Inicijativa Sit With Me na WinDaysima

poruka: 8
|
čitano: 2.101
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Inicijativa Sit With Me na WinDaysima".
16 godina
offline
Inicijativa Sit With Me na WinDaysima

inicijativa pokrenuta zbog hostesa na windaysima koje su tupim pogledima gledale ufurane frajere..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Inicijativa Sit With Me na WinDaysima

Ne kontam fakat ko brani zenama da se bave ICT-om?

 
5 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Inicijativa Sit With Me na WinDaysima
knight kaže...

Ne kontam fakat ko brani zenama da se bave ICT-om?

Naravno, u IT-u spol nije sporan. To je opća zabluda da žene nisu ravne muškarcima u IT-u.

Žalosno, ali još ih dosta misli za žene, samo - Sit On My...

13 godina
offline
Inicijativa Sit With Me na WinDaysima

Mislim da su krenuli u krivom smjeru, trebaju promovirati ICT među ženskom populacijom na javnim mjestima i srednjim školama da ih se zainteresira za to, a ne na ICT skupu govoriti da treba ženama dati taj posao u većoj količini.

 

Evo iz teksta: "Poruka koju inicijativa 'Sit with me' šalje svima je da uključivanje većeg broja žena u ICT sektor može dati mnogobrojniju i konkurentniju računarsku i ICT radnu snagu" ...

što sugerira da se skupi hrpu žena odnekud i uključi u ICT sektor da bi se postotak ili statistika poboljšala... Naravno da mi je, kao i svakom čovjeku ovdje koji prati, zanima se i možda se čak i bavi poslovima vezanim uz ICT, drago vidjeti ženu u tom sektoru, ali čini mi se da je ovo malo skrenulo u onaj smjer kao u francuskoj šta postoji zakon da 50% ljudi na čelu tvrtke i na izborima MORAJU biti žene... to je totalno krivo, diskriminirajuće i nepravedno jer se jednom spolu osigura 50% a ostalo kako bude, čak i ako je muških više u postocima i za očekivati je da će takav omjer biti i na vrhu ili na izborima, ne, oni kažu ti nemožeš ti si muško, nema mjesta za tebe, moraju žene (ili slični zakoni za manjine, za ove one skupine ljudi)...to je sve samo ne jednakost nego forsiranje jedne skupine kako bi netko bio zadovoljan ili se ulizivao narodu...

 

Naravno to ovdje nije tako ekstremno, ali čini mi se da je dio te ideje tu skriveno. Kao što sam na početku posta rekao, treba se orijentirati na žensku populaciju i zainteresirati ih više za ovo područje pa će ih i biti više zaposleno u tom sektoru, a ne postojeće gurati na veće pozicije ili se okrećati poslodavcima (kao da su oni krivi što se ne zanima toliko žena koliko muškaraca za ICT) i njih tražiti da zapošljavaju više žena (ravnopravnost prema stručnosti i vještinama same osobe kao glavne osobine potencijalnog zaposlenika čine se kao da padaju u drugi plan). {#}

01101110 01101010 01101111 01101110 01101010 01101001
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.4.2012 20:30 (njonji).
Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Inicijativa Sit With Me na WinDaysima

Koja je simbolika u crvenoj stolici?

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Inicijativa Sit With Me na WinDaysima
bed kaže...

Koja je simbolika u crvenoj stolici?

 

Obzirom da je članak napisao muški, poslikali se isključivo muški, tu na forumu raspravljaju o svemu isključivo muški, direktor Windaysa je muški... vjerojatno crvena znači nekakvu grešku ili upozorenje, u smislu "stop, nešto krivo radiš"... {#} Kao što je i njonji iznio gore.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.4.2012 22:01 (DigiMagic).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Inicijativa Sit With Me na WinDaysima
Mislim da bi i Bug kao društveno odgovoran medij (što dokazuje i ovaj članak) trebao težiti 50 postotnoj zastupljenosti žena na ovom forumu. A dok se to ne postigne daljnja registracija muškaraca ne bi bila moguća.
Tako otprilike izgleda administrativno određivanje kvota u informatici.
Također je nedopustivo da se u cijelom gradu ne mogu naći štikle ili salonke u broju 45.
12 godina
neaktivan
offline
Inicijativa Sit With Me na WinDaysima

Eto ja se slikao i sudjelovao, neka bude vise zena u IT-u! :)

http://igrali.wordpress.com
 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice