Intel protiv overclockiranja običnih Skylake proce

poruka: 35
|
čitano: 8.054
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Intel protiv overclockiranja običnih Skylake proce".
16 godina
odjavljen
offline
Intel protiv overclockiranja običnih Skylake proce

Fali im para pa se uplašili da će ljudi kupovati samo jeftinije modele.

Moj PC  
17 0 hvala 0
16 godina
offline
Intel protiv overclockiranja običnih Skylake proce

Baš mi je drago 

 

Mora i Intel živjeti od nečega 

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
Moj PC  
1 12 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Intel protiv overclockiranja običnih Skylake proce

I opet nije problem skinuti stariju verziju BIOSa

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Intel protiv overclockiranja običnih Skylake proce

Nek mi se napljugaju K! ovim tempom za 10g jedan intelov cpu tipa i7(non K) ce kostati 10000kn...osnovni model!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
11 0 hvala 1
12 godina
odjavljen
offline
Re: Intel protiv overclockiranja običnih Skylake p
Stjepanj kaže...

Nek mi se napljugaju K! ovim tempom za 10g jedan intelov cpu tipa i7(non K) ce kostati 10000kn...osnovni model!

 

Zar neće bit tad i9?

12 godina
protjeran
offline
Intel protiv overclockiranja običnih Skylake proce

nakon sto intel izbaci 10 jezgrasa za 20000kn sto bude uskoro, da i9 je sigurno sljedeci, ali za 2x vecu cijenu...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
Intel protiv overclockiranja običnih Skylake proce

Ništa od svega toga fanovi neće uzeti Intelu za zlo, i dalje će se kupovati ko šalata.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel protiv overclockiranja običnih Skylake p
XXX kaže...

Ništa od svega toga fanovi neće uzeti Intelu za zlo, i dalje će se kupovati ko šalata.

Normalno kad nema konkurencije, vidit ćemo hoće li Zen spasit stvar...

16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel protiv overclockiranja običnih Skylake p
ansha kaže...
XXX kaže...

Ništa od svega toga fanovi neće uzeti Intelu za zlo, i dalje će se kupovati ko šalata.

Normalno kad nema konkurencije, vidit ćemo hoće li Zen spasit stvar...

 Neće, bez obzira na performanse, povijest je to dokazala. FX64  je gazio pentiuma 4 pa se svejedno 32 bitni pentium prodavao kao da nema konkurencije.

12 godina
protjeran
offline
Intel protiv overclockiranja običnih Skylake proce

nakon 7+godina gazenja amd-a, tesko se vise probiti i s jacim i jeftinijim proizvodom samo odjednom, treba vremena!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Intel protiv overclockiranja običnih Skylake p
Stjepanj kaže...

Nek mi se napljugaju K! ovim tempom za 10g jedan intelov cpu tipa i7(non K) ce kostati 10000kn...osnovni model!

 

dobro, i?

16 godina
odjavljen
offline
Intel protiv overclockiranja običnih Skylake proce

Kakvi konji... Zar nemaju načina to fizički spriječiti?

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel protiv overclockiranja običnih Skylake p
W1ck3d8u2z kaže...
Stjepanj kaže...

Nek mi se napljugaju K! ovim tempom za 10g jedan intelov cpu tipa i7(non K) ce kostati 10000kn...osnovni model!

 

dobro, i?

 vidim ti ces s svojim primanjima biti u toku a? pa i tebe zaboli k.?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.2.2016 21:15 (Stjepanj).
16 godina
odjavljen
offline
Intel protiv overclockiranja običnih Skylake proce

On voli primati?

Freak Show Inc.
 
12 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Intel protiv overclockiranja običnih Skylake p
Friday kaže...

On voli primati?

 Svi vole primati samo to ne znaju dok ne probaju, istina davati jest ljepše od primanja no treba biti kompromisa.

To je ono što vi korporativni irci zovete sinergija.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.2.2016 21:30 (Ikarus01).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Intel protiv overclockiranja običnih Skylake p
Ikarus01 kaže...
Friday kaže...

On voli primati?

 Svi vole primati samo to ne znaju dok ne probaju, istina davati jest ljepše od primanja no treba biti kompromisa.

To je ono što vi korporativni irci zovete sinergija.

 Svi se*u protiv primanja, a nitko nije probao

Nulla dies sine linea
11 godina
online
Re: Intel protiv overclockiranja običnih Skylake p
Zato se organizira krug, pa svi primaju i daju... :)))
Znam, znam - utopija
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Intel protiv overclockiranja običnih Skylake p
picajzla0707 kaže...
Zato se organizira krug, pa svi primaju i daju... :)))
Znam, znam - utopija

 Ouroboros guženja.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
9 godina
protjeran
offline
Intel protiv overclockiranja običnih Skylake proce

šta je najgore pogodili ste s tim offtopicom, intel je sjeba sam sebe s power savingom u ovom slućaju.ako se neko sića one priće di ćovik izmiri intel da troši samo par vati manje od amda za isti  posal obavit ,da su zapravo razlike u mjerenjima jer na "ćudan" naćin intel miri/kontrolira potrošnju.

 

hwbot non-k skylake oc  test

najjaće je šta je prvi komentar da koji će prvi vendor rješit problem,kad ono rješili i problem i uzrok problema ...

Moj PC  
0 1 hvala 1
16 godina
offline
Re: Intel protiv overclockiranja običnih Skylake p

Ne znam što se Intel toliko uzje*** oko ovog. OC radiš na svoju ruku, ako to radiš s procesorom koji nije predviđen za OC i ako ga spališ kupit ćeš novi. Njima je to win-win situacija. Prodavat će se i slabiji modeli više, a ljudi će ih OC-ati i opet dobro. Stvarno ne vidim razlog za paniku u Intelovim redovima

9 godina
protjeran
offline
Re: Intel protiv overclockiranja običnih Skylake p
ocan non k procesor ne radi ispravno. zašto bi neko ispravan procesor pretvoria u neispravan samo da može kazat frendovima da mu njegov i3 radi brže nego i7. a bo benchmarcima ne radi ni ko i3 stock.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Intel protiv overclockiranja običnih Skylake p
dabar_solta kaže...
ocan non k procesor ne radi ispravno. zašto bi neko ispravan procesor pretvoria u neispravan samo da može kazat frendovima da mu njegov i3 radi brže nego i7. a bo benchmarcima ne radi ni ko i3 stock.

 Jer vecina ne koristi AVX instrukcije pa im puno vise znaci dobitak u svemu ostalom.

16 godina
odjavljen
offline
Intel protiv overclockiranja običnih Skylake proce

Cijeli proc radi normalno izuzev AVX instrukcija???

Freak Show Inc.
 
3 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel protiv overclockiranja običnih Skylake p
Friday kaže...

Cijeli proc radi normalno izuzev AVX instrukcija???

 tako je! beznacajni sklop instrukcija koju ne koristi ni 0,1% korisnika desktop racunala!

dabar_solta prica nebuloze da cpu ne radi kak spadalol!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.2.2016 11:25 (Stjepanj).
16 godina
odjavljen
offline
Intel protiv overclockiranja običnih Skylake proce

Stippy, ti bi nas vratio u kameno doba kako se meni cini, ha? Najsretniji bi bio da hodamo okolo sa toljagama, jeli?

Freak Show Inc.
 
1 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Intel protiv overclockiranja običnih Skylake p
Friday kaže...

Stippy, ti bi nas vratio u kameno doba kako se meni cini, ha? Najsretniji bi bio da hodamo okolo sa toljagama, jeli?

 Tad su žene ''gole'' okolo hodale ...tako da

Battlelog: Glavas_ZG
16 godina
offline
Re: Intel protiv overclockiranja običnih Skylake p
Glavas_ZG kaže...
Friday kaže...

Stippy, ti bi nas vratio u kameno doba kako se meni cini, ha? Najsretniji bi bio da hodamo okolo sa toljagama, jeli?

 Tad su žene ''gole'' okolo hodale ...tako da

 I bile dlakave ko medvjedi. 

9 godina
protjeran
offline
Re: Intel protiv overclockiranja običnih Skylake p
Stjepanj kaže...
Friday kaže...

Cijeli proc radi normalno izuzev AVX instrukcija???

 tako je! beznacajni sklop instrukcija koju ne koristi ni 0,1% korisnika desktop racunala!

dabar_solta prica nebuloze da cpu ne radi kak spadalol!

 ako proćitaš link koji sam ti fino okačia par postova prije na hwbot stranici , i ako proćitaš par komentara ,možda dođeš do istog zakljućka(evo ti i original link ako razumiš francuski link). radi se o tome da za otključat bclk na non-k procesorima je potrebno ugasit cili power management sklop ,praktićki zaobilaziš neke intergrirane power failsafeove,gasiš intergriranu grafiku ,i ubijaš avx performanse. neznan kodna imena instrukcija niti šta toćno rade niti me briga ,ali mislim da nema smisla zanemarit cili set instrukcija zbog kojih si i kupia novu generaciju jeli tako? .link avx

"Intel® AVX adds arithmetic instructions for variants of add, subtract, multiply, divide, square root, compare, min, max, and round on single- and double-precision packed and scalar floating-point data. Many new conditional predicates are also useful for 128-bit Intel SSE, giving 32 comparison types. Intel® AVX also includes instructions promoted from previous SIMD covering logical, blend, convert, test, pack, unpack, shuffle, load, and store. The toolset adds new instructions, as well, including non-strided fetching (broadcast of single or multiple data into a 256-bit destination, masked-move primitives for conditional load and store), insert and extract multiple-SIMD data to and from 256-bit SIMD registers, permute primitives to manipulate data within a register, branch handling, and packed testing instructions."

koliko san ovako glup svatia ćak od onog boljeg kalkulatora do videa(FFmpeg) se koristi avx? praktićki sve rađeno na novijim intel compilerima?
kad neka firma ko intel nešto zabrani radit s njihovom opremom ,sigurno imaju dobar razlog zašto.


14 godina
neaktivan
offline
Re: Intel protiv overclockiranja običnih Skylake p
dabar_solta kaže...
kad neka firma ko intel nešto zabrani radit s njihovom opremom ,sigurno imaju dobar razlog zašto.

$

12 godina
offline
Re: Intel protiv overclockiranja običnih Skylake p
XXX kaže...
ansha kaže...
XXX kaže...

Ništa od svega toga fanovi neće uzeti Intelu za zlo, i dalje će se kupovati ko šalata.

Normalno kad nema konkurencije, vidit ćemo hoće li Zen spasit stvar...

 Neće, bez obzira na performanse, povijest je to dokazala. FX64  je gazio pentiuma 4 pa se svejedno 32 bitni pentium prodavao kao da nema konkurencije.

 Tu seriju AMD-a sam naj više mjenjao zbog spaljenog procesora. Intel je uvijek gazio proizvodnim procesom i jedinu konkurenciju mu tu predstavlja samsung.
Novi zen bi trebao raditi samsung tako da bi AMD konaćno mogao doći u poziciju da ugrozi intel.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice