iOS 11 označit će kraj podrške za starije uređaje

poruka: 58
|
čitano: 12.123
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "iOS 11 označit će kraj podrške za starije uređaje".
13 godina
offline
iOS 11 označit će kraj podrške za starije uređaje

i to je bolja (kvalitetnija) podrška od recimo Androida, te sam upravo s time na umu prešao na iPhone odnosno iOS 

 
3 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: iOS 11 označit će kraj podrške za starije uređ
Gale92 kaže...

i to je bolja (kvalitetnija) podrška od recimo Androida, te sam upravo s time na umu prešao na iPhone odnosno iOS 

 Realno i bolje, na iPhoneu 5 novi iOs radi jako sporo. Sve je to na kraju isto, novi Androidi rade jednako brzo kao i iOS, a podrška o tome bi se na kraju dalo raspravljat, iOS dobiva brže update jer ima samo jedan uređaj po generaciji, pametno su izbacili operatere od odluka o nadogradnjama, ali što se tiče trajanja same podrške, namjerno usporavaju stare uređaje tako da ispadne da je bolje ne dobit update kao na Androidu nakon 2 godine nego dobit pa da uređaj bude spor a ne daju mogućnost vraćanja na stariju verziju. Uostalom dosta korisnika i mijenja mobitele nakon 2 godine.

8 godina
offline
iOS 11 označit će kraj podrške za starije uređaje

Ista fora kao sa Win10. Tržišni udio rapidno pada pa su izvukli "plan b" za dominaciju a la Plenky.

Makar, obzirom na konkurenciju (MS, Google), i činjenicu da je riječ o uređajima starijim 4+ godine, fino izvedeno, opravdano i u rukavicama.

Apple (formalno) gubi poziciju na tržištu, glasine su da će čak i iPhone 8 kasniti (recimo zbog toga). E sad, da ne bilo da to izvlačim od babe Vange ili sam ekstra mudar, samo sam jučer pročitao analizu od T. Ahonena na temu: https://is.gd/iPhoneQ1_2017Results

Evo i malo završnog citata sa kraja:

Also please remember, Apple is the most profitable company in human economic history and sits on a gargantual pile of cash. They are more rich than god. So don't cry for Apple, they're definitely the biggest winner in smartphones, in handsets, in mobile, in tech and in corporate industry the planet has ever seen. But just don't think the iOS ecosystem is a 'mass market'. It is a niche market for rich people - albeit a very large niche market.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.6.2017 10:54 (Zechina).
 
0 3 hvala 0
13 godina
offline
Re: iOS 11 označit će kraj podrške za starije uređ
PlayMaker10 kaže...
 Uostalom dosta korisnika i mijenja mobitele nakon 2 godine.

 To svakako stoji....... 

11 godina
neaktivan
offline
iOS 11 označit će kraj podrške za starije uređaje

6 godina im treba da zaustave podršku!? Samsung i ekipa su tu puno brži moram priznati. Oni ukidaju podršku nakon godinu, dvije maksimalno   

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.6.2017 11:04 (Predator003).
 
28 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
iOS 11 označit će kraj podrške za starije uređaje

Nije sve ni u podršci jer treba sagledat cjelu situaciju i svima koji se razumiju svatit će da android kao takav ima puno više prednosti ... podrška govorim iz svoje perspektive još uvjek sam na sams. galaxy notu 3 i sve radi ( znam da bi bilo ljepo da imam novi android ) no vidio sam šta je moglo se radit s IOS 10 i nisam baš bio inpresioniram. Nekima je IOS idealan jer vole zatvorena riješenja i sve što se instalira na iphone radi. No opet volim da sam prilagodim uređaj svojim potrebama ... mogućnost izbora i samog uređaja ... ukratko puno toga je ponuđeno da se bira i prilagodi svojim potrebama ... to mi je bitna stvar kod samog odabira.

Nisam tu da potaknem nikakav rat između pristaša dvaju tabora, i sam sam bio nezadovoljan činjenicom da android korisnici olako svaćaju to šišanje svako 2 godine. Još uvjek se nemogu pomirit s tom činjenicom da podrška uređaju koji je koštao kao sv. Petra kajgana ... no svoje sam rekao.

Što se tiče novog IOS 11 volio bih vidit da korisnici iphona dobiju više mogućnosti prilagodbe u tom slučaju bi ozbiljno razmišljao o prebacivanju na IOS platformu. Ovako što sam vidio još uvjek su manjkavi u nekim stvarima ... no za očekivat je da svaka platforma ima svoj način kako neke stvari obavljat. No sve više i više mi se sviđa IOS ... volio bi probat novi IOS 11 ... mozda bi to bio razlog za tranziciju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
iOS 11 označit će kraj podrške za starije uređaje

Besmislice s tim (automatskim) nadogradnjama. Točno te tjeraju da stariji uređaj koji je radio savršeno dobro baciš u smeće i kupiš novi.

 

Imam iPad 3 star 4 godine. Sve je radilo perfektno do prvog updatea. Tada se malo usporilo ali ništa radi čega bih si pucao u glavu. Svakom novom nadogradnjom uređaj je postajao sve sporiji, lošiji, tromiji.

Sada imam situaciju da mi je sasvim funkcionalni iPad:

  •  * koji je došao 4,000 kn
  •  * na kojem nemam apsolutno ništa instalirano osim YouTube i Safari browsera
  •  * na kojem imam 80% praznog prostora
  •  * na kojem je u postavkama sve moguće poisključeno što se isključiti dade (animacije, push notifitkacije isl.)
  •  * kojeg redovito "hard resetam" svakih 7 dana

 

postao potpuno nemoguć čak i za osnovno korištenje, te ga mogu koristiti jedino kao ogledalo ili dasku za rezanje luka.

 

Ja se na Apple više ne vraćam.

Moj PC  
4 3 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: iOS 11 označit će kraj podrške za starije uređ
Predator003 kaže...

6 godina im treba da zaustave podršku!? Samsung i ekipa su tu puno brži moram priznati. Oni ukidaju podršku nakon godinu, dvije maksimalno   

 Galaxy S6 je dobio 2 velike nadogradnje a navodno da će dobit i treću, znači nije sve tako sivo. Ovisno o uređaju. Galaxy S6 toliko dobro radi da sam ga odbio prodat jer mi ga je žao dat za 1500 kn a za te pare mobitel ubija i radije ću ga dat nekom članu obitelji. U real-world radu iPhone 7 nije ništa brži od S6. Ja Android smatram puno boljim mobilnim OS-om iz jednog razloga jer on radi na 1000 različitih konfiguracija mobitela, na svakom radi solidno, iOS radi na samo jednoj konfiguraciji. Da se razumijemo trenutno korisnik sam iPhonea.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.6.2017 12:15 (PlayMaker10).
11 godina
neaktivan
offline
Re: iOS 11 označit će kraj podrške za starije uređ

Malo si pomješao si pojmove. Galaxy s7 nije ništa brži od iPhonea 6s... dapače 

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: iOS 11 označit će kraj podrške za starije uređ
Predator003 kaže...

Malo si pomješao si pojmove. Galaxy s7 nije ništa brži od iPhonea 6s... dapače 

 

 To su gluposti, tko otvara 150 aplikacija u 1 minuti?! Daj mi jednog takvog korisnika, ako i ima takvih ja bi mu uzeo mobitel jer je idiot ako se tako moram izrazit. Ja ti odgovorno tvrdim da imam S6 i iPhone 7 i naprotiv, Viber, Messenger, Instagram, Whatsapp, Facebook se otvaraju brže na Androidu. Ti speed testovi i benchmark gluposti samo rade to od ljudi da se svađaju, pa tko koristi GeekBench i Antutu na mobitelu? Majko mila čime ljudi razbijaju glavu. 

10 godina
offline
Re: iOS 11 označit će kraj podrške za starije uređ

Ista stvar i kod mene na iPad mini 2. Užas, neupotrebljiv uređaj nakon updateova. Apple u moju kuću jedino ako mi ga netko pokloni.

11 godina
neaktivan
offline
Re: iOS 11 označit će kraj podrške za starije uređ

Ja npr koristim i meni znači. Imao sam svaki (flagship) iphone i svaki galaxy od s2 do s7 i osobno sam se uvjerio da ne postoji galaxy brži od 6s, 7 da ne spominjem. 

14 godina
offline
Re: iOS 11 označit će kraj podrške za starije uređ
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Besmislice s tim (automatskim) nadogradnjama. Točno te tjeraju da stariji uređaj koji je radio savršeno dobro baciš u smeće i kupiš novi.

 

Imam iPad 3 star 4 godine. Sve je radilo perfektno do prvog updatea. Tada se malo usporilo ali ništa radi čega bih si pucao u glavu. Svakom novom nadogradnjom uređaj je postajao sve sporiji, lošiji, tromiji.

Sada imam situaciju da mi je sasvim funkcionalni iPad:

  •  * koji je došao 4,000 kn
  •  * na kojem nemam apsolutno ništa instalirano osim YouTube i Safari browsera
  •  * na kojem imam 80% praznog prostora
  •  * na kojem je u postavkama sve moguće poisključeno što se isključiti dade (animacije, push notifitkacije isl.)
  •  * kojeg redovito "hard resetam" svakih 7 dana

 

postao potpuno nemoguć čak i za osnovno korištenje, te ga mogu koristiti jedino kao ogledalo ili dasku za rezanje luka.

 

Ja se na Apple više ne vraćam.

 

 

Zanimljivo, imam isto taj iPad koji radi super i dan danas kao i prvog dana, ne vidim nikakvo usporenje nakon updejtova, al očito ti se nešto pošemerilo

8 godina
offline
Re: iOS 11 označit će kraj podrške za starije uređ
Daj molim te ne pretjeruj. iPhone 5 ima Antunu skor 15 PUTA manji od sedmice. I još uvijek radi zadovoljavajuće, rekao bih da je fluidniji od 50 posto ostalih telefona koji su trenutno vani. Posve je upotrebljiv za razliku od gomile telefona koji su bili sporiji izlaskom iz dućana a sad su naprosto neupotrebljivi. Podrška je još uvijek aktualna, neće dobiti iOS 11 jer ce tada biti star pet fckng godina. To je u mobilnom svijetu predhistorija. Nema ničega na svijetu tako dobrog, period.
Ja rekoh
8 godina
offline
Re: iOS 11 označit će kraj podrške za starije uređ
Nitko ne otvara 150 aplikacija. Ali ti pokazuje da možeš, sustav je tako dobar da ga ničim ne možeš ubiti. I to je poanta za razliku od lažljivih proizvođača android telefona koji ti objave da ima UFS 2.1, a ti dobiješ nešto osamnaesto.
Ja rekoh
10 godina
offline
Re: iOS 11 označit će kraj podrške za starije uređ

A gledaj, na njemu provedem dnevno par sati, prvenstveno zbog netflixa i učim preko njega isto. Znači nema 50 app na njemu instalirano nego mozda 5,6. S zadnjim updateom to nije onaj isti ipad od prije brzina mu je manja to je 10000%, kad je otvoreno više od 3 app sporiji je nego prije u to sam siguran.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: iOS 11 označit će kraj podrške za starije uređ
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Besmislice s tim (automatskim) nadogradnjama. Točno te tjeraju da stariji uređaj koji je radio savršeno dobro baciš u smeće i kupiš novi.

 

Imam iPad 3 star 4 godine. Sve je radilo perfektno do prvog updatea. Tada se malo usporilo ali ništa radi čega bih si pucao u glavu. Svakom novom nadogradnjom uređaj je postajao sve sporiji, lošiji, tromiji.

Sada imam situaciju da mi je sasvim funkcionalni iPad:

  •  * koji je došao 4,000 kn
  •  * na kojem nemam apsolutno ništa instalirano osim YouTube i Safari browsera
  •  * na kojem imam 80% praznog prostora
  •  * na kojem je u postavkama sve moguće poisključeno što se isključiti dade (animacije, push notifitkacije isl.)
  •  * kojeg redovito "hard resetam" svakih 7 dana

 

postao potpuno nemoguć čak i za osnovno korištenje, te ga mogu koristiti jedino kao ogledalo ili dasku za rezanje luka.

 

Ja se na Apple više ne vraćam.

Ja imam iPad Air od siječnja 2014 godine, i sve klapa perffetto!!!! 

U mojega "Bjelkana" uvrh 200 aplikacija, 96.69% sve ON i uključeno, jedino zbog nekoliko igrica, RR3 i Zynga Poker, baterija mi traje do četri dana, što i nije loš prosjek za takvog "starca"!!!! 

I da, kako to da imaš instaliran i "Safari" i "YT" samo, pa koliko onda uopće memorije ima tvoj gadget?!?! 

ATJ Lučko
15 godina
neaktivan
offline
iOS 11 označit će kraj podrške za starije uređaje

Jasno mi je da neko ko ima 5 generacija star uređaj imaju stanovite probleme ako ažuriraju uređaj na novu verziju. Istina je da 5 godina star uređaj je 'stara kanta' ... no govorim sad o urđajima koji su 2 ili manje godina na tržištu ... okvirno procesori su došli do nekog limita vjerovatno da ima tu nekih mogućnosti za napredak ... neko ko zna za gsm arenu pa usporedi malo uređaje svati da ... napredak i nije toliko strelovit kao što je to nekad bilo posebno mislim da vrh ponude. Samsung s notom 7 pokušava prikazat da je to sad novi uređaj ... neko ko se bolje razumije u elektroniku može skužit da minorne razlike na pokušavaju prodat kao puno superiorniji uređaj.

Malo sam otišao u off topick ... no činjenica je da IOS 11 do donosi neku sviježinu ... da pokušavaju uhvatit priključak za androidom ... mnogo android korisnika je pomalo razočarana situacijom koja se dešava kod androida ... raznolikost donosi probleme kad treba napisat optimiziranu aplikaciju ... sigurno tu ima neki developer koji može bolje objasnit kakva je situacija kad recimo moraš napisat aplikaciju za android i kakva je situacija kad to isto trebaš napravit za IOS.

No mene kao krajnjeg korisnika zanima kakvo iskustvo donosi sam uređaj ... do sada sam se koristio isključivo android platformom ... u par situacija sam se koristio IOS ... mislim da je sve stvar navike ... razlike su sad sve manje i manje između dvije platforme ... mada jedini je problem što imam nešto kupljenih aplikacija na androidu ... mada generalno pretjerano ne služim se tim plaćenim aplikacijama. Bitne aplikacije imam na obe platforme ... samo gledam priliku kako ću probat užicat iphone kod nekog na par dana da vidim dali ću se odlučit na prelazak.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: iOS 11 označit će kraj podrške za starije uređ

@feudalacTo su gluposti što ti pišeš. Moj iPhone 7 ima 32 gb i puno sporije brzine zapisivanja i pisanja od onog od 128 gb kojim se hvale. To je marketing. Znači li to da je mene Apple prevario? Moguće, ali 90% ljudi to niti ne gleda niti ih je briga ako ne ide za tim. Ja nisam niti primjetio da je moj sa sporijom memorijom dok nisam gledao benchmarke kao što ljudi nemaju pojma da njihovi Android flagshipovi vjerovatno ne dolaze sa najbržom memorijom niti znaju što je ufs 2.1, dokle god dolazi sa zadovoljavajućim brzinama.

Da mi smo svi prevareni i navedi mi gdje je Apple naveo da 32gb dolazi sa lošijom tj. sporijom memorijom. Ja to nisam nigdje vidio. Previše je u ovom svijetu fanova koji se svađaju oko nebitnih stvari. Koristim oba OS-a i jedostavno iOS je precijenjen. Pa koja bi to sramota bila da jedan IOS trza a imaju 5 uređaja koje moraju prilagodit OS-u. Da im to šteka onda bi komotno mogli zatvorit firmu i od sramote se nikad više ne javit. Branite previše taj Apple ali dobro dok je takvih korisnika bit će i kupaca. Pa tko sam ja da branim Samsung, Huawei i tako dalje, pa ne poklanjaju oni meni uređaje nego ih ja debelo platim.

 

Kad su u pitanju te nadogradnje, toliko su dobre da se na internetu masu ljudi žali da recimo na iPhoneu 5 žele vratit staru verziju radi fluidnosti. Šta se to posebno na i5 dobilo na iOSu 10 u odnosu na 7. Neke sitnice koje su gotovo nebitne kao što se u većini nakon 2,3 godine ne dobiju niti na Androidu za stare uređaje.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.6.2017 15:05 (PlayMaker10).
13 godina
offline
iOS 11 označit će kraj podrške za starije uređaje

Kolega lizard_ago, ako se ja mogu pridružiti "u nagovaranju tebe" za prelazak na iOS platformu! 

 

Osobno, imam puno razloga za pohvaliti gadget tipa Apple iPhone, a ovo su neki od hrpe mojih skromno subjektivnog izbora; 

- klasika, duuuuuugačka dugoročno nekoliko godina SW podrška, koja dolazi "na tvoj gadget" u roku 24 sata, a "tko jednom proba takvo fast speed iskustvo", nikada se više ne odriče njega, da parafraziram jednu uzrečicu! 

- moja sugestija od sveg srca, uvijek Plus model sa čim više memorije, obzirom ima "trenutno" FullHD rezoluciju, a iskreno, očekujem do najkasnije 2020 i 4K, samo ranije u što sam 248% uvjeren! 

- činjenica da iPhone možeš uzeti "BILO GDJE U SVIJETU", i svugdje će ti delati bez problema, a o faktorima sigurnosti u slučaju otuđivanja, nema smisla trošiti riječi, jer jednom kada sve povežeš s jednim računom, "Find my iPhone" radi besprijekorno! 

- aplikacije, postoje aplikacije koje deweloperi urade "za iPhone" i "za iPad", gdje je svaka odregulirana za specifičnu rezoluciju konkretnog gadgeta, pa makar me je svojedobno ekipa popljuvala kada sam to spomenuo, ali rad na jednom fejsu na android gdgetu, i na Apple gadgetu je razlikom nebo i zemlja! 

- gdje će biti pozicioniran fingerprint sensor na slijedjećem iPhone gadgetu, nisam siguran, ali moj na iPhone 6 Plus je vrhunski, kako u samom radu, tako i pozicioniranjem na samom gadgetu! 

 

Ovo je samo malo onako na brzaka spomenutih, a ako te bude zanimalo još nešto, samo slobodno spomeni, budem i na takve daljnje upite dao ti konkretne odgovore! 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 1 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: iOS 11 označit će kraj podrške za starije uređ
vazno je napomenuti da u android svijetu dobijas novi google play (i ostale aplikacije) bez obzira na to jel imas najnoviji OS, dok to nije slucaj sa iOSom, novi appstore ce dobiti tek kada preuzmu ios11
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: iOS 11 označit će kraj podrške za starije uređ
.jpg kaže...
vazno je napomenuti da u android svijetu dobijas novi google play (i ostale aplikacije) bez obzira na to jel imas najnoviji OS, dok to nije slucaj sa iOSom, novi appstore ce dobiti tek kada preuzmu ios11

Može pojašnjenje, kakvo je to "djelo" da je taaaaaako važno, da nosi debelu prevagu nad iOS-om?! 

Pa i sam "Google Play" je aplikacija, s kojom je Guugletu cilj da koliko toliko pokrije fail sa slabom pokrivenošću samim OS-om?!?! 

ATJ Lučko
9 godina
offline
Re: iOS 11 označit će kraj podrške za starije uređ
.jpg kaže...
vazno je napomenuti da u android svijetu dobijas novi google play (i ostale aplikacije) bez obzira na to jel imas najnoviji OS, dok to nije slucaj sa iOSom, novi appstore ce dobiti tek kada preuzmu ios11

 Ja taj appstore sto je u iOS11 ni ne zelim, odvratan je. Iako neces dobiti novi appstore, sve ostale aplikacije (ili jako veliki broj njih) mozes svejedno skinuti i koristiti normalno iako si na iOS 9 - 10. (mozda i na iOS8, nisam siguran.. jer nitko nema od mojih taj softver na ajfonu)

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.6.2017 15:30 (Croshadow1234).
7 godina
protjeran
offline
iOS 11 označit će kraj podrške za starije uređaje

Ja imam originalni iPad i dan danas odlicno radi. Mogu i da editiram 4K video bez problema.

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
iOS 11 označit će kraj podrške za starije uređaje

Uz sve te milijarde dolara koje muzu iz svojih ovaca, ima da daju podrsku jos 80 godina- do ajfona 85.

Moj PC  
1 3 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: iOS 11 označit će kraj podrške za starije uređ
Slazem se ajt lucko
Android me vise nece vidjeti
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: iOS 11 označit će kraj podrške za starije uređ
Dead kaže...
ukay1000 kaže...

Uz sve te milijarde dolara koje muzu iz svojih ovaca, ima da daju podrsku jos 80 godina- do ajfona 85.

 Ti misliš da samo Apple muze milijarde dolara iz "svojih ovaca"?

 Opcepoznata cinjenica je da su Apple fanboyevi najvjerniji i ostat ce uz brend u dobru i u zlu, jer tome sluzi dobar marketing, ne? Da povjerujes da je to nesto bolje od drugoga, trecega itd., da im ostavis lovu... I to rade svi, ali ne tako dobro kao Apple. Tu su kraljevi.

Kolicina novaca koju Apple izmuze iz svojih ovaca se ni priblizno ne moze mjeriti sa svim proizvodjacima androida skupa zajedno. Zasto? Pa imal si nedavno tekst ovdje na Bugu da imaju najjacu marzu na svijetu i jos odvratniji marketing - uvaljuju ti pod revolucionarno nesto sto vec postoji.

Znaci odvratno visoka marza + vjerne ovce = najbogatija kompanija svijeta.

Kaj je najgore, Apple se nigdje ne hvali da imaju najbolju podrsku za svoje uredjaje (ili je jaaako minorno), sto je tocno jer imaju, ali iphone se ne kupuje zbog podrske. Cak i da je tu nekoliko vas kupilo zbog podrske (sto je ok), vi ste manjina.

iPhone se kupuje jer je statusni simbol. Znam, zvuci glupo, ali ja kao prodavac toga se nagledam i naslusam skoro svaki dan. Iznimkama svaka cast.

Ponekad sam se slagao sa drugacijim misljenjima, ali tek dok postanes prodavac vidis kak ljudi disu i sto zele. Ne zele podrsku. Ja im to za neke uredjaje spomenem i objasnim, samo zvrte ocima i valjda si misle "daj kakva podrska, kaj me pilis, wtf je to"... Cak im spomenem da iPhone ima najbolju i opet si isto misle "ono, wtf, daj kakva mrtva podrska daj mi mob da ga otvorim, fap fap fap..."

Da napravim anketu garantiram da 95% ljudi za tu podrsku zaboli levo jajce.

I to je ok. Imaju kesa, svake godine minorne nadogradnje, prodaja nikad jaca i bolja.

 

P.S. samo da ti jedan slucaj jos spomenem. Jedna mlada cura je uzela iPhone 7 plus, 256GB verziju... i nije ju znala upogoniti pa da li ja mogu pomoci. Reko "tvoj je mob, otvori ga", kad ga je izvadila ruke su joj se pocele tresti, pocela je tesko disat da sam mislil da bum hitnu pozval. Uzbudila se do nenormalnih granica, nekaj kaj nikad nisam videl u zivotu... Efekt koji ostavlja iPhone na ljude je ponekad nevjerojatan. :)

Marketing im je cudesan, od usta do usta, mediji, elitni zivot, instagram...

 

Moj PC  
4 2 hvala 1
8 godina
offline
Re: iOS 11 označit će kraj podrške za starije uređ
PlayMaker10 kaže...

@feudalacTo su gluposti što ti pišeš. Moj iPhone 7 ima 32 gb i puno sporije brzine zapisivanja i pisanja od onog od 128 gb kojim se hvale. To je marketing. Znači li to da je mene Apple prevario? Moguće, ali 90% ljudi to niti ne gleda niti ih je briga ako ne ide za tim. Ja nisam niti primjetio da je moj sa sporijom memorijom dok nisam gledao benchmarke kao što ljudi nemaju pojma da njihovi Android flagshipovi vjerovatno ne dolaze sa najbržom memorijom niti znaju što je ufs 2.1, dokle god dolazi sa zadovoljavajućim brzinama. 
...

 

Kad su u pitanju te nadogradnje, toliko su dobre da se na internetu masu ljudi žali da recimo na iPhoneu 5 žele vratit staru verziju radi fluidnosti. Šta se to posebno na i5 dobilo na iOSu 10 u odnosu na 7. Neke sitnice koje su gotovo nebitne kao što se u većini nakon 2,3 godine ne dobiju niti na Androidu za stare uređaje.

 Kao prvo, apple ne objavljuje brzinu memorije. Kao drugo, naprosto je pitanje zdravog razuma tražiti review/test točno onakvog uređaja kakvog ti imaš. Flash memorija je takva kakva jest, što više čipova to brža. I to vrijedi za bilo koji uređaj koji je ima ugrađenu. Prema tome, tu nema nikakve prevare niti lažnog oglašavanja.

 

Nadogradnje kao takve - pa onda imaj stari OS, budi sretan što te proizvođač odj...o iste sekunde kad si kupio uređaj. Ima šta ima, tupim tu već par godina da su pametni telefoni dostigli zrelost i sad su to sitne finese, opcija sim, opcija tam, malo više brzine, malo više piksela itd. Stvarno ne vidim potrebu za nekom dramom oko svega toga. Appleova politika je dobra za kupce jer naprosto nemaš razloga kupovati novi uređaj osim ako te zanima onih par megaherza više i slično jer je softverski sve identično

Ja rekoh
8 godina
offline
Re: iOS 11 označit će kraj podrške za starije uređ
ukay1000 kaže...

P.S. samo da ti jedan slucaj jos spomenem. Jedna mlada cura je uzela iPhone 7 plus, 256GB verziju... i nije ju znala upogoniti pa da li ja mogu pomoci. Reko "tvoj je mob, otvori ga", kad ga je izvadila ruke su joj se pocele tresti, pocela je tesko disat da sam mislil da bum hitnu pozval. Uzbudila se do nenormalnih granica, nekaj kaj nikad nisam videl u zivotu... Efekt koji ostavlja iPhone na ljude je ponekad nevjerojatan. :)

Marketing im je cudesan, od usta do usta, mediji, elitni zivot, instagram...

 

Sve si ti to lijepo napisao, samo mi još navedi koliko je to Appleovih reklama na telki, novinama, po panoima? Ja bih htio vidjeti barem jednu, ali NEMA IH.

A ljudi kupuju. Jesi li siguran da je to marketing?

Ja rekoh
16 godina
offline
Re: iOS 11 označit će kraj podrške za starije uređ
Feudalac kaže...
ukay1000 kaže...

P.S. samo da ti jedan slucaj jos spomenem. Jedna mlada cura je uzela iPhone 7 plus, 256GB verziju... i nije ju znala upogoniti pa da li ja mogu pomoci. Reko "tvoj je mob, otvori ga", kad ga je izvadila ruke su joj se pocele tresti, pocela je tesko disat da sam mislil da bum hitnu pozval. Uzbudila se do nenormalnih granica, nekaj kaj nikad nisam videl u zivotu... Efekt koji ostavlja iPhone na ljude je ponekad nevjerojatan. :)

Marketing im je cudesan, od usta do usta, mediji, elitni zivot, instagram...

 

Sve si ti to lijepo napisao, samo mi još navedi koliko je to Appleovih reklama na telki, novinama, po panoima? Ja bih htio vidjeti barem jednu, ali NEMA IH.

A ljudi kupuju. Jesi li siguran da je to marketing?

 Ne gledam telku a kaj se tice ostatka - sorry, koristim adblock.

Sjecam se da je bilo na TVu reklama ko pljeve. Vise nego za Persil i Kozmodisk skupa.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice