Intelovi Pentium Kaby Lake procesori dobivaju Hype

poruka: 31
|
čitano: 4.509
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Intelovi Pentium Kaby Lake procesori dobivaju Hype".
16 godina
offline
Intelovi Pentium Kaby Lake procesori dobivaju Hype

Čemu komplicirati s tom Pentium serijom... Ak se ne varam i Celeroni još postoje... Što im nije dosta imati i3, i5, i7 i Xtreme seriju i to je to...

 

Jesu to možda škart čipovi s trake gdje se radi i3, i5, i7, pa im pogase pola jezgri i prodaju jeftino? U tom slučaju shvaćam, bolje prodat neg bacit. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.1.2017 11:45 (lllnuclearlll).
Moj PC  
2 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: Intelovi Pentium Kaby Lake procesori dobivaju
Nebi rekao da imaju tolko skarta.
SIVE LUBANJE SILOM
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intelovi Pentium Kaby Lake procesori dobivaju
lllnuclearlll kaže...

Čemu komplicirati s tom Pentium serijom... Ak se ne varam i Celeroni još postoje... Što im nije dosta imati i3, i5, i7 i Xtreme seriju i to je to...

 

Jesu to možda škart čipovi s trake gdje se radi i3, i5, i7, pa im pogase pola jezgri i prodaju jeftino? U tom slučaju shvaćam, bolje prodat neg bacit. 

A koliko ti najjeftiniji i3 dođe? Oko soma kuna.

 

Hrpa računala ni ne treba takvu procesorsku snagu i jeftini pentium od 300-600kn im je dovoljan.

Fortune favours the brave
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.1.2017 12:16 (Hyperion).
16 godina
offline
Re: Intelovi Pentium Kaby Lake procesori dobivaju
lllnuclearlll kaže...

Čemu komplicirati s tom Pentium serijom... Ak se ne varam i Celeroni još postoje... Što im nije dosta imati i3, i5, i7 i Xtreme seriju i to je to...

 

Jesu to možda škart čipovi s trake gdje se radi i3, i5, i7, pa im pogase pola jezgri i prodaju jeftino? U tom slučaju shvaćam, bolje prodat neg bacit. 

 

 

 Zato jer Pentium prestaje biti zasticeno ime ako ga ne koriste neko vrijeme.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
offline
Re: Intelovi Pentium Kaby Lake procesori dobivaju
Hyperion kaže...

A koliko ti najjeftiniji i3 dođe? Oko soma kuna.

 

Hrpa računala ni ne treba takvu procesorsku snagu i jeftini pentium od 300-600kn im je dovoljan.

 Gle stvarno... Nisam znao da je i3 tak skup... Pa i5 se zna naći već za 1300-1400kn, i3 je preskup malo...

15 godina
offline
Re: Intelovi Pentium Kaby Lake procesori dobivaju

-jer su to brandovi-koji jako puno vrijede u bizu (kad je AMD koristio oznaku pentuim (rating)..). Ako 5g nema proizvodnje, tad ostali mogu koristiti 'generičko' ime.

-jer je to oduvijek tako, današnji Celeroni su par godina stari pentači.. ovi pentači postaju i3 .. ping-pong-tik-tak kako god nazvali, to je intelova klasična roadmapa.

-cijena, segment tržišta.. +najvažnije u čitavoj priči, intel ne želi prodavati i3 po nižoj cijeni.. kod renjemanja cijene ostaju. Vidimo iz prošlosti da je intel uspješna firma.

u čitavoj priči oko proizvodnje CPUa.. osim količina koje su unaprijed dogovorene (OEMima, moraju se isporučiti a proizvodnja se mijenja) sama proizvodnja CPUa i7 ili Celeron je jednak trošak, ista jezgra, .. razlika je 'samo' u zaradi, tj o(ne)mogućenim funkcijama. Segmentiranje tržišta. Intel zna.

 

edit: ispušteno, uobičajeno kod skoka generacije, preslagivanja iz pent-u-celer.. (niži rang) je korištenje starije opreme-tehnologije, dodatno iskorištavanje već uhodanog procesa, dodatna zarada FABova koje nije lako izraditi (za one novije, top modele). Tak da je jedina (uobičajena) razlika kod zakvih promjena generacija, da je niža klasa u starijoj tehnologiji, s par funkcija (SIMDa) manje.. to osiguava razliku u performansama, osim po clocku što je zapravo nevažno (osim kad je identičan CPU).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.1.2017 13:17 (ihush).
16 godina
offline
Re: Intelovi Pentium Kaby Lake procesori dobivaju
lllnuclearlll kaže...

Čemu komplicirati s tom Pentium serijom... Ak se ne varam i Celeroni još postoje... Što im nije dosta imati i3, i5, i7 i Xtreme seriju i to je to...

 

Jesu to možda škart čipovi s trake gdje se radi i3, i5, i7, pa im pogase pola jezgri i prodaju jeftino? U tom slučaju shvaćam, bolje prodat neg bacit. 

 

 

Sad bu Intel pretvoril/Pentium u okvirno očerupani i3, ali badave to kad izađu AMD Ryzen 4/8 modeli uloženo-dobiveno ode i3 i sve ispod njega na groblje.

 

Intel i3 je več odavno gadno preskup, i to zato je nema nikakvog klokanja moš se fučkat.Zadnji Intel i3 procesori vrjedni spomena, to su bili legendarni i3 530 i 540 modeli koji su se klokali ko blesavi.

 

lako moguče da su ovi Pentium modeli, onako klasično iskorištavanje malo osmuđenih i3 modela ili nekih drugih polu ispravnih 4 Core procova.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.1.2017 14:05 (rambox).
15 godina
offline
Intelovi Pentium Kaby Lake procesori dobivaju Hype

Moze li mi netko o se bavi radom koji zahtjeva puno procesorske snage rec za koji to poso je isplativije/bolje imat jedan proc sa 12(24) jezgre (il kolko danas vec ima) nego 5 proceva sa 4(8) jezgri? I dalje je druga solucija jeftinija.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intelovi Pentium Kaby Lake procesori dobivaju
zlosobno kaže...

Moze li mi netko o se bavi radom koji zahtjeva puno procesorske snage rec za koji to poso je isplativije/bolje imat jedan proc sa 12(24) jezgre (il kolko danas vec ima) nego 5 proceva sa 4(8) jezgri? I dalje je druga solucija jeftinija.

 hm..

ne skalira sve jednako, no to ovdje ne bi trebao biti problem posto profi software s time uglavnom nema problema.

pogledaj kolke su cijene dvoprocesorskih maticnih ploca, da ne pricam o cetveroprocesorskim (ne znam ni dal takve uopce postoje za workstation, ne da mi se sad guglat).

racunica brzo bude jasna.

ako se prica o render robovlju, vidim (pa i po forumu) da se dosta ljudi okrece nvidijinoj CUDA-i. za to ti je dosta jedan high-end i7 (sa hrpom pci "stazica" da to sve bez problema upogoni) i relativno si miran.

 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Intelovi Pentium Kaby Lake procesori dobivaju
zlosobno kaže...

Moze li mi netko o se bavi radom koji zahtjeva puno procesorske snage rec za koji to poso je isplativije/bolje imat jedan proc sa 12(24) jezgre (il kolko danas vec ima) nego 5 proceva sa 4(8) jezgri? I dalje je druga solucija jeftinija.

 

Problem nije toliko procesorska snaga koliko brzina prenosa podataka između više različitih računara (ako se radi o sistemu klastera).

Naime ako ćete da vežete više procesora onda imate dvije opcije na raspolaganju, jedna je serverska matična ploča sa više socket-a (znači podržava više od jednog CPU-a), a druga je povezivanje računara brzom konekcijom i stvaranje klastera.

Prva opcija je jako skupa pošto morate da imate serversku ploču koja je višestruko skuplja od klasične (i teža za nabavu), te morate da imate serverski procesor (Xeon - intel, Opteron - amd) koji omogućava povezivanje sa više procesora koji je također skuplji, ova opcija je brža, jer se podaci prenose samo između RAM-a i CPU-a (eventualno HDD pri samom učitavanju).

Druga opcija je jeftinija ali i mnogo sporija pošto se podatci prenose eksternom vezom koja je hiljadama puta sporija od RAM-a (u idealnoj situaciji svaki od računara dobija svoj dio podataka za obradu, zatim se nakon obrade ti podatci dopremaju na glavni računar, u ovoj situaciji je ovakvo nešto i isplativo, ali ako je potreba sinhronizacija između zadataka na svakom od računara onda definitivno nije), pa je takav sistem jako neefikasan, izuzev specifičnih tipova veza (kojima su organizovani superračunari) ali takav sistem je toliko skup da je cijena CPU-a sa 12 ili više jezgri za ovo prava sitnica.

Zaključak: Ne možete jeftinije povezati pentium, i3, i5, i7 procesore da snagom (obradom podataka) pariraju snažnim serverskim procesorima, ako vam je potrebna snaga onda kupite snažan CPU.

16 godina
offline
Intelovi Pentium Kaby Lake procesori dobivaju Hype

Kupi superračunalo 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intelovi Pentium Kaby Lake procesori dobivaju

Hvala na detaljnom odgovoru. Bavim se renderiranjem vizualizacija i meni je uvijek isplativije imat par umrezenih kompova sa slabijim procovima neg jedan jaci u smilsu para. Umrezeni su prek providerovog rutera jer mi nema razlike i kad se raspodjele podaci sa servera sto traje par minuta za najvece scene svaki komp renda dio slike. Ne kuzim se prervise u hardware,mreze itd. samo ono sto meni treba, pa sam mislio da je ovaj sistem primjenjiv na vecinu poslova di ima potrebe za vise procesorske snage. Ne govorim o nekim sustavima koji rade 24h i u realnom vremenu trebaju pentaflopse.

13 godina
neaktivan
offline
Intelovi Pentium Kaby Lake procesori dobivaju Hype

@nixass

Firma Supermicro radi serverske ploce sa 4 socketa:

https://www.supermicro.com/products/motherboard/Xeon/C600/X10QBL-4.cfm

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intelovi Pentium Kaby Lake procesori dobivaju

Znam, imam ih tonu na poslu :D

Ali server nije isto sto i workstation.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
offline
Re: Intelovi Pentium Kaby Lake procesori dobivaju
rambox kaže...
lllnuclearlll kaže...

Čemu komplicirati s tom Pentium serijom... Ak se ne varam i Celeroni još postoje... Što im nije dosta imati i3, i5, i7 i Xtreme seriju i to je to...

 

Jesu to možda škart čipovi s trake gdje se radi i3, i5, i7, pa im pogase pola jezgri i prodaju jeftino? U tom slučaju shvaćam, bolje prodat neg bacit. 

 

 

Sad bu Intel pretvoril/Pentium u okvirno očerupani i3, ali badave to kad izađu AMD Ryzen 4/8 modeli uloženo-dobiveno ode i3 i sve ispod njega na groblje.

 

Intel i3 je več odavno gadno preskup, i to zato je nema nikakvog klokanja moš se fučkat.Zadnji Intel i3 procesori vrjedni spomena, to su bili legendarni i3 530 i 540 modeli koji su se klokali ko blesavi.

 

lako moguče da su ovi Pentium modeli, onako klasično iskorištavanje malo osmuđenih i3 modela ili nekih drugih polu ispravnih 4 Core procova.

 znači intel i3 se ne može klokati i odmah je preskup,ja u svom računalu imam i3 i sasvim sam zadovoljan performansama,neke ljude ne zanimaju kerefeke i overklokiranje računala,glavno da radi  ono za što je zamišljen a kad bude prespor kupit ću novo računalo i to opet i3

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
16 godina
offline
Intelovi Pentium Kaby Lake procesori dobivaju Hype

Ovo je prockas za sasvim dobar gaming. Kaby je još efikasniji nego prije, grije kao štedna žarulja pa netreba neko hlađenje(najjači je deklariran na 65W), 
4 HT jezgre @3,8Ghz je nešto taman za današnji casual na svakoj igri u HD rezolucijama, pa čak dođe sa integriranim HD Graphics 630... Da se da nekako dogovoriti sa 
Intelom "staro za novo", mislim da bi bez ikakve grižnje savjesti rado iz firme raspodijelili sve stare 4 core Q9550 ne kojima još ponetko nešto skenira,
obrađuje zvuk i nivelira levelse za ove malce. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.1.2017 18:22 (overhaul).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intelovi Pentium Kaby Lake procesori dobivaju
blackalbum kaže...

 znači intel i3 se ne može klokati i odmah je preskup,ja u svom računalu imam i3 i sasvim sam zadovoljan performansama,neke ljude ne zanimaju kerefeke i overklokiranje računala,glavno da radi  ono za što je zamišljen a kad bude prespor kupit ću novo računalo i to opet i3

 Poanta je u tome da za 300kn više kupiš i5... Nebitno da li se clockati ili ne.

16 godina
offline
Re: Intelovi Pentium Kaby Lake procesori dobivaju
lllnuclearlll kaže...
blackalbum kaže...

 znači intel i3 se ne može klokati i odmah je preskup,ja u svom računalu imam i3 i sasvim sam zadovoljan performansama,neke ljude ne zanimaju kerefeke i overklokiranje računala,glavno da radi  ono za što je zamišljen a kad bude prespor kupit ću novo računalo i to opet i3

 Poanta je u tome da za 300kn više kupiš i5... Nebitno da li se clockati ili ne.

 Ma poanta je i u tome da sad Kaby lake Pentium ima sve što i i3. Osim AVX2 seta instrukcija koje malo tko treba ili koristi kad ga i ima. Dakle dosad je možda i3 i imao smisla, ali ako 
bude najjači pentium 500 kn koliko se čini da će biti, a i3 1000... ono, teško je reći što bi čovjek sa i3. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
11 godina
offline
Intelovi Pentium Kaby Lake procesori dobivaju Hype

Gledajući razvoj Intelovog i AMDovog procesorovlja u zadnje vrijeme, mislim da bi prikladniji naziv bio "Hype Threading"?!

 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intelovi Pentium Kaby Lake procesori dobivaju
overhaul kaže...
....
bude najjači pentium 500 kn koliko se čini da će biti, a i3 1000... ono, teško je reći što bi čovjek sa i3. 

 .. zanimljivo zaokruživanja cijene, prema gore/dolje :) .. sugestivno.

kad se to normalizira, razlika cijene je manja. Grubo Celer 300, pent 600, i3 900kn, 1200 za i5 ... itd.

tad je average jou kod kupnje PCja, recimo 300kn razlike.. ipak izbor, uvijek će postojati (umjetna) razlika, više keša, neka sse, clock.. i sam image (uz podsjetnik da su pojedine igre radile samo na i3+ do patcha za pentium..).

 

zapravo, unutar generacije/serije-jezgre, nema nikakve razlike od celerona do i7, osim u isključenim-zaključanim dijelovima, kao HT, množitelj (npr serija K, koju su također kupci plaćali više.. čisto kao argument, kupac će platiti ako vidi neki smisao, pa čak i kad je zapravo jednako, bitn oda on to tako vidi-vjeruje).

 

i3 je zlatna sredina, više je kao kod sportskih automobila, nelinearno skuplje, dok manje-jeftinije nije toliko bitna razlika u cijeni, tj netko će kupiti miša za 30kn, netko za 500kn.. ili toliku razliku za kućište (koje s performansama nema veze), tako da je to cijena-razlika koju jednostavno tržište-kupci prihvaćaju i plaćaju, kupuju skuplje ako nije 'restrikcija'.

Pošto će uvijek i3 imati malu prednost (umjetno!) ili noviji teh.proces-jezgru, tad već npr jača-novija integrirana vga može opravdati +300kn razlike ako se ne planira nešto jače.

 

jednostavno, može intel, ali neće napraviti presličan pentač i sam sebi pucati u nogu.. za i3.. i bilo koji proc. Odnosno, hoće samo da bi nagazio onog drugog :) o kojem rambox sniva.. sniva, .. ah.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Intelovi Pentium Kaby Lake procesori dobivaju
rambox kaže...

ali badave to kad izađu AMD Ryzen 4/8 modeli uloženo-dobiveno ode i3 i sve ispod njega na groblje.

Slažem se s postom, ali mislim da ipak treba pričekat malo dok taj Zen uopće izađe! Ti to već uzimaš zdravo za gotovo, a meni već počinje gadno smrdjeti na Phenom I fail.

 

BTW: Zar ga nisu opet odgodili do ožujka?

Fortune favours the brave
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.1.2017 23:29 (Hyperion).
12 godina
protjeran
offline
Re: Intelovi Pentium Kaby Lake procesori dobivaju
Hyperion kaže...
rambox kaže...

ali badave to kad izađu AMD Ryzen 4/8 modeli uloženo-dobiveno ode i3 i sve ispod njega na groblje.

Slažem se s postom, ali mislim da ipak treba pričekat malo dok taj Zen uopće izađe! Zar ga nisu opet odgodili do ožujka?

 

Početak ožujka je krajnji rok. Vjerojatno će doći tijekom veljače.

7 godina
offline
Re: Intelovi Pentium Kaby Lake procesori dobivaju
Hyperion kaže...

Slažem se s postom, ali mislim da ipak treba pričekat malo dok taj Zen uopće izađe! Ti to već uzimaš zdravo za gotovo, a meni već počinje gadno smrdjeti na Phenom I fail.

 

BTW: Zar ga nisu opet odgodili do ožujka?

 AMD Zen == Half life 3

Kruha i igala...
16 godina
odjavljen
offline
Intelovi Pentium Kaby Lake procesori dobivaju Hype

koliko će onda ovi novi i3 koštat,1500kn?,ovi iz intela su postali previše bezobrazni...ti i3 procesori su prevare,10 vrsta i3 i i5 procesora,i sad su još nakeljili Ht na pentium ali ipak izbacili ove neke avx2 instrukcije...još će se dogodit to da će običan pentium koštat iljadu kuna

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intelovi Pentium Kaby Lake procesori dobivaju
blackalbum kaže...

 znači intel i3 se ne može klokati i odmah je preskup,ja u svom računalu imam i3 i sasvim sam zadovoljan performansama,neke ljude ne zanimaju kerefeke i overklokiranje računala,glavno da radi  ono za što je zamišljen a kad bude prespor kupit ću novo računalo i to opet i3

Jasno da je preskup fučkaj ga sad, i to zato jer ti je Intel(od Sandy Bridge pa dalje) uskratio mogučnost da na i3 za badave digneš CPU performanse+viša cijena.

 

Klokanje nije tokarski stroj, pazi Intel se fali da je Kaby Lake brži od prethodnika za 5%, ali to je samo zbog viših stock CPU frekvencija.Jesi ti čuo za automatsko klokanje, ne moraš niti ulazit u Bios jedan klik i gotovo dobiš 15% bolje CPU performanse.Takve opcije nema kod novijih i3 procesora, a to si recimo mogel nač za večini boljih model starih AMD FM2 matičnih ploča.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/overclocking/asrock-x-boost/166818.aspx

 

Svakog korisnika zanimaju više performanse za badave, i pogotovo kad to moš dobit vrlo jednostavo ili bez komplikacija ili problema.

Hyperion kaže...
rambox kaže...

ali badave to kad izađu AMD Ryzen 4/8 modeli uloženo-dobiveno ode i3 i sve ispod njega na groblje.

Slažem se s postom, ali mislim da ipak treba pričekat malo dok taj Zen uopće izađe! Ti to već uzimaš zdravo za gotovo, a meni već počinje gadno smrdjeti na Phenom I fail.

 

BTW: Zar ga nisu opet odgodili do ožujka?

Slabo ti pratiš Zen CPU, Q1 2017 lansiranje je najavljeno još prije šest mjeseci.Dalje je sve vrlo čisto, zna se koje je razdoblje Q1 tak da tu nemamo više kaj dodati.

 

Phenom I situacija ima veze sa Ryzen CPU, pa okvirno tolko kao što Intel Milan ima sličnosti ili kvalitete sa našim Inter Zaprešič.Slabo ti pratiš fučkaj ga sad, imaš Zen temu na forumu tamo buš našel sve bitne informacije.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.1.2017 23:55 (rambox).
16 godina
offline
Re: Intelovi Pentium Kaby Lake procesori dobivaju

kaj nije na kaby lake i3 i sa K verzijom na trzistu? znam da nije neka utjeha al eto, moze se jos nekaj soka iz njega izvuc van, po upitnoj cost/benefit racunici jel..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
offline
Re: Intelovi Pentium Kaby Lake procesori dobivaju
zlosobno kaže...

Moze li mi netko o se bavi radom koji zahtjeva puno procesorske snage rec za koji to poso je isplativije/bolje imat jedan proc sa 12(24) jezgre (il kolko danas vec ima) nego 5 proceva sa 4(8) jezgri? I dalje je druga solucija jeftinija.

Za bilo koji posao koji je "gladan" procesorske snage. Radio ti na dinamici fluida (Fluent), pravljenje animirianih filmova (Blender) ili nešto treće.

 

Zašto?Zato što jedan 22 jezgreni CPU može da radi na Layer 4 i Layer 7 networking protokolu OSI modela (Ne naravno sam CPU nego cijeli lanac). I da takav CPU košta preko 6.000,00 USD i da za isto novac klupiš 500 jeftinih procesora treutno na tržištu nema rješenja da se to sklaira na nivou kakvom bi ti želio.
Zato sve ima svoju cijenu i tržišnu masu i to isključuje pitanja "pa zar nije bilje 50 Pentiuma nego jedan Xeon." Je, bolje je u glavi, ali u praksi samo ostaje na mašti.

 

nixass kaže...
* * * (ne znam ni dal takve uopce postoje za workstation, ne da mi se sad guglat).

racunica brzo bude jasna.

ako se prica o render robovlju, vidim (pa i po forumu) da se dosta ljudi okrece nvidijinoj CUDA-i. za to ti je dosta jedan high-end i7 (sa hrpom pci "stazica" da to sve bez problema upogoni) i relativno si miran.

 

Nema ploča sa 4 socketa u Workstation polju jer trenutno imam najbolju na svijetu u ovom trenutku. Firma mi je odriješila ruke i rekla da si izaberem radnu stanicu na poslu i trenutno imam najbolju na svijetu: Lenovo P910 (Vidi moj PC) koja je Švicarsku kompaniju koštala kao prosječan Premium auto.

 

lllnuclearlll kaže...
blackalbum kaže...

 znači intel i3 se ne može klokati i odmah je preskup,ja u svom računalu imam i3 i sasvim sam zadovoljan performansama,neke ljude ne zanimaju kerefeke i overklokiranje računala,glavno da radi  ono za što je zamišljen a kad bude prespor kupit ću novo računalo i to opet i3

 Poanta je u tome da za 300kn više kupiš i5... Nebitno da li se clockati ili ne.

 

overhaul kaže...
* * *

 Ma poanta je i u tome da sad Kaby lake Pentium ima sve što i i3. Osim AVX2 seta instrukcija koje malo tko treba ili koristi kad ga i ima. Dakle dosad je možda i3 i imao smisla, ali ako 
bude najjači pentium 500 kn koliko se čini da će biti, a i3 1000... ono, teško je reći što bi čovjek sa i3. 

 

Kad smo kod poanti ja bi samo dodao da je trenutno u svijetu Pentium G32xx (pogotovo ovaj koji slavi 25-tu obljetnicu) jedan dragulj u svijetu procesora. Ugradio sam ih do sada skoro pa preko 50-tak i jednostavno još uvijek se ne mogu načuditi šta to malo čudo sa jeftinom pločom i 4GB DDR3 memorije radi. Svaki put se iznenadim i jednostavno sam...

 

... odustao objašnjavajući dječurliji arhitekturu računala koja se smiju na riječ Pentium jer su eto odjednom naučili da je Core i7 ono što se treba tražiti i kako im objasniti da i7 nikada nije bio Gamerski CPU nego je to uvijek bio i5, ali to je sada druga priča.

Evo male pomoći od ekipe sa drugog foruma. Pa sada neka netko kaže što ima protiv Pentiuma 4600 serije jer jedan takav bez problema stane uz bok i7 950. Pa čak i stepenicu iznad.

14 godina
protjeran
offline
Re: Intelovi Pentium Kaby Lake procesori dobivaju
Envy kaže...

Nema ploča sa 4 socketa u Workstation polju jer trenutno imam najbolju na svijetu u ovom trenutku. Firma mi je odriješila ruke i rekla da si izaberem radnu stanicu na poslu i trenutno imam najbolju na svijetu: Lenovo P910 (Vidi moj PC) koja je Švicarsku kompaniju koštala kao prosječan Premium auto.

 

 Daleko je to od najboljeg na svijetu... To je jedan osrednji workstation sta se cpu snage tice.. jedino sta imas puno rama..

15 godina
offline
Re: Intelovi Pentium Kaby Lake procesori dobivaju
ansha kaže...
Envy kaže...

Nema ploča sa 4 socketa u Workstation polju jer trenutno imam najbolju na svijetu u ovom trenutku. Firma mi je odriješila ruke i rekla da si izaberem radnu stanicu na poslu i trenutno imam najbolju na svijetu: Lenovo P910 (Vidi moj PC) koja je Švicarsku kompaniju koštala kao prosječan Premium auto.

 

 Daleko je to od najboljeg na svijetu... To je jedan osrednji workstation sta se cpu snage tice.. jedino sta imas puno rama..

Za "na stol" ili Desktop Workstation po mom mišljenju trenutno je najbolja radna stanica. Razmišljao sam o jednoj HP ali Lenovo je prevagnuo. Ako ti misliš da ima bolja, slobodno napiši ovdje i biti ćeš čak i pristojno nagrađen.

Ehh sada što trebam da izgradim daleko moćniji Mainframe za cijelu firmu do kolovoza mjeseca to je nešto drugo (iskreno i za mene jedna velika nepoznanica), i dolazit će ozbiljnije stvari. Ali opet kažem ako imaš ideju, samo ju ovdje napiši kratko i konkretno.

Što se tiče ovog 2 CPU-a u Moj PC, itekako su moćne zvijeri, faktički samo su most između RAM-a i Quadro grafičke kartice.

14 godina
protjeran
offline
Intelovi Pentium Kaby Lake procesori dobivaju Hype

Sta cu placat slozeni brendirani workstation kad ga "delanec" za iste novce sisa uzduz i popreko. Naravno, sad ti mozes krenit pricat o podrsci itd. al ja pricam cisto o performansama. 

 

Za cijenu dobrog auta se dobije puuno vise procesorske snage od ta dva xeona kod tebe. I jos ubacis par quadra P6000 cisto eto...

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice