Intelov Core i7-7700K ide i preko 7 GHz

poruka: 58
|
čitano: 9.936
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Intelov Core i7-7700K ide i preko 7 GHz".
10 godina
offline
Re: Intelov Core i7-7700K ide i preko 7 GHz
lovacmaki kaže...
ansha kaže...
nicky.sl kaže...

Pusti sad i elemente i fiziku činjenica je da teži predmeti brže padaju.

Lol, to je potpuno netocno...

Olovo od 2 kg pada jednako brzo kao i jastuk od 2 kg?

 Olovo će brže pasti jer je manjeg puno manjeg volumena i otpor zraka je manji, ode je riječ o jednom te istom autu ali s manje kotača i uostalom zezamo se (barem ja se zezam)

neda mi se
8 godina
offline
Intelov Core i7-7700K ide i preko 7 GHz

Jos koji GHz, i postojat ce pila koja ce vrtjeti Crysis 1 na max postavkama s igrivim frejm rejtom :)

Moj PC  
13 0 hvala 1
16 godina
offline
Intelov Core i7-7700K ide i preko 7 GHz

dobra 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intelov Core i7-7700K ide i preko 7 GHz
blackeagle29 kaže...
Moje pitanje je zas gasi jezgre i ostale overclocka? Zas ne clocka sve jezgre?

Lutrija? Vjerojatno nisu sve jezgre identične, neke mogu podnijeti više od drugih. Kada je isključio dvije zapravo je izbacio iz računice potencijalne mušice od dvije jezgre, manje varijabli, nešto veća šansa uspjeha?

Na stranu što je ovaj "poduhvat" samo glancanje ePeen-a, korisno u realnoj situaciji kao i supravodiči na apsolutnoj nuli...

15 godina
online
Re: Intelov Core i7-7700K ide i preko 7 GHz
nicky.sl kaže...
ansha kaže...
nicky.sl kaže...

Pusti sad i elemente i fiziku činjenica je da teži predmeti brže padaju.

Lol, to je potpuno netocno...

 Dokaži

 Nisam znao da je u formuli m*g, GE ono što nije konstanta.

7 godina
protjeran
offline
Intelov Core i7-7700K ide i preko 7 GHz

Meni ili nekom šestom uopće nije bitno što ga je digao na preko 7Ghz.

Nekom je to opet jako bitno.

 

Ljudi koji imaju interesa za nešto pokušavaju stvoriti nešto neuobičajeno.

Zato sam ja auto chipirao i s 133 Ks sad ima 162.

 

Baš nekoga briga za to, ali eto, meni je to super..

 
2 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Intelov Core i7-7700K ide i preko 7 GHz
nicky.sl kaže...
ansha kaže...
nicky.sl kaže...

Pusti sad i elemente i fiziku činjenica je da teži predmeti brže padaju.

Lol, to je potpuno netocno...

 Dokaži

 Slobodni pad je jednoliko ubrzano gibanje gdje je akceleracija g. Formula za vrijeme padanja je t = √(2h/g) (h-visina), a masa ne utječe na vrijeme padanja.

14 godina
protjeran
offline
Re: Intelov Core i7-7700K ide i preko 7 GHz
deusvult1095 kaže...
nicky.sl kaže...
ansha kaže...
nicky.sl kaže...

Pusti sad i elemente i fiziku činjenica je da teži predmeti brže padaju.

Lol, to je potpuno netocno...

 Dokaži

 Slobodni pad je jednoliko ubrzano gibanje gdje je akceleracija g. Formula za vrijeme padanja je t = √(2h/g) (h-visina), a masa ne utječe na vrijeme padanja.

Samo to ti vrijedi samo u vakumu jer formula ignorira otpor zraka...

8 godina
offline
Re: Intelov Core i7-7700K ide i preko 7 GHz
Za ansha: i ne samo otpor zraka.
Formula je pojednostavljena za osnovnu školu i shvaćanje koncepta ...
Ja rekoh
9 godina
offline
Intelov Core i7-7700K ide i preko 7 GHz

  Vidim da se razvila zanimljiva rasprava u vezi moje tvrdnje. Čini mi se da se lako zaboravi da zbog otpora zraka objekt koji pada prema tlu dosegne neku konačnu brzinu.

https://en.wikipedia.org/wiki/Free_fall

 

Near the surface of the Earth, an object in free fall in a vacuum will accelerate at approximately 9.8 m/s2, independent of its mass. With air resistance acting on an object that has been dropped, the object will eventually reach a terminal velocity, which is around 53 m/s (195 km/h or 122 mph) for a human skydiver. The terminal velocity depends on many factors including mass, drag coefficient, and relative surface area and will only be achieved if the fall is from sufficient altitude. A typical skydiver in a spread-eagle position will reach terminal velocity after about 12 seconds, during which time he will have fallen around 450 m (1,500 ft).

 

Ali, za info, moja tvrdnja je čisto karikirana usporedba s navedenim overclockiranjem...

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intelov Core i7-7700K ide i preko 7 GHz
Wow kakvo čudo, sa tekućim dušikom?! Mislim stvarno čudo!!!
 
1 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intelov Core i7-7700K ide i preko 7 GHz

Daj taj jastuk kod mene u presu, ja ti garantiram da će otpor zraka poslje prese biti zanemariv.

Time waits for no man.
8 godina
odjavljen
offline
Intelov Core i7-7700K ide i preko 7 GHz

Ovo oko fizike stoji, gravitacija privlaci sve jednako, no primjer oko automobila sa i bez kotaca je u najmanju ruku neupotrebljiv ako ne i glup.

Razlika u povrsini izmedju automobila sa i bez kotaca je vrlo mala zbog pozicije kotaca na autu i velicine kotaca u odnosu na auto te rupa na kotacima kroz koje moze strujit zrak, auto sa kotacima i bez kotaca bi pao sa određene visine u priblizno isto vrijeme, razlika bi bila na razini zanemarivog, ako ne i manje.

 

Cijenite više pitku vodu.
 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Intelov Core i7-7700K ide i preko 7 GHz
nicky.sl kaže...
ansha kaže...
nicky.sl kaže...

Pusti sad i elemente i fiziku činjenica je da teži predmeti brže padaju.

Lol, to je potpuno netocno...

 Dokaži

 Evo:

14 godina
offline
Re: Intelov Core i7-7700K ide i preko 7 GHz
Evo jednog koji je kupio prvu i zadnju ASRock ploču! Najveća smeća ikada, pogotovo kada je u pitanju AMD.
Stave ploču na tržište, natrpaju hrpu gluposti, stave mali milijun faznih hlađenja i onda to isto smeća ne može na stock postavkama držati AMD CPU sa 125 TDP.
Sada uživam u novoj Gigabyte ploči i bez ASRock gluposti o top down hladnjacima. Kakva im korist od ne znam kakvog faznog kada ne mogu normalno sve ohladiti bez kemijanja s hlađenjem.
Prvo sam morao maknuti vodu, onda sam kemijao dodatne hladnjake za VRM-ove....na kraju kupio novu Gigabyte MBO, stavio novi Noctua hladnjak i napokon uživam u normalnom radu kompa.
ASRock je smeće. Točka. Provjereno. Nikada više.

12+2 fazno s posebnom napomenom (malim slovima):

" For cooling the CPU and its surrounding components, please install a CPU cooler with a top-down blowing design."

Toliko o njihovim pločama iz visoke klase za AMD.

Nikada više.

Asus, MSI, Gigabyte...sve je daleko bolje od ASRock-a.
First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
10 godina
offline
Re: Intelov Core i7-7700K ide i preko 7 GHz

Ja sam mojom za blago čudo zadovoljan. Ne overvolta što mi je najvažnije a niti se grije previše a kad sam pohvatao onaj njen shebani UEFI dobro se i kloka. Stabilna i hladna ali ipak je ovo x99 čipset pa su valjda zato i potrudili. 

Jedino mi se ne sviđa ovaj njen spetljani UEFI.

Ali svejedno dočim se ukaže dobra prilika za neku ASUS-icu odo ja nazad mom ASUS-u 

neda mi se
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.1.2017 10:53 (nicky.sl).
14 godina
protjeran
offline
Re: Intelov Core i7-7700K ide i preko 7 GHz
nicky.sl kaže...

Ja sam mojom za blago čudo zadovoljan. Ne overvolta što mi je najvažnije a niti se grije previše a kad sam pohvatao onaj njen shebani UEFI dobro se i kloka. Stabilna i hladna ali ipak je ovo x99 čipset pa su valjda zato i potrudili. 

Jedino mi se ne sviđa ovaj njen spetljani UEFI.

Ali svejedno dočim se ukaže dobra prilika za neku ASUS-icu odo ja nazad mom ASUS-u 

Krasan je asus, jedine X99 ploce koje su palile procesore i to u ne malom broju..

10 godina
offline
Re: Intelov Core i7-7700K ide i preko 7 GHz
ansha kaže...
nicky.sl kaže...

Ja sam mojom za blago čudo zadovoljan. Ne overvolta što mi je najvažnije a niti se grije previše a kad sam pohvatao onaj njen shebani UEFI dobro se i kloka. Stabilna i hladna ali ipak je ovo x99 čipset pa su valjda zato i potrudili. 

Jedino mi se ne sviđa ovaj njen spetljani UEFI.

Ali svejedno dočim se ukaže dobra prilika za neku ASUS-icu odo ja nazad mom ASUS-u 

Krasan je asus, jedine X99 ploce koje su palile procesore i to u ne malom broju..

 Vidiš to nisam znao da se događalo na x99 asus pločama ali sam to doživio na socketu 775 s pločom ASUS Rampage Formula koja mi je nova iz dućana spržila QX9650 dočim sam pokušao upalit komp  ali svejedno za mene je ASUS broj 1 

neda mi se
9 godina
neaktivan
offline
Re: Intelov Core i7-7700K ide i preko 7 GHz
W2000 kaže...

Opet idiotizam na djelu .. Overklokiranje 4-jezgrenog procesora a da mu se isključe dvije jezgre - jer to više NIJE "i7" .. :( Da mu je uspio isključit tri jezgre vjerovatno bi potegao još koji GHZ .. :)

Zašto dotični nije uzeo procesor iz i3 serije pa usporedio - ako mu je matična preživila naknadno odleđivanje ?!

 I ne samo to... Hyper-threading je takodjer bio ugasen (to se u tekstu ne navodi)... tak da ovo nije i7 (4core, 8thread), prije Pentium na 7ghz :D

12 godina
protjeran
offline
Re: Intelov Core i7-7700K ide i preko 7 GHz
Neznam koja je caka tj fail intelove arhitekture da nemre s 8 thredova na 7ghz dok amd-ov fx to radi "bez problema", razlika u potrebnom naponu je ogromna sto se koristi vise thredova...lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
protjeran
offline
Re: Intelov Core i7-7700K ide i preko 7 GHz
nicky.sl kaže...
ansha kaže...
nicky.sl kaže...

Ja sam mojom za blago čudo zadovoljan. Ne overvolta što mi je najvažnije a niti se grije previše a kad sam pohvatao onaj njen shebani UEFI dobro se i kloka. Stabilna i hladna ali ipak je ovo x99 čipset pa su valjda zato i potrudili. 

Jedino mi se ne sviđa ovaj njen spetljani UEFI.

Ali svejedno dočim se ukaže dobra prilika za neku ASUS-icu odo ja nazad mom ASUS-u 

Krasan je asus, jedine X99 ploce koje su palile procesore i to u ne malom broju..

 Vidiš to nisam znao da se događalo na x99 asus pločama ali sam to doživio na socketu 775 s pločom ASUS Rampage Formula koja mi je nova iz dućana spržila QX9650 dočim sam pokušao upalit komp  ali svejedno za mene je ASUS broj 1 

To su rijesili ali je u meduvremenu skuren solidan broj procesora.

14 godina
offline
Re: Intelov Core i7-7700K ide i preko 7 GHz
BlueMax kaže...
blackeagle29 kaže...
Mene zanima koja je fora u gasenju 2 jezgre i guranja ostatka na 7ghz? Osim kurcenja?

 Koja je fora u formuli 1 kad takav auto nema smisla?

 Onome prvome smisao je guranja granica, kako bi jednog dana to postala normalna stvar, a drugome je smisao da je F1 zapravo platforma koja služi za istraživanje raznih tehnologija, koje kasnije malo pomalo prelaze u redovnu proizvodnju (Npr. ABS), mada i doza kurčenja u prvom slučaju ima veliku ulogu.

dolazim odmah - Godo
7 godina
offline
Re: Intelov Core i7-7700K ide i preko 7 GHz
To kaj je ugasil 2 jezgre je ko da makne siceve, kompletno kontrolnu plocu i svakakve gluposti iz auta da ga olaksa pa da bolje ubrzava... I dalje ne kuzim poantu..
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intelov Core i7-7700K ide i preko 7 GHz
blackeagle29 kaže...
To kaj je ugasil 2 jezgre je ko da makne siceve, kompletno kontrolnu plocu i svakakve gluposti iz auta da ga olaksa pa da bolje ubrzava... I dalje ne kuzim poantu..

 Nije točno !!! Kad auto olakšaš ide brže to stoji ali kad četverojezgrenom procesoru isključiš dvije jezgre on više nije četverojezgreni nego dvojezgreni i samim time duplo slabiji (sporiji). 

Ovo šta je lik napravio je čisto kurčenje i ništa drugo. Nikad nisam niti ću priznavat takve rezultate zato što smatram da klokanjem trebam dobit na brzini odnosno snazi procesora a ovako je njegov proc dosta lošiji na 7ghz nego što je na stoku sa svim jezgrama.

neda mi se
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.1.2017 13:12 (nicky.sl).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Intelov Core i7-7700K ide i preko 7 GHz
A,je moguce da je iskljucio 2 jezgre da bi mu se proc manje grijao,pa da bi mogao na 2 jezgre napravit veći OC?
Andrea
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Intelov Core i7-7700K ide i preko 7 GHz
Samo pitam,
Andrea
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Intelov Core i7-7700K ide i preko 7 GHz
Pa upravo to sam i napisal, ko da autu sve moguce skine i veli ide brze, dzabe ti to kad ne mozes zenu i djecu vozit 😂 isto tak i proc, makne 2 jezgre da se slabije grije i onda ove 2 tjera, a u normalnom koristenju mu to nis nece znacit, mislim da je u danasnje vrijeme bolje da su mu sve jezgre na 4 nego 2 ugasene a 2 na 7, nit opterecuje proc ni nis..

Meni bi prije bilo wow da je sve 4 natjeral na 7, ovak je mogel gasit 3 jezgre(nez jel to moguce jer se s takvim stvarima nisam igral) i onda ovu jednu tjerat do 10
7 godina
offline
Re: Intelov Core i7-7700K ide i preko 7 GHz

Sry doublepost

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.1.2017 8:46 (blackeagle29).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice