iPad 3 u 70 milijuna?

poruka: 43
|
čitano: 3.988
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "iPad 3 u 70 milijuna?".
13 godina
offline
iPad 3 u 70 milijuna?

vrlo vjerojatno gotovo isti dizajn uz quadcore A6, retinu i 4G LTE verziju .... http://www.imore.com/2012/02/13/ipad-3-announcement-march-7-quadcore-4g-lte/

šuška se i o manjem 8 inčnom modelu. 

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
iPad 3 u 70 milijuna?

ipad.. čemu to služi? za što ga ljudi koriste?

(nemojte mi spominjat' igrice please)

 
5 5 hvala 0
13 godina
offline
Re: iPad 3 u 70 milijuna?
W1ck3d8u2z kaže...

ipad.. čemu to služi? za što ga ljudi koriste?

(nemojte mi spominjat' igrice please)

iPad služi da se piz.e čude ;)

15 godina
neaktivan
offline
iPad 3 u 70 milijuna?

Prošlo je 10 mjeseci od predstavljanja iPad 2. GPU čip koji se nalazi u dvojci (PowerVR SGX543MP2) je još uvijek najjači mobilni GPU na tržištu.

 

Niti ne postoje igre za iPad 2 koje ga u potpunosti namuče. Stoga, ako rezolucija ostaje ista - bez problema unutra može biti PowerVR SGX543MP2.

 

Ako bude ova rezolucija o kojoj se šuška - gustoća ekrana biti će nešto manja nego na iPhoneu (326 ppi; piksela po inču). Da bi gustoća bila jednaka, ekran iPada morao bi imati nezamislivu rezoluciju od 2530 x 1897.

 

Sa čipovima koje su do sad koristili - nema zime za iPad.

 
4 0 hvala 0
13 godina
offline
iPad 3 u 70 milijuna?

Da, novi PowerVr vjerojatno nije spreman, al tko zna ... A6 i retina ako su glasine točne, su i više nego veliki skok što se specifikacija tiče. Biti će zanimljivo vidjeti kakva je kvaliteta tog ekrana, pogotovo ako ima veze sa sharpom.

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: iPad 3 u 70 milijuna?
grzzi kaže...
W1ck3d8u2z kaže...

ipad.. čemu to služi? za što ga ljudi koriste?

(nemojte mi spominjat' igrice please)

iPad služi da se piz.e čude ;)

 

mmmda... evo gledam malo u to i stvarno ne vidim šta će to ozbiljnom čovEku

15 godina
neaktivan
offline
iPad 3 u 70 milijuna?

Jedva čekam vrijeme kada će televizori preko 50 inča imati gustoću od preko 300 ili 400 ppi. To bi bili, čini mi se - 12k televizori. Danas u prodaji su maksimalno 4k ili 6k televizori ali   nisam siguran da su tako velikih dijagonala.

 

Edit: Sharp ima 8k TV ali dijagonale 85'', što ispadne 103 ppi. :(

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.2.2012 10:36 (Random.).
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: iPad 3 u 70 milijuna?
W1ck3d8u2z kaže...

ipad.. čemu to služi? za što ga ljudi koriste?

(nemojte mi spominjat' igrice please)

Nelosa stvar za zazanciju za po doma ili kad putijes.

Recimo ja ga namjeravam kupit zato sto mi je odlicno rijesnje za "obiteljsko" koristenje od recimo indexa, net.hr, 24 sata, dnevnika pa sve do youtubea i sl. 

( nemam hebanja sa laptopom i baterijom koja sad vec jedva 30 min izdrzi ) 

15 godina
offline
Re: iPad 3 u 70 milijuna?
Stari, dosadni, 'isti' uredaj, vjerojatno ce se od ipad2 razlikovat ekranom koji 'vuce' na plavo..koga briga, cekaju se win8 tableti i neki novi klinci:)
13 godina
protjeran
offline
iPad 3 u 70 milijuna?

Koji će to tsunami biti ove godine. ipad, iphone, tv, nova linija macbookpro. Međutim najintrigantniji mi je odlazak njihove delegacije u Indiju, največeg proizvođača software-a u svijetu. Očito se sprema i revolucija na tom području. Nije čudo da konkurencija stoji i čeka što će se desiti da bi mogli planirati sljedeće korake.

 
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: iPad 3 u 70 milijuna?
@W1ck3d8u2z
LOL vidi ti se po nicku da spadas u ozbiljnu kategoriju. Ajde pisi domacu zadacu..
13 godina
neaktivan
offline
Re: iPad 3 u 70 milijuna?

@W1ck3d8u2z 

stalna na tom svijetu samo mijena jest - preradović. bilo bi fora da arhiviraš svoj post, pa ga, recimo, za deset godina digneš sa kompa koji je na laku za nokte i koji energiju dobiva dnevnom promjenom tjelesne temperature.

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.2.2012 10:49 (florijan).
12 godina
odjavljen
offline
iPad 3 u 70 milijuna?

Pa Apple je počeo štancati te iPad-e kao što se štancaju COD-ovi. Puno prerano je za novi iPad, pogotovo ako cijene dvojke ne padnu minimalno 50 %.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: iPad 3 u 70 milijuna?
formula1live kaže...

Pa Apple je počeo štancati te iPad-e kao što se štancaju COD-ovi. Puno prerano je za novi iPad, pogotovo ako cijene dvojke ne padnu minimalno 50 %.

Moguć je neki scenarij ala iPhone. dvojka ostaje u prodaji uz neki pristupačniji price point. 50% ne vjerujem, al možda krenu od 299 dolara ( 399 je izglednije ).

15 godina
neaktivan
offline
iPad 3 u 70 milijuna?

Gledajuci da Apple za svaki svoj uredaj u ponudi ima 3 modela, npr. iPhone (iPhone 4S, iPhone 4, iPhone 3GS) , iPod(iPod shuffle, iPod nano, iPod original) itd.. lako je moguce da ce izdati iPad 3, ostaviti iPad 2 i moguce da ce izdati novi iPad sa manjom dijagonalom.

 

Ako ce novi iPad imati retina rezoluciju onda ce to biti prava zvijerka od ekrana {#}

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: iPad 3 u 70 milijuna?
Random. kaže...

Jedva čekam vrijeme kada će televizori preko 50 inča imati gustoću od preko 300 ili 400 ppi. To bi bili, čini mi se - 12k televizori. Danas u prodaji su maksimalno 4k ili 6k televizori ali   nisam siguran da su tako velikih dijagonala.

 

Edit: Sharp ima 8k TV ali dijagonale 85'', što ispadne 103 ppi. :(

Od kud se gleda TV, a od kud mobitel?

15 godina
neaktivan
offline
Re: iPad 3 u 70 milijuna?
logik kaže...
Random. kaže...

Jedva čekam vrijeme kada će televizori preko 50 inča imati gustoću od preko 300 ili 400 ppi. To bi bili, čini mi se - 12k televizori. Danas u prodaji su maksimalno 4k ili 6k televizori ali   nisam siguran da su tako velikih dijagonala.

 

Edit: Sharp ima 8k TV ali dijagonale 85'', što ispadne 103 ppi. :(

Od kud se gleda TV, a od kud mobitel?

  Znam na što misliš, ali nema veze. To je prikrivanje nedostataka.

Tehnologija opako napreduje i više se ne možemo izvlačiti na to "Sjedim 3 metra od TV-a pa mi takva gustoća ne treba.".

 

Želim (a i mnogi drugi) da TV bude poput slike u muzeju. Što se više približavaš, detalji postaju izraženiji. Zamisli da su realne, materijalne stvari poput današnjih TV ekrana - što ih više primičeš, detalji se gube. Lame.

 

formula1live kaže...

Pa Apple je počeo štancati te iPad-e kao što se štancaju COD-ovi. Puno prerano je za novi iPad, pogotovo ako cijene dvojke ne padnu minimalno 50 %.

Nikad nije prerano. Da mi netko godinu dana nakon što sam si složio konfiguraciju za x kuna kaže "Danas možeš za x kuna kupiti konfiguraciju sa 50 % jačim CPU-om i GPU-om i uz to ekran sa duplo većom rezolucijom." - bio bi sretan.

 

Kod iPhonea, Apple poštuje dvogodišnji ciklus. Odnosno, ljudima ugovori uglavnom traju dvije godine a oni svaki punokrvni update izdaju svake dvije godine. Kome je ugovor istekao između dva punokrvna updatea (4 i 5 recimo) - ne mora uzeti staru verziju, već ima osrednji update sa S verzijom (3GS, 4S, 5S, 6S, 7S).

 

kunof00 kaže...
Stari, dosadni, 'isti' uredaj, vjerojatno ce se od ipad2 razlikovat ekranom koji 'vuce' na plavo..koga briga, cekaju se win8 tableti i neki novi klinci:)

  Pa nisi dijete da te treba zabavljati pa da odlutaš ako te se ne zabavlja svaki čas.

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.2.2012 11:17 (Random.).
15 godina
offline
Re: iPad 3 u 70 milijuna?
Lion King kaže...

Gledajuci da Apple za svaki svoj uredaj u ponudi ima 3 modela, npr. iPhone (iPhone 4S, iPhone 4, iPhone 3GS) , iPod(iPod shuffle, iPod nano, iPod original) itd.. lako je moguce da ce izdati iPad 3, ostaviti iPad 2 i moguce da ce izdati novi iPad sa manjom dijagonalom.

 

Ako ce novi iPad imati retina rezoluciju onda ce to biti prava zvijerka od ekrana {#}

WSJ: Apple testing 8-inch iPad [LINK]

Steve Jobs' greatest achievement was to convince the world Bill Gates was an arse. Nothing could be a bigger distortion of reality.
13 godina
neaktivan
offline
iPad 3 u 70 milijuna?

Ovaj gadjet vidimo samo kao "Imam previse novaca, hocu se zaj-ebavat" stvar, nista korisno nemozes na njemu radit. Bar ja nebi mogao.

 

Sve mogu bolje radit na drugim uređajima, ali opet valjda je to ovim normalnim ljudima nesto whoa...

 

Mislim volio bi ga imat da, ali recimo da imam iPad 2 nebi vidio nikakav smisao u ovome.

 

A sa hrvatskim placama di nemamo mjesecno disposable income od 500$+ dollara nevidim tek smisao ovome.

Moj PC  
1 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
iPad 3 u 70 milijuna?

Da bar imaju amazon kindle ovdje kod nas u prodaji. Meni ko studentu cist dost za citanje. Kaki ipad, mypad, hepad... Em skupo, em beskorisno...

{| qu!ck_s!1\/3r |}
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: iPad 3 u 70 milijuna?
zatojeto kaže...

Koji će to tsunami biti ove godine. ipad, iphone, tv, nova linija macbookpro. Međutim najintrigantniji mi je odlazak njihove delegacije u Indiju, največeg proizvođača software-a u svijetu. Očito se sprema i revolucija na tom području. Nije čudo da konkurencija stoji i čeka što će se desiti da bi mogli planirati sljedeće korake.

 

Tebi ce to mozda biti ko tsunami, nama ostalima kao prdez u tsunamiju.

15 godina
neaktivan
offline
Re: iPad 3 u 70 milijuna?
Clone kaže...

Da bar imaju amazon kindle ovdje kod nas u prodaji. Meni ko studentu cist dost za citanje. Kaki ipad, mypad, hepad... Em skupo, em beskorisno...

  Skupo je. Beskorisno sigurno nije.

15 godina
neaktivan
offline
Re: iPad 3 u 70 milijuna?
Random. kaže...
Clone kaže...

Da bar imaju amazon kindle ovdje kod nas u prodaji. Meni ko studentu cist dost za citanje. Kaki ipad, mypad, hepad... Em skupo, em beskorisno...

  Skupo je. Beskorisno sigurno nije.

 

Meni ko studentu je beskorisno, jer nema primjene niti praktikuma s tim uredjajem kod nas... A da ne velim da sam ga probao na 30 min, vidio sto ima i sto se sve moze. Zakljucak: nista jer za sve moras konstantno biti spojen na internet. Skoro svaka aplikacija nesto radi ili je vezana uz koristenje interneta. Lociranje gps-om, nekakvi map-si, itd. .....meh ko to zapravo koristi...

{| qu!ck_s!1\/3r |}
12 godina
neaktivan
offline
Re: iPad 3 u 70 milijuna?

Nekad su se ljudi čudili kompjuterima...a sad ga zvaka piz... ima.

15 godina
neaktivan
offline
Re: iPad 3 u 70 milijuna?
mugi kaže...

Nekad su se ljudi čudili kompjuterima...a sad ga zvaka piz... ima.

  Tako će biti i sa tabletima. Idem arhivirati ovu poruku, vidimo se za 10 godina  {#}

13 godina
neaktivan
offline
Re: iPad 3 u 70 milijuna?
Clone kaže...
Random. kaže...
Clone kaže...

Da bar imaju amazon kindle ovdje kod nas u prodaji. Meni ko studentu cist dost za citanje. Kaki ipad, mypad, hepad... Em skupo, em beskorisno...

  Skupo je. Beskorisno sigurno nije.

 

Meni ko studentu je beskorisno, jer nema primjene niti praktikuma s tim uredjajem kod nas... A da ne velim da sam ga probao na 30 min, vidio sto ima i sto se sve moze. Zakljucak: nista jer za sve moras konstantno biti spojen na internet. Skoro svaka aplikacija nesto radi ili je vezana uz koristenje interneta. Lociranje gps-om, nekakvi map-si, itd. .....meh ko to zapravo koristi...

Totalno se slazm... cak ni u biznisu nevidim nikakvu pravo primjenu ovoga, smartphone moze sve napravit, laptop moze sve napravit. Ovaj vrag nema tipkovnicu, ima losije preformanse od svakog 3k kuna laptopa, dode 1000 kuna vise od jednog.

 

Gle danas net nije problem imam 3G na Galaxy S2, Wifi je svuda... ali problem je sto nema neke realne, prakticne primjene. Nemozes ga svuda nosit ko telefon, nema tipkovnicu tako da veliki textovi su nemoguci, osim ako kupis dock ali onda si isto tako mogo uzet laptop za 5000 kuna...

 

Nije niti optimalan za takozvani studentski rad, da on sada emulira knjigu kao pa da mozes se podcrtavat i sve, moze to radit, ali isto to rade DOSTA jeftiniji tableti ili puno bolje e-ink readeri.

 

Mislim vidim buducnost tableta u tom segmentu ali ne po ovoj cijeni.

 

 

i

 

 

Sve to ljepo izgleda ali dok kosta koliko kosta nece ovo biti moguce napraviti. Tablet bi trebao kostat 1000 kuna, imat snagu danasnjeg nekog 3000 kuna laptopa, ima 3 puta vise baterije. I imat neki inovativan ekran koji ce biti jako dobar na oci kada se citaju knjige, te treba biti compatibilan sa cijelom kucom od frizidera do TVa PCa blabla.... do onda nevidim nista od tableta u edukaciji niti u svakodnevnoj primjeni.

 

 

Random. kaže...
mugi kaže...

Nekad su se ljudi čudili kompjuterima...a sad ga zvaka piz... ima.

  Tako će biti i sa tabletima. Idem arhivirati ovu poruku, vidimo se za 10 godina {#}

 

U ovom grmu lezi zec, 10 godina...

 

Mi pricao o sada jeli. Ne za 10 godina kada ce mo koristit neke nanotehnoloske baterije sa 20 dana energije i vertikalno građene procesore jace od sadasnjih i7 u mobitelima...

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.2.2012 12:21 (Mew).
14 godina
protjeran
offline
Re: iPad 3 u 70 milijuna?
W1ck3d8u2z kaže...

ipad.. čemu to služi? za što ga ljudi koriste?

(nemojte mi spominjat' igrice please)

  Jedan korisnik foruma je prije par dana napisao:

 

Da mi djeca gledaju filmove dok sam ja na WC-u.

 

To je igračka i kraj priče. Ako vidim da netko pita Zašto to tablet služi još jednom, ja ću ga staviti na deathlistu. Igračke služe za igranje, ne možeš pitati koja je svrha plišanog mede (bez jednog uveta), njemu je svrha zabava.

Random. kaže...

Prošlo je 10 mjeseci od predstavljanja iPad 2. GPU čip koji se nalazi u dvojci (PowerVR SGX543MP2) je još uvijek najjači mobilni GPU na tržištu.

 

Niti ne postoje igre za iPad 2 koje ga u potpunosti namuče. Stoga, ako rezolucija ostaje ista - bez problema unutra može biti PowerVR SGX543MP2.

 

Ako bude ova rezolucija o kojoj se šuška - gustoća ekrana biti će nešto manja nego na iPhoneu (326 ppi; piksela po inču). Da bi gustoća bila jednaka, ekran iPada morao bi imati nezamislivu rezoluciju od 2530 x 1897.

 

Sa čipovima koje su do sad koristili - nema zime za iPad.

  Aha, u tom grmu leži zec. Ne postoje igre za Gameboy koje ga namuče, pa opet je to zastario uređaj.

Pogledate li količinu mojih zvjezdica, vidjet ćete da ih nema mnogo. Dobio sam ih mnogo više već što ih imaju oni s 5, ali vrijednost im spoznao nisam i izgubih ih. Sada tražim ih u bezdanu foruma.
13 godina
offline
Re: iPad 3 u 70 milijuna?
Random. kaže...
logik kaže...
Random. kaže...

Jedva čekam vrijeme kada će televizori preko 50 inča imati gustoću od preko 300 ili 400 ppi. To bi bili, čini mi se - 12k televizori. Danas u prodaji su maksimalno 4k ili 6k televizori ali   nisam siguran da su tako velikih dijagonala.

 

Edit: Sharp ima 8k TV ali dijagonale 85'', što ispadne 103 ppi. :(

Od kud se gleda TV, a od kud mobitel?

  Znam na što misliš, ali nema veze. To je prikrivanje nedostataka.

Tehnologija opako napreduje i više se ne možemo izvlačiti na to "Sjedim 3 metra od TV-a pa mi takva gustoća ne treba.".

 

Želim (a i mnogi drugi) da TV bude poput slike u muzeju. Što se više približavaš, detalji postaju izraženiji. Zamisli da su realne, materijalne stvari poput današnjih TV ekrana - što ih više primičeš, detalji se gube. Lame.

 

 

 

 

Da, to bi bilo fino ... samo da i sadržaje krenu raditi masovnije u tim rezolucijama ... za sad ih baš i nema.  

15 godina
neaktivan
offline
Re: iPad 3 u 70 milijuna?
Mentalist kaže...
W1ck3d8u2z kaže...

ipad.. čemu to služi? za što ga ljudi koriste?

(nemojte mi spominjat' igrice please)

  Jedan korisnik foruma je prije par dana napisao:

 

Da mi djeca gledaju filmove dok sam ja na WC-u.

 

To je igračka i kraj priče. Ako vidim da netko pita Zašto to tablet služi još jednom, ja ću ga staviti na deathlistu. Igračke služe za igranje, ne možeš pitati koja je svrha plišanog mede (bez jednog uveta), njemu je svrha zabava.

 

Random. kaže...

GPU čip koji se nalazi u dvojci (PowerVR SGX543MP2) je još uvijek najjači mobilni GPU na tržištu. Niti ne postoje igre za iPad 2 koje ga u potpunosti namuče.

  Aha, u tom grmu leži zec. Ne postoje igre za Gameboy koje ga namuče, pa opet je to zastario uređaj.

  1. Ja većinu svoga vremena na laptopu provodim na INTERNETU. Također, na njemu slušam muziku, gledam filmove i serije. Gledam slike sa putovanja i IGRAM se.
    Čini li to moj laptom igračkom? Ja ga sigurno ne vidim kao igračku. 99% stvari koje radim na laptopu mogu raditi i na tabletu, mnoge čak i brže i ugodnije.

    Tablet nije igračka što god ti pisao.

  2. Nisi u toku. Ako ne postoji igra koja može namučiti 8888 karticu, zašto bih moja konfiguracija koju slažem morala imati 9999 karticu?
13 godina
protjeran
offline
iPad 3 u 70 milijuna?

Netko je pitao čemu služi iPad.

 

Pa ukratko padovi i tableti služe za potpunu asocijalizaciju čovjeka. Dakle umjesto recimo navečer razgovaraš sa svojim članovima obitelji ili radite nešto zajedno, pad/tablet koristi da i dalje budeš zalijepljen za internet i da surfaš po portalima i forumima jer paljenje računala ili laptopa je ipak malo too much. Ovako si mobilno asocijalan, umjesto da si na jednom mjestu.

 

Ili umjesto da jutarnje kave u kafiću provedeš u razgovoru sa prijateljima, pad/tablet služi da izgledaš kao totalan geek/freak, dok si pogledom fokusiran na najnovije članke u index.hr rouge rubrici.

 

Ili služi za gledanje filmova, jer ipak je pad/tablet bolji nego udobno gledanje filmova na tv. Jer očito je i paljenje dvd/blueray playera i tv danas preveliki napor za ljude.

 

Ili za slušanje muzike, jer 2cm zvučnici predstavljaju nevjerojatno iskustvo glazbe. A ako imaš slušalice još bolji doživljaj uz dodatno oštećenje sluha.

 

Dakle, pad/tablet je zakon!

Biti ili mniti svemiropolisno
 
6 1 hvala 2
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice