za obvezne zalihe nafte i naftnih derivata" i "Agencija za ugljikovodike" - vidi prethodni komentar.

 

- "Hrvatska agencija za hranu" i "Agencija za lijekove i medicinske proizvode" - i opet, uz dodatnu opasku da je u puno većoj zemlji kao što je SAD to jedna agencija tj. FDA.

 

 

Kad sam bio mali smijao sam se ludim "provalama" iz Alan Forda kao što je "Ministarstvo istraživanja ruda i gubljenja vremena" ili plaćanje "poreza na porez tj. poreza na zadovoljstvo plaćanja poreza" (u Hrvatskoj se to zove "prirez").

Ono što kao klinac nisam kužio jest da su autori Alan Forda samo karikirali stvari koje već postoje u Italiji.

 

 
16 0 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
Informatizacija za seljake

Već dosta dugo surađujem sa jednom bankom u kojoj u "fušu" održavam jedan sustav (kojeg sam sa kolegama i razvio). Između ostalog sustav nudi unos godišnjih financijskih izvještaja (GFI) i gro pratećih reporta.

Sam GFI je propisan od strane FINE i može se skinuti sa njihovih stranica i relativno lako popuniti. Ono što je nas šokiralo kad smo to počeli raditi je da je tek djelić poduzetnika taj izvještaj u banku predavao elektroničkim putem. Uobičajena praksa je bila da ga skinu lokalno, isprintaju, popune olovkom, skeniraju i onda pošalju u banku (ili eventualno takav popunjen original donesu u banku sa ostalim papirima koji su potrebni za kredit).

To je za sobom vuklo toliko grešaka i sranja da je to nevjerojatno. Ljude u banci smo uzalud forsirali da nekako natjeraju klijente da to ispune kako spada (u excelu) jer greške koštaju vremena obje strane. Čak je i ljudima u banci bilo posve normalno da ovi to pošalju kao kupus u nekoj kuverti. Komplet sustav je apsolutno prethistorijski.

 

Na tu temu uvijek "rado" ispričam dogodovštinu iz porezne uprave od prije par godina. Slijedom okolnosti ("okolnosti" = nesposobna uprava) povrat poreza sam dobio tek 15.12. te godine. Za vrijeme jednog od dolazaka u poreznu nabasao sam na ženu koja na papire A2 formata kemijskom crta tablice. Crta ih cijeli dan, "bolda" zaglavlja i sumarne retke, tablica izgleda ko bombon. To je bio već 10. mjesec kad sam opet nešto tamo morao donijeti. Stojim, gledam ju i mislim "pa pizda nam materina zaostala kad umjesto printera koji može ispisati 30 papira u minuti mi imamo babu đurđu koja ispiše 10 takvih papira u smjeni".

Ne treba nama informatizacija, nama treba SVE - a onda tek informatizacija!

Freak Show Inc.
 
29 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Informatizacija za seljake
SveZauzeto kaže...
- "Agencija za prostore ugrožene eksplozivnom atmosferom" - to je ono kad su svi u uredu posvađani pa je atmosfera eksplozivna? Mislim, ako se radi o rukovanju opasnim i eksplozivnim tvarima, to se moglo formulirati na bolji način...

 

- "Agencija za opremu pod tlakom" - zašto ta agencija i ona eksplozivna nisu zajedno?

Za ostale ne znam ali ove dvije ne idu skupa. Prva se bavi protueksplozijskom zaštitom, nadgledanje projektiranja, izvođenja pa preko periodičkih pregleda na izvedenim objektima, laboratorijska ispitivanja, certificiranja itd.

 

Kod druge su u pitanju nadgledanja opreme pod tlakom i ona se bavi sasvim drugim segmentom, npr oprema za industrijsku paru je oprema pod tlakom a ne spada u Ex opremu, isto ti je i s dobrim dijelom tehničkih plinova. S druge strane kada je u pitanju npr ukapljeni naftni plin onda isti potpada pod obje agencije. Jednu zanima zaštita od eksplozije a drugu zanima čvrstoća same konstrukcije opreme pod tlakom.

Stručnjak za odmaganje...
16 godina
neaktivan
offline
Informatizacija za seljake

Kada smo kod porezne evo dogodovštine. Od obiteljskog prijatelja žena je zaposlena u poreznoj upravi. Sprema se u penziju. Traži izračun i saznaje da joj zadnju godinu porezna nije uplaćivala doprinose. 

I am Guybrush Threepwood, Mighty Pirate!
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Informatizacija za seljake
ROADRUNNER kaže...

Kada smo kod porezne evo dogodovštine. Od obiteljskog prijatelja žena je zaposlena u poreznoj upravi. Sprema se u penziju. Traži izračun i saznaje da joj zadnju godinu porezna nije uplaćivala doprinose. 

Odmah prijaviti poreznoj pa da vidiš kad im sjednu na grbaču.

Stručnjak za odmaganje...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Informatizacija za seljake
SveZauzeto kaže...

 

Kad sam bio mali smijao sam se ludim "provalama" iz Alan Forda kao što je "Ministarstvo istraživanja ruda i gubljenja vremena" ili plaćanje "poreza na porez tj. poreza na zadovoljstvo plaćanja poreza" (u Hrvatskoj se to zove "prirez").

Ono što kao klinac nisam kužio jest da su autori Alan Forda samo karikirali stvari koje već postoje u Italiji.

 

 Kad smo bili mali nismo kužili da je Alan Ford prvenstveno satira na temu kapitalizma. Uronjeni u socijalističke nestašice kave i detergenta, s političkom voljom koja se diktirala 'odozgo', nismo mogli shvatiti finese pohlepnih gradonačelnika sa svinjskim glavama, bogataša koji potplaćuju političare, kolportera koji viču senzacionalističke naslove, siromašnog smetlara kojem su se zgadili drugi siromasi i idealizira bogate. Ah, nevina vremena...

 

Jedino čega ni tada nije falilo su nesposobni i neljubazni činovnici, nekim čudom iz istog sela kao i lokalni sekretar partije.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Informatizacija za seljake

Zanimljivo, dok je meni istovremno prošle godine porezna blokirala isplatu plaće samom sebi jer sam bio dužan za doprinose 0.44kn unatrag 3 mjeseca (imam firmu u kojoj sam jedini zaposleni)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Informatizacija za seljake

Ma bezveze! MUP-ovci su sve te pizdarije odavno riješili mobilnim šalterom. Inače, jedan interesantan info (je'l ovo itko znao?):

"sve one kojima je iz bilo kojeg razloga otežan dolazak do mobilnog kofera ili do službenih prostorija PU zagrebačke (gdje je instaliran i poseban šalter za osobe s invaliditetom), obavještavamo da službenici već godinama dolaze na kućnu adresu i zaprimaju zahtjeve građana."

 

Gledam te!
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Informatizacija za seljake
Hahahaha cek malo, ovo nije šala?? Da nije tuzno bilo bi smijesno
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Informatizacija za seljake
Veliki Brat kaže...

Ma bezveze! MUP-ovci su sve te pizdarije odavno riješili mobilnim šalterom. Inače, jedan interesantan info (je'l ovo itko znao?):

"sve one kojima je iz bilo kojeg razloga otežan dolazak do mobilnog kofera ili do službenih prostorija PU zagrebačke (gdje je instaliran i poseban šalter za osobe s invaliditetom), obavještavamo da službenici već godinama dolaze na kućnu adresu i zaprimaju zahtjeve građana."

 

Ja sam znao i to doista dobro funkcionira. Spas je za teško bolesne, odnosno nepokretne kada trebaju zamijeniti nevažeće osobne dokumente, koji im pak trebaju da bi nešto drugo riješili...

 

Druga stvar je zašto SVI nemamo (još uvijek) mogućnost izrade osobnih dokumenata internetskim putem.

...
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.3.2016 0:39 (Miro).
14 godina
offline
Informatizacija za seljake

Deda ne izgleda kao poljoprivrednik? Možda samo zato jer ima laptop.

Autor bi trebao otići na selo, da vidi kako izgledaju poljoprivrednici, možda mu se od gradskog asfalta pomutio um.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Informatizacija za seljake

blago onima koji iseliše jer (pojašnjenje nepotrebno). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 2 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Informatizacija za seljake
SveZauzeto kaže...

Ja sam gorljivi kritičar svih izuma naših vlada i birokracije, međutim u ovom slučaju čak i vidim logičko opravdanje za ovakvu situaciju.

Naime, ne postoji pravna infrastruktura koja bi omogućila digitalni potpis zahtjeva ispunjenog preko Interneta - građani i dalje nemaju vlastite certifikate za digitalni potpis.

 

Ako je tako, onda se postavlja pitanje: čemu uopće razvijati aplikaciju?

Pretplatu za mobitel možeš sklopiti telefonski, a zatražiti poticaj ne? Znači, kad nešto stvara obveze građaninu, onda sigurnost nije važna, ali kad tražiš nešto od države, onda priloži i uzorak dnk?

 

Danas već imamo elektronske osobne, a za dokumente niže razine validacije (u osnovi sve ono što ne moraš osobno donijeti na šalter i pokazati osobnu), mToken bi trebao biti dovoljan, imamo pravnu infrastrukturu za elektronski potpis. Problem je što to sve skupa sporo ulazi u upotrebu upravo zbog ovakvih nebuloza. Što će mi elektronska osobna kad s njom ne mogu ništa.

 

Printanje papira i potpis kemijskom je ok kao fallback u prijelaznom razdoblju za one koji nemaju ni mToken ni elektronsku osobnu.

 

Friday kaže...

Ono što je nas šokiralo kad smo to počeli raditi je da je tek djelić poduzetnika taj izvještaj u banku predavao elektroničkim putem. Uobičajena praksa je bila da ga skinu lokalno, isprintaju, popune olovkom, skeniraju i onda pošalju u banku (ili eventualno takav popunjen original donesu u banku sa ostalim papirima koji su potrebni za kredit).

Ako imaš jedan dokument kojeg možeš poslati elektronskim putem, a ostale moraš donijeti na šalter, onda je logično donijeti sve na šalter, pa barem znaš da je sve kompletirano. Polovična rješenja su inače ljudima neprijatna, a pogotovo u državi u kojoj je "fali vam još jedan papir" izgovoreno više puta nego "dobar dan".

 

Diablo86 kaže...

Deda ne izgleda kao poljoprivrednik? Možda samo zato jer ima laptop.

Autor bi trebao otići na selo, da vidi kako izgledaju poljoprivrednici, možda mu se od gradskog asfalta pomutio um.

Autor je sam napisao da deda izgleda kao netko tko je odavna trebao biti u mirovini, a ne baviti se poljoprivredom i to je istina. Jedino je žalosno što u Hrvatskoj takvih ima više nego onih koji su u radno aktivnim godinama, a bave se poljoprivredom.

 

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
16 godina
offline
Re: Informatizacija za seljake
mario.L_hr kaže...
SveZauzeto kaže...
- "Agencija za prostore ugrožene eksplozivnom atmosferom" - to je ono kad su svi u uredu posvađani pa je atmosfera eksplozivna? Mislim, ako se radi o rukovanju opasnim i eksplozivnim tvarima, to se moglo formulirati na bolji način...

 

- "Agencija za opremu pod tlakom" - zašto ta agencija i ona eksplozivna nisu zajedno?

Za ostale ne znam ali ove dvije ne idu skupa. Prva se bavi protueksplozijskom zaštitom, nadgledanje projektiranja, izvođenja pa preko periodičkih pregleda na izvedenim objektima, laboratorijska ispitivanja, certificiranja itd.

 

Kod druge su u pitanju nadgledanja opreme pod tlakom i ona se bavi sasvim drugim segmentom, npr oprema za industrijsku paru je oprema pod tlakom a ne spada u Ex opremu, isto ti je i s dobrim dijelom tehničkih plinova. S druge strane kada je u pitanju npr ukapljeni naftni plin onda isti potpada pod obje agencije. Jednu zanima zaštita od eksplozije a drugu zanima čvrstoća same konstrukcije opreme pod tlakom.

 I čemu te agencije služe, da li imaju kakvu odgovornost ako su provele neki nadzor a dogodi se sranje?

 U hrvatskoj imamo 923529048239090 pravila, zakona, agencija, mnistarstva cerfitikata, inženjera, ma svo čudo znanosti, tehnologije i izuma, a kada se dogodi neko žešće sranje, kriv je đuro jer nije prilagodio brzinu rada uređaju, to je kao ono za cestu, uvijek je vozač kriv, nikada nije kriv projektant ili izvođač ili inženjer koji su napravili krvu kosinu u zavoju, ili šaht koji viri i koji je izbacio vozilo sa putanje itd itd. I tak šuro plaća kaznu i odgovara za nerad, nesposbnost i neznanje ove države.

 

Inače, radio sam u ministarstvu pa znam tko odlazi u agencije. Odlaze ljudi koji ne mogu napredovati u ministarstvu (čitaj ne rade pod milim bogom apsolutno ništa i ne radi im se ništa i ne žele ništa raditi, ali žele veću plaću). Onda ih prebace u agenciju i na taj način ih "nagrade". Nisam vjerovao dok nisam čuo od troje ljudi da su sami rekli da je to jedini način da im plaćica bude izdašna (preko 8 tisuća) i da se ne pretrgnu... Fuj!

 

ps. imam novu elektronsku osobnu i mogu ju utaknut jedino u anus jer čitač kartice ne dobiješ... to je kao da ti daju 1 tonu zlata koje se nalazi na mjesecu.

http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/ - http://www.weboteka.net/
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.3.2016 12:20 (zbuzanic).
15 godina
offline
Informatizacija za seljake

Sukus je u recenici 'najgore iz oba svijeta'. To je definica nase drzave. Uzeli smo najgore iz komunizma i kapitalizma. I to je prisutno u svakoj pori naseg drustva. Recimo uzeli smo sa zapada 'trodiobu' vlasti. Pa zato naravno nase sudstvo jest nezavisno (na papiru) i nema mehanizama vanjske kontrole losih sudaca, suci sa pravomocnim kaznenim presudama sude prebaceni na drugi sud itd. A opet politika ispod stola dogovara sve sa pravosudjem. Slicno je i sa svucilistima, uvela se bolonja, uvela se sva stroga pravila za studente, od ects bodova gubljenje prava studiranja itd, a nitko ne primjenjuje odredbu o ponavljanju ispita ako prolaznost nije barem 60%, ukore profesorima ako se poanvljaju 3 ispita itd itd. o lopovluku i nepotizmu necu ni pricat, a sve to zbog zlouporabe 'neovisnosti'. Javni natjecaji - fascinantan komunisticko-kapitalisticki spoj, uzima se 'kao' najjeftinijja ponuda, koja tokom izrade i provedbe projekta naraste na duplo vecu cijenu od najskupljeg ponudjaca na natjecaju, a nisam ni doso do namjestanja. Ono sto ocu rec je da nevjerojatnom vjestinom koristimo sve visokocivilizacijske dosege popout neovisnog pravosudja ili sveucilista, bilo kakvu demokraciju, da bi to pretvorili u nas balkanski vašar i koristili tu neovisnost za neko osobno bogacenje uskog kruga ljudi. Informatizacija razreda je jos jedan od primjera di jedna drzava nemoze na kolicini od 50 000 komada nabavit tablet ispod 5000 kn. 

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Informatizacija za seljake
Friday kaže...

Za vrijeme jednog od dolazaka u poreznu nabasao sam na ženu koja na papire A2 formata kemijskom crta tablice. Crta ih cijeli dan, "bolda" zaglavlja i sumarne retke, tablica izgleda ko bombon. 

 "Jeste vozio, da ne kažem šta... Ma, haj'te molim vas"

8 godina
neaktivan
offline
Informatizacija za seljake

Informatički sustav APPRRR (i ovaj oglas) financira Europska unija. Inače, taj je sustav potpuno operativan već 6 godina, pa su hrvatski poljoprivrednici i prije ulaska RH u EU popunjavali elektronski zahtjev za izravna plaćanja kroz AGRONET. Od 100.000 poljoprivrednika kojima se godišnje isplaćuju milijarde kuna izravnih plaćanja, njih 20% već godinama samostalno popunjavaju zahtjev u AGRONET-u. Cilj ovog oglasa je povećati taj postotak. Naravno, kao i svih prethodnih godina, poljoprivrednicima koji iz bilo kojeg razloga nisu u mogućnosti samostalno popuniti zahtjev, redovito pomažu djelatnici triju državnih institucija. Dapače, poljoprivrednike se redovito poziva telefonom i podsjeća na obvezu podnošenja godišnjeg zahtjeva za potporu.

 

Djed u ovom oglasu predstavlja prosječnog hrvatskog poljoprivrednika (jer ih 50% u RH ima više od 60 godina). Više ovdje. Upravo je to ciljana skupina ovog oglasa, jer mladim poljoprivrednicima (kojih je 10%) ne treba pričati o informatizaciji. Inače, kad je riječ o poljoprivrednim potporama upravo se nalazimo u programskom razdoblju 2015.-2020. što znači da pravila donesena prošle godine vrijede idućih 5 - odnosno, sve je isto k'o i lani (baš kako djed u oglasu kaže). Naime, sve informacije iz prošlogodišnjeg zahtjeva već se nalaze u AGRONET-u (zemljište, stoka, vrste potpore) pa je potrebno samo „kliknuti“ tj. potvrditi istu potporu te je zatražiti i ove godine.

 

Razlog zašto nije moguće i podnijeti zahtjev elektronski kroz AGRONET leži u činjenici da (za sada) ne postoji mogućnost korištenja elektronskog potpisa zahtjeva ispunjenog preko Interneta, tj. građani i dalje nemaju vlastite certifikate za potpis. Tome APPRRR, nažalost, ne može doskočiti. Možete li Vi?

 

Poljoprivredne potpore se ne dijele olako. Dapače, kako bi isplatila novac poljoprivrednicima (4,27 milijardi kuna u 2015., pa toliko o tome je li APPRRR tržišno nepotrebna) APPRRR je morala proći rigorozni proces akreditacije po EU normama. Više ovdje

 

Marketinški genij poručuje: Unuka čeka svoj red na korištenje laptopa i zato je "ljuta", pa će (nerado) udovoljiti djedu samo da postigne svoj cilj, a ne njegov. Malo humora pritom nije na odmet. U to ime evo i strip…(u slici...ako prođe prođe).

 

Keep calm and hate on.

 
0 0 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
Informatizacija za seljake

Nice try...

Freak Show Inc.
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Informatizacija za seljake
Koji debilizam, to mozemo samo mi ?! 😒
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Informatizacija za seljake
zbuzanic kaže...

 I čemu te agencije služe, da li imaju kakvu odgovornost ako su provele neki nadzor a dogodi se sranje?

 U hrvatskoj imamo 923529048239090 pravila, zakona, agencija, mnistarstva cerfitikata, inženjera, ma svo čudo znanosti, tehnologije i izuma, a kada se dogodi neko žešće sranje, kriv je đuro jer nije prilagodio brzinu rada uređaju, to je kao ono za cestu, uvijek je vozač kriv, nikada nije kriv projektant ili izvođač ili inženjer koji su napravili krvu kosinu u zavoju, ili šaht koji viri i koji je izbacio vozilo sa putanje itd itd. I tak šuro plaća kaznu i odgovara za nerad, nesposbnost i neznanje ove države.

Da znaš kako nam samo kožu gule, cjepidlače i primjenjuju rigorozna i ponekad rigidna pravila ne bi ovo napisao.

Stručnjak za odmaganje...
12 godina
protjeran
offline
Informatizacija za seljake

Evo bas trenutno u dnevniku pune glavu umirovljenicima, njima cak 1.2mil kako u 60+ zaraditi extra! pocetna ulaganja SAMO nekoliko stotina kuna...!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Informatizacija za seljake
APPRRRililili li !!!!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Informatizacija za seljake

Uf morao sam drmnuti par rakijica nakon ovog videa. Toliko EMO sranja, toliko ograničenosti...... Samo zbog EMO frizura, poslao bi ih Islamskoj državi na brzu edukaciju, a kamoli zato što nemaju pojma što je disketa! JEBENI EMAČI!!!! Ovo je katastrofa. EMO je prijetnja za sve nas. Budite na oprezu braćo BUG-ovci (Vas, linuksaše 'ko jebe ), EMO će nas dokusuriti.

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Informatizacija za seljake
'Rigorozni propisi EUa' su minimum minimuma koje svaka kuća koja se bavi novcem i plaćanjima mora proći. Digitalne certifikate za svrhu potpisa zahtjeva mogli ste sami napraviti ili ako ništa onda barem istima opskrbiti sve svoje djelatnike regionalnih ureda da to odhendlaju za bakice koje dobijaju poticaje za tri koke i jednu kravu. Ostali koji imaju obrt, doo ili OPG - izvolte kupit i koristit FINA certifikate. Ali, joj vidi vraga?! Pa oni to već odavno svi imaju! Dakle bakice ionako poticaje hendlaju u regionalnim uredima a ozbiljni poljoprivrednici imaju već FINA certifikate. Znači, agencija ne radi svoj posao. I točka.
15 godina
offline
Re: Informatizacija za seljake
Agrarni fondovi kaže...

Razlog zašto nije moguće i podnijeti zahtjev elektronski kroz AGRONET leži u činjenici da (za sada) ne postoji mogućnost korištenja elektronskog potpisa zahtjeva ispunjenog preko Interneta, tj. građani i dalje nemaju vlastite certifikate za potpis. Tome APPRRR, nažalost, ne može doskočiti. Možete li Vi?

 Ne, to može AKD, također jedna državna agencija (random fact - ono što je APIS SDP-u, to je AKD HDZ-u) koja je oko uvođenja digitalnog potpisa napravila epski shitstorm biblijskih proporcija. Jer ono što nekome tko je ikada dizao SSL je potrebno dvije minute, državi trebaju godine i godine.

 

Inače, kad već pišemo o nebulozama lijepe naše i informatizacije, meni je super kad imaš situaciju da u firmi napraviš 101% paperless proces gdje tokom toga procesa moraš isprintati nešto na papir jer od tebe to traži zakonodavac. Hebeš ti geo-redunantne backupe na različitim tektonskim pločama i van nuklearnih shockwaveova jedan od drugoga - papir je ipak papir.

 

A i super mi je kad netko kaže "to financira EU" - ne, to ne znači da je free i da je ok rasipati te novce na gluposti, nevjerojatno daleko od toga. Ekonomija 101 Bolek i Lolek edition.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice